-


Dzień Chłopaka w klasie 4b

Ten wyjątkowy dzień nasza klasa postanowiła wyróżnić poprzez wspólną zabawę pod hasłem: "WĄSY, WĄSIKI, WĄSISKA". Tego dnia przyszliśmy na zajęcia z wąsami. Było dużo zabawy i śmiechu. Dziewczynki nie zapomniały również o drobnych upominkach dla chłopców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 4a, 4b i 4c na spektaklu pt. "Powrót do Akademii Pana Kleksa"

9 listopada 2016 roku klasy czwarte wybrały się na spektakl estradowy w formie musicalu pt. "Powrót do Akademii Pana Kleksa", który oparty był na wierszach i prozie Jana Brzechwy.

Trójka dorosłych już wychowanków Akademii Profesora Kleksa wraca do swoich ulubionych bajek i marzeń z lat dziecięcych zabierając w tę szaloną podróż dzieci, która aktywnie uczestniczyła w spektaklu za sprawą licznych konkursów i animacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy czwarte na warsztatach o bezpieczeństwie

28 listopada 2016 roku klasy czwarte wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących "Safety Smart", które odbyły się w O.K. „Arsus”.

Safety Smart to program edukacyjny dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat, przygotowany przez UL Incorporation w kooperacji z Disney Educational Production. Jego celem jest przekazanie najmłodszym wiedzy i umiejętności dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych dziedzinach życia.

Zajęcia podzielone zostały na dwie bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył zasad korzystania z Internetu. Wówczas dzieci miały okazję obejrzeć film rysunkowy, w którym wystąpili znani i lubiani bohaterowie Disneya - Timon i Pumba - "Bezpieczny on-line". W swoich przygodach postacie z kreskówek uczyły widzów, że podczas korzystania z Internetu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, np. o tym, że nie należy podawać swoich danych osobowych, że należy posługiwać się nickiem i żeby nie ufać osobom poznanym w sieci.
Drugi zaś - "Zarazki a zdrowie" - poruszał podstawowe zasady higieny (w jaki sposób należy dbać o własne zdrowie, jak się bronić przed drobnoustrojami, wirusami i innymi zarazkami).

Na koniec każdego bloku tematycznego odbył się konkurs dla przedstawicieli poszczególnych klas z danej szkoły. Każda drużyna odpowiadała na pytania dotyczące filmu i zasad bezpieczeństwa. Wygraną dla wszystkich uczniów stanowiły gadżety i dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty klasy 4c w Castoramie "Malowanie na szkle"

W dniu 29 listopada uczniowie klasy 4c uczestniczyli w ciekawej lekcji – warsztatach z cyklu "Malowanie na szkle" poświęconych ozdabianiu i dekoracji. Spotkanie miało na celu możliwość rozwijania nieszablonowego myślenia u dzieci oraz wzmacnianie ich zdolności manualnych i wyobraźni.

Zaczynając od konturów, kończąc na barwnym wypełnieniu, powstawały obrazki o różnej tematyce: żyrafy, rybki, żółwie, domki. Jak się szybko okazało, było to zadanie dla cierpliwych. Farba nie chciała szybko się wydostać z tubki, a wszelkie próby przyspieszenia kończyły się wielkim kleksem. Mimo drobnych trudności warsztaty zaowocowały pięknymi pracami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wspólne strojenie choinki oraz mikołajki w klasie 4a

6 grudnia 2016 roku postanowiliśmy wspólnie przystroić naszą klasową choinkę. Było przy tym mnówstwo zabawy i radości, a przede wszystkim mile spędziliśmy czas. Nie zabraklo przy tej okazji pierniczków, które zostały własnoręcznie przygotowane przez nasze koleżanki z klasy - Izę i Edytę.
Po ustrojeniu świątecznego drzewka, rozdaliśmy sobie prezenty mikołajkowe, które sprawiły, że każdy z nas miał uśmiech na twarzy już do końca dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 4a na warsztatch "Majsterkowo" w Castoramie

8 grudnia 2016 roku uczniowie z klasy 4a uczestniczyli w zajęciach technichnych, które miały miejsce w "Majsterkowie". Ich organizatorem był sklep Castorama. Ideą warsztatów było rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.

Na uczniów czekały zestawy do budowy skrzynki na narzędzia oraz odpowiednie przybory do jej skonstruowania (młotki i gwoździe). W bardzo miłej atmosferze i przy pomocy prowadzących zajęcia każdy uczestnik zajęć zmontował własną skrzynkę, którą później mógł ozdobić.
Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, prezent niespodziankę oraz swoje prace. Ta lekcja zostanie w pamięci na długi czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 4a

Ostatniego dnia przed świąteczną przerwą uczniowie klasy 4a przygotowali wigilię klasową, która była pełna smakołyków (łakoci przygotowanych przez uczniów), życzeń, kolęd i uśmiechu.
Zostały przypomniane również zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. A po życzeniach i posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd.

W miłej i świątecznej atmosferze wszyscy rozeszli się do domów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dyskoteka karnawałowa klas czwartych

Po południu, 5 stzcynia 2017 roku, swój bal karnawałowy miały klasy czwarte. Dyskotekę prowadziła p. Renata Suchta, która serwowała uczniom ich ulubione kawałki muzyczne. Oświetlenie, muzyka i atmosfera były świetne, zaś dobra zabawa i dużo radości sprawiły uczniom ogromną przyjemność, dzięki czemu wszyscy bawili się wyśmienicie.
Podczas dyskoteki prężnie działała kawiarenka z pysznie przyrządzonymi słodkościami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie z klas czwartych na meczu:
ONICO AZS Polichetnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów

4 lutego 2017 r. grupa uczniów z klas czwartych wybrała się na wielki mecz w hali COS Torwar w Warszawie. W siatkarskim hicie, rozegranym w ramach dwudziestej kolejki PlusLigi, ONICO AZS Politechnika Warszawska podjęła PGE Skrę Bełchatów.

Potyczka dwóch drużyn była wyjątkowa dla naszych młodych kibiców, ponieważ mogli zobaczyć wspaniałą grę znanych zawodników (m. in.: Andrzeja Wronę, Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa, Bartosza Kurka i innych), poczuć ferwor walki, gorącą atmosferę kibicowania oraz przekonać się, że jest to bardzo techniczny i taktyczny sport, którym można się równie dobrze zmęczyć jak bieganiem.

Nie zabrakło również niespodzianek. Otóż pierwsze trzysta osób, które przeszły przez drzwi (a wśród nich byli uczniowie z klasy 4a: Mateusz Wiśniewski i Kevin Quanganh Bach) otrzymały w prezencie plakat meczowy z wizerunkami Andrzeja Wrony i Karola Kłosa. Można było również zdobyć autografy zawodników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet
w klasie 4a

"Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen...
Wszystkie kobiety, panie i matki
W dniu tym dostają pachnące kwiatki..."

W tym dniu również panowie z klasy 4a nie zapomnieli o swoich koleżankach z klasy, wręczając każdej dziewczynie z okazji ich święta drobny upominek: imienny długopis oraz słodki drobiazg. Nie zabrakło także własnoręcznie przygotowanych babebczek, które smakowały wyśmienicie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w klasach czwartych

We wtorek, czyli 14 marca 2017 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowe Święto Liczby Pi. Data wybrana została nieprzypadkowo... otóż datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi.

Również i my - uczniowie klas czwartych obchodziliśmy Dzień Liczy Pi. Na przykład na lekcjach plastyki wykonaliśmy mnóstwo obrazów z kół.

Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych na plastyce oraz materiałów przygotowanych przez uczniów na lekcję matematyki i języka polskiego.


"Dni Warszawy"
Plakaty w wykonaniu uczniów klas czwartych

W ostatnim tygodniu marca w naszej szkole odbyły się "Dni Warszawy". W związku z tym, uczniowie klas czwartych, przygotowali plakaty dowolną techniką oraz w dowolnym formacie, prezentujące zagadnienia związane z Warszawą, uwzględniając aspekt zarówno współczesny, jak i historyczny.

Wszystkie pięknie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w naszej szkole. Zapraszamy :)

Zapraszamy do obejrzenia wykonanych plakatów.


Klasa 4a, 4b i 4c na wycieczce "Szlakiem warszawskich legend"

27 marca - tego pięknego i słonecznego dnia - klasy: 4a, 4b i 4c wybrały się z przewodnikiem na wycieczkę "Szlakiem warszawskich legend", która wiodła przez Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, ulicę Tamka oraz park w Łazienkach Królewskich, w celu poznania i utrwalenia sobie legend oraz bajek związanych z Warszawą. Wśród nich były m. in.: legenda "O szabli Zygmunta III Wazy", legenda "Duch królowej Barbary Radziwiłłównej", legenda o cudownym krucyfiksie Pana Jezusa i bajka o "Królewskim Karpiu".

To była bardzo ciekawa lekcja w terenie, która pomogła nam uporządkować dotychczasową wiedzę dotyczącą legend i bajek warszawskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kółko plastyczne - wielkanocne dekoracje w wykonaniu uczniów klas czwartych

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy uczniowie uczęszczający na kółko plastyczne postanowili wykonać wielkanocne dekoracje... sami zobaczcie efekty ich pracy...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy: 4a, 4b i 4c w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej

4 maja trzy klasy czwarte: 4a, 4b i 4c wybrały się do SCEK na koncert w ramach cyklu "Poranki Muzyczne" pt.: "Na polską nutę", którego celem było zachęcenie uczniów do kontaktu z muzyką, wychowanie młodzieży poprzez sztukę oraz przygotwanie młodych ludzi do korzystania z dóbr kultury.

W programie była muzyka wokalna m. in. F. Chopina, S. Moniuszki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 4a i 4c na Zielonej Szkole
w Górach Stołowych

W dniach 15-19.05.2017r. uczniowie klasy 4a i 4c uczestniczyli w wyjeździe turystycznym zorganizowanym na Ziemi Kłodzkiej.

Pierwszego dnia dzieci wraz z przewodnikiem spacerowały po Wrocławiu, gdzie zwiedzili m. in. Rynek z kamieniczkami oraz Dzielnicę Czterech Świątyń. Nie zabrakło także poszukiwań Krasnali wrocławskich oraz czasu wolnego na zakup pamiątek.
Następnie udali się do miejsca docelowego, czyli do Stronia Śląskiego - miejsca swojego zakwaterowania.

Drugi dzień rozpoczął się dość wcześnie, gdyż uczniowie mieli w programie wycieczkę do Twierdzy Kłodzko, która stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych tego miasta - z jej pomostu widokowego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice.
Później dzieci udały się do Czermnej, gdzie obejrzały i zapoznały się z historią Kaplicy Czaszek - grobowca ofiar wojen śląskich.
Kolejnym punktem było Muzeum Zabawek, ale zanim uczniowie tam dotarli, przespacerowali się po Parku Zdrojowym w Kudowie Zdrój.
Po obejrzeniu najwiekszej w Polsce kolekcji zabawek z całego świata dzieci wróciły do pensjonatu na obiad, po którym odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Ten dzień zakończył się wspólnym ogniskiem.

Kolejny dzień był również pełny wrażeń. Najpierw uczniowie pojechali do Wambierzyc, gdzie zobaczyli najstarszą ruchomą szkopkę oraz zwiedzili barokową Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Następnie dzieci udały się na wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych, aby zdobyć najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.), do którego prowadzi ponad 660 schodów.
Po męczącej wyprawie górskiej dzieci wróciły do ośrodka na obiadokolację, po której odbyła się dyskoteka.

Czwartego dnia dzieci zwiedziły Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej oraz pokonały niepowtarzalną i malowniczą trasę turystyczną Błędnych Skał. A był to labirynt wąskich szczelin i zaułków, przez które dosłownie dzieci przeciskały się. Można było tutaj zobaczyć m. in. "Skalne Siodło", "Kurzą Stopkę", "Labirynt", "Tunel", "Wielką Salę" itp.
Po niezapomnianych wrażeniach, jakie towarzyszyły podczas zmagań w labiryncie, uczniowie wrócili na obiad do pensjonatu. Po smacznym i bardzo sytym obiedzie odbyła się gra na orientację w terenie.

Ostatni dzień to wykwaterowanie z ośrodka i przejazd do ostatniego punktu naszej wycieczki, czyli do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Przeszliśmy się podziemną trasą turystyczną, w której zwiedziliśmy skarbiec, spotkaliśmy gnoma Szarego, zjechaliśmy ośmiometrową zjeżdżalnią, a na koniec przejechaliśmy się Pomarańczowym Tramwajem.

I tym miłym akcentem zakończyła się nasza tygodniowa wycieczka na Ziemi Kłodzkiej, która na pewno na długo utkwi nam w pamięci.
Było SUPER!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie klasy 4b w Sandomierzu

W dniu 18 kwietnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie tego przepięknego miasta rozpoczęliśmy od starówki, gdzie zobaczyliśmy Dom Długosza, ratusz, zamek, katedrę. Kolejnym punktem programu był spacer podziemną trasą turystyczną, gdzie straszy o czym sami mieliśmy okazję się przekonać. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy spacerem i wspólną zabawą na dyskotece. Następnego dnia spacerowaliśmy szlakiem w Górach Pieprzowych i doliną Wisły. Zakupiwszy pamiątki, w tym kamień optymizmu i sandomierskie krówki, wróciliśmy w doskonałych nastrojach do Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty edukacji przyrodniczej: "Bioróżnorodność w wersji nano"
w klasie 4a

26 maja 2017 roku uczniowie klasy 4a mieli przyjemność uczestniczyć w 3-godzinnych warsztatach edukacji przyrodniczej pt: "Bioróżnorodność w wersji nano". Celem warsztatów było poznanie organizmów - źródeł innowacji oraz refleksja "jeśli muszę coś stworzyć, zastanowię się jak rozwiązałaby to przyroda", a także zwiększenie świadomości ekologicznej oraz wiedzy dzieci w zakresie nauk przyrodniczych jako skutek efektywnego wykorzystania najnowszych technik przekazywania wiedzy sprzężonych ze współczesnymi treściami i zagadnieniami z dziedziny bioróżnorodności, mikroskopowania i biomimetyki.

Zajęcia polegały na aktywnej obserwacji obiektów przyrodniczych za pomocą mikroskopu z ekranem, wyselekcjonowanych preparatów oraz przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego.

Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, rozbudzając w sobie pasję przyszłych odkrywców nanostruktur. Praca jako młody "mikrobiolog" to czysta przyjemność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w klasie 4a

Dzięki uprzejmości i pełnym zaangażowaniu Rodziców, uczniowie klasy 4a z okazji Dnia Dziecka udali się na słodki poczęstunek do pobliskiej kawiarni, w której czekał na nich pyszny puchar lodów. Ale przed zjedzeniem słodkości, dzieci wraz z p. Alicją mile spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się beztrosko na placu zabaw.

W tym dniu nie brakowało na twarzach dzieci uśmiechu, za co bardzo dziękujemy Rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w klasie 4b w N´ice Cream Factory

Na świętowanie Dnia Dziecka w naszej klasie musieliśmy nieco zaczekać, ale było warto. Rodzice sprawili nam niespodziankę i we wtorek 6 czerwca wybraliśmy się do N´ice Cream Factory. Uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajęciach z wykorzystaniem ciekłego azotu. Obserwowaliśmy jaki wpływ ma ten pierwiastek w stanie ciekłym na różne przedmioty. Po zajęciach komponowaliśmy swoje lody w dowolnie wybranych smakach. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2016/2017