6a, 6c i 4c w Kinie

12 września 2018 roku odbyła się wycieczka do Cinema City Mokotów. Uczniowie z klas 6a, 6c i 4c oglądali film pt. "Iniemamocni2". Bohaterowie filmu, pomimo że to herosi, borykają się z tymi samymi problemami, co każdy z nas. Film pokazuje, że rodzina jest najważniejsza, a najlepsze wyniki osiąga się tylko dzięki współpracy i miłości. Wszystkim uczniom film bardzo się podobał.

Klasa 6d i 6e na lekcji bibliotecznej

W dniu 28 września uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej opartej na książce J. Harasimowicza "Mirabelka". Dzięki niej przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej. To było niezwykle poruszające doświadczenie.

6c podczas sprzątania świata

W tym roku szkolnym klasa 6c podjęła się sprzątania okolicy osiedla przy terenie naszej szkole. Uczniowie zaangażowali się w dzieło sprzątania świata, cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dzień Chłopaka w klasie 6d

W Dniu Chłopaka dziewczynki jak zwykle osłodziły swoim kolegom życie - babeczkami i lizakami, a także uśmiechem i miłym słowem.

Tydzień Świadomości Dysleksji - 6d

W październiku obchodzimy Tydzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie klasy 6d obejrzeli prezentację, która uświadomiła wszystkim, czym różni się np. dysgrafia od dyskalkulii. Okazało się, że wiele znanych osób - aktorów, pisarzy - też ma lub miało dysleksję! To wcale nie ogranicza człowieka, przeciwnie - każdy może rozwinąć skrzydła i zostać mistrzem. Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o tym, co jest naszą mocną stroną, w czym czujemy się mistrzami.

Dzieci wykonały sówki, które "obsiadły" nasze klasowe drzewo. Okazało się, że w klasie mamy mistrzów w wielu dziedzinach. Sowy są różne, bo i my różnimy się od siebie. Ważne, że mamy świadomość, że każdy może być w czymś dobry.

Klasa 6a na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie

19 października klasa 6 a uczestniczyła wycieczce na Powązki. Odwiedziliśmy tam wiele grobów znanych zasłużonych osób.

Stare Powązki, najsłynniejszy cmentarz Warszawy, został założony pod koniec XVIII. Do dzisiaj jest miejscem pochówku znanych i zasłużonych Polaków. Szacuje się, że spoczywa tam milion osób.

"Cmentarz Starych Powązek, jeden z najpiękniejszych i szczególnie cennych w Europie, jest panteonem dwustu lat trudnej sławy i chwały Warszawy. Jego wyjątkowe znaczenie polega na tym, że stanowi wszechstronnie bogate muzeum dziejów miasta, którego już nie ma" - pisał Jerzy Waldorff, założyciel i wieloletni przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami.

Andrzejki w klasie 6d

W dniu 28 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej, a w przerwie biesiadowaliśmy, zajadając się pizzą.

Wycieczka do Pułtuska - klasy 6d, 7b

W dniu 5 grudnia wybraliśmy się do Pułtuska na lekcję savoir-vivre'u o wdzięcznej nazwie "Gawęda o zachowaniu się przy stole".

Kuchnia i zady etykiety związane z jedzeniem stanowią ważny element naszej kultury. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla nas obiedzie w pięknych, pałacowych wnętrzach mieliśmy możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Po wyśmienitym obiedzie zwiedziliśmy wraz z kustoszem pułtuski zamek oraz zbrojownię. To była niezapomniana wycieczka!

Mikołajki w klasie 6d

Któż nie lubi dostawać prezentów? Oczywiście wszyscy! Dlatego tak lubimy mikołajki. Aby dostać podarek, musieliśmy spełnić polecenie z wylosowanej karteczki. Potem Mikołaj - nasz kolega z klasy - wręczał nam prezent.

Wigilia klasowa - 6d

Święta to szczególny czas, dzielimy się wtedy opłatkiem, śpiewamy kolędy i jesteśmy po prostu razem, przy jednym stole. To było wyjątkowe, miłe dla wszystkich spotkanie.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019