Wakacyjne prezentacje klasy 1a

Jesteśmy uczniami klasy 1a. Pierwszy raz prezentowaliśmy się na forum klasy. Opowiadaliśmy o swoich wakacjach, przedstawialiśmy wakacyjne pamiątki oraz ilustrowaliśmy wakacyjne krajobrazy z wykorzystaniem mapy Polski. Witamy serdecznie wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły! Zachęcamy do śledzenia najciekawszych wydarzeń z życia klasy 1a!

W Teatrze Lalkowym Guliwer - klasa 1a

30 września byliśmy w teatrze na baśniowym przedstawieniu "Aksamitny Królik". Pluszowy królik stał się prawdziwym przyjacielem chłopca. My też mamy swoje zabawki - przytulanki, którym powierzamy swoje dziecięce sekrety - radości i smutki. Przedstawienie było poprzedzone lekcją o teatrze, przybliżającą tematy: "Czym jest teatr dla dzieci?" i "Jak należy zachowywać się w teatrze?"

Wycieczka klasy 1b do Castoramy

Nasza pierwsza wycieczka. Piękny, słoneczny, styczniowy dzień.
Pojechaliśmy autobusem do Castoramy. Na dzieci czekały przygotowane stoliki, a na nich ceramiczne doniczki. Pierwsze zadanie do wykonania to ozdobienie doniczek według własnego pomysłu i kolorystyki. Po wykonaniu tego zadania dzieci zwiedzały sklep, obserwowały sposób dorabiania kluczy zwiedzały różne działy. Najwięcej czasu spędziły w dziale ogrodniczym.Po małym spacerze wewnątrz sklepu wracały do stolików. Dział "Majserkowo" czekał na dzieci ze słodką niespodzianką i kolejnym zadaniem do wykonania. Na stolikach czekały już ozdobione doniczki i sadzonki kwiatów. Krótka rozmowa o potrzebach roślin i do dzieła...
Sadzenie kwiatów sprawiło dzieciom dużą przyjemność.

Z radosnym uśmiechem i zapakowanymi kwiatkami dzieci wracały do szkoły. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie - dalsza troska o swoją nową roślinkę

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2016/2017