-
s

6a, 6c i 4c w Kinie

12 września 2018 roku odbyła się wycieczka do Cinema City Mokotów. Uczniowie z klas 6a, 6c i 4c oglądali film pt. "Iniemamocni2". Bohaterowie filmu, pomimo że to herosi, borykają się z tymi samymi problemami, co każdy z nas. Film pokazuje, że rodzina jest najważniejsza, a najlepsze wyniki osiąga się tylko dzięki współpracy i miłości. Wszystkim uczniom film bardzo się podobał..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia terenowe w ogrodzie szkolnym uczniów klasy 4f

We wrześniu uczniowie klasy 4f wzięli udział w zajęciach terenowych z przyrody.

Zadaniem zespołów uczniowskich było udzielenie odpowiedzi na pytanie: Od czego zależy szybkość poruszania się liści na drzewach?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień chłopaka w klasie 4f

30 września w kasie 4f obchodziliśmy "Dzień chłopaka ".Dziewczynki przygotowały dla wszystkich chłopców prezenty i życzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Dzień Chłopaka w 4e

W poniedziałek 1.10.2018 r. obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Chłopcy dostali prezenty i zrobione przez dziewczyny laurki z wierszykami o każdym z Nich. Koleżanki upiekły ciastka. Było bardzo przyjemnie i szczęśliwie.

Marysia Paczosa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 4f w Muzeum Wsi Mazowieckiej

02 października 2018roku odbyła się wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kulturą regionu oraz dawnym rzemiosłem. Dziewczynki uczestniczyły w zajęciach "Skarby pszczelej rodziny.Od miodu do wosku",natomiast chłopcy odbyli warsztaty "W wiejskiej kuźni ".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


4B i 5B w Teatrze Roma

W dniu 18 października klasa 4B i 5B były w teatrze Roma na przedstawieniu "Księga Dżungli".

"Księga dżungli" to nowa muzyczna propozycja Novej Sceny Teatru Muzycznego ROMA, skierowana głównie do młodego widza.

To historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.

Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych".

Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, akceptacji dla odmienności. Choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 4f i 5d w kinotece

22 października uczniowie klasy 4f i 5d odbyli lekcję multimedialną w Kinotece połączoną z projekcją filmu "Ania z Zielonego Wzgórza ".Uczniowie podczas projekcji poznali różnicę pomiędzy ekranizacją a adaptacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Mikołajki w klasie 4b

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy 4B okazali się św. Mikołajami i byli obdarowani przez Mikołaja. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z prezentów. Od szkolnego Mikołaja klasa otrzymała słodki upominek w postaci cukierków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Wigilia w klasie 4f

Jak, co roku zgodnie ze szkolną tradycją 20 grudnia 2018 roku odbyły się wigilie klasowe.

W klasie 4f na odświętnie przygotowanym stole znalazły się lukrowane pierniczki, wspaniałe ciasto i owoce. Na początku odbyła się modlitwa, a zaraz potem dzielenie się opłatkiem. Po życzeniach wszyscy zasiedli do stołu. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.

Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli już klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja o reklamie w klasie 4b

W dniu 22 lutego klasa 4 B był na lekcji multimedialnej dotyczącej reklamy oraz na projekcji filmu "Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Suplinn". Film, który spokojnie mogą oglądać także rodzice. Reżyserem jest estończyk Margus Paju, autor kilku krótkometrażówek oraz odcinków seriali. Fabuła przedstawiała się następująco: główna bohaterka Mari oraz jej przyjaciele: Sadu, Anton i Olav uwielbiają przygody. Dziadek Mari układa dla dzieciaków gry, w których muszą wykazać się intelektem i odnaleźć ukryte skarby, co zaczyna powoli nudzić męską część paczki. Jednak już wkrótce cała czwórka zostanie wplątana w prawdziwą i niebezpieczną przygodę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


4b w Tearze Palladium

30 maja klasa 4 B była w teatrze Palladium na przedstawieniu pt: "Taneczna Podróż dookoła Świata".

Uczniowie obejrzeli 60 minutowy spektakl taneczno - edukacyjny , który starał się odpowiedzieć na odwieczne pytanie ,,Być albo nie być", który taniec jest najważniejszy: balet, czy hip hop ? czy może.

Aby wyjaśnić raz na zawsze ten spór uczniów zabrano w daleką podróż, podczas której odkryją oni najsłynniejsze tańce, muzykę i kulturę różnych zakątków świata.

Była to także niepowtarzalna lekcja muzyki, nauka o odległych kulturach i expresowa nauka tańca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019