/-

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 04.09.2017 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Zawistowski szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Przedstawiono również nauczycieli i wychowawców, którzy będą nas wspierać, uczyć i wychowywać przez cały rok. To ważny rok - wdrażamy reformę oświaty, dlatego w szkole pojawili się siódmoklasiści.

Pracujemy już bez Szkoły Filialnej, która uzyskała status samodzielnej placówki oświatowej (Szkoła Podstawowa nr 382). Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy owocnej pracy i licznych sukcesów w nowym roku szkolnym.

SP4 na Festiwalu Oświatowym szkół i przedszkoli Ursusa.

Dnia 30 września 2017 r. w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Tematem przewodnim pikniku było hasło "Ursus - lubię, znam, wiem". Podczas święta placówek edukacyjnych Ursusa przy pięknej i słonecznej pogodzie nasza szkoła zaprezentowała dzielnicę widzianą oczami uczniów i nauczycieli. Na stoisku szkoły miała miejsce prezentacja prac plastycznych w wykonaniu dzieci na temat ciekawych miejsc Ursusa. Jednocześnie wszyscy odwiedzający mieli możliwość wpisania swoich refleksji o naszej dzielnicy. Dla chcących sprawdzić swą wiedzę zostały przygotowane quizy z nagrodami, gry planszowe, szachy. Uczestnicy spragnieni aktywności fizycznej mogli skorzystać z rowerów stacjonarnych i pograć w grę "piłkarzyki". Artystyczne dusze mogły puścić wodze fantazji podczas kolorowania, zarówno tradycyjnych, jak i wielkoformatowych kolorowanek związanych z Ursusem. Najmłodszych najbardziej ucieszył duży dmuchany zamek- zjeżdżalnia, samodzielne puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. W trakcie zabawy można było się posilić przy stoisku ze smacznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców i dzieci naszej szkoły, jak również świeżymi owocami : gruszkami, jabłkami i śliwkami.

Festiwal Oświatowy był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły. Niedźwiadek, za którego przebrany był jeden z uczniów, w zabawny sposób zapowiadał kolejne występy: począwszy od śpiewu i tańca najmłodszych uczniów, przez taniec nowoczesny uczniów klas starszych aż do popularnej wakacyjnej piosenki "Despacito". Podziwialiśmy też recytację wierszy o Ursusie autorstwa uczennicy klasy VI, a na koniec wszyscy młodzi artyści wspólnie zaśpiewali piosenkę. Dla upamiętnienia całego Festiwalu uczestnicy mogli wykonać zdjęcie, wykorzystując specjalnie przygotowaną makietę - dzięki niej na chwilę można było zmienić się w niedźwiedzia podróżującego na traktorze.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole w klasach 3-7 odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, czyli sprawdzenie "tabliczkowej wiedzy" podczas egzaminów. Nauczyciele przeprowadzali akcję w klasie i szkole.

Korzyści dla uczniów:

Utrwalenie tabliczki mnożenia
Nauka przez zabawę
Niezapomniane emocje.

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP4 - 13 października 2017 r.

W Szkole Podstawowej nr 4 uczy się blisko tysiąc dzieci, z czego 121 to uczniowie klas pierwszych uczący się w 5 oddziałach.

Niezwykle ważnym dla pierwszaków wydarzeniem było ślubowanie, które - jak co roku - odbywa się w naszej szkole w połowie października. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie ci uroczyście i z przejęciem złożyli przysięgę, zaśpiewali hymn szkoły oraz zaprezentowali się na scenie przed swoimi wychowawcami, a także przed wzruszonymi rodzicami i dziadkami. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz: Burmistrza Dzielnicy Ursus - panią Urszulę Kierzkowską wraz z zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - panią Wandę Kopcińską oraz Specjalistę Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - panią Katarzynę Cichocką. Uroczystego poloneza z dumą podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło także przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego. Dzieci usłyszały wiele ciepłych słów oraz życzenia powodzenia w szkole, potem były pamiątkowe zdjęcia i spotkania z wychowawcami.

Szkolna codzienność uczniów klas pierwszych to nauka i zabawa, a także mnóstwo ciekawych wydarzeń. Wychowawcy, poza atrakcyjnymi zajęciami w klasie, organizują dla nich wycieczki, np. do teatru, muzeum, a także poza Warszawę. Szkoła współpracuje ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną, z Policją, Sanepidem - dzięki temu dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Święto Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uświetnili go Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - Panią Edytą Gawlicką i Panem Januszem Gutkowskim.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników oświaty życzenia wielu sukcesów zawodowych i osobistych, wytrwałości w realizacji celów, spełnienia marzeń, oraz uśmiechu każdego dnia.

Świętowaliśmy na wesoło - były wiersze, wesołe piosenki, występy taneczne oraz gra na instrumencie ucznia z klasy 6F - Piotra Barana.

Program artystyczny został przygotowany przez kasy: 6f, 6g, 6h pod kierownictwem wychowawców: Pani Agnieszki Łucko, Anny Indry, Marty Piekut.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018