Klasy 8a, 8b i 8c w Kinotece

21 września klasa 8 a, b i c odbyły lekcję multimedialną w Kinotece, połączoną z projekcją filmu "Siedem minut po północy." Uczniowie podczas lekcji poznali różnicę pomiędzy ekranizacją a adaptacją, odkryli, jak przekłada się tekst książki na język filmu, zobaczyli fragmenty ekranizacji znanych lektur, oraz poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

Dzień Chłopaka w klasie 8c

W naszej klasie zorganizowany został przez dziewczynki "Dzień Chłopaka". Uczennice przygotowały różne gry, konkursy i zabawy, podczas których chłopcy musieli podzielić się na dwie grupy i wykonać zadania takie jak: uczesanie wybranej dziewczyny w warkocza, stworzenie pokazu mody oraz piosenki na dowolny temat, odstawienie krótkiej scenki kabaretowej, a także zatańczenie wylosowanego tańca. Na każdą z grup czekały słodkie upominki, a także prezenty w postaci krokomierzy. W klasie przez cały czas panowała miła atmosfera, a śmiech nie opuszczał nas przez czas trwania każdej z konkurencji.

Lekcja o finansach w klasie 8b

W czwartek 18 października 2018 r. klasa 8B brała udział w lekcji o finansach, przygotowanej przez program "Bakcyl" Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, podczas której uczniowie mogli dowiedzieć się co to jest pieniądz, wydatek, inwestycja, czy lokata. Pokazano nam waluty z różnych państw, a także brykiet zniszczonych pieniędzy.

Klasa mogła sama przećwiczyć zaplanowanie domowego budżetu, dywersyfikacje i sprawdzić swą wiedzę w teście w formie milionera.

Lekcja ta podobała się całej klasie, a także nauczyła nas jak gospodarować swymi finansami.

Zapraszamyd o obejrzenia zdjęć

Andrzejki w klasie 8b

Uczniowie poznali tradycje andrzejkowe, lali wosk i odczytywali swoja przyszłość z pomocą szamana, w którego wcielił się nasz kolega Marek Nowak.

Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.

Uczniowie klasy 8b

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019