-


Klasa 3g na warsztatach Majsterkowo w Castoramie

13 września klasa 3g wzięła udział w warsztatach plastycznych, w czasie których uczniowie wykonali obrazy techniką malowania na szkle. W czasie lekcji poglądowej dzieci zapoznały się z funkcjami niektórych nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w w gospodarstwie domowym i w ogrodzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3e na wycieczke "Szlakiem warszawskiech legend"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klas 3d i 3i do Pałacu Prezydenckiego

27 września 2016 r. byliśmy na ciekawej wycieczce zorganizowanej do Pałacu Prezydenckiego. Pani przewodnik przybliżyła uczniom krótką historię pałacu oraz role jakie pełnił w przeszłości i obecnie. Zwiedzanie zaczęliśmy od Sieni Głównej, gdzie witani są goście w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie w Sali Nowosielskiego podziwialiśmy piękne obrazy artysty. Byliśmy w Kaplicy, w której przechowywane jest betlejemskie światełko pokoju. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła Sala Rokoko oraz Sala Kolumnowa, która znana jest z relacji telewizyjnych. Tego dnia udaliśmy się również pod Pomnik Małego Powstańca, o którym mówiliśmy podczas lekcji poświęconej II wojnie światowej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3h na Farmie Iluzji

29 września uczniowie klasy 3h wybrali się na wycieczkę do Farmy Iluzji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b i 3g w teatrze Syrena

7 października klasa 3b i 3g wybrały się na wycieczkę do teatru Syrena na przedstawienie pt. "Dzieci z Bullerbyn". Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem. Dzieci obejrzały pomieszczenia za kulisami i poznały ich nazwy, dowiedziały się ciekawostek o pracy różnych osób w teatrze. Mieliśmy przyjemność zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami występującymi w spektaklu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Manufaktura mąki
w klasie 3i

Na zakończenie cyklu zajęć poświęconych roślinom uprawnym w klasie zorganizowaliśmy małą manufakturę. Przy użyciu moŸdzierza kuchennego robiliśmy mąkę razową. Celem naszym było utrwalenie wiadomości o zbożach i ich właściwościach odżywczych. Przy tej okazji przygotowaliśmy zdrowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa, którymi wzajemnie się częstowaliśmy. Dzięki takiej formie zajęć wielu uczniów miało okazję posmakować pieczywa, które nie było im znane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej w klasie 3b

Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy wspólnie uczcić smacznie, zdrowo i ekologicznie. Nasze klasowe stoły zamieniły się w prawdziwą przygodę po świecie kulinarnym. Uczniowie przygotowali przeróżne produkty pochodzenia ekologicznego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i interesujących rzeczy, a nasze brzuszki również uśmiechnięte i zadowolone wróciły do domów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej w klasie 3i

Tego dnia uczniowie zorganizowali i przeprowadzili 2 edycję giełdy talentów. Każdy miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zainteresowań. Wśród pokazów i prezentacji były: taniec, gra na gitarze i harmonijce ustnej, skoki na skakance, układanie Kostki Rubika i innych układanek matematycznych, pokazy technik iluzji, judo, trików piłkarskich. Ze wszystkimi uczestnikami przeprowadzone zostały krótkie wywiady. Tegoroczną giełdę można zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b poznaje różne zawody - informatyk

W październiku gościliśmy na zajęciach jednego z Rodziców, wykonującego zawód informatyka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o budowie i funkcjonowaniu komputera. Rozmawialiśmy także o różnych programach komputerowych oraz o tym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z urządzeń współczesnej technologii.
Za spotkanie baaaaaaaaaardzo dziękujemy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3i na spotkaniu autorskim

20 października 2016 r. nasza klasa uczestniczyła w autorskim spotkaniu z pisarką panią Agnieszka Tyszką zorganizowanym przez Bibliotekę Niedźwiadek. Do spotkania przygotowaliśmy się czytając na lekcjach książkę pt."Kawa dla kota". Całe spotkanie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Wywarło ono na wszystkich ogromne wrażenie. Gorąco polecamy książki pani Agnieszki Tyszki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3h w TVP

25 października klasa 3h wybrała się na wycieczkę do TVP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3f w Sejmie RP

7 listopada klasa 3f odwiedziła budynki Sejmu RP. Po Gmachu Parlamentu oprowadzała nas pani przewodniczka, która przekazała nam najważniejsze wiadomości. Opowiadała o bogatej, wielowiekowej tradycji funkcjonowania parlamentu, długim procesie kształtowania się demokracji parlamentarnej, o tym, że początki parlamentaryzmu sięgają średniowiecza. Zwiedzając, mijaliśmy sale parlamentarne, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych, biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Największe wrażenie zrobiła na nas obszerna sala obrad z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi. W drodze powrotnej spacerem przez Park Ujazdowski doświadczyliśmy niezwykłego spotkania z warszawskimi wiewiórkami, które poczęstowaliśmy orzechami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3e na spektaklu pt. "Powrót do Akademii Pana Kleksa"

9 listopada 2016 roku klasa 3e wybrała się na spektakl estradowy w formie musicalu pt. "Powrót do Akademii Pana Kleksa", który oparty był na wierszach i prozie Jana Brzechwy.

Trójka dorosłych już wychowanków Akademii Profesora Kleksa wraca do swoich ulubionych bajek i marzeń z lat dziecięcych zabierając w tę szaloną podróż dzieci, która aktywnie uczestniczyła w spektaklu za sprawą licznych konkursów i animacji.


Wycieczka klasy 3c i 3g do siedziby TVP

9 listopada uczniowie klasy 3c i 3g odwiedzili warszawską siedzibę Telewizji Polskiej. Podczas wycieczki dzieci obejrzały studia telewizyjne, dowiedziały się jak powstają programy, poznały różne aspekty pracy w zawodach związanych z telewizją, zwiedziły muzeum sprzętu telewizyjnego. Pan przewodnik bardzo polubił naszą grupę, dlatego chętnie dzielił się z nami różnymi ciekawostkami. Na koniec mogliśmy wspólnie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli takiej okazji, polecamy spotkanie z telewizją "od kuchni".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka kl. 3d oraz 3i
do Muzeum Historii Żydów Polskich

W listopadzie 2016 uczniowie klasy 3d oraz 3i uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Żydów Polskich. Dzieciom przybliżona została historia, kultura i tradycja polskich Żydów. Odbyły się warsztaty pisania w języku hebrajskim. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiła architektura budynku oraz interaktywne wystawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty bożonarodzeniowe
w klasie 3h

23 listopada 2016 roku odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na których rodzice razem z dziećmi klasy 3h przygotowywali bombki na kiermasz świąteczny. Bombki przygotowywano na gotowych plastikowych i styropianowych kulach w miłej atmosferze przy herbatce ciastkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasowe ANDRZEJKI w klasie 3b

Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowali gry i zabawy na klasowe ANDRZEJKI. Było wesoło, a niektóre z zabaw zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością wszystkie dzieci biorące w nich udział.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 3e

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Rodzinne warsztaty świąteczne w klasie 3b

1 grudnia 2016r. spotkaliśmy się w naszej sali ze swoimi Rodzicami. Wspólnie wykonywaliśmy stroiki i ozdoby świateczne na Kiermasz Bożonarodzeniowy, by móc podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami. To był miło i owocnie spędzony czas, wszystkim Przybyłym i Zaangażowanym jeszcze raz dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty rodzinne w kl. 3g

1 grudnia uczniowie klasy 3g wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach rodzinnych o tematyce bożonarodzeniowej. Celem spotkania była integracja uczniów i ich rodziców oraz przygotowanie ozdób i upominków na kiermasz świąteczny. Jak nam się to udało sprawdźcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b na warsztatach w Castoramie

2 grudnia 2016r. wybraliśmy się na warsztaty "Majsterkowo" do Castoramy. Dzięki temu spotkaniu stworzyliśmy przepiękne pudełka na skarby. Poznaliśmy też różne zawody wykonywane w sklepie. A co najważniejsze - spędziliśmy owocnie czas. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3f i 3h na wycieczce w tradycyjnej manufakturze bombek w Piotrkowie Trybunalskim

5 grudnia klasy 3f i 3h były na wycieczce w tradycyjnej manufakturze bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Poznaliśmy proces ręcznej produkcji bombek od samego początku, czyli od momentu formowania szkła pod wpływem ciepła, poprzez zdobienie wnętrza bobek, aż po dekorowanie ich brokatem i kolorowymi kamieniami. Mogliśmy nie tylko obserwować powstawanie tych świątecznych dzieł sztuki ale także każdy z nas mógł ozdobić swoje bombki w profesjonalnej pracowni zdobienia bombek szklanych. Przystroimy nimi świąteczne drzewka i spoglądając na nie każdorazowo wrócimy wspomnieniami do miłych chwil z naszej wyprawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3f oraz zdjęć klasy 3h


Klasowe Mikołajki w 3b

Do nas też zawitał Mikołaj!!! Zostawił list... Mieliśmy do wykonania mikołajkowe zadanie - wzajemnie obdarowywaliśmy się koszulkami, które dla siebie namalowaliśmy. Każdy mógł zrobić najpiękniejszy obrazek, jakim chciałby obdarować wylosowanego Kolegę lub Koleżankę. Staliśmy się dzięki temu małymi elfowymi pomocnikami Mikołaja. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 3e

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 3g

W tym roku każdy uczeń naszej klasy mógł się poczuć jak prawdziwy Święty Mikołaj. Dzieci własnoręcznie przygotowały prezenty dla swoich kolegów i koleżanek. Każdy upominek był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bombki w klasie 3c

7 grudnia dzieci z klasy 3c wykonywały bombki bożonarodzeniowe. Każdy uczeń projektował bombki według własnego pomysłu i dekorował koronkami, cekinami, kolorowymi papierami, brokatem. Bombki dzieci zabiorą do domu i przystroją nimi swoją choinkę.

Wesołych świąt życzy klasa 3c.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bożonarodzeniowy czas w klasie 3i

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od wykonania dekoracji klasowej i strojenia choinki, pod którą 6 grudnia znaleźliśmy prezenty. 22 grudnia 2016 odbyła się klasowa wigilia, podczas której łamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy i graliśmy kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta podróżnika w 3c

6 lutego 2017 roku do klasy 3c przyszedł z wizytą dziadek uczennicy Leny Pituch. Pan Wojciech to nie tylko dziadek Leny ale również podróżnik. Opowiadał nam o swoich wyprawach i podróżach po wszystkich kontynentach. Najwięcej wiadomości Pan Wojciech przekazał nam o swojej ostatniej wyprawie po Rosji. Opowieści poprzedzone były świetnymi zdjęciami.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty i oczekujemy następnej. Może teraz czas na Afrykę...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3g na Zamku Królewskim

6 lutego 2017 r. klasa 3g wzięła udział w wycieczce na Zamek Królewski w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. "Canaletto". Podczas zajęć dzieci poznały wiele faktów z życia malarza, w postać którego wcielił się profesjonalny aktor. Mogły podziwiać życie osiemnastowiecznej Warszawy przedstawionej na obrazach Canaletta w szczególności ówczesne stroje, zawody, środki transportu, warstwy społeczne. Lekcja była okazją do zaznajomienia się z niektórymi etapami pracy malarskiej oraz nową terminologią. Wycieczka okazała się bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lektura w klasie 3i - "Dzieci z Bullerbyn"

W marcu 2017 pracowaliśmy z lekturą "Dzieci z Bullerbyn" A.Lindgren. Tym razem w grupach ilustrowaliśmy wybraną przygodę głównych bohaterów. Na koniec, na forum klasy każda z grup prezentowała efekt swojej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 3b i 3e

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy dzień liczby Pi w klasach trzecich

14.03.2017r. w klasach trzecich została przeprowadzona lekcja na temat liczby Pi, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia liczby Pi. Dzieci zapoznały się z krótką historią liczby Pi, a następnie układały wyrazy oraz zdania, z wykorzystaniem symbolu graficznego owej liczby. To była bardzo wesoła lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Dnia Liczby Pi w klasie 3a, klasie 3c oraz w klasie 3e


Wycieczka klasy 3b "Szlakiem Legend Warszawskich"

27 marca klasa 3b wybrała się z przewodnikiem na wycieczkę "Szlakiem warszawskich legend", która wiodła przez Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, ulicę Tamka oraz park w Łazienkach Królewskich, w celu poznania i utrwalenia sobie legend oraz bajek związanych z Warszawą. Wśród nich były m. in.: legenda "O szabli Zygmunta III Wazy", legenda "Duch królowej Barbary Radziwiłłównej", legenda o cudownym krucyfiksie Pana Jezusa i bajka o "Królewskim Karpiu".

To była bardzo ciekawa lekcja w terenie, która pomogła nam uporządkować dotychczasową wiedzę dotyczącą legend i bajek warszawskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3c i 3d "Szlakiem Legend Warszawskich"

29 marca klasa 3c i 3d uczestniczyła w wycieczce "Szklakiem legend Warszawskich". Pani przewodnik opowiadała bardzo ciekawe i mało znane legendy dotyczące Starego Miasta. Dzieci mogły dotykać tajemniczego dzwona, wypowiedzieć życzenie, które na pewno się spełni. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta oraz Barbakan. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie zapoznaliśmy się z historią Pałacu na wodzie oraz odwiedziliśmy pomnik Chopina.
Wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 3i śladami legend warszawskich

Uczniowie klasy 3i uczestniczyli w wycieczce poświęconej legendom warszawskim. Trasa obejmowała Rynek Starego Miasta oraz Łazienki Królewskie. Dla wielu niespodzianką okazał się hejnał, który stworzony został na podstawie motywów "Warszawianki". Obecnie grany jest codziennie o godzinie 11:15 z wieży Zamku Królewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosna na parapecie w klasie 3i

W pierwszym tygodniu kwietnia 2017 r. założyliśmy wiosenny ogródek na parapecie. Codziennie dbając o nasze rośliny i obserwujemy ich wzrost.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do Wielkanocy w kl. 3f

Uczniowie klasy 3f kulinarnie przygotowywali się do Wielkanocy przygotowując jajeczkowe zwierzątka oraz przesłodkie mazurki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Śniadanie wielkanocne w kl. 3b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z aktorem - kl. 3a, 3b i 3f

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta Pana Krysińskiego w kl. 3c

11 kwietnia przyszedł do naszej klasy tata Zosi Krysińskiej Pan Krzysztof. Opowiadał nam o skokach ze spadochronem oraz pokazywał krótkie zdjęcia oraz filmy z wizyty Zosi i jej brata w tunelu aerodynamicznym. Po prezentacji Pan Krzysztof zadawał dzieciom pytania, a dobre odpowiedzi były nagradzane słodyczami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b szyje zabawki

Nasza sala lekcyjna zamieniła się w zakład krawiecki :). Staliśmy się specjalistami od projektowania i szycia.
Zapraszamy do oglądania efektów pracy naszych małych rąk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawiciele klasy 3d oraz 3i na Rajdzie "Szlakiem Historii"

22 kwietnia 2017 r. wzięliśmy udział w Rajdzie "Szlakiem Historii". Trasa rajdu prowadziła po miejscach pamięci położonych na terenie Ursusa. Zachęcamy wszystkich do takiej formy lekcji historii związanej odkrywaniem małej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b i 3g na wycieczce w Toruniu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3f w Muzeum Bajek Baśni i Opowieści "Mubabao"

9 maja uczniowie klasy 3f przeżyli niezwykłą przygodę w Muzeum Bajek Baśni i Opowieści "Mubabao". Podczas spotkania wysłuchaliśmy opowieści z różnych stron świata prezentowane przy akompaniamencie egzotycznych instrumentów muzycznych. A ponieważ instrumenty muzyczne to nasza wspólna pasja klasowa, graliśmy na nich i my. Budowaliśmy labirynty i konstruowaliśmy do nich opowiadania o poszukiwaczach skarbów, bawiliśmy się z bajkostworami, intensywnie przeżywaliśmy każdą opowieść, a także aktywnie braliśmy w nich udział, leżeliśmy na magicznym łóżku mądrości. Na zakończenie każdy uczeń wykonał samodzielnie drewnianą zabawkę mechaniczną. Wyjechaliśmy uszczęśliwieni i nasyceni żywym słowem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c na lekcji muzealnej

12 maja klasa 3c pojechała do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt."Canaletto - malarz Warszawy". Lekcja poprzedzona była przedstawieniem o malarzu w wykonaniu aktora teatru współczesnego. Pani przewodnik opowiadała dużo ciekawych historii związanych z malarstwem Canaletta oraz technik malarskich. To była bardzo interesująca lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c i 3f na Farmie Iluzji

22 maja klasa 3c i 3f wybrały się na wycieczkę na Farmę Iluzji. Dzieci odwiedziły wiele ciekawych miejsc oraz brały udział w róŸnych doświadczeniach. Dowiedziały się dlaczego z kranu płynie odwrotnie woda i co się wydarzy gdy wejdziemy do krzywego domku. Czas spędzony na Farmie Ilzuji minął szybko, napewno pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b i 3g na wycieczce w Gospodarstwie ekologicznym

01.06.2017r. uczciliśmy Światowy Dzień Dziecka rekreacyjnie i edukacyjnie. Wybraliśmy się do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. Poznawaliśmy tajniki pracy rolnika, mieliśmy możliwość kontaktu ze zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie. Dowiedzieliśmy się o nich wiele ciekawych rzeczy. Mogliśmy poczuć się, jak prawdziwi gospodarze. Próbowaliśmy na śniadanie i obiad zdrowych produktów żywnościowych - dzieci w kolejce ustawiały się po dokładki. Odbyły się również zajęcia z folkloru regionu gąbińsko - sannickiego. Poznawaliśmy tajniki pieczenia chleba i piekliśmy własnoręcznie przygotowane bułeczki. Na koniec każdy mógł przygotować swoją świecę. Był to owocny czas. Wróciliśmy zmęczeni, ale ubogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w klasie 3f

Klasa 3f spędziła Dzień dziecka na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, gdzie rozstawione było miasteczko ruchu drogowego. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przywitał uczestników pikniku, a tym samym otorzył oficjalnie piknik pod hasłem: "Mali Bezpieczni". Przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji zwracali uwagę dzieci na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a pod okiem strażaków najmłodsi budowali wysokie wieże ze skrzyń, po których musieli się wspinać. Ratownicy medyczni z wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego
"Meditrans" instruowali jak udzielać pierwszej pomocy, a Kuratorium Oświaty zorganizowało warsztaty plastyczne o tematyce bezpieczeństwa. Dzieci wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej mogły też nauczyć się, jak rozróżniać bezpieczne zabawki. Przy stoisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dzieci mogły dowiedzieć się, które grzyby można zbierać w lesie. Udanej zabawy dzieciom życzyli Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Na koniec wybraliśmy się na pyszne lody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3f i 3j w Górach Świętokrzyskich

5 czerwca klasy 3f i 3j były na jedniodniowej wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Wraz z przewodnikiem odbyliśmy wycieczkę na ŁYSĄ GÓRĘ szczyt o wysokości 595 m n.p.m.w Górach Świętokrzyskich, położony we wschodniej części pasma Łysogór, objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie wybraliśmy się na spacer edukacyjny droga królewską. Następnie odwiedziliśmy dąb Jagiełły, dowiedzieliśmy się co to są gołoborza, skąd wzięła się nazwa wzgórzaŚw. Krzyż. W programie mieliśmy również zwiedzanie zespołu klasztornego oraz taras widokowy Gołoborza.Odbyliśm podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza, odwiedziliśmy średniowiecznych rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieśli, zielarki, kowala, tkaczki, gospodyni słowiańskiej, rymarza czy barcie i bartnika. Posłuchamy niezwykłych opowieści Krainki, Tkalinki, Skóromira, Ognisława, Miedzisława, Zwida, Cieślowita i innych mieszkańców Osady Średniowiecznej. Ulegliśmy urokowi czarownicy Lilany i wiedzy guślarza Wszemysła, którzy byli naszymi przewodnikami po tej niezwykłej krainie. Kiedy przekroczyliśmy wehikuł czasu i staliśmy się mieszkańcami Osady przyjmując słowiańskie imiona i przekonaliśmy się jakie cechy charakteru przypisywali nam bogowie naszych przodków...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2016/2017