"Jesienny las" w klasie 3h

Uczniowie klasy 3h wykonali w grupach makiety pt. "Jesienny las".

Czego chciałbyś nauczyć się w klasie 3? -Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 3 J.

Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 3 J wypełniali karty o tym, czego chcą się nauczyć w klasie. Większość dzieciaków pisała, że matematyki, polskiego lub angielskiego. Byli i tacy, którzy chcą podszkolić technikę pływania, a nawet nauczyć się latać.

Dzień Chłopaka w klasie 3j

W poniedziałek w klasie 3 J chłopcy świętowali swój dzień. Przygotowania to ich święta trwały już od początku września. Na początku wszyscy uczniowie samodzielnie rysowali swoje portrety w koszulach ze wzorem, który im się bardzo podoba. Następnie dziewczynki spotykały się w ukryciu przed chłopakami, by odwzorować dzieła kolegów na białych T-shirtach.

Pracy było wiele, ale było warto. Radość i dobry humor chłopaków unosił się długo w klasie.

Wakacyjne wspomnienia 3 J

Po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy 3J przynosili pamiątki, które zbierali przez całe wakacje. Każdy opowiadał jak mijał mu wolny czas, pokazując swoje skarby. Wiele dzieci przyniosło w butelkach muszelki, piasek, szyszki, a nawet wodę morską. Były to bardzie ciekawe lekcje, bo uczniowie mogli się dowiedzieć, z czego słyną różne miasta oraz gdzie warto wybrać się za rok.

Klasy 3d i 3f w Toruniu

W słoneczną i ciepłą, ostatnią środę września wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy do gry terenowej, podczas której mieliśmy możliwość zobaczyć m.in.: Ratusz Staromiejski, budynek neogotyckiej poczty, pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę Flisaka, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika.

Po obiedzie wybraliśmy się do Planetarium, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się gwiazdom i planetom oraz zapoznać się z postacią polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Po kosmicznej podróży zeszliśmy w podziemia Piernikowej Chaty, gdzie samodzielnie tworzyliśmy swoje pierniki. Zwieńczeniem naszej wizyty w Toruniu był zakup pierników i pamiątek, dzięki którym zapamiętamy ten dzień na długo.

Wycieczka klasy 3 G i 3 J w Galerii Figur Stalowych

Klasa 3 G i 3 J udały się na wycieczkę na skup złomu w Pruszkowie. Uczniowie początkowo myśleli, że będą chodzić między górami stali i zniszczonymi samochodami. Ku ich zaskoczeniu, przed ich oczami ukazały się wielkie metalowe figury postaci filmowych oraz samochody najdroższych marek w naturalnych rozmiarach. Aby mogły powstać żelazne posągi pracuje nad tym wiele rzemieślników z całego świata. Tworzą oni postaci ze złomu, który jest przeznaczony na przemiał.

Dzieciaki były zachwycone, gdy mogły wsiąść do porsche czy udawać, że jadą luksusowym mercedesem. Przytulenie się do Minionków oraz pozowanie ze Smerfami wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Ta wycieczka była bardzo udana.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018