Wycieczka klas siódmych

17 października uczniowie klas 7a, 7b, i 7c uczestniczyli w jednodniowej wycieczce edukacyjno - krajoznawczej. Pierwszym celem podróży było Sanktuarium w Niepokalanowie, gdzie uczniowie zwiedzili Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz podziwiali Panoramę 1000-letnich dziejów Polski. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zwieńczeniem wyprawy był spacer po Kampinosie zakończony ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Przepiękna pogoda i okoliczności przyrody sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.

7b na spotkaniu z Panią Hanną Etemadi

14 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII B wzięli udział w spotkaniu z reżyserką filmów dokumentalnych dotyczących pokolenia Polski Walczącej Hanną Etemadi, która opowiedziała o swojej twórczości w kontekście zatrzymania pamięci o minionych czasach. Spotkanie zostało połączone z projekcją filmu "Śpiew Syreny". Opowiadał o Krystynie Krahelskiej, poetce, sanitariuszce przynależącej do AK i ZWZ, która pozowała autorce pomnika warszawskiej syrenki. Uczniowie uczestniczyli w tej niecodziennej lekcji historii w wielkim skupieniu.

Innowacja informatyczna w SP4 (klasy 7)

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej Nr 4 rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej z informatyki, skierowaną do uczniów klas siódmych. W ramach lekcji uczniowie poznają podstawowe zagadnienia związane z programowaniem i tworzą swoje pierwsze programy komputerowe.

Dla wielu uczniów programowanie okazało się prostym i ciekawym zadaniem, co widać w osiąganych przez nich wynikach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 7a
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 7b
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 7c

Mikołajki w klasie 7b

6 grudnia odbyły się w klasie 7B klasowe Mikołajki. Klasa wspólnie przy jednym stole dzieliła się ze sobą radością opowiadając w jaki sposób każdy będzie spędzał święta. Prezenty sprawiły nam mnóstwo radości.

Mikołajki w klasie 7c

6 grudnia odbyły się w klasie 7C klasowe Mikołajki. W myśl powiedzenia " Każdy może zostać Świętym Mikołajem" uczniowie obdarowali się wzajemnie prezentami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Szkoda, że następne Mikołajki dopiero za rok.

Uczennice klas siódmych podczas konkursu

Dnia 14 lutego 2018 odbył się ostatni etap konkursu Mistrz Klawiatury, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły - Iga Barańczak z klasy 7a oraz Maja Plasota z klasy 7c. Konkurs zakończył się suckesem dla naszych przedstawicielek. Serdecznie gratulujemy.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018