-

Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie 1a

Na początku września w naszej  klasie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Ponadto dzieci obejrzały ilustracje dotyczącą bezpiecznych zachowań oraz poznały zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie I e

We wrześniu odwiedził naszą klasę przedstawiciel Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w domu jak i na ulicy. Dowiedziały się m. in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli się zgubią, jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię oraz dlaczego należy nosić odblaski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 1C

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W  tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Tak było także w naszej klasie. Wszystkie dziewczęta uczciły to święto i sprawiły, aby ich koledzy poczuli się wyjątkowo. Uczennice dały im różne smakołyki i prezenty oraz   złożyły życzenia. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie koleżanki, które pamiętały o ich święcie. Uśmiech kolegów był najlepszym potwierdzeniem tego, że  niespodzianka udała się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w naszej klasie - klasa 1a

W naszej klasie 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki zrobiły kolegom laurki oraz przygotowały poczęstunek. Złożyły życzenia i zaśpiewały głośne: "Sto lat" oraz wręczyły prezenty. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie wspaniałe koleżanki, które pamiętały o ich święcie i obdarowały cudownymi prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a na Festiwalu Oświatowym

Wraz z końcem września w słoneczny jesienny dzień odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Oświatowego Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus. W tym roku mieszkańcy bawili się pod hasłem "Ursus - lubię, znam i wiem". Nie zabrakło zabaw sportowych, konkursów, a także występów na scenie amfiteatru. Nasza klasa Ia zaprezentowała piosenkę połączoną z tańcem pt. "Witajcie w naszej bajce". Występ wszystkim bardzo się podobał. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Straży Pożarnej

W dniu 12 października klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie poznali sprzęt, którym strażacy ratują ludzi. Mogli sami włożyć kask. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w czasie pożaru, w drodze do szkoły lub podczas wypadku. Uczniowie porównali ubiór straży miejskiej , straży pożarnej i policjantki. Za zaangażowanie i chęci każdy otrzymał znaczek odblaskowy, aby być widocznym na drodze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne wariacje w klasie 1c

Jesień to kolorowa pora roku. Spadają liście, a natura daje sobie czas na zmianę. Zrzuca to co już niepotrzebne, aby odpocząć, pomarznąć chwilę zimą i odrodzić się na wiosnę. Tematem zajęć plastycznych w klasie 1c były: "Jesienne wariacje".  Uczniowie wykorzystując dowolne techniki artystycznego wyrazu uchwycili fragment jesieni.  W swoich pracach wykorzystali przyniesione przez siebie niebanalne, malownicze liście, kolorowy papier, kredki itp..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie w klasie 1a

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 121 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, im Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz Dzielnicy Ursus, rodziców oraz dziadków. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Ewa Gierełło skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie, przy pomocy symbolicznego ołówka. Uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje i plakietki z logiem szkoły.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 "Ślubowanie klas pierwszych"- klasa 1 C   

13 października  2017 r. był w naszej klasie dniem odświętnym, radosnym i wyjątkowym.

W  dniu tym  zostaliśmy przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej SP nr 4.

Na uroczystość " Ślubowania klas pierwszych" przybyli: Burmistrz Dzielnicy Ursus - pani Urszula Kierzkowska wraz ze swoimi zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - pani Wanda Kopcińska oraz Specjalista Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - pani Katarzyna Cichocka. Nastrojowego  poloneza podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło też przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego oraz wychowawców klas, rodziców i najważniejsze   pierwszaków, bohaterów tego wydarzenia. W czasie aktu ślubowania i pasowania, uczniowie z klasy 1C stali się stuprocentowymi pierwszakami, uczniami naszej "Czwórki ".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne inspiracje w klasie Ia

W październiku wybraliśmy się na spacer wokół naszej szkoły, by zaobserwować, co się dzieje w przyrodzie. Podczas spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, owoce i patyczki, które zainspirowały nas do stworzenia ciekawych prac. Dzięki wyobraźni wszystkie te przedmioty nabrały niesamowitego kształtu i znaczenia. 

Tworzenie z owoców przyrody ma nas zachęcić do twórczego myślenia, a tym samym poznawania różnorodności otaczającego nas świata. Szukanie i odkrywanie nieskończonych możliwości oraz piękna przyrody może okazać się miłym i niezapomnianym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owoce i szaszłyki w klasie 1a

W ostatnim tygodniu października bardzo dużo uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Mówiliśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez nich samych. Dzieci samodzielnie wykonywały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na koniec zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b w fabryce krówek

Z pewnością znają wdzyscy najsłynniejsze krówki ciągutki, czyli Krówki z Milanówka. Ich niepowtarzalny smak uwielbiamy wszyscy.

22 listopada mieliśmy okazję obserwować pełen proces przygotowywania krówek. Mogliśmy poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy ich składnik, zobaczyć, jak cukierki są zawijane ręcznie w zakładzie produkcyjnym. Mogliśmy również spróbować świeżutkich krówek, a nawet zaprojektować własną etykietę. Było to bardzo smaczne doznanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Muzeum Etnograficznym

Dnia 17 listopada 2017 klasa 1d pojechała autobusem na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego.

Uczniowie brali udział w warsztatach pt.: " Wycinankowy obrazek- prezent ludowy". Na zajęciach nauczyli się wycinać symetryczne obrazki. Stworzyli prace typu serwetki i kwiaty w doniczkach. Po zajęciach zwiedzali i podziwiali wystawy w muzeum. Oglądali : stroje ludowe, narzędzia związane z pracą na roli, hodowlą, różnymi sposobami pozyskiwania żywności takimi jak zbieractwo, rybołówstwo, pszczelarstwo. Dzieci podziwiali rękodzieła sztuki ludowe i stare zabawki. Najciekawszą wystawą według dzieci była ta, na której można było posłuchać instrumentów muzycznych. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Muzeum jednak nie musi być nudne!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1c w krainie krówek ciągutek w Milanówku

22 listopada 2017r. roku klasa 1c była w krainie krówek ciągutek w Milanówku.

Na miejscu, mieliśmy okazję obserwować pełny proces przygotowywania cukierków. Mogliśmy poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy składnik. Próbowaliśmy  świeżutkich słodkości. Degustację przeprowadzono  podczas oprowadzania po  zakładzie. W pokoju zabaw  projektowaliśmy etykietki do krówek, według własnej fantazji.   Przeprowadzony był też konkurs rysunkowy, po którym rozdawane były słodkie niespodzianki.

Na zakończenie każdy z nas mógł sobie kupić tyle krówek ciągutek z porannej produkcji,   ile tylko zechciał. Niepowtarzalny smak na długo pozostanie w naszej pamięci. Nasza wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tworzymy i malujemy obrazki na informatyce

Uczniowie z klasy 1d na zajęciach z informatyki ćwiczą posługiwanie się programami komputerowymi. Jednym z nich jest Power Paint. Efekty ich prac możecie zobaczyć sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Misia w klasie 1d

"Nie obejdzie się bez misia" - tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej... pluszowe.

A jak to z tym pluszowym misiem było? Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony od 2002 roku i przypada na dzień 25 listopada. Tego dnia w klasie 1d poznaliśmy historię pluszowego misia i mieliśmy wspaniałą lekcję. Efekty zobaczcie sami..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny Mikołaja w klasie 1b

6 grudnia- jak dobrze wiecie, chodzę po świecie. Dźwigam wór niezmordowanie Każdy prezent dostanie. A kiedy rozdam już prezenty, wrócę do nieba uśmiechnięty!

Dzisiaj do klasy 1b przybył Mikołaj, efekt jego odwiedzin proszę zobaczyć na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 1C

6  grudnia do klasy 1c zawitał święty Mikołaj. Z okazji swoich imienin obdarował nas drobnymi prezentami, które wywołały dużo radości. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty filmowe w klasie 1d

7 grudnia klasa 1d wybrała się na wycieczkę. Uczniowie wyruszyli autobusem ZTM do Kinoteki. Na miejscu okazało się , że biorą udział w warsztatach filmowych I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing! Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi aktorzy, poznali kłapy. Dowiedzieli się , czym jest dubbing filmowy. Zobaczyli jak wygląda praca aktora w studiu. Odkryli , kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Rozwiązywali zagadki filmowe i wykonywali ćwiczenia na dykcję. To była bardzo interesująca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1C w Dworze Strzyżew

W piątek 8 grudnia 2017r. z okazji mikołajek klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Dworu Strzyżew. W tym magicznym miejscu mogliśmy wziąć udział w warsztatach:
- artystycznych- dekorowania bombek na choinkę oraz tworzenia oryginalnych bombek z szyszek i orzechów;
- kulinarnych- miodowe słodkości według przepisów XIX wiecznych oraz świątecznych przysmaków dla dzieci - ciastkowe ludki;
- ruchowych- mikołajkowe psoty i żarty w polskim dworze: gry i zabawy z nagrodami;
- degustacja słodkości.

Na koniec spotkania odwiedził nas Mikołaj, który obdarował każdego drobnym upominkiem. Nasza wycieczka za miasto to była wielka frajda i duża przygoda. Prezent w postaci wspólnego dnia na długo zapisze się w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b w Strzyżewie

8 grudnia klasa 1b pojechała do polskiego dworu na mikołajkowe psoty i żarty. Dzieci brały udział w warsztatach, dowiedział się jak wyglądały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w dawnych czasach, wykonały miodowe słodkości według przepisów XIX wiecznych, oraz wykonały piękne ozdoby choinkowe. Na zakończenie naszej wizyty była śnieżna bitwa, oczywiście kulkami z papieru, a także wizyta Mikołaja i prezenty.

Dzień mikołajek,
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja Możesz być pewny - on Ci pomoże!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do świąt w klasie 1d

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Jest najpiękniejszym i najbardziej rodzinnym świętem w roku, z którym wiąże się najwięcej obrzędów i wierzeń. Towarzyszą mu magiczna atmosfera, niezapomniane emocje, tradycja. Na lekcjach i przerwach ćwiczyliśmy wspólne kolędowanie. Klasa 1d również przygotowywała się do świąt stworzyła kartki świąteczne, prezenty dla rodziny oraz dekoracje na choinkę.

Efekty pracy zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim klasy IA

W środę uczniowie klasy I A wybrały się na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego. W programie wycieczki było zwiedzanie Aeroklubu oraz fabrykę bombek.

Wizyta na lotnisku rozpoczęła się od prezentacji podstawowych zagadnień związanych z lataniem a także wizyty w hangarze, gdzie stacjonują samoloty i szybowce. Wizyta na lotnisku z pewnością przyniosła wiele ciekawych wrażeń i być może zaszczepiła wśród młodych ludzi pasję latania. 

Podczas zwiedzania fabryki bombek dowiedzieliśmy się ciekawych informacji dotyczących wyrobu artystycznych ozdób choinkowych. Tego, że każdy produkt jest ręcznie wykonany według tradycyjnych metod. Proces produkcji jest długi, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Uczniowie mogli zobaczyć to wszystko z bliska. Na zakończenie każdy mógł wykonać własną bombkę i zabrać ze sobą na pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pasowanie na czytelnika klasa 1e

"Książka nas nauczy, książka ucieszy,
Czasem zadziwi nas niemało
Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało.
Książka tak mądrze nam doradza
Różne wskazówki
Wzory daje
Książka w szeroki świat wprowadza
Dalekie z nami zwiedza kraje."

Hanna Łochocka


W dniu 2 lutego 2018 roku uczniowie naszej klasy odwiedzili Bibliotekę szkolną, gdzie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę i zostali pasowani na czytelnika. Dzieci otrzymały własne karty biblioteczne. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień babci i dziadka w klasie 1a

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 12 stycznia 2018r. o godzinie 16.30 w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci wspaniały program artystyczny.

Na początku dzieci recytowały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście obejrzeli spektakl pt. " Jak to kiedyś było w Warszawie". Podczas przedstawienia dzieci zaśpiewały najbardziej znane i lubiane przeboje z tamtych lat, takie jak: "Karuzela", "Czy tutaj mieszka panna Agnieszka" oraz "Autobus czerwony". Dzieci wykonały taniec z parasolkami do utwory "Parasolki". Zatańczyły cza czę do utworu "Serduszko puka w rytmie cza cza", a na koniec zatańczyły polkę warszawską. Stroje aktorów natomiast doskonale oddawały klimat tamtych czasów. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej szkoły. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018