Klasa 0b w straży pożarnej

22. września uczniowie z klasy 0b wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie. Na miejscu dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, mogły obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie, każdy mógł również wejść do pojazdu i poczuć się jak prawdziwy strażak, przymierzając hełm. Następnie odbyło się spotkanie z policjantem i pracownikiem straży miejskiej. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa.

Klasa 0A w Straży Pożarnej

22.09.2017 uczniowie z klasy 0a udali się do Jednostki Straży Pożarnej w Ursusie. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaków oraz obejrzeć sprzęty potrzebne w ich codziennej pracy. Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość wejścia do wozu strażackiego i nałożenie strażackiego hełmu. Tego dnia uczniowie spotkali się również z Panią policjantką oraz przedstawicielem Straży Miejskiej. Osoby te rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole, placu zabaw itp. Dzieci wykazały się w tej dziedzinie bardzo dużą wiedzą.

Czytanie w klasie 0A

W październiku klasę 0a odwiedziła Pani Magdalena, mama jednego z uczniów i przeczytała dzieciom zabawne opowiadanie pt.: "Basia w lesie" o rodzince, która wybrała się do lasu na grzyby. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni czytanym opowiadaniem, które było pełne humoru.

Rodzice czytają w klasie 0a

2.11.2017 klasę 0a odwiedziła mama Jasia. Pani Marcelina przeczytała opowiadanie o Reksiu, które bardzo spodobało się dzieciom. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał balonik z którego można było stworzyć jakieś zwierzątko np. Reksia.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018