/-

"Pomoc dzieciom w Kamerunie"

Akcja charytatywna na rzecz pomocy dzieciom w Kamerunie trwa w naszej szkole od 2 tygodni. Rok temu udało nam się zebrać cały kontener artykułów szkolnych, jedzenia i środków higienicznych, które trafiły do szkoły prowadzonej przez Siostry Pallotynki.

W tym roku zostaliśmy poproszeni przez Siostry Pallotynki o wsparcie dzieci w Kamerunie z Doumé, Nkum, Nkol-Avolo i Bafoussam. Możemy podzielić się starym plecakiem szkolnym, którego nie używamy, kredkami, linijką czy gumką, jedzeniem (suchym) oraz środkami higienicznymi.

Wszystkim, którzy chętnie włączyli się w akcję charytatywną, serdecznie dziękujemy!

AMOS "WYMIEŃ PUSTE NA PEŁNE"

Szkolny wolontariat zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w ekologicznej akcji promocyjnej kleju AMOS "WYMIEŃ PUSTE NA PEŁNE".

Naszym zadaniem jest zebranie 120 pustych tubek po kleju. Biorąc udział w tej akcji wspieramy Odnowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

"EKOLOGIA SIĘ OPŁACA". Akcja trwa od 28.09.2017- 18.05.2018r.

Puste opakowania po klejach prosimy przynosić do świetlicy nr 5. Za akcję odpowiedzialne są: Agnieszka Wilk, Monika Karczewska oraz Natalia Krupińska.

"POMÓŻMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"!!!

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "Pomagamy podopiecznym Straży dla Zwierząt".
Zbieramy:
- karmę suchą i mokrą,
- żwirek dla kotów,
- koce,
- zabawki,
- artykuły do pielęgnacji,
- miski,
- środki czystości.

Akcja trwa od 22.09-20.10.17r.

Wszystkie dary dla zwierząt prosimy przynosić do sali nr5 (świetlica). Osoby odpowiedzialne za akcję: Agnieszka Wilk, Monika Karczewska, Natalia Krupińska. Dziękujemy :)

Podziel się książką

Szkoła Podstawowa Nr 4 zaprasza do udziału w akcji "Podziel się książką".

Organizowana jest zbiórka książek dla chorych dzieci ze Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Zbieramy:
- bajki dla dzieci
- lektury szkolne
- ksiązki dla najmłodszych
- kolorowanki

Akcja trwa od 30.10.2017 do 17.11.2017.

Książki prosimy przynosić do sali nr 5.

Osoby odpowiedzialne za akcje: Agnieszka Wilk, Monika Karczewska i Natalia Krupinska

Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce czyli w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Wybraliśmy jedną rodzinę: PANI RYSZARDA (74l.) jest samotnie mieszkającą emerytką. W swoim życiu musiała zmierzyć się z różnymi problemami, w tym z samotnym wychowywaniem syna oraz chorobami. Obecnie Pani Ryszarda utrzymuje się ze skromnej emerytury i dodatku na mieszkanie. Po odliczeniu kosztów utrzymania, miesięczny dochód wynosi 230zł.

PILNIE POTRZEBUJE: Żywności trwałej- herbata, kasza, cukier, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach oraz mleko UHT2% Środki czystości- proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel do ciała, pasta do zębów, szampon, płyny czyszczące, płyn do płukania tkanin, płyn do prania.

PANI RYSZARDA MARZY O: Przejściowej, jesiennej, przeciwdeszczowej kurtce, rozmiar M, preferowany kolor ciemnozielony. Bluza, rozmiar S, preferowany kolor, biały, jasnoniebieski, granatowy. Sweter, jw. Obuwie zimowe, rozmiar 37. Dywan 2m/3m, gładki, ciemny brąz. Niedużej składanej parasolce.

AKCJA TRWA OD 22.11.2017R. DO 07.12.2017R. DARY PRZYNOSIMY DO SALI NR 5 (ŚWIETLICA).

POMAGAM BO MAM SZLACHETNE SERCE JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO

Zbiórka darów dla podopiecznych Straży Dla Zwierząt

W dniach 22.09.2017 - 20.10.2017. na terenie naszej szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla podopiecznych Straży Dla  Zwierząt. Dzięki zaangażowaniu uczniów zebraliśmy karmę dla psów i kotów, koce oraz zabawki. W ramach podziękowania  dnia 09. 11. 2017 r. została  przeprowadzona prelekcja pt. "Zwierzę nie jest rzeczą".  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni dzieciom, rodzicom oraz każdemu z osobna za wsparcie naszych podopiecznych miseczką jedzenia, ciepłym kocykiem oraz zabawkami.

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym zwierząt nie jest obojętny.

DZIĘKUJEMY

Podziel się książką - podziękowania

W dniu 17.11.2017r. zakończyliśmy akcję "Podziel się książką". Dzięki Waszej hojności udało się obdarować, aż dwa szpitale. 6 grudnia, w Mikołajki trafiły one na oddziały w szpitalach dziecięcych przy ulicy Kopernika i Niekłańskiej.

Wszyscy darczyńcy przyczynili się do tego, by na twarzach chorych dzieci mógł zagościć uśmiech.

Za okazaną bezinteresowną pomoc i ofiarność z całego serca DZIĘKUJEMY !!!!

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018