Recytacja wiersza K.I. Gałczyńskiego "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte"

15 września na lekcji języka polskiego uczniowie z klasy 6f pięknie i wzorcowo recytowali jeden z najpiękniejszych wierszy K.I. Gałczyńskiego pt. "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte".

Należy jednak pamiętać, że dla niektórych starszych osób wrzesień to miesiąc przywołujący bolesne wspomnienia.

Fonoholizm w klasie 6f

24 października 2017r. uczniowie z klasy 6f uczestniczyli na godzinie wychowawczej w niezwykłej dyskusji na temat nałogowego korzystania z telefonów komórkowych. Dzieci pracowały w kilkunastoosobowych zespołach tworząc plakaty, które stały się podstawą dyskusji na temat symptomów fonoholizmu. Zajęcia wzbudziły potrzebną refleksję nad codziennym wykorzystywaniem urządzeń cyfrowych.

WYCIECZKA KLASY 6F I 6D ŁOWICZ - SPOTKANIE Z FOLKLOREM

03.10.2017r.uczniowie z klas: 6f i 6d wraz z opiekunami p. Agnieszką Łućko, p. Małgorzatą Kołacińską i p. Alicją Kolmus wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łowicza. Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 8.00.Następnie udaliśmy się do Sromowa gdzie zwiedzaliśmy muzeum ludowe Brzozowskich: rzeźby w ruchomych scenach z życia wsi łowickiej, stare meble, skrzynie posagowe oraz maszyny rolnicze i zabytkowe zaprzęgi konne. Potem udaliśmy się do Łowicza, gdzie czekał na nas spacer po niezwykłym rynku i zajęcia z twórcą ludowym. Pani pokazała nam w jaki sposób powstaje "wycinanka łowicka", obserwowaliśmy różnorodność jej form, kolorystykę, wzory oraz technikę powstawania tego niezwykłego rękodzieła. Do Warszawy wróciliśmy około 17-tej zadowoleni i pełni nowej wiedzy.

Zajęcia filmowe w klasie 6d i 6h

25 października 2017r. uczniowie z klasy 6h i 6 d pod opieką pani Agnieszki Łućko uczestniczyli w niezwykłych zajęciach tworzenia animacji filmowych metodą poklatkową. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak z serii nieruchomych obrazków stworzyć film, jak ożywić ulubione postaci z bajek i wierszy. Uczniowie zapoznali się także z różnymi technikami animacji filmowej, etapami tworzenia filmu ,sztuką montażu oraz zasadami projektowania scenografii. Zajęcia poprowadził instruktor z Domu Kultury "Włochy" Pan Hubert Gadomski.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018