Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "PINOKIO" w Słomczynie - klasa 3b

Uczniowie klasy 3B wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznali budowę drzewa, usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedzieli się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Uczniowie bejrzeli pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjnych utrwalających i sprawdzających zdobytą wiedzę.

Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi obrazkami z drewna.

Klasa 3a w Centrum Edukacji Technicznej "Pinokio"

27 września uczniowie klasy 3 a wybrali się na wycieczkę do Słomczyna do Centrum Edukacji Technicznej "Pinokio". Wzięli tam udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieli się o zwierzętach i roślinach, jakie można spotkać w polskim lesie. Zdobyli też wiedzę dotyczącą obliczania wieku drzew i warstw lasu. Uczniowie zwiedzili starodawną pracownię stolarską, jak również nowoczesną, gdzie stolarz zaprezentował pracę na maszynach stolarskich pokazując obróbkę drewna. Wszyscy wykonali swoje prace techniczne wykorzystując różne wiórki pochodzące z tejże obróbki. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz pysznych kiełbasek samodzielnie upieczonych na ognisku.

Klasa 3a na spotkaniu autorskim

W Bibliotece Publicznej przy ul. Plutonu Torpedy uczniowie klasy 3 a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną przygotowaną przez pisarza, dzięki której uczniowie zobaczyli różne rasy psów oraz ich pracę wykorzystywaną przez człowieka np. psy niosące pomoc w górach, psy pasterskie, psy policyjne, psy ratujące ludzi tonących w jeziorze.

Pan Wojciech Cesarz zaprezentował swoje książki: "Pamiętnik grzecznego psa", "Nowe przygody grzecznego psa", "Wakacje grzecznego psa", "Kocie kłopoty grzecznego psa", w których opisuje przygody widziane z perspektywy zwierzęcia, jakim jest pies. Wszyscy z uwagą słuchali fragmentu książki czytanego przez pisarza.

Uczniowie otrzymali autografy pisarza na książkach, a wychodząc z biblioteki nie mogli doczekać się, kiedy przeczytają dalsze przygody psa Wintera.

Spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Cesarzem

18 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej przy ul. Plutonu Torpedy w Ursusie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Cesarzem. Wzięli w nim udział uczniowie klas: III A i III B.

Celem spotkania autorskiego było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań najmłodszych i szerzenie wśród nich nawyku sięgania po książki oraz zapoznanie z twórczością Pana Wojciecha Cesarza. Praktyka uczy bowiem, że uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Takie spotkania autorskie są zatem aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Miłą niespodzianką była możliwość kupienia książeczek autora z osobistą dedykacją.

Pracownicy banku w klasie 3a

7 listopada uczniowie klasy 3 a gościli na lekcji matematyki pracownice banku PKO Bank Polski panią Wiolettę Wiatr i Karolinę Tymińską. Była to świetna okazja, by dowiedzieć się: skąd biorą się pieniądze, do czego służy karta płatnicza, czy można samemu w domu drukować pieniądze i co za to grozi, czy warto oszczędzać. Niezapomnianym doświadczeniem było samodzielne sprawdzanie autentyczności banknotów. Niektórzy uczniowie naszej klasy posiadają już swoje konto SKO, ale panie wszystkich zachęcały do systematycznego oszczędzania. Na koniec zajęć pracownice banku przeprowadziły quiz, podczas którego można było wykazać się znajomością wiedzy zdobytej w trakcie lekcji. Wręczyły też nagrody niespodzianki oraz poradniki dla rodziców.

3a kręci teledysk

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią postanowili w nietypowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli udział w projekcie, podczas którego poznawali historię Polski, rozwijali postawy patriotyczne i obywatelskie, dowiadywali się w jak toczyło się zwyczajne życie podczas wojny. Końcowym efektem było nakręcenie teledysku do piosenki pt.: "Dziewczyna z granatem", którego głównym przekazem było hasło "Nigdy więcej wojny!". Praca ta została również wysłana na Ogólnopolski Konkurs "Patriotyczny lib-dub". Ogłaszając werdykt, organizatorzy przyznali uczniom nagrodę specjalną, pisząc w uzasadnieniu: "Za przekaz, lekcję historii, za ekspresję, scenografię, rekwizyty, teledysk na miarę OSKARA! Brawo! GRATULACJE". W przygotowanie teledysku z ochotą zaangażowali się rodzice - bez ich pomocy na pewno nie byłby on tak wspaniały. Swoimi pomysłami uczniów wspierała również pani Kasia Dygas, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu dekoracji, rekwizytów, strojów oraz nagrywaniu i montowaniu teledysku - bardzo gorąco dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019