-

XIX Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w XIX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

Konkurs powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Jak przygoda to tylko w Warszawie.

Nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale sam udział był dla wszystkich wielką przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


#MyFreedomDay – święto wolności i ważna lekcja

W naszej szkole odbyły się działania związane z globalną kampanią na rzecz walki ze współczesnym niewolnictwem. Inicjatorem akcji #MyFreedomDay jest CNN, z którym Kulczyk Foundation współpracuje, realizując filmy dokumentalne ukazujące problem współczesnego niewolnictwa.

W jej ramach uczniowie naszej szkoły podjęli działania mające na celu zwrócenie uwagi na problem współczesnego niewolnictwa oraz pokazanie znaczenia wolności w ich życiu.

Zapraszamy do refleksji nad tym, czym jest wolność i jakie ma oblicza. Więcej informacji na stronie: https://kulczykfoundation.org.pl/edukacja/baza-wiedzy/Myfreedomday_Swieto_Wolnosci_I_Wazna_Lekcja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel pt. „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” dla klas 4-8

Dnia 7 .02.2020 roku tuż przed rozpoczęciem ferii uczniowie klas 5d,5e oraz 5f przygotowali apel pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W kilku scenkach uczniowie uświadomili konsekwencje nierozważnych zachowań i przypomnieli zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach, drogach. Młodzi artyści zaprezentowali się również w piosenkach oraz układach tanecznych. Całość apelu dopełniły dekoracje, tablice i gazetki informacyjne, zachęcające uczniów do zachowania bezpieczeństwa.

Na zakończenie apelu rozdano pocztę walentynkową, życząc wszystkim bezpiecznych i zdrowych ferii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel „Bezpieczne ferie” - klasy 1 - 3

7 lutego 2020 r. uczniowie klas drugich przygotowali apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Była to inscenizacja słowno – muzyczna z Panią Zimą w roli głównej. Podczas apelu nasi koledzy przypomnieli nam o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Powinniśmy o nich pamiętać, żeby nasze ferie były udane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dyskoteka karnawałowa

29 stycznia 2020 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową. Uczniowie klas IV – VI bawili się od godziny 15.30 do 17.30, a uczniowie klas VII-VIII od godziny 17.30 do 19.30. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na królową i króla karnawału. O zwycięstwie zadecydowali uczniowie obecni na dyskotece. W klasach młodszych zwyciężyli Marysia Hajto z klasy 4a oraz Marcel Makowski z klasy 5f, natomiast w klasach starszych wygrali Natalia Wisławska i Szymon Barczyk z klasy 8b.Dodatkowo w czasie trwania dyskoteki działała kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciasteczka oraz napoje. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Humor dopisywał zarówno uczniom jak i wychowawcom.

Wszystkim , którzy przyczynili się do tego ,aby dyskoteka udała się serdecznie dziękujemy- SU

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut -"DEUTSCH PLUS" KINDERUNI - SCIENCE SHOW

Dnia 3 grudnia 2019 uczniowie klas VI uczestniczyli w pokazach naukowych w języku niemieckim. Warsztaty prowadził Joachim Hecker - autor książek i eksperymentalnych show które odbyły się na całym świecie od Alaski po Tajlandię.

Było to niezwykłe spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, pełne ciekawostek ze świata chemii fizyki i astronomii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia Szkolna

Dnia 20 grudnia, tuż po spotkaniach wigilijnych w salach, uczniowie i ich wychowawcy przybyli na salę gimnastyczną, żeby obejrzeć Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali również Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy: pani Ewa Koszowska i pan Janusz Gutkowski.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska, Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych.

Uczniowie przygotowujący występ, wprowadzili nas w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Reprezentantki młodszych klas zatańczyły dla nas dwa piękne tańce do świątecznej i nastrojowej muzyki. Nie zawiedli też nauczyciele - nastrojową pieśń Noel zaśpiewały panie - Joanna Zambroń i Dominika Włoch. Na koniec zespół nauczycieli wraz z dziećmi zaprezentował utwór - Jak w Betlejem. Koncert bardzo się wszystkim podobał!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej Nr 4

Dnia 11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Świąteczny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy pani Ewa Koszowska i pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. W tym dniu byli z nami także przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Izabelą Limanowską na czele oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie zagrali na fletach kolędy ”Jezus malusieńki” oraz „Do szopy, hej pasterze”. Nastrojową grą na dzwonkach wybrzmiały dźwięki kolędy „Gdy śliczna Panna”, zaś na ukulele i gitarach – „Lulajże Jezuniu”. Na skrzypcach pięknie zagrała solistka z kl. 7e – Wiktoria Walczuk. Uczniowie z klas szóstych i siódmych zaśpiewali popularne pastorałki: „Tylko jedna jest taka noc” i „Święta w nas”. Usłyszeliśmy także solistów z klasy 2c – Zuzię Fryczkę i Franciszka Kucharskiego – w piosence „Kolęda Józefa”. Szymon Szczepański z klasy 7a zaśpiewał piosenkę świąteczną „Święta, święta”. Klasa 2b wykonała nastrojową piosenkę „Pada śnieg”. Podziwialiśmy także występy taneczne uczniów klasy 1d i 3a. Nie zawiedli też nauczyciele, którzy wykonali dwa utwory – nastrojową pieśń „Noel” zaśpiewały panie – Joanna Zambroń i Dominika Włoch, zaś na koniec zespół nauczycieli wraz z dziećmi zaprezentował utwór - „Jak w Betlejem”.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska, Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych.

Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta św Mikołaja

Mikołajki to bardzo wyjątkowy czas. W tym dniu obdarowujemy bliskich drobnymi upominkami. Tymczasem w tym roku św. Mikołaj pamiętał także o nas. Witał wszystkich wchodzących do szkoły - i tych małych i tych dużych. Na dobry początek dnia każdy otrzymał cukierka. Wizyta św. Mikołaja była dla wszystkich bardzo miłą niespodzianką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki klas 0

W dn. 6.12.2019 odbył się apel z okazji Mikołajek. Występ przygotowały klasy: 0a, 0b, 0c, 0d. Dzieci recytowaly wiersze oraz śpiewały piosenki. Dziewczynki zaprezentowały taniec Śnieżynek. Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa andrzejkowa

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

W naszej szkole dn. 27.11.2019 r. w godzinach od 15.30 - 19.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej, wcześniej starannie wybierane przez jej uczestników . Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Każdy mógł sobie zrobić przerwę i posilić się smakowitymi wypiekami oraz zaspokoić pragnienie pysznymi sokami w kawiarence przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.  Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną okazję do wspólnej zabawy, tym razem karnawałowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W LISTOPADZIE BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPROSIŁA WSZYSTKICH UCZNIÓW Z KLAS PIERWSZYCH NA UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA. PODCZAS LEKCJI BIBLIOTECZNEJ DZIECI DOWIEDZIAŁY SIĘ JAK NALEŻY DBAĆ O KSIĄŻKI I POZNAŁY REGULAMIN BIBLIOTEKI. PO UROCZYSTYM ŚLUBOWANIU PIERWSZOKLASIŚCI PORAZ PIERWSZY MOGLI WYPOŻYCZYĆ WYBRANĄ PRZEZ SIEBIE KSIĄŻKĘ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS" "SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ NIEMIECKOJĘZYCZNĄ"

Dnia 27 listopada 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VII i VIII. Zajęcia poprowadził "Aktywista" Goethe Institut Kevin Nowak, który jest żywym i najbardziej bliskim przykładem niemieckiej młodzieży. W formie prezentacji oraz interaktywnej zabawy opowiadał o swoim życiu, a także o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS" "KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ"

Dnia 15 listopada 2019 w ramach projektu odbyła się "Schulleiterkonferenz - Gemainsam für Deutsch"/"Razem dla niemieckiego". Ten udany dzień zaowocował wieloma innowacjyjnymi pomysłami do dalszej wspaniałej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


11-listopada w klasach 4-8

W naszej szkole 8 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy 11 listopada, czyli Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 101. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VIII a i i VIII e. W akademii wzięli gościnnie udział: uczennica klasy VIIId Oliwia Kucińska oraz uczniowie klasy Ic.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wpisało się to w akcję organizowaną przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali trudne losy Polaków, ale też ogromne oddanie i nadzieję naszych przodków w walce o wolność. Lekcja historii zaprezentowana przez najstarszych uczniów była pewna powagi oraz podniosłych patriotycznych pieśni.

Występ zakończony został przez ,,małych artystów” z klasy Ic. Wykonali oni dwukrotnie taniec z biało-czerwonymi szarfami, który spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem nauczycieli, jak i starszych koleżanek i kolegów.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uczniowie, którzy wystąpili przed społecznością szkolną, jak i sami widzowie pokazali w ten sposób szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, co jest wyrazem współczesnego patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


11-listopada w klasach 1-3

"Polska - moja Ojczyzna" - Maria Konopnicka

A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastowską chatą była,
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
Gorzka rosa wykarmiła.

Uczniowie klas młodszych przygotowali uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Apel skierowany był do n uczniów z klas 0 - 3. Piękną częścią artystyczną uczniowie klas 3 zwrócili uwagę swoich kolegów na historyczne znaczenie dnia 11 listopada. Były tańce, śpiewy patriotycznych pieśni, recytacja wierszy o ojczyźnie, nie zabrakło całego hymnu państwowego. Bardzo sie cieszymy, że do występu klas 3a i 3d dołączyły z pokazem- tańca flagi klasy 1.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty "UMWELTSCHUTZ"

Dnia 6.11.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty " UMWELTSCHUTZ".
Dziękujemy trenerce Pani Agnieszce Kozakiewicz za wspaniałą atmosferę i niezapomniane zajęcia. Uczniowie byli zachwyceni. Uzyskali wiele cennych informacji na temat ochrona środowiska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto biblioteki

24 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka wesoło świętowała.

Uczniowie klas starszych przebrani za bohaterów baśni i innych znanych książek czytali młodszym koleżankom i kolegom, od zerówki do klasy trzeciej wybrane fragmenty. Do dzieci przybyli: Czerwony Kapturek, Zła Wróżka, Calineczka, Bella, Kopciuszek, Pocahontas, Królewna Śnieżka, Ania z Zielonego Wzgórza, Pinokio, Harry Potter.

Po prezentacji fragmentów książek uczniowie bezbłędnie rozpoznawali wszystkich bohaterów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień przedsiębiorczości

19 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie już po drugi raz odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowanie zostało przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i wsparciu nauczycieli szkoły. Ku zadowoleniu wszystkich frekwencja uczestników kiermaszu ponownie dopisała, mimo wczesnej sobotniej pory. Wspaniała atmosfera, pełna zabawy, uśmiechów dzieci i dorosłych potwierdza, że przedsięwzięcie jest warte kontynuacji w przyszłych latach.

Uczniowie, zarówno starsi i jak ci najmłodsi, w trakcie dwóch godzin sobotniego przedpołudnia mieli możliwość sprzedawania różnych przedmiotów. Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie, którzy zmienili się na ten czas w sprzedawców i specjalistów ds. marketingu zadbali o reklamę, bezpośredni kontakt z klientem oraz właściwą ekspozycję produktów na swoich stanowiskach. Dzięki wydarzeniu uczniowie mogli samodzielnie się przekonać o podstawowych mechanizmach obecnych w handlu. Dlatego ochoczo spieszyli do anonsowania swoich stanowisk, wymyślając coraz ciekawsze propozycje dla kupujących.

Każda z obecnych osób mogła znaleźć coś dla siebie. Stoiska były pełne zabawek, gier, puzzli i innych gadżetów. Ta wielka różnorodność zachęcała przybyłych do kupowania. Przechadzając się pomiędzy stanowiskami, można było znaleźć prawdziwe skarby - nowe planszówki, książki, figurki, lalki, samochodziki, płyty z muzyką i grami na konsole oraz wiele innych ciekawych, nieużywanych już przez właścicieli, przedmiotów. Kupujący byli zachęcani przystępnymi cenami do dokonywania transakcji. Każdy kto do odwiedził naszą szkołę w Dniu Przedsiębiorczości, wychodził zadowolony z przynajmniej kilkoma prawdziwymi „skarbami” w ręku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14 października 2019 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze oraz kilkoro uczniow z klas starszych. Uczniowie wystąpili z programem artystycznym pt. " W królestwie Kredkolandii". Dzieci po kolei prezentowały różne umiejętności: taniec, śpiew, recytację, sprawność ruchową. Zwieńczeniem programu artystycznego był taniec z szarfami w wykonaniu przedstawicieli każdej z klas pierwszych. Następnie w obecności Dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości pierwszoklasiści ślubowali być pilnymi uczniami i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane przez Panią Dyrektor Ewę Gerełło i Pana Wicedyrektora Janusza Gutkowskiego na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i wspaniałych, niezapomnianych chwil spedzonych w "Czwórce".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

W dniu 14 października w naszej szkole świętowaliśmy na wesoło. Wszyscy uczniowie, ubrani na galowo (po raz pierwszy z reprezentacyjnymi krawatami), wzięli udział w apelu przygotowanym przez klasy siódme. Wystawiono zabawne przedstawienie o nietypowych gościach odwiedzających szkołę z okazji jej święta. Po przedstawieniu wręczono dyplomy i tytuły najsympatyczniejszym, najbardziej kreatywnym, cierpliwym i stanowczym oraz stylowym nauczycielom. Wyróżniono panie: Hannę Ochędzan, Sylwestrę Wojdę Kułak, Joannę Zambroń, Sylwię Sochę, Ilonę Bednarską oraz pana Artura Cajzera. Uhonorowano również laureatów Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Moje wakacje” oraz Basię Kędzior, która obroniła tytuł Mistrzyni Świata w akrobatyce powietrznej. Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Gerełło życzyła całej społeczności szkolnej wielu sukcesów.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć


Głośnie czytanie w SP4

W piątek 27 września biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia odwiedziło nas wiele klas, z czego bardzo się cieszyliśmy. Uczniowie oprócz słuchania fragmentów książek poznali również zalety czytania. Do wspólnego czytania włączyli się także nauczyciele i uczniowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia

Udział naszej szkoły w XI Festiwalu Oświatowym

W dniu 21 września nasza szkoła wzięła udział w XI edycji ursuskiego Festiwalu Oświatowego, która w tym roku połączona była z Piknikiem Naukowym. Organizatorzy przygotowali w Parku Czechowickim wiele atrakcji. Na naszym stoisku też nie można się było nudzić – młodsi i starsi mieszkańcy Ursusa mogli u nas wykonać analizę BMI, zbadać rozmieszczenie receptorów, obejrzeć badanie układu oddechowego człowieka, a także przeprowadzić doświadczenia naukowe, np. kolorowe wulkany, wykrywanie skrobi w produktach żywnościowych, doświadczenia z elektrostatyki i wiele innych. Młodsi malowali sobie buzie przy stoisku plastycznym, a wszyscy chętnie częstowali się pożywnymi owocami. Ponadto na naszym stoisku goście podziwiali wystawę prac plastycznych poświęconą wybitnym naukowcom, a na scenie głównej można było obejrzeć program słowno-muzyczny „Jak to kiedyś było w Warszawie” w wykonaniu uczniów SP4. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Ewa Koszowska oraz pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W tym ważnym dniu odwiedził nas Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy – Pan Kazimierz Sternik, który życzył uczniom i nauczycielom powodzenia w nowym roku szkolnym.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwość osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020