-

11 listopada 2013

Wszyscy wiemy, jak ważne święto obchodzimy 11 listopada, to Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe. Po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję staliśmy się wolnym krajem i pojawiliśmy się na mapie Europy.

Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Ani Niemcom, ani Rosjanom nie udało się narzucić naszym rodakom swojej kultury i języka w ramach tzw. procesów rusyfikacji i germanizacji. Polacy odzyskując niepodległość po ponad 100 latach "niebytu" - co jest fenomenem na skalę globalną - po raz kolejny udowodnili zaś, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli "Prymek". Najpierw śpiewaliśmy i złożyliśmy hołd przy Obelisku przy ul. Cierlickiej. Tam odbyły się uroczystości organizowane przez Radę i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Następnie wraz z prezydentem i mieszkańcami Warszawy uczestniczyliśmy w "Marszu dla Niepodległej".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2015/2016