-

"Jesienny las" w klasie 3h

Uczniowie klasy 3h wykonali w grupach makiety pt. "Jesienny las".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czego chciałbyś nauczyć się w klasie 3? -Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 3 J.

Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 3 J wypełniali karty o tym, czego chcą się nauczyć w klasie. Większość dzieciaków pisała, że matematyki, polskiego lub angielskiego. Byli i tacy, którzy chcą podszkolić technikę pływania, a nawet nauczyć się latać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 3j

W poniedziałek w klasie 3 J chłopcy świętowali swój dzień. Przygotowania to ich święta trwały już od początku września. Na początku wszyscy uczniowie samodzielnie rysowali swoje portrety w koszulach ze wzorem, który im się bardzo podoba. Następnie dziewczynki spotykały się w ukryciu przed chłopakami, by odwzorować dzieła kolegów na białych T-shirtach.

Pracy było wiele, ale było warto. Radość i dobry humor chłopaków unosił się długo w klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wakacyjne wspomnienia 3 J

Po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy 3J przynosili pamiątki, które zbierali przez całe wakacje. Każdy opowiadał jak mijał mu wolny czas, pokazując swoje skarby. Wiele dzieci przyniosło w butelkach muszelki, piasek, szyszki, a nawet wodę morską. Były to bardzie ciekawe lekcje, bo uczniowie mogli się dowiedzieć, z czego słyną różne miasta oraz gdzie warto wybrać się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3i

26.09.2017r. kasa 3i odwiedziła Stadion Narodowy. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, a nawet zwiedzić szatnie, w których do meczów przygotowywali się Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo.

Po tych niezwykłych emocjach, pojechaliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Kampinoski Park Narodowy posiada 10 wytyczonych ścieżek dydaktycznych. Dzięki nim można poznać zakątki Puszczy Kampinoskiej pod względem przyrodniczym, geologicznym, kulturowym i historycznym.

Po długim spacerze, czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz dalsze zabawy w terenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b na Stadionie narodowym oraz Puszczy Kampinoskiej

We wrześniu zwiedziliśmy wielofunkcyjny Stadion Narodowy w Warszawie. Pod opieką przewodnika obejrzeliśmy strefę piłkarzy, ich szatnie, jadalnie, strefę dziennikarzy oraz przeszliśmy trybuny wzdłuż i wszerz. Dalsza podróż do Puszczy Kampinoskiej była świetną okazją do spaceru na świeżym powietrzu i zabawy połączonej z biesiadą. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do domu. Wrażenia były niesamowite!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3d i 3f w Toruniu

W słoneczną i ciepłą, ostatnią środę września wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy do gry terenowej, podczas której mieliśmy możliwość zobaczyć m.in.: Ratusz Staromiejski, budynek neogotyckiej poczty, pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę Flisaka, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika.

Po obiedzie wybraliśmy się do Planetarium, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się gwiazdom i planetom oraz zapoznać się z postacią polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Po kosmicznej podróży zeszliśmy w podziemia Piernikowej Chaty, gdzie samodzielnie tworzyliśmy swoje pierniki. Zwieńczeniem naszej wizyty w Toruniu był zakup pierników i pamiątek, dzięki którym zapamiętamy ten dzień na długo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3 G i 3 J w Galerii Figur Stalowych

Klasa 3 G i 3 J udały się na wycieczkę na skup złomu w Pruszkowie. Uczniowie początkowo myśleli, że będą chodzić między górami stali i zniszczonymi samochodami. Ku ich zaskoczeniu, przed ich oczami ukazały się wielkie metalowe figury postaci filmowych oraz samochody najdroższych marek w naturalnych rozmiarach. Aby mogły powstać żelazne posągi pracuje nad tym wiele rzemieślników z całego świata. Tworzą oni postaci ze złomu, który jest przeznaczony na przemiał.

Dzieciaki były zachwycone, gdy mogły wsiąść do porsche czy udawać, że jadą luksusowym mercedesem. Przytulenie się do Minionków oraz pozowanie ze Smerfami wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Ta wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3J i 3G na spektakl pt. "Księga dżungli" 

Uczniowie klasy 3J i 3G brali udział w muzycznej inscenizacji "Księgi dżungli". Opowieść ukazała problemy świata dzieci oraz świata dorosłych. Przedstawienie angażowało w zadania oraz śpiew wszystkich uczestników. Uczniom bardzo się to podobało, bo czuli się częścią opowieści. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 J w Centrum Pieniądza

W dniu 10 października klasa 3 J wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się czym płacona zanim wynaleziono monety. W gablotach były umieszczone różne przedmioty zwane płacidłami, które pełniły funkcje pieniądza. Pan przewodnik wyjaśnił poszczególne etapy rozwoju pieniądza, uświadamiając dzieci, że dziś można płacić poprzez urządzenia elektroniczne nie używając żadnych monet i banknotów. Pod koniec zwiedzania uczniowie udali się do skarbca, gdzie każdy próbował podnieść 12 kilogramową sztabkę złota, co okazało się niełatwe.

Wycieczka była uwieńczona pysznymi pączkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Gazetka "Warszawa dawniej i dziś" - klasa 3a

W październiku klasa 3a zaprezentowała na gazetce szkolnej własnoręcznie wykonane plakaty dotyczące Warszawy, jej historii, zabytków, teraźniejszości. Wykonanie ich poprzedziły lekcje dotyczące naszej stolicy.


Klasa 3w na koncercie Mazowsza

W październiku klasa 3e wybrała się na koncert Mazowsza "Tańce narodowe" w siedzibie zespołu, w Karolinie. Uczniowie zapoznali się z różnymi elementami strojów. Z uśmiechem na twarzach podziwiali również piękno i dostojność poloneza i kujawiaka oraz tempo i radość bijące z oberka, krakowiaka i mazura.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Teatrze Roma

2 listopada wybraliśmy się do teatru na przedstawienie muzyczne pt.: "Księga dżungli". Aktorzy w fantastyczny sposób opowiedzieli swoją grą aktorską historię chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych". Muzyczna opowieść porusza problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy akceptacji dla odmienności, że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nauka gramatyki czy gry i zabawy w klasie 3 J?

Uczniowie klasy 3J by utrwalić części mowy wykorzystali kilka gier. Na początku znana zabawa w "Państwa Miasta" została przekształcona tak, by dzieci pisały rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki na tą samą literę. Raz pomysły przychodziły szybko do głowy, a inny razem zapominano o łatwych słowach. Wiele śmiechu przyniosła gra w "Prawo dżungli". Każdy chciał zdobyć berło i pozbyć się kart. Wykorzystaliśmy nawet "spinery" w poszukiwaniu odpowiedniej części mowy. Okazało się, że nauka może być przyjemna i przypominać zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"3b i 3a na wycieczce W Kazimierzu Dolnym"

Jesienią dzieci z klasy IIIa i IIIb pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Pierwszym punktem wyjazdu był Janowiec, gdzie na wysokim wzgórzu znajdują się ruiny zabytkowego zamku, dawniej otoczonego fosą i systemem solidnych umocnień. Schody w skrzydle wschodnim umożliwiły wejście na drugie i trzecie piętro, skąd rozciągał się wspaniały widok na okolicę. Następnie ciuchcia zawiozła nas do przystani, gdzie wsiedliśmy na statek płynący do Kazimierza. Tu zwiedzanie rozpoczęliśmy od ścieżki dydaktycznej w "Wąwozie korzeniowym". Idąc cienistą dolinką podziwialiśmy niebywale strome lessowe ściany, wijące się po nich korzenie o niezwykłych, niemal fantastycznych kształtach i wystające pnie drzew. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ze wspaniałymi pamiątkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mapy kontynentów w klasie 3e

W październiku uczniowie klasy 3e przygotowali piękne plakaty. Narysowali ogromne mapy kontynentów. Do każdej przymocowali zdjęcia i rysunki przedstawiające zwierzęta, widoki i ciekawostki. Każdy kontynent opracowywała trzyosobowa grupa. W konturach Azji znalazł się nawet żuraw wykonany techniką origami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Globusy klasy 3J

Uczniowie klasy 3J by lepiej zapamiętać rozłożenie kontynentów na Ziemi, sami zrobili globusy. Pracy było, co niemiara. Na początku każdy musiał znaleźć w podręczniku wszystkie kontynenty i porównać je z konturami, które dostał.  Następnie pokolorować odpowiednio krainy geograficzne i starannie wyciąć. Gdy wszystkie kontynenty były gotowe uczniowie przyklejali je na balony.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto odzyskania Niepodległości w klasie 3e

Święto Odzyskania Niepodległości klasa 3e uczciła udziałem w uroczystym apelu oraz wykonaniem kokard w barwach narodowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień pluszowego misia w klasie 3G

Dnia 24 listopada, w szkole obchodziliśmy jedno z ulubionych świąt dzieci - Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci wykonały zawieszki choinkowe z filcu w kształcie misia. Dzieci narysowały również "wyturlane misie", o których  kształcie zdecydowały kostki do gry. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 3f

24 listopada obchodziliśmy w naszej klasie Święto Pluszowego Misia. Zostało ono ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku: "ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów".

Tego dnia przynieśliśmy swoje pluszowe misie, przygotowaliśmy kolorową dekorację, rozwiązaliśmy kilka misiowych łamigłówek oraz smakowaliśmy czekoladowe ciasto w kształcie misia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia techniczne w klasie 3g

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 3g stworzyli zamek z tekturowej makulatury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3i w teatrze

16 listopada klasa 3i wybrała się do Muzycznego Teatru Roma na spektakl pt.: "Księga dżungli". Współczesna adaptacja powieści pokazała trudności z jakimi się spotyka świat dziecka i świat dorosłych. Uczula na zagrożenia i uczy akceptacji odmienności. Spektakl bardzo nam się podobał, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych teatralnych przygód.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Zamku Królewskim

Pod koniec listopada udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie. Za nim jednak weszliśmy do jego wnętrza, przyjrzeliśmy się Kolumnie Króla Zygmunta III Wazy - wzniesiona w 1644 jest najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie; podziwialiśmy pozostałą część murów obronnych Starego Miasta; spacerowaliśmy uliczkami między zabytkowymi kamienicami i zachwycaliśmy się rynkiem Starego miasta.

Zamek Królewski prezentuje się przepięknie, mimo remontu fasady. Wnętrza zabytku, który doszczętnie został zniszczony podczas II Wojny Światowej i odbudowany w latach 1971 - 1984, zapierają dech w piersiach - piękne malowidła i zdobienia na ścianach i sufitach, wspaniałe malowidła przedstawiające życie Polskich królów, ich najbliższych i poddanych.

Oglądając uważnie różne rodzaje portretów królewskich (reprezentacyjne, konne, prywatne), poznaliśmy insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów, symboliczne znaki króla (korona, berło, jabłko). Wzięliśmy również udział w zajęciach plastycznych, podczas których rysowaliśmy króla z uwzględnieniem kolorów i atrybutów królewskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Alfik Humanistyczny" -laureatka z klasy 3A

W "Alfiku Humanistycznym" Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym, który odbył się 13 grudnia 2017 r. wzięli udział uczniowie z klas 2 - 6.

Wśród laureatów była uczennica z klasy 3A: Gołaś Klara, która otrzymała dyplom za uzyskanie dobrego wyniku. Pozostałym gratulujemy uczestnictwa.

Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zbiórka monet na Górę Grosza w 3j

Uczniowie w klasie w 3 J w listopadzie rozpoczęli zbiórkę monet na akcję Góra Grosza. Przez miesiąc zbierali je w klasie by na sam koniec połączyć je i wspólnie policzyć. Radości było wiele, gdyż nie codziennie ma się do czynienia z taką ilością grosików.

Zaangażowanie uczniów 3 J przyniosło II miejsce wśród wszystkich klas I-III.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c i 3h wycieczka do Muzeum Wkłókiennictwa w Łodzi

Zaczęliśmy wyprawą na Kresy, gdzie siejąc, międląc, czesząc i kręcąc, poznaliśmy len od podszewki, a używając metody kopiuj-wklej stworzylismy prace inspirowane tkaninami wileńskimi. W trakcie warsztatów zetknęliśmy się z niemal tajemną wiedzą na temat tego, jak barwy wpływają na nasz nastrój i wizerunek. Wykorzystując wielokolorowe tkaniny o zróżnicowanej fakturze stworzyliśmy kompozycje abstrakcyjne, które z powodzeniem mogłyby stanowić dekorację ubrania.

Warsztat inspirowany wystawą REKONSTRUKCJA TKALNI Z PRZEŁOMU XIX I XX W. Mieliśmy również przyjemność obejrzeć prezentację maszyn w ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowanie do świąt w klasie 3e

W grudniu klasa 3e przygotowywała się do świąt. Quynh Chi razem z panią przygotowała choinkową dekorację na gazetce. Cała klasa wykonywała choinki z filcu i drewna. 6 XII zostały rozdane przygotowane przez uczniów mikołajkowe upominki. Cały grudzień pełen radości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 3c

22 grudnia w klasie 3 c odbyła się Wigilia klasowa. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, kolędowaliśmy i próbowaliśmy pyszności przygotowanych przez rodziców. Ten dzień umiliła nam muzycznie nasza koleżanka Ala. Dziękujemy za piękne kolędy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w 3a

Na co dzień próbujemy odżywiać się zdrowo, ale czasami pozwalamy sobie na małe, kaloryczne co nieco. Z okazji tłustego czwartku spożyliśmy tłuściutkie, smaczne pączki i chrupiące faworki!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Walentynki w klasie 3a

4 lutego uczniowie z klasy 3A otrzymali słodkie walentynki. W tym dniu każdy poczuł, że jest wyjątkowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w 3b

Jak co roku w naszej klasie odbył się szalony ,,Bal karnawałowy". Przebrani w kolorowe stroje, bawiliśmy się w rytmie ulubionych piosenek i hitów ubiegłych lat. Zrobiliśmy też pokaz mody, prezentując pomysłowość naszych strojów. Na koniec spałaszowaliśmy przygotowane przez nas smakołyki w formie poczęstunku. Jak zawsze zabawy było nam mało, dlatego z utęsknieniem czekać będziemy kolejny rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 3e

Styczeń to czas karnawału. Klasa 3e bawiła się w swojej sali przy dźwiękach najlepszej muzyki w przepięknych strojach karnawałowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty czwartek w klasie 3j

Uczniowie klasy 3 J nie mogli się doczekać, aż będzie tłusty czwartek. Gdy ten dzień nadszedł każdy przyniósł różne wypieki. Na początku rozmawiali jak powstają pączki i faworki, które nadzienie jest najsmaczniejsze. Następnie pani ogłosiła konkurs kto najszybciej zje pączka bez uczucia rąk. Okazało się, że niektórzy chłopcy nie mają sobie równych. Na zakończenie miłego dnia wykonali najsmaczniejsze pączki z papieru, ale i tak wyglądały znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b w fabryce bombek

Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła. Dmuchanie bombek przypomina robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni C. Kolejnym pomieszczeniem, do którego zajrzeliśmy to miejsce, gdzie bombki są srebrzone od środka oraz wytrząsane, aby sreberko równo się rozłożyło. potem już tylko kąpiel, suszenie, lakierowanie i piękne, ręczne zdobienie farbami oraz brokatem. Sami również próbowaliśmy ozdabiać swoje bombki, ale kupiliśmy jeszcze kilka dla swoich bliskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Widzę z klasą z 3b

Dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów naszej klasy mogliśmy wybrać się na wycieczkę do zakładu produkcyjnego Essilor Optical Laboratory Polska sp. z o.o. w Warszawie. Mieliśmy niepowtarzalną okazję na własne oczy zobaczyć jak produkowane są soczewki okularowe. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o wzrok, jak zbudowane jest nasze oko i dlaczego ważne jest jego badanie. Pracownicy "Essilor" pokazali nam kilka ciekawostek i zabaw optycznych, a sami mogliśmy ozdobić drewniane oprawki wymarzonych okularów. Na koniec profesjonalnie zbadano nam wzrok, byśmy mogli upewnić się, czy naszym oczom nie potrzebne jest wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 3e

Uczniowie klasy 3e wzięli udział w lekcji o pierwszej pomocy. Wiedzą już, z czym związana jest pierwsza pomoc i jak sobie poradzić, gdy ktoś jej potrzebuje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielkanocna wycieczka w 3b

W marcu uczniowie klasy 3b pojechali na wiosenną wycieczkę. Dzięki zajęciom uczniowie poznali historię, tradycje i zwyczaje wielkanocne na wsi. Wykonali na warsztatach plastycznych palemkę wielkanocną, którą zabrali na pamiątkę do domu. Podczas warsztatów kulinarnych nauczyli się lepić pierogi, a następnie ze smakiem je zjedli. Na koniec integrowali się z grupą podczas zabaw na świeżym powietrzu połączonych ze zwiedzaniem gospodarstwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3f i 3d w królestwie zwierząt

Podczas pobytu w Cinema City odkrywaliśmy świat zwierząt. W Sali 3D, z kluczem ptaków wyruszyliśmy w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. W sali ruchu wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębiach mórz i oceanów a w sali muzyki dowiedzieliśmy się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. W sali interaktywnej odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zwierząt, a w sali inspiracji zobaczyliśmy film o małych orangutanach, które pod okiem ludzi nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w ich naturalnym środowisku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 3A

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali wspaniałą uroczystość. Dziewczynki oprócz życzeń otrzymały słodziutkie babeczki oraz własnoręcznie pomalowane przez kolegów koszulki i dobrze zorganizowaną obsługę wspólnego poczęstunku. Miłe chwile spędzone razem na długo pozostaną w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3f i 3e w Teatrze Palladium

Wybraliśmy się pełni ciekawości na musical pt.: Calineczka inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena. Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich - taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. "Musical zabiera widzów w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d i 3f w Łodzi

Łódź to miasto niezwykłe; znane z przemysłu, fabryk i tłumów robotników zmierzających do "dymiących kominów". Łódź jest również miastem filmów i kina, to centrum filmowe Polski. Tu powstało pierwsze stałe kino w Polsce i największa wytwórnia filmów, a od 1948 roku działa Szkoła Filmowa gdzie studiował Andrzej Wajda czy Roman Polański.

Celem naszej podróży do Łodzi było odwiedzenie Muzeum Włókiennictwa, gdzie dowiedzieliśmy się jak w dawnych czasach tkano dywany i inne użyteczne materiały. Największą radość mieliśmy ze zwiedzania Muzeum Animacji Se-ma-for gdzie zobaczyliśmy makiety i lalki biorące udział w znanych polskich bajkach dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w 3a

Pizza swoje początki ma w starożytnej Grecji. Wówczas mieszkańcy tego państwa raczyli się płaskimi chlebami posmarowanymi oliwą, czosnkiem i posypanymi świeżymi lub suszonymi ziołami. Ten placek zrobił furorę wśród Rzymian, którzy po podbiciu Grecji fascynowali się helleńskimi kulinariami.

W XVII wieku, kiedy to do Europy sprowadzono pomidory, warzywa te natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. W 1889 roku Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka z mężem, to nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylia, mozzarella i pomidory. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita - od imienia królowej. My przygotowaliśmy pizzę według własnej receptury, była pyszna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pieniący się potwór w 3b

Uczniowie klasy 3b wykonali na zajęciach technicznych "Pieniącego się potwora". Te kreatywne doświadczenie pokazało, że z prostych składników, pod nadzorem dorosłych, można stworzyć zabawną postać i poznać tajniki chemicznych reakcji przy tym świetnie się bawiąc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Obrazki 3d na plastyce w 1d

W dniu 4 kwietnia klasa 1d miała zajęcia plastyczne. Każdy uczeń pokolorował najpiękniej jak potrafił obrazek a potem ... Zobaczcie co się stało. Było mnóstwo śmiechu i niektóre obrazki zamieniły się w gry- chłopcy mogli trafić do bramki piłką a dziewczynki zbijały szachy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kolorwy tydzień w klasie 3d

Uczniowie klasy III D podczas "Kolorowego tygodnia zdrowia" wykonały w grupach piramidę żywieniową. Wykorzystaliśmy gazetki ze sklepu, w których znaleźliśmy zdjęcia różnorodnych artykułów spożywczych. Dzięki tym zajęciom utrwaliliśmy informacje, które produkty są najzdrowsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kolorowy tydzień w klasie 3i

Przez cały tydzień nasza klasa bardzo dbała o zdrowe odżywianie. W śniadaniówkach znajdowały się same zdrowe produkty, a nasze stroje pasowały kolorystycznie do owoców i warzyw, które jedliśmy. To wszystko związane było z akcją "Kolorowy tydzień" zorganizowaną w naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kolorowy tydzień w 3A

W dniach 23- 27 kwietnia uczniowie klasy 3A wzięli udział w akcji "Kolorowy tydzień". Dzieci musiały założyć coś w kolorze wskazanym na dany dzień oraz przynieść na drugie śniadanie warzywo lub owoc w tym samym kolorze co wybrany element ubioru:
poniedziałek- żółty
wtorek- czerwony
środa- pomarańczowy
czwartek- zielony
piątek- tęczowo
Kampania miała na celu uświadomienie wszystkim jak ważne jest np. drugie śniadanie, owoce i warzywa, które bez względu na kolor, kształt itp. mają bardzo dużo witamin i mikroelementów potrzebnych naszemu organizmowi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Quiz wiedzy o zdrowiu w klasie 3d

W naszej klasie odbył się quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu. Zdaliśmy sobie sprawę, że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia naszych organizmów. Dlatego staramy się aktywnie spędzać przerwy wykorzystując przybory gimnastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3A odżywia się zdrowo

Brak pierwszego posiłku niesie za sobą negatywne skutki, szczególnie u dzieci w okresie szkolnym, które podczas zajęć muszą być skupione przez wiele godzin w ciągu dnia.

16.04.2018r. uczniowie klasy 3A przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować "zdrowe śniadanie" tzn. świeże warzywa i owoce, sery, ciemne pieczywo, itp.

Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie, pod kontrolą nauczycieli, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe, i surówki warzywne.

Ten dzień zdecydowanie promował zdrowie w naszej klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Program "Zdrowie nietrudne" w 3b

Klasa 3b bierze udział w programie "Zdrowie nietrudne" Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie - wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy. Dokładnie to przekazujemy w programie najmłodszym uczniom i pośrednio ich rodzicom wraz z partnerem programu - firmą Kupiec. Ostatnio dowiedzieliśmy się czym jest gluten, jak powstaje, jakie ma właściwości i jakie produkty są bezglutenowe. Zjedliśmy jeden z nich i okazał się smaczny oraz zdrowy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Książka kucharska w klasie 3e

W klasie III D poznawaliśmy zdrowy styl życia. Stworzyliśmy swoją "Książkę kucharską " z przepisami na zdrowe potrawy. Każdy uczeń przygotował przepis na zdrową potrawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przepisy na zdrowe potrawy lasy 3i

Nasza klasa przygotowała przepisy na różne zdrowe potrawy. Zachęcamy do przygotowania naszych propozycji. Na pewno każdy znajdzie coś pysznego dla siebie...:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3d w Zamku Królewskim

Uczniowie klasy 3D byli w Zamku Królewskim w Warszawie na lekcji "Warszawa Caneletta". Uczniowie poznali Warszawę sprzed 200 lat, jej architekturę i mieszkańców. Przyglądaliśmy się także jak wyglądało życie dawnego miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a w Teatrze Roma

Klasa 3a pojechała do Teatru Roma na spektakl Alicja w kranie czarów. Przedstawienie oczarowało nas. Obserwując poczynania sympatycznej dziewczynki zanurzyliśmy się w świat wyobraźni i fantazji, uciekliśmy na małą chwilę od otaczającej nas rzeczywistości. "W krainie ludzkiej wyobraźni mogą się różne dziwy dziać, co niemożliwe jest możliwe, co niemożliwe tu może się stać...."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Savoir vivre na talerzu" w klasie 3b

Minął półmetek trwania zajęć warsztatowych o zdrowym odżywianiu połączonych z nauką dobrych manier przy stole "Savoir vivre na talerzu". Uczniowie zapoznali się już z zasadami dobrego zachowania przy stole oraz podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Wiedzą jak używać sztućców oraz zastawy obiadowej. Znają również podstawy zdrowego odżywiania według piramidy żywieniowej, składniki odżywcze i witaminy, czym jest gluten, węglowodany i kalorie. Wspólnie z prowadzącymi zajęcia wykonali pyszny i zdrowy deser w postaci owocowego koktajlu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3d poznaje historię

Uczniowie klasy III D poznali legendy warszawskie. Dzieci wykonywały prace plastyczne ilustrujące legendy: Warszawska Syrenka, Bazyliszek, Złota Kaczka. Po wysłuchaniu legend rozwiązywali zagadki i zadania związane z poznanymi opowieściami o Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3e poznaje Warszawę

Klasa 3e niedawno uczestniczyła w lekcjach dotyczących Warszawy. Poznawała ulice, zabytki, sławnych ludzi. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne dotyczące naszej stolicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owocowo - warzywne śniadanie w klasie 3i

Drugie śniadanie wcale nie musi być nudne i pozbawione kolorów. Nasze propozycje zachęcą każdego niejadka do spożywania owoców i warzyw:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w 3f

Bardzo ważnym jest umieć w odpowiedni sposób udzielić jak najszybciej pomocy osobie, której zagraża utrata życia. Na jednej z lekcji gościliśmy panią Annę Tarczałowicz, która opowiedziała nam jak należy się zachować podczas zagrożenia życia drugiej osoby. Nauczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy, odpowiedniego ucisku klatki piersiowej by przywrócić oddech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warszawa widziana oczami uczniów klasy 3f

Warszawa, stolica Polski, a zarazem jej największe miasto. Można ją kochać za piękne budynki, wspaniałe zabytki, przyjazne parki i place zabaw. Można jej nie lubić za tłok na ulicach, ścisk w autobusach i tramwajach.... My pokazaliśmy na naszych pracach plastycznych tylko jej wspaniałość i to za co ją podziwiamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej klasy 3f i 3d

W piękny, ciepły, wiosenny dzień kwietnia wybraliśmy się na wyprawę do Puszczy Kampinoskiej. Zwiedziliśmy muzeum w Granicy, gdzie uczestniczyliśmy w prelekcji o faunie i florze oraz poznaliśmy historię puszczy. Bardzo dużą przyjemność sprawił nam spacer - mogliśmy zaobserwować przyrodę budzącą się do życia. Wspaniałym wykończeniem wycieczki było ognisko, pieczenie kiełbasek i luźna zabawa wśród młodej zieleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c i 3h w fabryce ceramiki

23 kwietnia klasa 3c i 3h odwiedziły Fabrykę Ceramiki. Uczniowie zwiedzali wystawę ceramiki oraz uczestniczyli w pokazie procesu produkcji. Podczas pobytu w "Ceramilandii" uczniowie zdobyli umiejętność i sprawność dekorowania ceramiki. Każdy otrzymał "Dyplom Małego Ceramika" Wycieczka zakończyła się pobytem w parku rozrywki, gdzie uczniowie mogli skorzystać z takich atrakcji jak: zjeżdżalnie, tory przeszkód czy karuzela łańcuchowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty dequpage w klasie 3c

27 kwietnia w klasie 3c odbyły się warsztaty rodzinne. Dzieci przywitały rodziców piosenką "Kurki trzy", którą zagrały na dzwonkach. Następnie, uczniowie wspólnie z rodzicami dekorowali serca metodą "Dequpage". Każdy miał inny pomysł na swoją pracę. Zobaczcie sami! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


16 maja 2018r. klasa 3A pije wodę!

16 maja- "Dzień picia wody" - tego dnia uczniowie z klasy 3A pili wodę zamiast słodzonych soków i innych napojów.

3A przestrzega też poniższych zasad:
1. Wypijaj w ciągu dnia odpowiednią ilość płynów.
2. W trakcie intensywnej ruchowej zabawy lub zajęć sportowych pij płyny- szklankę wody lub inny niesłodzony napój.
3. Dbaj o to, by do szkoły i na wycieczki obowiązkowo brać butelkę wody.
4. Pamiętaj, że nie tylko ilość, ale również jakość wypijanych płynów jest ważna - lepiej pić wodę źródlaną lub mineralną niż kolorowy, słodzony napój.
5. Pamiętaj, że to czy pijesz wodę i jak to robisz wpływa na kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Zdrowo jem" - kulinarne fantazje w 3f

Tydzień zdrowego jedzenia rozpoczęliśmy od przygotowania "książki kucharskiej" - każdy uczeń przygotował jedną stronę z przepisem swojej ulubionej, "zdrowej" potrawy opartej na bazie z warzyw lub owoców. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest dla naszego zdrowego rozwoju jedzenie warzyw, owoców czy np. kasz czy ryżu. W ostatnim dniu przeobraziliśmy się w kucharzy i przygotowaliśmy przepyszne potrawy: sałatki i szaszłyki owocowe, koreczki serowo warzywne, koktajl owocowo jogurtowy, kanapeczki, ogóreczki z białym serem, naleśniki z dżemem, warzywa z rukolą i pieczoną pierś kurczaka z warzywami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 3A

Uczniowie klasy 3A wzięli udział w lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. Bez wątpienia zajęcia niosły wiele korzyści, a dzieci chętnie angażowały się w ich przebieg.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kolorowy tydzień w klasie 3e

W ramach kolorowego tygodnia uczniowie klasy 3e codziennie ubierali się na określony kolor przynosili owoce lub warzywa jednakowego koloru. W poniedziałek - żółty, wtorek - czerwony, w środę - pomarańczowy, w czwartek - zielony, a w piątek - tęczowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3e zachęca do czytania

Przez dwa miesiące uczniowie klasy 3e przynosili do szkoły książki, które sami przeczytali. Każdego dnia kto inny. Prezentowali je na forum klasy, omawiali, pokazywali ilustracje. Recenzje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pomogły również na wzajemne poznanie zainteresowań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka w klasie 3h

Uczniowie klasy 3 h samodzielnie przygotowywali sałatkę owocową. Każde dziecko przyniosło owoce, były to m. in. gruszki, kiwi, jabłka czy banany. Robienie sałatki poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania i konieczności spożywania owoców. Przypomni zasady bezpiecznego przygotowywania posiłków. Uczniowie pamiętali, że przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie umyć ręce oraz owoce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018