-

"Jesienny las" w klasie 3h

Uczniowie klasy 3h wykonali w grupach makiety pt. "Jesienny las".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czego chciałbyś nauczyć się w klasie 3? -Na to pytanie odpowiadali uczniowie klasy 3 J.

Po powrocie do szkoły uczniowie klasy 3 J wypełniali karty o tym, czego chcą się nauczyć w klasie. Większość dzieciaków pisała, że matematyki, polskiego lub angielskiego. Byli i tacy, którzy chcą podszkolić technikę pływania, a nawet nauczyć się latać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 3j

W poniedziałek w klasie 3 J chłopcy świętowali swój dzień. Przygotowania to ich święta trwały już od początku września. Na początku wszyscy uczniowie samodzielnie rysowali swoje portrety w koszulach ze wzorem, który im się bardzo podoba. Następnie dziewczynki spotykały się w ukryciu przed chłopakami, by odwzorować dzieła kolegów na białych T-shirtach.

Pracy było wiele, ale było warto. Radość i dobry humor chłopaków unosił się długo w klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wakacyjne wspomnienia 3 J

Po rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie klasy 3J przynosili pamiątki, które zbierali przez całe wakacje. Każdy opowiadał jak mijał mu wolny czas, pokazując swoje skarby. Wiele dzieci przyniosło w butelkach muszelki, piasek, szyszki, a nawet wodę morską. Były to bardzie ciekawe lekcje, bo uczniowie mogli się dowiedzieć, z czego słyną różne miasta oraz gdzie warto wybrać się za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3i

26.09.2017r. kasa 3i odwiedziła Stadion Narodowy. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, a nawet zwiedzić szatnie, w których do meczów przygotowywali się Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo.

Po tych niezwykłych emocjach, pojechaliśmy do Puszczy Kampinoskiej. Kampinoski Park Narodowy posiada 10 wytyczonych ścieżek dydaktycznych. Dzięki nim można poznać zakątki Puszczy Kampinoskiej pod względem przyrodniczym, geologicznym, kulturowym i historycznym.

Po długim spacerze, czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz dalsze zabawy w terenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3d i 3f w Toruniu

W słoneczną i ciepłą, ostatnią środę września wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia, jednego z najstarszych miast Polski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy do gry terenowej, podczas której mieliśmy możliwość zobaczyć m.in.: Ratusz Staromiejski, budynek neogotyckiej poczty, pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę Flisaka, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika.

Po obiedzie wybraliśmy się do Planetarium, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się gwiazdom i planetom oraz zapoznać się z postacią polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Po kosmicznej podróży zeszliśmy w podziemia Piernikowej Chaty, gdzie samodzielnie tworzyliśmy swoje pierniki. Zwieńczeniem naszej wizyty w Toruniu był zakup pierników i pamiątek, dzięki którym zapamiętamy ten dzień na długo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3 G i 3 J w Galerii Figur Stalowych

Klasa 3 G i 3 J udały się na wycieczkę na skup złomu w Pruszkowie. Uczniowie początkowo myśleli, że będą chodzić między górami stali i zniszczonymi samochodami. Ku ich zaskoczeniu, przed ich oczami ukazały się wielkie metalowe figury postaci filmowych oraz samochody najdroższych marek w naturalnych rozmiarach. Aby mogły powstać żelazne posągi pracuje nad tym wiele rzemieślników z całego świata. Tworzą oni postaci ze złomu, który jest przeznaczony na przemiał.

Dzieciaki były zachwycone, gdy mogły wsiąść do porsche czy udawać, że jadą luksusowym mercedesem. Przytulenie się do Minionków oraz pozowanie ze Smerfami wywołało uśmiech na niejednej twarzy. Ta wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3J i 3G na spektakl pt. "Księga dżungli" 

Uczniowie klasy 3J i 3G brali udział w muzycznej inscenizacji "Księgi dżungli". Opowieść ukazała problemy świata dzieci oraz świata dorosłych. Przedstawienie angażowało w zadania oraz śpiew wszystkich uczestników. Uczniom bardzo się to podobało, bo czuli się częścią opowieści. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 J w Centrum Pieniądza

W dniu 10 października klasa 3 J wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się czym płacona zanim wynaleziono monety. W gablotach były umieszczone różne przedmioty zwane płacidłami, które pełniły funkcje pieniądza. Pan przewodnik wyjaśnił poszczególne etapy rozwoju pieniądza, uświadamiając dzieci, że dziś można płacić poprzez urządzenia elektroniczne nie używając żadnych monet i banknotów. Pod koniec zwiedzania uczniowie udali się do skarbca, gdzie każdy próbował podnieść 12 kilogramową sztabkę złota, co okazało się niełatwe.

Wycieczka była uwieńczona pysznymi pączkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Teatrze Roma

2 listopada wybraliśmy się do teatru na przedstawienie muzyczne pt.: "Księga dżungli". Aktorzy w fantastyczny sposób opowiedzieli swoją grą aktorską historię chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności. Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych". Muzyczna opowieść porusza problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy akceptacji dla odmienności, że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nauka gramatyki czy gry i zabawy w klasie 3 J?

Uczniowie klasy 3J by utrwalić części mowy wykorzystali kilka gier. Na początku znana zabawa w "Państwa Miasta" została przekształcona tak, by dzieci pisały rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki na tą samą literę. Raz pomysły przychodziły szybko do głowy, a inny razem zapominano o łatwych słowach. Wiele śmiechu przyniosła gra w "Prawo dżungli". Każdy chciał zdobyć berło i pozbyć się kart. Wykorzystaliśmy nawet "spinery" w poszukiwaniu odpowiedniej części mowy. Okazało się, że nauka może być przyjemna i przypominać zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Globusy klasy 3J

Uczniowie klasy 3J by lepiej zapamiętać rozłożenie kontynentów na Ziemi, sami zrobili globusy. Pracy było, co niemiara. Na początku każdy musiał znaleźć w podręczniku wszystkie kontynenty i porównać je z konturami, które dostał.  Następnie pokolorować odpowiednio krainy geograficzne i starannie wyciąć. Gdy wszystkie kontynenty były gotowe uczniowie przyklejali je na balony.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień pluszowego misia w klasie 3G

Dnia 24 listopada, w szkole obchodziliśmy jedno z ulubionych świąt dzieci - Dzień Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci wykonały zawieszki choinkowe z filcu w kształcie misia. Dzieci narysowały również "wyturlane misie", o których  kształcie zdecydowały kostki do gry. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 3f

24 listopada obchodziliśmy w naszej klasie Święto Pluszowego Misia. Zostało ono ustanowione 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku: "ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów".

Tego dnia przynieśliśmy swoje pluszowe misie, przygotowaliśmy kolorową dekorację, rozwiązaliśmy kilka misiowych łamigłówek oraz smakowaliśmy czekoladowe ciasto w kształcie misia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia techniczne w klasie 3g

Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 3g stworzyli zamek z tekturowej makulatury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3i w teatrze

16 listopada klasa 3i wybrała się do Muzycznego Teatru Roma na spektakl pt.: "Księga dżungli". Współczesna adaptacja powieści pokazała trudności z jakimi się spotyka świat dziecka i świat dorosłych. Uczula na zagrożenia i uczy akceptacji odmienności. Spektakl bardzo nam się podobał, z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych teatralnych przygód.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Zamku Królewskim

Pod koniec listopada udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie. Za nim jednak weszliśmy do jego wnętrza, przyjrzeliśmy się Kolumnie Króla Zygmunta III Wazy - wzniesiona w 1644 jest najstarszym świeckim pomnikiem w Warszawie; podziwialiśmy pozostałą część murów obronnych Starego Miasta; spacerowaliśmy uliczkami między zabytkowymi kamienicami i zachwycaliśmy się rynkiem Starego miasta.

Zamek Królewski prezentuje się przepięknie, mimo remontu fasady. Wnętrza zabytku, który doszczętnie został zniszczony podczas II Wojny Światowej i odbudowany w latach 1971 - 1984, zapierają dech w piersiach - piękne malowidła i zdobienia na ścianach i sufitach, wspaniałe malowidła przedstawiające życie Polskich królów, ich najbliższych i poddanych.

Oglądając uważnie różne rodzaje portretów królewskich (reprezentacyjne, konne, prywatne), poznaliśmy insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów, symboliczne znaki króla (korona, berło, jabłko). Wzięliśmy również udział w zajęciach plastycznych, podczas których rysowaliśmy króla z uwzględnieniem kolorów i atrybutów królewskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018