-


Jesienne inspiracje klasy 2h

Jesień to bardzo piękna pora roku. Wokół otaczają nas kolorowe liście, kasztany, żołędzie i czerwona jarzębina. Zwierzęta szykują się do snu. Rok temu zawitały do nas sowy i leśne grzyby. W tym roku mamy sympatyczne jeżyki.
Fantastyczna zabawa, do której wystarczy mąka, sól, woda i patyczki higieniczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wymysły Pod Lasem - wycieczka klasy 2a, 2c, 2g i 2h

22.09.16 klasy 2a, 2c, 2g i 2h pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego koło Pomiechówka. Spędziliśmy tam czas bardzo ciekawie.
Na początek przy piosence" Najłatwiejsze ciasto w świecie" dzieci upiekły ciasto ze śliwkami. Samodzielnie kroiły śliwki i przygotowywały ciasto. Dzieci także tarły marchewkę, która była wykorzystana do kiszenia kapusty.
Poznaliśmy także metody konserwacji warzyw i owoców. Robiliśmy kiszone ogórki.
Odwiedziliśmy także warzywniak, zagrodę ze zwierzętami. Na koniec dzieci szatkowały kapustę i ubijały ją w beczce oraz wykonały pracę plastyczni- kulinarną "Warzywne wyspy".
Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta klasy 2a i 2h w TVP

5 października klasy 2a i 2h wybrały się na zwiedzanie Telewizji Polskiej.
Odwiedziliśmy studio "Pytanie na śniadanie", mogliśmy zobaczyć pomieszczenia reżyserskie, ale chyba największą atrakcją było znalezienie się na planie "Domisiów". Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z Amelką i Bazylim oraz zobaczyć fragment nowego odcinka.
Wszyscy mieliśmy wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2c i 2h w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Doskonale wszyscy wiemy jak ważna w naszym życiu jest przyroda. W szkole każdego dnia uczymy się jak o nią dbać, by służyła jeszcze wielu pokoleniom. Żeby zgłębić temat wybraliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Tam przy pomocy gier i zabaw w terenie poznaliśmy nawyki niektórych zwierząt.

W budynku Centrum mieliśmy możliwość oglądania pod mikroskopem różnych ciekawych zwierzęcych preparatów, posłuchać odgłosów zwierzyny łownej oraz uczestniczyliśmy w quizach.

Dbanie o przyrodę jest o wiele łatwiejsze, jak się ją troszkę zna :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka 2d do TVP

Klasa była miedzy innymi na planie programu "Jaka to melodia" i zrobiliśmy sobie z jecie z prowadzącym program Robertem Janowskim :) Byliśmy również w muzeum telewizji, a tam postać Krasnala Hałabały oraz Kulfona i Moniki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzieciaki Sadzeniaki - kl. 2g

20.10.16 r. dzieci z klasy 2g uczestniczyły w warsztatach w Leroy Merlin i uczyły się jak sadzić kwiaty. Poznały różne rodzaje roślin i sposoby ich pielęgnacji. Z powagą i skupieniem posadziły swoje pierwsze roślinki. Na koniec otrzymały dyplom Dzieciaka Sadzeniaka i roślinkę, którą samodzielnie posadziły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne sałatki w klasie 2h

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Z racji, iż pierwsze śniadanie w pośpiechu zjadamy szykując się do szkoły, o drugim zawsze pamiętamy. Mamy taką tradycję, ze pierwsza przerwa jest śniadaniowa. Każdy wtedy wyjmuje swoje pyszności i razem delektujemy się nimi.
Tym razem było inaczej. Już z samego rana, zabraliśmy się do pracy, by o umówionej godzinie było co jeść. Samodzielnie zrobiliśmy sałatkę jarzynową, do tego były kanapki i pyszne owocowe soczki.
Takiego śniadania, to z pewnością można nam pozazdrościć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe odżywianie w klasie 2f

Klasa 2f dobrze wie, że należy zdrowo się odżywiać :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a w Castoramie

W listopadzie klasa 2a wybrała się na zajęcia techniczne do Castoramy. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe wiadomości na temat drzew oraz co można z drewna zrobić.
Dzieci samodzielnie wykonały pudełka z drewna, nauczyły się posługiwać młotkiem, a na koniec pudełka ozdobiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka 2d do Fabryki Bombek oraz lekcja w lesie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a w Pijalni Czekolady WEDEL

1 grudnia klasa 2a wybrała się do Pijalni Czekolady Wedel. Dzieci poznały historię czekolady oraz historię powstania Wedla. Samodzielnie ozdabiały torciki, wypiły czekoladę na gorąco i dostały słodki upominek.
Wszyscy pysznie się bawiliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny koncert 2h w OK "Arsus" - "Mali Maleńkiemu"

Nasz zespół "Prymki" miał możność wzięcia udziału w magicznym przedsięwzięciu. Dnia 2 grudnia 2016 roku odbył się w Ośrodku Kultury Arsus, coroczny koncert "Mali Maleńkiemu".

W tym roku, wraz z Youg Ursus Voices oraz Zespołem Pracowników Urzędu Dzielnicy śpiewaliśmy przepiękne kolędy na chwałę Panu. Piękne dekoracje i akompaniament zespołu profesjonalnych muzyków, wypełniły magią całą salę. Wspaniałe przedsięwzięcie niesamowicie przybliżyło nam święta.
Wykonaliśmy utwory: "Fujarecki, okarynki", "Jezusa narodzonego", "Świeć gwiazdeczko" oraz finałowe utwory "Znak pokoju" i "Ursus dobre miejsce".

Przed nami wiele różnych uroczystości, ale nie ukrywamy, że już od dziś, czekamy na kolejne kolędowanie "Mali Maleńkiemu".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z Mikołajem w kl. 2f

6 grudnia dzieci z klasy 2f ugościły w klasie Św. Mikołaja :-). Długo wyczekiwany gość wysłuchał każde dziecko i obdarował małym upominkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w kl. 2g

Dnia 06.12.16 z okazji Mikołajek klasa 2g wybrała się na czekoladę i słodkie warsztaty do Pracowni Wedel w Warszawie. Dzieci piły gorącą czekoladę i ozdabiały własnoręcznie torcik wedlowski. Było bardzo słodko i twórczo:)

Razem wybraliśmy się także na spacer po Starówce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2a u Św. Mikołaja

7 grudnia dzieci z klasy 2a wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów na poszukiwanie sań Św. Mikołaja. Przeszły drogę pełną zagadek, zabaw ruchowych poprzez pisanie listu do Mikołaja, by na końcu zapukać do chatki, gdzie Mikołaj wraz z Elfami oczekiwał na dzieci. Każde dziecko usiadło na kolanach Mikołaja, otrzymało dyplom i mogło powiedzieć o jakim prezencie marzy. Teraz na pewno marzenia się spełnią.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do świąt klasy 2h

Mikołajki są fajne, gdyż tego dnia możemy obdarowywać się upominkami. My postanowiliśmy wręczyć rodzicom coś wykonanego własnoręcznie. Teraz piękne zapakowane upominki czekają na odpowiednią chwilę by dotrzeć do Rodziców!!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2f na wycieczce w Planetarium

Dnia 13 grudnia klasa 2f wybrała się na wycieczkę do Planetarium na film "Polaris". Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy. Przed seansem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów planetarium. Dzieci dowiedziały się bardzo ciekawych wiadomości dotyczących zjawisk jakie można zaobserwować na niebie.

Drugim punktem wycieczki był budynek Grupy Radiowej Agory, w którym dzieci zwiedziły rozgłośnie TOK FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje i Radio Pogoda oraz portal informacyjny Tokfm.pl i dowiedziały się wielu ciekawych informacji o pracy prezentera radiowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Magiczne upominki w klasie 2h

Czas świąt to magia. Każdy cieszy się z upominków, ludzie są dla siebie mili i bardziej szczęśliwi.
My w tym roku przygotowaliśmy świąteczne upominki dla naszych rodziców. Najpierw pomalowaliśmy słoiki a później umieściliśmy w nich ledowe lampeczki.
Efekt był wspaniały. Zobaczcie sami...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawy na śniegu - klasa 2f

Dzieci z klasy 2f uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, a zima to czas na świetną zabawę na śniegu. Lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami i wiele innych zabaw sprawiło dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2h w Muzeum Powstania Warszawskiego

Klasa nasza wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję "Kim byli Powstańcy?" Poznaliśmy podstawowe fakty dotyczące czasu okupacji i Powstania Warszawskiego. Dowiedzieliśmy się kim byli Powstańcy oraz jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać. Teraz już wiemy jakich zasad musieli przestrzegać. Wszystko to dzięki dyskusji, rozwiązywaniu łamigłówek i zadań oraz wspólnemu zwiedzaniu ekspozycji.
Mogliśmy obejrzeć ekwipunek i ubiory powstańców, zastanowić się nad ich różnorodnymi zadaniami oraz poznaliśmy elementy ich codziennego życia.

To była wspaniała lekcja historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Prace "Bieguny Ziemi" w wykonaniu uczniów klasy 2f

W lutym uczniowie klasy 2f w ramach realizacji tematyki o najzimniejszych obszarach na Ziemi przygotowali plakaty wykonane według własnego pomysłu dowolnego zwierzęcia występującego na Arktyce lub Antarktydzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z muzyką w kl. 2h

Uczniowie klasy 2h w ramach realizacji tematyki "Muzyka jest wszędzie" uczestniczyli w spotkaniu z muzykiem, saksofonistą w RZAWP, instruktorem muzycznym, ale nade wszystko - pasjonatem i znawcą muzyki.

W trakcie spotkania słuchaliśmy różnych utworów muzyki poważnej, ludowej, zgadywaliśmy melodie, określaliśmy, czy muzyka brzmi prawidłowo czy fałszywie, liczyliśmy dźwięki, określaliśmy czy utwór jest na "dwa" czy na "trzy" - wszystko przy muzyce granej na żywo na różnych instrumentach.
Następnie zapoznaliśmy się z budową saksofonu sopranowego oraz tenorowego. Znamy już wszystkie rodzaje saksofonów i wiemy, że jest to instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Mimo metalowego korpusu, zaliczany jest do drewnianych ze względu na wykorzystany stroik.
Występuje w dziewięciu odmianach, różniących się wielkością i zakresem dźwięków. Od najmniejszych saksofonów - soprillo, po największe - subkontrabasowe, najczęściej budowane w strojach B i Es (mniej typowe: C i F).

Najwięcej radości sprawiła nam wspólna gra. Wraz z p. Stefanem, przy pomocy dzwonków chromatycznych oraz instrumentów perkusyjnych tworzyliśmy trio, kwartet, kwintet. To naprawdę fantastyczne przeżycie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a i 2e na musicalu "Calineczka"

W marcu klasa 2a i 2e miały przyjemność uczestniczyć w premierze musicalu “Calineczka” na podstawie baśni H.CH.Andersena. Spektakl miał miejsce w Teatrze Palladium. Uczniowie mogli nacieszyć wzrok pięknymi kostiumami, tańcem oraz mogli posłuchać pięknej muzyki i piosenek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia z Ratownikiem Medycznym w kl. 2g

W marcu uczniowie klasy 2g mogli uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy zorganizowanych przez LUXMED. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i sposób wzywania pogotowia. Nauczyli się jak udzielać pierwszej pomocy i robić masaż serca. Atrakcją było zwiedzanie karetki pogotowia i rozmowa z ratownikami. Było wesoło, uczniowie obiecali, że będą pomagać innym w potrzebie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


W ciemności - niezwykłe spotkanie w 2h

Program klasy drugiej zawiera cykl zajęć o sposobach poznania świata różnymi zmysłami. Opowiadanie Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel "Skąd wiesz?" wprowadza nas troszkę w świat osób niewidomych.

Zaciekawieni tym tematem zaprosiliśmy do klasy gościa, który z powodu choroby w dzieciństwie stracił wzrok. Nie ukrywamy, że z niepokojem czekaliśmy na spotkanie.
Pan Grzegorz opowiedział nam o tym, jak funkcjonuje osoba niepełnosprawna, której oczy nie są w stanie zobaczyć świata. Dowiedzieliśmy się jak ważny jest w tym przypadku dotyk, słuch i smak. Wiem już jak wygląda uprawianie sportu przez osoby niewidome i jak biegają one podczas paraolimpiady.
Gość nasz przekazał nam mnóstwo informacji o Alfabecie Braille’a, specjalnych książkach czy e-bookach. Wiemy też co to audiodeksrypcja.

Największe jednak zainteresowanie wzbudził telefon, który mówił do nas, wykonując polecenia. To było wspaniałe doświadczenie, które pokazało nam, jak ciekawym człowiekiem może być osoba niewidoma i jak wygląda jej świat.
Kolejny etap, to chyba wyprawa na "Niewidzialną Wystawę"…może już wkrótce…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosenny spacer klasy 2f

W marcu, gdy zawitała do nas piękna wiosna klasa 2 f wybrała się na spacer, żeby zaobserwować pierwsze oznaki wiosny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2h w Miasteczku Bezpieczeństwa

Ponad 1000 dzieci zostało zaproszonych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, do Miasteczka Bezpieczeństwa . Wśród nich znalazła się również klasa 2h z naszej szkoły. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP pani Agata Kornhauser-Duda.

22 marca 2017 część hali wystawowej Expo zamieniła się w wielkie Miasteczko Bezpieczeństwa Drogowego, w którym przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz korzystania z transportu zbiorowego. Zajęcia prowadzili specjaliści z Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, warszawskiej Straży Miejskiej, Automobilklubu Polskiego, PCK oraz Tramwajów Warszawskich.

Przygotowano dla nas atrakcje: symulator zderzeń, symulator dachowania, symulator czasu reakcji, prezentację na temat bezpiecznego podróżowania, pokaz mody odblaskowej, pokazowy samochód Inspekcji Transportu Drogowego, strefę gier edukacyjnych, zajęcia pierwszej pomocy, miasteczko ruchu drogowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Szlakiem warszawskich legend" - wycieczka kl. 2d

Klasa 2d w ramach projektu Varsawianistyczna Szkoła pojechała na wycieczkę pt. "Szlakiem legend warszawskich".
Dzieci wysłuchały między innymi legend: "O Warsie i Sawie"," O szabli Zygmunta III Wazy"," O dzwonie spełniającym życzenia", "Bazyliszku", "Syrence", Legendę o Niedźwiedziu" przy Katedrze św. Jana, " O Królewskim karpiu" w Łazienkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kibice z 2h

AZS Politechniki Warszawskiej SA nie zapomina o najmłodszych kibicach swojej drużyny. Specjalnie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich stołeczny klub przygotował program Szkolniak, dzięki któremu spędziliśmy rodzinnie czas na kibicowaniu.
Dnia 1 kwietnia 2017 roku ekipą 58-osobową wybraliśmy się na mecz AZS Politechnika Warszawska - GKS Katowice. Rodzinna atmosfera, zimne napoje i gorące okrzyki sprzyjały fantastycznemu klimatowi. Wygrana 3:0 była spełnieniem marzeń prawdziwego kibica.

Już czekamy na kolejny sezon i trzymamy kciuki za AZS Politechnika Warszawska!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka legendy warszawskie klasy 2a i 2c

3 kwietnia klasa 2a i 2c wybrały się na wycieczkę w celu poznania legend warszawskich.
Powędrowaliśmy zakamarkami Starego Miasta, przypominając sobie legendy o Syrence, Bazyliszku, Warsie i Sawie. Usłyszeliśmy mniej znane, ciekawe opowieści: o księciu zaklętym w niedźwiedzia, zwierciadle mistrza Twardowskiego, Białej Damie czy szabli króla Zygmunta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2g i 2h na Targach Zoologicznych Warsaw Animals

Dnia 7 kwietnia 2017 roku klasa 2g i klasa 2h wybrały się do Ptak Warsaw Expo - Nadarzyn k. Warszawy na Targi Zoologiczne Warsaw Animals. Impreza ta, to największe i najlepsze targi zoologiczne w Polsce. Wydarzenie idealne dla wszystkich miłośników zwierząt.

Atrakcje targów: Krajowa Wystawa Psów, Międzynarodowa Wystawa Kotów, Strefa Karaibska Neli Małej Reporterki, Psie Przedszkole - Zaadoptuj Szczeniaka, pokaz Psiej Mody, strefa behawioralna Anety Awtoniuk, Ministerstwo Motyli, ssaki Epoki Lodowcowej, wyścig psich zaprzęgów, dogoterapia, strefa egzotyczna, Mini Farma, konferencja branży zoologicznej.

Takie wspaniałe spotkanie edukacyjne pozwoliło nam poobserwować zwierzęta, pogłaskać, oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego o ich bytowaniu. Wiemy też, jak zadbać o swojego pupila - słowem wszystko dla zwierząt i o zwierzętach w jednym miejscu.

To była wspaniała przygoda!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święta coraz bliżej... Przygotowania w 2h

Święta zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi jajka, kurczaki i kolorowe kwiaty. To wszystko pojawiło się również w naszej sali. Przygotowaliśmy kurki, koguty, kwiaty origami, wielkanocne, paskowe pisanki, kurczaczkową parkę i pisanki z rolowanej krepiny. Teraz już tylko odliczamy dni!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielkanocne śniadanie w kl. 2h

Doskonale wszyscy już wiemy, czym zaczyna się Wielkanoc. Wiemy również, jak ważne jest to święto. Żeby cieszyć się ze Zmartwychwstania, bliscy siadają do wspólnego śniadania.
My też jesteśmy taką małą rodziną. Spędzamy ze sobą sporo codziennego czasu. Dzielimy się radościami, smutkami, wspieramy się w trudnych chwilach. Nie mogło więc braknąć wspólnego, świątecznego śniadania.

Wam również życzymy rodzinnych świąt!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" i zespół "Prymki" z 2h

22 kwietnia zespół "Prymki" z kl. 2h wziął udział w VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 11 w Warszawie, Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrzystusa oraz Urząd Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Celem festiwalu było popularyzowanie kultury i wartości chrześcijańskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na wycieczce w Wilanowie

27 kwietnia klasa 2d była na wycieczce w Muzeum Króla Jana III w Wilanowie na lekcji muzealnej pt. "Z wizytą u Króla Jana".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka kl. 2d do Powsina

Klasa 2d dnia 8.05.2017 roku pojechała na wycieczkę do Powsina na warsztaty pt: "W świecie roślin". Grządki z tulipanami wyglądały jak kwitnące dywany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie 2h z siatkarzami AZS Politechnika

Jakiś czas temu uczestniczyliśmy w meczach AZS Politechnika. W nagrodę, przyłączając się do innych klas, uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami drużyny. Sportowcy przybyli do naszej szkoły, by wręczyć Pani Dyrektor nagrodę dla szkoły. Najpierw była rozmowa z siatkarzami a póŸniej osobiste spotkanie i autografy. Od września znów szykujemy się na udział w akcji "Szkolniak".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Innowacyjny projekt 2g i 2h

Dnia 17 maja klasy 2g i 2h wybrały się na bardzo ciekawą i nowoczesną lekcję. Jak piszą organizatorzy: "Zainspirowani nowoczesną technologią postanowiliśmy wzbogacić metody nauki w edukacji wczesnoszkolnej łącząc najnowsze technologie z najlepszą strategią nauczania czyli nauką przez zabawę. Dzięki połączeniu zaawansowanej grafiki komputerowej, animacji, ciekawego scenariusza i rzetelnej wiedzy, dzieci stają się aktywnymi uczestnikami fascynującego medialnego doświadczenia. Na spotkaniach z "EduMagicą" młodzi widzowie porozmawiają na żywo z animowanym bohaterem, będą mu towarzyszyć w wyjątkowej edukacyjnej przygodzie, płynąc z nurtem Wisły przez Polskę. Poznają nowe miejsca i otoczenie przyrodnicze. Interaktywnie wezmą udział w perypetiach głównego bohatera. Będą z nim zwiedzać, bawić się i zgadywać. Poznają masę ciekawych informacji na temat rzeki jej dopływów i informacji z nią związanych. Doświadczą przy tym niesamowitych emocji. Lekcja przygotowana została w oparciu o aktualną podstawę programową. Nadzór merytoryczny sprawowali doświadczeni eksperci zajmujący się edukacją wczesnoszkolną. Innowacyjna lekcja inspiruje do aktywnej postawy wobec przyrody, daje rzetelną wiedzę o środowisku przyrodniczym i wzmacnia orientację proekologiczną u dzieci”.

Lekcja o Wiśle, jej budowie i znaczeniu dla człowieka była wspaniałym utrwaleniem materiału przerabianego w szkole kilka dni wcześniej oraz niezwykłą przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Matki i Ojca w kl. 2a

Uczniowie klasy 2a w dniu 23 maja o godz. 17.30 z okazji najpiękniejszego święta Dnia Mamy i Taty wystawili spektakl pt.:"Jaś i Małgosia". Dzieci wykazały się doskonałą grą aktorską i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice mieli okazję podziwiać talenty swoich pociech. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dla Mamy 2h

Mama - najważniejsze słowo świata.

Jak co roku od początku maja nasze myśli były skierowane na wymyślenie upominku dla ukochanych Mam. W tym roku zaczęliśmy przygotowania dosyć wcześnie, bo prace długo trwały.
Pierwszym etapem był wybór wełny, który najbardziej by się spodobał mojej mamie. Następnie, przy pomocy taśmy klejącej dwustronnej owijaliśmy skrupulatnie butelkę, by powstały kolorowe wazoniki. Zwieńczeniem był ozdobny pompon.

Jak już wazony były gotowe, zabraliśmy się do przygotowania kwiatków. Najpierw pomalowaliśmy łodyżki i dopiero jak wyschły malowaliśmy korony kwiatowe. Dla piękniejszego efektu posypaliśmy je błyszczącym brokatem.
Wyszło cuuuuuudownie a radość Mam - bezcenna!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w klasie 2h

Dzień Dziecka to chyba dla nas najprzyjemniejsze święto. W urodziny, czy imieniny szczęśliwe jest tylko jedno dziecko a tu.... wszyscy. Ten rok jest wyjątkowy pod każdym względem, ale Dzień Dziecka przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego obiadu, następnie wyruszyliśmy na piknik. Rozłożyliśmy kocyki, przygotowaliśmy bufet w postaci szwedzkiego stołu i rozpoczęliśmy zabawę.
Na pierwszy ogień poszła gra w kapsle. Kilka dni temu pani dała nam kapsle i każdy z nas ozdobił je kolorową plasteliną. Dziś poszła w ruch kreda, namalowaliśmy trasę i rozpoczęliśmy kapslowe wyścigi. Ta gra przyniosła ogrom pozytywnej energii i mnóstwo emocji. Kolejno uczyliśmy się nowych gier, np. gry w klasy, czy gier planszowych. Były piłki, skakanki, tory wyścigowe, lotki, rzutki i wiele, wiele innych.
W pewnym momencie dotarł do nas pan z gigantycznymi pizzami. No takich, to oczy nasze jeszcze nie widziały. Dwie pizze, najedzone 22 osoby i jeszcze dwa pudełka okruszków zostało. Było extra!!! Jeden kolega powiedział nawet, że "to najlepszy Dzień Dziecka w całym kosmosie".
Taki Dzień Dziecka zapamiętamy do końca życia!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Najsłodsza 2h

Dnia 5 czerwca z pewnością byliśmy najsłodszą klasą w szkole, gdyż w dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty czekoladowe. Przyjechał do nas ogromny czekoladowy autobus. Umyliśmy ręce, założyliśmy fartuszki i czapki i zabraliśmy się do pracy.
Najpierw poznaliśmy smaki czekolady i nauczyliśmy się je rozróżniać. Następnie każdy samodzielnie wykonał odlew, wlewając płynną czekoladę do formy. Późniejszym etapem było chłodzenie naszych prac.
W tym samym czasie wykonywaliśmy czekoladowe rysunki kierując się wyobraźnią.
Na zakończenie każdy zapakował swoje prace i mogliśmy zabrać je do domu. Oj, dziś będzie słodki, domowy wieczór.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2d na wycieczce w Forcie Hantajo

Dnia 14.06.2017 roku klasa 2d pojechała na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym do Fortu Hantajo. Jest to indiańska wioska. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach Indian, jak żyli, pracowali, z czego robili broń, ubrania, naczynia.
A potem była zabawa: indiański tor przeszkód, rzucanie oszczepem, strzelanie z łuku, rzucanie do celu strzałami, przenoszenie "jadowitych węży", łowienie ryb w stawie, a na koniec były kiełbaski, indiański taniec i malowanie twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2016/2017