Klasy 5a, 5b i 5c podczas sprzątania świata

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie klas 5a, 5b i 5c chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie i wybrali się z opiekunami do Parku Achera, aby tam zadbać o czystość okolicy.

4B i 5B w Teatrze Roma

W dniu 18 października klasa 4B i 5B były w teatrze Roma na przedstawieniu "Księga Dżungli".

"Księga dżungli" to nowa muzyczna propozycja Novej Sceny Teatru Muzycznego ROMA, skierowana głównie do młodego widza.

To historia chłopca zwanego "Żabą", który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.

Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych".

Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, akceptacji dla odmienności. Choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie.

Klasy 4f i 5d w kinotece

22 października uczniowie klasy 4f i 5d odbyli lekcję multimedialną w Kinotece połączoną z projekcją filmu "Ania z Zielonego Wzgórza ".Uczniowie podczas projekcji poznali różnicę pomiędzy ekranizacją a adaptacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

Klasa 5a i 5c na lekcji muzealnej

W dniu 28.11.2018 r. klasa 5a i 5c uczestniczyły w lekcji muzealnej w Łazienkach Królewskich. Podczas oglądania wystawy uczniowie mogli podziwiać Polskie ordery i odznaczenia, mundury i dokumenty oraz portrety wybitnych Polaków, uhonorowanych za zasługi dla Polski. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach gdzie mogli wykazać się swoją kreatywnością oraz zdobyta wiedzą.

Wigilia w klasie 5a i 5c

20 grudnia 2018 r. w klasach 5a i 5c odbyło się spotkanie wigilijne. Tradycyjnie składaliśmy sobie świąteczne życzenia, po których przyszedł czas na śpiewanie kolęd, poczęstunek i rozmowy. Tę uroczystość spędziliśmy w serdecznej, rodzinnej atmosferze

Klasy 5a i 5c w teatrze Capitol

W dniu 13.05.19 r. klasy 5a i 5c wybrały się na spektakl pt. "Wanna Archimedesa" do Teatru Capitol. Ten muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków bardzo się nam podobał.

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w wannie, aby poznać prawo Archimedesa i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu Ciotki Grawtacji, ulec czarowi Chińskich Cieni, spotkać z Duchami i dowiedzieć się wreszcie kto wymyślił koło. Polecamy serdecznie!

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019