Głośnie czytanie w SP4

W piątek 27 września biblioteka szkolna zorganizowała Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia odwiedziło nas wiele klas, z czego bardzo się cieszyliśmy. Uczniowie oprócz słuchania fragmentów książek poznali również zalety czytania. Do wspólnego czytania włączyli się także nauczyciele i uczniowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia

Udział naszej szkoły w XI Festiwalu Oświatowym

W dniu 21 września nasza szkoła wzięła udział w XI edycji ursuskiego Festiwalu Oświatowego, która w tym roku połączona była z Piknikiem Naukowym. Organizatorzy przygotowali w Parku Czechowickim wiele atrakcji. Na naszym stoisku też nie można się było nudzić – młodsi i starsi mieszkańcy Ursusa mogli u nas wykonać analizę BMI, zbadać rozmieszczenie receptorów, obejrzeć badanie układu oddechowego człowieka, a także przeprowadzić doświadczenia naukowe, np. kolorowe wulkany, wykrywanie skrobi w produktach żywnościowych, doświadczenia z elektrostatyki i wiele innych. Młodsi malowali sobie buzie przy stoisku plastycznym, a wszyscy chętnie częstowali się pożywnymi owocami. Ponadto na naszym stoisku goście podziwiali wystawę prac plastycznych poświęconą wybitnym naukowcom, a na scenie głównej można było obejrzeć program słowno-muzyczny „Jak to kiedyś było w Warszawie” w wykonaniu uczniów SP4. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Ewa Koszowska oraz pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W tym ważnym dniu odwiedził nas Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy – Pan Kazimierz Sternik, który życzył uczniom i nauczycielom powodzenia w nowym roku szkolnym.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwość osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020