/-

Zbiórka dla zwierząt z Fundacji Psy Ulicy

Spotkanie

W dniu 10.10.2018r. w Domu Kultury "Miś" odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji "Świat na Tak" Panią Joanną Fabisiak. "...bycie wolontariuszem to wielkie wyróżnienie ...." tymi słowami rozpoczęło się spotkanie.

Wolontariusz to człowiek otwarty na świat, dostrzegając problemy stara się je rozwiązać. Opiekun Wolontariatu, tj. Pani Agnieszka Wilk, wraz z wolontariuszami udali się na spotkanie. Pani Prezes w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dlaczego warto pomagać? dlaczego warto być wolontariuszem?

Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc młodzieży i promocja idei wolontariatu. Wolontariat - to postawa życiowa, bezinteresowna służba potrzebującym z  własnej woli, wyboru, chęci.

Wolontariuszem moze zostać każdy, kto chce pomagać i jest odpowiedzialny, uczynny i otwarty na potrzeby drugiego człowieka i środowiska naturalnego.

Spotkanie zachęciło uczniów naszej Szkoły do włączenia się w akcje wolontariatu oraz pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI DLA ZWIERZĄT Z "FUNDACJI PSY ULICY"

W dniu 7.11.2018r. zakończyliśmy zbiórkę darów dla podopiecznych Fundacji Psy Ulicy. Zebraliśmy dużą ilość karmy dla piesków i kotów, koce, poszewki, przysmaki, zabawki a nawet transportery.

W ramach podziękowania za dary została przeprowadzona (przez wolontariusza Fundacji) pogadanka na temat bezdomnych i bezbronnych zwierząt.

Serdecznie DZIĘKUJEMY uczniom oraz ich rodzicom za pomoc oraz okazane serce i empatię.

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku, już po raz kolejny, nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce czyli w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna.

W tym roku wybraliśmy rodzinę czteroosobową. Pani Katarzyna (60l.) wraz z mężem Zbigniewem (64 l.) wychowują wnuki: Olka (13l.) oraz Maję (11l.) po tym jak rodzice dzieci zginęli tragicznie w wypadku.

Dziadkowie bardzo się starają zapewnić wnukom jak najlepsze warunki jednak przy skromnych zarobkach oraz wielu wydatkach jest to dosyć trudne.

Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty takie jak żywność i środki czystości dzięki, którym rodzina byłaby w stanie zaoszczędzić.

Dodatkowo rodzina byłaby wdzięczna za odzież dla chłopca.

Akcja zbierania upominków trwa do 06.12.2018

Dary przynosimy do sali nr 20 (świetlica)

Żywność trwała: Herbata, kawa, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, sosy, przeciery, passata, ketchup, majonez, przyprawy, płatki śniadaniowe (kukurydziane, czekoladowe), soki owocowe, mleko UHT.

Środki czystości: Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szampon, balsam hipoalergiczny, antyperspirant w sprayu, papier toaletowy, płyn do płukania, płyny czyszczące do domu.

Odzież: Chłopiec prosi o bluzę marki adidas, ciemną, z kapturem przez głowę rozmiar XL oraz o koszulkę adidas ciemnogranatową XL. Przybory szkolne: Cienkopisy, flamastry, zestaw przyborów x 2 (ekierka, linijka, kątomierz, cyrkiel.

Inne potrzeby:

Ręczniki średniej wielkości, czajnik elektryczny.

Specjalne upominki: Pan Zbyszek będzie wdzięczny za wodę po goleniu a Pani Kasia za perfumy o orzeźwiającym zapachu (nie za słodkie). Maja cieszyłaby się z zestawu czerwonych poduszek w kształcie ust, natomiast Olek prosiłby o słuchawki Trust GXT31OC.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019