-

Klasa 2b i klasa 2c na lekcji środowiska w Parku Achera

To my uczniowie klasy 2b i 2c na spotkaniu przyrodniczym w parku. Razem z naszymi Paniami spacerowaliśmy i podglądaliśmy miejscową florę i faunę.

Park Achera jest wszystkim znany.
w alejkach rosną stare kasztany,
Krzewy różniste, kwiaty kwieciste,
szyszki chmielu w słońcu zwisają.
Dzieci się bawią, lub spacerują,
a na siłowni mięśnie trenują.
Gołębie i wrony konary drzew obsiadują.
Kraczą i skaczą, jesień zwiastują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Fauna i flora Wilanowa oczami uczniów z 2d

6 września 2018 uczniowie klasy 2d pojechali autokarem na wycieczkę autokarem do Wilanowa. Na miejscu uczestniczyli w wycieczce Zielona wyprawa- poznawali faunę i florę Parku w Wilanowie. Poznali zwierzęta i owady, oraz ich cykle rozwojowe, nauczyli się rozpoznawać pszczołę. To była bardzo pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d w Parku Hasanka

11 września klasa 2d uczestniczyła w wycieczce integracyjnej. Uczniowie pojechali do Parku Hasanka, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w klasie 2d

Dnia 11 września 2d wybrała się na warsztaty kulinarne do Pizzerii Dominium. Najpierw uczniowie poznali historie pizzy a potem.. Każdy mógł sam ozdobić pizzę a potem ją zjeść. To była wspaniała zabawa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Parku Achera

12 września uczniowie klasy 2d uczestniczy w prelekcji pt. Bezpieczna droga do szkoły a potem bawili się w Parku Achera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b i 2c oraz "Bezpieczna droga do szkoły"

Klasa 2b i 2c w dniu 12 września uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Pani Komisarz opowiadała jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przekraczania jezdni oraz poruszania się po niej jeżeli brak jest chodnika. Powtórzyliśmy znajomość znaków drogowych, a także dowiedzieliśmy się jak można bezpiecznie wysiadać  samochodu i poruszać się rowerem, hulajnogą lub deskorolką po chodniku i przejściu dla pieszych. Na zakończenie obejrzeliśmy edukacyjny film na temat wszystkich omawianych zasad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bezpieczna droga do domu w klasie 2d

12 września uczniowie klasy 2d uczestniczy w prelekcji pt. Bezpieczna droga do szkoły a potem bawili się w Parku Achera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a na Festiwalu Oświatowym

W sobotę, 22 września 2018 r. w Parku Hassów odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Motywem przewodnim pikniku było hasło "Ursus dla Niepodległej". Tego dnia o godz.10:00, w Parku Hassów rozpoczął się uroczysty apel niepodległościowy, po którym wyruszyła Parada Niepodległości. W Paradzie wzięli udział kombatanci, harcerze, uczniowie i przedszkolacy ursusowskich szkół oraz uczniowie naszej klasy wraz z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Nasze dzieci w strojach krakowskich z flagami przemaszerowały ulicami Ursusa. Wszyscy wyglądali pięknie i barwnie.

To był radosny i piękny dzień, który zapadnie w pamięci naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom na dłużej.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział w paradzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nauka pływania w klasie 2d

Uczniowie klasy 2d bardzo chętnie pływają na basenie. Zajęcia odbywają się co tydzień w poniedziałek w ramach zajęć wychowania fizycznego. Każdy uczeń czeka na nie z utęsknieniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Manufakturze Wedla

24 września uczniowie klasy 2d pojechali do Manufaktury Wedla na warsztaty cukiernicze. Najpierw dowiedzieliśmy się z czego i gdzie powstaje czekolada oraz poznaliśmy historię Manufaktury. Podczas zajęć odbył się także konkurs wiedzy z nagrodami. Następnie uczniowie delektowali się smakiem czekolady do picia a potem wzięli udział w warsztatach dekorowania tortu. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił jako profesjonalny dekorator- cukiernik. Dzieci zawieźli torty do domu na degustację rodzinną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs Fotograficzny "Moje Wakacje"- laureat z klasy 2C

Już po raz kolejny odbył się konkurs fotograficzny "Moje Wakacje". Wśród zwycięzców, wyłonionych przez jury konkursowe jest uczeń z klasy2 C -Szymon Włodarski, zdobywca 3 miejsca.
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w 2C

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym roku świętowaliśmy już 28 września. Z tej okazji w naszej klasie każdy chłopiec otrzymał życzenia i drobny upominek. Wszystkim dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pokaz Judo w klasie 2 c

4 października 2018r. mieliśmy okazję wziąć udział w kilkuminutowym pokazie judo. W przystępny sposób mogliśmy uczyć się przez grę i zabawę, które rozwijały nasze umiejętności i wpływały na nasz rozwój fizyczny. Treningi judo dla dzieci można rozpocząć już w bardzo młodym wieku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na warsztatach Majsterkowo w Castoramie

Dnia 11 października klasa 2d pojechała na wycieczkę do Castoramy. Odbyły się tam zajęcia warsztatowe z drewna w ramach Majsterkowo. Było bardzo sympatycznie. Ubraliśmy się w fartuszki i otrzymaliśmy plakietkę z napisem gość. Każdy otrzymała gwoździe i deski i mógł sam zrobić sobie pudełko na skarby. Później uczniowie malowali pudełko z różnymi kolorami. Czekając aż pudełka wyschną uczniowie zwiedzali sklep i mogli sami wsiąść do kosiarki. Teraz każdy potrafi się posługiwać się młotkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zainteresowania i talenty w 2C

Jak wyśpiewał kiedyś zespół "Fasolki", każdy z nas ma jakieś, zamiłowania i pasje. Na wystawie prac można podziwiać rysunki prezentujące talenty i zainteresowania uczniów z klasy 2C.

Wbrew powszechnej opinii, uczniowie poświęcają swój czas, wolny, nie tylko na gry komputerowe i surfowanie w Internecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy Dzień Bibliotek w klasie 2d

24 października do klasy 2d na lekcji przyszli goście. Byli to uczniowie z starszych klas, którzy przebrali się za bohaterów bajek, każdy przeczytał nam fragmenty książek dla dzieci i młodzieży. Poznaliśmy Kopciuszka, Harrego Potera, Śpiącą Królewnę, Alicję z Krainy Czarów, Anię z Zielonego Wzgórza, Piotrusia Pana. To była bardzo ciekawe spotkanie z lekturą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Uczniowie 2d odwiedzają pomnik Szarych Szeregów

25 października uczniowie z klasy 2d wybrali się na spacer. Przed nasza szkołą odwiedzili Pomnik Szarych Szeregów w Ursusie.

Na ulicy Walerego Sławka 9, na wydzielonym terenie Szkoły Podstawowej nr 4 znajduje się pomnik upamiętniający działalność tajnych drużyn harcerskich na terenie Ursusa i okolic w czasie II Wojny Światowej. Pomnik przedstawiający harcerza został odlany z żeliwa a wykonany według projektu Jana Graczyka. Odsłonięcie odbyło się 23 maja 1993r. Na dole pomnika widnieje napis: 'Szare Szeregi 27 IX 39-17 I 45'. Z lewej strony umieszczony jest znak Polski Walczącej z prawej Lilijka Harcerska. Uczniowie 2d zapalili znicz na znak pamięci oraz pomodlili się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie autorskie z pisarką Roksaną Jędrzejewską - Wróbel w klasie 2a

W poniedziałek 26 listopada 2018 r. nasza klasa wyruszyła na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się przy ulicy Plutonu Torpedy w Ursusie, na spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci p. Roksaną Jędrzejewską - Wróbel. To polska pisarka, doktor literaturoznawstwa, autorka książek dla dzieci, takich jak: "Kosmita", "Kamienica", seria książek o Florce, "Siedmiu wspaniałych", "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki". Nasz gość w piękny i ciekawy sposób przybliżył dzieciom poszczególne etapy procesu powstawania książki, niezbędne elementy warunkujące samo jej napisanie oraz wydanie. Zastosowane przez autorkę rekwizyty oraz bardzo ciekawy sposób opowiadania w pełni przykuły uwagę młodego, bardzo wymagającego czytelnika. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w dyskusji z naszym gościem, a na koniec zasypały pisarkę licznymi pytaniami. Było to bardzo miłe wydarzenie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KLASA II A NA BASENIE

Pierwsze zajęcia na basenie mamy już za sobą i bardzo się z tego cieszymy. Pływanie jest jednym ze sportów wszechstronnie rozwijających organizm. Mamy nadzieję, że zajęcia na basenie pomogą nam opanować sztukę pływania oraz przełamać lęk przed głęboką wodą. Pod czujnym okiem instruktorów, będziemy mogli doskonalić swoje umiejętności. Na razie wychodzi nam to całkiem nieźle. W nagrodę za świetną współpracę z naszymi instruktorami, mieliśmy nawet czas na relaks w jacuzzi:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie z 2d robią pierogi

8 listopada 2018 uczniowie klasy 2d pojechali na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Uczestniczyli tam w warsztatach kulinarnych, gdzie uczyli się wyrabiać pierogi. Uczniowie wykonali pierogi z serem, a potem każdy mógł je zjeść z wybranymi przez siebie dodatkami. To było smaczne? Po warsztatach uczniowie zwiedzali stałe wystawy w muzeum. Najbardziej się podobały się ubrania ludowe oraz stare zabawki. Wszystkimi polecamy taka wycieczkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2 A

Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe. 11 listopada obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Świętują nie tylko Polacy. Budynki na całym świecie rozświetlą się na biało-czerwono. Naszą niepodległość upamiętniliśmy w naszej klasie wieczornym koncertem zatytułowanym "Dla Niepodległej" Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego Mazurka Dąbrowskiego, a zakończył się słowami wiersza Władysława Bełzy Kto ty jesteś? - Polak mały.

Koncert miał wydźwięk patriotyczny. Przypominał o powstaniach zbrojnych, klęskach i smutnych kartach naszej historii, aż do odzyskania niepodległości. Koncert zachwycił wszystkich, którzy w nim uczestniczyli. Wychodząc, wciąż na ustach mieliśmy słowa piosenki "Co to jest niepodległość".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2 C bierze udział w grze miejskiej w Ogrodzie Saskim poświęconej 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada 2018 r. uczniowie z klasy 2 C wybrali się na wycieczkę w formie interaktywnej gry miejskiej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gra trwała ok. 2,5 godziny i odbywała się w Ogrodzie Saskim.

W czasie wyjazdu dzieci "spotkały" ostatniego króla Polski i dowiedziały się jak nasza ojczyzna znalazła się w niewoli.

Potem w trakcie zabawy "przetrwały" 123 lata zaborów, aby w końcu w roku 1918 spotkać Józefa Piłsudskiego, dzięki któremu odzyskały wolność.

Potem uczestnicy wyjścia obejrzeli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wpisali życzenia dla Polski do pamiątkowej księgi wyłożonej przy tym symbolicznym pomniku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie każde dziecko dostało biało-czerwoną chorągiewkę.

W trakcie tej zabawy dzieci poznały fragment historii Polski, zapoznały się z symbolami narodowymi i dobrze bawiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2C obchodzi Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Klasa 2C też przyłączyła się do tego święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 2d

Miś pluszowy, Miś kudłaty, Biały, czarny Lub łaciaty. Wszystkie misie My kochamy, Bo ich święto dzisiaj mamy.

25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

26 listopada obchodziliśmy w klasie 2d Dzień Pluszowego Misia. Najpierw każdy uczeń mógł opowiedzieć o swoim misiu. A potem odbyły się zajęcia techniczne, czyli szyliśmy poduszkę misia. Wyszły piękne prace/ Szycie to jest sztuka. Efekty zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na warsztatach Wiem co jem

W dniach 19 listopada i 3 grudniach w klasie 2d odbyły się warsztaty "Wiem , co jem". Warsztaty składały się z kilku części, w jednej uczniowie poznali piramidę żywienia, w drugiej przygotowali zdrowy posiłek oraz w ostatniej części warsztatów uczniowie wykonali szereg ćwiczeń gimnastycznych poprawiających ogólna sprawność. Wszystkie te działania dążyły do zdrowia. Najbardziej podobały się wszystkim warsztaty kulinarne oraz zajęcia gimnastyczne. Lubimy dbać o zdrowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Wiem, co jem" -wspólne II śniadanie- warsztaty kulinarne w 2C

26 listopada 2018r. w klasie 2C w ramach kampanii "Wiem, co jem" odbyły się warsztaty, obejmujące 45-minutowe spotkanie.

Do zajęć kulinarnych uczniowie przygotowywali się kilka dni wcześniej. Jak przystało na prawdziwych kucharzy mieli czapki kucharskie i fartuszki. Z niecierpliwością czekali na dzień, gdy będą przygotowywać zdrowe śniadanie. Z wielkim zaangażowaniem mali kucharze przystąpili do pracy. Wykonane przez nich kanapki, sałatki wyglądały bardzo apetycznie i smakowały wyśmienicie, a przede wszystkim były bardzo zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019