• Nasze działania

      • Rok szkolny 2023/2024

        • Długopisy 3D

        • W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w kreatywnych i innowacyjnych zajęciach z wykorzystaniem długopisów 3D. Pracę z długopisem dzieci rozpoczęły  od zapoznania z zasadami  działania i posługiwania się długopisem 3D.  Na początku  uczniowie wykonywali proste elementy i napisy, a następnie samodzielnie zaprojektowali i wykonali prace według swojego pomysłu. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się długopisami,  ćwiczyli sprawność grafomotoryczną, planowanie przestrzenne i współpracę w grupie oraz uczyli się  cierpliwości oraz dokładności.

        • Robot Cue

        • Wykorzystanie robota Cue podczas zajęć rewalidacyjnych (terapia pedagogiczna) powoduje, że wzrasta motywacja i zaangażowanie ucznia. W tak atrakcyjny sposób ćwiczymy koncentrację uwagi, pamięć bezpośrednią i elementy z terapii ręki. 

      • Rok szkolny 2022/2023

        • Robot edukacyjny "Wonder Cue"

        • Podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi z oddziału przedszkolnego 0b wykorzystywaliśmy robota edukacyjnego Wonder Cue. Dzięki tej pomocy uczniowie byli bardzo zainteresowani, łatwiej było im skupić się na zadaniu. Interakcje z robotem sprawiały im wiele radości. Dziś pracowaliśmy na zasobach pamięci operacyjnej, ćwiczyliśmy sekwencje.

        • Konsola mikserska

        • Uczniowie klasy 6c i 6d wykorzystali podczas prób oraz samego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja konsolę mikserską zakupioną w ramach Laboratoriów Przyszłości.

        • Pociąg Intelino

        • Pociąg firmy Intelino to zaawansowana technologicznie zabawka, która zachwyca nawet małe dzieci swoją łatwością obsługi. W aktywnej zabawie dzieci ćwiczą umiejętności STEAM i odkrywają zasady programowania. Pociąg posiada wiele możliwości:

          - łączy zabawę manualną z cyfrowym światem (obsługa smartfonem),

          - uczy logicznego myślenia,

          - rozwija umiejętności w dyscyplinach STEM (Science, technology, engineering and mathematics),

          - rozwija kreatywność,

          - integruje dzieci.

           

          Wykorzystanie pociągu Intelino podczas zajeć świetlicowych

                         

        • Aparat cyfrowy FujiFilm X-T200

        • W ramach programu #Laboratoria Przyszłości został zakupiony aparat cyfrowy FujiFilm X-T200 bezlusterkowy z obiektywem 15-45 mm, wyświetlaczem 3,5, matrycą 24,2 Mpix, CMOS.
          Zalety aparatu:
          - rozdzielczość filmów: 3840 x 2160,
          - rodzielczość maksymalna: 6000 x 4000,
          - szybkość zdjęć w serii: 8 kl./s.
          - migawka mechaniczna 1/4000,
          - lampa błyskowa: wbudowana,
          - złącza i porty: mini jack, USB Hi-Speed, Bluetooth,
          - dodatkowe wejścia na karty pamięci: SD, SDHC, SDXC,
          - dodatkowe funkcje: Auto ISO, Focus peaking.

           

           

          Wykorzystanie aparatu cyfrowego FujiFilm X-T200 podczas lekcji języka polskiego

           

          Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 6c prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wygłaszając wiersz Czesława Miłosza pt. "Ojciec objaśnia". Podczas zajęć został wykorzystany aparat cyfrowy marki FujiFilm X-T200, zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Po zaprezentowaniu tekstu, uczniowie mogli obejrzeć własną interpretację i na jej podstawie wyciągnąć wnioski, co wyszło perfekcyjnie oraz nad czym należałoby jeszcze popracować.

           

           

           

           

          Wykorzystanie aparatu cyfrowego FujiFilm X-T200 w trakcie Miedzynarodowego Dnia Teatru

           

          Wykorzystanie aparatu cyfrowego do nagrywania ważnych wydarzeń z życia szkoły -  Bal Ósmoklasisty

        • Długopisy 3D

        • W naszej pracy wykorzystujemy długopisy 3D, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          Długopis 3D to urządzenie o kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Pracując z długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski). Ćwiczenia z długopisem 3D wyzwalają pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się oraz motywują do ćwiczeń. Długopis 3D zmienia rysunki w przestrzenne obiekty i daje uczniom poczucie kreatywności. Można go wykorzystać do ćwiczeń na gotowych szablonach, a także zaproponować uczniom tworzenie własnych projektów.

           

          Zajęcia w klasie 3c - Ozdoby świąteczne

          Uczniowie klasy 3 a  korzystali z długopisów 3D zakupionych w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszłości. Długopisy są świetnym sposobem na zaangażowanie uczniów w twórcze działanie, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. 

          Przed świętami Bożego Narodzenia dzieci podczas zajęć samodzielnie wykonywały  w różnych kształtach i kolorach bombki na choinkę.

          Galeria zdjęć:

           

          Zajęcia w klasie 3 

        • Maszyna do szycia

        •  

          Pluszaki na zajęciach rewalidacyjnych

          Maszyna do szycia zakupiona w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości jest wykorzystywana na zajęciach Rewalidacja - terapia pedagogiczna pod czujnym okiem p. Małgorzaty Sasimowskiej.

          Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie podwyższają swoją samoocenę i czerpią satysfakcję z samodzielnie wykonania pluszaka. W trakcie zajęć i pracy z maszyną do szycia ćwiczona jest koncentracja uwagi, dokładność, motoryka mała, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Z racji tego, że każdy moment jest dobry na poszerzanie naszych horyzontów to podczas zajęć  porozmawiamy na tematy zawodoznawcze, w tym przypadku na przybliżamy zawód krawcowej.

                    

           

        • Drukarka 3d

        •  Druk 3d na zajęciach rewalidacyjnych

          Podczas rewalidacji - terapii pedagogicznej uczeń zainteresowany elektroniką obserwuje wydruk kolejnych elementów służących do złożenia ośmiornicy, jest on zainteresowany elektroniką i sprzętami IT, dlatego jest to forma nagrody. Podczas zabawy wydrukowanymi wieloelementowymi zwierzątkami ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą (odpowiednie napięcie mięśniowe).

           #LaboratoriaPrzyszłości

           

           

           

           

           

           

           

          Druk 3d w historii

          Nasza szkoła rozwija pasje i zainteresowania uczniów w różnych obszarach. Wychodząc naprzeciw historycznym zainteresowaniom uczniów i nowym technologiom wykorzystaliśmy drukarki 3d. Uczniowie mogli wypróbować możliwości drukarek 3d w zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Pan Wojciech Pacholec tłumaczy, pokazuje i uczy chętnych uczniów ze starszych klas jak zrealizować projekt w technologii 3d. Ostatnio uczniowie klas ósmych po zapoznaniu się z tematyką II wojny światowej wydrukowali breloczki z symbolami Polski Walczącej oraz miniaturkę pomnika Małego Powstańca.

                

           

           

          Różyczki 3d na Dzień Kobiet

          Męska cześć naszej społeczności szkolnej postanowiła w Dniu Kobiet obdarować najsympatyczniejsze uczennice w każdej klasie IV- VIII. Można powiedzieć, że to nic niezwykłego i co roku pamiętają o dziewczętach. Jednak w tym roku przygotowania rozpoczęto dużo wcześniej i z technicznym zacięciem.  We współpracy z Samorządem Uczniowskim, uczniowie klas starszych wydrukowali przy wykorzystaniu drukarki 3D breloczki w formie różyczek i podarowali dziewczętom w dniu ich święta

          Gratulujemy pomysłowości oraz nowatorskiego podejścia w formacie druku 3d do tradycyjnego święta.

           

          Drukarki 3d - lekcja dla oddziału przygotowawaczego

           

          Uczniowie z oddziału przygotowawczego kl. 1OP byli na prezenatcji drukarek 3D. Nauczyciele pan Wojciech Pacholec i pani Marta Bardzińska ciekawie opowiedzieli o możliwościach współczesnej techniki. Uczniowie otrzymali na pamiątkę wydrukowane gwizdki.

          Wychowawca- Wiesława Winter