-


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Dnia drugiego września 2013 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Swoją obecnością zaszczycili nas tego dnia Burmistrz Dzielnicy Ursus pan Wiesław Krzemień oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus pani Wanda Kopcińska.

Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Bogumiła Wodyńska, pani Wicedyrektor Agnieszka Jasitczak - Wolska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Przedstawiono również nauczycieli i wychowawców, którzy będą nas wspierać, uczyć i wychowywać przez cały rok.

Ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności było otwarcie Szkoły Filialnej przy ul. Konińskiej, w której będą się uczyć pięciolatki, sześciolatki i siedmiolatki. Za wszystkie maluchy trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia w naszej "czwórce".

Wakacje były bardzo piękne i radosne, ale cieszymy się już z powrotu do naszej kochanej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzieci z klasy 1C witają społeczność Szkoły nr 4

Jesteśmy uczniami klasy 1 C. Bardzo nam się podoba w szkole. Pozdrawiamy kolegów i koleżanki ze wszystkich klas. Pozdrawiamy naszych Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0g w Ochotniczej Straży Pożarnej

03.10.2013 r. uczniowie klasy 0 G wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie, w celu zapoznania się ze wszelkimi tajnikami pracy strażaka. Na miejscu dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt pożarniczy. Panowie strażacy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Uczniowie pozyskali informację, w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną, a przy tej okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. Następnie dzieci odbyły spotkanie ze Strażą Miejską oraz Policją, gdzie utrwaliły informacje odnośnie bezpiecznego poruszania się oraz przechodzenia przez pasy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0f w Ochotniczej Straży Pożarnej


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ulubione zajęcia dzieci w kl.0a

Wiek przedszkolny to okres, kiedy dzieci poznają świat głównie przez zabawę i odkrywanie. W czasie zajęć dowolnych uczniowie kl.0a najchętniej podejmują różnego rodzaju zabawy konstrukcyjne, często sięgają także po gry planszowe i logiczne. Dzięki ich dużej różnorodności każdy z łatwością znajduje coś dla siebie.

Niezwykle chętnie dzieci korzystają także z klasowego kącika czytelniczego. Mogą w nim znaleźć wiele znanych bajek i spotkać się z ulubionymi bohaterami. Podczas wspólnej lektury mają okazję odkrywać nowe, ciekawe książki.

Wielką pasją naszej klasy jest działalność plastyczna. Dzięki wrodzonym zdolnościom i dużemu zaangażowaniu dzieci, prowadzimy ciekawe eksperymenty plastyczne, które dają nam wszystkim dużo radości i satysfakcji.

Podczas spacerów mamy okazję obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie oraz gromadzić dary jesieni, które wykorzystujemy w czasie zajęć dydaktycznych i w zabawach.

Aby choć trochę poznać ten fragment naszego życia szkolnego i zapoznać się z efektami naszej pracy zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Straż Miejska w klasie 0e

W ramach współpracy ze Strażą Miejską zawitała do naszej szkoły Pani Joanna, która przybliżyłam nam pracę służb mundurowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Geometryczne kompozycje w klasie 0e

Dziś były w naszej klasie wyjątkowe zajęcia. Z wielkim zainteresowanie wysłuchaliśmy "Trójkątnej bajki". Utrwalaliśmy kształty i wygląd figur geometrycznych: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt. Jak widać zabawa łączy się z nauką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owoce są smaczne i zdrowe - sałatka owocowa w klasie 0e

W klasie 0e odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci przygotowały pyszną sałatkę owocową. Przy tej okazji dowiedziały się o bogactwie witamin, jakie zawierają owoce przez nich spożywane oraz o tym, jak te naturalne witaminy, korzystnie wpływają na stan naszego zdrowia. Dzieci przy tym zadaniu ćwiczyły sprawność manualną, umiejętność posługiwania się nożem oraz utrwalały nazwy owoców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesteśmy prawdziwymi uczniami klasy 1a

14 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla uczniów naszej szkoły. W obecności dyrekcji, nauczycieli, uczniów klas starszych i rodziców, wypowiadając słowa tekstu ślubowania wstąpiliśmy w szeregi Szkoły Podstawowej nr 4. Z dumą zaśpiewaliśmy tekst hymnu "Nasz szkoła już od rana śmiechem, gwarem wita nas." Zostaliśmy obdarowani mnóstwem upominków. Najważniejszym prezentem była legitymacja szkolna, nasz pierwszy poważny dokument tożsamości. Niezwykłą radość sprawiła nam mama naszego kolegi - Patryka, która upiekła przesmaczny tort w kształcie symbolu naszej klasowej gromady "1a". Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C "Pasowanie na ucznia"

Już jesteśmy prawdziwymi uczniami. Uroczystość pasowania za nami. Bardzo staraliśmy się wypaść jak najlepiej. Udało się. Zapamiętamy ten dzień na długo. Pozdrawiamy rodziców.

Uczniowie i wychowawca klasy 1 C.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie klas pierwszych

14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. W tym roku przysięgę złożyło 220 nowych uczniów szkoły. W uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy, przedstawiciele Rady Rodziców, a także rodzice i delegacje klas trzecich.

Wszystkich zebranych na uroczystości przywitała pani dyrektor Ewa Gerełło. Przemawiając, przypomniała pierwszakom najważniejsze uczniowskie zasady i obowiązki; skierowała też kilka słów do rodziców. W drugiej części uroczystości uczniowie ośmiu klas pierwszych zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, zostali też pasowani specjalnym ołówkiem i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Każde dziecko otrzymało uczniowski biret, dyplom oraz legitymację ucznia. Ponadto starsi koledzy - trzecioklasiści - wręczyli pierwszakom słodkie upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kukiełki z warzyw w klasie 0e

Dzieci z klasy 0e poznały warzywa, a później wykonały z nich kukiełki. W tym dniu każdy mógł wykazać się również swoim talentem teatralnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do parku klasy 0d

Wycieczka klasy 0d do parku w celu dokarmiania ptaków jesienią:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0c wita w społeczności szkolnej

Jesteśmy grupą pięciolatków, która chodzi już do szkoły. Choć pożegnaliśmy się z murami przedszkola, to tak naprawdę jesteśmy jeszcze przedszkolakami. W szkole wszystkiego czego się uczymy robimy przez zabawę. Na początku poznawaliśmy się wzajemnie, zresztą cały czas odkrywamy w sobie i u innych nowe pokłady. Poznaliśmy już zasady obowiązujące w klasie i w szkole , ważne to było w szczególności dla tych dzieci, które wcześniej nie miały możliwości chodzenia do przedszkola. Za mami jest czas poświęcony bezpieczeństwu w najbliższym otoczeniu, mieliśmy również zajęcia ze Strażą Miejską. Bawiliśmy się barwami jesieni, przeliczaliśmy, ważyliśmy własnoręcznie wykonaną wagą szalkową dary jesieni, wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce jesiennej. Dowiedzieliśmy się czym jest ekologia, eksperymentowaliśmy ze światem warzyw i owoców. W codziennym grupowym życiu uczymy się wierszyków, piosenek i bawimy się przy muzyce. Wychodzimy na świeże powietrze gdzie na boisku mamy organizowane zajęcia sportowe lub swobodnie bawimy się na placyku. Podczas zabaw w kącikach w naszej przestronnej sali korzystamy z gier planszowych, układanek, klocków, książek, pluszowych zabawek. Każdy dzień niesie nam nowe przeżycia i doświadczenia. W załączeniu przesyłamy kilka zdjęć z życia klasowego. Pozdrawiamy serdecznie.

Czas wolny w klasie 0c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Spacery w klasie 0c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zajęcia grupowe w klasie 0c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zajęcia plastyczne w klasie 0c. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0L w siedzibie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 16 Komendy Miejskiej Straży Pożarnej Miasta Stołecznego Warszawy w Dzielnicy Ursus.

W dniu 24 października br. klasa 0L uczestniczyła w zajęciach na temat "Bezpieczne dziecko w domu, szkole i na ulicy", które odbyły się w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 Komendy Miejskiej Straży Pożarnej Miasta Stołecznego Warszawy w Dzielnicy Ursus. Spotkanie to było prowadzone przez przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej. Dzieci poznały podstawowe zadania poszczególnych służb i szczegóły ich umundurowania. Utrwaliły znajomość ważnych numerów telefonicznych. Zapoznały się z najistotniejszymi zadaniami z zakresu bezpiecznych zachowań i ostrożności.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczo- gaśniczego, który wykorzystywany jest podczas działań strażaków oraz zapoznania się z najistotniejszymi czynnościami podczas akcji ratowniczych.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały niespodzianki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie ze stomatologiem w klasie 0g

28.10.2013 r. uczniowie klasy 0"G" uczestniczyli w spotkaniu z lekarzami z Centrum Stomatologicznego Skorosze. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat pracy lekarza stomatologa: na czym polega oraz o obowiązkach względem pacjentów. Uczniowie pozyskali wiadomości z zakresu higieny i profilaktyki mycia zębów, które przeprowadziły p. stomatolog.

Na koniec zajęć p.stomatolog wręczyły dzieciom upominki, a dzieci paniom dyplomy w ramach podziękowania za wspaniałe zajęcia. Składamy serdeczne podziękowania dla Pań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Z życia klasy 0d


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej


Święto Niepodległości w klasie 0i


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wspólne śniadanie w 1C

W piątek dzieci z klasy 1C samodzielnie zrobiły kanapki . Pamiętały o zdrowej żywności. Były warzywa, nabiał, wędliny. Smakowały wyśmienicie. Wykazały się wielką samodzielnością i estetyką.

Pozdrawiamy rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień dobrego jedzenia w klasie 1a

15 listopada był szkolnym dniem dobrego, zdrowego jedzenia warzyw i owoców. Przynieśliśmy ulubione owoce i różnorodne warzywa, które można jeść na surowo. Poznaliśmy piramidę zdrowej żywności. Według niej w codziennym żywieniu powinny przeważać bogate w witaminy owoce i warzywa. My zdrowo się odżywiamy nie tylko na potrzeby zadań szkolnych. Bierzemy udział w szkolnych programach "Wiem, co jem" i "Pij mleko". Chętnie zjadamy warzywa i owoce oraz pijemy mleko. Tą żywnością zastępujemy słodycze, które nie są zdrowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Zdrowa żywność" - warsztaty żywieniowe pod patronatem Stowarzyszenia Vega Polska

Uczniowie klas pierwszych i z grup zerowych wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętność przygotowywania zdrowych posiłków. Pod bacznym okiem dietetyków i kucharzy uczniowie poznawali wartość odżywczą owoców i warzyw, które powinny występować w codziennym żywieniu. Dzieci mogły dotknąć, powąchać i skosztować owoce, warzywa oraz nasiona dyni i słonecznika. Wśród owoców i warzyw były smakołyki polskie i egzotyczne np.: owoce cytrusowe, różne gatunki sałaty czy bakłażan . Piliśmy koktajl ze zmiksowanych jabłek, bananów , liści świeżego szpinaku w źródlanej wodzie. Przygotowywaliśmy kolorowe sałatki z różnych liściastych warzyw, pomidorów posypanych nasionami dyni i słonecznika . Wspaniale bawiliśmy się lepiąc z masy bananowo - daktylowo - kokosowo - kakaowej słodkie kulki. Znamy zasady zdrowego odżywiania się. Będziemy pamiętać , że owoce i warzywa muszą występować w każdym codziennym posiłku, w czasie: I i II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Vega Polska za zorganizowanie bardzo smacznych warsztatów żywieniowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0g w teatrze

27 XI wybraliśmy się do Domu Kultury ARSUS na przedstawienie pt. "O księżniczce z książki i komputerowym rycerzu". Głównym przesłaniem sztuki było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz ukazanie zalet tradycyjnego czytelnictwa i "mądrego" czerpania z nowoczesnych technologii. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu nowych doświadczeń. Była okazją do przypomnienia i utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz poznania najbliższego otoczenia. Wcześniej dzieci zapoznały się z przyjętymi normami zachowania w teatrze i z powodzeniem starały się je stosować podczas przedstawienia. Mogły obserwować pracę aktorów, poznały rolę scenografii, efektów świetlnych i dźwiękowych w spektaklu.

Udział w przedstawieniu wzbudził ich żywe reakcje i pozytywne emocje, które towarzyszyły nam jeszcze po powrocie do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia kółka plastycznego w klasie 0d

Zajęcia plastyczne sprawiają dzieciom radość i satysfakcję. Dają możliwość tworzenia, estetyki i uwrażliwiają na piękno. Każda praca dziecka jest nowym wyzwaniem i odkryciem swego talentu

Zapraszam do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d w Miejskiej Bibliotece Publicznej

14.11.2013 odbyła się druga lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci poznały cztery kraje świata. Dzieci uzyskały wiadomości o kulturze i obyczajach Dalekiego Wschodu- Chin. Poznały pismo i słówka chińskie. Narysowały prace plastyczne dotyczące poznanego kraju. Następnie w sali pani bibliotekarka wspólnie z dziećmi bawiła się w kole. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d w teatrze

27.11.2013 uczniowie z klasy 0d były na przedstawieniu pt. "Bajka o komputerowym Rycerzu i Księżniczce z książki". Dzieciom towarzyszyły niezapomniane chwile i emocje pełne wrażeń. Z ogromną ciekawością przeżywały losy bohaterów. Przedstawienie ubarwiały efekty świetlne i dźwiękowe oraz niepowtarzalna gra aktorów.


Andrzejki w klasie 0e

Klasa 0e świętowała Andrzejki. Dzieci poznały tradycje wróżb andrzejkowych, a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami oraz losowanie szczęśliwego numeru. Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości. Obejrzyjcie kilka zdjęć z klasowych Andrzejek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejkowe wróżby w kl. Oa

Z okazji zbliżających się andrzejek postanowiliśmy urządzić w naszej klasie dzień wróżb i zabaw związanych z tradycją obchodzenia tego ludowego obrzędu.

Uroczystość zapoczątkowało przybycie wróżki, która przywitała dzieci bukietem wiśniowych gałązek i oczywiście czarodziejską różdżką. Wyjaśniła dzieciom cel swojej wizyty i opowiedziała o tradycjach i zwyczajach wieczoru andrzejkowego. Zabawa rozpoczęła się od wybrania przez każde dziecko gałązki i przystrojenia jej serduszkiem ze swoim imieniem. Umieszczony w wazonie bukiet będzie zdobił naszą klasę aż do Bożego Narodzenia. Czyja gałązka zakwitnie, temu spełnią się życzenia. Każdy ma nadzieję, że to właśnie jemu dopisze szczęście.

Później było lanie wosku, zabawy z wróżbą-niespodzianką, wędrujące buty i oczywiście konkurs na najdłuższą obierkę jabłka, zakończony słodką nagrodą. Magiczny nastrój tego dnia podkreślały palące się świece i muzyka.

Po zakończonej zabawie dzieci wykonały pracę plastyczną "Magiczne klucze andrzejkowe", które można podziwiać na naszej klasowej wystawie. Bawiliśmy się znakomicie. Mam nadzieję, że wszyscy zachowamy ten dzień na długo w pamięci.

Wychowawca kl. Oa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0c

W piątek 29 listopada naszą klasę odwiedziła wróżka. W magiczny sposób, przy pomocy swej różdżki wprowadziła dzieci w atmosferę zabawy. Podczas tego spotkania wróżka poprowadziła zabawę "Zaczarowane pudełko", "Wędrujące buty", "Woskowe figurki", "Stonoga". Na zakończenie spotkania i dla podkreślenia radosnej atmosfery dzieci bawiły się przy muzyce "Gdy dobry humor masz".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0h

Klasa 0h świętowała Andrzejki. Przez cały dzień dzieci były bardzo zaangażowane i nie mogły ukryć swojego zainteresowania tematem dnia. Z tej okazji przygotowaliśmy wróżby: wyciągaliśmy losy, na których zapisane były nasze zawody przyszłości oraz odbyliśmy "podróż butów", która wskazała nam miejsca naszych przyszłych wakacji. Celebrowanie nie mogło się również odbyć bez lania wosku czy rzucania monetą. Po wspaniałej zabawie dzieci miały możliwość zjeść pyszny poczęstunek, ponieważ nie da się ukryć, że nasza klasa to wielkie łakomczuchy! Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne, aby utrwalić to co przeżyliśmy tego dnia.

Zapraszamy do oglądania zdjęć


Andrzejki w klasie 0i


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0f


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0L

29.11.2013 w naszej klasie odbyły się uroczystści andrzejkowe. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, a wieczorem odbyły się wróżby, tańce i oczywiście słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie bawili się do samego końca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 1a

W wigilię św. Andrzeja urządziliśmy w klasie andrzejkowe zabawy oraz pomyślne wróżby . Andrzejki są specjalną okazją do organizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Do zabaw włączyliśmy pomysły wróżb z katarzynek, które obchodzono w wigilię św. Katarzyny. Zorganizowaliśmy zabawy, konkurencje, wróżby a nawet słodkości. Hitem okazały się ciasteczka z zadaniami, które sprawdzały naszą sprawność fizyczną, znajomość bajek, umiejętności aktorskie i malarskie. Dziękujemy Konradowi i jego mamie za te pyszne ciasteczka z niespodzianką. Ogromną radość sprawiły nam mamy Zuzi i Mateusza, które zorganizowały wróżenie z lanego wosku.

Zgromadzone upominki i dobre wróżby spisane na kartkach zatrzymaliśmy na pamiątkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z górnikiem w klasie 0H

W związku ze zbliżającą się Barbórką dnia 2 grudnia 2013r. klasa 0H gościła u siebie górnika. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat trudnej, odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy górnika. Od dziś już wiedzą gdzie pracują górnicy, kogo nazywamy górnikiem, jakich narzędzi i urządzeń używają w swojej pracy oraz jakie mamy korzyści z ich pracy. Następnie pan górnik zaprezentował swój galowy mundur składający się z: czako z pióropuszem, kurtka i spodnie. Uczniowie dowiedzieli się również jakiego koloru są pióropusze przy czako i kto je może nosić. Poznali historyjkę obrazkową pt. "Skąd mamy węgiel". Mogli zobaczyć skały węglowe ze śladami prehistorycznych zwierząt oraz roślin. Na koniec zajęć pan górnik wręczył dzieciom upominki w postaci książeczek dla dzieci.

Zapraszamy do oglądania zdjęć


Ludziki z warzyw w klasie 0i


Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Straż Miejska w klasie 0i


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0f w Teatrze Arsus

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pan Faliszewski w klasie 0f

5 grudnia w klasie 0F odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Rodzice prezentują nam swoje zawody". Naszym Gościem był radny dzielnicy Ursus - pan Robert Faliszewski. Pan radny przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat pracy radnego, jego praw i obowiązków. Dzieci na chwilę wcieliły się w rolę radnych i proponowały, co chciałyby zmienić w naszej dzielnicy. Propozycje były bardzo rozmaite: wybudowanie szkoły do samego kosmosu, codzienne wizyty św. Mikołaja czy wybudowanie wielkiej hali sportowej. Dzieci świetnie się bawiły w trakcie tego spotkania. Na zakończenie pan Faliszewski rozdał dzieciom ciekawe upominki. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za miłe spotkanie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0g


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0f


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0i


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0d

6 grudnia to tradycyjny dzień obdarowania dzieci prezentami. Tego dnia uczniowie klasy 0d z niecierpliwością czekali na wizytę Mikołaja. Dzieci były zadowolone z otrzymanych prezentów. Świadczył o tym uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czekaliśmy na Ciebie Święty Mikołaju ... - kl. 0H

Dzień 6 grudnia był dla klasy 0H bardzo ekscytujący. Dzieci wiedziały, że to dzień w którym odwiedzi ich Święty Mikołaj. Z tej okazji wspólnie z wychowawcą podjęły decyzję, aby przystroić choinkę. Dzieci włożyły w to zadanie dużo pracy i bardzo się starały, żeby ich drzewko wyglądało pięknie. Kiedy choinka była już ozdobiona, uczniowie usłyszeli dźwięk dzwoneczka był to dla nich znak - Mikołaj jest już bardzo blisko!. W ciszy i skupieniu czekali na pojawienie się gościa. Uczniowie nie mieli wątpliwości, że się zjawi - przecież klasa 0H to bardzo grzeczne dzieci. Święty Mikołaj wręczył wszystkim uczniom wspaniałe prezenty co sprawiło, że na ich twarzach zawitał uśmiech, który towarzyszył im do końca dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0c

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0e

Dnia 6 grudnia do naszej klasy zawitał Mikołaj. Wszystkie dzieci dostały prezenty. Radość była niesamowita. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Zapraszamy za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


6 grudnia w klasie 0j

6 grudnia to dla klasy 0j dzień pełen niespodzianek. Zaczęliśmy go wycieczką do Boblioteki Publicznej gdzie Panie przygotowały dla nas lekcję biblioteczną, na której dowiedzieliśmy sie wielu ciekawych rzeczy na temat książek, ich powstania i możliwości wypożyczenia. Rozmawialiśmy też o Świętym Mikołaju, rysowaliśmy i obejrzeliśmy film. Po powrocie do szkoly czekala nas kolejna mikołajkowa niespodzianka czyli sam św. Mikołaj z workiem pelnym prezentw... słodki poczęstunek i świetna zabawa z prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0L

W Mikołajki odwiedził nas gość specjany: Święty Mikołaj. Dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyki a w nagrodę dostały niespodzianki: interaktywne kule. Prezenty od razu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, każdy chciał być pierwszy na mecie w "czarodziejskiej kuli".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 1b

6 grudnia odwiedził nas w szkole Mikołaj. Miał dla wszystkich dzieci cukierki i dużo różnych drobiazgów. tak z wizyty Mikołaja cieszyły się dzieci z klasy 1b.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołaj w klasie 1C

6 grudnia w naszej szkole było bardzo uroczyście. Wszystkie klasy wystrojone, na korytarzach choinki, na oknach ozdoby świąteczne. Czekaliśmy na Mikołaja.

Wreszcie przyszedł do naszej klasy. Przywitaliśmy Go uroczyście. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze. Mikołaj docenił nasze przygotowania. Dostaliśmy śliczne prezenty. Radości nie było końca.

Kiedy Mikołaj poszedł do innych dzieci, bawiliśmy się nowymi zabawkami. Bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy naszych rodziców.

Dzieci z klasy 1C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z policjantem w klasie 0f

11 grudnia klasę 0F odwiedził Pan policjant, który przeprowadził z dziećmi pogadankę o swojej ciekawej i odpowiedzialnej pracy. Pan policjant zwrócił uwagę dzieci na bezpieczeństwo w szkole i poza nią, powiedział na jakie numery alarmowe należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa i jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda strój policjanta, mogły dotknąć kajdanek i odznaki policyjnej. Następnie uczniowie pokazywali, jak prawidłowo i bezpiecznie należy przejść przez ulicę. Dzieci wiedzą, że należy wzywać pomocy, kiedy ktoś obcy próbuje nawiązać z nimi rozmowę i zawsze o takiej sytuacji poinformować opiekunów lub wychowawcę. Bardzo dziękujemy Panu policjantowi za ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z pilotem w klasie 0f

13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z udziałem Rodzica, który zaprezentował dzieciom swój interesujący zawód. Tym razem naszym gościem był Pan kapitan samolotu oraz Pani stewardessa. Goście opowiadali dzieciom jak wygląda wyposażenie samolotu oraz podział obowiązków pilotów i personelu pokładowego. Następnie dzieci zobaczyły jak wygląda maska tlenowa i kamizelka ratunkowa, które służą w czasie awarii samolotu. Na zakończenie Goście rozdali dzieciom ciekawe upominki z logo linii lotniczej.

Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jasełka w klasie 0e

Dnia 18 grudnia zaprosiliśmy Rodziców na nasze Jasełka. Od rana byliśmy podekscytowani tym wydarzeniem. Baliśmy się , że zapomnimy swojej roli ale wszystko wyszło bardzo dobrze. Na koniec podarowaliśmy własnoręcznie zrobione dla rodziców prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0e w Leroy Merlin

19 grudnia 2013 r. Firma Leroy Merlin zaprosiła klasę 0e do udziału w akcji DZIECIAKI SADZENIAKI. Jej celem jest zachęcanie dzieci do zainteresowania się przyrodą, a zwłaszcza ogrodnictwem. To akcja edukacyjna zorganizowana z myślą o dziecia h, którzy podczas spotkań z pracownikami działu ogród poznają wiedzę o roślinach, uczą się jak o nie dbać i jak sadzić. Każde dziecko otrzymało kwiatek, doniczkę, zestaw młodego ogrodnika i zabraliśmy się do pracy. Wszyscy uczestnicy szkółki własnoręcznie zasadzoną roślinę zabrali ze sobą do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jasełka w klasie 0g

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości szkolnych. Dnia 19.12.2013 r. klasa Og postanowiła przeprowadzić tę uroczystość. Integrując dom rodzinny i szkołę, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno - recytatorskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jasełka w klasie 0d

W piątek 20 grudnia odbyła się wigilia klasowa połączona z Jasełkami. Przedstawienie było wyjątkowe, mali aktorzy we wspaniałych strojach recytowały przygotowane wierszyki i śpiewały kolędy. Następnie odbyły się warsztaty z rodzicami . Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne świąteczne ozdoby. Te miłe chwile dzieci przeżyły również podczas świątecznego poczęstunku, który pozwolił wszystkim wczuć się w atmosferę świąt, pełną życzliwości i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jasełka w klasie 0f

Dnia 20 grudnia klasa 0F wzięła udział we wspólnym kolędowaniu oraz obejrzała piękne przedstawienie Jasełek w wykonaniu kolegów i koleżanek z klas 0. Następnie dzieci wystawiły Jasełka w klasie dla swoich Rodziców. Wychowawca złożył dzieciom i ich Rodzicom życzenia świąteczne, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem. Dzieci wręczyły swoim Rodzicom prezenty, które same przygotowały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 0c

20 grudnia w klasie O c odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział rodzice, rodzeństwo, oraz najbliższe osoby. Dzieci pięknie przedstawiły bożonarodzeniową inscenizację. Nie zabrakło oczywiście śpiewu kolęd, łamania opłatkiem i słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 0g


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 0k

Świąteczny nastrój zapanował w klasie 0k 20 grudnia, kiedy to uczniowie spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 1b

p class="p">Wigilia klasy 1 b. Uczniowie klasy 1b na wigilię klasową przygotowali program słowno - muzyczny. W podniosłym nastroju, dzieląc się opłatkiem uczniowie składali życzenia. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w klasie 1c

20 grudnia w klasie 1 C odbyła się Wigilia klasowa. Po krótkim występie składaliśmy sobie życzenia, łamaliśmy się tradycyjnym opłatkiem. Było to dla nas pierwszaków nowe przeżycie. Dziękujemy naszym Mamom za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Życzymy wszystkiego najlepszego. Klasa 1 C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny czas w klasie 1a

Czas świąt wśród uczniów nastał z chwilą wykonywania mikołajkowo - bożonarodzeniowych prac plastycznych, którymi dekorowaliśmy klasę i korytarz na II piętrze. Wyjątkowo było w dniu, kiedy stroiliśmy klasową i szkolną choinkę. Był już wieczór, gdy skończyliśmy ubieranie w bombki i zabawki choinkę na korytarzu. Zapaliliśmy lampki - iiii? tylko słychać było odgłosy zachwytu. Potem nastały pracowite dni związane z przygotowywaniem bożonarodzeniowej inscenizacji na klasową uroczystość wigilijną dla rodziców, babć i dziadków. Ten czas umilił nam Mikołaj, który w dniu swoich imienin przyszedł ze Śnieżynką do szkoły. Częstowali dzieci cukierkami i przychodzili z podarkami do każdej klasy. My też zasłużyliśmy na mikołajkowe prezenty. Nadszedł dzień Wigilii. Świętowanie wigilijne rozpoczęliśmy od szkolnej uroczystości z nauczycielami i kolegami ze wszystkich klas. Następnie poszliśmy do swojej sali. Klasowa uroczystość wypadła wyjątkowo uroczyście. Było bożonarodzeniowe przedstawienie, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek. Sobie to jest : wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za tak mile spędzony mikołajkowo - bożonarodzeniowy czas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia szkolna

20 grudnia 2013 r. to dla naszej szkoły dzień świętowania. Uczniowie spotykali się ze swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach. O godz. 10.00 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej na wspólny apel świąteczny. Uczniowie klas OH, OJ i OK zaprezentowali przedstawienie pt.: "Bajka o Bożym Narodzeniu". Było to nie lada wyzwanie, ponieważ na scenie jednocześnie grało ponad 60 aktorów. Nad całością czuwały panie: Magdalena Ziomka, Hanna Zawadzak, Karolina Lechowska i Renata Suchta. Na szczególne uznanie zasługują Rodzice, którzy przygotowali wspaniałe stroje dla swoich pociech oraz pani Anna Indra, która dzielnie spisała się jako fotoreporter

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zimowe szaleństwa w klasie 0i

Wreszcie zima za oknem! Aż szkoda nie skorzystać. Cóż to była za zabawa! Zimowe szaleństwa dawały mnóstwo radości dzieciom każdego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C - Zabawa w sklep

Dzisiaj na matematyce uczyliśmy się liczyć pieniądze. Bawiliśmy się w sklep. Kupowaliśmy różne towary. Bardzo nam się podobały takie zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal Karnawałowy w klasie 0g

9 stycznia 2014 r. o 9.00 w klasie 0 g nadszedł czas na długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowym, karnawałowym strojem. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa przeplatana wesołymi konkursami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 0d

Dnia 9.01.2014 r. klasa 0d miała okazje pobawić się w gorącym rytmie na Balu Karnawałowym. Och, cóż to była za zabawa - dzieci pięknie i pomysłowo poprzebierane w stroje, tańce, konkursy, świetna muzyka i uśmiech dzieci sprawiły, że był to czas radości i dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal w klasie 0e

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W naszej klasie także odbył się wielki Bal Karnawałowy. 9.01.2012 roku, nasza klasa zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w  rytm muzyki. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości, a to było głównym celem naszego balu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ach co to był za bal - klasa 0H

Bal karnawałowy w klasie 0H odbył się 09.01.14r. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniowie nie mogli doczekać się, kiedy założą swoje kostiumy i wcielą w ulubione postacie. Podczas balu mogliśmy podziwiać: księżniczki, policjantów, smoka czy też ducha. Stroje były różnorodne i bardzo przyciągały uwagę. Niektórych uczniów było trudno poznać. W trakcie balu towarzyszyły nam różne konkursy i atrakcje. Nie zabrakło dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Jeden z konkursów polegał na wyścigach z jajkami, oczywiście do mety trzeba było dotrzeć z całym jajkiem. Mieliśmy też okazję sprawdzić kto jest " królem uśmiechu" wystarczyło tylko zjeść kawałek cytryny i zaprezentować swój piękny uśmiech. Tańca i dobrej zabawy nie było końca, oczywiście znalazł się czas na pyszny poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w klasa 0a

9 stycznia dzieci z klasy 0a bawiły się na klasowym balu karnawałowym. Wszyscy uczestnicy przybyli na bal przebrani za różne postaci. Szczególnie licznie zjawiły się wróżki, księżniczki, piraci i Spider Mani. Nie zabrakło też strażaka, rycerza, żołnierza i "strasznej postaci", której widok przyprawiał nas o gęsia skórkę. Podczas zabawy dzieci wzięły udział w różnych konkursach i mogły nauczyć się nowego tańca. Niezawodnie organizację imprezy wspierała Trójka Klasowa przygotowując poczęstunek i wspaniały wystrój sali. Licznie przybyli rodzice włączyli się do wspólnej zabawy. Wszystkim było bardzo miło i wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 0b

W dniu 09.01.2014r. odbył się Bal Karnawałowy w klasie 0B. Uczniowie poprzebierani w najróżniejsze stroje tańczyli, śpiewali, brali udział w konkursach i quizach. W trakcie balu odbył się poczęstunek, aby uczestnicy mogli zregenerować siły oraz nabrać energii do dalszej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w klasie 0f

9 stycznia 2014 roku był ważnym dniem dla klasy 0F. W klasie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Były różne postacie z bajek i kreskówek oraz zwierzątka. Zabawie towarzyszyła wesoła muzyka i przeróżne konkursy przygotowane przez wychowawcę. Wszyscy tego dnia wesoło się bawili!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w klasie 0c

9 stycznia 2014 w klasie 0c odbył się bal karnawałowy. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją wszystkich bajkowych postaci, następnie jak na prawdziwym balu przystało cała grupa odtańczyła poloneza. Zabawa przy muzyce z dziecięcego repertuaru dopełniona była konkursami. Dzieci chętnie brały udział w zabawie "Bajkowe figurki, marmurki" i "Boogie-woogie". O mistrza tańca starały się podczas zbaw z balonem, niewidzialną nitką i znikającym krzesełkiem. Czas balu minął wszystkim w atmosferze uśmiechu i dobrego samopoczucia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal w klasie 0k

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w okresie karnawału balu. W klasie Ok odbył się " Bal nad Bale", na który przybyło mnóstwo zaproszonych gości, zjawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, piraci, supermeni i rożne inne postacie z bajek. Było wesoło, kolorowo i zabawnie, dzieci tańczyły przy rytmach muzyki. Razem braliśmy udział w rożnych zabawach i konkursach a w chwilach wytchnienia spożywaliśmy pyszne smakołyki. Na zakończenie tak cudownej zabawy, uczestnicy konkursów wylosował dla siebie niespodziankę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w klasie 1C

8 stycznia w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Było kameralnie, miło i wesoło. Tańcom nie było końca. Były też konkursy i zabawy. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Bawiliśmy się świetnie. Czekamy na następny bal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy w klasie 1a

Nowy Rok 2014 rozpoczęliśmy klasowym balem karnawałowym. Z pomocą rodziców przygotowaliśmy balowy wystrój sali lekcyjnej, karnawałowe stroje, które zaprezentowaliśmy w czasie balu. Mogliśmy też wykorzystać maski wykonane samodzielnie. Wyglądaliśmy bardzo kolorowo! W czasie balu tańczyliśmy w parach, zespołowo i braliśmy udział w konkursach. Najbardziej podobał nam się konkursy: tańca w parach z balonami i prezentowanie własnego tańca dyskotekowego. W przerwie mogliśmy odpocząć przy słodkim podwieczorku. Dziękujemy pani i rodzicom za udany bal karnawałowy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 1b

"W karnawale, w karnawale
wszyscy chcą urządzać bale...."
Zabawa karnawałowa w klasie 1b - były pląsy, tańce i wesołe zabawy.

Wszyscy bawili się doskonale, szkoda, że bal jest tylko taki krótki...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0c w Blibliotece Publicznej

24 stycznia w zimowy dzień dzieci z klasy 0c były na wycieczce w Bibliotece Miejskiej przy ul. Plutonu Torpedy. Zajęcia poświęcone były prezentacji dziecięcego księgozbioru oraz zasad korzystania wypożyczalni. Dzieci przeglądały różnego rodzaju książki, miały okazję wysłuchać bajkę "Kot w butach" nagraną na CD. Na koniec przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne. Dziękujemy mamom za pomoc w opiece i przygotowanie ciepłych soczków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pani Adwokat w klasie 0f

Dnia 27 stycznia w klasie 0F gościem była Pani adwokat. Pani prawnik przeprowadziła z dziećmi bardzo interesującą pogadanką o swojej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda toga czyli strój adwokata, dowiedziały się jak nazywa się pomieszczenie w którym prowadzone są rozprawy. Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązywały krzyżówkę przygotowaną przez naszego Gościa.Następnie wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z pilotem i stewardessą w klasie 0e

28 stycznia dzieci z klasy 0e odwiedzili goście: pani Kinga Bajorek- stewardessa i pan Piotr Escher - pilot. Jakie są zadania, obowiązki oraz zalety pracy stewardessy i pilota? Na te i inne ciekawe pytania odpowiadali nasi goście. Każde z dzieci mogło zobaczyć stroje, atrakcyjne modele samolotów oraz przymierzyć aparat tlenowy i poduszkę. Duże zainteresowanie wzbudziły omawiane przez pilota narzędzia i przyrządy niezbędne do latania. Dzieci dowiedziały się między innymi, że mikrofon jest bardzo ważny, aby kontaktować się z wieżą. Na koniec spotkania każdy otrzymał prezenty. Dziękujemy rodzicom za odwiedziny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w klasie 0a

Babcia i dziadek to szczególne osoby w życiu dzieci. Aby wyrazić swoją wdzięczność i przywiązanie, uczniowie klasy 0a zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 24 stycznia. Dzieci wystąpiły w krótkim montażu literacko- muzycznym, po którym wręczyły dostojnym gościom własnoręcznie przygotowane upominki. Pomimo mrozu za oknami , nie zabrakło uśmiechu i ciepłej atmosfery.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 0c

31 stycznia 2014 w klasie 0c odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście wysłuchali pięknych wierszyków, piosenek płynących prosto z dziecięcych serc. Babcie zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi broszkami a dziadkowie krawatami zdobionymi guzikami. O słodki poczęstunek na uroczystości zadbali rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 0d

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 0 d przygotowała przedstawienie, na które licznie przybyli dumni ze swoich wnucząt Babcie i Dziadkowie. Dzieci wystąpiły przed wspaniałą publicznością recytując wiersze i śpiewając piosenki.Po występie zostały rozdane własnoręcznie zrobione portrety i laurki za które Babcie i Dziadkowie podziękowali brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 0i

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym uczniowie z klasy 0 "i".

Właśnie z tej okazji przygotowali wspaniały występ, poprzez który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Po przedstawieniu wręczono dziadkom własnoręcznie robione prace plastyczne. Pomimo tremy związanej z występem, uroczystość wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały słoneczny dzień ( jak widać na zdjęciach), pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 1c

30 stycznia zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków na podwieczorek poetycki.

Przedstawialiśmy inscenizację pt. "Rzepka" J. Tuwima oraz recytowaliśmy wiersze o babci i dziadku.

Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę "Kiedy babcia była mała..." Przedstawienie się udało, bo dzieci włożyły w nie całe swoje serduszka. Wykonaliśmy też prace plastyczne: prezenty i portrety. Pozdrawiamy naszych miłych gości.

Dzieci z klasy 1 C. Do życzeń dołącza się wychowawca klasy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z listonoszem w klasie 0f

31 stycznia w klasie 0F odbyło się kolejne spotkanie z udziałem Rodzica, prezentującego ciekawy zawód. Tym razem gościł u nas Pan listonosz. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca listonosza, mogły samodzielnie złożyć swoją paczkę oraz nakleić list przewozowy. Wiedzą kim jest nadawca i odbiorca przesyłki, jak również, co można przesyłać Pocztą Polską. W trakcie spotkania nasz gość ujawnił, że posiada dodatkowo inne zawody i zainteresowania, przez co dzieci dowiedziały się dodatkowo ciekawych rzeczy m.in. o pszczelarstwie, Formule 1 i historii rajdów samochodowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Co słychać w 1C?

p class="p"> Klasa 1C założyła hodowle fasoli. Dzieci obserwują swoje rośliny. Podziwiają jak szybko rosną. Narysowały kolejne etapy rozwoju fasoli. Na plastyce uczniowie wykonali prace plastyczne "Las zimą". Lubimy różne techniki. Wystawa naszych prac znajduje się na korytarzu i w klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ekologiczne zwierzaki w klasie 0c

W styczniu na ostatnich w tym semestrze dodatkowych zajęciach z plastyki dzieci tworzyły ekologiczne prace. Przy okazji twórczej ekspresji dzieci zgniatając szary papier doskonale ćwiczyły dłonie, palce oraz dobrze się bawiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Policjant w klasie 0k

W styczniu do naszej klasy Ok przybył pan Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Warszawie, który jest jednocześnie tatą jednej z uczennic. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Odbyła się również krótka prezentacja podstawowego wyposażenia umundurowanego funkcjonariusza.

Klasa Ok pragnie serdecznie podziękować panu Policjantowi, za poświęcony czas, życzliwość i okazane serce w spotkaniu z uczniami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Teatr uczy, bawi i wychowuje - klasa 0e

Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Dziś dzieci z klasy 0e wykonały kukiełki z łyżek a następnie bawiły się w teatr. Jest to wspaniałym pomysł na dobre spędzenie czasu wolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Niezwykły koncert

Nasza klasa miała przyjemność gościć wspaniałych muzyków: Panią Monikę Jarosz i p. Anię Szweda. Panie zapoznały dzieci z budową instrumentów - p. Ania wiolonczeli i gitary a p. Monika pianina elektronicznego. Podczas spotkania nie tylko słuchaliśmy utworów ale także wspólnie zagraliśmy na instrumentach - trójkątach, grzechotkach, bębenkach, flecie, kołatkach piosenkę "Taki mały, taki duży". Bardzo dziękujemy za obecność i tak wiele przyjemności.


III Edycja Konkursu " Mam 6 lat i jestem aktywny"

Uczniowie z klas: 1a i 1b wzięli udział w III edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej " Mam 6 lat i jestem aktywny". Wzięliśmy udział w kategorii "Uczniowie klas I -III, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat", z uwzględnieniem umiejętności zdobytych na zajęciach ruchowych, propagujących aktywny styl życia, bezpieczeństwo i zdrowie. Zostały wysłane prace zespołowe tj. klasa 1a wykonała pracę plastyczną w formie plakatu " Jakie mamy zainteresowania sportowe", zaś klasa 1b wykonała pracę w formie gry planszowej " Bieg do mety". Do prac zespołowych dołączyliśmy indywidualne prace plastyczne: Julia i Hania z klasy 1a propagowały jazdę konną natomiast Maja z klasy 1b propagowała wędrówki krajoznawcze. Natomiast Konrad z klasy 1a wybrał multimedialną formę pracy tj. nagrał piosenkę " Mam 6 lat", w której z ogromną dumą przedstawił swoje umiejętności zdobyte w szkole, będąc sześcioletnim uczniem klasy pierwszej. Jesteśmy zadowoleni ze swojej pracy, którą włożyliśmy w prezentacje konkursowe. Mamy nadzieję, że ktoś z nas zdobędzie tytuł laureata - ucznia klasy 1, Szkoły Podstawowej nr 4 .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d - paśnik

Podczas zajęć dydaktycznych na temat dokarmiania zwierząt zimą postanowiliśmy zając się sprawą małej architektury. Dzieci zostały podzielone na grupy, każda budowała element paśnika. W finale zajęć elementy zostały połączone tworząc gotową konstrukcję.

Zabawa wspaniała a zajęcia jak co dzień bardzo udane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0c uczy się pracy w grupach

Na zajęciach w klasie 0c często dzieci pracują w małych grupach, mając okazje do bliższego poznania a przede wszystkim to ćwiczenia bardzo trudnej sztuki współpracy. Zapraszany do obejrzenia małego fragmenty klasowej rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe

Tuż przed feriami w naszej Szkole odbył się apel pod hasłem FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE przygotowany przez klasę 0 "i". Celem uroczystości było utrwalanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczniowie przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze. Występ uatrakcyjniały wesołe wiersze i piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


14 LUTY - WALENTYNKI

Jest to dzień w którym każdy przekazuje wyrazy sympatii tym, których lubi. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania osoby bliskiej walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek.

W tym dniu uczniowie ze świetlicy naszej szkoły obdarowali nas ciekawym pomysłem - APEL WALENTYNKOWY,który sprawił wszystkim wiele radości.

Uczniowie przygotowali się pod opieką Anny Indra i Anny Kaczmarczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Rodzice czytają dzieciom w klasie 0c

W klasie 0c ruszył projekt "Rodzice czytają dzieciom" . Była już u nas mama Mai, która czytała opowiadania Wandy Chotomskiej . Ostatnio zaś mama Ani przyszła z całą dużą torbą, w której miała magiczne książki dla każdego. Były książki do czytania i do oglądania z magicznymi otwieranymi okienkami. Wszystkie czytane książki bardzo się dzieciom podobały za co serdecznie dziękujemy. I tak jak każdy rodzic jest dumny ze swojego dziecka, tak na tych spotkaniach można zauważyć jak bardzo dzieci są dumne ze swoich rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0c w Świecie Baśni

W klasie 0c podczas zajęć z cyklu "W świecie baśni" dzieci wysłuchały kilku baśni" Jaś i Małgosia", "Królowa Śniegu", "Kopciuszek" . W  grupach wykonały baśniowe kolaże, na koniec zaś wzięły udział w zabawie "Wyjście do teatru cieni". Dzieci zaprojektowały i wykonały własnoręcznie bilety do teatru, zadbały o właściwe ustawienie krzesełek na widowni, pomogły w przygotowaniu sceny. Podczas tej zabawy poznały zasady zachowania w teatrze. Pogoda tego dnia sprzyjała wszystkim tym działaniom, gdyż było pochmurno i nawet w godzinach porannych światło latarki tworzyło idealną poświatę do prezentacji opowieści o Jasiu i Małgosi. W zabawie dzieci do teatru wybrały się z panią Anią bo pani Dorota została zaczarowana i zniknęła w zakamarkach kulis. Po obejrzeniu przedstawienia, nagrodzonego licznymi brawami, dzieci miały okazję w małych grupach przedstawić przygody Jasia i Małgosi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień zabawki w klasie 1a

Chodzimy do szkoły i pilnie się uczymy. Codziennie przypominamy sobie zasady właściwego zachowania się, które spisaliśmy w klasowym kodeksie ucznia klasy 1a. Mamy dużo obowiązków, z których wywiązujemy się w klasie i w domu. Każdy z nas ma swoje ulubione czynności szkolne: jedni lubią pisać, inni chętnie czytają, liczą , rysują, gimnastykują się, śpiewają czy uwielbiają zajęcia komputerowe. W czasie przerw najbardziej lubimy się ze sobą bawić. Dlatego przygotowaliśmy prezentacje ulubionych zabawek. Każdy mógł przedstawić oraz opowiedzieć pani i dzieciom o swojej wyjątkowej zabawce, a były lalki, maskotki, czarodziejskie koniki, samochody czy ludziki obdarowane niezwykłymi mocami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0f w bibliotece

Dnia 6 marca klasa 0F była na spotkaniu w Bibliotece Publicznej. Dzieci na początku zostały oprowadzone przez panią bibliotekarkę po pomieszczeniach z których może korzystać każdy użytkownik biblioteki. Zobaczyły, gdzie znajdują się książki i w jakich sposób można odnaleźć je na półkach. Dzieci zapoznały się również z regulaminem biblioteki. Klasa mogła pobawić się swobodnie w kącikach tematycznych. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka poprowadziła z dziećmi ciekawe zabawy z chustą animacyjną i tunelem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sadzenie kwiatów w klasie 0g

Dnia 10.03.2014 r. dzieci z grupy 0g zajęły się sadzeniem kwiatów doniczkowych. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do sadzenia roślin, które wraz z ziemia oraz doniczkami przyniosły z domu. Każde dziecko obiecało, że samo będzie pielęgnować i dbać o swoją roślinkę. Dla dzieci były to niezapomniane chwile oraz świetna zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawy z szyciem w klasie 0a

W środę 19 marca w naszej klasie gościliśmy panią krawcową. Podczas prezentacji tego zawodu dzieci mogły zapoznać się z czynnościami jakie wykonuje krawcowa, z przyborami krawieckimi oraz różnego rodzaju materiałami potrzebnymi do szycia. Uczniowie poznali budowę maszyny do szycia, zasadę jej działania oraz różne ich modele - starszy i nowszy. Wszystkiego można było dotknąć i popróbować pod bacznym okiem specjalisty. Nie zabrakło też prawdziwego szycia. Mogliśmy obserwować jak szyje się pluszaka. W czasie działań praktycznych dzieci własnoręcznie wkładały wypełnienie do powstającej maskotki i sypały ziarna do woreczków, które pani krawcowa zaszywała. Podczas zajęć nikt się nie nudził. Kiedy jedni nasypywali nasiona, inni z wielkim zaangażowaniem rysowali "dziurkowane obrazki" przygotowane przez gościa. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, prezentując efekty wspólnej pracy.

Postanowiliśmy nadać imię naszemu nowemu pluszakowi. Było wiele propozycji. Ostatecznie dzieci zdecydowały, że będzie nazywał się Dreamon (czyt. Drimon). Może dlatego, że wszyscy marzą o tym, aby móc się nim pobawić? Jest naprawdę uroczy. A woreczki? Przydadzą się podczas zajęć ruchowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Poznajemy zwyczaje kulinarne innych krajów - klasa 0a

W ramach zajęć na temat Unii Europejskiej, dzieci poznały tradycyjne potrawy różnych krajów Europy. Mówiliśmy o włoskiej pizzy i spaghetti, węgierskich plackach i kołaczu oraz holenderskich serach. Aby osobiście wypróbować tradycyjne holenderskie produkty, dzieci przygotowały koreczki z różnych rodzajów serów i dodatków. Degustacja uatrakcyjniła nasze wspólne śniadanie. Nie zabrakło "odważnych" amatorów nowych smaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Teatr Baj

Dnia 19.03.2014 roku klasy 0e, 0f, 0g oraz 0h były w Teatrze Baj na przedstawieniu pt. "Tymoteusz wśród ptaków".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień wiosny

Dzień 21.03.2014 r. nie był typowym dniem nauki w szkole. Tego dnia postanowiliśmy przywitać wiosnę. Uczniowie klasy 0f i 0g rzetelnie przygotowali się do przedstawienia właśnie z tej okazji. Następnie odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowywanie Marzanny i Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 0d

Uczniowie klasy 0 d bardzo intensywnie zabrali się do zrobienia klasowej Marzanny. Jak widać na zdjęciach malowanie stroju i fryzury było dla dzieci największą radością. Dnia 21 maja w szkole odbył się apel z okazji 1 Dnia Wiosny,w którym klasa 0d brała udział i bardzo dumnie prezentowali swoją wspaniałą Marzanne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Wiosny w klasie 0i

21 marca w naszej szkole odbył się wesoły Dzień Wiosny. Tę wyczekiwaną porę roku klasa 0 "i" powitała kolorowymi strojami i uśmiechniętymi buziami. Dzień ten był pełen wrażeń, na początku odbył się bardzo ciekawy apel na sali gimnastycznej. Po apelu dzieci udały się do swojej sali gdzie współpracując ze sobą zrobiły piękną Marzannę. Następnie nauczyły się piosenek o tematyce wiosennej, w rytmie których odgoniły brzydką zimę i pożegnały Marzannę. Miejmy nadzieję że wesoły okrzyk: "Precz zimo zła, precz zimo zła, my Cię już nie chcemy, za Tobą płakać nie będziemy" na dobre wygonił zimę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ekologiczne przywitanie wiosny w kl 0c

21 marca nasza klasa razem całą szkołą wzięła udział w apelu z okazji nadejścia wiosny. Wcześniej w zespołach 3 osobowych dzieci w klasie samodzielnie wykonały Marzanny. Każda Marzanna a powstało ich aż 7 jako symbol odchodzącej zimy została stworzona z ekologicznych materiałów stanowiących głównie zimowe dekoracje. Do uformowania głowy dzieci wykorzystały szary papier, który pozostał po pracy w podgrupach, do jej wypchania posłużyły zaś gwiazdy z orgiami zdobiące zimą lampy przy suficie. Włosy Marzanny miały upięte z włóczki wcześniej służącej na zajęciach do zabawy w "Pajęczynę". Ręce zostały wykonane z kolorowych gazet, z których wcześniej na zajęciach plastycznych tworzony był kolaż. Sukienka została upięta z krepiny będącej tłem zimowych gazetek ściennych. Wszystkie Marzanny zostały umieszczone na gałązkach powstałych po przycięciu drzew podczas wiosennej pielęgnacji . I tak w naszych sercach wiosna, w sali, za oknem też widać jej symbole a Marzanny cóż były królowymi tylko jednego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C - konkurs na najpiękniejszą Marzannę

Wiosnę przywitaliśmy udziałem w konkursie na najpiękniejszą Marzannę. Nasza Marzanna zajęła 3 miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zakończenie konkursu "Słoneczna Zakładka" 2014

Zakończenie konkursu "Słoneczna Zakładka" 2014

27 marca 2014 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Międzynarodowego Konkursu "Słoneczna Zakładka". Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Święto Wiosny". Organizatorami konkursu był Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w Ursusie oraz Bułgarski Instytut Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. W konkursie zgłoszono ponad 2 000 prac z 15 krajów.

Wśród laureatów znalazła się Emilia Borecka z kl. 0a, zajmując II miejsce w grupie wiekowej pięciolatków.

Ceremonię wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień oraz goście z zagranicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C- przygotowanie do teatru

Na lekcjach języka polskiego uczyliśmy się o teatrze. Przedstawiliśmy inscenizację "Gdzie jest Wiosna". Na plastyce wykonaliśmy kukiełki z drewnianych łyżek i kolorowych gałganków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1 C w Teatrze Baj

W piątek byliśmy w Teatrze Baj na przedstawieniu "W świecie Garmanna". Po spektaklu zwiedzaliśmy teatr. Byliśmy na scenie. Aktorzy opowiadali nam o historii teatru i pracy ludzi w teatrze. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

Wracając do autokaru podziwialiśmy starą Pragę. Widzieliśmy pomnik Orkiestry z Pragi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe i kolorowe śniadanie w klasie 0c

Dzieci z klasy 0c podczas drugiego śniadania w szkole przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki. Do ich przygotowania wykorzystały półprodukty przyniesione z domu. To co nie zostało na bieżąco spałaszowane aparatem utrwaliła mama Ani. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdrowych kolorowych kanapek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0i uczy się wspólnej pracy

Podczas zajęć dotyczących pór roku dzieci z klasy 0i miały okazję wspólnie tworzyć prace plastyczne. Uczniów podzielono na pary, ich zadaniem było narysować drzewo wiosną, latem, jesienią lub zimą. Dzieci współpracując ze sobą mogły jeszcze bliżej się poznać, uczyły się rozwiązywania konfliktów oraz dochodzenia do kompromisów. Zajęcia przebiegły bardzo wesoło i zgodnie, a na zdjęciach można zobaczyć efekty tej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0a z wizytą w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Ursusie

03 IV 2014r. kl. 0a odwiedziła jednostkę PSP w Ursusie. Dzieci wzięły udział w specjalnym programie edukacyjnym przygotowanym przez PSP we współpracy z lokalną Policją i Strażą Miejską. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy. Podczas pokazu dzieci miały okazję bezpośrednio zapoznać się z różnymi urządzeniami. Było zwiedzanie samochodu, przymierzanie kasków, lanie wody z prawdziwego węża strażackiego. Po zajęciach praktycznych odbyła się pogadanka, podczas której dzieci spotkały się z przedstawicielami wymienionych służb oraz przypomniały sobie rodzaje zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na codzień. Na koniec każdy otrzymał upominek i coś słodkiego. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i podekscytowane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa OL poznaje instrumenty i chór w Kościele św. Rodziny

W marcu cała nasz klasa odwiedziła Pana Organistę z Kościoła św. Rodziny, od którego dowiedzieliśmy się jak powstała muzyka i jak brzmią różne instrumenty. Ciekawostek było wiele, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali jak prawdziwy chór.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pisanki - jajka malowane w klasie 0H

Wszyscy dobrze wiemy, że jedną z tradycji wielkanocnych jest wykonanie pisanek. Klasa 0 H podczas zajęć dydaktycznych poznała wszystkie tradycje wielkanocne, a następnie z wielką ochotą wykonała piękne, kolorowe pisanki. Uczniowie pracowali techniką dowolną. Przeważnie używali do pracy włóczki, ale też plasteliny, flamastrów czy kolorowego papieru. Efekt końcowy był wspaniały. Pisanki były pełne barw. Na pewno nie zabrakło ich w wielkanocnym koszyczku a potem na wielkanocnym stole. Całej klasie zajęcia sprawiły wiele radości i dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielkanoc w klasie 0j

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w kl.Oj, zakończone uroczystym śniadaniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania wielkanocne w klasie 0L

Przygotowania wielkanocne w naszej klasie zaczęły się od robienia palm, z którymi poszliśmy do Kościoła w Niedzielę Palmową. W następny tydzień poznaliśmy tradycje wielkanocne oraz rodzaje pisanek. Z wydmuszek powstały piękne kolorowe ptaki, a te przygotowania zakończyliśmy uroczystym klasowym śniadaniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zakładamy kącik wiosenny - klasa 0b

Dzieci z kl. 0B samodzielnie siały nasiona ziół oraz sadziły cebule kwiatowe. Zioła, które wyrosły, zostały zjedzone jako dodatek do kanapek podczas drugiego śniadania w klasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do DNIA ZIEMI w klasie 0c

Święto Ziemi klasa 0c poprzedziła zajęciami plastycznymi, podczas których dzieci wykonały plakat z użyciem kolorowych nakrętek od butelek. Następnie, w nawiązaniu do zajęć odbyła się pogadanka o roli wody i sposobach jej oszczędzania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z policjantem w klasie 0c

W ramach zajęć poświęconych bezpieczeństwu oraz poznaniu pracy policjanta klasa 0c odbyła spotkanie z Panem policjantem pełniącym funkcję dzielnicowego. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie radiowozu. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 0c do PSP w Ursusie

Na zakończenie cyklu zajęć poświęconych Straży Pożarnej nasza klasa wzięła udział w wycieczce do PSP w Ursusie. Dzieci zwiedziły wóz strażacki, poznały jego wyposażenie. Uczestniczyły w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu, na których towarzyszyli przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie ze stomatologiem w klasie 0c

Na zajęciach poświęconych zdrowiu klasa 0c uczestniczyła w spotkaniu z lekarzami Centrum Stomatologicznego Skorosze. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej pogadanki na temat dbałości o higienę jamy ustnej, następnie ćwiczyły umiejętność prawidłowego czyszczenia zębów. Na zakończenie zajęć, każde dziecko otrzymało miły drobny upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym gościom za spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Rajd historyczny klasa 0d

W dniu 12 kwietnia odbył się rajd historyczny na którym pojawiła się delegacja z klasy 0d.Dzieci odwiedziły cztery miejsca:Pomnik Szarych Szeregów, Pamiątke 15 lecia istnienia Liceum Ogólno-kształconcego w Ursusie i nadania szkole imienia Leona Kruczowskiego, Szpital Powstańczy zorganizowany i prowadzony przez placówkę Kordian w Ursusie 4 rejon Armii Krajowej, miejsce z tablicą pamiątkową dla Franciszka Adolfa Achera i Stanisława Bodycha.Po zakończonym rajdzie dzieci w nagrodę poszły do cukierni na pyszne ciasteczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0H w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej

Dzień 24.04.14r. dla klasy 0 H zapowiadał się bardzo ciekawie. Tego dnia uczniowie odwiedzili Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Ursusie. Na miejscu mogli z bliska obejrzeć wóz strażacki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczo - gaśniczego, który wykorzystywany jest podczas działań strażaków oraz zapoznania się z najistotniejszymi czynnościami podczas akcji ratowniczych. Bardzo dużo pozytywnych emocji wśród dzieci wywołało lanie wody z prawdziwego węża strażackiego. Następnie dzieci odbyły spotkanie ze Strażą Miejską oraz Policją, gdzie utrwaliły informacje odnośnie bezpiecznego poruszania się oraz przechodzenia przez pasy. Nie zabrakło również niespodzianek i prezentów dla uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do teatru Guliwer - klasa 0c

29 kwietnia klasa 0c razem z klasa 0b wzięła udział w wyciecze do teatru Guliwer. Dzieci obejrzały przedstawienie pod tytułem "Pchła Szachrajka" Znane perypetie najsprytniejszej pchły świata ukazane zostały w konwencji musicali z lat 20 i 30 XX wieku. Przedstawienie budziło u dzieci duże zainteresowanie i zadziwienie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty ogrodnicze w klasie 0c

Kącik przyrody w klasie 0c wzbogacony został o nowe rośliny posadzone podczas warsztatów ogrodniczych przeprowadzonych przez pana Ogrodnika, w którego wcielił się tata naszej Maurki. Pan Ogrodnik zadbał, by każde dziecko miało niezbędne materiały do pracy, precyzyjne wyjaśnił procedurę sadzenia kwiatów cebulowych i zasady dbania o ich wzrost. Dzieci z dużym zaangażowaniem pracowały na zajęciach a teraz dbając o roślinki oczekują ich zakwitnięcia. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0f i spotkanie z Panią inżynier

29 kwietnia klasa 0f gościła Panią inżynier mechanik, która na co dzień pracuje w Instytucie Lotnictwa. Dzieci dowiedziały się, że inżynier może tworzyć nowe urządzenia, które później służą pracy innym ludziom. Pani inżynier wytłumaczyła dzieciom jak powstaje paliwo, dzięki któremu poruszają się pojazdy oraz skąd wydobywa się ropę. Dzieci samodzielnie wykonywały statki z papieru.

Na zakończenie spotkania każde dziecko zostało mile obdarowane przez naszego gościa. Serdecznie dziękujemy Pani inżynier za interesujące spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0L - drzewa palcem malowane

Na zajęciach plastycznych pracujemy wykorzystując różne techniki. Tym razem pędzelki zastąpiły nasze palce, które namalowały piękne wiosenne drzewa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie klasy 0a poznają zasady pracy w grupie

Wspólna praca uczy dzieci zachowań społecznych, komunikowania się i pozwala na poznanie swoich możliwości. Jest okazją do wzajemnej nauki i samooceny. W zespole każdy jest ważny, ale wspólne działania wymagają kompromisów. To prawdziwa lekcja argumentowania, przekonywania, wyciągania wniosków i podejmowania wspólnych decyzji. Pracując w zespole każdy robi to co potrafi najlepiej, jednocześnie uczy się obserwując innych w działaniu. Metoda pracy w grupach może przynieść wiele ciekawych i zaskakujących rezultatów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do teatru klasy 0B

W dniu 29.04 uczniowie z kl. 0B wraz z klasą 0C udali się do teatru "Guliwer" na przedstawienie "Pchła Szachrajka". Była to śmieszna, a zarazem ciekawa i pouczająca opowieść. Dzieci śledziły bieg wydarzeń na scenie, angażują się emocjonalnie w to, co widzą, i reagowały szczerze, prawdziwie, wchodząc w tę sceniczną rzeczywistość. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta w bibliotece - klasa 0G

Dn.08.05.2014 r. klasa 0 G wybrała się do Biblioteki Publicznej w celu rozbudzenia kultury czytelniczej przez przybliżanie uczniom różnych rodzajów książek. Dzieci dowiedziały się: kto tworzy książki, w którym miejscu w bibliotece znajdują się regały z książkami przeznaczonymi dla młodszych dzieci, poznały rodzaje książek dla dzieci (opowiadania, zbiory wierszy, zbiory baśni, komiksy, bajki, książki-zabawki).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Święty Janie Pawle II- dziękujemy"

W dniu 21 maja 2014r. w Szkole Filialnej przy ul. Konińskiej 2 dzieci z klas 0 i 1 wraz z nauczycielami religii przygotowały Apel ku czci świętego Papieża Polaka. Jego celem było dziękczynienie za dar Jana Pawła II, ukazanie go m.in. jako papieża rodzin. Na początku apelu dzieci zaśpiewały piosenkę Arki Noego "Taki duży, taki mały może świętym być", poszczególne zwrotki wykonywali laureacji konkursu Piosenki Religijnej "Chwalmy Pana". Później recytowane były wiersze przeplatane piosenkami. Nie zabrakło ulubionej piosenki Naszego Rodaka ,, Barki" podczas którego w górze powiewały biało- żółte flagi. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli okazję poznać lepiej sylwetkę Jana Pawła II oraz wartości głoszonych przez Niego słowem i życiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pielgrzymka do Sokółki

Zgodnie z tradycją z poprzednich lat w dniu 22 maja 2014r. dzieci z klas drugich pod opieką Ks. Roberta Mikosa, s.Aliny, p. Alicji Kolmus, p. Jolanty Wójcik, p. Renaty Suchty udały się w pielgrzymkę do miejsc związanych z Eucharystią, Matką Bożą Bolesną, Bożym miłosierdziem i postacią bł. Michała Sopoćki. Najpierw swoje kroki skierowaliśmy do kościoła św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, miejsca wyjątkowego bo w nim dokonał się Cud Eucharystyczny. Tam wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. Dzieci Pierwszokomunijne były ubrane w swoje odświętne stroje, z uwagą i skupieniem w tym miejscu w sposób szczególny chciały podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz z tamtejszej parafii opowiadał dzieciom i pokazywał dowód na dokonany w tym miejscu cud. Był też czas na zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się do Świętej Wody, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Góra Krzyży. Pomodliliśmy się wspólnie w tym miejscu i zostawiliśmy nas krzyż jako wyraz zawierzenia Maryi i Jezusowi tego, co trudne, smutne w naszym życiu. Tam mieliśmy także okazję zjeść smaczny obiad. Zwieńczeniem naszej pielgrzymki była wizyta w Białymstoku, gdzie znajduje się Sanktarium Miłosierdzia Bożego. Tu modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, wysłuchaliśmy opowiadanie o życiu bł. Michała Sopoćko i otrzymaliśmy relikwie związane z jego osobą, które zawieźliśmy do parafii św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Ursusie. Dzieci zadowolone i umocnione duchowo, z pięknymi, wartościowymi wspomnieniami wróciły do domów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Z życia klasy 0j


Klasa 0j w czasie zajęć szkolnych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0j w Straży Pożarnej

Klasa 0j na spotkaniu ze Strażakami i Policją w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0a w bibliotece publicznej

15 maja 2014r. już po raz kolejny kl. 0a odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Ursusie. Dzieci wzięły udział w lekcji poświęconej planetom. Tematyka zajęć wzbudziła wielkie zainteresowanie, niektórzy okazali się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie wiedzy o kosmosie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały ilustrowanej opowieści o powstaniu i budowie wszechświata, oglądały zgromadzone albumy, szukały odpowiedzi na pytanie Kto leci w rakiecie?, obejrzały bajeczkę na temat zjawisk kosmicznych. Nie zabrakło też czasu na zabawę. Na koniec dzieci wręczyły pani bibliotekarce pamiątkową laurkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kącik przyrodniczy w klasie 1 C - "Astry"

W naszym kąciku przyrody wyhodowaliśmy sadzonki kwiatów. Posadziliśmy je do doniczek. Są to astry, które będziemy pielęgnować . Nauczyliśmy się sadzić rośliny. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Matki w klasie 1c

p class="p">26 maja dzieci z klasy 1 C zaprosiły swoje mamy na uroczystą lekcję z okazji Dnia Matki.

Uczniowie bardzo się starali , wypowiadali się o lekturze "Nasza mama czarodziejka". Układali i pisali życzenia, malowali laurki. Na zakończenie lekcji recytowali wiersze dla mamy. Zaśpiewali też piosenkę. Podarowali mamom kwiaty , które sami sadzili w klasie.

Był uroczysty nastrój. Mamy miały okazję zobaczyć swoje pociechy w klasie.

Pozdrawiamy wszystkie mamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d i klasa 0a na wycieczce do Szkółki w miejscowości Skierdy

Uczniowie klasy 0d i 0a dnia 28 maja wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę klasową do szkółki imienia Wojciecha Fondera w Skierdach. Dzieci po przyjechaniu na miejsce zostali zaproszeni do sali w której Pani pracująca w tej szkółce opowiedziała o drzewkach, zwierzętach i zachowaniu się w lesie. Później dzieci dostały rysunki do pokolorowania,a w między czasie wpisywały się do księgi odwiedzin szkółki. Następnie z Panem przewodnikiem dzieci przeszły sie po szkółce w której mogły zobaczyć hodowlę sadzonek rosnących w kontenerach i na polach hodowlanych. Uczniowie dowiedzieli się jakie drzewa są tam hodowane i ile czasu potrzebują takie sadzonki żeby można było je bezpiecznie zasadzić w lesie. Największą niespodzianką na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami i pysznym chrupiącym pieczywem. Dzieci z wycieczki wróciły zadowolone i pełne wiedzy na temat lasu i jego zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0d


Sałatki owocowe w klasie 0B

W klasie 0B dzieci samodzielnie przygotowywały sałatki owocowe oraz warzywne według własnego pomysłu. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie zdrowe i smaczne jedzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosenne porządki w klasie 0B

Dzieci w klasie 0B samodzielnie prały przyniesione z domu ubranka lalek, ściereczki. Po wypraniu ubranka zostały wypłukane i zawieszone na sznurku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Straż Miejska w klasie 0g

Dn.29.05.2014 r. w klasie 0 g odbyły się zajęcia "Bezpieczne wakacje" jest to program profilaktyczny prowadzony przez Straż Miejską. W czasie zajęć uczono dzieci przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w czasie letnich wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0e i 0f w Elektrowni Wodnej Dębe

Dnia 20 maja klasy 0e i 0f pojechały na poznawczo - badawczo wycieczkę do Elektrowni Wodnej Dębe. Dzieci dowiedziały się jak działa elektrownia wodna. Poznały alternatywne sposoby pozyskiwania energii. Wycieczka była udana i pełna wrażeń. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0e w bibliotece

Dnia 23 maja wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej "Skorosze". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz poznanie pracy bibliotekarza. Dzieci oglądały regały z książkami, słuchały wyjaśnień czym jest biblioteka i co się w niej znajduje. Spotkanie z pewnością uatrakcyjniła zabawa z chustą oraz wykonanie "Niezwykłej" zakładki do książki. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty zdrowego odżywiania w klasie 0a

Uczniowie kl. 0a wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez dietetyka i kucharza na temat zdrowego sposobu odżywiania. Program zajęć obejmował:

 • Poznanie 6 zasad zdrowego odżywiania.
 • Prezentację warzyw i owoców z podkreśleniem ich walorów dietetycznych.
 • Degustację koktajlu owocowo-warzywnego.
 • Samodzielne przygotowanie sałatki ze świeżych warzyw.
 • Propozycję przygotowania "zdrowych słodyczy".
 • Próbowanie nowości smakowych, dla niektórych dzieci było prawdziwym wyzwaniem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka klasy 0d do Ochotniczej Straży Pożarnej

  Klasa 0d dnia 3 kwietnia odwiedziła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie.Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego i całego sprzętu takiego jak nożyce do cięcia blachy z bliska.Strażacy pozwolili wsiąść do wozu strażackiego,przymierzyć hełmy i polać wodą z prawdziwego węża co sprawiło nie tylko dzieciom ale i Pani dużo radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Klasa 0d w Telepizzy

  30 kwietnia klasa 0 d wybrała się na wycieczkę do pobliskiej pizzeri. Każdy uczeń miał okazję zobaczyć jak powstaje pizza i zrobić samemu swój kawałek pizzy,który później ze smakiem zjadł.Dzieci dostały od Pani Kierownik dyplom za ukończenie kursu "Pizzero Doskonały". Po wizycie w pizzeri wybraliśmy się do parku,gdzie dzieci zostały podzielone na grupy, każda z grup miała znaleść jak najwięcej oznak wiosny.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Wycieczka klasy 0g i 0h do muzeum farmacji

  DZIECI W STROJACH ŚREDNIOWIECZNYCH ZWIEDZAŁY MIASTO I POZNAWAŁY JEGO HISTORIĘ. NASTĘPNIE WYBRAŁY SIĘ DO MUZEUM FARMACJI, GDZIE ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA "LEKI Z POLNEJ APTEKI". LEKCJA OBEJMOWAŁA:
  - NAUKĘ ROZPOZNAWANIA ROŚLIN LECZNICZYCH NA PODSTAWIE ZDJĘĆ I WIERSZYKÓW,
  - ROZWIĄZYWANIE KRZYŻÓWKI I ZAGADEK,
  - ZABAWĘ W APTEKARZY - PRZYGOTOWYWANIE "ŚRODKÓW LECZNICZYCH NA MIŁOŚĆ I SZCZĘŚCIE".

  Zapraszamy do obejrzenia do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Farmy Iluzji klasie 0L

  31-05-2014 wyruszyliśmy do Farmy Iluzji.

  Na początku naszej wyprawy odwiedziliśmy Szkołę Czarów, gdzie Czarownica -przewodniczka pokazała nam jak czarować i tworzyć różne mikstury, a także pozwoliła nam latać na "nowoczesnej latającej miotle"

  A później spotkanie z iluzją: w tunelu zapomnienia, latającej chacie, muzeum iluzji i w wielu innych atrakcjach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Uczniowie z klasy 1a i 1b w Teatrze Polskim

  Obejrzeliśmy przedstawienie pt. " Pinokio", którego inspiracją jest baśń Carlo Collodiego. Pinokio jest drewnianym pajacem, który jak każde dziecko ma dobre, szczere serce. Chęć poznania ludzi i świata sprawia, że zapomina o posłuszeństwie i obowiązkach. Dziecięca naiwność i ochota do zabawy sprawia, że ciągle popada w kłopoty. Przedstawienie było bogate w piosenki, tańce i sceny z przepiękną dekoracją. Przed pójściem do teatru weszliśmy do kościoła Świętego Krzyża, żeby zobaczyć miejsce spoczynku serca Fryderyka Chopina, wielkiego pianisty polskiego, o którym uczyliśmy się na lekcjach języka polskiego i muzyki. Byliśmy również przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, astronoma polskiego, o którym uczyliśmy się w szkole. Uczniowie klasy 1a zorganizowali konkurs plastyczny ilustrujący przygody Pinokia. Klasowe "Jury", wybrało cztery najciekawsze prace. Zdaniem uczniów były to ilustracje: Ani, Ewy, Zuzi i Edytki. Wszyscy uczniowie bardzo się starali, by ich prace były zauważone. Dlatego dzieci zorganizowały klasową wystawę przygód Pinokia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  Do konkursu plastycznego ilustrującego przygody Pinokia przystąpili także uczniowie klasy 1b. Dzieci ze wszystkich prac zrobiły klasową wystawę. Natomiast uczniowskie " Jury" uznało, że na wyróżnienie zasługują rysunki: Pauli, Karoliny, Michała i Ani.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0e w Pizzeri Dominium

  Dnia 6 czerwca 2014 r. udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiej restauracji "Dominium Pizza". Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi pierwsza pizza i jak ona wyglądała na samym początku. Dzieci wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Ponadto miały okazję zobaczenia pieca, w którym piecze się pizzę. Następnie wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy. Dzieci miały możliwość degustacji upieczonych pizz Na koniec każdy otrzymał dyplom ukończenia kursu "Małego Pizzera" oraz kilka drobnych gadżetów. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do szkoły.


  Dzień rodziny 0g

  DN. 11.06.2014 R. W KLASIE O G ODBYŁO SIĘ PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI "DNIA RODZINY". DZIECI ZAPREZENTOWAŁY WIERSZE ORAZ PIOSENKI DLA SWOICH RODZICÓW, A NASTĘPNIE ZOSTAŁY WRĘCZONE RODZICOM DROBNE UPOMINKI WYKONANE PRZEZ DZIECI.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0L w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym

  Uczniowie naszej kasy zwiedzili Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie. Była to okazja do poznania z bliska pracy ludzi, którzy ratują innym życie. Mogliśmy obejrzeć śmigłowce także do nich wejść do nich. Poznaliśmy również centrum dowodzenia, czyli miejsce gdzie panie dyspozytorki przyjmują zgłoszenia o wypadkach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0L na warsztatach zdrowego odżywiania

  Cała nasza klasa brała udział w spotkaniu z panią dietetyk i panem kucharzem, którzy przypominali nam jak powinniśmy się odżywiać, żeby cieszyć się zdrowiem. Poznaliśmy 6 zasad zdrowego odżywiania się, a także znane i nieznane nam warzywa i owoce, smakowaliśmy zdrowych słodyczy, a następnie degustowaliśmy "koktajl Shreka", gdzie głównym składnikiem był szpinak- ku zdziwieniu większości z nas bardzo smakował.

  Na zakończenie każdy zrobił sałatkę, którą później ze smakiem zjadał.

  Było smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0a i klasa 0d w teatrze

  Już po raz kolejny uczniowie kl. 0a i 0d wybrali się na wspólną wycieczkę. Tym razem była to wizyta w teatrze "Guliwer". Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Nieznane przygody Alladyna". Podczas spektaklu uczniowie mieli okazję obserwować grę aktorów w teatrze lalkowym, mogli posłuchać wspaniałej muzyki oraz podziwiać orientalne stroje i tańce. Duże zainteresowanie wzbudziły także efekty sceniczne.


  Klasa 0a świętuje Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dla dzieci niespodziankę. Wspólnie wybraliśmy się do pobliskiej sali zabaw "Fiku smyku". Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Zabawie i emocjom nie było końca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  Klasy 1A, 1B i 1C w Kaniach

  12 czerwca klasy 1 A, 1 B i 1 C były na wycieczce w Kaniach w Pa-Ta Taj. Zwiedziliśmy stadninę koni. Dzieci jeździły na kucykach , bryczką po lesie. Uczestniczyły w pokazie czyszczenia koni. Zdobywały wiedzę o hodowli koni. Na koniec zajęć było ognisko i pieczenie kiełbasek. Były też dowolne zabawy na placu zabaw i na łące koło ogniska.

  Wycieczka się udała, pogoda dopisała. Wszyscy byli zadowoleni.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kasy 1c


  Sukcesy klasy 1 C

  Nasi uczniowie w konkursie matematycznym Sudoku odnieśli duży sukces. Natalia Waśko -Super Mistrz, Bartek Krawczyk 1 miejsce klas pierwszych.

  Dobrzy byliśmy też w sporcie. Nasi chłopcy zdobyli 1 miejsce w turnieju piłki nożnej. Dominika Pocztar i Sebastian Czerniszewski zajęli 1 miejsce w biegach.

  Czkamy już na zasłużone wakacje. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyróżnienie dla Wiktorii Krawczyk - klasa 0f

  Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować, że w tegorocznym Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka, uczennica klasy 0f - Wiktoria Krawczyk otrzymała wyróżnienie.

  Wiktorii serdecznie gratulujemy i w przyszłości życzymy dalszych sukcesów.


  Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  27 czerwca 2014r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 0-I. Na uroczystości klas pierwszych była Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Bartos. We wszystkich klasach odbyły się spotkania wychowawców z uczniami i ich rodzicami. Uczniowie zostali obdarowani książkami oraz dyplomami za szczególne osiągnięcia. Z radością żegnamy się ze szkołą i rozpoczynamy wakacje. Życzymy udanych, słonecznych bezpiecznych wakacyjnych przygód.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


   
  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2015/2016