Varsavianistyczna Szkoła

"Zajęcia varsavianistyczne" w klasie 1a

19 października uczniowie klasy Ia poznali legendę o warszawskiej syrence. Były to pierwsze zajęcia, w których poznawały legendy i historię Warszawy. Oglądały prezentację multimedialną o Warszawie. Wykonały również prace plastyczne - wydzieranki "Warszawska Syrenka". Uczniowie są dumni, że mieszkają w stolicy.

1d - Projekt "Poznajemy Naszą Polskę"

Od jakiegoś czasu realizujemy w klasie projekt, który pozwoli nam na lepsze poznanie naszego kraju. W ramach projektu podczas zajęć poznaliśmy nasze symbole narodowe, różne krainy geograficzne, ciekawe miejsca, stolice oraz legendy i ciekawostki związane z Polską. Zapoznaliśmy się też z mapą konturową i fizyczną Polski.

Podczas lekcji o Warszawie oglądaliśmy prezentację. Potem podzieliliśmy się na grupy i układaliśmy z rozsypanki zdania o Warszawie. Na koniec każda grupa wykonała plakat dotyczący ciekawych miejsc w naszej stolicy.

Podsumowaniem projektu będzie lapbook o Polsce, do którego wklejamy różne materiały z zajęć, nasze prace plastyczne i karty pracy.

Przygotowaliśmy też przedstawienie pod tytułem "Z biegiem Wisły", które zaprezentowaliśmy na podsumowaniu konkursów w naszej szkole.

STARÓWKA szlakiem warszawskich legend - 1a

Wiosną IA wybrała się na Starówkę. Wiosenna pogoda sprzyjała spacerom. Przypomnieliśmy sobie legendy o Warszawie i oglądaliśmy miejsca z nimi związane. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego. Obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta, mury obronne z Barbakanem, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki . Obejrzeliśmy ponadto najwęższą kamienicę w Warszawie i Niemy Dzwon na Kanonii. Podziwialiśmy panoramę Warszawy z Gnojnej Góry. Poznaliśmy legendę kamiennego lwa przy archikatedrze. Wycieczkę zakończyliśmy przejażdżką pierwszymi w historii Warszawy ruchomymi schodami na trasie W-Z.

Wycieczka do Wilanowa klasy 2a

Wycieczka do Wilanowa została zaliczona do jak najbardziej udanych. W Pałacu króla Jana III Sobieskiego dowiedzieliśmy się o pięknej sztuce pisania jaką jest kaligrafia. Każdy z nas mógł napisać piórem używając przy tym atramentu własną wizję pięknych literek. O całej sztuce opowiadał nam pan w stroju, jaki obowiązywał w tamtych czasach. Następnie weszliśmy do Pałacu Wilanowskiego, gdzie oglądaliśmy jego wnętrza.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019