Klasy 8a, 8b i 8c w Kinotece

21 września klasa 8 a, b i c odbyły lekcję multimedialną w Kinotece, połączoną z projekcją filmu "Siedem minut po północy." Uczniowie podczas lekcji poznali różnicę pomiędzy ekranizacją a adaptacją, odkryli, jak przekłada się tekst książki na język filmu, zobaczyli fragmenty ekranizacji znanych lektur, oraz poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

Dzień Chłopaka w klasie 8c

W naszej klasie zorganizowany został przez dziewczynki "Dzień Chłopaka". Uczennice przygotowały różne gry, konkursy i zabawy, podczas których chłopcy musieli podzielić się na dwie grupy i wykonać zadania takie jak: uczesanie wybranej dziewczyny w warkocza, stworzenie pokazu mody oraz piosenki na dowolny temat, odstawienie krótkiej scenki kabaretowej, a także zatańczenie wylosowanego tańca. Na każdą z grup czekały słodkie upominki, a także prezenty w postaci krokomierzy. W klasie przez cały czas panowała miła atmosfera, a śmiech nie opuszczał nas przez czas trwania każdej z konkurencji.

Lekcja o finansach w klasie 8b

W czwartek 18 października 2018 r. klasa 8B brała udział w lekcji o finansach, przygotowanej przez program "Bakcyl" Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, podczas której uczniowie mogli dowiedzieć się co to jest pieniądz, wydatek, inwestycja, czy lokata. Pokazano nam waluty z różnych państw, a także brykiet zniszczonych pieniędzy.

Klasa mogła sama przećwiczyć zaplanowanie domowego budżetu, dywersyfikacje i sprawdzić swą wiedzę w teście w formie milionera.

Lekcja ta podobała się całej klasie, a także nauczyła nas jak gospodarować swymi finansami.

Zapraszamyd o obejrzenia zdjęć

Andrzejki w klasie 8b

Uczniowie poznali tradycje andrzejkowe, lali wosk i odczytywali swoja przyszłość z pomocą szamana, w którego wcielił się nasz kolega Marek Nowak.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.

Uczniowie klasy 8b

Mikołajki w klasie 8b

Mikołajki w klasie 8b obchodziliśmy 7 grudnia.

Jeden z naszych kolegów Marek Nowak wcielił się w postać św. Mikołaja i rozdawał wszystkim prezenty. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Prezenty bardzo nam się podobały.

Klasy ósme na spektaklu "Balladyna"

10.12.2018 klasy ósme wybrały się do teatru Palladium na przedstawienie pt. "Balladyna". Sztuka bardzo nam się podobała.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019