wydarzenia z roku 2015/2016

Festyn rekreacyjny

21 czerwca 2015 roku w Parku Czechowickim odbył się Festyn rekreacyjny „ART. URSUS 2015” zorganizowany przez Ośrodek Kultury „ARSUS”. Uczennice naszej szkoły z klasy V a oraz IV b zaprezentowały się w pokazach tanecznych uświetniając tym samym przebieg imprezy.

W miesiącu wrześniu Oskar Pyrzyna z klasy 5f i Kacper Lenarcik z klasy 6g zostali powołani do Kadry Mazowsza w piłce nożnej. Gratulujemy i liczymy na wsparcie w zawodach mini piłki nożnej.

22 września odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych. Do finału kwalifikowało się 10 zawodników z każdej kategorii:

Kat dz. V

5. Pyrzyna Oskar
6. Lenarcik Kacper
7. Klimek Bartłomiej

29 września odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych drużynowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców.

Składy zespołów:

8. Horecki Antek
9. Tuchowski Jakub
10. Burda Igor

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach

Indywidualne biegi przełajowe WOM

6 października 2015 roku odbyły się zawody finałowe WOM w biegach przełajowych indywidualnych. W każdych wyścigach startowało ok. 180 zawodników (10 najlepszych z dzielnicy). Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się: Adrian Kozarzewski oraz jego siostra Patrycja Kozarzewska (zakwalifikowała się jako rezerwowa do zawodów). Gratulujemy dobrych miejsc.

Dzielnicowe zawody w unihokeju

10 listopada odbyły się zawody dzielnicowe w unihokeju chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich Szkół Podstawowych w naszej dzielnicy. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

Skład reprezentacji:
1. Pyrzyna Oskar
2. Cieślik Radosław
3. Jurczyński Patryk
4. Kozarzewski Adrian
5. Radzyński Wiktor
6. Mazur Dominik
7. Lenarcik Kacper
8. Śledziak Michał
9. Tomaszek Mateusz
10. Witkowski Dariusz
11. Cabajewski Maksymilian

Gratulujemy wygranej!!!

Turniej badmintona

Turniej badmintona odbył się 6 listopada 2015 roku

Nagroda dla sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 4 za sukcesy w WOM w roku szk.2015/2016

XLIX edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży była dla uczniów naszej szkoły niezwykle owocna. W uznaniu za osiągnięcia sportowe Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego przyznał naszej szkole nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł ze środków Biura Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy na zakup sprzętu sportowego. W piśmie przesłanym na ręce Pani Dyrektor Ewy Gerełło czytamy: „Osiągane przez młodzież wyniki sportowe (...) świadczą o Państwa niezwykłym zaangażowaniu w pracę szkoleniową, wychowawczą i organizacyjną”.

Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Szczególne podziękowania składamy medalistom, którzy przyczynili się do największych sukcesów sportowych w zeszłorocznej Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Były to:

II miejsce w Polsce w koszykówce dziewcząt uczniów szkół podstawowych;
II miejsce w Warszawie w piłce nożnej chłopców;
II miejsce w Warszawie w szachach.

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.

Arkadiusz Gołaś - polski siatkarz i olimpijczyk

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska.

Józef Piłsudski