-

Wycieczka klasy 2c - Stadion Narodowy w Warszawie i Kampinowski Park Narodowy

Dnia 26 września 2017 roku dzieci z klasy 2C zwiedziły wielofunkcyjny stadion sportowy. Pod opieką przewodnika obejrzały strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni stadionem, a przede wszystkim trybunami i szatnią piłkarzy.

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej była okazją do długiego spaceru i świetnej zabawy połączonej z biesiadą. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domu. Do dzisiaj wspominają ten wspaniały dzień!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Dzień Chłopaka w klasie II B"

Dziewczynki z klasy II B pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Chłopcy z zaciekawieniem zastanawiali się co znajduje się w prezencie, który otrzymali. Okazało się, że każdy chłopiec dostał koszulkę ze swoim imieniem. Wspólną decyzją ustalono, że koszulki te będą towarzyszyć im między innymi na lekcjach WF.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kartka do Powstańca w 2a

W październiku podczas zajęć czytaliśmy opowiadanie pani Joanny Papuzińskiej, opisujące losy jej rodziny w czasie wojny. Była to książka pt. "Asiunia". Czytaliśmy również fragmenty książki "Powstanie Warszawskie - historia dla najmłodszych". Wspólnie z Panią rozmawialiśmy też o tamtych trudnych czasach. Po zapoznaniu z tymi książkami postanowiliśmy uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego i wysłać do Nich kartki z podziękowaniami. Każdy z nas otrzymał swoją kartkę, a jedną napisaliśmy wspólnie w klasie. Na koniec zajęć każdy dostał do pokolorowania ilustrację przybliżającą nam obrazy z tamtego czasu. To były bardzo ciekawe lekcje, które pokazały nam jak żyli nasi rówieśnicy i jak wyglądała walka w Warszawie podczas wojny. Dowiedzieliśmy się, że Nasze Miasto nie poddało się i przez całą wojnę trwała w nim walka z okupantem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"II B na Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli"

Uczniowie klasy II B wzięli udział w Festiwalu Oświatowym Szkół i Przedszkoli, który odbył się 30 września w Parku Czechowickim. Rozśpiewani i roztańczeni uczniowie wykonali utwór pt. "Na radość życia". Po występie wszyscy poczęstowali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Miło wspominamy te chwile.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pizzerii - klasa 2c

Dnia 6 października 2017 roku dzieci z klasy 2C w ramach projektu "Poznajemy Świat Zawodów" odwiedziły Pizzerię Dominium. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem kucharza i kelnera, jak również poznanie tajników przyrządzania pizzy. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących informacji i wesoło spędziły czas. Do szkoły wróciły najedzone i w doskonałych humorach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a w Wilanowie

27 X razem z 2b pojechaliśmy na wycieczkę do Wilanowa. Tematem zajęć była " Wizyta u króla". Na początku mieliśmy warsztaty plastyczne - "Moda w czasach króla Jana". Panie zapoznały nas ze strojami z tamtej epoki. Nasza koleżanka i koledzy zostali modelami. Kinga została ubrana w suknię królewny, Michał przywdział żupan, a Kiryl - kontusz. Każde z nich mogło przymierzyć też kołpak - czyli nakrycie głowy. Potem każdy z nas zmienił się w projektantów i projektował stroje szlachcica i szlachcianki. Po warsztatach udaliśmy się z wizytą do pałacu. Oglądaliśmy tam komnaty królewskie i słuchaliśmy ciekawych opowieści pani przewodniczki.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta pani policjantki w klasie 2B

W październiku naszą klasę odwiedziła pani policjantka. Tematem spotkania były "Bezpieczne zachowania". Wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, ale najbardziej interesującym tematem było omówienie zasad jak zachowywać się podczas spotkań z nieznajomymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Święto Naszej Pani w klasie II B"

Uczniowie klasy II B zrobili portrety swojej pani. Pojawiła się nawet wyszywana laleczka, która "wypisz-wymaluj" to wychowawczyni klasy z dziennikiem pod ręką. Uczniowie w odświętnych strojach postanowili uszanować pracę swojej ukochanej pani i złożyć moc gorących życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a - Wycieczka do fabryki bombek

W środę 15.11.2017 nasza klasa pojechała na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Po przyjeździe do Piotrkowa, zajechaliśmy na lotnisko aeroklubu, gdzie pracuje jeden z tatusiów kolegi z 1a. Oglądaliśmy tam różne samoloty i szybowce. Mieliśmy okazję sfotografować się w samolocie. Potem wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do fabryki bombek. W fabryce najpierw oglądaliśmy jak powstają bombki i jak się je ozdabia. Później odbyły się warsztaty, podczas których ozdabialiśmy swoje bombki. Na koniec oczywiście były wielkie zakupy.

To była fajna i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Uczniowie klasy II B lubią czytać książki"

Uczniowie klasy II B bardzo lubią czytać książki. Czytali je nawet w wakacje. Ci którzy bardzo angażowali się w wakacyjne czytanie w nagrodę udali się do "Tęczy". Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały zakładki do książek, ponieważ planują przeczytać kolejne interesujące bajki, baśnie, czy wiersze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Czytanie na dywanie" w 2a

Już od ubiegłego roku, codziennie na początku zajęć spotykamy się na dywanie i czytamy lektury lub fragmenty książek przyniesionych przez nas do klasy. Podczas tych "dywanowych spotkań" poznajemy nasze lektury, a także odkrywamy książki, które warto przeczytać. W tym roku do naszego "czytania na dywanie" zaprosiliśmy naszych rodziców. Do tej pory odwiedził nas tata Dawida i mama Kariny. Jest to bardzo przyjemnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a - Warsztaty żywieniowe

Przez trzy kolejne piątki w naszej klasie gościły panie, które prowadziły warsztaty żywieniowe "Wiem co jem", organizowane przez miasto stołeczne Warszawa. Na pierwszych zajęciach panie zapoznały nas z zasadami zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety. Poznaliśmy nową piramidę żywieniową i każdy z nas wykonał jej miniaturę.

Podczas drugich warsztatów przygotowywaliśmy wspólnie drugie śniadanie złożone z ciemnego pieczywa pełnoziarnistego, pasty jajecznej z awokado, sałatki owocowej i surowych warzyw. Na koniec, wszyscy próbowaliśmy przygotowany posiłek.

Ostatnie spotkanie przebiegało pod hasłem " Ruch to zdrowie". Na początku rozmawialiśmy o znaczeniu ruchu i odpoczynku w naszym życiu. Później wyszliśmy i wspólnie bawiliśmy się w rożne zabawy ruchowe. Na koniec każdy z nas otrzymał książeczkę "Wiem, co jem" i dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 2a

24 listopada w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na początku oglądaliśmy prezentacje przygotowane przez naszych kolegów - dotyczące niedźwiedzia brunatnego. Potem mówiliśmy o "sławnych misiach". Kiedy już wszystko wiedzieliśmy podzieliliśmy się na grupy i wspólnie wykonywaliśmy kartę pracy dotyczącą misiów i niedźwiedzi. Na matematyce mierzyliśmy wielkość niedźwiedziej łapy i naszej dłoni i porównywaliśmy je. Na koniec odbył się quiz i zrobiliśmy wspólne zdjęcie z naszymi misiami. To był miły dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty świąteczne z rodzicami w 2a

5 grudnia spotkaliśmy się z naszymi rodzicami na warsztatach. Wspólnymi siłami robiliśmy prezenty i ozdoby świąteczne. Na początku robiliśmy szkatułkę dla babci metodą decupage. Najpierw pomalowaliśmy pudełeczko farbą, później wycinaliśmy zdobienia z serwetek i naklejaliśmy je. Na koniec pomalowaliśmy szkatułkę jeszcze raz - tym razem lakierem. Później robiliśmy tą metodą bombkę. Na koniec szyliśmy etui na okulary dla dziadka. Wszystkie te rzeczy robiliśmy przy ogromnej pomocy rodziców. Podczas tego spotkania wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018