-

Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie 1a

Na początku września w naszej  klasie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Ponadto dzieci obejrzały ilustracje dotyczącą bezpiecznych zachowań oraz poznały zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie I e

We wrześniu odwiedził naszą klasę przedstawiciel Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w domu jak i na ulicy. Dowiedziały się m. in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli się zgubią, jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię oraz dlaczego należy nosić odblaski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 1C

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W  tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Tak było także w naszej klasie. Wszystkie dziewczęta uczciły to święto i sprawiły, aby ich koledzy poczuli się wyjątkowo. Uczennice dały im różne smakołyki i prezenty oraz   złożyły życzenia. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie koleżanki, które pamiętały o ich święcie. Uśmiech kolegów był najlepszym potwierdzeniem tego, że  niespodzianka udała się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w naszej klasie - klasa 1a

W naszej klasie 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki zrobiły kolegom laurki oraz przygotowały poczęstunek. Złożyły życzenia i zaśpiewały głośne: "Sto lat" oraz wręczyły prezenty. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie wspaniałe koleżanki, które pamiętały o ich święcie i obdarowały cudownymi prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a na Festiwalu Oświatowym

Wraz z końcem września w słoneczny jesienny dzień odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Oświatowego Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus. W tym roku mieszkańcy bawili się pod hasłem "Ursus - lubię, znam i wiem". Nie zabrakło zabaw sportowych, konkursów, a także występów na scenie amfiteatru. Nasza klasa Ia zaprezentowała piosenkę połączoną z tańcem pt. "Witajcie w naszej bajce". Występ wszystkim bardzo się podobał. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Straży Pożarnej

W dniu 12 października klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie poznali sprzęt, którym strażacy ratują ludzi. Mogli sami włożyć kask. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w czasie pożaru, w drodze do szkoły lub podczas wypadku. Uczniowie porównali ubiór straży miejskiej , straży pożarnej i policjantki. Za zaangażowanie i chęci każdy otrzymał znaczek odblaskowy, aby być widocznym na drodze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne wariacje w klasie 1c

Jesień to kolorowa pora roku. Spadają liście, a natura daje sobie czas na zmianę. Zrzuca to co już niepotrzebne, aby odpocząć, pomarznąć chwilę zimą i odrodzić się na wiosnę. Tematem zajęć plastycznych w klasie 1c były: "Jesienne wariacje".  Uczniowie wykorzystując dowolne techniki artystycznego wyrazu uchwycili fragment jesieni.  W swoich pracach wykorzystali przyniesione przez siebie niebanalne, malownicze liście, kolorowy papier, kredki itp..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie w klasie 1a

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 121 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, im Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz Dzielnicy Ursus, rodziców oraz dziadków. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Ewa Gierełło skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie, przy pomocy symbolicznego ołówka. Uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje i plakietki z logiem szkoły.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 "Ślubowanie klas pierwszych"- klasa 1 C   

13 października  2017 r. był w naszej klasie dniem odświętnym, radosnym i wyjątkowym.

W  dniu tym  zostaliśmy przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej SP nr 4.

Na uroczystość " Ślubowania klas pierwszych" przybyli: Burmistrz Dzielnicy Ursus - pani Urszula Kierzkowska wraz ze swoimi zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - pani Wanda Kopcińska oraz Specjalista Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - pani Katarzyna Cichocka. Nastrojowego  poloneza podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło też przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego oraz wychowawców klas, rodziców i najważniejsze   pierwszaków, bohaterów tego wydarzenia. W czasie aktu ślubowania i pasowania, uczniowie z klasy 1C stali się stuprocentowymi pierwszakami, uczniami naszej "Czwórki ".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne inspiracje w klasie Ia

W październiku wybraliśmy się na spacer wokół naszej szkoły, by zaobserwować, co się dzieje w przyrodzie. Podczas spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, owoce i patyczki, które zainspirowały nas do stworzenia ciekawych prac. Dzięki wyobraźni wszystkie te przedmioty nabrały niesamowitego kształtu i znaczenia. 

Tworzenie z owoców przyrody ma nas zachęcić do twórczego myślenia, a tym samym poznawania różnorodności otaczającego nas świata. Szukanie i odkrywanie nieskończonych możliwości oraz piękna przyrody może okazać się miłym i niezapomnianym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owoce i szaszłyki w klasie 1a

W ostatnim tygodniu października bardzo dużo uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Mówiliśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez nich samych. Dzieci samodzielnie wykonywały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na koniec zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b w fabryce krówek

Z pewnością znają wdzyscy najsłynniejsze krówki ciągutki, czyli Krówki z Milanówka. Ich niepowtarzalny smak uwielbiamy wszyscy.

22 listopada mieliśmy okazję obserwować pełen proces przygotowywania krówek. Mogliśmy poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy ich składnik, zobaczyć, jak cukierki są zawijane ręcznie w zakładzie produkcyjnym. Mogliśmy również spróbować świeżutkich krówek, a nawet zaprojektować własną etykietę. Było to bardzo smaczne doznanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Muzeum Etnograficznym

Dnia 17 listopada 2017 klasa 1d pojechała autobusem na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego.

Uczniowie brali udział w warsztatach pt.: " Wycinankowy obrazek- prezent ludowy". Na zajęciach nauczyli się wycinać symetryczne obrazki. Stworzyli prace typu serwetki i kwiaty w doniczkach. Po zajęciach zwiedzali i podziwiali wystawy w muzeum. Oglądali : stroje ludowe, narzędzia związane z pracą na roli, hodowlą, różnymi sposobami pozyskiwania żywności takimi jak zbieractwo, rybołówstwo, pszczelarstwo. Dzieci podziwiali rękodzieła sztuki ludowe i stare zabawki. Najciekawszą wystawą według dzieci była ta, na której można było posłuchać instrumentów muzycznych. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Muzeum jednak nie musi być nudne!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1c w krainie krówek ciągutek w Milanówku

22 listopada 2017r. roku klasa 1c była w krainie krówek ciągutek w Milanówku.

Na miejscu, mieliśmy okazję obserwować pełny proces przygotowywania cukierków. Mogliśmy poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy składnik. Próbowaliśmy  świeżutkich słodkości. Degustację przeprowadzono  podczas oprowadzania po  zakładzie. W pokoju zabaw  projektowaliśmy etykietki do krówek, według własnej fantazji.   Przeprowadzony był też konkurs rysunkowy, po którym rozdawane były słodkie niespodzianki.

Na zakończenie każdy z nas mógł sobie kupić tyle krówek ciągutek z porannej produkcji,   ile tylko zechciał. Niepowtarzalny smak na długo pozostanie w naszej pamięci. Nasza wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tworzymy i malujemy obrazki na informatyce

Uczniowie z klasy 1d na zajęciach z informatyki ćwiczą posługiwanie się programami komputerowymi. Jednym z nich jest Power Paint. Efekty ich prac możecie zobaczyć sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Misia w klasie 1d

"Nie obejdzie się bez misia" - tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej... pluszowe.

A jak to z tym pluszowym misiem było? Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony od 2002 roku i przypada na dzień 25 listopada. Tego dnia w klasie 1d poznaliśmy historię pluszowego misia i mieliśmy wspaniałą lekcję. Efekty zobaczcie sami..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny Mikołaja w klasie 1b

6 grudnia- jak dobrze wiecie, chodzę po świecie. Dźwigam wór niezmordowanie Każdy prezent dostanie. A kiedy rozdam już prezenty, wrócę do nieba uśmiechnięty!

Dzisiaj do klasy 1b przybył Mikołaj, efekt jego odwiedzin proszę zobaczyć na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 1C

6  grudnia do klasy 1c zawitał święty Mikołaj. Z okazji swoich imienin obdarował nas drobnymi prezentami, które wywołały dużo radości. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty filmowe w klasie 1d

7 grudnia klasa 1d wybrała się na wycieczkę. Uczniowie wyruszyli autobusem ZTM do Kinoteki. Na miejscu okazało się , że biorą udział w warsztatach filmowych I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing! Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi aktorzy, poznali kłapy. Dowiedzieli się , czym jest dubbing filmowy. Zobaczyli jak wygląda praca aktora w studiu. Odkryli , kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Rozwiązywali zagadki filmowe i wykonywali ćwiczenia na dykcję. To była bardzo interesująca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1C w Dworze Strzyżew

W piątek 8 grudnia 2017r. z okazji mikołajek klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Dworu Strzyżew. W tym magicznym miejscu mogliśmy wziąć udział w warsztatach:
- artystycznych- dekorowania bombek na choinkę oraz tworzenia oryginalnych bombek z szyszek i orzechów;
- kulinarnych- miodowe słodkości według przepisów XIX wiecznych oraz świątecznych przysmaków dla dzieci - ciastkowe ludki;
- ruchowych- mikołajkowe psoty i żarty w polskim dworze: gry i zabawy z nagrodami;
- degustacja słodkości.

Na koniec spotkania odwiedził nas Mikołaj, który obdarował każdego drobnym upominkiem. Nasza wycieczka za miasto to była wielka frajda i duża przygoda. Prezent w postaci wspólnego dnia na długo zapisze się w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b w Strzyżewie

8 grudnia klasa 1b pojechała do polskiego dworu na mikołajkowe psoty i żarty. Dzieci brały udział w warsztatach, dowiedział się jak wyglądały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w dawnych czasach, wykonały miodowe słodkości według przepisów XIX wiecznych, oraz wykonały piękne ozdoby choinkowe. Na zakończenie naszej wizyty była śnieżna bitwa, oczywiście kulkami z papieru, a także wizyta Mikołaja i prezenty.

Dzień mikołajek,
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja Możesz być pewny - on Ci pomoże!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b EduMagica

12 marca udaliśmy się do Kinoteki aby wziąć udział w projekcie Edu Magica. Staliśmy się uczestnikami medialnego doświadczenia.

Uczyliśmy się poprzez zabawę. Razem z żółwiem Tomaszem poznaliśmy nasz kraj. Dzięki nowoczesnej grafice komputerowej, animacji, pogłębialiśmy swoją wiedzę i zdobywaliśmy nowe umiejętności .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do świąt w klasie 1d

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji miejsce szczególne. Jest najpiękniejszym i najbardziej rodzinnym świętem w roku, z którym wiąże się najwięcej obrzędów i wierzeń. Towarzyszą mu magiczna atmosfera, niezapomniane emocje, tradycja. Na lekcjach i przerwach ćwiczyliśmy wspólne kolędowanie. Klasa 1d również przygotowywała się do świąt stworzyła kartki świąteczne, prezenty dla rodziny oraz dekoracje na choinkę.

Efekty pracy zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w klasie 1a

22 grudnia odbyła się w naszej klasie " wigilia" czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim klasy IA

W środę uczniowie klasy I A wybrały się na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego. W programie wycieczki było zwiedzanie Aeroklubu oraz fabrykę bombek.

Wizyta na lotnisku rozpoczęła się od prezentacji podstawowych zagadnień związanych z lataniem a także wizyty w hangarze, gdzie stacjonują samoloty i szybowce. Wizyta na lotnisku z pewnością przyniosła wiele ciekawych wrażeń i być może zaszczepiła wśród młodych ludzi pasję latania. 

Podczas zwiedzania fabryki bombek dowiedzieliśmy się ciekawych informacji dotyczących wyrobu artystycznych ozdób choinkowych. Tego, że każdy produkt jest ręcznie wykonany według tradycyjnych metod. Proces produkcji jest długi, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Uczniowie mogli zobaczyć to wszystko z bliska. Na zakończenie każdy mógł wykonać własną bombkę i zabrać ze sobą na pamiątkę. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pasowanie na czytelnika klasa 1e

"Książka nas nauczy, książka ucieszy,
Czasem zadziwi nas niemało
Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało.
Książka tak mądrze nam doradza
Różne wskazówki
Wzory daje
Książka w szeroki świat wprowadza
Dalekie z nami zwiedza kraje."

Hanna Łochocka


W dniu 2 lutego 2018 roku uczniowie naszej klasy odwiedzili Bibliotekę szkolną, gdzie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę i zostali pasowani na czytelnika. Dzieci otrzymały własne karty biblioteczne. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 12 stycznia 2018r. o godzinie 16.30 w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty, a dzieci wspaniały program artystyczny.

Na początku dzieci recytowały wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście obejrzeli spektakl pt. " Jak to kiedyś było w Warszawie". Podczas przedstawienia dzieci zaśpiewały najbardziej znane i lubiane przeboje z tamtych lat, takie jak: "Karuzela", "Czy tutaj mieszka panna Agnieszka" oraz "Autobus czerwony". Dzieci wykonały taniec z parasolkami do utwory "Parasolki". Zatańczyły cza czę do utworu "Serduszko puka w rytmie cza cza", a na koniec zatańczyły polkę warszawską. Stroje aktorów natomiast doskonale oddawały klimat tamtych czasów. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej szkoły. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a w bibliotece

Nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Plutonu Torpedy 47 na lekcję pt. " Misie " Na początku pani bibliotekarka, opowiedziała całą historię o misiach. Dzieci dowiedziały się jak ustawione są książki, gdzie można znaleźć ulubionych bohaterów Kubusia Puchatka. Misia Uszatka, Franklina, Tupcia Chrupcia. Potem pani bibliotekarka czytała książki oraz wierszyki, których głównych bohaterem jest Miś. Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w przygody małego niezaradnego łakomczucha. Kolejnym etapem zajęć było namalowanie dużego, wspólnego portretu Pluszowego Misia. Dodatkowymi atrakcjami były bajki, kolorowanki, zabawy ruchowe oraz zgadywanki. Dzieci poznały wszystkie książki o misiach dostępne w bibliotece. Dzieci bawiły się doskonale.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 1B

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy,

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 1c

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do środy popielcowej. 9 stycznia 2018r. uczniowie klasy1C wzięli udział w zabawie karnawałowej, Patrząc na zdjęcia widać, że wszyscy bawili się znakomicie. Takiej zabawy nikt nie znał, i o takiej zabaw

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 1d

Karnawał, inaczej zapusty, naszym przodkom kojarzył się zawsze z tańcem i jedzeniem. W klasie pierwszej d również obchodziliśmy hucznie ten okres. Tworzyliśmy maski i była zabawa przy muzyce oczywiście w przebraniach. 5 stycznia w klasie 1d był bal karnowałowy, uczniowie ciekawie się przebrali.aż trudno było się rozpoznać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Laureaci i wyróżnieni z klasy 1C

Konkurs plastyczny "Żyj zdrowo"
1 miejsce: Pietrzak Małgorzata
2 miejsce: Borczon Antonina
Wyróżnienie: Tomczyk Julia

Konkurs plastyczny "Projekt banknotu o nominale 1000zl"
Wyróżnienie: Cygan Brajan
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1C w szkolnej bibliotece

11 stycznia 2018r. klasa 1C odwiedziła szkolną bibliotekę. Dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru oraz obejrzały, co ciekawsze eksponaty biblioteczne. Bardzo chętnie oglądały pozycje wydawnicze i próbowały przeczytać nie tylko ich tytuły. Na zakończenie lekcji wypożyczyły książki . Biblioteka bardzo się spodobała. Wszyscy obiecali, że będą ją często odwiedzać.


Klasa 1d w bibliotece

12 stycznia uczniowie klasy 1d wybrali się na wycieczkę do biblioteki publicznej na ulicy Plutonu Torpedy.

Dowiedzieli się jak można zapisać się do biblioteki, gdzie znajdują się książki dla dzieci i młodzieży, w jaki sposób ułożony jest księgozbiór. Potańczyli, rysowali i pobawili się w klubiku. W nowym semestrze uczniowie będą już wiedzieli, gdzie znaleźć potrzebną lekturę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pasowanie na czytelnika w klasie 1d

1 lutego 2018 uczniowie klasy 1d odwiedzili bibliotekę szkolną. Każdy dowiedział się jak należy dbać o książki, jak można wypożyczać książki i w których godzinach biblioteka jest czynna. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbali o książki i je szanowali. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń pożyczył książkę- Przygody Franklina lub Martynki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pączki, pączuszki.. W klasie 1c

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, dzień w którym rozpoczynają się ostatki. Tradycyjnie już w tłusty czwartek spożywa się pączki, pączuszki, faworki. . Te słodkości podczas tego święta jeść można praktycznie bez ograniczeń, co jest niewątpliwą frajdą i przyjemnością. Chociaż raz w roku nikt nie musi liczyć kalorii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d w Królikarni

Dnia 14 lutego klasa 1d pojechała komunikacja miejska do Królikarni na lekcję muzealną pt. : Gładkie i chropowate- poznajemy fakturę rzeźby. Uczniowie najpierw nauczyli się rozpoznawać rzeźbiarstwo od malarstwa, potem uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Na zajęciach każdy uczeń otrzymał glinę i mógł sam poczuć się jak rzeźbiarz. Powstawały płaskorzeźby np. serca, węża, lub rzeźby np. psa, bałwana. To były bardzo kreatywne i ciekawe zajęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty Walentynkowe w 1d

W piątek 16 lutego do klasy na zajęcia zaprosiliśmy rodziców. Razem wzięliśmy udział w warsztatach decoupage. W ramach przygotowań każdy uczeń dzień wcześniej pomalował pudełko na chusteczki higieniczne, tak zwane chusteczniki. Wraz z rodzicami dzieci wycinały trudne wzory, a potem malowały pudełka lakierem, który działał jak klej. Każdy miał taką sama chusteczkę, a jednak prace powstały różne. Fajnie jest gdy z rodziną, mama, tatą lub babcia spędzimy czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Walentynki w 1d

Klasa 1d obchodziła Walentynki bardzo ciekawie. Uczniowie wykonali kilka prac plastyczno-technicznych o tematyce walentynkowej: piesek, motyl, kartki walentynkowe, drzewko walentynkowe. Każdy uczeń wykonał również walentynkę dla kolegi lub koleżanki. Potem odbyło się losowanie i każdy wybrał kogoś z klasy, komu wręczył walentynkę. Wysłaliśmy także walentynki do kolegów za granicę w ramach projektów etwinning Where is love. Otrzymane w zamian walentynki nas zadziwiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1e w Zamku Królewskim

27 lutego nasza klasa wybrała się do Zamku Królewskiego na Zabawy plastyczne. Po krótkiej wizycie w komnatach zamkowych samodzielnie tworzyliśmy prace plastyczne inspirowane eksponatami, które obejrzeliśmy wcześniej. Podczas zajęć poznaliśmy technikę plastyczną - malowanie na szkle. Było to dla nas nowe doświadczenie, bowiem dotychczas Zamek Królewski kojarzył nam się głównie ze zwiedzaniem i poznawaniem historii. Tym razem doskonaliliśmy swoje umiejętności plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b na warsztatach kulinarnych w Pizzerii Dominium

Pizza swoje początki ma w starożytnej Grecji. Wówczas mieszkańcy tego państwa raczyli się płaskimi chlebami posmarowanymi oliwą, czosnkiem i posypanymi świeżymi lub suszonymi ziołami. Ten placek zrobił furorę wśród Rzymian, którzy po podbiciu Grecji fascynowali się helleńskimi kulinariami.

W XVII wieku, kiedy to do Europy sprowadzono pomidory, warzywa te natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. W 1889 roku Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka z mężem, to nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylia, mozzarella i pomidory. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita - od imienia królowej. My przygotowaliśmy pizzę według własnej receptury, była pyszna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Muzyczne poranki w klasie 1e

9 lutego 2018r.pojechaliśmy na Muzyczne poranki, w czasie, których poznawaliśmy instrumenty smyczkowe, ich budowę i słuchaliśmy muzyki klasycznej w wykonaniu młodych muzyków. Mogliśmy też zapytać o Ich upodobania muzyczne i o to czy trudno jest zostać muzykiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w 1d

Jak już pewnie wiesz, zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Warzywa i owoce zawierają takich składników mnóstwo, dlatego powinny być podstawą każdej zdrowej diety. Są nieocenionym źródłem witamin, błonnika pokarmowego. Nasz wygląd, samopoczucie oraz zdrowie są uzależnione od codziennej diety. Dlatego dbajmy już od najmłodszych lat o dobre zwyczaje żywieniowe.

Dnia 21 lutego w klasie 1d odbyły się warsztaty kulinarne. Każdy w klasie mógł się poczuć jak Master Chef Junior i stworzyć swojego własnego, niepowtarzalnego szaszłyka warzywno- owocowego. Dania były kolorowe i bardzo wszystkim smakowały. Część wykonanych szaszłyków uczniowie zanieśli do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Zamku Królewskim

Dnia 22 lutego 2018 roku klasa 1d pojechała na wycieczkę. Celem było Stare Miasto w Warszawie. Podróżowali komunikacja miejską do Zamku Królewskiego.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Poznali historie władców Polski oraz zamek, gdzie mieszkali dawno temu królowie. Na zakończenie zwiedzania odbyły się warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonali królewskie korony. To była udana wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C na warsztatach kulinarnych

Dnia 06.03.2018 roku klasa 1C wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do pizzerii "Dominium" na specjalne warsztaty dotyczące przygotowania pizzy. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska proces tworzenia najpopularniejszego włoskiego dania oraz pracę pizzermana. Zajęcia zakończyły się degustowaniem zrobionej przez siebie pizzy (z małą pomocą szefowej kuchni). Smakowała wyśmienicie!

Na pamiątkę wszyscy otrzymali gadżety i kupony rabatowe do pizzerii "Dominium".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w 1C

Marzec wyjął grosik srebrny, Teraz będzie mu potrzebny. Do kwiaciarni marzec pobiegł, Kupić bukiet na święto kobiet!

Dziękujemy naszym "panom ", że pamiętali o naszym święcie! "Kobietki" z 1C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Scratch w 1d

Scratch to wizualny język programowania i społeczność internetowa skierowana przede wszystkim do dzieci. Korzystając z Scratch, użytkownicy tworzą własne interaktywne historie, gry i animacje, a następnie dzielą się i omawiają swoje dzieła ze sobą. Na lekcji w 1d uczniowie zapoznali się z tym oprogramowaniem. Celem lekcji było- stwórz duszka i zrób tak by mówił oraz ruszał się. Nauczyciel podał tylko gdzie można znaleźć możliwości ruchu. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się włączać program- mamy go na pulpicie każdego komputera. Każdy uczeń wybrał innego duszka- żaden na 23 osoby w klasie się nie powtórzył, Duszki latały, jeździły samochodami, kręciły się w kółko, mówiły różnymi językami- polskim, angielskim, nawet chińskim.Powstały wspaniałe animacje. Informatyka jest wspaniała.. Zobaczcie sami

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Rysunki 3D w klasie 1a

Na lekcji plastyki wykonaliśmy obrazki w formacie 3D. Najpierw zaczęliśmy od wyboru kolorowanek. Kolorowanki były różne w samoloty, króliczki, delfinki itp. Następnie przystąpiliśmy do kolorowania obrazków. Po pewnym czasie obrazki stawały się coraz barwniejsze i piękniejsze. Po skończonej pracy każde dziecko mogło zobaczyć swoją pracę za pomocą specjalnej aplikacji w formacie 3D. Wtedy okazało się, że przedmioty na rysunkach zaczęły się ruszać i unosić się do góry. To dopiero była fantastyczna zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1c bierze udział w projekcie EduMagica

1C bierze udział w innowacyjny projekcie EduMagica pt.: "Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę".

W poniedziałek, 12 marca 2018r. klasa 1C odbyła ciekawą wycieczkę do Kinoteki w PKiN. Głównym celem wyjazdu był innowacyjny projekt pt.: "Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę".

To połączenie zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, ciekawego scenariusza i aktorskiej improwizacji pozwalało wziąć udział w nowym, fascynującym doświadczeniu. Podczas seansu można było rozmawiać z animowanym bohaterem- sympatycznym żółwikiem Tomkiem, który wędrował po Polsce, po rzece Wiśle, zatrzymując się w najważniejszych miastach Polski i przekazując wiele ciekawych informacji na temat zwierząt, polskich legend, rodzajów polskiego krajobrazu, zabytkach i ciekawostkach. Uczył, jak należy zachowywać się nad wodą i skąd bierze się woda, dlaczego nie wolno jej zanieczyszczać i co to jest dorzecze, wyjaśniał na czym polega np. krążenie wody w przyrodzie.

Uczniowie mieli możliwość w formie zabawy, quizów oraz w interaktywnej rozmowie z bohaterem zdobyć i utrwalić solidna porcję wiedzy o Polsce i przyrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Interaktywna lekcja z "Edumagica" w klasach 1d i 1e

Dnia 6 kwietnia 2018 r. klasy: 1d i 1e wzięły udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym, organizowanym przez firmę "Edumagica", dzięki któremu uczniowie zapoznali się z zagadnieniami przyrodniczymi, geograficznymi i ekologicznymi dotyczącymi Polski. Lekcja odbyła się w "Kinotece" w Pałacu Kultury i Nauki.

Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, oryginalnego scenariusza i zaangażowania widza w tok zajęć, dzieci miały okazję stać się aktywnymi uczestnikami niezwykłego medialnego doświadczenia, podczas którego zwiedziły największe miasta Polski, poznały faunę i florę naszego kraju oraz na zawsze zapamiętały, jak należy dbać o środowisko.

Nowoczesna technologia jest dziś na wyciągnięcie ręki i jeżeli jej na to pozwolimy może stać się elementem metody nauki szkolnej i być "naukową zabawą".

Dzieci wyszły z lekcji bardzo zadowolone, a swoimi przeżyciami i zdobytymi wiadomościami dzieliły się z kolegami po powrocie do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d warsztaty wielkanocne

Dnia 14 marca 2018 klasa 1d pojechała do Fabryki Bombek na Pragę. Na miejscu uczniowie zobaczyli jak wytapia się szkło, aby powstało jajko. Następnie każdy z uczniów mógł sam pomalować jajka. W czasie przerwy w warsztatach wielkanocnych chętni otrzymali ciepłą herbatę oraz pączka. Drugą częścią warsztatów było dekorowanie koszyczka wielkanocnego. To była wspaniała wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty wielkanocne w klasie 1e

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych jest szczególną okazją do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, dlatego14 marca wspólnie z klasą 1d wybraliśmy się do Fabryki Bombek w Warszawie na warsztaty wielkanocne. Tam poznaliśmy symbole związane ze świętami. W trakcie warsztatów samodzielnie wykonaliśmy swoje pisanki oraz koszyczki wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1C żegna zimę!

Marzanno, Marzanno,
ty zimowa panno,
zrób miejsce wiośnie,
uciekaj, gdzie pieprz rośnie!

Topienie marzanny to zwyczaj przepędzania zimy. Symbolizuje nadejście pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, który przypada 21 marca. Obecnie tradycja topienia marzanny ma charakter zabawy i jest praktykowana w szkołach.

Antonina Borczon, Brajan Cygan i Julia Tomczyk przygotowali kukły, które symbolizowały odejście zimy! Oto ich marzanny!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty rodzinne w 1d

W dniu 23 marca w klasie było wielkie święto. Do klasy zaprosiliśmy rodziny uczniów: babcie, dziadków, mamy i taty. Najpierw uczniowie zaprezentowali przedstawienie "dla rodziny" a potem odbyły się warsztaty wielkanocne. Publiczność dopisała. Aktorzy wspaniale się zaprezentowali. Następnie uczniowie wraz z rodzinami ozdabiali jajka techniką decoupage. Powstały również króliki z materiału oraz prześliczne kartki pocztowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w pizzerii klasa 1d

Dnia 26 marca 1d wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii Dominium. Najpierw uczniowie poznali historie pizzy a potem.. Każdy mógł sam ozdobić pizzę a potem ją zjeść. To była wspaniała zabawa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 e w Kinotece projekt EDU MAGICA

W dniu 5 kwietnia pojechaliśmy do Kinoteki, aby wziąć udział w projekcie edukacyjnym Edu Magica Wyruszyliśmy z żółwikiem Tomkiem w fascynującą podróż, płynąc po Polsce z nurtem Wisły. Spotkaliśmy kilka zwierząt typowych dla fauny Polski, zwiedzaliśmy miasta nad Wisłą, poznaliśmy legendy związane z niektórymi z nich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d w Manufakturze Cukierków

Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy 1d wzięli udział w warsztatach "UKRĘĆ SAM LIZAKA". Na miejscu- w Manufakturze Cukierków dowiedzieli się z czego powstaje lizak, z czego są robione barwniki do słodyczy. Najbardziej wszystkim podobało się, że sami mogli stworzyć sobie lizaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowo i kolorowo - robienie wiosennych kanapek w klasie I A

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy, a dorośli siłę do pracy. Dlatego w poniedziałek 23 kwietnia nasi uczniowie z klas pierwszej postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując wiosenne drugie śniadanie. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawcy samodzielnie przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów.

Wszystkie dzieci z wielkim zapałem wykonywały swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć: pomidory, ogórki, paprykę, rzodkiewkę, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że kanapki te były bardzo zdrowe. Przygotowane kanapki wszystkim bardzo smakowały, większość kanapek została od razu zjedzona przez dzieci, a to co zostało dzieci zabrały do domu dla swoich najbliższych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Śniadanie ma moc w klasie 1C

17.04.2018 uczniowie naszej klasy zamienili się w kucharzy. Każdy z nas przyniósł ugotowane warzywa, obrane owoce i inne produkty potrzebne do zrobienia sałatek, surówek lub kanapek oraz nożyk, deseczkę i fartuszek. Nasza klasa stała się kuchnią i zaczęło się wielkie krojenie. Kolorowe kosteczki trafiały do misek lub na talerzyki. Po doprawieniu i przybraniu, zaczęliśmy ucztę.

Na pewno ten dzień był bardzo smaczny i promujący zdrowie Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o tym, że "śniadanie" to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kolorowy tydzień w klasie 1b

Wszyscy wiemy jak ważne jest właściwe odżywianie. Podstawową zasadą zdrowego odżywiania jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, które zawierają mnóstwo cennych składników i są źródłem wielu niezbędnych witamin oraz substancji mineralnych. W każdym przygotowanym przez nas posiłku powinny być warzywa i owoce dlatego w dniach 23 -27.04. wzięliśmy udział właśnie w takiej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Kolorowy tydzień w 1C

W dniach 23- 27 kwietnia uczniowie klasy 1C wzięli udział w akcji "Kolorowy tydzień" Kampania miała na celu uświadomienie wszystkim jak ważne jest np. drugie śniadanie, owoce i warzywa, które bez względu na kolor, kształt itp. mają bardzo dużo witamin i mikroelementów potrzebnych naszemu organizmowi.

W powyższym terminie dzieci zakładały coś w kolorze wskazanym na dany dzień oraz przynosiły na drugie śniadanie warzywo lub owoc w tym samym kolorze co wybrany element ubioru.
poniedziałek- żółty
wtorek- czerwony
środa- pomarańczowy
czwartek- zielony
piątek- tęczowo

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1C na "Królowej Śniegu"

20 kwietnia klasa 1C pojechała do Teatru Polskiego na przedstawienie pt. "Królowa Śniegu".

Była to podróż w głąb mroźnej krainy zła. Historia Kaja i Gerdy, którzy za sprawą okrutnej królowej zostali rozdzieleni.

Spektakl, wykorzystując nowoczesną technikę, przeniósł młodego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działał na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiadał o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem.

Atutem była również plastyczna strona przedstawienia. Kolorowe i pomysłowe kostiumy oraz piękna i realistyczna scenografia przeniosła widza do świata bohaterów. "KRÓLOWA ŚNIEGU" to prawdziwa uczta dla ducha i zmysłów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Drugie śniadanie daje moc - klasa 1d

20 kwietnia uczniowie klasy 1d przygotowywali na lekcji śniadanie. Było zdrowo, kolorowo- każdy przygotował takie śniadanie, które zje i da u moc do działania i do nauki

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe śnaidanie w klasie 1b

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. 17 kwietnia klasa 1b przygotowała pyszne zdrowe śniadanie. Przynieśliśmy potrzebne produkty, z których wykonaliśmy zdrowe, pożywne kanapki, sałatki, a nawet szaszłyki. Przyrządziliśmy pyszne owocowe desery oraz piliśmy sok z pomarańczy. Ten dzień był świetną zabawą, jednocześnie nauką o tym jak ważne jest - zdrowe śniadanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warszawa oczami uczniów - klasa 1c

Warszawska Starówka, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Muzeum "Pałac w Wilanowie", pomnik Syrenki warszawskiej czy Stadion Narodowy - to tylko niektóre miejsca warte zobaczenia w Warszawie.

Uczniowie klasy 1c zapraszają w podróż po naszej stolicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1C promuje zdrowy styl odżywiania- "Owocowy dzień"

W ramach akcji " Owce i warzywa w szkole" uczniowie klasy 1 C dwa, trzy razy w tygodniu spożywają świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki.

Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania jabłek, gruszek, truskawek, borówek amerykańskich itp., itd. .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Teatrze Guliwer

Dnia 11 maja klasa 1d pojechała na wycieczkę do teatru Guliwer na przedstawienie pt. Tato. W przedstawieniu uczniowie mogli oglądać wiele magicznych sztuczek. Zobaczyliśmy zrobienie z 2 sznurków- jednego, rozmnażające się konfetti. Zaskakującym momentem w przedstawieniu było pojawienie się ogromnej piłki na widowni. Akcja spektaklu rozgrywa się wokół serii opowiadań Toona Tellegena, które tworzą wielowymiarowy portret ojca. Każda ze scen oparta jest na trickach iluzjonistycznych i magii osiąganej dzięki maszynerii teatru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z dietetykiem w klasie 1b

Dnia 15 maja 2018r. we wtorek odbyło się spotkanie uczniów klasy I b z panią dietetyk. Wszyscy z ciekawością słuchali jak należy prawidłowo się odżywiać i jakie popełniamy błędy żywieniowe w naszym codziennym żywieniu. Podczas zajęć szczegółowo omówiona była piramida żywienia. Poruszany był także problem nadwagi wśród uczniów. Wszyscy dowiedzieliśmy się jakie produkty są dla nas najbardziej szkodliwe. Pani dietetyk przedstawiła nam inne rozwiązania i podkreśliła ważność prawidłowego odżywiania u dzieci. Zdrowe kanapki, sałatki, owoce i warzywa powinny na stałe zagościć w naszym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Start po zdrowie" - spotkanie z panią dietetyk w klasie 1C

15.05.2018 r. pani dietetyk odwiedziła klasę 1C. Przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania, omówiła nową piramidę żywienia, której podstawą, a tym samym najważniejszą rzeczą jest aktywność fizyczna. W ciekawy i zabawny sposób przedstawiła podstawowe zasady zbalansowanej diety. Mamy nadzieję, iż wizyta pani dietetyk pomogła rozbudzić wśród dzieci wrażliwość na zdrowe i niezdrowe produkty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


16 maja 2018 roku - "Dzień picia wody" w klasie 1C

16 maja- "Dzień picia wody" - tego dnia wszyscy uczniowie z klasy 1C pili wodę zamiast słodzonych soków i innych napojów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Piramida zdrowego żywienia - zasady odżywiania w klasie 1C"

1. Jedz codziennie różne produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie.
2. Bądź codziennie aktywny fizycznie - ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę.
3. W twojej diecie koniecznie powinny się znaleźć produkty zbożowe.
4. Spożywaj codziennie produkty mleczne takie jak jogurty, kefiry, sery itd...
5. Jedz codziennie produkty z grupy - mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych itp...
6. Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych.
7. Ograniczaj spożycie cukru, słodyczy, słodkich napojów.
8. Ograniczaj spożycie słonych produktów, odstaw solniczkę.
9. Pij codziennie odpowiednią ilość wody.
10. Pamiętaj, każdy posiłek powinien być zdrowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018