/-

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 04.09.2017 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Zawistowski szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Przedstawiono również nauczycieli i wychowawców, którzy będą nas wspierać, uczyć i wychowywać przez cały rok. To ważny rok - wdrażamy reformę oświaty, dlatego w szkole pojawili się siódmoklasiści.

Pracujemy już bez Szkoły Filialnej, która uzyskała status samodzielnej placówki oświatowej (Szkoła Podstawowa nr 382). Wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy owocnej pracy i licznych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sprzątanie świata

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu najbliższej okolicy partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Celem akcji była promocja poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Sprzątającym sprzyjała piękna i słoneczna pogoda, a dzięki aktywnej postawie uczniów udało się zebrać wiele worków pełnych śmieci. Akcja ta pozwoliła obudzić refleksję nad stanem środowiska lokalnego i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


SP4 na Festiwalu Oświatowym szkół i przedszkoli Ursusa.

Dnia 30 września 2017 r. w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Tematem przewodnim pikniku było hasło "Ursus - lubię, znam, wiem". Podczas święta placówek edukacyjnych Ursusa przy pięknej i słonecznej pogodzie nasza szkoła zaprezentowała dzielnicę widzianą oczami uczniów i nauczycieli. Na stoisku szkoły miała miejsce prezentacja prac plastycznych w wykonaniu dzieci na temat ciekawych miejsc Ursusa. Jednocześnie wszyscy odwiedzający mieli możliwość wpisania swoich refleksji o naszej dzielnicy. Dla chcących sprawdzić swą wiedzę zostały przygotowane quizy z nagrodami, gry planszowe, szachy. Uczestnicy spragnieni aktywności fizycznej mogli skorzystać z rowerów stacjonarnych i pograć w grę "piłkarzyki". Artystyczne dusze mogły puścić wodze fantazji podczas kolorowania, zarówno tradycyjnych, jak i wielkoformatowych kolorowanek związanych z Ursusem. Najmłodszych najbardziej ucieszył duży dmuchany zamek- zjeżdżalnia, samodzielne puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. W trakcie zabawy można było się posilić przy stoisku ze smacznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców i dzieci naszej szkoły, jak również świeżymi owocami : gruszkami, jabłkami i śliwkami.

Festiwal Oświatowy był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły. Niedźwiadek, za którego przebrany był jeden z uczniów, w zabawny sposób zapowiadał kolejne występy: począwszy od śpiewu i tańca najmłodszych uczniów, przez taniec nowoczesny uczniów klas starszych aż do popularnej wakacyjnej piosenki "Despacito". Podziwialiśmy też recytację wierszy o Ursusie autorstwa uczennicy klasy VI, a na koniec wszyscy młodzi artyści wspólnie zaśpiewali piosenkę. Dla upamiętnienia całego Festiwalu uczestnicy mogli wykonać zdjęcie, wykorzystując specjalnie przygotowaną makietę - dzięki niej na chwilę można było zmienić się w niedźwiedzia podróżującego na traktorze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

29 września w naszej szkole w klasach 3-7 odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, czyli sprawdzenie "tabliczkowej wiedzy" podczas egzaminów. Nauczyciele przeprowadzali akcję w klasie i szkole.Korzyści dla uczniów:

Utrwalenie tabliczki mnożenia
Nauka przez zabawę
Niezapomniane emocje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ślubowanie pierwszoklasistów w SP4 - 13 października 2017 r.

W Szkole Podstawowej nr 4 uczy się blisko tysiąc dzieci, z czego 121 to uczniowie klas pierwszych uczący się w 5 oddziałach.

Niezwykle ważnym dla pierwszaków wydarzeniem było ślubowanie, które - jak co roku - odbywa się w naszej szkole w połowie października. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie ci uroczyście i z przejęciem złożyli przysięgę, zaśpiewali hymn szkoły oraz zaprezentowali się na scenie przed swoimi wychowawcami, a także przed wzruszonymi rodzicami i dziadkami. Na uroczystości miło nam było gościć przedstawicieli władz: Burmistrza Dzielnicy Ursus - panią Urszulę Kierzkowską wraz z zastępcami - panem Wiesławem Krzemieniem i panem Kazimierzem Sternikiem, a także Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus - panią Wandę Kopcińską oraz Specjalistę Wydziału Oświaty Dzielnicy Ursus - panią Katarzynę Cichocką. Uroczystego poloneza z dumą podziwiali również gospodarze naszej szkoły - pani dyrektor Ewa Gerełło oraz zastępcy dyrektora - pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski. Nie zabrakło także przedstawiciela Rady Rodziców w osobie pana Roberta Zawistowskiego. Dzieci usłyszały wiele ciepłych słów oraz życzenia powodzenia w szkole, potem były pamiątkowe zdjęcia i spotkania z wychowawcami.

Szkolna codzienność uczniów klas pierwszych to nauka i zabawa, a także mnóstwo ciekawych wydarzeń. Wychowawcy, poza atrakcyjnymi zajęciami w klasie, organizują dla nich wycieczki, np. do teatru, muzeum, a także poza Warszawę. Szkoła współpracuje ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną, z Policją, Sanepidem - dzięki temu dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej. Swoją obecnością uświetnili go Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - Panią Edytą Gawlicką i Panem Januszem Gutkowskim.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor skierowała do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników oświaty życzenia wielu sukcesów zawodowych i osobistych, wytrwałości w realizacji celów, spełnienia marzeń, oraz uśmiechu każdego dnia.

Świętowaliśmy na wesoło - były wiersze, wesołe piosenki, występy taneczne oraz gra na instrumencie ucznia z klasy 6F - Piotra Barana.

Program artystyczny został przygotowany przez kasy: 6f, 6g, 6h pod kierownictwem wychowawców: Pani Agnieszki Łucko, Anny Indry, Marty Piekut.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wychowanie fizyczne w projekcie Szkolniak

Informacje na temat zaangażowania szkoły w projekcie Szkolniak i sukcesów sportowych w projekcie Szkolniak znajdują się tutaj


"Test Coopera dla wszystkich" w Szkole Podstawowej Nr 4

Dnia 7 października na stadionie OSiR Ursus przy ul. Sosnkowskiego 4 odbył się "Test Coopera dla wszystkich", który polegał na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut.

W teście mógł wziąć udział każdy niezależnie od wieku. Naszą szkołę reprezentowało 245 osób, dzięki czemu zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół. Nasi reprezentanci wybiegali dla szkoły sprzęt sportowy o wartości 2500 zł. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom testu i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu.

Poniżej linki do ww. wydarzenia

http://testcoopera.pl/

http://testcoopera.pl/wp-content/uploads/2014/04/17_TCW_jesien_wssdss_warszawa_ursus.pdf

http://testcoopera.pl/wp-content/uploads/2014/04/17_TCW_jesien_warszawa_ursus.pdf


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada odbył się apel upamiętniający Święto Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy w nietypowy sposób - wspólnie zaśpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne z okresu I wojny światowej - "Marsz I Brygady", "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko, wojenko", "Rota" i wiele innych. Nie mogło również zabraknąć "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie przybliżyli historię i twórców tych pieśni. Podsumowano również projekt eTwinning "Kartka dla Polski" i wręczono nagrody wyróżnionym uczniom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


25 październia - święto biblioteki szkolnej

Uczniowie  klas starszych, przebrani za postaci z baśni i bajek, odwiedzali klasy młodsze oraz dzieci przebywające w świetlicy i czytali im fragmenty znanych z dzieciństwa książek. Do dzieci przybyły: Czerwony Kapturek, Zła Wróżka, Pocahontas, Kopciuszek, Calineczka, Cruella de Mon, Pippi Pończoszanka, Alicja z Krainy Czarów, Bella, Tygrysek, Piotruś Pan, Robin Hood oraz Harry Potter.  Po wysłuchaniu fragmentów książek, "pierwszaki" rozpoznawały bohaterów prezentowanych bajek. Test "wiedzy" wypadł wspaniale!

Uczniowie klas młodszych wzięli również udział w konkursie znajomości znanych i lubianych książek, który odbył w bibliotece. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody w postaci słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców. 

Następnego dnia wielu najmłodszych uczniów odwiedziło naszą bibliotekę, aby wypożyczyć bajki, które czytali im starsi koledzy.   

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa andrzejkowa

30 listopada w godz. 17.30 - 19.30 Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas IV - VII. W czasie imprezy uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi. Oprócz zabawy andrzejkowej zorganizowano także kiermasz ciast, podczas którego można było spróbować domowych wypieków i poznać talenty kulinarne rodziców naszych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkoła pełna zrozumienia

W naszej szkole w listopadzie była prowadzona akcja "Szkoła pełna zrozumienia", której celem było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na potrzebę tolerancji względem osób z różnymi zaburzeniami. Podczas jednej z godzin wychowawczych uczniowie 6B poprzez zabawy i rozmowę starali się poznać odczucia osób, które doświadczone są np. mutyzmem wybiórczym. Uczniowie wspólnie starali się znaleźć sposoby w jaki sposób okazać im empatię i przeciwdziałać samotności osób z takim zaburzeniem. Aby w pełni zrozumieć jak czują się osoby z problemami komunikacyjnymi dzieci podjęły wyzwanie milczenia podczas jednej z przerw międzylekcyjnych. Dla wszystkich okazało się to bardzo trudne, ale niektórym udało się wytrwać przez dwadzieścia minut w całkowitej ciszy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2017 roku klasy 1-3 (na 3 godzinie lekcyjnej), oraz klasy 4-7 (na 4 godzinie lekcyjnej) wzięły udział w apelu z okazji Mikołajek. Apel przygotowały klasy : 4A, 4B, 4C.

Podczas apelu uczniowie mieli okazję zobaczyć się ze Świętym Mikołajem, który rozdał słodkie upominki wszystkim klasom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zapalenie pierwszej lampki

W dniu 8 grudnia delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w uroczystości zapalenia pierwszej lampki w Urzędzie Dzielnicy Ursus. Podczas uroczystości wysłuchano krótkich przemówień przedstawicieli władz dzielnicy i mini koncertu kolęd i piosenek świątecznych. Następnie przedstawiciele władz dzielnicy dokonali symbolicznego zapalenia pierwszej lampki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczysty Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej nr 4

Dnia 13 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Koncert Kolęd, który od lat stanowi piękną tradycję w przeddzień najbardziej wzruszających polskich świąt. Występy uczniów podziwiali pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz z zastępcami - panią Edytą Gawlicką i panem Januszem Gutkowskim, a także nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus - pan Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Urzędu Dzielnicy Ursus - pani Wanda Kopcińska oraz przedstawiciele Rady Rodziców z panią Izabelą Limanowską na czele. Miło nam było również gościć emerytowane nauczycielki naszej szkoły - panie Teresę Szczepanowską i Celinę Slyk. Na koncert przybyły także panie - Wioletta Wiatr i Renata Radziukiewicz - reprezentantki Banku PKO BP, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach SKO.

Zgromadzone wokół szopki dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Uczniowie klas szóstych przedstawili piękny program poetycki. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy w blasku świec, na tle imponującej dekoracji zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Koncert rozbrzmiewał dźwiękami różnorodnych instrumentów, między innymi fletów, dzwonków, skrzypiec, gitar. Kolędę "Bóg się rodzi" wspaniale zagrał młody akordeonista - Staś Jankowski, z kolei grę na pianinie zaprezentował Mikołaj Sioćko, w jego wykonaniu usłyszeliśmy nastrojową polską kolędę "Wśród nocnej ciszy". Następnie zaprezentowały się solistki, grając popularne kolędy - Kinga Gabryś na wiolonczeli - "Cichą noc", Olga Gabryś na ksylofonie "Mędrcy Świata", Weronika Siwik na skrzypcach - "Jezus Malusieńki", zaś na gitarach wybrzmiały dźwięki kolędy "Lulajże Jezuniu" w wykonaniu Kornelii Rolki i Agaty Siwik.

Usłyszeliśmy także wiele pięknych współczesnych pastorałek w wykonaniu Oliwii Kucińskiej, Szymona Szczepańskiego, Marii Pesty, Joanny Marcinkowskiej, Wiktorii Piros i Macieja Żelachowskiego wraz z towarzyszeniem chóru. Miłą niespodziankę stanowiły wspólne występy dzieci ze swoimi paniami - Małgorzatą Kołacińską, Anetą Ryczkowską i Ewą Koszowską. Wyjątkowych wzruszeń dostarczyli zebranym najmłodsi artyści z klas IA oraz II B - nastrojowym tańcem ze świecami, uroczą recytacją i śpiewem pastorałki "Kwiatki od aniołków". Finałowy występ stanowił wspólny śpiew pastorałki "Pierwsza gwiazda", w który licznie zaangażowało się grono pedagogiczne. Na zakończenie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania za przygotowany koncert, pani dyrektor Ewa Gerełło i nasi mili goście złożyli wszystkim serdeczne życzenia radosnych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska i Małgorzata Kołacińska, nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych. Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia Szkolna

22 grudnia 2017 odbyła się wigilia szkolna, podczas której uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć cudowne przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów.

Ten dzień to również czas, kiedy wigilię świetować można było z wychowawcami, w gronie innych uczniów klasy. Spędzony razem upłynął szybko, ale w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Mogliśmy złożyć życzenia bożonarodzeniowe sobie i nauczycielom.

Wszystkim życzymy wesołych, spokojnych, zdrowych świąt w gronie rodziny i przyjaciół. Do zobaczenia w styczniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel "Bezpieczne ferie" w klasach 0 - 3

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od dotychczasowych obowiązków szkolnych. Należy jednak pamiętać, aby spędzić go bezpiecznie i z rozwagą.

W tym celu dzieci z klas 2 B i 2C pod kierunkiem pani Anety Ryczkowskiej i pani Iwony Janiak , przygotowały apel pod hasłem "Bezpieczne ferie". W dniu 12 stycznia 2018 roku zaproszeni uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie z Panią Zimą w roli głównej. Młodzi artyści zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego i uprawiania sportów zimowych. W niezwykle ciekawy sposób przedstawili przestrogi, mające na celu uświadomienie zagrożeń i konsekwencji wynikających z nieodpowiednich zabaw. Nie zabrakło piosenek o tematyce zimowej oraz utworów wykonanych na instrumentach.

W spotkaniu uczestniczyła wicedyrektor szkoły pani Edyta Gawlicka, która życzyła zebranym zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bezpieczne feria - apel dla klas 4-7

12 stycznia br. klasy 4d i 4 e wraz z wychowawcami zaprezentowały pouczający apel, aby przygotować uczniów naszej szkoły do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych. Trochę prozą, trochę wierszem, na wesoło, ale też na poważnie przypomniano kluczowe zasady, które powinny wszystkim towarzyszyć podczas aktywnego zimowego wypoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa dla klas 4-7

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel walentynkowy

14 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Walentynki. Uczniowie klas siódmych przygotowali zabawny apel, w którym starali się pokazać, w jak różny sposób artyści podchodzą do tematu miłości. Były zatem piosenki, obrazy zakochanych mistrzów pędzla i filmy zamieszczone w specjalnej prezentacji. Wyrecytowano fragmenty słynnego hymnu Pawła z Tarsu, dramatyczne pytanie Julii (Romeo, czemuż ty jesteś Romeo?), a dla równowagi- mądrości Kubusia Puchatka. Nie zabrakło też teatru w postaci skeczu Kopciuszek z repertuaru kabaretu Potem. Wszyscy dobrze się bawili, a przy piosence finałowej uczniowie rozwinęli duży transparent z fragmentem piosenki zespołu Happysad: Miłość- kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze. Takiej miłości życzymy każdemu!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Języka Ojczystego w SP4 - sporo się działo!

O poprawności językowej na co dzień przypominają nam schody edukacyjne. 21 lutego wszystkie klasy 4 - 7 zaangażowały się w szereg działań: na lekcjach łamaliśmy język, doceniając znaki diakrytyczne, szukaliśmy homofonów i innych trudnych wyrazów z wykreślanki, a także wyjaśnialiśmy ich znaczenie z użyciem e-słownika (sjp.pwn.pl). Graliśmy też w kahoota, mierząc się z wieloma zagadkami językowymi. Bawiliśmy się także chmurą wyrazową (szukaliśmy w niej nazwisk polskich pisarzy, w tym noblistów). Poza tym stworzyliśmy plakaty - ilustracje przysłów i promocję poprawnej polszczyzny. Na przerwach braliśmy udział w głosowaniu na najciekawszą polską powieść dla dzieci i młodzieży oraz rozwiązywaliśmy zadania językowo - literackie (popraw błąd, dokończ przysłowie, wyjaśnij frazeologizm, podaj autora fragmentu lektury). Całemu zamieszaniu przyglądali się z polscy pisarze i poeci (na portretach wykonanych w ramach konkursu plastycznego). To był niezwykle pracowity dzień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Montaż słowno-muzyczny z okazji powitania wiosny

21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 na Sali gimnastycznej odbył się apel szkolny pt. "Powitanie wiosny".

Część artystyczna połączona została z montażem słowno-muzycznym, którą przygotowali uczniowie klas : 6D, 6F, 6G wraz z wychowawcami.

Dzieci swoim przedstawieniem wśród pięknych dekoracji wprowadziły ciepły, wiosenny klimat.

Zdjęcia z apelu klas 1-3 znajdują się tutaj

Zdjęcia z apelu klas 4-7 znajdują się tutaj


"Dziecięce marzenia" w klasie 2b

Uczniowie klasy II b wzięli udział w akcji pt.: "Dziecięce marzenia" organizowanej przez redakcję "Super Expressu". Dzieci napisały listy do redakcji, w których opisały swoje marzenia. Zdradziły w nich, że marzą o podróżach, różnych zwierzętach, pracy lekarza, czy strażaka.

Dnia 26 kwietnia w klasie odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których uczniom towarzyszyli goście: burmistrz Ursusa - Pani Urszula Kierzkowska, zastępcy burmistrza - Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik, Pani dyrektor Ewa Gerełło, Pani wicedyrektor Edyta Gawlicka oraz fotograf "Super Expressu". W trakcie zajęć dzieci m.in. wspólnie wykonały piosenkę pt. "Rzeka marzeń", bawiły się w zabawy związane z marzeniami, układały specjalne puzzle ze zdjęciami znanych osób, którym spełniły się dziecięce pragnienia. Wychowawczyni uzmysławiała dzieciom, że warto wierzyć w swoje marzenia, choć często do ich spełnienia dochodzi się poprzez ciężką pracę. Podczas interpretacji wiersza Joanny Kulmowej pt. "Marzenia" uczniowie doszli do wniosku, że szkoła jest miejscem, gdzie można rozwijać swoje pragnienia i zdolności, które pomagają w realizacji nawet najskrytszych marzeń.

Na zakończenie wszyscy wspólnie obejrzeli film, zrealizowany w klasie podczas wykonywania pracy plastycznej, gdzie przy okazji uczniowie opowiadali o swoich marzeniach.

Film do obejrzenia znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćPrzegląd artystyczny świetlic szkolnych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień bez hałasu

Dnia 20.03.2018 r. po raz pierwszy obchodzony był "Dzień bez hałasu", którego celem było ograniczenie stopnia poziomu hałasu, jaki ma miejsce podczas przerw w naszej szkole.

Zadaniem uczniów było zachowywać się ciszej niż zwykle, panować nad swoją impulsywnością i zbytnią aktywnością. Pomocne uczniom miały okazać się przygotowane dla nich specjalne strefy ciszy. W jednym miejscu rozłożono maty, na których podczas przerw uczniowie mogli wygodnie usiąść i spokojnie porozmawiać z rówieśnikami. Na patio szkolnym przygotowano strefę rozrywki, gdzie uczniowie mogli zagrać ze sobą np.: w karty, szachy, warcaby, poukładać kostkę Rubica, zrelaksować się przeglądając młodzieżowe czasopisma.

Dla tych bardziej aktywnych przygotowano stoiska z zadaniami do wykonania: I stoisko- rozdawanie uczniom ulotek do przeczytania o szkodliwym wpływie hałasu na organizm człowieka. II stoisko- rozwiązywanie krzyżówki ze znajomości zagadnień dotyczących dżwięku i hałasu. III stoisko- wypisywanie na karteczkach haseł propagujących ciszę i przypięcie ich do parawanu w widocznym miejscu w szkole. IV stoisko- pomiar hałasu za pomocą specjalnego przyrządu pomiarowego.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali nauczyciele oraz specjalnie wytypowani do tego zadania, tzw. strażnicy ciszy. Miłym akcentem tego dnia było rozdawanie przez Panią Ciszę cukierków tym dzieciom, których zachowanie w szkole było wzorowe. Za udział w akcji najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni punktami dodatnimi. Na tydzień przed planowanym przedsięwzięciem wystawiona była wystawa na wszystkich szkolnych korytarzach eksponująca plakaty uczniów z klas 6 o tematyce nawiązującej do organizowanej akcji. Niestety, akcja ze strony uczniów się nie powiodła, gdyż dzieci nie zaangażowali się w nią tak jak powinni.

Koordynator akcji- Sylwestra Wojda- Kułak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto uchwalenia Konstytucji


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel z okazji Dnia Ziemi


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czas spędzony z rodziną jest szansą na ...

Pod takim hasłem odbyła się pogadanka z uczniami klas 6 na zajęciach z wdż. Wspólnie zastanawialiśmy się czy wprowadzane zmiany przez rząd o zamykaniu sklepów w niedzielę i nie możność robienia zakupów, wpłynie negatywnie na polskie rodziny? W trakcie rozmów doszliśmy do wniosku, że takie zmiany wpłyną pozytywnie na stan psychologiczny i społeczny polskich rodzin o czym świadczą wykonane przez uczniów plakaty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mam talent


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja dietetyki

W naszej szkole odbyły się zajęcia z dietetyk. Zajęcia dotyczyły właściwego odżywiania się i znaczenia picia wody. Uczniowie wysłuchali wykładu, obejrzeli film i mieli możliwość uczestniczenia w rozmowach indywidualnych związanych z tematem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja pierwszej pomocy

W naszej szkole odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone z ratownikiem medycznym. Przedstawione zostały zasady udzielniania pierwszej pomocy i omówione bezpieczeństwo zdrowotne. Uczniowie najpierw zobaczyli instruktaż udzielania pierwszej pomocy, a następnie mieli możliwość wykonania ćwiczeń z wykorzystaniem fantoma

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


VII Szkolny Piknik Rodzinny

W dniu 12 maja w naszej szkole odbył się VII Szkolny Piknik Rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. W proponowanych uczniom zabawach i łamigłówkach tematem przewodnim była Polska, w tym roku świętujemy bowiem stulecie odzyskania niepodległości. Inne tematy zabaw przeznaczonych dla najmłodszych to "W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz "Nasza Warszawa".

W godzinach od 9 do 13 mieliśmy okazję lepiej się zintegrować i wspaniale pobawić. Dzięki pomysłowości rodziców i nauczycieli, a także hojności sponsorów dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach. Sprawdzały swoją sprawność fizyczną na ściance wspinaczkowej, malowały na folii, bawiły się przy użyciu chusty animacyjnej, skakały na trampolinie, rozegrano także mecze siatkówki, nauczyciele zmierzyli się ze swoimi podopiecznymi, a następnie z ich rodzicami.

Chętnie odwiedzano stanowiska tematyczne, za prawidłowe wykonanie proponowanych tam zadań zdobyć można było pieczątki na specjalnych kartach loteryjnych.

Przez cały czas trwania pikniku na scenie prezentowali się uzdolnieni artystycznie uczniowie. Podziwialiśmy taniec, śpiew, gimnastykę artystyczną, pokazy sztuk walki i grę na instrumentach. Dzięki zaangażowaniu rodziców i sponsorów każdy, kto zmęczył się pyszną zabawą, mógł liczyć na poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku: firmie ZUH ROBICO, firmie turystycznej Potris, szkołom językowym Erly Stage i SPEAK-4-KIDS, firmie DEMART, firmie Agmar, Judo Panda oraz bankowi PKO.

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


Uroczyste podsumowanie konkursów i olimpiad w Szkole Podstawowej nr 4

W dniu 7 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 4.

Tego dnia gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych: Pana Wiesława Krzemienia - zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Panią Wandę Kopcińską - Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus, a także przedstawicieli instytucji wspierających szkołę - Muzeum Niepodległości w Warszawie, XVII Oddział PKO BP, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy. Licznie przybyli również laureaci i finaliści olimpiad i konkursów wraz ze swoimi nauczycielami. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przybyłych. Nie zabrakło wielu ciepłych słów skierowanych z ust zaproszonych Gości i Pani Dyrektor Ewy Gerełło. Po rozdaniu nagród, uczniowie naszej szkoły przedstawili występ artystyczny, podczas którego mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie i wyniki olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych w tym roku szkolnym przez nasza szkołę.

XV Dzielnicowa Olimpiada Historyczna "Nasza Niepodległa"

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło swoich uczniów siedem szkół podstawowych dzielnicy Warszawa - Ursus: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 381, Szkoła Podstawowa nr 382, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4. W finale konkursu uczniowie przedstawiali prezentację multimedialną dotyczącą wybranego przez siebie tematu z zakresu historii Polski, dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Komisję III etapu stanowili nauczyciele gimnazjum i liceum naszej dzielnicy oraz przedstawiciel Muzeum Niepodległości. Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce- Barańczak Iga SP 4
II miejsce - Wojtiuk Katarzyna SSP 4, Jankowski Stanisław SP 4, Sawicki Wojciech SP 382
III miejsce - Wolszczak Natalia SP 4, Żaczkiewicz Szymon SP 11, Baran Piotr SP 4, Spytek Wiktoria SP 382
Wyróżnienia: Małek Paweł SP 11, Wiśniewski Paweł SP 2, Czalipa Bartosz SP 4, Brzeszkiewicz Krzysztof SP 11.

XII Dzielnicowa Olimpiada Matematyczna

XII Dzielnicowa Olimpiada Matematyczna odbywała się pod hasłem "Matematyka procentuje". Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce związanej z obliczeniami procentowymi oraz podstawowymi zagadnieniami z zakresu bankowości. W związku z tym, do współpracy w organizacji olimpiady, zaproszeni zostali przedstawiciele 17 Oddziału Banku PKO BP w Warszawie. W olimpiadzie udział wzięli uczniowie ze szkół: SP2, SP4, SP11, SP14, SP381. W wyniku trzech etapów zmagań komisja konkursowa wyłoniła laureatów i uczniów wyróżnionych:

I miejsce - Aleksandra Sznajder SP 4 II miejsce - Filip Kopyt - SP 11 III miejsce - Zofia Bednarczyk - SP 11 i Erwin Trynkus - SP 11

Wyróżnienia: Julia Bogdańska - SP 4, Aleksandra Główka - SP 11, Mateusz Kucharski - SP 381, Bartosz Polus - SP 4.

XV Dzielnicowa Olimpiada Przyrodniczo - Biologiczna "Powietrze wokół nas"

W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas 4-7 sześciu szkół podstawowych naszej dzielnicy. Olimpiada została przeprowadzona w trzech etapach. W etapie pierwszym i drugim uczniowie rozwiązywali test, w trzecim przedstawiali prezentację na dowolnie wybrany przez siebie temat dotyczący powietrza. Do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 93 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 23 uczniów, a do trzeciego 8 uczniów.

Komisja w składzie: p. Agnieszka Podczaska przewodnicząca komisji, nauczyciel biologii CLIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, p. Ludwika Kwiadas - Wierzbicka kierownik działu edukacji w Granicy Kampinoskiego PN, p. Magdalena Czapska- Szymul przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia. Ocenie podlegał wkład pracy w przygotowanie prezentacji, wiedza merytoryczna oraz sposób jej zaprezentowania.

I miejsce zajęła Iga Barańczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 prezentując pracę ,,Powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych i jego wpływ na zdrowie człowieka".
II miejsce zajął Ignacy Sawicki z SP nr 4 prezentując pracą poświęconą aktualnemu problemowi zanieczyszczenia powietrza "Walka ze smogiem".
III miejsce zajęło troje uczniów: Wiktoria Jasek z SP nr 4 prezentując temat ,,Choroby układu oddechowego", Maria Marcinek z SP nr 14 ,,Być wolnym jak ptak" oraz Wojciech Sawicki z SP nr 382 ,,Atmosfera jako żywioł na terenie Polski".

Wyróżenie:otrzymało dwoje uczniów z SP nr 11: Weronika Niemiec ,,Maseczki antysmogowe - ochrona przed smogiem" oraz Maciej Skarżyński "Fotosynteza jako proces kształtujący atmosferę".

Dzielnicowa Olimpiada Informatyczno-Językowa

Etap I był etapem szkolnym i zakończył się 8 grudnia 2017 roku. Uczniowie mieli do wykonania prezentacje multimedialną na temat jednego z następujących krajów anglojęzycznych. Finał odbył się 30 maja 2018 roku, wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 382. Zadaniem uczniów było wykonanie zadań w języku angielskim (testów, krzyżówek, quizów) przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania komputerowego.

Laureatami zostali:

I miejsce - Maria Pesta SP 4, Michał Dolata SP 382 II miejsce - Robert Sikora SP 382 III miejsce - Bartosz Krawczyk SP 382

XI edycja Dzielnicowego Konkursu Mistrz Sudoku

Konkurs Sudoku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów klas 1-3 ursuskich szkół. Licznie biorą w nim udział dzieci ze szkół SP 4, SP 11, SP 14 i SP 382. Uczniowie zmagali się z łamigłówkami w trzech etapach - klasowym, szkolnym i międzyszkolnym

I miejsce: Natan Aniołek ( SP 11 ) kl. 1
Maja Adamczyk ( SP 11 ) kl. 2
Igor Krupa ( SP 4 ) kl. 3

II miejsce: Adam Stec ( SP 4 ) kl. 1
Mateusz Śmietanko ( SP 382 ) kl. 2
Oskar Olszówka ( SP 382 ) kl. 2
Mateusz Wójtowicz ( SP 4 ) kl. 2
Adam Lewczyk ( SP 4 ) kl. 3

III miejsce: Julia Wróbel ( SP 382 ) kl. 1
Maria Borsuk ( SP 382 ) kl. 1
Szymon Włodarski ( SP 4 ) kl. 1
Franciszek Niedziński ( SP 4 ) kl. 2
Igor Bogucki ( SP 382 ) kl. 2
Maja Lipińska ( SP 11 ) kl. 3

Wyróżneinie Maja Skalicka ( SP 382 ) kl. 1
Magdalena Kukawska ( SP 4 ) kl. 2
Tymon Włodarczyk ( SP 11 ) kl. 3

II Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas 3

8 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się ostatni etap II-go Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego dla. kl. III, w którym uczestniczyło 18 finalistów z pięciu Publicznych Szkół Podstawowych w Ursusie. Uczniowie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi oraz ekologicznymi z zakresu wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Uzyskali następujące wyniki:

1.miejsce - Główka Jan SP11
2.miejsce - Urszula Tarabasz SP4
3.miejsce - Arkadiusz Jakubik SP4

Wyróżnienia: Jan Gołda SP14, Konstancja Bajor SP14, Wojciech Fic SP11, Aleksandra Augustynik SP11, Adrianna Pindakiewicz SP11, Paulina WistelSP11, Maria Szylin SP11, Oliwia Krzeszewska SP11, Anna Skrzypkowiak SP11, Mateusz Seretny SP2, Marianna Kurpiel SP2, Joanna Orbach SP4, Lena Trubacz SP4, Aleksandra Radej SP4, Krzysztof Ciereszyński SP4.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i wzięcie udziału w naszych konkursach i olimpiadach. Laureatom, finalistom i osobom wyróżnionym , a także ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych latach nauki. Szczególne podziękowania kierujemy do władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, które objęły konkursy swoim patronatem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekt "Szkoła to my"

W piątek 8 czerwca, jako przedstawiciele uczniów klas 7 wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu projektu "Szkoła to MY!", którego organizatorem jest Fundacja "Szkoły z Klasą". W trakcie uroczystości uczniowie zaangażowani w warszawski projekt zaprezentowali efekty swoich całorocznych działań. Przedstawiono nie tylko zwieńczenie projektu, jakim jest stworzenie przestrzeni, relaksu dla uczniów klas starszych, ale przede wszystkim mieliśmy okazję pokazać nasz uczniowski wysiłek i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.

Przy okazji warsztatów między zespołowych mogliśmy zapoznać się z równie ciekawymi pomysłami kolegów z innych szkół z całej Polski. Udział zarówno w uroczystości podsumowania, jak i cały udział w projekcie stał się inspiracją do dalszych działań, które będziemy chcieli podjąć w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji związanej z projektem. Prezentacja do pobrania znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akcja charytatywna "Zbiórka kosmetyków dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka

W piątek 8.06.2018 r. przekazaliśmy podopiecznym Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka kosmetyki, zbierane w trakcie akcji charytatywnej.

Ilość zebranych kosmetyków przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, dzięki czemu akcja, której inicjatorami byli uczniowie z klasy 4e, odniosła wielki sukces.

W imieniu Domu Dziecka bardzo dziękujemy za pomoc i za wszelkie dary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczysta gala Zaczytani.org

W dniu 07.06.2018 roku odbyła się uroczysta gala Zaczytani.org w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystość, podczas której obchodzono piąte urodziny istnienia fundacji poprowadziła Katarzyna Pakosińska. Podczas gali zaprezentowano pełną działalność fundacji: Wielka Zbiórka Książek, Zaczytane Ławki oraz Biblioterapia, Zaczytana Akademia. Szkołę podczas gali reprezentowały : Eliza Cieśla i Dominika Włoch.

Nasza szkoła wsparła szczytny cel akcji. Zebraliśmy 412 książek przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej Nr 4

22. czerwca 2018 roku zakończyliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 9:00 na czas wakacji szkołę pożegnali uczniowie klas 4-7. Po części artystycznej, którą przygotowali najstarsi adepci naszej szkoły, nastąpiła część oficjalna - wręczono dyplomy wychowankom ze świadectwami z wyróżnieniem oraz zasłużonym reprezentantom "Czwórki" w sporcie.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Dzielnicy: Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Pani Wanda Kopcińska.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły: Pan Robert Zawistowski - Wiceprzewodniczący Rady Rodziców i Rady Szkoły, Pani Joanna Butkowska - Członek Prezydium Rady Rodziców i Rady Szkoły.

O godzinie 11:00 oficjalnie powitali wakacje trzecioklasiści. Po przemówieniu Pani Dyrektor Ewy Gerełło i wystąpieniu Pani Izabeli Limanowskiej - Przewodniczącej Rady Rodziców i Rady Szkoły dzieci obejrzały program artystyczny i odebrały świadectwa z rąk wychowawców.

Uczniowie klas 1-2 "do zobaczenia" szkole powiedzieli jako ostatni, o godzinie 12:00. O wrażenia artystyczne zadbali pierwszoklasiści. Na początku uroczystego spotkania głos zabrali Pani Dyrektor oraz Pan Robert Zawistowski. Podobnie jak ich starsi koledzy, uczniowie odebrali świadectwa z rąk wychowawców w klasach.

Oddziały przedszkolne pożegnały szkołę i swoich opiekunów jako pierwsze o 8:00 w salach lekcyjnych w towarzystwie rodziców.

Podczas oficjalnych uroczystości w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Ewa Gerełło wręczyła statuetki Zasłużony Szkole Panu Wiesławowi Krzemieniowi, Pani Wandzie Kopcińskiej i Pani Wiesławie Winter - wieloletniemu nauczycielowi szkoły. Pani Izabela Limanowska, Pan Paweł Zawistowski oraz Pani Joanna Butkowska zostali uhonorowani statuetkami Przyjaciela Szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego wypoczynku i ciepłych, pełnych przygód chwil. Do zobaczenia 3. września!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2017/2018