-

Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie 1a

Na początku września w naszej  klasie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Ponadto dzieci obejrzały ilustracje dotyczącą bezpiecznych zachowań oraz poznały zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie I e

We wrześniu odwiedził naszą klasę przedstawiciel Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w domu jak i na ulicy. Dowiedziały się m. in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli się zgubią, jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię oraz dlaczego należy nosić odblaski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 1C

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W  tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Tak było także w naszej klasie. Wszystkie dziewczęta uczciły to święto i sprawiły, aby ich koledzy poczuli się wyjątkowo. Uczennice dały im różne smakołyki i prezenty oraz   złożyły życzenia. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie koleżanki, które pamiętały o ich święcie. Uśmiech kolegów był najlepszym potwierdzeniem tego, że  niespodzianka udała się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w naszej klasie - klasa 1a

W naszej klasie 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki zrobiły kolegom laurki oraz przygotowały poczęstunek. Złożyły życzenia i zaśpiewały głośne: "Sto lat" oraz wręczyły prezenty. Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie wspaniałe koleżanki, które pamiętały o ich święcie i obdarowały cudownymi prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a na Festiwalu Oświatowym

Wraz z końcem września w słoneczny jesienny dzień odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Oświatowego Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus. W tym roku mieszkańcy bawili się pod hasłem "Ursus - lubię, znam i wiem". Nie zabrakło zabaw sportowych, konkursów, a także występów na scenie amfiteatru. Nasza klasa Ia zaprezentowała piosenkę połączoną z tańcem pt. "Witajcie w naszej bajce". Występ wszystkim bardzo się podobał. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Straży Pożarnej

W dniu 12 października klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie poznali sprzęt, którym strażacy ratują ludzi. Mogli sami włożyć kask. Dowiedzieli się, jak należy zachować się w czasie pożaru, w drodze do szkoły lub podczas wypadku. Uczniowie porównali ubiór straży miejskiej , straży pożarnej i policjantki. Za zaangażowanie i chęci każdy otrzymał znaczek odblaskowy, aby być widocznym na drodze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie w klasie 1a

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 121 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, im Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz Dzielnicy Ursus, rodziców oraz dziadków. Na początek Dyrektor Szkoły Pani Ewa Gierełło skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie, przy pomocy symbolicznego ołówka. Uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje i plakietki z logiem szkoły.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 "Ślubowanie klas pierwszych"- klasa 1 C   

13 października  2017 r. był w naszej klasie dniem odświętnym, radosnym i wyjątkowym.

W  dniu tym  zostaliśmy przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej SP nr 4.

Na uroczystość " Ślubowania klas pierwszych" przybyli: Burmistrz Dzielnicy Ursus - pani Urszula Kierzkowska wraz ze swoimi zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - pani Wanda Kopcińska oraz Specjalista Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - pani Katarzyna Cichocka. Nastrojowego  poloneza podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło też przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego oraz wychowawców klas, rodziców i najważniejsze   pierwszaków, bohaterów tego wydarzenia. W czasie aktu ślubowania i pasowania, uczniowie z klasy 1C stali się stuprocentowymi pierwszakami, uczniami naszej "Czwórki ".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne inspiracje w klasie Ia

W październiku wybraliśmy się na spacer wokół naszej szkoły, by zaobserwować, co się dzieje w przyrodzie. Podczas spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, owoce i patyczki, które zainspirowały nas do stworzenia ciekawych prac. Dzięki wyobraźni wszystkie te przedmioty nabrały niesamowitego kształtu i znaczenia. 

Tworzenie z owoców przyrody ma nas zachęcić do twórczego myślenia, a tym samym poznawania różnorodności otaczającego nas świata. Szukanie i odkrywanie nieskończonych możliwości oraz piękna przyrody może okazać się miłym i niezapomnianym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owoce i szaszłyki w klasie 1a

W ostatnim tygodniu października bardzo dużo uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Mówiliśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Jednak okazuje się, że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie szaszłyków owocowych przez nich samych. Dzieci samodzielnie wykonywały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na koniec zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tworzymy i malujemy obrazki na informatyce

Uczniowie z klasy 1d na zajęciach z informatyki ćwiczą posługiwanie się programami komputerowymi. Jednym z nich jest Power Paint. Efekty ich prac możecie zobaczyć sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018