/-

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 04.09.2017 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Zawistowski szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Przedstawiono również nauczycieli i wychowawców, którzy będą nas wspierać, uczyć i wychowywać przez cały rok. To ważny rok - wdrażamy reformę oświaty, dlatego w szkole pojawili się siódmoklasiści.

Pracujemy już bez Szkoły Filialnej, która uzyskała status samodzielnej placówki oświatowej (Szkoła Podstawowa nr 382). Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy owocnej pracy i licznych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


SP4 na Festiwalu Oświatowym szkół i przedszkoli Ursusa.

Dnia 30 września 2017 r. w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Tematem przewodnim pikniku było hasło "Ursus - lubię, znam, wiem". Podczas święta placówek edukacyjnych Ursusa przy pięknej i słonecznej pogodzie nasza szkoła zaprezentowała dzielnicę widzianą oczami uczniów i nauczycieli. Na stoisku szkoły miała miejsce prezentacja prac plastycznych w wykonaniu dzieci na temat ciekawych miejsc Ursusa. Jednocześnie wszyscy odwiedzający mieli możliwość wpisania swoich refleksji o naszej dzielnicy. Dla chcących sprawdzić swą wiedzę zostały przygotowane quizy z nagrodami, gry planszowe, szachy. Uczestnicy spragnieni aktywności fizycznej mogli skorzystać z rowerów stacjonarnych i pograć w grę "piłkarzyki". Artystyczne dusze mogły puścić wodze fantazji podczas kolorowania, zarówno tradycyjnych, jak i wielkoformatowych kolorowanek związanych z Ursusem. Najmłodszych najbardziej ucieszył duży dmuchany zamek- zjeżdżalnia, samodzielne puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. W trakcie zabawy można było się posilić przy stoisku ze smacznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców i dzieci naszej szkoły, jak również świeżymi owocami : gruszkami, jabłkami i śliwkami.

Festiwal Oświatowy był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły. Niedźwiadek, za którego przebrany był jeden z uczniów, w zabawny sposób zapowiadał kolejne występy: począwszy od śpiewu i tańca najmłodszych uczniów, przez taniec nowoczesny uczniów klas starszych aż do popularnej wakacyjnej piosenki "Despacito". Podziwialiśmy też recytację wierszy o Ursusie autorstwa uczennicy klasy VI, a na koniec wszyscy młodzi artyści wspólnie zaśpiewali piosenkę. Dla upamiętnienia całego Festiwalu uczestnicy mogli wykonać zdjęcie, wykorzystując specjalnie przygotowaną makietę - dzięki niej na chwilę można było zmienić się w niedźwiedzia podróżującego na traktorze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

29 września w naszej szkole w klasach 3-7 odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, czyli sprawdzenie "tabliczkowej wiedzy" podczas egzaminów. Nauczyciele przeprowadzali akcję w klasie i szkole.Korzyści dla uczniów:

Utrwalenie tabliczki mnożenia
Nauka przez zabawę
Niezapomniane emocje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie pierwszoklasistów w SP4 - 13 października 2017 r.

W Szkole Podstawowej nr 4 uczy się blisko tysiąc dzieci, z czego 121 to uczniowie klas pierwszych uczący się w 5 oddziałach.

Niezwykle ważnym dla pierwszaków wydarzeniem było ślubowanie, które - jak co roku - odbywa się w naszej szkole w połowie października. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie ci uroczyście i z przejęciem złożyli przysięgę, zaśpiewali hymn szkoły oraz zaprezentowali się na scenie przed swoimi wychowawcami, a także przed wzruszonymi rodzicami i dziadkami. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz: Burmistrza Dzielnicy Ursus - panią Urszulę Kierzkowską wraz z zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - panią Wandę Kopcińską oraz Specjalistę Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - panią Katarzynę Cichocką. Uroczystego poloneza z dumą podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło także przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego. Dzieci usłyszały wiele ciepłych słów oraz życzenia powodzenia w szkole, potem były pamiątkowe zdjęcia i spotkania z wychowawcami.

Szkolna codzienność uczniów klas pierwszych to nauka i zabawa, a także mnóstwo ciekawych wydarzeń. Wychowawcy, poza atrakcyjnymi zajęciami w klasie, organizują dla nich wycieczki, np. do teatru, muzeum, a także poza Warszawę. Szkoła współpracuje ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną, z Policją, Sanepidem - dzięki temu dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uświetnili go Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - Panią Edytą Gawlicką i Panem Januszem Gutkowskim.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników oświaty życzenia wielu sukcesów zawodowych i osobistych, wytrwałości w realizacji celów, spełnienia marzeń, oraz uśmiechu każdego dnia.

Świętowaliśmy na wesoło - były wiersze, wesołe piosenki, występy taneczne oraz gra na instrumencie ucznia z klasy 6F - Piotra Barana.

Program artystyczny został przygotowany przez kasy: 6f, 6g, 6h pod kierownictwem wychowawców: Pani Agnieszki Łucko, Anny Indry, Marty Piekut.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wychowanie fizyczne w projekcie Szkolniak

Informacje na temat zaangażowania szkoły w projekcie Szkolniak i sukcesów sportowych w projekcie Szkolniak znajdują się tutaj


"Test Coopera dla wszystkich" w Szkole Podstawowej Nr 4

Dnia 7 października na stadionie OSiR Ursus przy ul. Sosnkowskiego 4 odbył się "Test Coopera dla wszystkich", który polegał na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut.

W teście mógł wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Naszą szkołę reprezentowało 245 osób, dzięki czemu zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół. Nasi reprezentanci wybiegali dla szkoły sprzęt sportowy o wartości 2500 zł. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom testu i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu.

Poniżej linki do ww. wydarzenia

http://testcoopera.pl/

http://testcoopera.pl/wp-content/uploads/2014/04/17_TCW_jesien_wssdss_warszawa_ursus.pdf

http://testcoopera.pl/wp-content/uploads/2014/04/17_TCW_jesien_warszawa_ursus.pdf


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada odbył się apel upamiętniający Święto Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy w nietypowy sposób - wspólnie zaśpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne z okresu I wojny światowej - "Marsz I Brygady", "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko, wojenko", "Rota" i wiele innych. Nie mogło również zabraknąć "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie przybliżyli historię i twórców tych pieśni. Podsumowano również projekt eTwinning "Kartka dla Polski" i wręczono nagrody wyróżnionym uczniom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


25 październia - święto biblioteki szkolnej

Uczniowie  klas starszych, przebrani za postaci z baśni i bajek, odwiedzali klasy młodsze oraz dzieci przebywające w świetlicy i czytali im fragmenty znanych z dzieciństwa książek. Do dzieci przybyły: Czerwony Kapturek, Zła Wróżka, Pocahontas, Kopciuszek, Calineczka, Cruella de Mon, Pippi Pończoszanka, Alicja z Krainy Czarów, Bella, Tygrysek, Piotruś Pan, Robin Hood oraz Harry Potter.  Po wysłuchaniu fragmentów książek, "pierwszaki" rozpoznawały bohaterów prezentowanych bajek. Test "wiedzy" wypadł wspaniale!

Uczniowie klas młodszych wzięli również udział w konkursie znajomości znanych i lubianych książek, który odbył w bibliotece. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody w postaci słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców. 

Następnego dnia wielu najmłodszych uczniów odwiedziło naszą bibliotekę, aby wypożyczyć bajki, które czytali im starsi koledzy.   

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa andrzejkowa

30 listopada w godz. 17.30 - 19.30 Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV - VII. W czasie imprezy uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi. Oprócz zabawy andrzejkowej zorganizowano także kiermasz ciast, podczas którego można było spróbować domowych wypieków i poznać talenty kulinarne rodziców naszych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkoła pełna zrozumienia

W naszej szkole w listopadzie była prowadzona akcja "Szkoła pełna zrozumienia", której celem było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na potrzebę tolerancji względem osób z różnymi zaburzeniami. Podczas jednej z godzin wychowawczych uczniowie 6B poprzez zabawy i rozmowę starali się poznać odczucia osób, które doświadczone są np. mutyzmem wybiórczym. Uczniowie wspólnie starali się znaleźć sposoby w jaki sposób okazać im empatię i przeciwdziałać samotności osób z takim zaburzeniem. Aby w pełni zrozumieć jak czują się osoby z problemami komunikacyjnymi dzieci podjęły wyzwanie milczenia podczas jednej z przerw międzylekcyjnych. Dla wszystkich okazało się to bardzo trudne, ale niektórym udało się wytrwać przez dwadzieścia minut w całkowitej ciszy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2017 roku klasy 1-3 (na 3 godzinie lekcyjnej), oraz klasy 4-7 (na 4 godzinie lekcyjnej) wzięły udział w apelu z okazji Mikołajek. Apel przygotowały klasy : 4A, 4B, 4C.

Podczas apelu uczniowie mieli okazję zobaczyć się ze Świętym Mikołajem, który rozdał słodkie upominki wszystkim klasom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zapalenie pierwszej lampki

W dniu 8 grudnia delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w uroczystości zapalenia pierwszej lampki w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Podczas uroczystości wysłuchano krótkich przemówień przedstawicieli władz dzielnicy i mini koncertu kolęd i piosenek świątecznych. Następnie przedstawiciele władz dzielnicy dokonali symbolicznego zapalenia pierwszej lampki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczysty Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej nr 4

Dnia 13 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Koncert Kolęd, który od lat stanowi piękną tradycję w przeddzień najbardziej wzruszających polskich świąt. Występy uczniów podziwiali pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - panią Edytą Gawlicką i panem Januszem Gutkowskim, a także nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus - pan Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Urzędu Dzielnicy Ursus - pani Wanda Kopcińska oraz przedstawiciele Rady Rodziców z panią Izabelą Limanowską na czele. Miło nam było również gościć emerytowane nauczycielki naszej szkoły - panie Teresę Szczepanowską i Celinę Slyk. Na koncert przybyły także panie - Wioletta Wiatr i Renata Radziukiewicz - reprezentantki Banku PKO BP, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach SKO.

Zgromadzone wokół szopki dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Uczniowie klas szóstych przedstawili piękny program poetycki. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy w blasku świec, na tle imponującej dekoracji zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Koncert rozbrzmiewał dźwiękami różnorodnych instrumentów, między innymi fletów, dzwonków, skrzypiec, gitar. Kolędę "Bóg się rodzi" wspaniale zagrał młody akordeonista - Staś Jankowski, z kolei grę na pianinie zaprezentował Mikołaj Sioćko, w jego wykonaniu usłyszeliśmy nastrojową polską kolędę "Wśród nocnej ciszy". Następnie zaprezentowały się solistki, grając popularne kolędy - Kinga Gabryś na wiolonczeli - "Cichą noc", Olga Gabryś na ksylofonie "Mędrcy Świata", Weronika Siwik na skrzypcach - "Jezus Malusieńki", zaś na gitarach wybrzmiały dźwięki kolędy "Lulajże Jezuniu" w wykonaniu Kornelii Rolki i Agaty Siwik.

Usłyszeliśmy także wiele pięknych współczesnych pastorałek w wykonaniu Oliwii Kucińskiej, Szymona Szczepańskiego, Marii Pesty, Joanny Marcinkowskiej, Wiktorii Piros i Macieja Żelachowskiego wraz z towarzyszeniem chóru. Miłą niespodziankę stanowiły wspólne występy dzieci ze swoimi paniami - Małgorzatą Kołacińską, Anetą Ryczkowską i Ewą Koszowską. Wyjątkowych wzruszeń dostarczyli zebranym najmłodsi artyści z klas IA oraz II B - nastrojowym tańcem ze świecami, uroczą recytacją i śpiewem pastorałki "Kwiatki od aniołków". Finałowy występ stanowił wspólny śpiew pastorałki "Pierwsza gwiazda", w który licznie zaangażowało się grono pedagogiczne. Na zakończenie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania za przygotowany koncert, pani dyrektor Ewa Gerełło i nasi mili goście złożyli wszystkim serdeczne życzenia radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska i Małgorzata Kołacińska, nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych. Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia Szkolna

22 grudnia 2017 odbyła się wigilia szkolna, podczas której uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć cudowne przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów.

Ten dzień to również czas, kiedy wigilię świetować można było z wychowawcami, w gronie innych uczniów klasy. Spędzony razem upłynął szybko, ale w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Mogliśmy złożyć życzenia bożonarodzeniowe sobie i nauczycielom.

Wszystkim życzymy wesołych, spokojnych, zdrowych świąt w gronie rodziny i przyjaciół. Do zobaczenia w styczniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel "Bezpieczne ferie" w klasach 0 - 3

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od dotychczasowych obowiązków szkolnych. Należy jednak pamiętać, aby spędzić go bezpiecznie i z rozwagą.

W tym celu dzieci z klas 2 B i 2C pod kierunkiem pani Anety Ryczkowskiej i pani Iwony Janiak , przygotowały apel pod hasłem "Bezpieczne ferie". W dniu 12 stycznia 2018 roku zaproszeni uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie z Panią Zimą w roli głównej. Młodzi artyści zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego i uprawiania sportów zimowych. W niezwykle ciekawy sposób przedstawili przestrogi, mające na celu uświadomienie zagrożeń i konsekwencji wynikających z nieodpowiednich zabaw. Nie zabrakło piosenek o tematyce zimowej oraz utworów wykonanych na instrumentach.

W spotkaniu uczestniczyła wicedyrektor szkoły pani Edyta Gawlicka, która życzyła zebranym zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bezpieczne feria - apel dla klas 4-7

12 stycznia br. klasy 4d i 4 e wraz z wychowawcami zaprezentowały pouczający apel, aby przygotować uczniów naszej szkoły do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych. Trochę prozą, trochę wierszem, na wesoło, ale też na poważnie przypomniano kluczowe zasady, które powinny wszystkim towarzyszyć podczas aktywnego zimowego wypoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa dla klas 4-7

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel walentynkowy

14 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Walentynki. Uczniowie klas siódmych przygotowali zabawny apel, w którym starali się pokazać, w jak różny sposób artyści podchodzą do tematu miłości. Były zatem piosenki, obrazy zakochanych mistrzów pędzla i filmy zamieszczone w specjalnej prezentacji. Wyrecytowano fragmenty słynnego hymnu Pawła z Tarsu, dramatyczne pytanie Julii (Romeo, czemuż ty jesteś Romeo?), a dla równowagi- mądrości Kubusia Puchatka. Nie zabrakło też teatru w postaci skeczu Kopciuszek z repertuaru kabaretu Potem. Wszyscy dobrze się bawili, a przy piosence finałowej uczniowie rozwinęli duży transparent z fragmentem piosenki zespołu Happysad: Miłość- kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze. Takiej miłości życzymy każdemu!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Języka Ojczystego w SP4 - sporo się działo!

O poprawności językowej na co dzień przypominają nam schody edukacyjne. 21 lutego wszystkie klasy 4 - 7 zaangażowały się w szereg działań: na lekcjach łamaliśmy język, doceniając znaki diakrytyczne, szukaliśmy homofonów i innych trudnych wyrazów z wykreślanki, a także wyjaśnialiśmy ich znaczenie z użyciem e-słownika (sjp.pwn.pl). Graliśmy też w kahoota, mierząc się z wieloma zagadkami językowymi. Bawiliśmy się także chmurą wyrazową (szukaliśmy w niej nazwisk polskich pisarzy, w tym noblistów). Poza tym stworzyliśmy plakaty - ilustracje przysłów i promocję poprawnej polszczyzny. Na przerwach braliśmy udział w głosowaniu na najciekawszą polską powieść dla dzieci i młodzieży oraz rozwiązywaliśmy zadania językowo - literackie (popraw błąd, dokończ przysłowie, wyjaśnij frazeologizm, podaj autora fragmentu lektury). Całemu zamieszaniu przyglądali się z polscy pisarze i poeci (na portretach wykonanych w ramach konkursu plastycznego). To był niezwykle pracowity dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018