-

"Jesienny las" w klasie 3h

Uczniowie klasy 3h wykonali w grupach makiety pt. "Jesienny las".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czego chciałbyś nauczyć się w klasie 3? -Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 3 J.

Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 3 J wypełniali karty o tym, czego chcą się nauczyć w klasie. Większość dzieciaków pisała, że matematyki, polskiego lub angielskiego. Byli i tacy, którzy chcą podszkolić technikę pływania, a nawet nauczyć się latać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 3j

W poniedziałek w klasie 3 J chłopcy świętowali swój dzień. Przygotowania to ich święta trwały już od początku września. Na początku wszyscy uczniowie samodzielnie rysowali swoje portrety w koszulach ze wzorem, który im się bardzo podoba. Następnie dziewczynki spotykały się w ukryciu przed chłopakami, by odwzorować dzieła kolegów na białych T-shirtach.

Pracy było wiele, ale było warto. Radość i dobry humor chłopaków unosił się długo w klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wakacyjne wspomnienia 3 J

Po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy 3J przynosili pamiątki, które zbierali przez całe wakacje. Każdy opowiadał jak mijał mu wolny czas, pokazując swoje skarby. Wiele dzieci przyniosło w butelkach muszelki, piasek, szyszki, a nawet wodę morską. Były to bardzie ciekawe lekcje, bo uczniowie mogli się dowiedzieć, z czego słyną różne miasta oraz gdzie warto wybrać się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3i

26.09.2017r. kasa 3i odwiedziła Stadion Narodowy. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, a nawet zwiedzić szatnie, w których do meczów przygotowywali się Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo.

Po tych niezwykłych emocjach, pojechaliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Kampinoski Park Narodowy posiada 10 wytyczonych ścieżek dydaktycznych. Dzięki nim można poznać zakątki Puszczy Kampinoskiej pod względem przyrodniczym, geologicznym, kulturowym i historycznym.

Po długim spacerze, czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz dalsze zabawy w terenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b na Stadionie narodowym oraz Puszczy Kampinoskiej

We wrześniu zwiedziliśmy wielofunkcyjny Stadion Narodowy w Warszawie. Pod opieką przewodnika obejrzeliśmy strefę piłkarzy, ich szatnie, jadalnie, strefę dziennikarzy oraz przeszliśmy trybuny wzdłuż i wszerz. Dalsza podróż do Puszczy Kampinoskiej była świetną okazją do spaceru na świeżym powietrzu i zabawy połączonej z biesiadą. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do domu. Wrażenia były niesamowite!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3d i 3f w Toruniu

W słoneczną i ciepłą, ostatnią środę września wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy do gry terenowej, podczas której mieliśmy możliwość zobaczyć m.in.: Ratusz Staromiejski, budynek neogotyckiej poczty, pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę Flisaka, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika.

Po obiedzie wybraliśmy się do Planetarium, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się gwiazdom i planetom oraz zapoznać się z postacią polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Po kosmicznej podróży zeszliśmy w podziemia Piernikowej Chaty, gdzie samodzielnie tworzyliśmy swoje pierniki. Zwieńczeniem naszej wizyty w Toruniu był zakup pierników i pamiątek, dzięki którym zapamiętamy ten dzień na długo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3 G i 3 J w Galerii Figur Stalowych

Klasa 3 G i 3 J udały się na wycieczkę na skup złomu w Pruszkowie. Uczniowie początkowo myśleli, że będą chodzić między górami stali i zniszczonymi samochodami. Ku ich zaskoczeniu, przed ich oczami ukazały się wielkie metalowe figury postaci filmowych oraz samochody najdroższych marek w naturalnych rozmiarach. Aby mogły powstać żelazne posągi pracuje nad tym wiele rzemieślników z całego świata. Tworzą oni postaci ze złomu, który jest przeznaczony na przemiał.

Dzieciaki były zachwycone, gdy mogły wsiąść do porsche czy udawać, że jadą luksusowym mercedesem. Przytulenie się do Minionków oraz pozowanie ze Smerfami wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Ta wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3J i 3G na spektakl pt. "Księga dżungli" 

Uczniowie klasy 3J i 3G brali udział w muzycznej inscenizacji "Księgi dżungli". Opowieść ukazała problemy świata dzieci oraz świata dorosłych. Przedstawienie angażowało w zadania oraz śpiew wszystkich uczestników. Uczniom bardzo się to podobało, bo czuli się częścią opowieści. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 J w Centrum Pieniądza

W dniu 10 października klasa 3 J wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się czym płacona zanim wynaleziono monety. W gablotach były umieszczone różne przedmioty zwane płacidłami, które pełniły funkcje pieniądza. Pan przewodnik wyjaśnił poszczególne etapy rozwoju pieniądza, uświadamiając dzieci, że dziś można płacić poprzez urządzenia elektroniczne nie używając żadnych monet i banknotów. Pod koniec zwiedzania uczniowie udali się do skarbca, gdzie każdy próbował podnieść 12 kilogramową sztabkę złota, co okazało się niełatwe.

Wycieczka była uwieńczona pysznymi pączkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Gazetka "Warszawa dawniej i dziś" - klasa 3a

W październiku klasa 3a zaprezentowała na gazetce szkolnej własnoręcznie wykonane plakaty dotyczące Warszawy, jej historii, zabytków, teraźniejszości. Wykonanie ich poprzedziły lekcje dotyczące naszej stolicy.


Klasa 3w na koncercie Mazowsza

W październiku klasa 3e wybrała się na koncert Mazowsza "Tańce narodowe" w siedzibie zespołu, w Karolinie. Uczniowie zapoznali się z różnymi elementami strojów. Z uśmiechem na twarzach podziwiali również piękno i dostojność poloneza i kujawiaka oraz tempo i radość bijące z oberka, krakowiaka i mazura.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Teatrze Roma

2 listopada wybraliśmy się do teatru na przedstawienie muzyczne pt.: "Księga dżungli". Aktorzy w fantastyczny sposób opowiedzieli swoją grą aktorską historię chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych". Muzyczna opowieść porusza problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy akceptacji dla odmienności, że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nauka gramatyki czy gry i zabawy w klasie 3 J?

Uczniowie klasy 3J by utrwalić części mowy wykorzystali kilka gier. Na początku znana zabawa w "Państwa Miasta" została przekształcona tak, by dzieci pisały rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki na tą samą literę. Raz pomysły przychodziły szybko do głowy, a inny razem zapominano o łatwych słowach. Wiele śmiechu przyniosła gra w "Prawo dżungli". Każdy chciał zdobyć berło i pozbyć się kart. Wykorzystaliśmy nawet "spinery" w poszukiwaniu odpowiedniej części mowy. Okazało się, że nauka może być przyjemna i przypominać zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"3b i 3a na wycieczce W Kazimierzu Dolnym"

Jesienią dzieci z klasy IIIa i IIIb pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Pierwszym punktem wyjazdu był Janowiec, gdzie na wysokim wzgórzu znajdują się ruiny zabytkowego zamku, dawniej otoczonego fosą i systemem solidnych umocnień. Schody w skrzydle wschodnim umożliwiły wejście na drugie i trzecie piętro, skąd rozciągał się wspaniały widok na okolicę. Następnie ciuchcia zawiozła nas do przystani, gdzie wsiedliśmy na statek płynący do Kazimierza. Tu zwiedzanie rozpoczęliśmy od ścieżki dydaktycznej w "Wąwozie korzeniowym". Idąc cienistą dolinką podziwialiśmy niebywale strome lessowe ściany, wijące się po nich korzenie o niezwykłych, niemal fantastycznych kształtach i wystające pnie drzew. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ze wspaniałymi pamiątkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mapy kontynentów w klasie 3e

W październiku uczniowie klasy 3e przygotowali piękne plakaty. Narysowali ogromne mapy kontynentów. Do każdej przymocowali zdjęcia i rysunki przedstawiające zwierzęta, widoki i ciekawostki. Każdy kontynent opracowywała trzyosobowa grupa. W konturach Azji znalazł się nawet żuraw wykonany techniką origami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Globusy klasy 3J

Uczniowie klasy 3J by lepiej zapamiętać rozłożenie kontynentów na Ziemi, sami zrobili globusy. Pracy było, co niemiara. Na początku każdy musiał znaleźć w podręczniku wszystkie kontynenty i porównać je z konturami, które dostał.  Następnie pokolorować odpowiednio krainy geograficzne i starannie wyciąć. Gdy wszystkie kontynenty były gotowe uczniowie przyklejali je na balony.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto odzyskania Niepodległości w klasie 3e

Święto Odzyskania Niepodległości klasa 3e uczciła udziałem w uroczystym apelu oraz wykonaniem kokard w barwach narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień pluszowego misia w klasie 3G

Dnia 24 listopada, w szkole obchodziliśmy jedno z ulubionych świąt dzieci - Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci wykonały zawieszki choinkowe z filcu w kształcie misia. Dzieci narysowały również "wyturlane misie", o których  kształcie zdecydowały kostki do gry. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 3f

24 listopada obchodziliśmy w naszej klasie Święto Pluszowego Misia. Zostało ono ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku: "ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów".

Tego dnia przynieśliśmy swoje pluszowe misie, przygotowaliśmy kolorową dekorację, rozwiązaliśmy kilka misiowych łamigłówek oraz smakowaliśmy czekoladowe ciasto w kształcie misia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia techniczne w klasie 3g

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 3g stworzyli zamek z tekturowej makulatury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3i w teatrze

16 listopada klasa 3i wybrała się do Muzycznego Teatru Roma na spektakl pt.: "Księga dżungli". Współczesna adaptacja powieści pokazała trudności z jakimi się spotyka świat dziecka i świat dorosłych. Uczula na zagrożenia i uczy akceptacji odmienności. Spektakl bardzo nam się podobał, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych teatralnych przygód.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Zamku Królewskim

Pod koniec listopada udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie. Za nim jednak weszliśmy do jego wnętrza, przyjrzeliśmy się Kolumnie Króla Zygmunta III Wazy - wzniesiona w 1644 jest najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie; podziwialiśmy pozostałą część murów obronnych Starego Miasta; spacerowaliśmy uliczkami między zabytkowymi kamienicami i zachwycaliśmy się rynkiem Starego miasta.

Zamek Królewski prezentuje się przepięknie, mimo remontu fasady. Wnętrza zabytku, który doszczętnie został zniszczony podczas II Wojny Światowej i odbudowany w latach 1971 - 1984, zapierają dech w piersiach - piękne malowidła i zdobienia na ścianach i sufitach, wspaniałe malowidła przedstawiające życie Polskich królów, ich najbliższych i poddanych.

Oglądając uważnie różne rodzaje portretów królewskich (reprezentacyjne, konne, prywatne), poznaliśmy insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów, symboliczne znaki króla (korona, berło, jabłko). Wzięliśmy również udział w zajęciach plastycznych, podczas których rysowaliśmy króla z uwzględnieniem kolorów i atrybutów królewskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Alfik Humanistyczny" -laureatka z klasy 3A

W "Alfiku Humanistycznym" Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym, który odbył się 13 grudnia 2017 r. wzięli udział uczniowie z klas 2 - 6.

Wśród laureatów była uczennica z klasy 3A: Gołaś Klara, która otrzymała dyplom za uzyskanie dobrego wyniku. Pozostałym gratulujemy uczestnictwa.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zbiórka monet na Górę Grosza w 3j

Uczniowie w klasie w 3 J w listopadzie rozpoczęli zbiórkę monet na akcję Góra Grosza. Przez miesiąc zbierali je w klasie by na sam koniec połączyć je i wspólnie policzyć. Radości było wiele, gdyż nie codziennie ma się do czynienia z taką ilością grosików.

Zaangażowanie uczniów 3 J przyniosło II miejsce wśród wszystkich klas I-III.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowanie do świąt w klasie 3e

W grudniu klasa 3e przygotowywała się do świąt. Quynh Chi razem z panią przygotowała choinkową dekorację na gazetce. Cała klasa wykonywała choinki z filcu i drewna. 6 XII zostały rozdane przygotowane przez uczniów mikołajkowe upominki. Cały grudzień pełen radości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w 3a

Na co dzień próbujemy odżywiać się zdrowo, ale czasami pozwalamy sobie na małe, kaloryczne co nieco. Z okazji tłustego czwartku spożyliśmy tłuściutkie, smaczne pączki i chrupiące faworki!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Walentynki w klasie 3a

4 lutego uczniowie z klasy 3A otrzymali słodkie walentynki. W tym dniu każdy poczuł, że jest wyjątkowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w 3b

Jak co roku w naszej klasie odbył się szalony ,,Bal karnawałowy". Przebrani w kolorowe stroje, bawiliśmy się w rytmie ulubionych piosenek i hitów ubiegłych lat. Zrobiliśmy też pokaz mody, prezentując pomysłowość naszych strojów. Na koniec spałaszowaliśmy przygotowane przez nas smakołyki w formie poczęstunku. Jak zawsze zabawy było nam mało, dlatego z utęsknieniem czekać będziemy kolejny rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 3e

Styczeń to czas karnawału. Klasa 3e bawiła się w swojej sali przy dźwiękach najlepszej muzyki w przepięknych strojach karnawałowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w klasie 3j

Uczniowie klasy 3 J nie mogli się doczekać, aż będzie tłusty czwartek. Gdy ten dzień nadszedł każdy przyniósł różne wypieki. Na początku rozmawiali jak powstają pączki i faworki, które nadzienie jest najsmaczniejsze. Następnie pani ogłosiła konkurs kto najszybciej zje pączka bez uczucia rąk. Okazało się, że niektórzy chłopcy nie mają sobie równych. Na zakończenie miłego dnia wykonali najsmaczniejsze pączki z papieru, ale i tak wyglądały znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b w fabryce bombek

Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła. Dmuchanie bombek przypomina robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni C. Kolejnym pomieszczeniem, do którego zajrzeliśmy to miejsce, gdzie bombki są srebrzone od środka oraz wytrząsane, aby sreberko równo się rozłożyło. potem już tylko kąpiel, suszenie, lakierowanie i piękne, ręczne zdobienie farbami oraz brokatem. Sami również próbowaliśmy ozdabiać swoje bombki, ale kupiliśmy jeszcze kilka dla swoich bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Widzę z klasą z 3b

Dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów naszej klasy mogliśmy wybrać się na wycieczkę do zakładu produkcyjnego Essilor Optical Laboratory Polska sp. z o.o. w Warszawie. Mieliśmy niepowtarzalną okazję na własne oczy zobaczyć jak produkowane są soczewki okularowe. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o wzrok, jak zbudowane jest nasze oko i dlaczego ważne jest jego badanie. Pracownicy "Essilor" pokazali nam kilka ciekawostek i zabaw optycznych, a sami mogliśmy ozdobić drewniane oprawki wymarzonych okularów. Na koniec profesjonalnie zbadano nam wzrok, byśmy mogli upewnić się, czy naszym oczom nie potrzebne jest wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 3e

Uczniowie klasy 3e wzięli udział w lekcji o pierwszej pomocy. Wiedzą już, z czym związana jest pierwsza pomoc i jak sobie poradzić, gdy ktoś jej potrzebuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3f i 3d w królestwie zwierząt

Podczas pobytu w Cinema City odkrywaliśmy świat zwierząt. W Sali 3D, z kluczem ptaków wyruszyliśmy w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. W sali ruchu wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębiach mórz i oceanów a w sali muzyki dowiedzieliśmy się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. W sali interaktywnej odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zwierząt, a w sali inspiracji zobaczyliśmy film o małych orangutanach, które pod okiem ludzi nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w ich naturalnym środowisku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 3A

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali wspaniałą uroczystość. Dziewczynki oprócz życzeń otrzymały słodziutkie babeczki oraz własnoręcznie pomalowane przez kolegów koszulki i dobrze zorganizowaną obsługę wspólnego poczęstunku. Miłe chwile spędzone razem na długo pozostaną w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3f i 3e w Teatrze Palladium

Wybraliśmy się pełni ciekawości na musical pt.: Calineczka inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena. Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich - taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. "Musical zabiera widzów w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d i 3f w Łodzi

Łódź to miasto niezwykłe; znane z przemysłu, fabryk i tłumów robotników zmierzających do "dymiących kominów". Łódź jest również miastem filmów i kina, to centrum filmowe Polski. Tu powstało pierwsze stałe kino w Polsce i największa wytwórnia filmów, a od 1948 roku działa Szkoła Filmowa gdzie studiował Andrzej Wajda czy Roman Polański.

Celem naszej podróży do Łodzi było odwiedzenie Muzeum Włókiennictwa, gdzie dowiedzieliśmy się jak w dawnych czasach tkano dywany i inne użyteczne materiały. Największą radość mieliśmy ze zwiedzania Muzeum Animacji Se-ma-for gdzie zobaczyliśmy makiety i lalki biorące udział w znanych polskich bajkach dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w 3a

Pizza swoje początki ma w starożytnej Grecji. Wówczas mieszkańcy tego państwa raczyli się płaskimi chlebami posmarowanymi oliwą, czosnkiem i posypanymi świeżymi lub suszonymi ziołami. Ten placek zrobił furorę wśród Rzymian, którzy po podbiciu Grecji fascynowali się helleńskimi kulinariami.

W XVII wieku, kiedy to do Europy sprowadzono pomidory, warzywa te natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. W 1889 roku Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka z mężem, to nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylia, mozzarella i pomidory. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita - od imienia królowej. My przygotowaliśmy pizzę według własnej receptury, była pyszna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pieniący się potwór w 3b

Uczniowie klasy 3b wykonali na zajęciach technicznych "Pieniącego się potwora". Te kreatywne doświadczenie pokazało, że z prostych składników, pod nadzorem dorosłych, można stworzyć zabawną postać i poznać tajniki chemicznych reakcji przy tym świetnie się bawiąc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018