-

Klasa 1B z wizytą w Bibliotece Publicznej Niedźwiadek

Dnia 12 września br. wybraliśmy się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Niedźwiadek w Ursusie. Podczas zajęć, my pierwszaki, z bliska zobaczyliśmy jak wygląda miejsce, w którym jest bardzo dużo książek. Poznaliśmy zasady wypożyczania książek oraz zachowania się w czytelni - części biblioteki, w której dzieci i dorośli w ciszy czytają wypożyczone książki. Pani bibliotekarka przeczytała nam jedną z wybranych lektur; była chwila na kolorowanki związane z bohaterem czytanej książki. Zajęcia muzyczne były świetnym dopełnieniem naszej wizyty w bibliotece - śpiewaliśmy, tańczyliśmy i graliśmy na keyboardzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja w bibliotece 1d i 1c

W środę 12 września nasza klasa razem z klasą 1c wybrała się na zajęcia do biblioteki na Gołąbkach. Panie przywitały nas serdecznie i na początek zaproponowały kilka zabaw przy muzyce. Później robiliśmy pracę plastyczną - godło naszego kraju. Gdy już prace były gotowe złożyliśmy przyrzeczenie czytelnika, że będziemy szanowali książki i będziemy o nie dbali. Po przyrzeczeniu usiedliśmy na dywanie i zajadając nasze kanapki wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa i orle białym. Na koniec rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a głównie o naszym godle. Później pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły. To była ciekawa i pouczająca lekcja.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć


1d - Spotkanie na dywanie z ulubionymi książkami.

26 października zamiast codziennego czytania na dywanie, prezentowaliśmy nasze ulubione książki. Każdy z nas przyniósł książkę, o której opowiadał. Mateusz przyniósł książkę o samochodach, Dawid - encyklopedię psów, a Marianka oczywiście książkę o koniach. Było też wiele książek opowiadających o zwierzętach, a Matylda przyniosła "grubaśny" tom Harrego Potera. To było bardzo ciekawe spotkanie na dywanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B i UKS Judo Panda

W dniu 27 września br. braliśmy udział w pokazowych zajęciach Klubu Sportowego Judo Panda. Świetnie się bawiliśmy biegając, skacząc i przewracając się. Poznaliśmy przywitanie i pożegnanie zawodników judo oraz proste ćwiczenia rozgrzewające mięśnie. Czy zdecydujemy się na udział w tych zajęciach dodatkowych? Czas pokaże...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nasze zmysły "widzą świat"- zajęcia w 1d

Przez kilka dni na zajęciach sprawdzaliśmy jak działają nasze zmysły. Robiliśmy różne doświadczenia i doszliśmy do wniosku, że każdy z naszych 5 zmysłów jest bardzo ważny i trudno byłoby nam funkcjonować, jeśli któryś z nich nie działałby prawidłowo. W czasie tych zajęć świetnie się bawiliśmy sprawdzając funkcjonowanie dotyku, wzroku, smaku, zapachu i smaku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B w Domu Kultury Arsus

Dnia 1 października wybraliśmy się do Domu Kultury Arsus na bardzo ciekawe warsztaty poświęcone roli muzyki w filmie. Dowiedzieliśmy się, że muzyka nadaje filmowi odpowiedni nastrój; powoduje, że film jest bardziej rozpoznawalny; olbrzymia rola muzyki w filmach niemych - odpowiednio dobrana pozwala lepiej odczytać grę aktorów. Świetną zabawą były quizy, zagadki, np.: odgadywanie, do których rodzajów filmów pasuje dany utwór muzyczny. Wspaniałym uwieńczeniem warsztatów było obejrzenie filmu pt. "Balerina".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ulubione książki uczniów klasy 1B

Choć jeszcze nie umiemy dobrze czytać lub zupełnie tego nie potrafimy, to jednak mamy swoje ulubione książki. Legendy, baśnie, bajki czy inne, które czytają nam rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Podczas zajęć "Nasze ulubione książki" prezentowaliśmy, opowiadaliśmy i czytaliśmy fragmenty zachęcając koleżanki i kolegów do zainteresowania się naszą lekturą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Prezentacja zainteresowań i talentów uczniów klasy 1B

8 października w naszej klasie odbyły się zajęcia podczas których prezentowaliśmy nasze zainteresowania i talenty. Lena interesuje się kotami i bardzo lubi zajmować się swoim małym Gackiem. Matylda pięknie szkicuje. Julia P. kocha konie, a Weronikę interesują dzikie, groźne zwierzęta. Czarek jest zawsze w ruchu - biegi, rower, judo, szachy to jego pasje. Julia C. to mała gwiazda - taniec to jej żywioł. Zosię fascynuje człowiek, jego ciało i szkielet. Ania jest fanką rybek akwariowych. Konstancja kocha swojego pieska, którym chętnie się zajmuje. Ksawery interesuje się grami komputerowymi. Kamila chciałaby zostać paleontologiem, uwielbia wszystko co jest związane z dinozaurami. Aleksander jest świetny na boisku, piłka nożna to jego pasja. Lidia to medalistka karate i utalentowana pianistka. Kasia wytrwale trenuje na basenie. Adam wyczarowuje z kartek papieru - mistrz origami. Jesteśmy wspaniali!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1B w Straży Pożarnej

W dniu 11 października wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Ursusie w ramach programu "Bezpieczne dziecko w domu, w szkole i na ulicy". Nasze spotkanie zaczęło się prezentacją samochodów strażackich i ich wyposażenia (sprzętu ratowniczego); mogliśmy usiąść w szoferce auta, założyć maskę przeciwdymną, obserwować jak wysoko może wysunąć się drabina wozu strażackiego i słuchaliśmy opowieści o odpowiedzialnej i niejednokrotnie trudnej i bardzo ciężkiej pracy strażaka. Druga część spotkania odbyła się we wnętrzu siedziby Straży Pożarnej gdzie spotkaliśmy się ze Strażnikiem Miejskim oraz Policjantem, z którymi rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania się na ulicy, w domu czy w szkole. Na zakończenie otrzymaliśmy breloczki odblaskowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Spotkania z ciekawymi ludźmi" w 1d

15 października w naszej klasie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Poznajemy ciekawe zawody". W dniu dzisiejszym przyszedł do nas na zajęcia tata Martynki wraz ze swoją koleżanką z pracy panią Marleną, która jest tłumaczem języka migowego. Pani Marlena uczyła się tego języka od dziecka, ponieważ ma niesłyszących rodziców i sama jest osobą niedosłyszącą. Pracuje jako tłumacz na konferencjach, a także pomaga niesłyszącym studentom, tłumacząc podczas zajęć. Podczas tych zajęć zapoznaliśmy się z pracą tłumacza i dowiedzieliśmy się również jak należy postępować, kiedy chcemy się porozumieć z osobą, która nie słyszy. Wspólnie z panią Marleną wymyśliliśmy jak możemy pokazać nasze nazwiska w języku migowym. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a w Ceramilandii

29 października odbyła się wycieczka uczniów klasy 1a do Ceramilandii. Dzieci poznały proces powstawania odlewów gipsowych. Ponadto wzięły udział w warsztatach podczas, których samodzielnie ozdabiały i malowały zwierzątka gipsowe. Po zakończeniu twórczej pracy dzieci miały okazję na zabawę w kilku salach rekreacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1B i 1C w Ceramilandii

Dnia 29 października wybraliśmy się do Wrzący w woj. łódzkim, gdzie znajduje się Park Nauki, Zabawy i Rozrywki "Ceramilandia". Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych - poznaliśmy technologię wytwarzania naczyń ceramicznych, obejrzeliśmy maszyny, formy i posłuchaliśmy historii związanej z odkryciem gliny. Ozdabialiśmy swoje figurki ceramiczne. Wspaniałym uwieńczeniem wycieczki była zabawa w sali zabawach, gdzie mogliśmy wyskakać się na dmuchanych zjeżdżalniach, powspinać po drabinkach, pobłądzić po labiryntach i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d w Ceramilandii

29 października wszystkie klasy pierwsze wybrały się na całodniową wycieczkę do Lutomierza na warsztaty w Ceramilandii. Na początku Pani przewodnik opowiedziała nam o procesie produkcji ceramiki. Później każde z nas dostało dwie gipsowe figurki, które musieliśmy ozdobić. Po malowaniu udaliśmy się do Sali zabaw, gdzie mieliśmy okazję się "wyszaleć". Później był obiad i znowu zabawa w drugiej Sali. Na koniec zakupy i w drogę powrotną.

To był miły i bardzo aktywnie spędzony dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d z wizytą w Straży Pożarnej

25 października nasza klasa udała się z wizytą do 16 oddziału PSP w Ursusie na zajęcia "Bezpieczne dziecko w domu, w szkole i na ulicy". Na początku w garażu spotkaliśmy się z panem, który pokazał nam sprzęt z jakiego korzystają strażacy podczas akcji i opowiedział nam o ich pracy. Mieliśmy też okazję obserwować wyjazd do pożaru (wozy w ciągu 30 sekund od ogłoszenia alarmu wyjechały na sygnałach i popędziły do akcji). Później w świetlicy spotkaliśmy się z panią policjantką i panem ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy z nimi o bezpiecznym zachowaniu w domu i na ulicy. Przypomnieliśmy sobie, jak zachować się w różnych trudnych sytuacjach i pod jakie numery należy dzwonić w razie wypadku. Na koniec poznaliśmy pana ze Sztabu Kryzysowego naszej dzielnicy, który opowiedział nam czym się zajmuje. Na pożegnanie dostaliśmy drobne upominki.

To było ciekawe i pouczające spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w klasie 1B

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. W tym dniu każdy z nas przyniósł do szkoły swojego ukochanego misiaczka, który mógł siedzieć ze swoim właścicielem w ławce podczas lekcji, a podczas przerw towarzyszyć w wesołej zabawie. Tego dnia poznaliśmy historię pluszowego misia, wykonaliśmy dekorację i skosztowaliśmy czekoladowego ciasta w kształcie misia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień dysleksji w klasie 1a

Klasa I a wzięła udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji w SP4 pod hasłem NASZE MOCNE STRONY.

W jego trakcie uczniowie prezentowali swoje talenty, umiejętności oraz zainteresowania w formie wystąpień indywidualnych na forum klasy. W klasie były czytane również bajki związane z równością dzieci w grupie tzn, zwracano szczególną uwagę, że nikt nie jest gorszy i wszyscy mają takie prawa. W celu polepszenia dziecięcych umiejętności językowych bawiliśmy się w gry i zabawy ortograficzne

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d sadzi kwiaty

We wtorek 6.11 razem z naszą Panią wyszliśmy przed szkołę. To miała być niespodzianka. Kiedy Pani otworzyła swoją torbę, zobaczyliśmy w niej tajemniczą łopatkę i puszkę, w której znaleźliśmy cebulki zimowitów i krokusów. Okazało się, że będziemy sadzili kwiaty. Każdy z nas wybrał sobie po jednej cebulce, a Pani pokazała, którą stroną mamy je sadzić. Wreszcie przystąpiliśmy do dzieła. Na trawniku przed szkołą Pani kopała dołki, w które wkładaliśmy nasze cebulki i okrywaliśmy je ziemią. To była fajna zabawa. Mamy nadzieję, że jeszcze przed nadejściem mrozów zobaczymy zimowity, a na wiosnę będziemy mogli cieszyć się z kwitnących krokusów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d rozmawia o ptakach

W czwartek 8.11 w naszej klasie odbyła się niezwykła lekcja, na której zjawili się goście. Okazało się, że jest to lekcja otwarta dla nauczycieli, którzy obserwowali naszą pracę, a jej tematem były ptaki. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się wiele o tych zwierzętach, o ich budowie i cechach charakterystycznych. Rozmawialiśmy o ptakach, które odlatują do ciepłych krajów, które są u nas przez cały rok i o tych, które przylatują na zimę. Pani pokazała nam i opowiedziała o niektórych z nich. Okazało się, że bocian biały jest jednym z największym ptaków żyjących w Polsce, a najmniejszym jest mysikrólik. Mogliśmy sami przekonać się jak wyglądają te dwa ptaki w rzeczywistych wymiarach i sprawdzić ile ważą - mysikrólik ok. 7 gramów, a bocian - 3,5 do 4 kg. Mogliśmy też porównać nasz wzrost z wysokością bociana i przymierzyć bocianie skrzydła.

To była pouczająca lekcja, podczas której świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


M jak Mama klas 1b

Poznaliśmy kolejną liter polskiego alfabetu, literę M. Jest ona na bardzo bliska, gdyż nią rozpoczyna się najważniejszy wyraz - MAMA. Podczas zajęć nie tylko uczyliśmy się wymawiać głoskę, pisać literę, ale również opowiadaliśmy o naszych kochanych mamach (co lubią robić w wolnym czasie?; co lubią jeść?; jaki mają kolor włosów, oczu?) i malowaliśmy ich portrety.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019