ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

"Oto nadeszła pora taka,
by ucznia „zrobić” z przedszkolaka"

W dniu 14 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia.

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas I a, I b, I c i I d. W tym roku, z powodu pandemii, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas starszych.

Pasowanie to jedna z najważniejszych chwil w życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już autentycznym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i celującymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie.

Największym doznaniem dla dzieci była chwila pasowania. Pani dyrektor Ewa Gerełło i pani wicedyrektor Ewa Koszowska poprzez dotknięcie olbrzymim, bajkowym i tajemniczym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniały go w prawdziwego ucznia.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

To był cudowny dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy samych sukcesów i wspaniałego pobytu w murach naszej szkoły.

IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową

1 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się akcja informacyjna „IV Dzień Osób z Afazją Rozwojową” mająca na celu zwiększenie świadomości na temat afazji.

Afazja rozwojowa/ niedokształcenie mowy o typie afazji/ niedokształcenie mowy pochodzenia korowego/ dysfazja/ alalia/ SLI to:
- specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka u dzieci powstałe w wyniku uszkodzenia struktur mózgowych często pod postacią mikrourazów o nieznanej genezie
- dzieci pomimo prawidłowego słuchu fizycznego i normy intelektualnej, mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy
- dzieci zmagają się z deficytami w zakresie motoryki małej i dużej, koordynacji
- dzieci mogą mieć problemy emocjonalne i unikać kontaktów społecznych, czy też mieć obniżone poczucie własnej wartości.

Te i inne informacje można było znaleźć na przygotowanych dla wszystkich gazetkach. Czytaj więcej: https://www.rozkodujmyafazje.pl/

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września odbyło się spotkanie z uczniami kl. 0 i kl. I, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali głośnego czytania i odpowiadali na pytania dotyczące rozumienia tekstu. Celem spotkania było zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest: „Najpiękniejszą zabawą jaką mogła sobie ludzkość wymyślić”.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2020/2021