-










Szkolny konkurs recytatorski "ŁADNE SŁÓWKA"

W dniu 11 września 2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "ŁADNE SŁÓWKA", w którym udział wzięli uczniowe klas 0-3.
Mimo, iż był to początek roku szkolnego, ilość uczestników przerosła samych organizatorów, jednak każde z dzieci, które chciało wziąć udział w konkursie - wyrecytowało wiersz, co spotkało się z uznaniem Jury, w którym zasiadała Pani Ewa Chodorowska - kierownik świetlicy szkolnej, a każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz upominki.
Organizacja konkursu na tak wczesnym etapie roku szkolnego dowodzi tylko tego, jak zdolne i spragnione wiedzy oraz nowych doświadczeń dzieci uczęszczają do naszej szkoły.
Dzieciom i przygotowujących ich do konkursu Rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów podczas dalszego kształcenia w SP 4.

Konkurs został zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolenej - Panią Annę Pianka i Panią Annę Olszówka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Plastusiowy pamiętnik"

W dniu 6 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie kukiełkowe "PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK", w którym udział brały dwie grupy kółka teatralnego z klas 0-3.

Dzieciom i Rodzicom serdecznie gratulujemy występów, a także czasu spędzonego na przygotowaniach do tego wydarzenia.

Organizatorami tego przedstawienia były: p. Anna Olszówka oraz p. Anna Pianka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Eko - Miś z klasy 3a

W międzyszkolnym konkursie plastycznym "Eko - Miś" dla klas 3 Szkół Podstawowych w Ursusie, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zdobyliśmy II miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 XI 2015 r. w Domu Kultury "Kolorowa".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2f na V Mazowieckim Festiwalu Piosenki
z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień"

Organizatorem Festiwalu byli: Szkoła Podstawowa nr 11 w oraz Ośrodek Kultury ARSUS. Do przesłuchań konkursowych została zgłoszona klasa 2f. Przesłuchania odbyły się 24 listopada 2015r. o godz. 11:30 w Sali Kameralnej OK ARSUS. Uczniowie wykonali utwór "Podajmy sobie ręce", podczas występu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne grając na flażoletach, bębnach oraz instrumentach z Instrumentarium Orffa. W przesłuchaniach konkursowych udział wzięło ok. 600 osób w 143 podmiotach wykonawczych.

W jury zasiadły: Przewodnicząca - Mariola Strukowska - animator, menedżer kultury, muzyk i pedagog, Alina Małachowska - wokalistka, pianistka, dyrygent i pedagog, Anna Kaszubska - animator, menedżer kultury pisarka, pedagog.

    Biorąc pod uwagę następujące kryteria oceny:
  • dobór repertuaru zgodny z formułą festiwalu i dostosowany do wieku wykonawcy,
  • poziom warsztatu wykonawczego,
  • interpretacja prezentowanych utworów,
  • ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii wiekowej do 9 lat jury przyznało nam NAGRODĘ SPECJALNĄ, którą odebraliśmy 27 listopada 2015r. podczas Koncertu Finałowego w OK ARSUS. Do Festiwalu przygotowała i zgłosiła klasę wychowawczyni Izabela Pilarczyk - Wojciechowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs plastyczny
"Kartka Bożonarodzeniowa - Dobra Nowina"

Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa" został rozstrzygnięty. Prace można podziwiać tuż przy wejściu na parterze.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Prace finalistów będzie można oglądać 4 grudnia 2015 roku o godzinie 17:00 w sali kameralnej Ośrodka Kultury "Arsus".

    Laureaci konkursu:
  • Ada Bojanowicz kl. 2f
  • Martyna Dmochowska kl. 2f
  • Szymon Chmielewski kl. 2f
  • Szymon Czarnowski kl. 1h
  • Julia Janowska kl. 3a
  • Izabela Przybylska kl. 3a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania nagród.


Klasa 1h i koncert "Mali Maleńkiemu"

Nasz zespół "Prymki" miał możność wzięcia udziału w magicznym przedsięwzięciu. Dnia 4 grudnia 2015 roku odbył się w Ośrodku Kultury Arsus, coroczny koncert "Mali Maleńkiemu".

W tym roku, wraz z Youg Ursus Voices oraz gospelowym zespołem Z Potrzeby Serc śpiewaliśmy przepiękne kolędy na chwałę Panu. Piękne dekoracje i akompaniament zespołu profesjonalnych muzyków, wypełniły magią całą salę. Wspaniałe przedsięwzięcie niesamowicie przybliżyło nam święta.

Przed nami wiele różnych uroczystości, ale nie ukrywamy, że już od dziś, czekamy na kolejne kolędowanie "Mali Maleńkiemu".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki konkursów klasowych dotyczących zdrowego żywienia

Wszystkie klasy uczestniczyły w konkursach: "Najzdrowsze i najsmaczniejsze danie ze stołówki”" oraz "Reklama najzdrowszego i najsmaczniejszego produktu ze sklepiku szkolnego".

W kategorii "Najzdrowsze i najsmaczniejsze danie ze stołówki"

  • I miejsce zajęła klasa 3e (SP 4 ul. W. Sławka 9),
  • II miejsce zajęła klasa 3a (SP 4 ul. Konińska 2),
  • III miejsce zajęła klasa 3c (SP 4 ul. Konińska 2).

W kategorii "Reklama najzdrowszego i najsmaczniejszego produktu ze sklepiku szkolnego"

  • I miejsce zajęła klasa 3a (SP 4 ul. Konińska 2),
  • II miejsce zajęła klasa 3e (SP 4 ul. W. Sławka 9),
  • III miejsce zajęła klasa 2b (SP 4 ul. Konińska 2).

Nagrodą dla powyższych klas będzie udział w warsztatach żywieniowych, które zostaną zorganizowane w styczniu. Nagrodę ufundowała firma "HAMERAS" – dostawca owoców i warzyw w naszej szkole.


Klasa 2a i 2f z muzyką w Klubie Seniora "Ursus"

Już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas 2f i 2a dzielili się muzyką z członkami Klubu Seniora "Ursus" działającego w Filii Ośrodka Kultury „Arsus”. Nasze zapoznanie odbyło się przy okazji święta 11 Listopada kiedy to z biało-czerwonymi sercami, wręczonymi po koncercie seniorom, śpiewaliœmy i graliśmy na instrumentach żywych utwory upamiętniające bohaterstwo i wrażliwość ludzi walczących o wolną Polskę. Tym razem spotkaliśmy się w noworocznej atmosferze kolęd śpiewanych przez naszych uczniów, a także publiczność w osobach członków Klubu Seniora. Do prezentowanych pastorałek i kolęd uczniowie klasy 2f przygotowali akompaniament grając na flażoletach oraz dzwonkach. Radość malowała się na twarzach wszystkich uczestników owych spotkań.

Współpracę nawiązały wychowawczynie klas pani Izabela Pilarczyk - Wojciechowska oraz pani Małgorzata Dębowska. Mamy nadzieję na dalsze spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "ANIOŁ 2016"

Dom Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie zorganizował w styczniu 2016 roku Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "ANIOŁ 2016".

Uczestnikami konkursu mogły być dzieci i młodzież w wieku 4 - 18 lat. Do konkursu można było złożyć prace płaskie: malarstwo, rysunek, tkanina, grafika. Ocenie podlegały tylko prace indywidualne. Etap szkolny zakończył się w Szkole Filialnej SP4 wyłonieniem 10 prac przygotowanych przez naszych uczniów.

I tak decyzją Jury w składzie:

  • Maria Łączyńska,
  • Bogumiła Okońska,
  • Izabela Pilarczyk – Wojciechowska .

Do etapu ogólnopolskiego wyłonione zostały prace:

  • Karoliny Maćkowskiej
  • Ady Bojanowicz
  • Natalii Bogusz
  • Dawida Kleczyńskiego
  • Adriana Eschera
  • Michała Kostrzewy
  • Leny Pituch
  • Eryka Ruraka
  • Michała Kopiela
  • Mateusza Żebrowskiego

Wręczenie nagród przez Dom Kultury DOROŻKARNIA odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. O terminie wernisażu wystawy oraz wręczeniu nagród Organizator poinformuje placówki oraz osoby nagrodzone i wyróżnione udziałem w wystawie na internetowej stonie Dorożkarni. Na wystawie będzie można obejrzeć prace nagrodzone, oraz najciekawsze nadesłane i zakwalifikowane do wystawy przez jurorów. O terminie wystawy Organizator poinformuje na stronie internetowej konkursu: www.aniol.dorozkarnia.pl.

A tymczasem wchodząc do naszej szkoły możemy podziwiać wystawę pokonkursową etapu szkolnego, którego koordynatorem była Izabela Pilarczyk – Wojciechowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Nasi uczniowie na Rodzinnym Kolędowaniu

24 stycznia nasi uczniowie (w tym reprezentacja szkolnego chóru "Wesołe nutki") wspaniale zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne podczas Rodzinnego Kolędowania, które odbyło się w kościele p.w. Świętej Rodziny. Gratulujemy pięknych występów wszystkim wykonawcom małym i dużym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu
Alfik Matematyczny 2015/2016 r. dla klas 2

Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

  • Julia Michniewicz - 2j
  • Gracjan Cybulski - 2c
  • Jakub Adamczuk - 2g
  • Bartosz Mazurek - 2i
  • Szymon Biszczuk - 2c
  • Paweł Mierzwiński - 2g
  • Gabriela Drąg - 2g
  • Maja Faliszewska - 2d
  • Adrian Escher - 2c
  • Szymon Chmielewski - 2f
  • Krzysztof Grotowski - 2d
  • Matylda Janusz - 2d
  • Antoni Arak - 2c

Wynik dobry uzyskali uczniowie:

  • Natalia Gardocka - 2j
  • Marcin Wirecki - 2d
  • Michał Więckowski - 2i
  • Krzysztof Jurkowski - 2h
  • Ignacy Jagiełło - 2i
  • Jakub Jarosz - 2d

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów i nagród w szkole.


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu
Alfik Matematyczny 2015/2016 r. dla klas 3

Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

  • Patryk Sidorowicz - 3a
  • Joanna Lula - 3b
  • Natalia Waśko - 3c
  • Michał Dolata - 3c
  • Bartosz Krawczyk - 3c
  • Konrad Czubkowski - 3a

Wynik dobry uzyskali uczniowie:

  • Adrian Zagrodzki - 3a
  • Robert Sikora - 3b
  • Jan Jamiołkowski - 3b
  • Alicja Joniak - 3b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów i nagród w szkole.


Wyniki humanistycznego konkursu "Alfik" dla klas 2

Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

  • Julia Michniewicz - 2j
  • Matylda Janusz - 2d
  • Łukasz Chmielewski - 2c
  • Apolonia Iwańska - 2h
  • Mateusz Gaj - 2j
  • Lena Pituch - 2c
  • Bartosz Banasiak - 2h
  • Małgorzata Cuber - 2h
  • Szymon Mazurek - 2f
  • Aleksandra Waśko - 2a
  • Natalia Gardocka - 2j
  • Anastazja Drąg - 2g
  • Gracjan Cybulski - 2c
  • Amelia Mazur - 2j

Wynik dobry uzyskali uczniowie:

  • Kacper Pytlarczyk - 2f
  • Oskar Dąbrowski - 2d
  • Maciek Karpiński - 2f
  • Szymon Biszczuk - 2c
  • Wiktoria Emanuel - 2g

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów i nagród w szkole.


Wyniki humanistycznego konkursu "Alfik" dla klas 3

Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

  • Maja Okrasa - 3b
  • Wojciech Sawicki - 3c
  • Patryk Sidorowicz - 3a
  • Bogusław Ochmański - 3c

Wynik dobry uzyskali uczniowie:

  • Zuzanna Kot - 3a
  • Konrad Czubkowski - 3a
  • Stanisław Rak - 3a
  • Karol Tomaszek - 3c
  • Michał Dolata - 3c
  • Minh Hien Maja Tran - 3a
  • Anna Konopka - 3a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów i nagród w szkole.


I etap konkursu czytelniczego "Z baśnią przez świat"

W dniu 26.02.2016r. odbył się pierwszy etap konkursu czytelniczego "Z baśnią przez świat" dla klas trzecich. Pytania testowe dotyczyły treści baśni J.CH. Andersena "Dzikie łabędzie" i "Świniopas". Konkurs przeprowadziły wychowawczynie klas trzecich, panie: Bogumiła Wodyńska, Małgorzata Niwińska, Beata Obiedzińska-Pokorska.

Najwyższe wyniki w klasach trzecich otrzymali:

Klasa 3a:

  • Julia Janowska - 27 pkt.
  • Julia Hamera - 14 pkt.
  • Patryk Sidorowicz - 12 pkt.
  • Marcel Michalak - 12 pkt.
  • Tran Minh Hien Maja - 12 pkt.
  • Tomasz Brożyna - 12 pkt.

Klasa 3b:

  • Joanna Lula - 16 pkt.
  • Amelka Kurek - 11 pkt.
  • Robert Sikora - 10 pkt.

Klasa 3c:

  • Michał Dolata - 22 pkt.
  • Maja Mikucka - 22 pkt.
  • Oliwia Wesołowska - 21 pkt.
  • Sebastian Czerniszewski - 13 pkt.
  • Karol Tomaszek - 12 pkt.
  • Oskar Kolanica - 8 pkt.

Do kolejnego etapu przechodzą:

  • Julia Janowska - 3a
  • Michał Dolata - 3c
  • Maja Mikucka - 3c
  • Oliwia Wesołowska - 3c

II etap konkursu odbędzie się w SP2 im. Jana Pawła II w dniu 15.03.2016r. Będzie dotyczył znajomości treści baśni: "Dzielny ołowiany żołnierzyk", "Mała Syrenka", "Krzesiwo".

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów.


Eliminacje do Konkursu "Warszawska Syrenka"

W dniu 29.02.2016r. w Szkole Filialnej odbyły się klasowe eliminacje do konkursu "Warszawska Syrenka". Prozę oraz wiersze recytowały dzieci z klas 0, klas 1 , klas 2 i klas 3. Następnie w dniach 3 i 7 marca 2016 roku miały miejsce przesłuchania w szkolnym etapie konkursu.

Do konkursu przystąpiło 53 uczniów z 22 klas.

Uczestników oceniło Jury złożone z czterech nauczycieli w składzie: Małgorzata Dębowska, Beata Obiedzińska-Pokorska, Katarzyna Porucznik, Paweł Żeromski.

3 marca odbyły się przesłuchania klas "0" i pierwszych, a 7 marca – klas drugich i trzecich.

Jury oceniało uczestników według trzech kryteriów: pamięciowego opanowania tekstu (1-2 pkt), interpretacji utworu (oraz związanych z nią artykulacji, tempa i intonacji; 1-5 pkt) i ogólnego wyrazu artystycznego, na który składały się poprawnoœć językowa, mimika i gesty użyte przez ucznia (1-5 pkt).

Konkurs przewidywał wyłonienie trzech laureatów i wyróżnienia. Jury wyróżniło szeœć osób.

  • I miejsce zajął Jan Morawski (kl. 3c), który uzyskał 46 punktów
  • II miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska (kl. 1b)-45 punktów
  • III miejsce zajęła Karolina Wypijewska (kl. 1b)-44 punkty

Osoby wyróżnione: Gracjan Cybulski (kl. 2c), Michał Dolata (kl. 3c), Natalia Gardocka (kl. 2j), Julia Janowska (kl. 3a), Wiktoria Krawczyk (kl. 2d), Mateusz Wiśniewski (kl. 3a).
Wszystkie osoby wyróżnione zdobyły 43 punkty.

Gratulujemy wszystkim dzieciom.

Ogromne gratulacje i wielke brawa dla Karoliny Wypijewskiej z klasy 1b za zajęcie III miejsca w eliminacjach konkursu "Warszawska Syrenka" w kategorii wiekowej I-III Szkoły Podstawowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów.


Wyniki konkursu plastycznego
"Najpiękniejsza palma wielkanocna"
w Domu Kultury "Miś"

Nagrody za prace indywidualne:

  • I miejsce - Julia Janowska kl. 3a
  • II miejsce - Michał Kopiel kl. 3c

Nagrody za prace zbiorowe:

  • III miejsce - Anastazja i Gabriela Drąg, Maja Pietrzak i Emilia Hliwa kl. 2g

WYRÓŻNIENIA

    Kategoria prace indywidualne:
  • Katarzyna Borkowska kl. 2i
  • Pola wójcik kl. 2i
  • Karolina Górecka kl. 3b
  • Julia Bartos kl. 3b
  • Maja Okrasa kl. 3b
  • Patrycja Wulczyńska kl. 2h
  • Julia Michniewicz kl. 2j
  • Samir Khafagy kl. 2b
    Kategoria prace zbiorowe:
  • Hanna Kaczanowska i Patryk Sidorowicz kl. 3a

Gratulujemy wszystkim dzieciom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów w DK "Miś" oraz zdjęć z rozdania symbolicznych nagród w szkole


Mazowiecki konkurs plastyczny "Najpiękniejsza pisanka"

Nasza szkoła wzięła udział w mazowieckim konkursie plastycznym "Najpiękniejsza pisanka" organizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość.

A oto uczniowie, którzy zgłosili swoje prace:

  • Alicja Hejduk kl. 1a
  • Alicja Kaczanowska kl. 1a
  • Piotr Szyrkowiec kl. 1a
  • Lena Organek kl. 1a
  • Jagoda Hulboj kl. 1a
  • Magdalena i Agnieszka Szałek kl. 1a
  • Maksymilian Tomczyk kl. 1a
  • Anna Gorzkowska kl. 1b (2 prace)
  • Stanisław Wyziński kl. 1b (2 prace)
  • Karolina Zielińska kl. 1b (3 prace)
  • Sara Olszówka kl. 1b
  • Zuzanna Giza kl. 2b
  • Bartosz Tomaszek kl. 2b
  • Fabian piętka kl. 2b
  • Nguyen Ngoc Diep Amelia kl. 2b
  • Natalia Ostrowska kl. 2g
  • Szymon Wiśniewski kl. 2j
  • Patrycja Fiuczek kl. 2j
  • Franciszek Góraj kl. 2j
  • Tomasz Burchard kl. 3a

Laureatem został uczeń klasy 3a Tomasz Burchard - gratulujemy!


Wyniki szkolnego etapu
"Małej Olimpiady Matematycznej"
przeprowadzonej dnia 22.03.2016 roku

Do szkolnego etapu "Małej Olimpiady Matematycznej" zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

    Klasa 3a:
  • Adrian Zagrodzki
  • Krzysztof Mazur
  • Patryk Sidorowicz
  • Konrad Czubkowski
  • Anna Konopka
  • Stanisław Rak
  • Julia Janowska
    Klasa 3b:
  • Joanna Lula
  • Robert Sikora
  • Karolina Górecka
  • Alicja Joniak
  • Hubert Wyszecki
  • Maja Okrasa
  • Mateusz Wernicki
    Klasa 3c:
  • Natalia Waśko
  • Michał Dolata
  • Bartosz Krawczyk
  • Oliwia Wesołowska
  • Bogusław Ochmański
  • Bartosz Florczak

Zadania do Małej Olimpiady Matematycznej zostały opracowane przez Zespół Nauczycieli Warszawskich do Spraw Organizacji Małej Olimpiady Matematycznej pod kierunkiem Katarzyny Pilczuk-Pawłowskiej - doradcy metodycznego m.st. Warszawy.

Do etapu dzielnicowego zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 20 punktów:

  • Joanna Lula - 20 p.
  • Robert Sikora - 21 p.
  • Bartosz Krawczyk - 22 p.
  • Michała Dolata - 23p.
  • Krzysztof Mazur - 24p.
  • Natalia Waśko - 25p.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Dębowska, Dorota Kołacińska, Elżbieta Zając.


Wyniki Międzyklasowego Etapu Konkursu
"Mistrz Sudoku"

Zwycięzcy II etapu SUDOKU

    Klasy pierwsze:
  • Karolina Hoang 1c - 6 min 50s
  • Dominik Janusz 1d - 7 min 9s
  • Patryk Janusz 1d - 7 min 32s
    Klasy drugie:
  • Gadomski Piotr 2d - 3 min 40s
  • Znamirowska Maja 2a - 4 min 56s
  • Kołodziejczyk Gabrysia 2d - 5 min
    Klasy trzecie:
  • Bartosz Krawczyk 3c - 6 min
  • Julia Bartos 3b - 8min 55 s
  • Maja Tran 3a - 9 min 10 s

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za liczny udział.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Traktorki 2016 - "Plastusiowy pamiętnik"

W dniu 18 kwietnia 2016 r. w domu kultury ARSUS w Ursusie odbyła się kolejna edycja przeglądu teatralnego TRAKTORKI 2016. Szkołę Filialną SP4 w Warszawie reprezentowali uczniowie klas 0 i 1 w przedstawieniu "PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK" pod opieką Anny Olszówki i Anny Pianki.

Podczas przeglądu został zaprezentowany również spektakl "Oskar i Pani Róża" w wykonaniu Koła Teatralnego Szkoły Filialnej pod opieką s. Ewy Barłowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


XIII Konkurs Ortograficzny
dla uczniów klas trzecich
szkół podstawowych m. st. Warszawy
"Z ortografią za pan brat"

Przeprowadzony został etap szkolny konkursu, do którego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Klasa 3a: Anna Konopka, Patryk Sidorowicz, Julia Janowska, Stanisław Rak, Tran Minh Ihen, Krzysztof Mazur, Tomasz Brożyna, Konrad Brożyna, Adrian Zagrodzki
  • Klasa 3b: Aneta Chu, Maja Okrasa, Robert Sikora, Maciej Klocek, Patrycja Stokowska, Karolina Górecka, Julia Bartos, Juliusz Puchała
  • Klasa 3c: Michał Dolata, Bogusław Ochmański, Natalia Waśko, Wojciech Sawicki, Karol Tomaszek

Do etapu dzielnicowego zakwalifikowało się 3 uczniów:
- Michał Dolata - kl. 3c,
- Bogusław Ochmański - kl. 3c,
- Patryk Sidorowicz - kl. 3a.

Do etapu miejskiego - finałowego, który odbył się 15.04 zakwalifikowali się uczniowie:
Patryk Sidorowicz - kl. 3a i Bogusław Ochmański z kl. 3c.


Wyniki Dzielnicowego Konkursu "Mistrz Sudoku"

    Klasy drugie:
  • Mistrz Sudoku - Piotr Gadomski kl. 2d
  • I miejsce - Maja Znamirowska kl. 2a
    Klasy trzecie:
  • Mistrz Sudoku - Bartosz Krawczyk kl. 3c

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za liczny udział.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wyniki Międzynarodowego konkursu
"KANGUR MATEMATYCZNY 2016"

Wyniki dla kategorii Żaczek – klasa 2:

    Wynik bardzo dobry otrzymali:
  • Jakub Adamczuk kl. 2g
  • Julia Michniewicz kl. 2j
    Wyróżnienie otrzymali:
  • Gracjan Cybulski kl. 2c
  • Piotr Kisiel kl. 2d
  • Adrian Escher kl. 2c
  • Anastazja Drąg kl. 2g
  • Matylda Janusz kl. 2d
  • Paweł Mierzwiński kl. 2g
  • Przemek Kuligowski kl. 2e
  • Oskar Dąbrowski kl. 2d

Wyniki dla kategorii Maluch – klasa 3:

    Wynik bardzo dobry otrzymali:
  • Michał Dolata kl. 3c
  • Joanna Lula kl. 3b
    Wyróżnienie otrzymali:
  • Bartosz Krawczyk kl. 3c
  • Natalia Waśko kl. 3c
  • Adrian Zagrodzki kl. 3a
  • Konrad Czubkowski kl. 3a
  • Patryk Sidorowicz kl. 3a
  • Robert Sikora kl. 3b
  • Igor Kulczycki kl. 3c

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.


Wyniki konkursów w ramach projektu
"URSUS SŁOWEM MALOWANY"

W ramach konkursu "MISIOWE BAJANIE (proza)" - klasy 2-3

    Uczniowie biorący udział w konkursie:
    z klasy 2f: Ada Bojanowicz, Jan Jaśkiewicz, Kajetan Florczyński, Quan Vu Nguyen, Szymon Mazurek, Natalia Bogusz, Adam Naskręt, Dominik Rak, Maciej Karpiński, Karolina Maćkowska, Kacper Pytlarczyk, Jakub Marcinkowski, Dominki Chmielecki,
    Anastazja Drąg z klasy 2g
    Laura Michalska z klasy 2b.

  • II MIEJSCE: Ada Bojanowicz - klasa 2f
  • III MIEJSCE: Jan Jaśkiewicz - klasa 2f
  • IV MIEJSCE: Kajetan Florczyński - klasa 2f

W ramach konkursu "MISIOWE BAJANIE (poezja)" - klasy 2-3

    Uczniowie biorący udział w konkursie:
    z klasy 2f: Katia Mazur, Martyna Dmochowska, Dawid Kleszczyński, Krzysztof Zwoliński, Szymon Chmielewski,
    Laura Michalska z klasy 2b,
    Michał Kopiel i Bartosz Krawczyk z klasy 3c.

  • II MIEJSCE: Bartosz Krawczyk - klasa 3c
  • III MIEJSCE: Michał Kopiel - klasa 3c

W ramach konkursu "MISIOWE BAJANIE (poezja)" - klasy 1-3

    Uczniowie biorący udział w konkursie:
    Gabriela Nosowska z klasy 1c,
    Adrianna Harbut i Wiktoria Broshko z klasy 1d,
    Jakub Kłobuszewski z klasy 2i
    Izabela Przybylska z klasy 3a.

  • II MIEJSCE: Adrianna Harbut - klasa 1d
  • III MIEJSCE: Izabela Przybylska - klasa 3a

Gratulujemy!!!!!


Ogólnopolski Konkurs pt.: "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie pt.: "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

W okresie od 05.10.2015r. do 05.04.2016r. dzieci naszej szkoły z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania przewidziane w konkursie, czego rezultatem jest zdobyty dyplom honorowy oraz tytuł "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi".


Finaliści konkursu ortograficznego "Z ortografią za pan brat"

W finałowym etapie XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych m. st. Warszawy dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało bardzo dobre wyniki:
- Patryk Sidorowicz z klasy 3a zajął II miejsce,
- Bogusław Ochmański z klasy 3c zajął III miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się z udziałem władz dzielnicy i doradców metodycznychw Szkole Podstawowej Nr 217 w Warszawie Rembertów w dniu 27 maja.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sukcesy naszych uczniów w konkursach dzielnicowych

W dniu 2 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ursusie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w 3 konkursach na etapie dzielnicowym: czytelniczym "Z baśnią przez świat", matematycznym "Małej Olimpiadzie Matematycznej", ortograficznym "Z ortografią za pan brat".

Filię SP4 reprezentowali uczniowie: Michał Dolata (nagrodzony we wszystkich konkursach), Bartosz Krawczyk, Bogusław Ochmański, Patryk Sidorowicz, Natalia Waśko.

Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


I miejsce w finale "Małej Olimpiady Matematycznej"
Sukces uczniów klasy 3c

Troje uczniów klasy 3c zajęło pierwsze miejsca w warszawskim konkursie matematycznym - "Mała Olimpiada Matematyczna" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz. Są to: Michał Dolata, Bartosz Krawczyk, Natalia Waśko. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 7 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 65 w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Koncert "Tu zaczęła się wolność" czerwiec - Ursus '76

W sobotę, 18 czerwca, w Parku Czechowickim w ramach koncertu "Tu zaczęła się wolność" można było wspólnie zasiewać piosenki patriotyczne z okresu tworzenia się Solidarności oraz piosenki z lat 70-tych.?? Każdy z mieszkańców otrzymał specjalny śpiewnik wydany na tę okazję.
Najważniejsze jednak było to, że oprócz zespół pracowników Urzędu Dzielnicy Ursus, czy zespołu Young Ursus Voices, wystąpiliśmy my - uczniowie z klasy 1h, czyli "Prymki" z SP nr 4 pod kierunkiem Moniki Janowskiej.
Zaśpiewaliśmy kilka piosenek z lat 70-tych, np.: "Radość najpiękniejszych lat", "Żeby szczęśliwym być" z repertuaru Anny Jantar, czy "Chodź pomaluj mój świat" zespołu 2 plus 1. Następnie zaśpiewaliśmy utwory: "Mury" Jacka Kaczmarskiego, oraz "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka.

Koncert wzruszył wielu gości, którzy na zakończenie bardzo nam gratulowali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć













Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2015/2016