-


Wakacyjny konkurs fotograficzny "Moje wakacje"

We wrześniu 2016 został rozsrzygnięty VIII Konkurs Fotograficzny "Moje wakacje". W konkursie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Jury konkursu wytypowało następujące prace uczniów ze Szkoły Filialnej:

 • Natalia Ligenza, klasa 2g - I miejsce
 • Klara Wójcik, klasa 1d - I miejsce
 • Maja Okrasa, klasa 4b - III miejsce

 • Martyna Florczak, klasa 1b - wyróżnienie
 • Klara Wójcik, klasa 1d - wyróżnienie
 • Aleksandra Sadach, klasa 2c - wyróżnienie
 • Pola Wójcik, klasa 3i - wyróżnienie
 • Adarian Zagrodzki, klasa 4a - wyróżnienie
 • Julia Bartos, klasa 4b - wyróżnienie

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prac konkursowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.


Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

W dniu 7 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie "Jaś i Małgosia", w którym udział wzięli uczniowie i uczennice klas 1-3 Szkoły Filialnej.

Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach zajęć dodatkowych kółka teatralnego prowadzonego przez Annę Olszówka i Katarzynę Dziomba.

Uczniom i ich Rodzicom dziękujemy za przygotowanie, zaangażowanie i pomoc w realizacji tego przedstawienia

To wydarzenie pozwoliło nam odkryć nowe, świeże talenty wśród naszych podopiecznych, którym życzymy kolejnych i coraz większych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Chór szkolny "Wesołe Nutki" oraz klasa 3b i 3f na festiwalu "Muzyczna Jesień"

W dniu 15 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły (chór szkolny - "Wesołe Nutki", zespół "Flożoletki" - klasa 3f i "Świetliki" - 3b) wystąpili na VI Mazowieckim Festiwalu Piosenki Z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień" w domu kultury "Arsus".

Było tanecznie, muzycznie i wesoło. wszystkim pomagającym i wspierającym serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorska p. Ewy Żołnowskiej-Najar


Klasy 3a i 3f oraz Teatr "Lolek" w Klubie Seniora "Ursus"

Kiedy zbliża się czas obchodów rocznicy Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły szczególnie pamiętają o Seniorach. Nasze listopadowe wycieczki piesze nie mogą nas zatem nie zaprowadzić do Klubu Seniora "Ursus" działającego w Filii Ośrodka Kultury "Arsus" przy ul. Sosnkowskiego w Warszawie. I tam dzieci z klas: 3a, 3f oraz Teatr "Lolek" zaprezentowały program muzyczno – słowny, poprzez literaturę, grę na instrumentach, śpiew, taniec wywołały łzy wzruszenia wśród szanownej publiczności. Długie rozmowy z widzami po przedstawieniu dały nam uczniom i nauczycielom do zrozumienia, że bardzo potrzebna jest integracja międzypokoleniowa, że wielką wartością jest pamięć i dziękczynienie wyrażone artystycznymi środkami, za poświęcenie życia dla naszej Ojczyzny.

Opiekunami wydarzenia były: Iza Wojciechowska, Małgorzata Dębowska nauczycielki Szkoły Filialnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Warszawie oraz siostra Ewa Barłowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wystawa prac plastycznych "Bombka Bożonarodzeniowa-Dobra Nowina na folkowo"

Uczniowie naszej szkoły ochoczo wzięli udział w wystawie prac plastycznych BOMBKA BOŻONARODZENIOWA – DOBRA NOWINA NA FOLKOWO. Spośród 67 bombek, z motywami folklorystycznymi, jury wybrało 10 najciekawszych. Z uwagi na dużą ilość prac zgłoszonych przez uczniów, jury było w swoim składzie również liczne, zagościli w nim: Pani Wicedyrektor Agnieszka Jasitczak-Wolska, Pani Wicedyrektor Bogumiła Wodyńska, Pani pedagog Katarzyna Dolata, uczeń kl. 3h Jakub Mikołajczuk, oraz nauczyciele: Aneta Staranowicz, Katarzyna Dziewit, Beata Obiedzińska-Pokorska oraz Adam Paschke. Prace były zakodowane, a głosowanie tajne i anonimowe, każdy mógł oddać 10 głosów.
Wyróżnione prace zostały zgłoszone do wystawy w Ośrodku Kultury "Arsus" z okazji imprezy kulturalnej "Mali Maleńkiemu". Aby obejrzeć prace wyróżnione zapraszamy do galerii zdjęć. Pozostałe prace są wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.

Gratulujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w rękodzieło artystyczne i wykonali przepiękne bombki. Dziękujemy za inspirujące pomysły i dzieła, które cieszą nasze oczy. Koordynatorem akcji była Iza Wojciechowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Świetliki" z klasy 3b na Gali "Muzycznej Jesieni"
w Domu Kultury "Arsus"

W dniu 22 listopada 2016r. zostaliśmy zaproszeni na Galę VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień" w czasie której otrzymaliśmy wyróżnienie za występ z piosenką "Jak światło". Dzieci były dumne i zadowolone ze swojego sukcesu. Patronatami honorowymi byli Wojewoda Mazowiecki - Pan Zdzisław Sipiera, Burmistrz Dzielnicy Ursus - Pani Urszula Kierzkowska oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy - Pan Henryk Linowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny"

Dnia 23 listopada 2016 roku odbyła się XXII edycja Ogólopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny". W matematycznej rozgrywce wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły z klas II-IV. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu:

  Klasy drugie:
 • Śmietanko Mateusz z kl. 1a - wynik bardzo dobry
 • Sadach Aleksandra z kl. 2c - LAUREAT
 • Sałaciński Mateusz z kl. 2g- wynik bardzo dobry
 • Steffen Wiktor z kl. 2g - wynik bardzo dobry
 • Paschke Kajetan z kl. 2h - wynik bardzo dobry
 • Murzyn Iga z kl. 2e - wynik bardzo dobry
 • Chwiećko Jan z kl. 2e - wynik bardzo dobry
 • Cichal Julia z kl. 2f - wynik bardzo dobry
 • Okuła Artur z kl. 2f - wynik bardzo dobry
 • Płodzik Kinga z kl. 2f - wynik dobry
  Klasy trzecie:
 • Waśko Aleksandra z kl. 3a - wynik dobry
 • Znamirowska Maja z kl. 3a - wynik dobry
 • Michniewicz Julia z kl. 3j - LAUREAT
 • Cybulski Gracjan z kl. 3c - wynik bardzo dobry
 • Escher Adrian z kl. 3c - wynik dobry
 • Mazurek Szymon z kl. 3f - wynik bardzo dobry
 • Maćkowska Karolina z kl. 3f - wynik dobry
 • Drąg Gabriela z kl. 3g - wynik dobry
 • Mierzwiński Paweł z kl. 3g - wynik dobry
  Klasy czwarte:
 • Sidorowicz Patryk z kl. 4a - LAUREAT
 • Czubkowski Konrad z kl. 4a - wynik bardzo dobry
 • Zagrodzki Adrian z kl. 4a - wynik dobry
 • Lula Joanna z kl. 4b - wynik bardzo dobry
 • Krawczyk Bartosz z kl. 4c - wynik bardzo dobry
 • Waśko Natalia z kl. 4c - wynik bardzo dobry
 • Dolata Michał z kl. 4c - wynik bardzo dobry

Wszystkim uczniom gratulujemy!


Sukcesy naszych uczniów w Dzielnicowym Konkursie Krasomówczym

W dniu 24 listopada w D.K. Miś odbyły się przesłuchania do XI Dzielnicowego Konkursu Krasomówczego pod hasłem "Warszawa, jakiej nie znamy". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach (klasy 1-3 i 4-6):

 • Oliwia Polańska 3b
 • Michał Dolata 4c

Miło nam poinformować, że Oliwia Polańska została wyróżniona. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny koncert 2h w OK "Arsus" - "Mali Maleńkiemu"

Nasz zespół "Prymki" miał możność wzięcia udziału w magicznym przedsięwzięciu. Dnia 2 grudnia 2016 roku odbył się w Ośrodku Kultury Arsus, coroczny koncert "Mali Maleńkiemu".

W tym roku, wraz z Youg Ursus Voices oraz Zespołem Pracowników Urzędu Dzielnicy śpiewaliśmy przepiękne kolędy na chwałę Panu. Piękne dekoracje i akompaniament zespołu profesjonalnych muzyków, wypełniły magią całą salę. Wspaniałe przedsięwzięcie niesamowicie przybliżyło nam święta.
Wykonaliśmy utwory: "Fujarecki, okarynki", "Jezusa narodzonego", "Świeć gwiazdeczko" oraz finałowe utwory "Znak pokoju" i "Ursus dobre miejsce".

Przed nami wiele różnych uroczystości, ale nie ukrywamy, że już od dziś, czekamy na kolejne kolędowanie "Mali Maleńkiemu".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Dzieci z Bullerbyn"

W dniu 12 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie "Dzieci z Bullerbyn", w którym udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci przygotowywały się do występu podczas zajęć dodatkowych prowadzonych przez Panią Annę Olszówka oraz Katarzynę Dziomba.

By dodać blasku całemu wydarzeniu, specjalnie na tą okazję zostały przygotowane również układy taneczne, w których swoje niesamowite umiejętności zaprezentowały uczennice klas drugich.
Dzisiejszy spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów naszej szkoły. Mając na uwadze nowo odkryte talenty zarówno te aktorskie, jak i taneczne - gorąco zachęcamy uczniów do aktywnego spędzania czasu i uczestniczenia w kolejnych edycjach, jakże miłych i przyjemnych warsztatów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs "Alfik Humanistyczny"

W Filii SP4 przy ul Konińskiej 2 w dniu 14 grudnia 2016r. został przeprowadzony konkurs "Alfik Humanistyczny" dla klas II, III i IV.

Do konkursu zgłosiło się 100 uczniów, a przystąpiło 97 uczniów, w tym 30 z klas drugich, 44 z klas trzecich i 23 z klas czwartych.

Oczekujemy na wyniki.


Zespół FLAŻOLETKI z klasy 3f w przesłuchaniach konkursowych XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd
i Pastorałek w MOK Kamyk w Pruszkowie

17 grudnia 2016 roku Zespół FLAŻOLETKI z klasy 3f uczestniczył w przesłuchaniach konkursowych XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w MOK Kamyk w Pruszkowie organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Pruszkowa - Jana Starzyńskiego oraz Proboszcza parafii p.w. Św. Kazimierza w Pruszkowie - ks. Mariana Mikołajczaka. Wykonaliśmy kolędę "Jakieś światło nad Betlejem", uczniowie grali na flażoletach oraz instrumentach z Instrumentarium Orffa, śpiewali solowo i zespołowo, a ich wychowawczyni Iza Wojciechowska akompaniowała na gitarze. Prawie miesiąc czekaliśmy na wyniki Przeglądu w którym zostało przesłuchanych 500 wykonawców w 60 podmiotach muzycznych w IX kategoriach wiekowych. Podczas uroczystego koncertu finałowego, który odbył się 14 stycznia 2017 roku w kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie jeszcze raz wykonaliśmy kolędę "Jakieś światło" i odebraliśmy nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii zespołów do lat 9. To ogromna radość dla nas i poczucie docenienia naszej muzycznej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu
"Alfik Humanistyczny" w roku szkolnym 2016/2017

Organizator konkursu: Łowcy Talentów Jersz

Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie:

  w klasach drugich:
 • Iga Murzyn 2e
 • Aleksandra Sadach 2c
 • Natalia Lewandowska 2f
 • Maja Gal 2e
  w klasach trzecich:
 • Gracjan Cybulski 3c
 • Nadia Hewelt 3b
 • Julia Michniewicz 3j
 • Tola Gregorowicz 3h
 • Amelia Mazur 3j
 • Otylia Maksym 3b
 • Anastazja Drąg 3g
 • Jakub Adamczuk 3g
 • Maja Faliszewska 3d
 • Małgorzata Cuber 3h
 • Laura Michalska 3b
 • Paweł Mierzwiński 3g
 • Piotr Indra 3g
 • Piotr Jantarski 3i
 • Bartosz Banasiak 3h
 • Szymon Mazurek 3f
 • Piotr Gadomski 3d
 • Aleksandra Waśko 3a
 • Natalia Łuszcz 3f
 • Piotr Kisiel 3d
 • Julia Zapalska 3j
  w klasach czwartych:
 • Wojciech Sawicki 4c
 • Maja Okrasa 4b
 • Michał Dolata 4c
 • Adrian Zagrodzki 4a
 • Natalia Waśko 4c
 • Konrad Czubkowski 4a
 • Julia Janowska 4a
 • Tomasz Brożyna 4a
 • Bogusław Ochmański 4c
 • Patryk Sidorowicz 4a

Wynik dobry uzyskali uczniowie:

  w klasach drugich:
 • Jan Chwiećko 2e
 • Kinga Płodzik 2f
 • Mateusz Sałaciński 2g
  w klasach trzecich:
 • Wiktoria Krawczyk 3d
 • Oskar Dąbrowski 3d
 • Ignacy Jagiełło 3i
 • Hanna Błuś 3a
 • Natalia Gardocka 3j
 • Lena Sztobryn 3a
 • Fabian Piętka 3b
 • Anna Łyk 3c
 • Julia Puchała 3h
 • Michał Więckowski 3i
  w klasach czwartych:
 • Bartosz Krawczyk 4c
 • Karolina Górecka 4b
 • Stanisław Rak 4a

Wyniki:

  ogółem:
 • bdb 35 uczniów,
 • db 16 uczniów.
  w tym:
 • kl. II - wynik bdb 4 uczniów, db - 3 uczniów
 • kl. III - wynik bdb 21 uczniów, db - 10 uczniów
 • kl. IV - wynik bdb10 uczniów, db - 3 uczniów

Koordynatorzy:
Beata Obiedzińska-Pokorska,
Elżbieta Zając,
Dorota Kołacińska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia dyplomów i nagród.


40 KONKURS RECYTATORSKI "WARSZAWSKA SYRENKA"
Eliminacje klasowe i szkolne już za nami

W dniu 27 lutego w Szkole Filjalnej odbyły się klasowe eliminacje do konkursu "Warszawska Syrenka", w których wyłoniono przedstawicieli do etapu szkolnego.
W dniach 1-3 marca w etapie szkolnym wzięło udział 61 uczniów z klas 0-4. Konkurs został przeprowadzony w 3 kategoriach: klasy "0", klasy 1-3 i klasy 4. Uczniowie klas młodszych recytowali wiersze, zaś przedstawiciele klas 4 wiersze i fragmenty prozy.

Jury w składzie: p. Beata Obiedzińska- Pokorska, p. Karolina Lechowska, p. Hanna Zawadzak oceniało uczestników wg 3 kryteriów: dobór materiału i pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu (artykulację, intonację, tempo ...) oraz ogólny wyraz artystyczny (poprawność językową, mimikę, gesty ...). Klasy "0" oceniane były przez jury w składzie p. Beata Obiedzińska - Pokorska, p. Sylwia Jakubowska i p. Paweł Żeromski.

Lauretami zostali:

  klasy "0":
 • 1. miejsce: Maja Skalicka kl. 0f - 35 pkt.
 • 2. miejsce: Hanna Nowak kl. 0b - 34 pkt.
 • 3. miejsce: Zofia Postek kl. 0b - 33 pkt.
  klasy 1-3:
 • 1. miejsce: Małgorzata Dąbrowska kl. 2b - 39 pkt.
 • 1. miejsce: Alicja Brzoskwinia kl. 3b - 39 pkt.
 • 2. miejsce: Gracjan Cybulski kl. 3c - 38 pkt.
 • 3. miejsce: Julia Iwaszkiewicz kl. 3c - 36 pkt.
 • 3. miejsce: Sara Olszówka kl. 2b - 36 pkt.
 • Wyróżnienie: Klara Wójcik kl. 1d - 35,5 pkt.
  klasy 4-6:
 • 1. miejsce: Natalia Waśko kl. 4c - 39 pkt.
 • 2. miejsce: Michał Dolata kl. 4c - 38 pkt.
 • 3. miejsce: Mateusz Wiśniewski kl. 4a - 37 pkt.
 • 3. miejsce: Jan Morawski kl. 4c - 37 pkt.

W dzielnicowych eliminacjach konkursu Szkołę reprezentować będą: Małgorzata Dąbrowska, Alicja Brzoskwinia, Gracjan Cybulski, Julia Iwaszkiewicz, Sara Olszówka, Natalia Waśko, Michał Dolata, Mateusz Wiśniewski, Jan Morawski, Klara Wójcik.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzielnicowych eliminacji do konkursu.


Laureaci dzielnicowego konkursu plastycznego
"Zimowe inspiracje - w świecie bieli"

W konkursie - przeprowadzonym 8 lutego 2017 roku - wzięło udział 142 uczniów z 4 placówek oświatowo-kulturalnych dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

Komisja w składzie:
- Przewodnicząca: Beata Mikulik
- Członkowie: Krystyna Kaczmarczyk Krzysztof Majkowski

po sprawdzeniu prac postanowili wyróżnić następujących uczniów:

  Grupa wiekowa 7-8 lat:
 • I miejsce: Paschke Kajetan, klasa 2h
 • III miejsce: Rokicka Natalia, klasa 2f
  Grupa wiekowa 9-10 lat:
 • II miejsce: Janowska Julia, klasa 4a

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 2 marca 2017 r. o godz. 10:00 w siedzibie Domu Kultury "Miś" przy ul. Zagłoby 17.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.


Informatyczny Konkurs "Mistrz Klawiatury"
Etap szkolny

2 marca 2017r. w budynku przy ul. Walerego Sławka 9 odbyły się szkolne eliminacje do informatycznego konkursu "Mistrz klawiatury". Zadaniem uczestników było jak najszybsze przepisanie tekstu z zachowaniem zasad edycji.

Szkołę Filialną reprezentowali następujący uczniowie:

 • Krzysztof Mazur z kl. 4a
 • Anna Konopka z kl. 4a
 • Julia Janowska z kl. 4a
 • Michał Dolata z kl. 4c
 • Jan Morawski z kl. 4c

W etapie dzielnicowym (który odbył się 7 marca w SP 14) Szkołę Filialną reprezentował uczeń z kl. 4c - Michał Dolata. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z etapu dzielnicowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania dyplomów.


Festiwal "Asteriada" - przesłuchania wokalne

Dnia 9 marca 2017 roku w Dom Kultury "Włochy" ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa odbyło się przesłuchanie wokalne na Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

Naszą szkołę reprezentowała jedna z uczennic kl. 4a Julia Janowska. Zaprezentowała utwór pt.: "Piosenka na zły czas". W przesłuchaniach brał także udzial uczeń z kl. 4c - Jan Morawski, który zdobyl wyróżenienie.

Festiwal ten powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Adresatami Festiwalu są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, młodzież z uczelni wyższych oraz z placówek pozaszkolnych i ośrodków kultury mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego, osoby zgłaszające się indywidualnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przesłuchań.


Sukces ucznia klasy 4a - Patryka Sidorowicza

W czwartek 9 marca 2017 uczeń klasy 4a - Patryk Sidorowicz wziął udział w III edycji internetowego konkursu "Maks Matematyczny", w której uzyskał wynik bardzo dobry, zajmując tym samym 8 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w kraju - 27 pozycję.

Konkurs był objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

Gratulujemy!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia dyplomu.


Zespół "Flażoletki" na XVI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej

Zespół klasowy Flażoletki reprezentował Szkołę Podstawową Nr 4 w dwóch ważnych wydarzeniach artystycznych naszego regionu. 9 marca zaprezentowaliśmy utwór instrumentalno - wokalny Podajmy sobie ręce w XVI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej. Przeszliśmy z naszą twórczością aż do przesłuchań półfinałowych! Kolejnym wydarzeniem był występ w sali Ośrodka Kultury Arsus podczas XV Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada organizowanego pod patronatem Jacka Cygana przez Dom Kultury Kolorowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

16 marca 2017 roku o godzinie 8:00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Corocznie cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. "Kangur" w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.

W naszej szkole (Szkoła Filialna) w konkursie wzięło udział 128 uczniów w następujących kategoriach:

 • Żaczek
 • Maluch

W pięciu salach uczniowie z klas II - IV, w skupieniu prze 75 minut zmagali się z trudnymi łamigłówkami matematycznymi.

Laureatem tegorocznego konkursu został uczeń klasy 4c - Bartosz Krawczyk.

Wyniki bardzo dobre oraz wyróżnienia otrzymali:

  Klasy II:
 • Śmietanko Mateusz
 • Murzyn Iga
 • Pianka Paulina
 • Szymanowski Alan
  Klasy III:
 • Michniewicz Julia
 • Kisiel Piotr
 • Cybulski Gracjan
 • Adamczuk Jakub
 • Escher Adrian
 • Jurkowski Krzysztof
 • Więckowski Michał
 • Janusz Matylda
 • Wirecki Marcin
 • Drąg Gabriela
 • Kuligowski Przemysław
 • Jantarski Piotr
 • Mazurek Bartosz
 • Jagiełło Ignacy
 • Sionek Mateusz
  Klasy IV:
 • Dolata Michał
 • Lula Joanna
 • Sidorowicz Patryk
 • Waśko Natalia
 • Rak Stanisław
 • Sikora Robert
 • Zagrodzki Adrian

Łącznie mamy aż 27 uczniów nagrodzonych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu: p. Monika Janowska, p. Elżbieta Zając , p. Bogumiła Okońska.


Nasi uczniowie na XIV Dzielnicowym Przeglądzie Artystycznym Świetlic Szkolnych

W dniu 05.04.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Dzielnicowym Przeglądzie Artystycznym Świetlic Szkolnych pod hasłem "Zwierzęta w bajkach i baśniach". Nasi aktorzy z klas II i III zaprezentowali publiczności przedstawienie pt. "Kot w butach" i przygotowali piękną pracę plastyczną, którą mogliśmy podziwiać w Ośrodku Kultury Arsus.

Tego dnia wszyscy czuliśmy ogromną satysfakcję i radość, zarówno dorośli jak i dzieci, a nasi mali aktorzy mogli pokazać widowni swoje ukryte talenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przesłuchania do Warszawskiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "CZYTAM, WIĘC JESTEM"

W dniu 20 kwietnia 2017 roku czwórka naszych uczniów:

 • Konrad Czubkowski z kl. 4a,
 • Jan Morawski z kl. 4c,
 • Natalia Wasko z kl. 4c,
 • Mateusz Wiśniewski z kl. 4a

wzięła udział w przesłuchaniach do Warszawskiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego "CZYTAM, WIĘC JESTEM", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej przy ul. Syreny 5/7 w Warszawie.

Każdy z uczestników części recytatorskiej konkursu miał za zadanie przygotować i przedstawić wiersz lub fragment prozy polskiego autora. Występy naszych uczniów wzbogacone były ciekawymi rekwizytami, pracami plastycznymi i innymi środkami wyrazu artystycznego.

Gratulujemy uczestnikom i czekamy na wyniki konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przesłuchań.


Zespół "Belcanto" na VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu"

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje muzyczne, instrumentalne i wokalne talenty podczas VIII Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11, Urząd Dzielnicy Ursus oraz Parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zespół grająco - śpiewający pod nazwą "Belcanto" przygotowany do występu przez dwie nauczycielki Izabelę Pilarczyk - Wojciechowską i Dorotę Bartnik zaprezentował utwór "Wiara czyni cuda". Podczas przesłuchań, które odbyły się w sobotni poranek 22 kwietnia zdobyliśmy nagrodę, którą odbierzemy 28 maja w trakcie koncertu finałowego, kiedy to również wystąpimy. W skład zespołu Belcanto wchodzą dzieci z zespołu klasowego Flażoletki oraz śpiewający uczniowie klas czwartych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.


Wyniki finałowego etapu
Małej Olimpiady Matematycznej

Dnia 22 kwietnia 2017 r. odbył się etap finałowy Małej Olimpiady Matematycznej.

  III miejsce:
 • Igor Chodacz kl. 3j
 • Julia Michniewicz kl. 3j
 • Krzysztof Jurkowski kl. 3h

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wyniki ostatniego etapu
Dzielnicowego Konkursu Mistrz Sudoku

Dnia 16 maja 2017 r. odbył się ostatni etap Dzielnicowego Konkursu Mistrz Sudoku.

  Klasy I
  III miejsce:
 • Patryk Stefaniuk kl. 1d
  Wyróżnienie:
 • Mateusz Kot kl. 1c
 • Antoni Domański kl. 1c
  Klasy III
  Mistrz Sudoku:
 • Maja Znamirowska kl. 3a
  Mistrz Sudoku:
 • Matylda Janusz kl. 3d
  I miejsce:
 • Piotr Gadomski kl. 3d

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Szkolny Konkurs Mitologiczny - wyniki

W dniu 22maja 2017r. odbył się w Szkole Filialnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Warszawie Konkurs Mitologiczny.
Regulamin konkursu i część polonistyczną przygotowała Beata Obiedzińska-Pokorska, zaś część historyczną Adam Paschke.

Konkurs skierowany był do uczniów klas czwartych. Miał on na celu popularyzację i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnych Greków i Rzymian oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z treścią mitów, poszerzenie wiadomości o bogach i bohaterach.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV.

  Najlepsze wyniki w części polonistycznej osiągnęli:
 • Michał Dolata, klasa 4c - 92% celnych odpowiedzi
 • Patryk Sidorowicz, klasa 4a - 80% celnych odpowiedzi
 • Oliwia Wesołowska, klasa 4c - 80% celnych odpowiedzi
  Na wyróżnienie zasługują również: Wojciech Sawicki (4c) 78% poprawnych odpowiedzi i Evan Mascarenhas Romualdo (4b) - 71% poprawnych odpowiedzi.
  Najlepsze wyniki w części historycznej konkursu osiągnęli:
 • Michał Dolata, klasa 4c - 57% celnych odpowiedzi
 • Evan Mascarenhas Romualdo, klasa 4b - 54% celnych odpowiedzi
  Na wyróżnienie zasługują również: Bartosz Krawczyk (4c) 46% poprawnych odpowiedzi, Gabriela Szkaradek (4c) - 46% odpowiedzi poprawnych i z tym samym wynikiem Oliwia Wesołowska (4c).
  Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:
 • I miejsce: Michał Dolata - 70 punktów (80% poprawnych odpowiedzi)
 • II miejsce: Oliwia Wesołowska - 60 punktów (69% poprawnych odpowiedzi)
 • III miejsce: Evan Mascarenhas Romualdo - 57 punktów (66% poprawnych odpowiedzi)
  Wyróżnienie otrzymują: Patryk Sidorowicz (56p., 64%), Natalia Waśko (49p., 56%), Wojciech Sawicki (46p., 53%).

Wyżej wymienionym uczniom gratulujemy. Liczymy, że w przyszłym roku Konkurs Mitologiczny będzie się cieszył większą popularnością.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia dyplomów w dniu 1 czerwca 2017 roku.


Rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Prawa Dziecka"

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszej szkole obył się konkurs pt.: "Prawa Dziecka" dla uczniów klas trzecich i czwartych.

  Zwycięzcy:
 • I miejsce - Gracjan Cybulski z kl. 3c
 • II miejsce - Piotr Gadomski z kl. 3d
 • III miejsce (ex aequo):
  - Agata Gromysz z kl. 3d
  - Filip Kukawski z kl. 3c
  - Anna Łyk z kl. 3c
  - Eryk Rurak z kl. 3c

Dnia 1 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia dyplomów.


Świetlicowy konkurs plastyczny pt.:
"Moja ulubiona postać z bajki" - wyniki

Dn. 05.06.2017 r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny dla klas 0 pt. "Moja ulubiona postać z bajki", którego organizatorem była p. Lucyna Masternak nauczyciel świetlicy nr 10.

Celem konkursu było rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dzieci, propagowanie wartości plastycznych oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich talentów.

  Laureatami konkursu zostali:
 • Amelia Żebrowska kl. 0e
 • Gabriela Sikorska kl. 0e
 • Hanna Piechota kl. 0e
 • Elena Paczóska kl. 0f
 • Wojciech Pietrzak kl. 0f

Zwycięzcom gratulujemy.


Wyróżnienie w VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" dla "Prymek" z 2h

Dnia 27 maja otrzymaliśmy wyróżnienie w Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu". Cieszymy się niezmiernie, gdyż jest to nasz pierwszy udział w jakimkolwiek festiwalu i od razu wyróżnienie.
Otrzymaliśmy dyplomy, puchar i przepiękne aniołki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


XIV Prezentacja Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa - PAKSU

W dniu 30 maja 2017r. w Ośrodku Kultury "Arsus" w Ursusie odbyły się XIV Prezentacje Aktywności Kulturalnej Szkół Ursusa - PAKSU.
Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowali uczniowie klas I - III.
Z uwagi na nie łatwą tematykę patriotyczną przedstawienia przed dziećmi zostało postawione nie lada zadanie nauczenia się trudnych kwestii i wyrażenia emocji z nimi związanych podczas występu na scenie, jednak jak już wielokrotnie widzieliśmy - uczestnicy dzielnie stawili czoła wyzwaniu i godnie, a zarazem bardzo profesjonalnie odegrali swoje role.

Dziękujemy za zaangażowanie zarówno uczniom, jak i rodzicom za przygotowanie do tak trudnego spektaklu.
Uczniów przygotowywały do przeglądu nauczyciele: Anna Olszówka i Katarzyna Dziomba.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzielnicowy Konkurs Czytelniczy "Z baśnią przez świat"

Dzielnicowy Konkurs Czytelniczy "Z baśnią przez świat" adresowany był do uczniów klas trzecich. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Warszawie. W konkursie wzięło udział 46 uczniów. Zgodnie z regulaminem do finału zostało wytypowanych 10 uczniów z najlepszymi wynikami.

W finale wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

 • Karolina Maćkowska kl. 3f
 • Oliwia Polańska kl. 3b
 • Apolonia Iwańska kl. 3h
 • Szymon Mazurek kl. 3f
 • Tola Gregorowicz kl. 3h
Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2016/2017