-


` `

Rozpoczecie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w grupach przedszkolnych oraz klasach pierwszych i drugich. Na uroczystości w sali gimnastycznej uczniów i rodziców powitali: pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Bogumiła Wodyńska, pani Wicedyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska,Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos oraz grono pedagogiczne.

W nowym roku szkolnym 2014/2015 życzymy naszym uczniom i ich rodzicom wspaniałych wyników w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c wita szkołę po wakacjach

Już jesteśmy w szkole. Wakacje szybko minęły. Pozdrawiamy koleżanki i kolegów z innych klas. Życzymy wszystkim sukcesów.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1f poznaje pierwsze literki

Nadszedl wrzesień i tym samym czas na naukę. Z wielką pasją rozpoczeliśmy naukę pierwszych literek z alfabetu. Sami zobaczcie.......

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Straż Miejska w klasie 1e

Dnia 18.09.2014 r. uczniowie z klasy 1e mieli spotkanie z przedstawicielka Straży Miejskiej pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Pani strażniczka rozmawiała z uczniami o bezpieczeństwie na drodze, na podwórku i w domu oraz o kontaktach z nieznajomymi - jakie zachowania powinny przejawiać dzieci, aby czuły się bezpieczne w takich sytuacjach. Zapoznała je również z pracą strażników miejskich. Dzieci były bardzo zainteresowane, zadawały dużo pytań odnośnie obowiązków, uzbrojenia i zadań jakie na co dzień wykonuje Straż Miejska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Literka A w klasie 1b

W przedostatnim tygodniu września rozpoczeliśmy nasze spotkanie z literami. Na początek - litera a,A :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b w kręgu zabawek

A oto nasze spotkanie z ulubionymi zabawkami. Każdy mógł zaprezentować to, czym najbardziej lubi się bawić - ciekawa wymiana doświadczeń :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Straż Miejska w klasie 1b

Dnia 18 września gościliśmy w naszej klasie Przedstawicielkę Straży Miejskiej, która opowiadała nam o bezpiecznej drodze do szkoły. Czas niezwykle owocnie spędzony, dzieci niezwykle aktywnie włączały się w zajęcia. Jednemu z uczniów udało się wygrać odznakę strażnika miejskiego :)

Mamy nadzieję, na kolejne spotkania będą również ciekawe i pouczające.

Zaprszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a, 2b, 2c - Wycieczka do Pałacu Prezydenckiego

25 września uczniowie klasy 2a, 2b i 2c zwiedzili Pałac Prezydencki. Dzieci miały okazję być w zabytkowych komnatach Pałacu. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały Pałac. Spacerowaliśmy też po Starym Mieście. Zapraszamy do zdjęć.

Dziękujemy pani Joli Krawczyk za zorganizowanie tej wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b poznaje kolejną literkę

Poznajemy kolejne litery - tym razem pięknie brzmiąca literka M :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesień w klasie 1e

Dnia 26.09.2014 r. klasa 1e odbyła spacer w celu obserwowania różnic między drzewami i krzewami oraz rozróżniali i nazywali liście drzew. Uczniowie rozmawiali również o jesiennych zmianach jakie zachodzą jesienią w świecie roślin, zwierząt i ludzi. Podczas spaceru uczniowie zbierali "skarby jesieni", które później wykorzystali na zajęciach plastycznych.

Zaprszamy do obejrzenia zdjęć


Pani jesień w klasie 0b

Zaprszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne przygody w klasie 0c

Jesień tego roku przywitała nas piękną pogodą. Dzięki temu dzieci z klasy z 0c mają okazję spędzać aktywnie i wesoło czas na świeżym powietrzu.

Podczas spacerów i zabaw przyglądamy się zmianom zachodzącym w przyrodzie.

W czwartek obserwowaliśmy drzewa otaczające boisko szkolne. Porównywaliśmy kształty, wielkość oraz kolory liści. Pamiątką z zabaw na świeżym powietrzu są prace plastyczne, dzięki którym do naszej sali także zawitała jesień.

Jesienne przygody klasy 0c uwieczniono na zdjęciach

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny Pani bibliotekarki - 0d

Dnia 30.10.2014 r. uczniowie klasy Od gościli w swojej klasie panią bibliotekarkę, która przeczytała dzieciom opowiadanie. Wszyscy w skupieniu słuchali "czarownicy" i z chęcią odpowiadali na pytania. .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 1b

Dnia 30go września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Wspólny taniec, śpiew, życzenia i upominki dla Chłopców oraz wspólny słodki poczęstunek umilił nam szkolny czas :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b skarby jesieni

Nasza klasa wybrała się na spacer po parku i udało nam się dzięki temu zdobyć skarby natury, z których później powstały bardzo ciekawe prace, a efekty prezentujemy na zdjęciu :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesień w klasie 1f

W klasie 1f pełną parą ruszył jesienny jarmark obfitości. Aktywność badawcza podczas bezpośredniego kontaktu z przyrodą otaczającą naszą szkołę, pobudziła ciekawość dzieci, zainspirowała każde z nich do założenia albumu liści jesiennych oraz wzbogacania go liśćmi znalezionymi podczas rodzinnych spacerów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje zbiory, podziwiali między sobą ich różnorodność. Prezentacja albumów była świetną okazją do przełamywania barier związanych z wypowiadaniem się na forum grupy. Odkrywanie naturalnych skarbów jesieni z wykorzystaniem lup było fascynującym zajęciem dla uczniów jak również doskonałą formą zdobywania i utrwalania wiedzy na temat drzew oraz procesów zachodzących w nich wraz ze zmianą pór roku. Wdzięczny materiał w postaci darów obecnej pory roku wykorzystaliśmy do wykonania kolorowych kompozycji, które zdobią naszą salę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Parku Czechowickiego w poszukiwaniu darów jesieni - klasa 1h

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne obrazki w klasie 1h

Po wycieczce w Parku Czechowickim ze znalezionych darów jesieni cała klasa wykonała jesienne obrazki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Koncert w 2c

Nasz kolega Jaś Morawski zaprosił nas na swój pierwszy koncert w klasie. Zaprosiliśmy też koleżanki i kolegów z klasy 2b. Jaś uczy się gry na akordeonie już od klasy pierwszej. Bardzo nam się podobał jego występ. Nie tylko grał , ale i ładnie śpiewał. Życzymy koledze dalszych sukcesów. Dziękujemy za piękny koncert.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 1a, 1c i 1d w Teatrze Baj

8.10.2014 r. dzieci obejrzały pełen humoru spektakl "Emil z Lonnebergi" zrealizowany według książki Astrid Lindgren. W czasie przedstawienia dzieci doskonale się bawiły, śmiejąc się z przygód i szalonych pomysłów głównego bohatera. Spektakl dostarczył również małym widzom dużo wzruszeń i refleksji. Dzieci uczestniczyły także w lekcji teatralnej pt. "Jak się to rusza? - o różnych rodzajach lalek teatralnych, zarówno tych klasycznych (kukły, pacynki, jawajki, marionetki), jak i tych, które są owocem nieskrępowanej wyobraźni scenografa.

Aktorzy odkrywali sekrety ożywiania lalek. W spotkaniu były wykorzystywane lalki z dawnych przedstawień Teatru Baj.

Zdjęcia klasy 1a

Zdjęcia klasy 1a i 1c

Zdjęcia klasy 1dDzieci z klasy 2C witają klasy pierwsze

14 października 2014 odbyło się w naszej szkole pasowanie na uczniów klas pierwszych. W tej uroczystości brały udział dzieci z klasy 2c. Przywitały pięknie nowych kolegów i koleżanki wierszami o szkole. Życzyły im sukcesów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2014 r. w Dniu Komisji Edukacji Narodowej, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

W uroczystości udział wzięli: Dyrekcja Szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców, wychowawcy klas pierwszych oraz rodzice.

Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności naszej szkoły. Złożyli uroczyste ślubowanie i wysłuchali przemówienia dyrekcji szkoły Pani Bogusławy Wodyńskiej oraz Pani Agnieszki Jasitczak-Wolskiej.

Każdy uczeń otrzymał legitymację, dyplom oraz upominek od Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas pierwszych i drugich. Dzień minął w radosnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie w kl. 1g

14 października, w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie kl. 1g wzięli udział w uroczystym ślubowaniu. Z tej okazji przedstawiciele klasowej rady rodziców przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, który nie tylko wszystkim bardzo smakował ale okazał się równie piękny i ciekawy.


Lalki w klasie 1g

Właśnie poznaliśmy literkę l. To znakomita okazja, aby każdy wykonał własną bohaterkę dnia - lalkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1g poznaje przygody Plastusia

Pierwsza lektura tak zainteresowała dzieci, że każdy chciał mieć w swoim piórniku własnego Plastusia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekty eTwinning w kl. 1a

Klasa 1a wzięła udział w dwóch projektach eTwinning- międzynarodowej współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne o jesieni oraz na temat Fryderyku Chopinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesień w ogrodzie w klasie 1g

Jesień to pora zbiorów, ale też czas sadzenia cebul kwiatowych, które z pierwszym wiosennym ciepłem obudzą się do życia i będą zdobić szkolne rabaty kolorowymi kwiatami. My postanowiliśmy posadzić cebule żonkili i tulipanów. Wiosna pokaże czy zdaliśmy ogrodniczy egzamin.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesień w klasie 2c

Na plastyce wykonaliśmy ikebany jesienne. Jesień w tym roku jest taka urocza. Przyjemnie było zbierać jej "dary", a później układać bukiety. Lubimy takie zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a w Straży Pożarnej

Klasa 1a wybrała się 24 pażdziernika na wycieczkę do pobliskiej Straży Pożarnej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo- gaśniczych. W czasie spotkania zaprezentowano samochód strażacki wraz z wyposażeniem. Uczniowie mieli możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenia hełmu. Obejrzeli także rozkładaną drabinę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka owocowa w 1e

Wtorek 28 października był pysznym dniem, gdyż uczniowie z klasy 1e mogły się pochwalić talentem kulinarnym. Dzieci własnoręcznie wykonały sałatki owocowe. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Najpierw nastąpił pokaz krojenia owoców, po czym dzieci samodzielnie kroiły owoce na sałatkę. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owocowe inspiracje w klasie 1h

W klasie 1h zapanowały owocowe inspiracje. Cała klasa z radością i wielkim zapałem zrobiła sałatke owocową. Była pyszna! :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Literka J w klasie 1b

Rok szkolny trwa, nauka wre i nasz zapał nie opada. Z dużą ciekawością kontynuujemy naukę alfabetu. Tym razem poznajemy kolejną literkę - J jak jajko.

Odwiedziny Czarownicy i sałatki owocowe w klasie 1c

Dzień 30.10.2014 w klasie 1c był bardzo przyjemny, tajemniczy oraz apetyczny. Odwiedziła nas prawdziwa "Czarownica", która wyczarowywała ciekawe opowieści i czytała nam bajkę o pieskach. Potem każdy z nas mógł przymierzyć tajemniczy kapelusz Czarownicy i wypowiedzieć swoje marzenie. Napewno się spełni! Następnie nasza klasa zamieniła się w prawdziwą "kuchnie pełną niespodzianek". Wykonywaliśmy przepyszne sałatki owocowe. Mniam, Mniam! Były wspaniałe. To był super dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćKlasa 1h - spotkanie z p. Karoliną nauczycielem biblioteki szkolnej

Pani Karolina przeczytała nam bajkę pt. "Trzy psy..."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćKlasa 1j na filmie pt. "Pinokio"

30 października 2014 r. klasa 1j wybrała się do kina na film pt. "Pinokio". Było ciekawie i wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel z okazji Święta odzyskania Niepodległości

Klasy drugie - 2a, 2b, 2c zaprosiły całą naszą szkołę na apel z okazji Święta Niepodległości – 11 Listopada.

Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Był podniosły nastrój. Na koniec wszyscy zaśpiewali Hymn państwowy. Była to wspaniała lekcja patriotyczna dla wszystkich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wprowadzenie kolejnej litery - K jak kot w klasie 1b

Dzieci z klasy 1b oprócz pracy indywidualnej, pracowały również w grupach tworząc kocie rodziny - zapraszamy do podziwiania naszych prac.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Jedzenia w klasie 0a

W dn. 14.11 w naszej klasie rozmawialiśmy o znaczeniu wody dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, odbyła się degustacja wód mineralnych dostępnych w sprzedaży. Wykonaliśmy smaczne i zdrowe sałatki owocowe. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem plakatu pt.: "Piję wodę".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Degustacja wody w klasie 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owocowe szaszłyki w klasie 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Odżywiania w klasie 0c

"PIJĘ WODĘ" - pod takim hasłem w naszej szkole zorganizowano Dzień Zdrowego Odżywiania. Dzieci w tym dniu uczyły się jak ważne jest to co jemy i pijemy. Zajęcia przygotowano w formie konkursów, aktywności fizycznych, plastycznych oraz innych emocjonujących zabaw. W klasie 0"c" uczniowie przygotowali pyszne i kolorowe sałatki owocowe. Byli także na degustacji różnych rodzajów wody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Jedzenia - 0d

Dnia 14 listopada w naszej szkole zorganizowano Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem "PIJĘ WODĘ". Dzieci w tym miały degustację różnych rodzajów wody. Uczyliśmy się jak ważne jest to co jemy i pijemy. W klasie 0d uczniowie przygotowali pyszne i kolorowe szaszłyki owocowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe odżywianie w klasie 0e

Woda zdrowia Ci doda!!!!
Mamo Tato wolę wodę
Woda to życie
Pijmy wodę na zdrowie
Woda zdrowa moda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowa żywność w klasie 0f

Dnia 14 listopada w klasie 0f uczyliśmy się o zdrowej żywności oraz napojów. Tego dnia dzieci degustowały różne rodzaje wody dostępnej w sklepiku szkolnym, tworzyły własne logo dotyczące picia wody. Wszystkie dzieci zgodnie uznały wodę za najzdrowszy napój, wymyśliły również hasła, które się do tego odnoszą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jemy zdrowo i kolorowo w klasie 0g

Dzień Zdrowego Jedzenia w klasie 0g miał na celu zachęcenie uczniów do picia wody i pogłębienia wiadomości uczniów na temat złych nawyków żywieniowych. Dzieci miały możliwość zobaczyć prezentację, która dotyczyła znaczenia wody w organizmie człowieka oraz uzyskania niezbędnych informacji o roli owoców i warzyw w naszym życiu. Klasa 0g wspólnie z wychowawcą spożyła drugie śniadanie, następnie wykonała pyszną sałatkę owocową. Uczniowie wzięli również udział w degustacji wód dostępnych w sprzedaży. Na koniec zajęć wspólnymi siłami klasa wykonała plakat pt. "PIJĘ WODĘ".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatki owocowe w 1a

W ramach promowania zdrowego stylu odżywiania kl. 1a robiła sałatki owocowe. Dzieci uczyły się, w jaki sposób urozmaicić codzienne posiłki, aby korzystnie wpływały na zdrowie człowieka. Oprócz tego poznały znaczenie higienicznego i estetycznego przygotowania potraw. Po zakończeniu pracy odbyła się wspólna degustacja. Dzieci częstowały również nauczycieli i kolegów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Jedzenia w 1a

W ramach programu "Akademii Zdrowego Ucznia" klasa 1a wzięła udział w Dniu Zdrowego Jedzenia. Tematem zajęć było zachęcanie uczniów do picia zdrowej wody oraz pogłębianie wiedzy na temat jej znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzieci oglądały prezentację o rodzajach, właściwościach i składzie wód mineralnych oraz degustowały przyniesione wody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Jedzenia w 1b

Dnia 14 listopada 2014r. obchodziliśmy coroczny Dzień Zdrowego Jedzenia w związku z realizowanym przez szkołę programem "Akademia Zdrowego Ucznia". Dzieci pogłebiały swoje wiadomości dotyczące znaczenia wody dla prawiwedłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Spożyły wspólnie z wychowawcą zdrowe drugie śniadanie, zastanawiały się nad rolą wody w codziennym życiu. Następnie wybraliśmy się na degustację wód mineralnych dostępnych w sprzedaży i rozmawialiśmy o innych napojach dostępnych na rynku oraz o tym, czy są zdrowe dla naszego organizmu. Dzieci wykonały z okazji obchodów przepiękne loga oraz angażowały się w układanie rymowanek. Naszymi pracami ozdobiliśmy klasę i dzięki temu powstała ciekawa dekoracja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Smacznie i zdrowo w klasie 1b

Przygotowujemy zdrowe i smaczne sałatki - zdrowe żywienie to podstawa, by wyrosnąć na silnego człowieka :) dlatego na chwilę zamieniliśmy naszą salę na kuchnię i wyczarowywaliśmy przepyszne sałatki owocowe. Było bardzo pachnąco i smacznie - mniamm :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień zdrowego jedzenia w 1c

Jak co roku 14 XI obchodzony jest Dzień Zdrowego Jedzenia tym razem poświęcony dobroczynnemu znaczeniu wody mineralnej w diecie każdego człowieka. Tego dnia w klasie 1C dzieci wykonywały plakaty na w/w temat. Degustowały różną wodę mineralną i porównywały smaki. Ponadto obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą wody i jej zasobów na całym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Woda w klasie 1d

14 listopada klasa 1d uczestniczyła w akcji Dzień Zdrowego Jedzenia. W tym roku hasłem przewodnim naszej klasy była WODA. Na początku przeprowadziliśmy dyskusję o znaczeniu roli wody w życiu człowieka, roślin i zwierząt. Następnie uczniowie wykonali plakat pod hasłem: "Piję wodę". Na zakończenie obchodów uczniowie degustowali różne wody mineralne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Woda w klasie 1e

Dn. 14.11.2014 r. w klasie 1e odbył się dzień zdrowego jedzenia realizowany przez szkołę programem "Akademia Zdrowego Ucznia". W tym dniu uczniowie rozmawiali o zdrowych właœciwoœciach wody. Następnie odbyła się degustacja wody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owoce w klasie 1f

Kolorowy i bardzo smaczny tydzień za nami. Ważyliśmy, porównywaliśmy, odkrywaliśmy walory owoców i warzyw każdym naszym zmysłem. Zapach owoców krojonych do sałatek oraz szaszłyków otulił nas w sali cytrusową nutą i odpowiednio pobudził nasz owocowy apetyt... Natomiast obrazy Giuseppe Arcimboldo stały się inspiracją do tworzenia dzieł płaskich z owoców wyciętych z papieru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tydzień z wodą w klasie 1f

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Zdrowego Jedzenia w klasie 1g

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Znaczenie wody w klasie 1j

Dnia 14.XI.14 r. w klasie 1j rozmawialiśmy na temat znaczenia roli wody w codziennej diecie człowieka. Degustowaliśmy wody mineralne i wykonaliśmy prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowo się odżywiamy - klasa 2a

Uczniowie z naszej klasy systematycznie utrwalają nawyki zdrowego odżywiania się. Codziennie , po drugiej godzinie lekcyjnej jemy śniadanie. Zwracamy uwagę na zdrowe kanapki i zakąski , w których dominują warzywa i owoce. Uzupełnieniem zdrowego śniadania jest picie wody mineralnej. W szkole pijemy też mleko i jemy przygotowane w zestawach warzywa i owoce. O konieczności zdrowego stylu życia przypominają gazetki tematyczne, promujące zdrową żywność - warzywa i owoce zamiast słodyczy. Najwięcej radości było w czasie samodzielnego wykonywania sałatek owocowych i ich wspólne zajadanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c - przepis na sałatkę owocową

Dzieci z klasy 2c razem zrobiły sałatkę owocową. Zapisały przepis w zeszytach. Wspólnie usiadły do stołu i jadły swoje wytwory. Smakowało, bo samodzielnie wykonały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wieczornica pieśni patriotycznych

Dnia 19.11. 2014 r. odbyła się wieczornica przygotowana przez uczniów kl. 1a, 1f, 1i, ich wychowawców oraz wychowawców świetlicy.
Do wspólnego śpiewania zaproszono rodziców uczniów, którzy licznie przybyli na spotkanie. Uroczystość uświetniły Panie wicedyrektor: Pani Bogumiła Wodyńska i Pani Agnieszka Jasitczak- Wolska.
Kolejna rocznica odzyskania niepodległości uświadamia nam, że żyjemy w kraju wolnym i niepodległym.
Zaprezentowane przez dzieci pieśni obejmowały okres od I do II wojny światowej. Towarzyszyły one żołnierzom w ich codziennym życiu, opowiadały o przeżyciach i rozterkach, zagrzewały do walki. Razem z uczniami śpiewali również ich rodzice korzystając ze specjalnie przygotowanego na tę okazję śpiewnika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień życzliwości w klasie 0a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień życzliwości w klasie 1b

"Nigdy człowiek nie wy­ras­ta na ty­le ze swoich lat dziecięcych, by nie szukał w swym otoczeniu społecznym opar­cia i życzliwości."
Antoni Kępiński

Dnia 21 listopada 2014r. obchodziliśmy DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, aby podkreślić i uświadomić sobie jak ważne w spotkaniu z drugim są dobre słowa, przyjazne gesty, pomocna dłoń oraz uśmiech, który pomaga rozpędzić chmury na niebie naszego życia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Aktywana szkoła - aktywny uczeń" - klasa 1j

Klasa 1j w ramach udziału w ogólnopolskim konkursie "Aktywana szkoła - aktywny uczeń" uczestniczyła w lekcji pt. "Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywieniową". Dzieci wykonały ładne prace plastyczne na dany temat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b na wycieczce w sklepie Castorama

24 listopada klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Castoramy. Dzieci poznały tam zastosowanie recyklingu, oraz poznały sklep "od podszewki". Każdy wyszedł z osobiście ozdobioną doniczką i zimowym kwiatkiem. Wszyscy powrócili do szkoły w doskonałych humorach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejkowe "Czary Mary" w klasie 0c

W czwartek 27.11. 2014r. w klasie 0c obyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy przenieśliśmy się w świat wróżb i magii. Przy pomocy rekwizytów wróżyliśmy sobie przyszłość. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały nam zabawy przy muzyce. Rodzice zorganizowali wspaniały poczęstunek.
Dziękujemy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0d

Dnia 28.11.2014 w klasie 0d odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie mogli poznać tradycyjne andrzejkowe wróżby. Dużą radość sprawiła dzieciom konkurencja ustawiana butów w rzędzie. Były wróżby, magia oraz zabawy przy muzyce. A na koniec dzieciaczki zajadały się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0g

Zabawa andrzejkowa w klasie 0g przyniosła wiele uśmiechu na buziach dzieci. Uczniowie mogli poznać tradycyjną andrzejkową wróżbę - lanie woskiem. Dzieci z entuzjazmem zgadywały co pani odlała z wosku, używając dziurki od klucza. Każdy miał inny pomysł na temat kształtu wosku, ale wszystkie zostały zaakceptowane. Były wróżby dotyczące zawodów, spędzania wakacji czy poznawania imion swoich przyszłych wybranków. Największą radość sprawiła dzieciom konkurencja ustawiana butów w rzędzie z których dzięki andrzejkowej przepowiedni mogły dowiedzieć się gdzie pojadą na wakacje. Swoją energię rozładowały tańcząc do woli w rytm znanych im piosenek. Na koniec zjadły słodki andrzejkowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. W dobrym nastroju i miłym gronie poznały tradycje ludowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 1a

Dn. 28 XI w kl. 1a odbyły się tradycyjne andrzejki. Dzieci doskonale się bawiły uczestnicząc w kolejnych zabawach i wróżbach andrzejkowych, które prowadziły 2 mamy "Czarodziejki" wraz z wychowawczynią. Z ciekawością i humorem poznawały swoją wywróżoną przyszłość. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 1d

W piątek 28 listopada klasa 1d obchodziła Andrzejki. W tym dniu odbyły się różne konkursy i wróżby, m.in. dzieci mogły wywróżyć sobie imię swojej przyszłej żony lub przyszłego męża, sprawdzić kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni, a także co ich niebawem miłego spotka. Oprócz wróżb były przeróżne konkursy przy muzce.Cała zabawa oprawiona była słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 2a

Rodzice z panią Bogusią zorganizowali nam katarzynkowo - andrzejkowe zabawy. Były to głównie zagadki i zabawy dydaktyczne. Losowaliśmy ciasteczka z zagadkami, które utrwalały wiadomości przyrodniczo - polonistyczne. Bawiliśmy się w kalambury, w kategorii bajki. Dzieci pokazywały postacie bajkowe, których nazwę należało odgadnąć lub losowały nazwę zawodu wykonywanego w przyszłości. Punktem kulminacyjnym zabaw było lanie wosku i odgadywanie pomyślnych życzeń. Wszyscy świetnie się bawili i otrzymali słodkie nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Muzeum Fryderyka Chopina - klasa 2C na wycieczce

28 listopada klasa 2C była na wycieczce w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Poznaliśmy życiorys naszego wielkiego Polaka. Zwiedzaliśmy muzeum , a później mieliśmy zajęcia muzyczne.
Uczyliśmy się tańca "Krakowiaka".
Jesteśmy po dużym wrażeniem. Jest to bardzo współczesne muzeum..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2C - Manufaktura cukierków

Po wycieczce w muzeum, poszliśmy jeszcze do "Manufaktury cukierków" przy ulicy Tamki. Sami wykonywaliśmy lizaki. Zapoznaliśmy się z produkcją lizaków i cukierków. Dowiedzieliśmy się również jak dbać o zęby, i które słodycze są zdrowe.
To był udany dzień. Wiele się nauczyliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia plastyczne w klasie 0g

Zajęcia plastyczne są najbardziej rozpowszechnioną formą ekspresji, gdyż dzieci bardzo lubią rysować, malować, rzeŸbić i lepić. Podczas tworzenia wykazują się dużą wyobraznią oraz inwencją własną. Klasa 0g bardzo lubi zajęcia plastyczne, zawsze z wielką ochotą i uœmiechem na twarzy w nich uczestniczy. Działalność plastyczna w naszej klasie wzbudza radość, zadowolenie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Dzieci „tworzą” swoje prace na podstawie tego, co je zaciekawia i interesuje. Oglądają stworzone przez siebie obrazki poznają tematykę oraz swoje zainteresowania. Dzieci są bystrymi obserwatorami wszystkiego co widzą wokoło siebie i wrażliwie przeżywają to co je i innych ludzi raduje i zaciekawia. Zajęcia plastyczne aktywizują wszystkie uczniów. Uczš samodzielności, dajš poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości, wyrabiają wrażliwość estetyczną. Zachęcają do współpracy, krytycyzmu i pozwalają nam pozbyć się negatywnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 0b do "Manufaktury cukierka"

Wycieczka do "Manufaktury cukierka" i do stowarzyszenia "Tęcza" - wręczenie dzieciom niepełnosprawnym upominków wykonanych przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0e w manufakturze cukierków

10 grudnia klasa OE, wybrała się na wycieczkę do Manufaktury cukierków. Podczas spotkania dzieci, miały możliwość zobaczenia jak powstają pyszne słodkie cukierki. Karmelki powstały na oczach dzieci od momentu wylania cukru na stół po jego złożenie i skrojenie. Specjalnością Manufaktury są kolorowe lizaki, które również powstały na oczach dzieci. Największą przyjemność sprawiła dzieciom degustacja słodkości. Wszystkie dzieci dostały lizaki oraz opakowanie cukierków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Mikołajkowy

Dnia 5 grudnia zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie oczekiwać na spotkanie z wyjątkowym Gościem: Świętym Mikołajem. Przygotowaliśmy dla Niego wiersze, tańce i piosenki, które bardzo radośnie umiliły nam czas. Nie brakło także wzruszających momentów. Ku naszej uciesze Święty Mikołaj zawitał wśród nas i po zakończonym Apelu kontynuował swoją wędrówkę, by obdarować grzeczne dzieci prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0a

W dniu 05.12 klasę 0a odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci prezentowały poznane wiersze i piosenki. Wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołaj w klasie 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0d

Dzień 5 grudnia 2014r był wyjątkowy w klasie 0d. Święty Mikołaj zrobił nam niespodziankę i zostawił bilety na salę zabaw "PIMKI". Zabawa była wspaniała, bawiliśmy się na konstrukcji, zjeżdżalniach oraz trampolinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0f

Dnia 05.12.2014 r. Klasa 0F z nadzieją oczekiwała przyjścia Świętego Mikołaja śpiewając pastorałki oraz piosenki . Wielka radośc była kiedy do klasy zawitał gość z wielkim workiem pełnym prezentów. Dzieci pięknie zaśpiewały i mówiły wierszyk na prośbę Św. Mikołaja. Ten dzień w naszej klasie wolny był od zajęć dydaktycznych by w szczególny sposób uczcić tak ważne święto w życiu dzieci jakim są Mikołajki. Aktywnie uczestniczyliśmy również w apelu zorganizowanym przez klasy pierwsze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny Św. Mikołaja w klasie 0g

Dzień 5 grudnia był dla klasy 0g pełen wrażeń. Klasa miała przystroić choinkę w ozdoby, które dzieci przyniosły z domu. W tym dniu również miał ich odwiedzić bardzo ważny gość - Święty Mikołaj. Uczniowie przez cały czas słuchali w skupieniu czy charakterystyczny dzwoneczek, który było słychać w całej szkole "zmierza" w ich kierunku. Dzieci nie miały wątpliwości, że się zjawi - przecież klasa 0g to bardzo grzeczne dzieci. Święty Mikołaj wręczył wszystkim uczniom wspaniałe prezenty, co sprawiło, że na ich twarzach zawitał uśmiech, który towarzyszył im do końca dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z Mikołajem w klasie 1b

Po zakończonym Apelu i do nas zawitał wyjątkowy Gość - Święty Mikołaj. Był to niezwykły czas, pełen radości i dobrego humoru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Św. Mikołaj wśród uczniów klasy 1d

5 grudnia klasa 1D gościła św. Mikołaja. Dzieci otrzymały w prezencie kalendarze adwentowe oraz zaproszenia na spektakl "Królowa śniegu". Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie z naszym miłym Gościem. Bardzo dziękujemy za przybycie św. Mikołaju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Św. Mikołaj w klasie 1e

Specjalnym gościem w naszej klasie był Święty Mikołaj.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Św. Mikołaj w klasie 1j

Klasę 1j odwiedził św. Mikołaj i Śnieżynka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 2a

W piątkowy dzień, naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze Śnieżynką. Witali dzieci uśmiechem, radością i cukierkami. W szkole panował bardzo świąteczny, mikołajkowy nastrój. Gdy rozpoczęliśmy lekcje, usłyszeliśmy głośne nawoływanie i pukanie do drzwi. To był Mikołaj przyszedł z życzeniami i podarkami, które musieliśmy wykupić piosenką i wierszami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1e w bibliotece

Dnia 11.12.2014 r. uczniowie klasy Ie gościli w swojej klasie panią bibliotekarkę, która opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece, o tym czego nie wolno robić w bibliotece, jak trzeba dbać o książki. Jak sie okazało doskonale się orientowali w swoich obowiązkach czytelniczych.

Na zakończenie rozmowy uczniowie utworzyli regulamin poszanowania książek. Na koniec uczniowie klasy I e poszli wraz z nauczycielem do biblioteki szkolnej, gdzie samodzielnie mogli sobie wybrać i wypożyczyć książeczkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1g w programie Warszawskiej Linii Edukacyjnej

12 grudnia 2014 uczniowie klasy 1g wzięli udział w programie Warszawskiej Linii Edukacyjnej. Zajęcia ddotyczyły historii tramwajów warszawskich, bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wżieły udział w przejażdżce zabytkowym tramwajem, spotkały się z przedstawicielami Tramwajów Warszawskich i Policji oraz ratownikiem medycznym. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, ale najwięcej emocji wzbudziły praktycznie ćwiczenia praktyczne pod okiem profesjonalisty

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Klasa 1f w Manufakturze Cukierków

Podczas wizyty w Manufakturze Cukierków dzieci z klasy I f, miały możliwość zobaczenia jak powstają ręcznie wyrabiane cukierki. Karmelki powstały w obecności dzieci od momentu wylania cukru na stół po jego uformowanie w kształt lizaka. Największą atrakcją było samodzielne skręcanie lizaków przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Ozdoby choinkowe w 0d

W dniu 17.12.2014 przygotowaliśmy masę solną, z której później wycinaliśmy wspaniałe ozdoby na świąteczną choinkę oraz dekorowali według własnego pomysłu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0g w Teatrze Baj

18 grudnia klasa 0g była w Teatrze Baj na przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Po spektaklu klasa uczestniczyła w lekcji teatralnej, na której dzieci mogły dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy dotyczących pracy aktora, scenografii i zaplecza Teatru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1c i 1d w Teatrze Baj

18 grudnia klasy: 1c i 1d były w Teatrze Baj na przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Po spektaklu każda z klas uczestniczyła w lekcji teatralnej, na której dzieci mogły dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy dotyczących pracy aktora, scenografii i zaplecza Teatru. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Klasy 1g i 1i na Zamku Królewskim w Warszawie

18 grudnia 2014r. wspólnie wybraliśmy się na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Uczniowie obejrzeli kolekcję kobierców wschodnich eksponowaną we wnętrzach pałacu Pod Blachą. Dzieci zapoznały się nazewnictwem, motywami oraz techniką tkania dywanów. Na zakończenie obejrzały przedstawienie pt. "Lampa Alladyna".

Wycieczka była też okazją do podziwiania choinki na Placu Zamkowym oraz dekoracji świątecznych w mieście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs "Chodźmy
do ZOO" w 1a

Klasa I A wzięła udział w konkursie plastycznym "Chodźmy do Zoo", który zorganizowany był przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m. st. Warszawy. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na świat zwierząt i troski na ich los, a także promowanie działalności Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Dzieci wykonały gazetkę z własnoręcznie przygotowanych prac oraz plakat reklamujący Warszawski Ogród Zoologiczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Talenty w klasie 1i

Uczniowie klasy 1i prezentują swoje talenty biorąc udział w konkursach. Ostatnio dwie uczennice zostały nagrodzone dyplomami. Pola Wójcik zajęła 1 miejsce w szkolnym konkursie "Dekoracja Bożonarodzeniowa - sztuka rodzinna". Zaś praca plastyczna Amalii Kowalewskiej wzięła udział w wystawie Anioły zorganizowanej w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Amelka także wcześniej zajęła 1 miejsce w konkursie bibliotecznym "Okładka ulubionej książki". Serdeczne gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia plastyczne w klasie 1h

Na dodatkowych zajęciach plastycznych w kl. Ih dzieci pochłonęła praca nad ozdobami choinkowymi z masy solnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dekorujemy świąteczne ciastka i pierniki

Dzięki współpracy z Rodzicami udało nam się zorganizować lekcję dekorowania ciastek i pierników świątecznych. Mama jednej z uczennic, pracująca w cukierni, bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy i pokazała dzieciom, jakie "arcydzieła" można zrobić z produktów żywnościowych. Było bardzo smacznie i kolorowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Piernikowe inspiracje w klasie 1h

W kl. I h przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dekorowanie pierników w klasie 1j

Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z klasy 1J według własnego pomysłu dekorowały pierniczki świąteczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Wigilijny - Jasełka

19 grudnia w naszej szkole dzieci z klas OE, OF , OB, wystawiły "Jasełka". Wspaniały występ dzieci wprowadził wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 1a

Dn. 19.12.2014r. odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaproszeni zostali rodzice i bliscy uczniów. Klasa zaprezentowała program artystyczny dotyczący tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci śpiewały również kolędy i pastorałki. Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Rodzice zrewanżowali się dzieciom przygotowanym przez siebie poczęstunkiem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, pełnej serdeczności atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa 1b

W dniu 19 grudnia 2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel związany z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, a po nim w klasie zorganizowaliśmy WIGILIĘ KLASOWĄ. Nie brakowało szczerych uśmiechów i życzeń a wspólnie śpiewane kolędy wprowadziły nas w nastrój świąteczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa 1i

19 grudnia odbyła się wigilia klasowa. Uczniom został przybliżona tradycja wigilii. Po złożeniu życzeń i połamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do odświętnie nakrytego stołu. Przy stole poza smakowaniem poczęstunku przeprowadzony został Quiz bożonarodzeniowy, nie zabrakło również wspólnego śpiewu kolęd. O poczęstunek zadbali rodzice, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 2a

Tradycją naszej klasy było szkolne spotkanie wigilijne uczniów z rodzicami. Z tej okazji przygotowaliśmy inscenizację bożonarodzeniową, połączoną ze wspólnym kolędowaniem. Występy uczniowskie, czas dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń, dostarczyły naszej pani, dzieciom i ich rodzicom mnóstwo radości i wzruszeń. Po klasowej uroczystości udaliśmy się na szkolne kolędowanie przy betlejemskiej szopce narodzin Jezusa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b eksperymentuje

W czasie jednej z lekcji zamieniliśmy się w badaczy naukowych i sprawdzaliśmy, czy jest możliwe przyklejenie się do balonu różnych rzeczy bez używania kleju, to, czy balon z powietrzem i bez niego waży tyle samo a także chcieliśmy wytłumaczyć, za pomocą balonu, sznurka, taśmy, słomki i dwóch krzeseł w jaki sposób działa odrzutowiec. Efekty naszych poszukiwań były bardzo ciekawe i pouczające.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie klasy 1a, 1f
i 1g z Żeglarzem

Styczeń w klasach pierwszych a, f oraz g rozpoczął się od ,,żeglowania". Mogliśmy tego dokonać dzięki odwiedzinom taty Zosi Orczykowskiej-pana Macieja Orczykowskiego, który jest pierwszym oficerem na żaglowcu ,,Zawisza Czarny". Dzieci rozpoczęły tę wyprawę od skróconej lekcji historii żeglarstwa oraz odkryć, których dokonywali pierwsi podróżnicy. Padły ważne nazwiska, takie jak Mikołaj Kopernik czy Ferdynand Magellan. Dzieci w międzyczasie miały możliwość wykazania się znajomością mapy świata, ale także zadawały pytania i tu przy wielkich odkryciach padło pytanie: W którym roku były te odkrycia? I na pozór, wydawać by się mogło, trudny temat okazał się jednak bardzo interesujący dla naszych uczniów. Dzieci poznały również kilka przesądów wynikających z kontaktu i współpracy żeglarzy z przyrodą np.: czego nie wolno robić na pokładzie statku, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia? Nie wolno przynosić ciętych kwiatów oraz gwizdać. A kiedy wieje wiatr kobieta, najlepiej nie będąca mężatką, powinna podrapać piętę masztu - co przyniesie pomyślny wiatr. Oprócz pięknych fotografii przenoszących nas do miejsc, w których nasz gość żeglował, mogliśmy obejrzeć również krótkie filmy między innymi pokazujące tańczący wokół statku orszak delfinów czy trzymające w napięciu wybuchy wody z gorących źródeł. Warto wspomnieć, że pan Maciej Orczykowski jest laureatem jednej z nagród w kategorii REJS ROKU 2012, przyznanej mu za samotny rejs Gdynia-Islandia na jachcie "Drosomak".
Panie Macieju DZIĘKUJEMY za inspirujące zajęcia i czas poświęcony na dzielenie się z nami swoją pracą i pasją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Bal Karnawałowy

09.01.2015r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym wzięły udział wszystkie dzieci ze szkoły, które przebrane były za postacie z bajek i filmów. W doskonałych nastrojach bawiły się księżniczki, wróżki, piraci i rycerze. Uczestnicy balu mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Nie brakowało również konkursów, w których bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci nie chętnie opuszczały salę balową.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tydzień o kosmosie w 1f

Tydzień o kosmosie został uwieńczony instalacją ścienną naszego autorstwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do gabinetu stomatologicznego klasy 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawy na boisku szkolnym w śniegu - klasa 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c w teatrze Syrena

W poniedziałek pojechaliśmy do Teatru Syrena na przedstawienie: "Dzieci z Bullerbyn". Spektakl bardzo nam się podobał. Były ładne dekoracje. Aktorzy zachęcili nas do przeczytania książki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z teatrem klasy 2a

13 stycznia 2015 r. byliśmy w Teatrze Syrena na przedstawieniu "Dzieci z Bullerbyn". Było nam niezwykle przyjemnie siedzieć w fotelach prawdziwej sali teatralnej dla widzów. Zachwyciliśmy się scenografią i grą aktorską. Dialogi między aktorami zostały urozmaicone muzyką i śpiewem. Do wspólnej zabawy zostali włączeni widzowie, dzieci oglądający przedstawienie. Sztuka teatralna zachęciła nas do czytania książki " Dzieci z Bullerbyn", którą napisała Astrid Lindgren.


Apel "Bezpieczne ferie zimowe"

Tuż przed feriami w naszej Szkole odbył się apel BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE. Dzieci z klas O c i Od przypomniały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Występ uatrakcyjniły wesołe wiersze i piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tłusty Czwartek w klasie 1b

Dzięki naszym Kochanym Rodzicom mogliśmy smakowicie obchodzić w klasie TŁUSTY CZWARTEK. Było baaaaaaaardzo pysznie :D Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Walentynki w klasie 1b

14 luty, jak każdemu wiadomo jest ŚWIĘTEM ZAKOCHANYCH. Dzieci z klasy 1b po zakończonym apelu, w czasie którego obejrzały spektakl "Mały Książę" przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły zastanawiały się nad tym, czym dla nich jest MIŁOŚĆ i czy jest ona w ogóle potrzebna w naszym życiu. Uwieńczeniem naszych analiz były wykonane przez uczniów serc symbolizujących omawianą tematykę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Mały Książę"

W dniu 13 lutego w naszej szkole miało miejsce piękne wydarzenie. Uczniowie z Koła Teatralnego "Lolek" prowadzonego przez s. Ewę Barłowską przygotowali przedstawienie pt. "Mały Książę". Aktorzy spisali się wspaniale. Na długo zapamiętamy Małego Księcia, piękną Różę, Króla, Próżnego, Bankiera, Latarnika, Geografa i zwierzęta.
16 lutego, po południu aktorzy zebrali się raz jeszcze dla swoich Rodziców, którym na pewno zapadły w pamięć słowa: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego przedstawienia: Rodzicom i Pracownikom Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b

"Kochani DZIADKOWIE!
Z okazji Waszego Święta życzymy Wam dużo zdrówka i samych szczęśliwych dni!"
- KLASA IB Z WYCHOWAWCĄ-

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a i 1f w Teatrze Baj na przedstawieniu "Królowa Śniegu"

Królowa Śniegu to jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Opowiada ona losy małej Gerdy wędrującej po świecie w poszukiwaniu przyjaciela. Po licznych przygodach dziewczynka dociera wreszcie do Lodowego Pałacu Pani Zimy i odnajduje w nim Kaja, lecz z sercem zamienionym w bryłkę lodu. Dzięki prawości charakteru i gorącemu uczuciu udaje jej się w końcu wyrwać chłopca spod działania czaru. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody dziewczynki, cieszyły się ze zwycięstwa dobra nad złem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Teatr 6 Piętro - kl. 1b i 1e

W czwartek 19 lutego 2015r. klasa 1b i 1e wybrały się do TEATRU 6 PIĘTRO na spektakl "Bromba w sieci". Opowiadał on o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sadzenie cebulek kwiatów w kl. 1e

Uczniowie z klasy 1e na edukacji przyrodniczej sadzili cebulki kwiatów. Celem tych zajęć było kształtowanie wśród dzieci szacunku dla przyrody i jej piękna. Poprzez samodzielne prace przybliżono uczniom etapy sadzenia roślinek oraz nauczono odpowiedzialności za jej wzrost, poprzez baczne obserwacje oraz pielęgnacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b na straganie - utrwalenie nazw warzyw

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a i 1f na koncercie muzyki poważnej

Dn. 05.03.2015 r. kl. 1a i 1f uczestniczyły w koncercie muzyki poważnej pt. "Marcowe tęsknoty" w ramach Poranków Muzycznych organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Wykonawcami koncertu byli uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia oraz studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Dzieci wysłuchały między innymi utworów H. Wieniawskiego, L.van Beethowena, S. Rachmaninowa.
Po zakończonym koncercie uczniowie uczestniczyli również w spacerze po Starówce. Poznawali i podziwiali najważniejsze zabytki Starego Miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b poznaje zawody - Ratownik medyczny

Nie ulega wątpliwości, że zawód ratownika medycznego jest jednym z ciekawszych. W dniu 09.03.2015r. gościliśmy w naszej klasie Mamę jednej z uczennic wykonującą ten zawód. Dużo opowiedziała nam o swojej pracy. Zobaczyliśmy jak wygląda profesjonalna apteczka, uczyliśmy się także resuscytacji krążeniowo oddechowej. Dzięki tej lekcji utrwaliliśmy sobie numery alarmowe i rozmawialiśmy o tym, jakie informacje należy podawać, w razie konieczności zadzwonienia po pomoc. Było to bardzo ciekawe spotkanie - dziękujemy! !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1j w "Centrum Nauki Kopernik" i "Planetarium"

Dnia 10 marca 2015 r klasa 1j była na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Dzieci wybrały się w kosmiczną podróż z bohateramy filmu pt.: "Sekrety kartonowej rakiety". Testowały samodzielnie rozwiązania technologiczne oparte na wynazkach sprzed wielu lat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0c w biobiotece

16 marca dzieci z klasy 0c wraz z opiekunami odwiedziły bibliotekę. Zajęcia zorganizowane przez panią bibliotekarkę były bardzo ciekawe. Dzieci dowiedziały się jak można założyć kartę, czym różni się biblioteka od księgarni, miały okazję przejrzeć księgozbiory oraz zaprojektować okładkę swojej ulubionej książki. Wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0b - robimy naczynia z masy papierowej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 1e do "Centrum Nauki Kopernik"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Hodowla fasoli w klasie 1i

13 marca 2015 założyliśmy klasową ekologiczną hodowlę fasoli na parapecie. Do tego celu wykorzystaliśmy butelki plastikowe, z których zrobiliśmy doniczki. Fasola wzrastała na podłożu z 2 warstw gazy. Przez cały czas dzieci dbały aby był odpowiedni dostęp światła i wody szczególnie podczas kiełkowania roślin. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b i 1g w "Centrum Nauki Kopernik"

12.03.2015r. odwiedziliśmy CNK wraz z planetarium. Zapoznaliśmy się z wyglądem nieba nocą w różnych porach roku. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy charakterystyczne obiekty widoczne na niebie. Zapoznaliśmy się także z wyglądem i nazewnictwem przyrządów służących do obserwacji ciał niebieskich. Najciekawsze było zwiedzanie stanowisk wystawowych CNK - była to nasza aktywność badawcza. Dzięki tej wycieczce poszerzyliśmy wiedzę o człowieku oraz odkrywaliśmy prawa fizyki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1i - klasowa wycieczka do Fabryki Krówek
w Milanówku

16 marca 2015 klasa Ii była na ciekawej wycieczce w Fabryce Krówek Reklamowych w Milanówku. Uczniowie mieli okazję poznać historię receptury krówek sięgającą lat 20 ubiegłego wieku. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie fabryki, której produkcja w znacznej mierze oparta jest na pracy ręcznej. Na koniec wszyscy uczestniczyli w zajęciach plastycznych podczas, których tworzyli autorskie projekty opakowań krówek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b poznaje zawody - Chemik

17.03.2015r. zaprosiliśmy do naszej klasy jednego z ojców, który pokazał nam różne przedmioty z czasów wojny. Dowiedzieliśmy się także różnych ciekawych rzeczy o materiałach wybuchowych oraz tego, jak należy zachować się w przypadku znalezienia przedmiotu niewiadomego pochodzenia. Była to bardzo pouczająca lekcja, za którą bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy: 1a, 1c, 1d i 1e w Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium

19 marca klasy 1a, 1c, 1d i 1e odwiedziły Planetarium i Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c - Wycieczka do Belwederu i Łazienek Królewskich

Klasa 2c w piątek 20 marca była na wycieczce w Belwederze. Zwiedzaliśmy Pałac, którego nazwa pochodzi od włoskiego słowa belwedere i oznacza "taki, z którego roztacza się piękny widok". W podziemiach widzieliśmy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i wystawę poświęconą Orderowi Virtuti Militari.
Na parterze byliśmy w gabinecie Marszałka Piłsudskiego.
Po zwiedzeniu Pałacu poszliśmy na spacer po Łazienkach Królewskich.
Wycieczka była interesująca. Była to ciekawa lekcja patriotyczna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2b w Centrum Nauki Kopernik

Klasa 2b przywitała wiosnę wycieczką do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Wycieczka była atrakcyjna i udało się nam, w pewnym stopniu odpowiedzieć na pytanie "Jak to działa". Szkoda, że czas tak szybko biegł i nie mogliśmy zostać tam dłużej. Największym zainteresowaniem cieszyły się koła zębate i pomieszczenie imitujące trzęsienie Ziemi. C N K to bardzo inspirujące miejsce i chętnie odwiedzimy je jeszcze raz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosna, ach to Ty!

W dniu 23.03.2015r. odbył się występ artystyczny z okazji przywitania wiosny. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 0g wraz z chórem szkolnym. Aktorzy byli bardzo emocjonalnie zaangażowani w występ, przedstawili spektakl nawiązujący do poznania tradycji pożegnania zimy i przywitania wiosny. Przygotowali ciekawe kostiumy, nie zabrakło również barwnej scenografii i wesołej muzyki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka wiosenna w klasie 1g

Na zajęciach technicznych uczniowie kl. 1g przygotowali pyszną sałatkę z nowalijek. Zapach świeżych warzyw i aromatycznych przypraw sprowadził do nas wielu ciekawskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosenna praca w parach w klasie 1i

W związku z rozpoczynającą się wiosną w klasie 1i uczniowie w parach wykonali pracę pod hasłem "Ptaki wracające wiosną do Polski". Taka forma pracy, poza zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy przyrodniczej była doskonałą okazją do poćwiczenia współpracy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Witaj wiosno w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b postanowili uroczyśœcie inscenizacją teatralną powitać WIOSNĘ. Nasza sala wypełniła się zaproszonymi Goœśćmi, dzieci wcieliły się w różne postacie, było radośœnie i kolorowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Witamy Wiosnę" w klasie 1h

W klasie 1h odbyło się przedstawienie dla Rodziców i zaproszonych gości pt.: "Witamy Wiosnę".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0b robi palemki na "Niedzielę Palmową"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Wielkanocny

31 marca 2015 r. odbyło się wielkanocne spotkanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie klas 0a i 0b wystąpili w przedstawieniu, a tym samym przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku śœwiętami. Muzycznego charakteru nadał inscenizacji akompaniament w wykonaniu uczniów klasy 1f. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętnośœci gry na flażoletach, bongosach i metalofonie oraz instrumentach z Instrumentarium Orffa. Niewątpliwie największą atrakcją dla wszystkich uczniów obecnych podczas spotkania było pokropienie wodą prosto z dyngusówki. Dzięki żywiołowej reakcji dzieci poczuliœśmy radosny nastrój ŚŒwiąt Wielkanocnych.

Pod koniec apelu pani wicedyrektor Bogumiła Wodyńska oraz pani wicedyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska wręczyły uczniom dyplomy za udział w dzielnicowym konkursie pt.: "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" oraz "Witaż wielkanocny".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ozdoby wielkanocne w kl. 1g

W przeddzień przerwy świątecznej gościliśmy w naszej klasie panią Adriannę Szarowicz oraz panią Monikę Adamczuk. Pod kierunkiem rodziców dzieci wykonały ozdoby wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b na Starym Mieście

W piękny, słoneczny, kwietniowy dzień odbyła się wycieczka na Stare Miasto. Pierwszy przystanek przy Kolumnie Zygmunta. Następnie spacer wąskimi uliczkami i przystanek na rynku. Punktem kulminacyjnym było Muzeum Historyczne m. st. Warszawy i przybliżenie legendy o Bazyliszku. Uczniowie chętnie brali udział w przedstawieniu. Teraz już każde dziecko z 2B może dokładnie opowiedzieć warszawską legendę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d w Castoramie

17 kwietnia odbyły się warsztaty stolarskie w Castoramie. Dzieci z klasy 1d mogły samodzielnie skonstruowań swój samolot, a następnie pomalować go według własnego pomysłu. Na zakończenie spotkania odbył się słodki poczęstunek, a każde dziecko zostało nagrodzone dyplomem za udział w warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a w Muzeum Narodowym

21 kwietnia byliśmy na lekcji muzealnej. Poznaliśmy gmach Muzeum Narodowego, w którym są zgromadzone dzieła sztuki - obrazy i rzeźby malarzy polskich i zagranicznych. Nasze spotkanie ze sztuką malarską dotyczyło przedstawiania na obrazach pór roku i pór dnia. Patrzyliśmy na sposoby ilustrowania pędzlem pejzaży zimowych, letnich, wiosennych czy jesiennych oraz dni i nocy. Bardzo nam się spodobała lekcja w muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lubimy pływać - klasa 2a

W czwartki bardzo chętnie chodzimy na basen. Uwielbiamy zajęcia nauki pływania. Robimy coraz większe postępy w pływaniu, skakaniu do wody i w wodnych zabawach. Czujemy się jak ryby w wodzie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 0a do Ochotniczej Straży Pożarnej

24 kwietnia dzieci z klasy 0a wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie. Dzieci zwiedziły budynek, przekazano im wiele informacji dotyczšcych pracy strażaka, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa. Obejrzały wozy strażackie, wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urzšdzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba wsiadanie do wozu. Spotkanie uœwiadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba a niejedno dziecko w przyszłoœci chciałoby pracować w straży pożarnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sadzimy kwiatki w klasie 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d obchodzi Dzień Ziemi

22 kwietnia klasa 1d aktywnie obchodziła Dzień Ziemi. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodziliśœmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel pośœwięcony ekologii. Uczniowie kl. 1g i 1i wystąpili w przedstawieniu słowno-muzycznym pt. „Jak rozweselić Ziemię?”. Dzieci zachwycały pięknymi i bardzo ciekawymi przebraniami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kl. 1g na koncercie muzyki klasycznej

24.04.2015r. kl. 1g wysłuchała koncertu muzyki klasycznej pt. „Zieleniš się sady i ogrody” w ramach Poranków Muzycznych Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej. W repertuarze znalazły się utwory m.in. J. S. Bacha, F. Chopina, L. Van Beethovena.
W wolnym czasie uczniowie odbyli spacer po Starówce, podczas którego poznawali i podziwiali najważniejsze zabytki. Mięli też okazję wysłuchać melodii granych na katarynce oraz zapoznać się różnymi ciekawostkami na jej temat.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0b - zabawy na placu zabaw

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel "Majowe Święta"

6 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się apel pt. "Majowe święta", który przygotowały dzieci należące do chóru szkolnego "Wesołe Nutki" . Można było m.in. usłyszeć fragment hymnu Unii Europejskiej zagrany przez dzieci na dzwonkach i piosenkę o naszych symbolach narodowych. Na koniec dzieci wszystkim przypomniały piosenką o tak ważnym dla wszystkich Dniu Mamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzieci z klasy 0d na wycieczce w bibliotece

8 maja dzieci z klasy 0d były na wycieczce w bibliotece. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokazny księgozbiór, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach. Na zakończenie spotkania dzieci projektowały okładkę swojej książki. Była też wycieczka pośród półek z książkami. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b - zajęcia w Castoramie

8 maja 2015 r. dzieci z klasy 1b uczestniczyły w warsztatach MAJSTERKOWO w sklepie Castorama.
W czasie zajęć dzieci uczyły się malowania na szkle, dowiedziały się jak biegnie prąd, jak rozwijają się rośœliny czy jak powstaje ceramika. Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie, uczniowie wrócili uśœmiechnięci i zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzieci z klasy 1j na lekcji edukacyjnej w szpitalu

15 maja dzieci z klasy 1j były na lekcji edukacyjnej w szpitalu. Poznały pracę lekarza anestezjologa oraz uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy i zakładaniu gipsowego usztywnienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Kraina Bajek" - piknik szkolny

W piękny sobotni dzień, tj. 16 maja na szkolnym boisku SP4 przy ul. Walerego Sławka odbył się piknik szkolny, którego tematem przewodnim była "Kraina Bajek" - motywy związane z najpiękniejszymi baśniami.

Podczas tegorocznego pikniku można było spotkać m.in. Królewnę Śnieżkę, Czarownice, Kota w butach, Kopciuszka, Królewnę, Jasia i Małgosię, Krasnoludków oraz wiele innym ciekawych postaci z bajek.
Wśród atrakcji nie zabrakło wspaniałych występów przygotowanych przez uczniów pod kierownictwem nauczycieli, pokazu umiejętności psa tropiciela, gier i zabaw sportowych, językowych, logicznych, twórczych itp., zdobienia koron, quizów i konkursów, malowania kolorowanek związanych z bajkami, własnoręcznego robienia różdżek, malowania myszkek wykonanych z masy solnej, nawlekania koralików itp. Można było również wziąć udział w loterii fantowej, zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej czy stać się na chwilę "Małym Majsterkowiczem".
Jednym słowem... nie brakowało świetnej zabawy w przyjemnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ćwiczymy tańce na zajęciach Zumby - klasa 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c na Lotnisku im. F. Chopina

19 maja klasa 2c zwiedziła Lotnisko im. F. Chopina.
Wycieczka była bardzo interesująca. Dzieci były zachwycone.
Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1j w Parku Rozrywki

22 maja klasa 1j wybrała się na wycieczkę do Parku Rozrywki. Dzieci jeździły wozem strażackim a także mogły zasiąść na koniu. Odwiedziły mini zoo i bawiły się na karuzelach, zjeżdżalniach i labiryntach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1g i klasa 1i na wycieczce w Stadninie Koni "Patataj" w Kaniach

28 maja 2015 dzieci z klasy 1g i klasy 1i uczestniczyły w "Pikniku w siodle" zorganizowanym w Stadninie Koni w Kaniach. Wśród atrakcji było zwiedzanie stadniny połączone z opowieścią o koniach, ich rasach, zwyczajach i pielęgnacji. Dopełnieniem była przejażdżka konno w siodle oraz wozem po lesie. Korzystając zaś z pięknej pogody dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych na polanie. Dużo pozytywnych emocji wniosła leśna gra terenowa "podchody". Na koniec piknikowego dnia zostało rozpalone ognisko, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szlakiem legend Warszawy - klasa 2a

Z okazji Dnia Dziecka byliśmy na wycieczce w Manufakturze Cukierków. Wzięliśmy udział w prezentacji produkowania karmelowych cukierków, metodą ręcznego wyrabiania słodkości, sięgającą czasów XVII wieku. Pamiętaliśmy o umiarze w degustacji i jedzeniu słodyczy. Potem poszliśmy na długi spacer po Starówce szlakiem legend warszawskich. Z przewodnikiem zgłębialiśmy wiedzę o najciekawszych miejscach Starego Miasta, które występują w opowiadaniach warszawskich. W czasie spaceru spotkaliśmy p. Burmistrza W. Krzemienia, który życzył nam udanej wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b w Kinotece

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na multimedialną lekcję połączoną z seansem filmowym bajki "Rio 2". Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, między innymi czym zajmuje się reżyser, odkrywaliśmy tajniki pracy aktora, zdobywaliśmy informacje o tym, kto kieruje planem zdjęciowym oraz jak ważne jest miejsce kręcenia filmu. Zobaczyliœmy, jak wygląda dzień na planie, pani prowadząca wyjaśniła nam także, jak długo pracuje się nad filmem. Poznaliśmy podstawowe komendy wydawane na planie zdjęciowym oraz dowiedzieliśmy się co to jest dubel.
Kto wie, może za jakiś czas uczniowie naszej szkoły zainspirowani powyższą tematyką zaczną bardziej odkrywać i rozwijać w sobie talenty aktorskie, reżyserskie, a może scenograficzne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sportowy Dzień Dziecka w klasie 1i

Pierwszego czerwca 2015 dzieci z klasy 1i uczestniczyły w zajęciach sportowych w Parku Linowym w Ursusie. Po dokładnym szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa i treningu zapinania asekuracyjnego karabińczyka dzieci uzyskiwały sprawności na poszczególnych stanowiskach. Ćwiczenie koordynacji ruchowej i równowagi połączone było z pokonywaniem własnej niepewności. Koncentracja na zadaniu oraz odnoszone sukcesy wyzwoliły u dzieci pozytywne emocje. Podczas całych zajęć panowała przyjazna atmosfera. Dziękujemy rodzicom za pomoc w sprawowaniu opieki i przygotowaniu poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka spędziliśmy w cukierni i na placu zabaw.
Było świetnie.
Dziękujemy rodzicom za pyszne lody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Matki w klasie 1c

2 VI 2015 roku w klasie 1c odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przedstawiły krótki program słowno-muzyczny. Mamy były bardzo wzruszone i zachwycone występami swoich pociech. Był wspólny taniec, następnie każda mamusia musiała odnaleźć swój portret namalowany przez swoje dziecko. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. To było wspaniałe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Łazienek Królewskich - klasa 0b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja o Ukrainie w klasie 1f

Uczennica klasy 1f Katia wraz ze swoją mamą przygotowały ciekawą lekcję o kraju, z którego pochodzą - Ukrainie. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z klasy 1f oraz 1a, które mogły obejrzeć rodzinne zdjęcia Kateryny z jej wakacji na Ukrainie. Katia pięknie prezentowała się w tradycyjnym stroju ludowym, opowiadała o tradycjach ukraińskich wraz z mamą śpiewała piosenki w języku ukraińskim. Dzieci obecne na lekcji mogły zadać nurtujące je pytania związane z Ukrainą, a także poznały kilka liter ukraińskiej cyrylicy.
DZIĘKUJEMY KATERYNIE I JEJ MAMIE za wspaniałą lekcję!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty gimnastyczne dla dzieci i rodziców z klasy 1a

Uczestnicy mogli zapoznać się z propozycjami zabaw i ćwiczeń z piłką, które można wykonywać w domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczyste zakończenie programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m. st. Warszawy: Warszawa Stolicą Czystości"

Dnia 11 czerwca jak co roku w filii Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste zakończenie programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy: Warszawa Stolicą Czystości". Gościliśmy przedstawicieli wszystkich placówek uczestniczących w programie. W naszej dzielnicy program realizuje 12 szkół i przedszkoli czyli 2240 dzieci i 116 nauczycieli. Jesteśmy dumni, że co roku przybywa młodych ekologów. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach plastycznych i literackich. Dzisiaj otrzymały nagrody i dyplomy. Nagrodzone zostały także placówki realizujące program.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Próby i występ uczniów z klasy 1b w Domu Kultury ARSUS

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1c i 1d na wycieczce w stadninie koni "Patataj" w Kaniach

11 czerwca klasa 1c i 1d udały się na wycieczkę do stadniny koni "Patataj" w Kaniach. Atrakcji było bardzo wiele: przejażdżka zabytkową bryczką po lesie, wizyta w siodlarni oraz stajni jak również jazda na kucykach i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pani instruktorka opowiadała historię jazdy konnej oraz ciekawostki z życia koni. Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory dopisywały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1g w Kinotece

15.06.2015r. klasa 1g wzięła udział w multimedialnej lekcji pt. "Na planie filmowym - czyli kto robi film?". Podczas prezentacji uczniowie poznali najnowsze technologie wykorzystywane podczas kręcenia filmów, sposoby gry aktorskiej, techniki tworzenia animacji i scenografii. Mogli zobaczyć jak wyświetla się filmy we współczesnych kinach oraz jakie metody prezentacji obrazu będą stosowane w niedalekiej przyszłości. Lekcja zakończyła się seansem filmowym, który wszystkim bardzo się spodobał.


Święto Rodziny w klasie 1b

Św. Jan Paweł II:
"Pośród. wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.
Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną,
tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.
Rodzina jest tą drogą, od której nie może się odłączyć."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 2a, 2b, 2c na wycieczce w Kawęczynie

Kawęczyn jest skansenem wiejskich zabudowań gospodarczych. Do nich należą : młyn wodny, wiatraki, stodoła, chata wiejska, szkoła, kuźnia czy budynki dla zwierząt. Wszystkie elementy skansenu przedstawiają dawne życie ludzi na wsi i stanowią historię i polskie tradycje wiejskie. Obok nauki była również i rekreacja: zabawa na nietypowym placu zabaw, przejażdżka bryczką, spotkanie z danielami w mini zoo czy zajadanie się kiełbaskami z grilla. Wycieczka była bardzo udana dzięki wspaniałym humorom i pogodzie, która nam dopisała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta strażaka w klasie 1j

18 czerwca dzieci z klasy 1j odwiedził strażak, który opowiedział o swojej pracy i przypomniał numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczyste zakończenie Turnieju Piłki Nożnej oraz wręczenie pucharów

W maju tego roku, już po raz drugi rozpoczęły się rozgrywki w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Kierownika Świetlicy.

Uczniowie klas pierwszych i drugich zmierzyli się ze sobą (było 13 drużyn) w kategorii Dzieci Starszych, a oddziały przedszkolne wystawiły 7 drużyn i rywalizowały w kategorii Dzieci Młodszych. Turniejowi towarzyszyło wiele emocji. Była radość ze zwycięstwa, jak również łzy przegranych. Bardzo dzielnie walczyły również dziewczynki zdobywając punkty dla swoich drużyn.

Uroczyste zakończenie turnieju oraz wręczenie pucharów odbyło się 19 czerwca 2015 roku. Wydarzenie to poprzedziła część artystyczna przygotowana przez wychowawców świetlicy.

Kolejnym niezwykłym punktem apelu było rozdanie nagród dzieciom z klas II za udział w Ogólnopolskim konkursie matematycznym Kangur i zdobyte tam miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Występ uczniów z klasy 1b w czasie Festynu Rekreacyjnego

Występ uczniów z klasy 1b w czasie Festynu Rekreacyjnego "ART. URSUS 2015" w dniu 21.06.2015 r. w Parku Czechowickim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spektakl charytatywny
"Oskar i pani Róża"

24 czerwca 2015 roku o godz. 18:00 na secenie Ośrodka Kultury ARSUS teatr "LOLEK" wystawił charytatywny spektakl pt.: "Oskar i pani Róża", który był grany z myślą o dzieciach z Domowego Hospicjum "Promyczek" w Otwocku.
"Oskar i pani Róża" to jedna z najpiękniejszych i najsłynnniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta. Adaptacją i reżyserią tej opowieści zajęła się siostra Ewa Barłowska.

  Obsada:
 • Oskar - Staś Jankowski
 • Peggy Blue - Wiktoria Jeziorska
 • Popcorn - Dawid Rutkowski
 • Róża - Dominika Nycel
 • Mama Oskara - p. Hanna Banasiak
 • Tata Oskara - p. Marek Spytek
 • Mama Peggy - p. Milena Żyta
 • Tata Peggy - p. Piotr Minda
 • Lekarz - p. Hanna Zawadzak
 • Pielęgniarka - p. Natalia Sienkiewicz
 • Wolontariuszka - p. Katarzyna Porucznik
 • Dzieci - uczniowie z klas pierwszych

Spektakl "Oskar i pani Róża" był bardzo emocjonalny i wzruszający. Ukazywał on losy dziesięcioletniego chłopca nieuleczalnie chorego na raka. Każdego dnia odwiedzała go Pani Róża, wolontariuszka, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomagała dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśliła dla Oskara zadanie. chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat, dzięki czemu pozna smak życia i odkryje jego najgłębszy sens. Każdego dnia Oskar pisał list do Boga, w którym opisywał swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe.
Gra aktorów zdumiewająca i fantastyczna, scenografia znakomita, właściwie dobrana muzyka, która wprowadzała widza w stan zadumy i refleksji nad swoim życiem: "Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy!"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 roku o godz. 8:00 dla klas I-II odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
Uczniowie z klas: 1a, 1f i 1j wraz z wychowawcami przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, który obejrzało liczne grono rodziców wraz z uczniami naszej szkoły.
Następnie wychowawcy klas wręczyli w klasach swoim wychowankom świadectwa, nagrody i dyplomy.
Zaś klasy "zero" rok szkolny pożegnały o godzinie 10:00 w swoich klasach.

Pani Dyrektor przypomniała uczniom o bezpiecznym spędzaniu wakacji i życzyła wszystkim udanego wypoczynku.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku. I do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 
Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2015/2016