Wycieczka klasy 2c - Stadion Narodowy w Warszawie i Kampinowski Park Narodowy

Dnia 26 września 2017 roku dzieci z klasy 2C zwiedziły wielofunkcyjny stadion sportowy. Pod opieką przewodnika obejrzały strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni stadionem, a przede wszystkim trybunami i szatnią piłkarzy.

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej była okazją do długiego spaceru i świetnej zabawy połączonej z biesiadą. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu. Do dzisiaj wspominają ten wspaniały dzień!

"Dzień Chłopaka w klasie II B"

Dziewczynki z klasy II B pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy z zaciekawieniem zastanawiali się co znajduje się w prezencie, który otrzymali. Okazało się, że każdy chłopiec dostał koszulkę ze swoim imieniem. Wspólną decyzją ustalono, że koszulki te będą towarzyszyć im między innymi na lekcjach WF.

Kartka do Powstańca w 2a

W październiku podczas zajęć czytaliśmy opowiadanie pani Joanny Papuzińskiej, opisujące losy jej rodziny w czasie wojny. Była to książka pt. "Asiunia". Czytaliśmy również fragmenty książki "Powstanie Warszawskie - historia dla najmłodszych". Wspólnie z Panią rozmawialiśmy też o tamtych trudnych czasach. Po zapoznaniu z tymi książkami postanowiliśmy uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego i wysłać do Nich kartki z podziękowaniami. Każdy z nas otrzymał swoją kartkę, a jedną napisaliśmy wspólnie w klasie. Na koniec zajęć każdy dostał do pokolorowania ilustrację przybliżającą nam obrazy z tamtego czasu. To były bardzo ciekawe lekcje, które pokazały nam jak żyli nasi rówieśnicy i jak wyglądała walka w Warszawie podczas wojny. Dowiedzieliśmy się, że Nasze Miasto nie poddało się i przez całą wojnę trwała w nim walka z okupantem.

"II B na Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli"

Uczniowie klasy II B wzięli udział w Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli, który odbył się 30 września w Parku Czechowickim. Rozśpiewani i roztańczeni uczniowie wykonali utwór pt. "Na radość życia". Po występie wszyscy poczęstowali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Miło wspominamy te chwile.

Wycieczka do Pizzerii - klasa 2c

Dnia 6 października 2017 roku dzieci z klasy 2C w ramach projektu "Poznajemy Świat Zawodów" odwiedziły Pizzerię Dominium. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem kucharza i kelnera, jak również poznanie tajników przyrządzania pizzy. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji i wesoło spędziły czas. Do szkoły wróciły najedzone i w doskonałych humorach.

2a w Wilanowie

27 X razem z 2b pojechaliśmy na wycieczkę do Wilanowa. Tematem zajęć była " Wizyta u króla". Na początku mieliśmy warsztaty plastyczne - "Moda w czasach króla Jana". Panie zapoznały nas ze strojami z tamtej epoki. Nasza koleżanka i koledzy zostali modelami. Kinga została ubrana w suknię królewny, Michał przywdział żupan, a Kiryl - kontusz. Każde z nich mogło przymierzyć też kołpak - czyli nakrycie głowy. Potem każdy z nas zmienił się w projektantów i projektował stroje szlachcica i szlachcianki. Po warsztatach udaliśmy się z wizytą do pałacu. Oglądaliśmy tam komnaty królewskie i słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodniczki.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Wizyta pani policjantki w klasie 2B

W październiku naszą klasę odwiedziła pani policjantka. Tematem spotkania były "Bezpieczne zachowania". Wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, ale najbardziej interesującym tematem było omówienie zasad jak zachowywać się podczas spotkań z nieznajomymi.

"Święto Naszej Pani w klasie II B"

Uczniowie klasy II B zrobili portrety swojej pani. Pojawiła się nawet wyszywana laleczka, która "wypisz-wymaluj" to wychowawczyni klasy z dziennikiem pod ręką. Uczniowie w odświętnych strojach postanowili uszanować pracę swojej ukochanej pani i złożyć moc gorących życzeń.

"Uczniowie klasy II B lubią czytać książki"

Uczniowie klasy II B bardzo lubią czytać książki. Czytali je nawet w wakacje. Ci którzy bardzo angażowali się w wakacyjne czytanie w nagrodę udali się do "Tęczy". Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały zakładki do książek, ponieważ planują przeczytać kolejne interesujące bajki, baśnie, czy wiersze.

"Czytanie na dywanie" w 2a

Już od ubiegłego roku, codziennie na początku zajęć spotykamy się na dywanie i czytamy lektury lub fragmenty książek przyniesionych przez nas do klasy. Podczas tych "dywanowych spotkań" poznajemy nasze lektury, a także odkrywamy książki, które warto przeczytać. W tym roku do naszego "czytania na dywanie" zaprosiliśmy naszych rodziców. Do tej pory odwiedził nas tata Dawida i mama Kariny. Jest to bardzo przyjemnie spędzony czas.

2a - Warsztaty żywieniowe

Przez trzy kolejne piątki w naszej klasie gościły panie, które prowadziły warsztaty żywieniowe "Wiem co jem", organizowane przez miasto stołeczne Warszawa. Na pierwszych zajęciach panie zapoznały nas z zasadami zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Poznaliśmy nową piramidę żywieniową i każdy z nas wykonał jej miniaturę.

Podczas drugich warsztatów przygotowywaliśmy wspólnie drugie śniadanie złożone z ciemnego pieczywa pełnoziarnistego, pasty jajecznej z awokado, sałatki owocowej i surowych warzyw. Na koniec, wszyscy próbowaliśmy przygotowany posiłek.

Ostatnie spotkanie przebiegało pod hasłem " Ruch to zdrowie". Na początku rozmawialiśmy o znaczeniu ruchu i odpoczynku w naszym życiu. Później wyszliśmy i wspólnie bawiliśmy się w rożne zabawy ruchowe. Na koniec każdy z nas otrzymał książeczkę "Wiem, co jem" i dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018