-
<

5b na Festiwalu Oświatowym

W dniu 30 września 2017 r. w trakcie Festiwalu Oświatowego Przedszkoli i Szkół Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy "Ursus - lubię, znam i wiem", klasa 5b naszej szkoły przeprowadziła wśród mieszkańców Ursusa konkurs pt. ,,Czy znasz swoją dzielnicę?". Pytania konkursowe dotyczyły przyrody, historii oraz obecnej struktury naszej dzielnicy.

Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Nasze stoisko odwiedzili m.in. Pan Wiesław Krzemień - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus, Pan Janusz Gutkowski - Wicedyrektor naszej szkoły, Pani Beata Żeromska - Dyrektor LVI LO im. L. Kruczkowskiego oraz liczni mieszkańcy naszej dzielnicy. Wszyscy wzięli aktywny udział w naszym konkursie. Odpowiedziom udzielanym na wylosowane pytania towarzyszyła interesująca, ożywiona i bardzo merytoryczna dyskusja, której z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się mieszkańcy Ursusa. Wszyscy cieszyliśmy się z takiego przebiegu naszego konkursu.

Organizatorka konkursu i autorka zdjęć: wychowawczyni klasy 5b - Joanna Balcerzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


5a i 5c w Kampinosie

6 października klasy 5 a i 5 c wybrały się na wycieczkę do Sochaczewa. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania muzealnego skansenu, na którym zgromadzona jest największa ilość zabytkowego taboru wąskotorowego w Europie. Następnie wyruszyliśmy pociągiem przez Sochaczew w stronę Wilcza Tułowskiego. Przez 9 kilometrów przemierzaliśmy przez miasto, a następne 9 przez malownicze pola i lasy docierając na skraj Kampinowskiego Parku Narodowego. 

Kiedy spacerowaliśmy po lesie, drużyna konduktorska wykonała manewr, podczas którego pociąg zmienił kierunek jazdy. Po spacerze skład Retro zabrał nas do stacji Tułowic, gdzie przy ognisku upiekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się wyśmienicie zażywając świeżego, leśnego powietrza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 5b na lekcji muzealnej

Klasa  5b uczestniczyła w lekcji przyrody, która odbyła się 18.10.2018r. w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Temat zajęć dotyczył procesów i zjawisk geodynamicznych kształtujących powierzchnię Ziemi. Wykład i ćwiczenia prowadził p.dr R.Szczęsny. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem wykładu oraz okazami mineralogicznymi i petrograficznymi, które można obejrzeć w Muzeum Ziemi. Uwagę uczniów zwróciła również w ystawa  "Wielkie ssaki epoki lodowcowej", na której prezentowane są  m.in. fragmenty szkieletów mamuta, nosorożca włochatego, szczątki słonia leśnego, czaszka i kości tura. W willi B. Pniewskiego, która jest obecnie częścią Muzeum Ziemi uczniowie widzieli ślad krwi osłonięty szklaną szybą i tablicę z napisem: "Utrwalone w marmurze ślady krwi przelanej przez nieznanego Powstańca Warszawy w 1944 roku".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 4b i 5d w Fabryce Bombek

W dniu 27 listopada 2017 r. wybraliśmy się do Fabryki Bombek Silverado w Józefowie. O godzinie 8 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły, podróż do celu zajęła nam godzinę. Zwiedzanie zaczęliśmy od wzorcowni, w której umieszczono ponad dziewięć tysięcy przepięknych bombek. Później obejrzeliśmy proces tworzenia ozdób z rozgrzanego szkła i sposoby ich ozdabiania. Zobaczyliśmy, jak się je srebrzy. Następnie sami mogliśmy udekorować swoją bombkę: pomalować na ulubiony kolor i posypać brokatem. W trakcie naszej pracy pracownica fabryki opowiadała nam ciekawą historię fabryki Silverado. Dowiedzieliśmy się, że produkcją bombek interesują się nie tylko osoby prywatne, ale również instytucje, które zajmują się produkcją audycji telewizyjnych. Wnętrza fabryki posłużyły jako scenografia do filmu "Listy do M", czy programu poradnikowego "Pani Gadżet". Kolejnym punktem programu był posiłek składający się z pączka i herbaty. Na koniec udaliśmy się do przyfabrycznego sklepu, gdzie mogliśmy dokonać zakupu ozdób świątecznych. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się bombki w kształcie zwierząt i jedzenia. Przygotowani do ozdabiania bożonarodzeniowych drzewek i pełni pozytywnych emocji wyruszyliśmy do Ursusa. Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci. Bajkowy świat, który mieliśmy okazję poznać, mienił się bowiem tęczą barw i kształtami miłymi dla oka. Uważam, że wycieczka stała się świetnym prezentem mikołajkowym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa andrzejowa w klasie 5d

Poza tańcem uwielbiamy pizzę i własne towarzystwo. Tego wieczoru świetnie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w 5d

W tym dniu pełnym wzruszeń składaliśmy sobie najpiękniejsze życzenia, słuchaliśmy kolęd i wspólnie ucztowaliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 5e

W dniu 22 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe. W klasie 5e po tradycyjnym opłatku i życzeniach świątecznych, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim obecnym. Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzu, zagościła w sercach i uśmiechach dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 5d

W dniu naszego święta chłopcy wręczyli nam własnoręcznie przygotowane niespodzianki - kwiaty i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 5b wita wiosnę

21. marca klasa 5b powitała nową porę roku - Wiosnę. Z tej okazji uczniowie mogli wykazać się poczuciem humoru i kreatywnością. To był bardzo wesoły i kolorowy dzień!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


5b w centrum nauki

W dniu 11.04.2018 r. klasa 5.b odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Jak wynika z rozmów przeprowadzonych z uczniami w trakcie wycieczki, dokonywali oni indywidualnie wyboru zakresu tematycznego oferowanego przez CNK - zgodnie z własnymi preferencjami edukacyjnymi.

W mojej opinii uczniowie w trakcie wizyty w CNK kierowali się własną ciekawością świata, odkrywali swoje zainteresowania, które ujawniały się w trakcie eksperymentów i doświadczeń przeprowadzonych tego dnia. Uczniowie podejmowali również rozmowy z animatorami - pracownikami CNK, którzy pomogli im wyjaśnić procesy i zjawiska do których nawiązywały prezentowane eksponaty i doświadczenia. Wizyta w CNK z pewnością zwiększy zainteresowanie uczniów naukami przyrodniczymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Teatrzyk kukiełkowy w klasach 5d i 5f

Po omówieniu bajek na lekcjach języka polskiego przygotowaliśmy inscenizację wybranych utworów w formie teatrzyku kukiełkowego. Samodzielnie przygotowaliśmy kukiełki oraz scenografię.

To było ciekawe podsumowanie cyklu lekcji o bajkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja muzealna w klasie 5c i 5e

W dniu 13 marca klasy Vc i Ve wzięły udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym - "Królowie Polski" i "Co mówią obrazy?", ponadto klasy miały możliwość zwiedzenia wystaw stałych w muzeum, pośród których znajduje się obraz "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczta na Olimpie- lekcja języka polskiego w klasie 5d

Bardzo lubimy czytać mity greckie. Po cyklu lekcji o bogach i herosach miło było wcielić się w ich role. Przygotowaliśmy nawet grecki poczęstunek! To była niezapomniana lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


5b - jak mogę dbać o zdrowie

W dniu 23.04.2018 r. w trakcie apelu z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 5b zaprezentowali społeczności naszej szkoły małą formę sceniczną obrazującą przyczyny powstawania smogu.

Kontynuacją tego tematu było omówienie negatywnego wpływu smogu na nasze zdrowie, co miało miejsce w trakcie godziny wychowawczej w dniu 26.04.2018 r.

Uczniowie zebrali ważne informacje oraz ciekawe artykuły dotyczące tego zagadnienia, które zostały następnie odczytane w trakcie lekcji. Pozwoliło to uczniom poznać zagrożenia wynikające z wdychania zanieczyszczonego powietrza. Uczniowie naszej klasy wiedzą już teraz na pewno, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, które dotyczą nie tylko układu oddechowego.

Smogowi mówimy NIE!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiem, co jem - klasa 5d

Na temat zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania wiemy już całkiem sporo. Przygotowaliśmy na ten temat prezentację, plakaty i gazetkę w naszej sali. Na godzinie wychowawczej sami wykonaliśmy zdrowe przekąski- kanapki, sałatki, a nawet lody!

"Kolorowy tydzień" był ciekawym podsumowaniem szkolnego projektu o zdrowym stylu życia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczta na Olimpie- lekcja języka polskiego w klasie 5f

Bardzo lubimy czytać mity greckie. Po cyklu lekcji o bogach i herosach miło było wcielić się w ich role. Przygotowaliśmy nawet grecki poczęstunek! To była niezapomniana lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe przekąski w klasie 5a

Uczniowie klasy 5 a przygotowali na godzinę wychowawczą zdrowe przekąski. Częstowali się na wzajem oraz prezentowali walory odżywcze danego produkt. Następnie wykonaliśmy wspólny plakat dotyczący ulubionych potraw. Było smacznie i zdrowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018