Klasa 0A i 0B w Bibliotece Skorosze

Dnia 12.09.2018r. byliśmy na zajęciach w Bibliotece Skorosze. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz zachowania się w czytelni. Dzieci wykonały prace plastyczne, następnie śpiewały i grały na instrumentach muzycznych - dzwonkach, grzechotkach, bębenkach. Była również zabawa z chustą animacyjną. Wszyscy świetnie się bawili.

Lekcja biblioteczna w klasie 0c

12 września uczniowie klasy 0c odwiedzili Bibliotekę Publiczną na ul. Plutonu Torpedy. Lekcja była pod hasłem: "Pies-przyjaciel człowieka". Na początku spotkania uczniowie poznali regulamin biblioteki i dowiedzieli się w jaki sposób mogą korzystać z jej zasobów. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. "Był sobie pies" - poruszającą i pełną uczuć opowieść o przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu. Przygoda bezpańskiego kundelka, którego życie zaskakująco się odmienia poruszyła każdego ucznia. Na zakończenie tego ciekawego spotkania, dzieci wykonały pracę plastyczną, na podstawie obejrzanego filmu.

Zapraszamy do objerzenia zdjęć

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 0A

Dnia 28.09.2018 r. w klasie 0a odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom prezenty.

0a w Arsusie

Dnia 1.10.2018 r. byliśmy w Domu Kultury Arsus na warsztatach dotyczących roli muzyki w filmie. Były zagadki i quizy, a na koniec dzieci obejrzały film pt. "Balerina".

Klasy 0a i 0b w Teatrze Guliwer

Dnia 26.10.2018 r. klasy 0a i 0b wybrały się do Teatru Guliwer na musical pt. "Śpiąca Królewna". Jest to spektakl o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka i próbie ochrony dziecka przed niebezpieczeństwami czyhającymi w dorosłym życiu. Jest opowieścią o miłości, wolności i przyjaźni rodzica z dzieckiem,  także  tym, jak zmienił się świat w ciągu stuletniego snu królewny.

Dzień Biblioteki Szkolnej w klasie 0A

Dnia 24.10.2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie starszych klas przebrani za postacie z bajek czytali fragmenty wybranych książek.

Dzień biblioteki w klasie 0c

24 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Uczniowie ze starszych klas czytali fragmenty z bajek. Dzieci z klasy 0c zgadywały jakie postacie nas odwiedziły. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

"Cichacze" w klasie 0c

W klasie 0c zamieszkały "Cichacze" - mali przyjaciele, którzy pilnują ciszy, aby dzieci mogły spokojnie pracować. Codziennie Cichacze towarzyszą dzieciom podczas ich pracy. Każdy bardzo się stara, aby jego przyjaciel nie opuścił ławki i nie trafił do dźwiękoszczelnego słoiczka. Nasze Cichacze nie lubią hałasu.

Zapraszamy do obejrzenia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesienne prace w klasie 0c

Za oknem już jesień, więc dzieci z klasy 0c wykonały piękne prace plastyczne z darów jesieni. Wykorzystały do tego: liście, żołędzie, kasztany, jarzębinę. Każdy miał inny pomysł na swoją pracę. Były: kotki, pieski, jeżyki i żołędziowo-kasztanowe ludziki. Wszyscy świetnie bawili się podczas wspólnej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Owocowe plasteliny w klasie 0c

Dzieci z klasy 0 c doskonale wiedzą, jak ważne są owoce i warzywa w naszej diecie. Każdy z uczniów wykonał ulubiony owoc i warzywo z plasteliny. Piękne, kolorowe talerzyki wyglądały bardzo apetycznie.

Sałatka owocowa w klasie 0c

Dzieci z klasy 0 c wykonały zdrowe i pyszne sałatki owocowe. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce, które później zjadł z wielkim apetytem w samodzielnie wykonanej sałatce. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla diety człowieka mają warzywa i owoce. Wcześniej zapoznali się z piramidą żywienia oraz z zasadami higieny podczas wykonywania sałatki.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019