-

Wycieczka klasy 2c - Stadion Narodowy w Warszawie i Kampinowski Park Narodowy

Dnia 26 września 2017 roku dzieci z klasy 2C zwiedziły wielofunkcyjny stadion sportowy. Pod opieką przewodnika obejrzały strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni stadionem, a przede wszystkim trybunami i szatnią piłkarzy.

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej była okazją do długiego spaceru i świetnej zabawy połączonej z biesiadą. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu. Do dzisiaj wspominają ten wspaniały dzień!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Dzień Chłopaka w klasie II B"

Dziewczynki z klasy II B pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy z zaciekawieniem zastanawiali się co znajduje się w prezencie, który otrzymali. Okazało się, że każdy chłopiec dostał koszulkę ze swoim imieniem. Wspólną decyzją ustalono, że koszulki te będą towarzyszyć im między innymi na lekcjach WF.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kartka do Powstańca w 2a

W październiku podczas zajęć czytaliśmy opowiadanie pani Joanny Papuzińskiej, opisujące losy jej rodziny w czasie wojny. Była to książka pt. "Asiunia". Czytaliśmy również fragmenty książki "Powstanie Warszawskie - historia dla najmłodszych". Wspólnie z Panią rozmawialiśmy też o tamtych trudnych czasach. Po zapoznaniu z tymi książkami postanowiliśmy uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego i wysłać do Nich kartki z podziękowaniami. Każdy z nas otrzymał swoją kartkę, a jedną napisaliśmy wspólnie w klasie. Na koniec zajęć każdy dostał do pokolorowania ilustrację przybliżającą nam obrazy z tamtego czasu. To były bardzo ciekawe lekcje, które pokazały nam jak żyli nasi rówieśnicy i jak wyglądała walka w Warszawie podczas wojny. Dowiedzieliśmy się, że Nasze Miasto nie poddało się i przez całą wojnę trwała w nim walka z okupantem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"II B na Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli"

Uczniowie klasy II B wzięli udział w Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli, który odbył się 30 września w Parku Czechowickim. Rozśpiewani i roztańczeni uczniowie wykonali utwór pt. "Na radość życia". Po występie wszyscy poczęstowali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Miło wspominamy te chwile.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pizzerii - klasa 2c

Dnia 6 października 2017 roku dzieci z klasy 2C w ramach projektu "Poznajemy Świat Zawodów" odwiedziły Pizzerię Dominium. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem kucharza i kelnera, jak również poznanie tajników przyrządzania pizzy. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji i wesoło spędziły czas. Do szkoły wróciły najedzone i w doskonałych humorach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a w Wilanowie

27 X razem z 2b pojechaliśmy na wycieczkę do Wilanowa. Tematem zajęć była " Wizyta u króla". Na początku mieliśmy warsztaty plastyczne - "Moda w czasach króla Jana". Panie zapoznały nas ze strojami z tamtej epoki. Nasza koleżanka i koledzy zostali modelami. Kinga została ubrana w suknię królewny, Michał przywdział żupan, a Kiryl - kontusz. Każde z nich mogło przymierzyć też kołpak - czyli nakrycie głowy. Potem każdy z nas zmienił się w projektantów i projektował stroje szlachcica i szlachcianki. Po warsztatach udaliśmy się z wizytą do pałacu. Oglądaliśmy tam komnaty królewskie i słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodniczki.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta pani policjantki w klasie 2B

W październiku naszą klasę odwiedziła pani policjantka. Tematem spotkania były "Bezpieczne zachowania". Wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, ale najbardziej interesującym tematem było omówienie zasad jak zachowywać się podczas spotkań z nieznajomymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z policjantką w klasie 2C

Dnia 20 października 2017 roku uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą.

Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Święto Naszej Pani w klasie II B"

Uczniowie klasy II B zrobili portrety swojej pani. Pojawiła się nawet wyszywana laleczka, która "wypisz-wymaluj" to wychowawczyni klasy z dziennikiem pod ręką. Uczniowie w odświętnych strojach postanowili uszanować pracę swojej ukochanej pani i złożyć moc gorących życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a - Wycieczka do fabryki bombek

W środę 15.11.2017 nasza klasa pojechała na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Po przyjeździe do Piotrkowa, zajechaliśmy na lotnisko aeroklubu, gdzie pracuje jeden z tatusiów kolegi z 1a. Oglądaliśmy tam różne samoloty i szybowce. Mieliśmy okazję sfotografować się w samolocie. Potem wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do fabryki bombek. W fabryce najpierw oglądaliśmy jak powstają bombki i jak się je ozdabia. Później odbyły się warsztaty, podczas których ozdabialiśmy swoje bombki. Na koniec oczywiście były wielkie zakupy.

To była fajna i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Uczniowie klasy II B lubią czytać książki"

Uczniowie klasy II B bardzo lubią czytać książki. Czytali je nawet w wakacje. Ci którzy bardzo angażowali się w wakacyjne czytanie w nagrodę udali się do "Tęczy". Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały zakładki do książek, ponieważ planują przeczytać kolejne interesujące bajki, baśnie, czy wiersze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Czytanie na dywanie" w 2a

Już od ubiegłego roku, codziennie na początku zajęć spotykamy się na dywanie i czytamy lektury lub fragmenty książek przyniesionych przez nas do klasy. Podczas tych "dywanowych spotkań" poznajemy nasze lektury, a także odkrywamy książki, które warto przeczytać. W tym roku do naszego "czytania na dywanie" zaprosiliśmy naszych rodziców. Do tej pory odwiedził nas tata Dawida i mama Kariny. Jest to bardzo przyjemnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a - Warsztaty żywieniowe

Przez trzy kolejne piątki w naszej klasie gościły panie, które prowadziły warsztaty żywieniowe "Wiem co jem", organizowane przez miasto stołeczne Warszawa. Na pierwszych zajęciach panie zapoznały nas z zasadami zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Poznaliśmy nową piramidę żywieniową i każdy z nas wykonał jej miniaturę.

Podczas drugich warsztatów przygotowywaliśmy wspólnie drugie śniadanie złożone z ciemnego pieczywa pełnoziarnistego, pasty jajecznej z awokado, sałatki owocowej i surowych warzyw. Na koniec, wszyscy próbowaliśmy przygotowany posiłek.

Ostatnie spotkanie przebiegało pod hasłem " Ruch to zdrowie". Na początku rozmawialiśmy o znaczeniu ruchu i odpoczynku w naszym życiu. Później wyszliśmy i wspólnie bawiliśmy się w rożne zabawy ruchowe. Na koniec każdy z nas otrzymał książeczkę "Wiem, co jem" i dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 2a

24 listopada w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na początku oglądaliśmy prezentacje przygotowane przez naszych kolegów - dotyczące niedźwiedzia brunatnego. Potem mówiliśmy o "sławnych misiach". Kiedy już wszystko wiedzieliśmy podzieliliśmy się na grupy i wspólnie wykonywaliśmy kartę pracy dotyczącą misiów i niedźwiedzi. Na matematyce mierzyliśmy wielkość niedźwiedziej łapy i naszej dłoni i porównywaliśmy je. Na koniec odbył się quiz i zrobiliśmy wspólne zdjęcie z naszymi misiami. To był miły dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty świąteczne z rodzicami w 2a

5 grudnia spotkaliśmy się z naszymi rodzicami na warsztatach. Wspólnymi siłami robiliśmy prezenty i ozdoby świąteczne. Na początku robiliśmy szkatułkę dla babci metodą decupage. Najpierw pomalowaliśmy pudełeczko farbą, później wycinaliśmy zdobienia z serwetek i naklejaliśmy je. Na koniec pomalowaliśmy szkatułkę jeszcze raz - tym razem lakierem. Później robiliśmy tą metodą bombkę. Na koniec szyliśmy etui na okulary dla dziadka. Wszystkie te rzeczy robiliśmy przy ogromnej pomocy rodziców. Podczas tego spotkania wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w klasie 2c

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, każda klasa organizuje swoją wigilię. Takie spotkanie wigilijne odbyło się również w klasie 2 C.

Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do wigilii . Układaliśmy stoły, krzesła, rozkładaliśmy obrusy, talerze, kubki i jedzenie. Po przygotowaniach podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Po życzeniach i przepysznym jedzeniu, śpiewaliśmy kolędy. Był również czas na sesję zdjęciową. Po zakończeniu wigilii wzięliśmy się za sprzątanie sali.

Wszystkim uczniom 2 C bardzo podobał się razem spędzony dzień wigilii klasowej. Wpłynął on na integrację zespołu klasowego i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa w klasie 2c

Dnia 9 stycznia 2018 roku w klasie 2 C odbył się coroczny ,,Bal karnawałowy". Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów kultowych bajek i filmów. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z żołnierzem w klasie 2c

W grudniu odwiedził klasę 2C niecodzienny gość - żołnierz, tata Mateuszka. Opowiadał uczniom o swojej służbie, prezentował mundur polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Dzieci miały okazje zadać wiele ciekawych pytań i przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały wiele atrakcyjnych upominków. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, również dziewczynki w przyszłości chcą zostać żołnierzami.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za bardzo interesującą lekcję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta w aptece - klasa 2c

W ramach projektu "Poznajemy zawody naszych rodziców" dzieci z klasy 2C wybrały się na wycieczkę do Twojej Apteki przy ulicy Prystora 8 w Warszawie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą farmaceuty, pomieszczeniami, produktami, które można kupić w aptece.

Po dotarciu na miejsce przywitali nas aptekarze, którzy zaprosili nas na zaplecze i opowiedzieli nam o swojej pracy oraz pokazali, jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Na koniec wizyty dzieci otrzymały liczne upominki.

To była ciekawa i pouczająca lekcja, za którą serdecznie dziękujemy panu Gracjanowi, tacie Michałka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a w Teatrze Palladium

Czy magia istnieje naprawdę? Spektakl pt.: ,,Czarodziej" to niezwykła podróż w krainę iluzji, której z przyjemnością się poddaliśmy i przeżyliśmy niezwykłe chwile. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy, a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekundę? Spektakl pokazuje czym jest świat iluzji i dlaczego każdy może zostać czarodziejem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ozdoby wielkanocne w klasie 2a

W oczekiwaniu na święta postanowiliśmy zrobić wielkanocne ozdoby. W szkole można podziwiać piękne pisanki, palemki, dlatego my - zrobiliśmy filcowe zające. Dodatkowo każdy z nas miał szansę spróbować swoich sił przy szyciu. Jak na pierwszy raz poszło nam wspaniale!

Bawiliśmy się przy tym świetnie, chociaż czasami pojawiały się również nerwy, gdy ciężko było nam przewlec nitkę przez igłę... Zajęcia nas zainspirowały do tego stopnia, że w domu powstały inne filcowe zabawki! :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty żywieniowe w klasie 2c

Realizując założenia programu "Zdrowie na talerzu" w klasie 2C zostały przeprowadzone zabawy zachęcające dzieci do zdrowego odżywiania. Omówiono "Piramidę Żywienia ", przedstawione zostały wszystkie jej piętra. Szczególną uwagę skupiono na rozróżnieniu produktów zdrowych i niezdrowych. Przeprowadzono szereg zabaw z piramidą i kuponami. Dzieci kolorowały, wycinały, przyklejały je na kartkach, manipulowały nimi w czasie zajęć. Zdobyte wiadomości dzieci utrwalały również w czasie zabaw ruchowych. Na koniec wykonały zdrowe sałatki owocowo - warzywne, które zjadły z wielkim apetytem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty wielkanocne - 2C

Ważną czynnością polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jaj, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję uczniowie klasy 2C wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Odbywały się one 21 marca 2018 r. we wsi Gąsiorowo. Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie jajek styropianowych. Uczestnicy stworzyli własnoręcznie piękne ozdoby , które prezentujemy na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warszawa - Stare Miasto

W ramach realizacji programu "Varsavianistyczna Szkoła" uczniowie klasy 2C wzięli udział w wycieczce, w której poznawali najpiękniejsze i najciekawsze miejsca warszawskiej Starówki.

To była niezapomniana lekcja historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Dziecięce marzenia" w klasie 2b

Uczniowie klasy II b wzięli udział w akcji pt.: "Dziecięce marzenia" organizowanej przez redakcję "Super Expressu". Dzieci napisały listy do redakcji, w których opisały swoje marzenia. Zdradziły w nich, że marzą o podróżach, różnych zwierzętach, pracy lekarza, czy strażaka.

Dnia 26 kwietnia w klasie odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których uczniom towarzyszyli goście: burmistrz Ursusa - Pani Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza - Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik, Pani dyrektor Ewa Gerełło, Pani wicedyrektor Edyta Gawlicka oraz fotograf "Super Expressu". W trakcie zajęć dzieci m.in. wspólnie wykonały piosenkę pt. "Rzeka marzeń", bawiły się w zabawy związane z marzeniami, układały specjalne puzzle ze zdjęciami znanych osób, którym spełniły się dziecięce pragnienia. Wychowawczyni uzmysławiała dzieciom, że warto wierzyć w swoje marzenia, choć często do ich spełnienia dochodzi się poprzez ciężką pracę. Podczas interpretacji wiersza Joanny Kulmowej pt. "Marzenia" uczniowie doszli do wniosku, że szkoła jest miejscem, gdzie można rozwijać swoje pragnienia i zdolności, które pomagają w realizacji nawet najskrytszych marzeń.

Na zakończenie wszyscy wspólnie obejrzeli film, zrealizowany w klasie podczas wykonywania pracy plastycznej, gdzie przy okazji uczniowie opowiadali o swoich marzeniach.

Film do obejrzenia znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej klasy 2a

W piękny, ciepły, wiosenny dzień kwietnia wybraliśmy się na wyprawę do Puszczy Kampinoskiej. Zwiedziliśmy muzeum w Granicy, gdzie uczestniczyliśmy w prelekcji o faunie i florze oraz poznaliśmy historię puszczy. Bardzo dużą przyjemność sprawił nam spacer - mogliśmy zaobserwować przyrodę budzącą się do życia. Wspaniałym wykończeniem wycieczki było ognisko, pieczenie kiełbasek i luźna zabawa wśród młodej zieleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018