-

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Trzeciego września 2012 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Panie Dyrektor Ewa Gerełło i Edyta Gawlicka oraz pan Dyrektor Janusz Gutkowski szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w "czwórce", przedstawiono też nauczycieli i wychowawców. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów. W tym roku szkolnym liczba uczniów w naszej szkole sięgnęła tysiąca dzieci. Naukę rozpoczęło 5 zerówek, 8 klas pierwszych, w tym dwie klasy sześciolatków, 7 klas drugich, 6 klas trzecich oraz 13 klas 4 - 6. Obecny rok szkolny jest dla całej społeczności wyjątkowy z racji jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 4, który świętować będziemy w dniach 22- 24 września. Jesteśmy przekonani, iż te chwile dostarczą nam wszystkim wielu wzruszeń, a dla najmłodszych będą okazją do celebrowania pięknych szkolnych tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka III c do Łazienek Królewskich

Dnia 20 września klasa 3 c pojechała na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Uczniowie poznawali walory parku, gdzie odpoczywał i spacerował król Polski Stanisław August Poniatowski. Wszystkim podobał się amfiteatr oraz Pałac na Wodzie. Dzieci obserwowały wiewiórki i kaczki. Wycieczka dostarczyła dużo wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3d wita. Pozdrawiamy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c w Miasteczku Ruchu Drogowego

Uczniowie klasy 3c wzięli udział w akcji "Bezpieczne dziecko na drodze". Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dowiedzieli się, jaki należy dbać o rower. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w pokonywaniu przeszkód na drodze
i poćwiczyć jazdę slalomem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 3a i 3c poznają grzyby

25 i 26 września klasy trzecie a i c pojechały na wycieczkę do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, żeby wziąć udział w warsztatach i obejrzeć wystawę zorganizowaną przez SANEPID wspólnie z Lasami Państwowymi. Lekcja miała tytuł "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia"
i nauczyła dzieci rozpoznawać jadalne rodzaje grzybów po budowie spodu kapelusza i nóżce. W czasie zajęć uczniowie przy akompaniamencie dźwięków lasu dowiedzieli się jak ubierać się i zachowywać
w lesie oraz w co najlepiej zbierać grzyby. Wszyscy wrócili w dobrych humorach, z nowo nabytą wiedzą którą mogą wykorzystać przy najbliższej wizycie w lesie, oraz z praktycznym mini-przewodnikiem
o grzybach- prezentem organizatora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Marchewki w klasie 3f

26 września obchodziliśmy "Dzień Marchewki". Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw, jako darów natury, na przykładzie marchewki. W tym szczególnym dniu wśród uczniów królował kolor pomarańczowy. Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie przygotowali "marchewkowe cudaczki".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0b w Ochotniczej Straży Pożarnej

27.09.2012 r. uczniowie klasy 0 B wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie,
w celu zapoznania się ze wszelkimi tajnikami pracy strażaka. Na miejscu dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt pożarniczy. Panowie strażacy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Uczniowie pozyskali informację, w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną, a przy tej okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak strażacy, gdyż udostępniono im hełmy strażackie, które każdy mógł sobie przymierzyć, a poza tym każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego.


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w projekcie etwinning w roku szkolnym 2012/2013

Program eTwinning - Europejska współpraca szkół

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.


Program eTwinning - Europejska współpraca szkół

We wrześniu 2012 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 włączyli się w projekt "European Day of Languages: Postcards From Around the World". Placówka współpracowała z szkołami m. in. we Włoszech, na Węgrzech, Słowacji, w Anglii i z Turcji, Litwy, Rosji, Czech, Portugalii, Hiszpanii, Finlandii. Projekt trwał od 3 do 21 września. Tytułowy "European Day of Languages" obchodzony jest 26 września. W ramach tego projektu uczniowie klas 3c i 3e, oraz chętni uczniowie z klas 4 i 5 wykonali kartki pocztowe i napisali w języku angielskim listy. 50 kartek wysłano do zagranicznych szkół, z których otrzymaliśmy kartki. W projekt zaangażowali się nauczycielki języka angielskiego Iwona Jakubas, Agata Anuszkiewicz - Pycka, oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Kuśmierczyk- Szczygielska, Anna Tarczałowicz, nauczyciel przyrody Sylwestra Wojda- Kułak. Otrzymaliśmy listy z zagranicznych szkół m. in z Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Litwy, Rosji, Anglii, Białorusi, Finlandii, Słowenii, Grecji, Portugalii, Węgier. Otrzymane prace można zobaczyć na tablicy na korytarzu na 2 piętrze. Zapraszamy do podziwiania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Project The numbers Travel around Europe

Projekt trwa cały rok szkolny. Szkoła współpracuje z szkołami z m. In. Rumunii, Portugalii i Turcji. Celem projektu jest: wzbudzenie zainteresowania matematyką, stymulowanie kreatywności uczniów poprzez szukanie połączenia między matematyką a literaturą, sztuką, ułatwianie komunikacji w języku angielskim za pomocą technologii. W ramach tego projektu powstały piękne prace na temat utworów - "3 świnki", "O sierotce Marysi i 7 krasnoludkach", wiersza "Tydzień dzieci miał siedmioro" oraz dom- plastyczny wizerunek cyfr. Przygotowano również kartki świąteczne techniką quisling.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów


"My mind is in my hand"

Szkoła Podstawowa nr 4 była współzałożycielem projektu "My mind is in my hand" wraz z szkołą w Rumunii: Scoala Generala "Aurel Vlaicu" Arad. Do projektu dołączyły się inne szkoły w Europie: z Turcji, Estonii, Grecji, Bułgarii, Francji, Rumunii W miesiącu grudniu do projektu włączyli się również uczniowie z klas 0b, 0c i 3a, którzy wykonali piękne prace na temat świąt Bożego Narodzenia i zimy.

Zaprszamy do obejrzenia prac uczniówWycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej.

W październiku wszystkie klasy zerowe wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej
i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo- gaśniczych. W czasie spotkania zaprezentowany został sprzęt strażacki. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, przymierzenia hełmu
i ubrania. Największą atrakcją był pokaz rozkładania drabiny. Na zakończenie spotkania dzieci przypomniały sobie numer alarmowy 112 oraz 998- niezbędne w sytuacjach zagrożenia numery do Straży. Dzieci były bardzo zachwycone spotkaniem.

Zdjęcia klasy 0a

Zdjęcia klasy 0c

Zdjęcia klasy 0d

Zdjęcia klasy 0e


Wycieczka klasy 4b do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Wizytę na uczelni rozpoczęliśmy od wspólnego zdjęcia przy dawnym modelu ciągnika Ursus. Następnie udaliśmy się do stacji meteorologicznej.

Wspinając się na wieżę meteorologiczną, mogliśmy z bliska poznać przyrządy badające stan atmosfery. Fotograf upamiętnił tą chwilę i jako przyszli studenci wyższej uczelni mamy swoje zdjęcie na stronie Internetowej SGGW.

Obserwowaliśmy układ chmur na niebie, ich barwę i kształt oraz szybkość poruszania. Biorąc udział
w pogadance, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykorzystywane są informacje dotyczące pogody.
W towarzystwie pracownika uczelni zwiedziliśmy Instytut Inżynierii Produkcji. Między innymi laboratorium oraz salę automatów wykorzystywanych w życiu codziennym. Prelekcji udzielił przyszły doktorant jednego z wydziałów, który wyjaśnił zasady pracy automatów.

Na koniec zasiedliśmy w ławach sali wykładowej, gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat energii odnawialnej oraz zobaczyliśmy prezentację multimedialną poświęconą przyrządom wytwarzającym czystą energię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Słodka wycieczka klasy 4b do manufaktury cukierków
w Warszawie. (02.10.2012)

Na ulicy Nowy Świat w Warszawie znajduje się maleńki, ale za to wyjątkowy sklep, w którym różnobarwne słodycze dekorują ściany
i witryny. Zapach aromatów wypełnia całe wnętrze. Na własne oczy można zobaczyć niełatwą pracę powstawania cukierków i lizaków.

Podczas wycieczki byliśmy obserwatorami pokazu ręcznego wykonywania cukierków metodą z XVII wieku. Mogliśmy skosztować świeżo wykonanych słodyczy i ocenić ich smak. Każdy z uczestników otrzymał opakowanie cukierków i lizaki.

Wycieczkę zakończył krótki spacer i wspólne zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto drzewa

W tym roku szkolnym nasza klasa miała okazję przygotować apel z okazji ,,Święta drzewa" . Uroczystość obchodzona jest w naszej szkole od wielu lat, towarzyszy jej sadzenie drzew.

Skoro drzewa w tym dniu obchodziły swoje imieniny, postanowiliśmy obdarować je prezentami w postaci wierszy, piosenek i pokazów tanecznych. Przygotowaliśmy również inscenizację pt. "Zmartwienie pewnego buka". Zagraliśmy, zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy a nieco później wspólnie z innymi przedstawicielami klas czwartych posadziliśmy śliwę wiśniową w  ogrodzie szkolnym.

Zdjęcia z apelu

Zdjęcia z sadzenia drzew - klasa 4b

Sadzenie drzew w ogrodzie szkolnym

Apel i inne przedsięwzięcia

Inauguracja Święta Drzewa na Polach MokotowskichUroczyste ślubowanie klas pierwszych

W dniu 12 października dobyło sie uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W pocztek społęczności uczniowskiej Naszej Szkoły zostali przyjęci uczniowie, którzy 1 września 2012 rozpoczęli naukę w klasach pierwszych. Na uroczystości byli: Pani Ewa Gerełło, Pani Edyta Gawlicka, wychowawcy klas, nauczyciele, delegacje z klas starszych oraz rodzice.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Roztrzygnięcie konkursu fotograficznego

Już po raz czwarty odbył się konkurs fotograficzny "Moje Wakacje". Jury konkursowe wyłoniło
10 zwycięzców. Oto nagrodzeni i ich prace. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału
w przyszłym roku.

I miejsce

Oliwia Chrapek 3a

Anna Majewska 4dII miejsce

Maja Janowska 2a

Marta Klepaczko 3aIII miejsce

Marta Zbierzchowska 5c

Karolina Furmańczuk 1cWyróżnienia

Karolina Żabczyńska 3e

Oliwia Lesińska 4a

Marta Borowiecka 6d

Patryk Janowski 4c

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Roztrzygnięcie konkursów - wrzesień 2012

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znanego pod nazwą Dnia Nauczyciela. Podczas apelu Pani Dyrektor Ewa Gerełło skierowała do uczniów, rodziców
i pracowników szkoły życzenia wielu sukcesów i zadowolenia z nauki i naczania. Następnie uczniowie klasy 6a i klasy 6b zaprezentowali program artystyczny. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz szkolnego zespołu tanecznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d w Muzeum Farmacji

16 X 2012r. byliśmy na lekcji " Leki z polnej apteki". Zajęcia były wyjątkowe ze względu na zaczarowane miejsce starodawnej apteki, bogatej w niezwykłe meble, aptekarskie flakoniki, buteleczki i naczynka. Poznaliśmy właściwości i cechy wybranych ziół leczniczych. Mieliśmy możliwość zabawy w farmaceutów. Samodzielnie w moździerzu rozdrabnialiśmy rośliny lecznicze na " miłość, szczęście, sprawność fizyczną, dobre wyniki w nauce i na zdrowie". Po lekcji poszliśmy na spacer śladami murów obronnych za czasów grodu miasta Warszawy. Idąc wzdłuż murów otaczających Stare Miasto, pokłoniliśmy się przed Pomnikiem Małego Powstańca, postawionym w hołdzie dzieciom, bohaterom Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1 h to my! Jesteśmy już uczniami!

Jeszcze 2 miesiące temu myśleliśmy o przedszkolu i tym co było. Teraz otworzył się przed nami nowy rozdział - szkoła. Znamy już nauczycieli, wiemy gdzie stołówka, sklepik szkolny, gabinet pielęgniarki czy pokój nauczycielski. Poznaliśmy już wiele liter, potrafimy czytać , pisać i liczyć. Staramy się być bardziej samodzielni i sami jesteśmy z siebie dumni. Mamy nadzieję, że nasi Rodzice i Nauczyciele również czują to co my!!!

A oto my.......dumne pierwszaki!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Inauguracja kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni (kl.1h)

Dnia 16 października 2012 r. rozpoczęła się IV edycja kampanii społecznej "Bądźmy Razem Bezpieczni", mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa i zmniejszenia liczby kolizji i wypadków. Na terenie zajezdni tramwajowej Wola
w Warszawie odbyła się konferencja prasowa nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Klasa 1 h została zaproszona na tę inaugurację. Było to dla nas wielkie wyróżnienie, bo do udziału zostało zaproszonych tylko kilkanaście klas z całej Warszawy.

Tuż po przekroczeniu terenu zajezdni powitano nas serdecznie i wręczono odblaskowe kamizelki. Później dla wzmocnienia ciała, każdy otrzymał coś słodkiego. Po chwili, w hali tramwajowej zostało wystawione przedstawienie "Ferdek o bezpieczeństwie w ruchu tramwajowym". Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na stanowiska, gdzie nauczyliśmy się zasad pierwszej pomocy, resuscytacji oraz bandażowania. Mogliśmy również zobaczyć jak od środka wygląda karetka pogotowia.

Na zakończenie otrzymaliśmy plecaki pełne upominków i przeszliśmy w miejsce gdzie odbyła się symulacja zderzenia samochodu z tramwajem połączona z widowiskową akcją ratowniczą służb miejskich z udziałem Nadzoru Ruchu i Pogotowia Sieciowego Tramwajów Warszawskich, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Stołecznej Policji i Falc Ratownictwa Medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy Ic i Id w Teatrze Baj

W dniu 16 października klasa 1c i 1d wybrały się do Teatru Baj na spektakl pt. "Zaczarowane wycinanki".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja chemii w klasie 1f

Dnia 16 października w klasie If została przeprowadzona pierwsza lekcja chemii. Pani Kinga Frąckiewicz, która jest z wykształcenia chemikiem, pokazała uczniom jak można w prosty sposób wykonać doświadczenia chemiczne. Na godzinę nasza sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwe laboratorium i pod czujnym okiem Pani Kingi, dzieci wspólnie przeprowadzały doświadczenia. Połączenie zabawy z nauką okazało się być dla dzieci niesamowitą frajdą. Najbardziej spodobał im się tzw. wulkan, który powstał
z połączenia jednej łyżeczki sody oczyszczonej, jednej łyżeczki kwasku cytrynowego, pół szklanki wody, dwóch łyżeczek płynu do mycia naczyń oraz odrobiny koncentratu buraczanego (dla efektu kolorystycznego). Podczas doświadczenia powstał gaz - dwutlenek węgla, który ulatniając się powodował powstanie piany z płynu do mycia naczyń, co przypominało prawdziwą lawę. Efekt był rzeczywiście imponujący, a dzieci zachwycone, zwłaszcza, że mogły w tych doświadczeniach bezpośrednio uczestniczyć. Jeszcze raz dziękujemy Pani Kindze, że zechciała nas odwiedzić i wprowadzić w tajniki wiedzy chemicznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 1e i 1f w Teatrze Baj

Kolorowe bryły, nieustanny ruch, teatr cieni oraz historia inspirowana opowieściami z Dalekiego Wschodu. Wszystko to zmieściło się w dynamicznym spektaklu "Zaczarowane wycinanki" Teatru Baj, który uczniowie klas Ie i If mogli obejrzeć 18 października. Wśród przekładanych wielkich klocków, tworzących coraz to nowe graficzne formy, toczyła się opowieść o małym chińskim chłopcu. Liu miał niezamożnych, ciężko pracujących rodziców, ale otoczony był ich opieką i miłością. Nie potrafił jednak tego docenić. Kiedy złowił piękną rybkę i dostał od niej tytułowe zaczarowane nożyczki, wycinał sobie bogaty, pełen przedmiotów świat. Szybko się jednak okazało, że samemu było mu w nim potwornie nudno i smutno, a proste zabawy z rodzicami okazały się być wartością najcenniejszą.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka wprowadziły dzieci w prawdziwie bajkowy świat. Po spektaklu odbyła się lekcja teatralna, podczas której dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami lalek i technikami poruszania ich na scenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 1g i 1h w Teatrze Baj

Dnia 19 października nasze klasy wybrały się teatru "Baj" na spektakl pt. "Zaczarowane wycinanki". Było to przedstawienie pełne barw i humoru, które poruszyło dziecięcą wyobraźnię.Po zakończeniu odbyło się spotkanie z aktorami, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania publiczności i opowiadali o magicznym świecie teatru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pyszne kanapki i wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej (1b)

Dzień 26 października upłynął dla klasy 1B pod znakiem zdrowia i bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy go od przygotowania pięknych, kolorowych, ale za to bardzo pożywnych kanapek. Była to dla nas nie tylko lekcja o zdrowym odżywianiu, ale i pyszna zabawa! Na zakończenie udaliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie, gdzie strażacy pokazali nam od podszewki, co zawiera ich wóz oraz wytłumaczyli jakich sprzętów używają do ratowania ludzi i zwierząt. Przypomnieli też nam najważniejsze numery alarmowe, a także jak zachować się w sytuacji zagrożenia. To był dla nas naprawdę udany dzień, pełen wrażeń i ważnych wiadomości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja muzealna "Leki z polnej apteki" (2g)

19 października 2012 r. swoje podwoje otworzyło przed nami Muzeum Farmacji. We wspaniałej scenerii starej apteki zdobywaliśmy wiedzę o cennych ziołach, rozwiązywaliśmy zagadki. Wreszcie w przepięknych moździerzach udało nam się pod okiem Pani Magister sporządzić wonną miksturę na miłość i szczęście. Pogoda nam dopisała, więc spacer po Starówce okazał się prawdziwą przyjemnością. Sprawdzaliśmy szerokość murów obronnych; szukaliśmy zwierząt na fasadach kamienic, na szyldach. Odwiedziliśmy pomnik Małego Powstańca. Już teraz z radością myślimy o kolejnych wycieczkach po Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja biblioteczna (2b)

W dniu 19 października klasa 2b wzięła udział w lekcji bibliotecznej. Zajęcia odbyły się w nowoczesnej Bibliotece Skorosze. Dzieci obejrzały ogromny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Zapoznały się również ze sposobem wypożyczania książek. Pani bibliotekarka zorganizowała zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonali przepiękne zakładki do książek..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio"
w Słomczynie - klasa 3 b i 3 f

19 października nasze klasy, czyli 3b i 3f wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio" w Słomczynie. Po dotarciu autokarem na miejsce powitała nas właścicielka ośrodka, która przez cały czas nam towarzyszyła organizując różne zajęcia, których podczas tej wycieczki mieliśmy wiele. Pierwsze z nich dotyczyły drzew rosnących w Polsce oraz ich wykorzystania w stolarstwie. Później odwiedziliśmy "mini tartak", w którym pan stolarz opowiedział nam o pracy w tartaku i jak wygląda pierwsza obróbka drewna. Kolejne zajęcia odbywały się w stolarni, gdzie poznaliśmy stare i nowe narzędzia i maszyny do obróbki drewna. Dowiedzieliśmy się również jak wiele czynności należy wykonać żeby powstały przedmioty z drewna np. meble. Później zmęczeni nadmiarem wrażeń piekliśmy kiełbaski
i braliśmy udział w turnieju wiedzy o lesie. Na koniec odbyły się zajęcia techniczno-plastyczne, podczas których wykonywaliśmy "drewniane obrazki". Między zajęciami dużo bawiliśmy się w różne pląsy i zabawy z piosenką, których uczyła nas właścicielka ośrodka. Na koniec kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Święto biblioteki

24 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka wesoło świętowała. Uczniowie klas starszych przebrani za bohaterów baśni odwiedzali klasy młodsze i czytali fragmenty znanych książek. Kolorowo udekorowaną bibliotekę licznie odwiedzali uczniowie wszystkich klas, potwierdzając swoją obecność w specjalnej księdze odwiedzin. Tego dnia biblioteka miała ponad 140 gości.

Wielu z nich wzięło udział w plebiscycie na ulubioną lekturę szkolną. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
I miejsce "Ania z Zielonego Wzgórza" (lektura klasy VI)
II miejsce "Dzieci z Bullerbyn" (lektura klasy III)
III miejsce "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" (lektura klasy V)

Popularnością cieszyły się też konkursy zorganizowane z okazji święta - plastyczny dla klas I-III - "Mój projekt okładki ulubionej książki" i poetycki dla klas IV-VI- "Mój wiersz o książce".

Z okazji swojego święta biblioteka otrzymała też wiele prezentów. Dzięki ofiarności uczniów i zrozumieniu ich rodziców, którzy chętnie wzięli udział
w akcji "Podaruj bibliotece książkę", w tym dniu nasz księgozbiór powiększył się o wiele ciekawych pozycji książkowych, a nawet filmowych. Każdy darczyńca mógł liczyć na słodki upominek. Święto było więcej niż udane. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie wesoło i słodko!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


D jak Dom (1h)

Jakie mogą być domy???? (wysokie, niskie, duże, małe, stare, nowe, zabytkowe, nowoczesne, jednorodzinne, wielorodzinne, zniszczone, drewniane, marmurowe). Jakie elementy ma każdy dom? (ściany, dach, okna, drzwi). Z czym kojarzy się słowo "dom" (z rodziną, z mamą, z tatą,
z rodzeństwem, z bezpieczeństwem, z własnym pokojem).

To wszystko wiedzieliśmy już od dawna a teraz samodzielnie potrafimy napisać "dom", co jest naszym małym sukcesem. A na zdjęciach możecie zobaczyć domy naszych marzeń!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wyprawa w kosmos (1h)

Podczas lekcji o kosmosie dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy, np.

 • jak nazywał się pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu,
 • dlaczego człowiek musi zakładać specjalny kombinezon, przebywając
  w kosmosie,
 • co przypomina Ziemia widziana z kosmosu i wiele, wiele innych.
 • Wiemy już jak bardzo musimy dbać o naszą planetę. Musimy ją szanować, bo mamy ją tylko jedną!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienna zabawa (1h)

  Co to za pani, w złocie, w czerwieni,
  sady pomaluje, lasy przemieni,
  a gdy odejdzie gdzieś w obce kraje,
  śnieżna zawieja po niej zostaje.

  Po jesiennych zabawach i liczeniu darów jesieni, wykonaliśmy przepiękne, czarodziejskie, jesienne słońce oraz magiczne jesienne drzewa

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Owoce w szkole i w 1h

  Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do programu "Owoce w szkole". Kiedy dowiedzieliśmy się o takiej możliwości w 100% zgłosiliśmy swe chęci. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje bezpłatnie, apetyczne soki, warzywa i owoce. Dzięki temu nasze śniadanie jest przepyszne i kolorowe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0b w Ochotniczej Straży Pożarnej

  27.09.2012 r. uczniowie klasy 0 B wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie,
  w celu zapoznania się ze wszelkimi tajnikami pracy strażaka. Na miejscu dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt pożarniczy. Panowie strażacy opowiedzieli o trudnej
  i niebezpiecznej pracy strażaka. Uczniowie pozyskali informację, w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną, a przy tej okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak strażacy, gdyż udostępniono im hełmy strażackie, które każdy mógł sobie przymierzyć, a poza tym każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego.


  Zaczarowani - klasa 6a i 6e

  Dnia 29.10.2012 klasa VIa i VIe pojechała do teatru Rampa na spektakl pt. "Zaczarowani"


  SAŁATKA OWOCOWA W KLASIE 0A

  W ramach realizacji zajęć o tematyce pt. ,,Jesień w sadzie i ogrodzie", dzieci samodzielnie przygotowały zdrową, owocową przekąskę.

  Podczas pracy chętnie wypowiadały się na temat znaczenia owoców w prawidłowej diecie każdego człowieka, zwracając równocześnie uwagę na walory zdrowotne i smakowe. Z wielką radością
  i zaangażowaniem, wspólnie przygotowana sałatka owocowa szybko znikała z talerzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja chemii w klasach - 0B i 0C

  Dnia 26.10.2013 r. odbyło się spotkanie z chemikam - Kingą Frąckiewicz i Beatą Zielińską. Panie zapoznały dzieci z zasadami obowiązującymi w laboratorium. Pokazywały proste doświadczenia chemiczne, które potem wykonywały razem z dziećmi. Uczniowie czuli się w swych białych fartuchach jak prawdziwi naukowcy. Wykonywali między innymi chemiczną coca colę i "wulkan". Na koniec dzieci otrzymały przepisy na wykonywane w klasie doświadczenia, by mogły je przeprowadzić w domu pod opieką rodziców.


  Manufaktura cukierków (6a)

  Dnia 6.11.2012 klasa VI odwiedziła Manufakturę Cukierków. Uczniowie mogli tam zobaczyć pełen proces tworzenia się tych smakołyków. Na koniec każdy z uczniów otrzymał paczkę pysznych cukierków i ręcznie robionego lizaka. Dzieci powróciły do domu z uśmiechami na twarzy po miło spędzonym dniu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy 2a i 2b na Święcie Dywanów

  Dnia 06 listopada 2012 roku klasy 2a i 2b uczestniczyły na Zamku Królewskim w lekcji pt.:"Święto Dywanów". Najpierw dzieci obejrzały wystawę kobierców wschodnich a później zostały wprowadzone
  w tajemniczy świat kultury Bliskiego Wschodu. Niesamowite wzory na dywanach stanowiły inspirację do opowieści i wspólnej zabawy. Uczniowie poznali co to jest ornament i jak się go tworzy. Potrafią już stworzyć kompozycję plastyczną dywanów, używając odpowiednich słów (np. bordiura, symetria). Rozumieją znaczenie wzorów na dywanach i ich symbolikę.

  Lekcja była połączona z przepięknym spektaklem Cudowna lampa Aladyna, opartym na Baśniach z 1001 nocy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kasztanowe ludki w klasie 1d

  Uczniowie klasy 1d ze skarbów jesieni wykonali ludki kasztanowe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja chemii w klasie 1d

  9.11.2012 klasę Id odwiedziła pani ucząca chemii. Aby przybliżyć nam podstawy tego przedmiotu. Pani Kinga przygotowała dla nas interesującą lekcję wraz z pokazem doświadczeń. Młodzi entuzjaści chemii otrzymali w ramach zadania domowego karty pracy z doświadczeniami, by mogli sprawdzić, czego nauczyli się podczas tej lekcji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatka warzywna klasy Id

  W ramach promowania zdrowego odżywiania uczniowie klasy Id wykonali sałatkę warzywną. Dzieci
  z entuzjazmem i radością pracowały: kroiły, siekały, mieszały. Podczas robienia sałatki uczniowie nauczyli się również, że gotowanie i jedzenie wymaga higieny, że nie tylko ręce, ale również owoce i warzywa należy myć przed spożyciem. Na zakończenie odbyła się degustacja własnych wyrobów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Słoniki uczniów klasy If

  Po omówieniu wiersza Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski" uczniowie klasy I f postanowili ulepić głównego bohatera utworu z plasteliny.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka na Powązki Wojskowe (4b)

  Kilka dni po uroczystości Wszystkich Świętych wybraliśmy się na wyjątkowy cmentarz, by odwiedzić groby wielkich Polaków i zgodnie z tradycją zapalić znicze w dowód naszej pamięci i szacunku. Przed budynkiem zarządu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią cmentarza na Powązkach. Zwiedziliśmy wystawę poświęconą 100 rocznicy jego powstania, a następnie udaliśmy się na dwugodzinny spacer śladami historii. Odwiedziliśmy groby powstańców, harcerzy oraz sławnych Polaków. Nasz pobyt na cmentarzu zakończyliśmy pod pomnikiem smoleńskiej tragedii z 2010roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WYCIECZKA NA POWĄZKI KLAS 5A I 4C

  6 listopada 2012 klasy 5a i 4c wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę na Powązki Wojskowe. Uczniowie odwiedzili groby wielu sławnych osób - żołnierzy, pisarzy, poetów i sportowców poległych
  w czasie II wojny światowej i w ostatnich latach. Dzieci odwiedziły grób Władysława Broniewskiego - patrona naszej szkoły i zapaliły symboliczny znicz. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej wycieczka udała się, a uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości. A oto kilka zdjęć z wycieczki


  Święto Niepodległości

  Klasy: 3D, 3E i 3F przygotowały apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przypomnieli historię Polski z okresów zaborów oraz z 11 listopada 1918 roku. Śpiewano pieśni patriotyczne. Młodsi uczniowie chętnie słuchali i włączali się do śpiewu. Apel wszystkim się podobał. Dzieci w skupieniu obejrzały widowisko.


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Zamku Królewskiego - klasy 0a i 0e

  Dnia 12 listopada klasy 0a i 0e były na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Podczas zajęć dzieci poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich - o Złotej Kaczce. Przekonały się, że Zamek jest miejscem ciekawym i pełnym tajemnic a skarbem jest nie tylko złoto i srebro ale dobroć oraz uczciwość.

  Zdjęcia klasy 0a

  Zdjęcia klasy 0e


  Pielgrzymka do Loretto

  Dnia 10 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z siostrą Aliną, panią Alicją, panią Jolą i księdzem Bogdanem, wybrali się na pielgrzymkę autokarową do Loretto. Wyjechaliśmy z samego rana ze śpiewem
  i modlitwą na ustach.

  Kiedy dojechaliśmy powitała nas siostra Józefa i opowiedziała o tym magicznym miejscu. Początki sanktuarium w Loretto sięgają 1928 roku. Wówczas ks. Ignacy Kłopotowski, ówczesny proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie, zakupił duży majątek pod nazwą Zenówka, położony nad rzeką Liwiec. 27 marca 1929 roku zmieniono urzędową nazwę miejscowości na Loretto, nawiązując w ten sposób bezpośrednio do Sanktuarium Świętego Domku Matki Bożej w Loreto (przez jedno "t") we Włoszech.

  Na początku w lesie w Loretto była tylko skromna kapliczka. Przeniesiono ją do budynku murowanego,
  a potem (1952 -1959) wybudowano dużą kaplicę. Pierwszą mszę odprawiono w niej 19 marca 1960 r. Prace nad wykończeniem kaplicy trwały jeszcze wiele lat. Wystrój nadał kaplicy artysta Jerzy Machaj, a jej poświęcenia dokonał 19 lutego 1984 r. ks. bp Jerzy Modzelewski. Obecnie w Loretto mieści się klasztor sióstr loretanek i dom nowicjatu, oraz - dom dla starców pod nazwą "Dzieło Miłości im. Ks. Ignacego Kłopotowskiego", domy rekolekcyjne, wypoczynkowe, kolonijne...

  W święto Narodzenia Matki Bożej (niedzielę po 8 września) odbywa się w Loretto odpust gromadzący wielotysięczne pielgrzymki z okolicznych dekanatów i parafii, przybywających by modlić się przed figurą Matki Bożej Loretańskiej i przy grobie błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego.

  Następnie była Msza święta. Później siostry zaprosiły nas na herbatkę i zjedliśmy drugie śniadanie. Oczywiście nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i modlitwę różańcową na pobliskim cmentarzu. To była wspaniała pielgrzymka dzięki księdzu proboszczowi, który sponsorował tę pielgrzymkę, dzięki paniom które z nami były, dzięki siostrom, które prowadziły modlitwę i dzięki nam, którzy stworzyliśmy tego dnia wspaniałą rodzinę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień dobrego jedzenia w klasie 1f

  13 listopada klasa 2F zapoczątkowała akcje "Drugie śniadanie do szkoły". Dzieci wykonały wspaniałe, kolorowe kanapki ze zdrowych produktów a następnie wspólnie je konsumowaliśmy. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja zdrowego żywienia, poprzedzona pogadanką na temat właściwego odżywiania i roli spożywania II śniadania. Na pewno będziemy jeszcze wracać do tej akcji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2a i witaminki

  Właściwe odżywianie to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia! to hasło niby zna każdy, ale rzadko je stosuje. Dlatego uczniowie kl.2a postanowili zadbać o własne zdrowie i przygotowali smaczne kanapki. Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek, który regeneruje siły, dostarcza energii, przywraca aktywność oraz uzupełnia ilość koniecznych do życia składników pokarmowych. Dla naszej klasy ważne jest nie tylko zjedzenie drugiego śniadania, ale również przypomnienie innym, jak ważny to posiłek. Dlatego też po wykonaniu pachnących i bajecznie kolorowych kanapek przeszliśmy po całej szkole zachęcając wszystkich do poczęstunku. Mamy nadzieję, że wszyscy z apatytem zjedli i choć trochę poczuli się lepiej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apetycznie i zdrowo (1h)

  To jak ważne jest dla młodego organizmu drugie śniadanie, to nikomu nie trzeba tłumaczyć. My też to wiemy i codziennie zajadamy różne pyszności. Dnia 14 listopada 2012 zostaliśmy zaproszeni przez klasę 2a na wspaniały poczęstunek. Nie trzeba było nas długo namawiać, gdy zobaczyliśmy te smakołyki. Kanapki wykonane własnoręcznie przez starszych kolegów zrobiły furorę w naszej klasie i też tak jak oni, szykujemy się do własnoręcznego przygotowania smakołyków. Pani Joli i klasie 2a serdecznie dziękujemy i wkrótce zapraszamy do nas!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Drugie śniadanie w klasie 2e

  Drugie śniadanie odgrywa ważną rolę w codziennym jadłospisie - to dzięki niemu dziecko ma siłę na resztę dnia w szkole, potrafi skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia fizyczne na w-fie. Klasa 2e postanowiła właściwie zadbać o zdrowie i dostarczyć organizmowi niezbędnej energii. Przygotowane przez nas kanapki z odpowiednio dobranymi skladnikami to smaczna i zdrowa przekąska na śniadanie. Zobaczcie co proponuje klasa 2e aby dostarczyć organizmowi cennych witamin.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 0b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 0e

  W ramach akcji "Dzień Zdrowego Jedzenia" dzieci z klasy 0e zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania oraz produktami żywnościowymi, które należy spożywać, aby zachować zdrowie. Dzieci wykonały plakaty promujące zdrową żywność oraz sporządziły smakowite "zdrowe kanapki".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 0d

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zdrowe śniadanie w klasie 3d

  Dzieci z klasy 3 " D" jedzą zdrowe śniadania: dużo warzyw i owoców. Piją mleko. W piątek same przygotowały smaczne kanapki i sałatkę owocową. Wspólnie usiadły do jedzenia. Było bardzo miło. Wszystkim smakowały własne smakołyki.

  Zrobiły też prace plastyczne na temat zdrowego odżywiania.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dobrego Jedzenia w klasie 2d

  16 listopada uczniowie z naszej klasy przystąpili do udziału w międzyszkolnej akcji pod hasłem " Drugie śniadanie do szkoły". Wykonaliśmy prace plastyczne, propagujące zdrową żywność. Myślą przewodnią tematu plastycznego było zastępowanie słodyczy zdrowymi przekąskami: owocami i warzywami. Praktycznym zilustrowaniem działań plastycznych było przygotowanie zdrowych kanapek i owocowo - warzywnych zakąsek, które wspólnie jedliśmy i częstowaliśmy nimi nauczycieli oraz kolegów. Bardzo podobał nam się dzisiejszy dzień w szkole!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dobrego Jedzenia w SP4

  W dniu 16 XI 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 wzięli udział w akcji organizowanej przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy pod hasłem "II śniadanie do szkoły". Jej celem było zachęcenie społeczności szkolnej do wprowadzenia dobrego nawyku spożywania drugiego śniadania. Była ona również okazją do tego, by przypomnieć dzieciom zasady prawidłowego żywienia.

  Wtym dniu w widocznym miejscu w szkole została zorganizowana wystawa tematycznie związana
  z tegoroczną akcją. Złożyły się na nią plakaty
  i rysunki o tematyce zdrowotnej oraz formy przestrzenne piramid żywieniowych, a także aranżacja prawidłowo nakrytego stołu. W klasach 0-3 został przeprowadzony konkurs plastyczny, a wszystkie klasy 4-6 pisały test z wiedzy pod hasłem "Wiem, co jem". Nagrodą dla zwycięzców obu konkursów były smaczne owoce. Dla podkreślenia znaczenia spożywania II śniadania w szkole większość wychowawców ze swoimi klasami przygotowała i wspólnie spożyła posiłek podczas przerwy śniadaniowej.

  Szkoła może poszczycić się również propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez udział w innym programie o nazwie " Owoce w szkole". Biorą w nim udział uczniowie z klas 1-3, którzy dwa razy
  w tygodniu otrzymują do zjedzenia świeże porcje owoców i warzyw, a do picia soczki owocowo- warzywne. Program ten spotkał się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej i rodziców.

  Przeprowadzona akcja wniosła wiele dobrego do świadomości młodych ludzi, którzy powinni wybierać zdrową żywność spośród wielu niewłaściwych produktów proponowanych w sklepach. Młody człowiek już od najwcześniejszych lat swego życia musi nauczyć się dbać o swoje zdrowie, a zachowa je, jeżeli będzie przestrzegał podstawowych zasad żywienia w życiu codziennym teraz i w przyszłości.

  Koordynator akcji Sylwestra Wojda- Kułak

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego żywienia w klasie 1a

  W piątek 16.11. klasa 1a robiła wspólnie zdrowe kanapki. Następnie razem zjedliśmy drugie śniadanie
  i zapoznaliśmy się z zasadami zdrowego odżywiania oraz piramida zdrowego żywienia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 4b

  Aktywnie włączyliśmy się w akcję promującą zdrowy styl odżywiania. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych ,,Moje drugie śniadanie" oraz gazetkę "Smacznie i zdrowo". Prace były elementem dekoracyjnym korytarza. Przebraliśmy się w stroje przedstawiające pospolite warzywa, które używane są do przygotowania kanapek i zaprezentowaliśmy się uczniom klas młodszych. Byliśmy z wizytą na świetlicy, gdzie poprowadziliśmy konkurs mający na celu rozpoznanie wszystkich prezentowanych gatunków. Nagrodą były owoce. Nasi młodsi koledzy i koleżanki chętnie wzięli udział w kolorowym konkursie.

  Tego dnia odbył się również szkolny konkurs wiedzy na temat właściwego odżywiania, w którym laureatami zostało pięciu uczniów naszej klasy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 6b

  Klasa 6b również przyłączyła się do akcji "Dzień Dobrego Jedzenia", której celem jest propagowanie zdrowego stylu żywienia. Na godzinie wychowawczej przygotowaliśmy smaczne i pożywne przekąski, które następnie ze smakiem zjedliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 3a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 5c w Zamku Królewskim

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  5b w Muzeum Techniki

  W dniu 20 listopada klasa 5b, wraz z panią wychowawczynią i panią Iloną Lewandowską, wybrała się do Muzem Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Tuż po wejściu do muzeum zobaczyliśmy samochód marki Fiat 508 Junak, który był produkowany w latach 1934 - 1939. Samochód od razu przyciągnął naszą uwagę.

  Podczas pierwszych zajęć mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie organy budują ludzkie ciało i jakie są ich funkcje. Informacje przekazane były w sposób bardzo interesujący, ponieważ wszystkie narządy pokazane zostały na szklanym manekinie, który był wielkości dorosłego człowieka, a aktualnie omawiany narząd był podświetlony. W trakcie opowieści manekin obracał się, przez co mogliśmy zobaczyć wygląd omawianych narządów z każdej strony.

  Następnie udaliśmy się na zajęcia związane z węglem kamiennym i diamentami. Dowiedzieliśmy się, jak powstał węgiel kamienny i diament oraz jak długi czas musiał upłynąć, abyśmy teraz mogli korzytsać
  z tych dóbr. Wiemy też, gdzie i w jaki sposób wykorzystywany jest węgiel kamienny i diamenty. Zobaczylismy też, na jakiej zasadzie działa kombajn górniczy.

  Na zakończenie wycieczki przekonaliśmy się, w jaki sposób wybijano dawniej monety. Każdy z nas miał możliwość własnoręcznie wybić taką monetę.

  Dziękujemy pracownikom muzeum za mile spędzony czas.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "SNOW DRAGON"- PRZEDSTAWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

  Dnia 20 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka do teatru IMKA na przedstawienie w języku angielskim. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły z klas 5-6 wraz z nauczycielami języka angielskiego.

  Uczniowie obejrzeli kolejną produkcję zespołu Tall Stories z Londynu. Tym razem było to urocze przedstawienie p.t. "Snow Dragon" ze świetnymi piosenkami i odrobiną magii.

  A oto krótki opis sztuki w języku angielskim:

  Billly is one spoilt kid. He bullies his friends and thinks only of himself. In the good tradition of children's theatre, by close of play Billy has learnt that kindness brings its own rewards.
  Tall Stories have gathered a loyal audience of under tens with their polished performances and well-crafted tales. Children and adults won't be disappointed with this year's offering either as it includes wonderfully light acting, foot-tapping songs and some moments of pure magic.
  The three cast members work together to create a fine ensemble piece, but huge hurrays must go to Kai Simmons' hedgehog - as finely drawn a piece of animal acting as you will see all festival. The script rolls merrily along, punctuated by catchy songs and comic asides. The appearance of the Snow Dragon at the end manages to surprise and entrance. A perfectly charming children's show that manages to keep the older audience members entertained too.

  Dzieci były zachwycone i oczarowane grą aktorów gwarantujących znakomitą zabawę

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  IX Wolskaf Debatę "Szkoła na straży praw dziecka"

  W dniu 20 XI 2012 delegacja Samorządu Uczniowskiego z klasy VI B i VID wybrała się na IX Wolską Debatę "Szkoła na straży praw dziecka", podczas której omawiano następujące zagadnienia: "Prawa
  i potrzeby dzieci w kryzysie rozstania rodziców", "Syndrom dziecka krzywdzonego - psychologiczne konsekwencje przemocy", "Działania policji w zakresie przeciwdziałania przemocy", "Katastrofa grzeczności" - dotycząca współczesnego wychowania, "Czy komputer może naruszać prawa dziecka?. Delegacja opracowała sprawozdanie z debaty i wygłosiła podczas zebrania samorządu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0a w Zamku Królewskim

  Dnia 12 listopada klasy 0a i 0e były na lekcji muzealnej w Zamku Królewskim. Podczas zajęć dzieci poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich - o Złotej Kaczce. Przekonały się, że Zamek jest miejscem ciekawym i pełnym tajemnic a skarbem jest nie tylko złoto i srebro ale dobroć oraz uczciwość.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0e


  Lekcja muzealna klasy II "c" i II "f".

  W piękny słoneczny poranek 20 listopada klasy II "c" i II "f" wybrały się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. "Święto Dywanów". Uczniowie w sposób bardzo atrakcyjny, ciekawy i tajemniczy zostali wprowadzeni w świat kultury Bliskiego Wschodu. Wystawa dywanów i kobierców wschodnich oraz ich niesamowite wzory zafascynowały drugoklasistów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w lekcji
  i wspólnej zabawie. Dowiedzieli się jak tworzyć kobierzec a jak dywan? Na zakończenie obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Cudowna lampa Aladyna". Dzieci gromkimi brawami nagrodzili wykonawców. Po lekcji klasy udały się na krótki spacer po Starówce oraz pod Kolumnę Zygmunta aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. To był wspaniały dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasowy konkurs "Lubię poezję" (3d)

  W klasie 3 "D" odbył się klasowy konkurs "Lubię poezję". Była to eliminacja do szkolnego konkursu. Dzieci recytowały wspaniale różne wiersze. Poziom był bardzo wysoki. Dziewczynki udowodniły, że naprawdę lubią poezję.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ciekawa lekcja w 3b

  15 listopada w naszej klasie odbyła się kolejna ciekawa lekcja, którą tradycyjnie poprowadziła pani Frąckiewicz. Ty razem zajęcia dotyczyły "Magnetyzmu". Na początku sprawdzaliśmy w jaki sposób działają na siebie dwa magnesy. Nauczyliśmy się, że magnes ma dwa bieguny, oznaczone jako północny
  i południowy i że takie same bieguny odpychają się, a przeciwne przyciągają. Później mama Marty pokazała nam przy pomocy opiłków żelaza i magnesu, jak układają się linie pola magnetycznego wytwarzanego przez każdy magnes. Dowiedzieliśmy się również, że Ziemia jest największym magnesem /chociaż wcale nie silnym/ i że jej bieguny magnetyczne są ułożone odwrotnie do biegunów geograficznych. Kolejne doświadczenie polegało na namegnosowywaniu szpileczki. Mama opowiedziała nam, że w magnesie i w szpileczce są takie małe cząsteczki zwane domenami. W szpileczce są one ustawione w różnych kierunkach, a gdy potrzemy ją magnesem ustawiają się w określonym porządku
  i wtedy szpileczka działa jak magnes i przyciąga inną szpileczkę. Jeśli postukamy taką namagnesowaną szpileczką kilka razy, to "nabałaganimy" w niej i znów cząsteczki będą ustawione w różnych kierunkach,
  a szpileczka się rozmagnesuje. Podczas kolejnego doświadczenia obserwowaliśmy jak działa kompas,
  a na koniec sami wykonywaliśmy najprostszy kompas - czyli namagnesowywaliśmy szpileczkę, którą układaliśmy na kawałku styropianu pływającym w wypełnionej wodą tacce. Oczywiście nasze igły magnetyczne wskazywały ten sam kierunek, czyli północ.

  Jak zwykle zajęcia były super!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzielenie się jest fajne (1h)

  Samo zrobienie kanapek już wywoływało uśmiech na naszych buziach. Tego dnia do szkoły każdy wstał nieco wcześniej i podekscytowani pakowaliśmy w pojemniki różne smakołyki: pomidory, ogórki, wędlinkę, serek, chleb i masło. Po przyjściu do klasy ustawiliśmy stoły, założyliśmy fartuszki, chustki, umyliśmy ręce
  i wzięliśmy się do pracy. To było fantastyczne doświadczenie. Tym bardziej, że oczekiwaliśmy na gości.

  Po skończonej pracy posprzątaliśmy i wraz z zaprzyjaźnioną 2a przystąpiliśmy do spożywania drugiego śniadania. Fajne było nie tylko samo robienie tych pyszności, ale i śniadanie z przyjaciółmi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatkowy dzień w klasie 1c

  16 listopada klasa 1c w ramach akcji "5 porcji warzyw, owoców lub soku" zorganizowała "Sałatkowy Dzień". Uczniowie przygotowali sałatki jarzynowe. Wiedzą, że zdrowe odżywianie jest podstawą zdrowia. W tym dniu dzieci przyjęły zasadę, że słodycze nie jeżdżą z nami na wycieczkę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Plastelinowe witaminki w klasie I F

  W ramach "Tygodnia zdrowego jedzenia" obchodzonego w naszej szkole w listopadzie, przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego odżywiania oraz to jak ważne jest ich przestrzeganie. W tym dniu wykonaliśmy z plasteliny warzywa i owoce, które dostarczają nam najwięcej witamin. Talerze
  z własnoręcznie wykonanymi pracami prezentowały się bardzo apetycznie. Aż chciałoby się je zjeść.. na szczęście mieliśmy w tym dniu pyszne jabłuszka i rzodkiewki, które zjedliśmy z wielkim apetytem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Imprezowe drugie śniadanie w 2a

  Lubimy drugie śniadanie, które spożywamy codziennie w naszej klasie. Wiemy jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców, które dostarczają nam wiele witamin i pozwalają zdrowo rosnąć. Tydzień wcześniej wykonując pyszne kanapki pomyśleliśmy, że warto zaprosić inne dzieci na nasze pyszności. Śniadanie było pyszne a i wspólne jedzenie dało nam wiele radości.

  Dziś chcemy Wam opowiedzieć, jak to było kiedy to klasa 1h zaprosiła nas na swoje drugie śniadanie. Zrobili całe mnóstwo kanapek, wręczyli talerzyki i zaprosili do wspólnego biesiadowania. Takie drugie śniadanie nie tylko wzmacnia nasz organizm ale pozwala na poznanie nowych, fantastycznych przyjaciół.

  Dziękujemy...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Smacznie, zdrowo, kolorowo w klasie 2b

  W ramach "Dnia dobrego jedzenia" uczniowie z klasy 2b przygotowali piękne, zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci wykonały je z ekologicznych produktów. Podczas pracy chętnie rozmawiały zasadach prawidłowego odżywiania. Z wielką radością i zaangażowaniem przygotowane kanapki szybko znikały z talerzy. Uczniowie, nie zapomnieli również o poczęstunku innych osób. W tym dniu dzieci wykonały również piramidę zdrowego żywienia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3e odżywia się zdrowo

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Master Chef Junior w klasie 3f

  W klasie 3f odbyło się wielkie przygotwywanie jedzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


  Święto drzewa w klasie 0e

  Dzieci z klasy 0e przystąpiły do programu edukacyjno ,,Święto Drzewa", którego celem było zwrócenie uwagi dzieci na otaczającą nas przyrodę, różnorodność drzew i ich znaczenie dla ludzi.
  W ramach obchodów tego święta dzieci wykonały pracę plastyczno - techniczną ,,Jesienne drzewko owocowe".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 0C

  25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno w to uwierzyć, ale 25.XI.2012 r. miś- maskotka skończył 110 lat i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Z tej okazji klasa 0C przygotowała program słowno- muzyczny, którego bohaterem był oczywiście miś. Dzieci zaprezentowały go uczniom klasy 0B, z którymi wspólnie świętowały urodziny swojego ulubieńca.


  Klasa 6b w TVP

  Dnia 26.11.2012 roku klasa 6b wybrała się na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Zwiedzaliśmy miejsca pracy dziennikarzy i aktorów przygotowujących programy emitowane w 1 i 2 programie TVP. Byliśmy w studiu "Pytania na Śniadanie", TVP Sport oraz "Jaka to melodia". Pan przewodnik tłumaczył nam zasady pracy przy kamerach i innych skomplikowanych sprzętach. Mogliśmy poczuć się jak dziennikarze, zasiadając na fotelu w studiu sportowym. Widzieliśmy montaż nowego odcinka znanego serialu "M jak miłość", dowiedzieliśmy się, jak nagrywa się prognozę pogody. Odwiedziliśmy też garderobę z mnóstwem pięknych strojów (kapelusze nawet przymierzaliśmy) oraz magazyn z przeróżnymi przedmiotami wykorzystywanymi np. podczas nagrywania seriali. Wycieczka była bardzo ciekawa. Po powrocie do domu byliśmy pełni wrażeń i opowiadaliśmy bez końca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3e w Zamku Królewskim

  28 listopada 2012r. klasa III e była na wycieczce w Zamku Królewskim w Warszawie Zamek Królewski w Warszawie to Pomnik Historii i Kultury Narodowej.

  Niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dzisiaj muzeum, ale także ośrodek edukacji, kultury i sztuki otwarty dla szerokiej publiczności, miejsce ważnych uroczystości państwowych.

  Jako rekonstrukcja zamek wpisany jest, wraz z kompleksem Starego Miasta, na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. To była naprawdę ciekawa wycieczka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kilku muzealnych eksponatów.


  Klasa 2d w Zamku Królewskim

  27 listopada byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej "Portret Króla Jegomości". Spotkanie
  z królami polskimi rozpoczęliśmy od spotkania pod Kolumną Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy i zamieszkał w Zamku. Zajęcia muzealne były kontynuacją szkolnych lekcji związanych z władzą królewską i jego insygniami: koroną, berłem, królewskim jabłkiem, mieczem
  i płaszczem w kolorze purpury. Przemierzając zamkowe komnaty czuliśmy się niezwykle dostojnie. Prawdziwymi władcami poczuliśmy się wtedy, gdy pani przewodnik dokonywała naszej koronacji, wkładając nam na głowy koronę i wręczając w dłonie berło oraz jabłko. Po lekcji poszliśmy na spacer, by zobaczyć miejsca związane z Zamkiem i legendami miasta Warszawy np.: korytarze powietrzne, którymi przechadzali się królowie do kaplicy katedralnej; dzwon wg. legendy, spełniający życzenia, którego twórcą był nadworny ludwisarz króla Władysława IV Wazy, ten sam co odlał posąg króla na Kolumnie; pomnik Syrenki czy szyld Bazyliszka, pokonanego przez biednego warszawskiego szewczyka w jednej
  z kamieniczek przy ulicy Krzywe Koło. Dodatkową i niezwykłą atrakcją wycieczki była bożonarodzeniowa choinka, stojąca u stóp Zamku i świąteczne ozdoby, zdobiące uliczki Starówki, którymi spacerowaliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Andrzejki w klasie 2d

  29 listopada w wigilię św. Andrzeja urządziliśmy w klasie andrzejkowe zabawy oraz pomyślne wróżby dla dziewcząt i chłopców. Andrzejki są specjalną okazją do organizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Do zabaw włączyliśmy pomysły wróżb z katarzynek, które obchodzono w wigilię św. Katarzyny, patronki zacnych kawalerów tj. 24 listopada. Uczniowie przygotowali niezwykle pomysłowe zabawy, konkurencje, wróżby a nawet słodkości. Hitem okazały się ciasteczka z wróżbami oraz pachnące pierniczki, upieczone przez dzieci i ich mamy. Ogromną radość sprawiły nam mamy, które zorganizowały wróżenie z lanego wosku. Klasową zabawę zakończyła wróżba wylosowana prze Emilkę. "Humor jest podstawą codziennego życia. Zróbcie wszyscy taką minę, aby rozweselić panią Bogusię". Po zabawie
  z przyjemnością zabraliśmy się do lekcji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jeżyki z masy solnej (0a)

  "Krótkie nóżki, długi ryjek,
  ostre kolce ciało kryją.
  Ach cóż to za groźny zwierz?
  To jest jeż, malutki jeż.
  Węszy noskiem w lewo, w prawo
  To pod listkiem, to pod trawą.
  Gdzie się kryje dobry łup.
  Drepcze mały jeż tup,tup."


  W listopadzie dzieci utrwaliły wiadomości na temat wyglądu jeża oraz jego jesiennych zwyczajów. Zapoznały się także z możliwością łączenia masy solnej z innym materiałem i poszerzyły doświadczenia plastyczno-konstrukcyjne lepiąc jeżyki z masy solnej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Magiczny czas wróżb i zabaw w klasie 0a

  Klasa 0 a świętowała andrzejki 30.11.2012 r. Dzieci poznały tradycje wróżb andrzejkowych, a następnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami oraz losowanie szczęśliwego numeru. Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości. Szkoda, że taki wieczór jest tylko raz w roku. Obejrzyjcie kilka zdjęć z klasowych Andrzejek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Andrzejki w klasie 0C

  Andrzejki to tradycyjny czas wróżb. Nie zabrakło ich również w kl.0C. Dzieci poznały najpopularniejsze z nich i chętnie brały w nich udział. Z ciekawością poznawały swoją przyszłość uczestnicząc kolejnych wróżbach: z sercem, z butami, kubeczkami, kolorami, liczbami oraz z butelką i gwiazdkami. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, integrowała grupę i uczyła, w jaki sposób można przyjemnie spędzać czas we własnym gronie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dyskoteka andrzejkowa w klasie 4b

  Dziewczynki z klasy 4b wzięły udział w dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wspólna dwugodzinna zabawa była okazją do spotkania oraz nawiązania nowych znajomości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Andrzejki w 1a

  W czwartek 29.11. miały miejsce Andrzejki Klasowe organizowane przez klasę 1 a. Wróżbom nie było końca... Świetne humory dopisywały przez cały czas. Podczas tańca i wspólnych zabaw dzieci miały okazję zintegrować się oraz wspaniale się bawić w swoim klasowym gronie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koncert Wigilijny w Szkole Podstawowej Nr 4

  Dnia 12 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus pan Wiesław Krzemień oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos. Z zaproszenia skorzystali również byli dyrektorzy naszej szkoły oraz emerytowani nauczyciele.

  Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy zebrani mogli poczuć magiczną atmosferę świąt, podziwiając przepiękną dekorację i występy prawie stuosobowej grupy uczniów.

  Koncert rozpoczął się pastorałką "Magia świąt" w wykonaniu zespołu dzieci z klas 1-3, który przygotowała pani Monika Janowska. Pozostałą część koncertu przygotowali i poprowadzili uczniowie klas czwartych. Przedstawili oni historię kolęd i tradycji bożonarodzeniowych.

  Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Solo zaśpiewali: Karolina Polesiak i Ewa Gil (,,W żłobie leży"), Emilia Lupa ("Gdy śliczna panna"), Paweł Jaroszewski (,,Graj dudka graj") przy akompaniamencie gitarowym Szymona Szmajdzińskiego i Filipa Lisa. Jakub Kupczak zagrał na klarnecie ,,Gdy się Chrystus rodzi", zaś Justyna Kałęcka zaintonowała na skrzypcach wzruszającą ,,Cichą noc". Ponadto zespół flecistów zagrał ,,Lulajże Jezuniu", a grupa dzieci z klas 1-3 ,,Wesołe nutki" zaśpiewała pastorałkę ,,Świeć gwiazdeczko". Tradycyjnie do kolędowania włączyli się nauczyciele, którzy zaśpiewali wraz z dziećmi "Kolędę Warszawską".

  Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska i Małgorzata Kołacińska, Nad całością czuwali wychowawcy klas czwartych.

  Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel Mikołajkowy

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas" (1a)

  Bardzo lubimy spędzać razem czas. Tym razem wspólnie ubieramy choinkę i nie była to zwykła choinka. Jej niezwykłość pokazują ozdoby jakimi została udekorowana. Są to ozdoby wykonane własnoręcznie przez dzieci w ramach klasowego konkursu na " Najpiękniejszą ozdobę choinkową". Wszystkie prace były wspaniałe, a na dzieci czekały małe niespodzianki w ramach nagród. Pomimo nagród uważamy, że nie ważna jest wygrana, ale świetna zabawa jaka nam towarzyszyła podczas przygotowywania ozdób choinkowych. Do podziwiania wspaniałej choinki zapraszamy do naszej Sali

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 5b

  W dniu 4 grudnia, z okazji mikołajek, klasa 5b wybrała się na kręgle do Klubu Arco w Warszawie. Spędziliśmy tam wspaniały czas. Niektórzy z nas grali w kręgle po raz pierwszy, dlatego była to dobra okazja na zdobycie nowych umiejętności. Inni mieli okazję przypomnieć sobie, na czym polega ta gra.

  Bardzo szybko okazało się, że gra w kręgle nie jest wcale taka trudna i mieliśmy bardzo dobre wyniki
  w zbijaniu kręgli.

  Cieszymi się, że mogliśmy tak miło spędzić czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


  Mikołajki w klasie Id

  Dnia 4 grudnia klasa Id była na zabawie mikołajkowej w Familijnych. Był Święty Mikołaj, były prezenty, zabawy, a przede wszystkim było mnóstwo radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świeczniki w klasie Id

  Pachnące świeczniki wykonane przez dzieci jako prezenty pod choinkę. Już podarowane, więc można pokazać ;-). Świeczniki wykonane zostały przez dzieci farbami plakatowymi. Stanowią doskonałą dekorację na świąteczny stół. Zabawy było co nie miara!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Talerze ze słodkościami w klasie Id

  Uczniowie klasy Id ozdabiają papierowe talerze. Tematem przewodnim pracy był ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3 c w Teatrze Wielkim

  5 grudnia 2012 pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Wielkiego. Przyszliśmy na Plac Teatralny, gdzie znajduje się budynek. Teatr Wielki jest ogromny, i łatwo się w nim zagubić. Nas na szczęście oprowadzał przewodnik, który już wiele lat pracuje w teatrze. Dowiedzieliśmy się, że widownia mieści ponad 1800 miejsc. Było nam bardzo miło zobaczyć zaplecze teatru. Wchodziliśmy do garderoby, gdzie zobaczyliśmy ubiory z minionych lat. Poczuliśmy się jak aktorzy na scenie głównej teatru. Zobaczyliśmy jak tworzone są dekoracje i rekwizyty. Wiemy już, że rekwizyty ruszają się na scenie- zazwyczaj wykorzystują je aktorzy, natomiast dekoracja nie przemieszcza się. Widzieliśmy jak malowane są jabłka w malarnii (pomieszczenie gdzie przygotowuje się rekwizyty). Jechaliśmy windą, którą przewożone są na scenie dekoracje
  i rekwizyty. Poznaliśmy również pracownie krawiecką, gdzie szyje się ubiory do przedstawień baletowych
  i do spektakli.

  Wycieczka okazała się pełna wrażeń. Zachęcamy wszystkich do wizyty w Teatrze Wielkim, gdzie każdy spacerując po czerwonym dywanie może się poczuć jak gość honorowy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 4c

  Dnia 6 grudnia, z okazji dnia św. Mikołaja, wybraliśmy się do kina. Obejrzeliśmy film pt. "Asterix i Obelix:
  W służbie Jej Królewskiej Mości"
  . Projektcja filmu była w 3D. Następnie do poszliśmy McDonalds.

  pomomo mrozu, spędziliśmy wspólnie bardzo miły dzień. Serdecznie dziękujęmy Panu Wychowawcy, a film polecamy młodszym i starszym widzom.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Internetowa strona Naszej Szkoły wygrała!!

  Mamy przyjemność poinformować Państwa, że strona internetowa Naszej Szkoły wygrała konkurs na najciekawszą stronię internetową.

  Organizatorem konkursu była Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o.o. Sp.k. z Poznania.

  Pozostali laureaci to:

  Przedszkole nr 124 z Poznania
  Zespół Szkół Technicznych w Kcyni oraz
  Przedszkole nr 158 z Warszawy

  Cieszymy się z wygranej i zachęcamy do odwiedzania naszej strony.


  <

  1h w podróży do Koziołka Matołka

  Dnia 6 grudnia 2012 roku wybraliśmy się do Teatru na Woli na przedstawienie pt. "Koziołek Matołek". Tuż po obiedzie ruszyliśmy na przystanek ZTM i pod opieką Pani i naszych rodziców, co prawda
  z przesiadkami, ale ruszyliśmy w nieznane. Szczęśliwie i w dobrym towarzystwie dojechaliśmy na Wolę, gdzie o 13.30 miało się rozpocząć przedstawienie. Zasiedliśmy wygodnie w fotelach oczekując głównego bohatera.

  Okazało się, że spektakl Ondreja Spisaka to nie tylko opowieść o Koziołku, który podróżuje po świecie
  w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa i przeżywa niezwykłe przygody. To przede wszystkim historia
  o tym, że wytrwałość, konsekwencja, chęć zdobywania wiedzy i wyobraźnia pomogą w osiągnięciu każdego celu. Koziołkowi przyszło zmierzyć się z Czarownicami rodem z horroru, zającami okradającymi podróżnych, producentami filmowymi, a nawet neapolitańską mafią. Przede wszystkim jednak sympatycznemu, ale i łatwowiernemu Matołkowi dane było zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami
  i zwątpieniami. Czy pozornie niezdarny i głupiutki Matołek odnalazł jedyne miejsce, gdzie podkuwają kozy? Nie możemy Wam zdradzić, ale zachęcamy do obejrzenia. My już wiemy jaki sens miała jego wyprawa. Wiemy czego się nauczył się i co zrozumiał.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w 1h

  W naszym dziecięcym kalendarzu jest zaledwie kilka naprawdę ważnych dat. Niewątpliwie jedną z nich jest 6 grudnia, czyli oczekiwanie na wizytę Św. Mikołaja. W tym roku 6 grudnia był dla naszej klasy bardzo wyjątkowy. Najpierw bawiliśmy się z mikołajkowe zagadki, tory przeszkód, mikołajkowy quiz. Później przyszedł czas na mikołajkową opowieść i mikołajkowy film.

  W pewnym momencie do naszej sali zawitał dawno oczekiwany gość. Z pozoru wyglądał przeciętnie, spodnie, buty, czapka, lekko zdezelowany okular i starością pokryta broda. Niby nic dziwnego a jednak. Czerwony ubiór, czapka z pomponem, duży brzuch i pełen wór prezentów zdradzał nam wszystko
  o tajemniczym nieznajomym. Tak, tak, świetnie się domyślacie, to był właśnie święty Mikołaj. Poczęstował nas słodkościami i wręczył super, ekstra, niesamowite podarunki.

  Radości nie było końca. Takich dni chcemy więcej każdego roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w 3b

  Dziś jak co roku Rodzice przygotowali dla nas niespodziankę. Rano do naszej klasy zapukały mamy Marty i Kuby i pani Kasia. Najpierw zorganizowały nam kalambury. Każdy z nas musiał pokazać przy pomocy gestów jakiś zawód, albo dyscyplinę sportową, a pozostali musieli je odgadnąć. W czasie tej zabawy usłyszeliśmy dzwonki Mikołaja i nasza Pani znalazła pod drzwiami klasy torby z prezentami, w których był list. Po przeczytaniu listu dostaliśmy nasze upominki. Okazało się, że między innymi były w nich elementy, z których mieliśmy zmontować wędki. Kiedy wędki były już gotowe, wyszliśmy na korytarz. Tam odbył się konkurs w łowieniu ryb i wyścigi "zaprzęgów reniferów". To był naprawdę miły dzień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowy Dzień w klasie 1a


  Cały długi rok czekamy,

  cieszymy się wszyscy.

  Chcemy Ciebie tu przywitać

  w dzień tak uroczysty.

  Witaj święty Mikołaju!

  upragniony gościu z nieba.

  Racz udzielić swoich darów,

  daj nam co potrzeba.

  Dnia 06.12.12r. Mikołaj odwiedził również grzeczne dzieci z klasy 1 a. Dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami, następnie wspólnie śpiewały piosenki o tematyce świątecznej oraz wykonały pracę plastyczną pt.: "Święty, który przynosi prezenty." Charakter tego dnia oddały piękne, czerwone stroje dzieci, które wprowadziły nas w magię świąt...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święty Mikołaj w klasie IF

  6 grudnia uczniowie klasy If zostali zaszczyceni odwiedzinami wyjątkowego gościa. Otóż przybył do nich sam Święty Mikołaj. Dzieci były zachwycone, że udało mu się znaleźć dla nich chwilę i przyjęły go z wielką radością. Mikołaj miał jednak bardzo mało czasu, bo wiele dzieci czekało jeszcze tego dnia na jego wizytę. W tej sytuacji zrozumiałym dla wszystkich był fakt, że nasz zacny gość szybko musiał nas opuścić. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały Mikołajowi kolędę i pięknie podziękowały za słodki upominek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowa niespodzianka w klasie IF

  Z okazji Mikołaja dzieciaki z klasy I F otrzymały wspaniały prezent, który był dla nich prawdziwą niespodzianką. A co to takiego? A mianowicie - bilety do kina na film pt. "Renifer Niko ratuje brata". Radość dzieci była ogromna, kiedy dowiedziały się, że zamiast zajęć jest wyjazd do kina na film, który tak bardzo chciały obejrzeć. Po seansie długo opowiadały tym, jak wspaniałą niespodziankę przygotował dla nich w tym roku Święty Mikołaj i z jaką przyjemnością obejrzeli przygody sympatycznego renifera i jego przyjaciół.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bałwanek, bałwanek, zrobimy bałwanka (1h)

  Do ulepienia prawdziwego bałwanka jeszcze mało śniegu za oknem, ale my stworzyliśmy bajkowe bałwanki z kolorowego piasku. Do świąt zastały tylko dwa tygodnie, więc najwyższa pora by wziąć się do przygotowania świątecznych upominków.

  Odrywaliśmy kawałek po kawałku karteczki i warstwę posmarowaną klejem posypywaliśmy piaskiem. Zależnie od naszej fantazji bałwanki biegały po zaspach pełnych śniegu, czy zieolnych łąkach. Miały różnobarwne szaliki, czapki, czy guziki. Najważniejsza we wszystkim jest przecież dobra zabawa!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h wysyła marzenia w kosmos

  Coraz częściej słyszymy, że marzenia się spełniają, trzeba w nie tylko mocno wierzyć. Teraz nastał szczególny czas, zbliżają się święta i podobno moc spełniania się marzeń jest jeszcze większa. Dlatego też zbudowaliśmy rakiety, które poniosą marzenia nasze i naszych bliskich wprost do gwiazd.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  MIKOŁAJKI KLASOWE W kl 0a

  6 grudnia to tradycyjny dzień obdarowywania się prezentami w klasach, czyli Mikołajki. Niewątpliwie ta nasza tradycja szkolna stanowi swoisty przedsmak świątecznego nastroju jaki udziela się wszystkich
  w okresie świąt Bożego Narodzenia. Miło jest otrzymać choćby najskromniejszy prezent, zwłaszcza gdy podarunek jest wręczany przez prawdziwego ;) Mikołaja. Każde dziecko było zadowolone z otrzymanego prezentu. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzy.

  Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu takiego miłego popołudnia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 0C

  6 grudnia tradycyjnie obchodzimy mikołajki. Tego dnia uczniowie klasy 0C niecierpliwie czekali na wizytę świętego, skracając sobie czas oczekiwania malowaniem jego portretu. Kiedy Mikołaj wreszcie dotarł do klasy, dzieci zobaczyły, że przyniósł dla nich wór pełen prezentów. W podziękowaniu za wspaniałe upominki,dzieci zaśpiewły gościowi kolędy i wręczyły mu własnoręcznie namalowane portrety, by nie zapomniał o nich w przyszłym roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 0e

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa Id w Manufakturze cukierków

  Klasa Id odwiedziła Manufakturę Cukierków. Uczniowie mogli tam zobaczyć pełen proces tworzenia się tych smakołyków. Na koniec każdy z uczniów otrzymał paczkę pysznych cukierków i ręcznie robionego lizaka. Dzieci powróciły do domu z uśmiechami na twarzy po miło spędzonym dniu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z Pinokiem (klasy drugie)

  6 grudnia uczniowie z klas drugich byli w Teatrze Polskim na przedstawieniu pt. " Pinokio", zrealizowanym na podstawie baśni C. Collodiego. Dzieci z zachwytem śledziły przygody pajacyka z drewna, który pragnął zamienić się w prawdziwego chłopca. Pinokio- mały łobuziak, leniuszek i niewdzięcznik był cudownie zabawny, zaś jego zmagania o to, by być dobrym, wywoływały uczucie współczucia i chęć niesienia pomocy. Tym uczuciem kierowała się Wróżka, która go chroniła i strzegła w czasie poszukiwania drogi do domu taty. Przedstawienie w reżyserii i scenografii Jarosława Kiliana, było wzbogacone graną na żywo muzyką i piosenkami Grzegorza Turnau, a także utworami Rossiniego i tradycyjnymi tarantellami - ludowymi tańcami włoskimi. W drodze do teatru zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową przy pomniku Mikołaja Kopernika i ogromnej bożonarodzeniowej bombce.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ulubione zabawy 1h

  Nasza klasa, jak pewnie i wszystkie inne, uwielbia się bawić. Po zakończonych ćwiczeniach, które mają wzamcniać nasze mięśnie, zawsze jest kilka chwil na zabawę. Do najfajniejszych należą: "gorący klocek", "komórki do wynajęcia" oraz "zbuduj to sam". Ostatnia gra polega na zespołowym budowaniu z klocków
  i naszych ciał, różnych rzeczy wybranych przez naszą panią. Za najciekawsze budowle drużyna zdobywa punkty. Powstają niesamowite konstrukcje, które również oglądającym pobudzają wyobraźnię. Znajdźcie proszę wśród zdjęć ośmiornicę, dziecko w wózeczku, motyla, stonogę, wyścigówkę, rakietę czy węża. Może nawet będą tacy, którzy rozpoznają zastawę stołową i wspaniale ustawionym talerzem i sztućcami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Choinka pierwszaków (1h)

  Nastał już czas, że myślimy o świętach. Magia unosi się w powietrzu i czuć zapach wigilijnego drzewka. 1h również postanowiła trochę magii przywołać do klasy. Zaczęliśmy od ubierania choinki. Zobaczcie jaka piękna!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczny zapach pomarańczy w 1h

  Sprzedamy Wam świetny pomysł na świąteczny zapach domu. Do wykonania potrzebne będą: wybrane, najlepszej jakości pomarańcze... soczyste i pachnące oraz szczypta goździków, by wyrafinowany zestaw mógł zaistnieć. Cóż więcej... jeszcze odrobina cierpliwości i dzieło gotowe. Życzymy Wam wszystkim świąt nie tylko radosnych i smacznych, ale również i pięknie pachnących.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kto nie lubi pierniczków??? (1h)

  Wszyscy wiedzą nie od dziś, że na święta najlepsze są tradycyjne pierniczki. Dlatego też klasa 1h przygotowała samodzielnie ciastka pełne miodu, idealnie rumiane i fantastyczne w smaku. Pierniczki można przygotować kilka tygodni przed świętami, a najpóźniej na dwa-trzy dni przed, aby zdążyły skruszeć.

  Składniki
  1,5 szklanki miodu
  3/4 kostki masła (ok. 150 g)
  2/3 szklanki cukru
  ok. 500-550 g mąki pszennej*
  1 opakowanie przyprawy do piernika (20 g)
  1 łyżeczka sody lub proszku do pieczenia
  1 jajko

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyniki konkursu "Lubimy poezję"

  KLASY 0-3

  I miejsce - Zuzanna Seweryn 3d, Iga Bączek 3a
  II miejsce - Wiktoria Zuba 2a, Karolina Ostrowska 3d, Jakub Bator 3f
  III miejsce - Weronika Boruchalska 2a, Weronika Pik 2c,
  Maja Wiśniewska 2f
  Wyróżnienia: Stanisław Piechota 1g, Jagoda Nadaj 1g,
  Monika Budzyńska 1a, Adam Garstka 0a, Oliwia Mita 0a,
  Marcelina Walo 0c

  KLASY 4-6

  I miejsce - Kinga Basińska 5a
  II miejsce - Łucja Tarwacka 4b
  III miejsce - Weronika Jędrzejczak 4a
  Wyróżnienia: Zuzanna Chmielewska 5a, Daniel Olszewski 4a,
  Izabela Adamiak 4b, Weronika Grzymkowska 6d

  Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Rozdanie nagród nastąpi na apelu mikołajkowym
  w dniu 6 grudnia.  Pierwsza gwiazdka wigilijna (samorząd szkolny)

  7 XII 2012 r. delegacja Samorządu Uczniowskiego była na symbolicznym zapaleniu pierwszej gwiazdki wigilijnej w Urzędzie Gminy Ursus, oraz na koncercie wigilijnym, zorganizowanym w Ośrodku Kultury "Arsus".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyniki konkursu plastyczno - informatycznego

 • Anna Majewska, klasa 4d - miejsce I
 • Oliwia Cendrowska, klasa 5b - miejsce I
 • Natalia Cieślik, klasa 4a - miejsce II
 • Julia Żbikowska, klasa 6e - miejsce II
 • Justyna Kałęcka, klasa 6d - miejsce III
 • Zofia Giętkowska, klasa 4e - miejsce III
 • Aleksandra Szczypińska, klasa 6a - wyróżnienie
 • Weronika Jędrzejczak, klasa 4a - wyróżnienie
 • Jakub Kupisz, klasa 6e - wyróżnienie
 • Natalia Tomaszewska, klasa 4e - wyróżnienie
 • Oliwia Lesińska, klasa 4a - wyróżnienie
 • Magdalena Zapisek, klasa 5b - wyróżnienie
 • Malwina Tauter, klasa 5a - wyróżnienie
 • Diana Telyatnikowa, klasa 4a - wyróżnienie
 • Zapraszamy do obejrzenia wygranych prac


  MIKOŁAJKI W KLASIE 5A

  Z okazji Mikołajek klasa 5a dnia 10 grudnia 2012 roku pojechała do Cinema-City Bemowo na kręgle. Była to wspaniała zabawa. Niektórzy grali w kręgle pierwszy raz i była to dla nich idealna okazja na zdobycie nowych umiejętności. Inni zaś przypomnieli sobie jaka to fantastyczna zabawa. Byliśmy podzieleni na grupy. Szybko przekonaliśmy się że nie jest to trudna gra, a w grupie jest jeszcze ciekawsza. Kibicowaliśmy sobie nawzajem i cieszyliśmy się gdy zbijaliśmy wszystkie kręgle.

  Było to niezapomniane przeżycie. Mamy nadzieje że jeszcze kiedyś nadarzy się okazja by pójść na kręgle.


  Apel Mikołajkowy  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koncert Wigilijny

  Dnia 12 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy pani Edyta Gawlicka i pan Janusz Gutkowski,
  a także nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Dzielnicy Ursus pan Wiesław Krzemień oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos. Z zaproszenia skorzystali również byli dyrektorzy naszej szkoły oraz emerytowani nauczyciele.

  Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Wszyscy zebrani mogli poczuć magiczną atmosferę świąt, podziwiając przepiękną dekorację i występy prawie stuosobowej grupy uczniów.

  Koncert rozpoczął się pastorałką "Magia świąt" w wykonaniu zespołu dzieci z klas 1-3, który przygotowała pani Monika Janowska. Pozostałą część koncertu przygotowali i poprowadzili uczniowie klas czwartych. Przedstawili oni historię kolęd i tradycji bożonarodzeniowych.

  Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy. Solo zaśpiewali: Karolina Polesiak i Ewa Gil (,,W żłobie leży"), Emilia Lupa (,,Gdy śliczna panna"), Paweł Jaroszewski (,,Graj dudka graj") przy akompaniamencie gitarowym Szymona Szmajdzińskiego i Filipa Lisa. Jakub Kupczak zagrał na klarnecie ,,Gdy się Chrystus rodzi", zaś Justyna Kałęcka zaintonowała na skrzypcach wzruszającą ,,Cichą noc". Ponadto zespół flecistów zagrał ,,Lulajże Jezuniu", a grupa dzieci z klas 1-3 ,,Wesołe nutki" zaśpiewała pastorałkę ,,Świeć gwiazdeczko". Tradycyjnie do kolędowania włączyli się nauczyciele, którzy zaśpiewali wraz z dziećmi "Kolędę Warszawską".

  Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska i Małgorzata Kołacińska, Nad całością czuwali wychowawcy klas czwartych.

  Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów
  i wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koncert wigilijny (4b)

  Wspólne kolędowanie stało się tradycją naszej szkoły. Jak co roku witaliśmy w progach naszej szkoły zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Świątecznie udekorowana sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi.

  Współorganizatorem tegorocznego koncertu była również nasza klasa. To duże wyzwanie zwłaszcza dla 10- latków i ich opiekunów. W role konferansjerów wcielili się Adam Bartos i Zosia Staszewska. Wiersze recytowali: Iza Adamiak, Julia Biszczuk, Joasia Thil i Emilia Rosła. Historię kolęd zaprezentowali: Mateusz Kilmek, Piotr Jamroż oraz Patrycja Wróblewska. Aniołem głoszącym dobrą nowinę była Małgosia Miksa. Na scenie pięknie prezentowali się też pozostali uczniowie, którym w udziale przypadła rola kolędników i aniołów.

  Aniołowie: Anastazja Tomasik, Paulina Karpińska, Wiktoria Walicka, Zosia Wójcicka,
  Górale: Jakub Prokopiuk, Piotr Kwiatkowski
  Pastuszkowie: Wiktor Korzycki, Daniel Łapa, Mateusz Golis, Paweł Trześniewski
  Kolędnicy: Kacper Leszczyński(gwiazdor) Krzysztof Sajdakowski (turoń) i Dawid Rejt (turoń)
  Król: Aryan Vays

  Wszyscy stanęli na wysokości powierzonego im zadania. Oklaski ze strony publiczności były nagrodą za włożony trud w przygotowanie koncertu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jasełka w 1h

  Dnia 12 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole koncert z okazji zbliżających się świąt. Uroczystość rozpoczęła się pastorałką "Magia świąt" w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego "Prymki"
  z towarzyszeniem chórku z naszej klasy. Cieszymy się bardzo bo uroczystość była wspaniała i mogliśmy wystąpić m.in dla naszych cudownych rodziców, wspaniałych gości oraz koleżanek i kolegów ze starszych klas.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ozdabianie bombek w klasie Id


  Uczniowie klasy Id poczuli nastrój zbliżających się świąt, a to za sprawą dekorowania bombek brokatem. Dużo radości dała możliwość powieszenia własnoręcznie udekorowanej bombki na choince klasowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczne bombki klasy 1a

  Każdy lubi dostawać prezenty, a ponieważ upominek dany prosto z serca i zrobiony własnoręcznie sprawia najwięcej radości postanowiliśmy zrobić rodzicom małą niespodziankę. Z myślą o naszych najbliższych robimy upominki świąteczne, które wręczymy wraz ze świątecznymi życzeniami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołaje w klasie Id

  Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania się pracą plastyczną, pobudza do twórczego działania, ekspresji. Stworzenie pracy plastycznej z wykorzystaniem kolorowego piasku było wspaniałym doświadczeniem artystycznym dla uczniów klasy Id.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza wspólna wigilia 1h

  Wiedzieliśmy, że nasza pierwsza wspólna wigilia musi być magiczna, dlatego też przygotowywaliśmy się do niej dokładnie. Już od początku grudnia robiliśmy dla naszych rodziców wspaniałe upominki a oni dla nas pyszności na tę uroczystość.

  12 grudnia koło godziny 19.00 weszliśmy do klasy, gdzie zapach choinki mieszał się z zapachem pomarańczy, piernika czy kapusty. Najpierw zaśpiewaliśmy kolędę a później pani Monika złożyła wszystkim życzenia i rozdała opłatek. Wszyscy, wszystkim składali życzenia a magia rozpościerałą się po całej sali. Cieszło nas to, że nie jesteśmy sami. Że jest z nami nasz pani, są kochający nas rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz przyjaciele. To bardzo szczęśliwy dla nas dzień.

  Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od wręczenia bliskim upominków przygotowanych własnoręcznie. Mamy nadzieję, że będą smakowały i długo niosły ze sobą zapach świąt. Kiedy życzenia umilkły usiedliśmy przy wspólnym stole delektując się pasztecikami z kapustą, pierogami, czerwonym barszczykiem, rybą po grecku, piernikiem, sernikiem......oj....wymieniać możemy bez końca. Po pewnym czasie, jak to przystało na uroczystość wigilii, otrzymaliśmy wspaniałe upominki, które umilą nam muzycznie te święta.

  To był wspaniały, magiczny i bardzo rodzinny wieczór......a wspomnienie niech trwa...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z Mikołajem w IIa

  12 grudnia odwiedziła naszą klasę Pani Dyrektor Edyta Gawlicka. Podczas lekcji zaprezentowaliśmy nasze umiejętności w tworzeniu opisów, ponieważ przedstawialiśmy postać Mikołaja. Następnie Mikołaj czyli Kuba Jamiołkowski wręczał prezenty wszystkim dzieciom. Piosenka o "Mikołajkowym dniu" wprawiła nas we wspaniały świąteczny nastrój, a słodki upominek dopełnił całości. Pani dyrektor pochwaliła nas za piękną pracę co jeszcze bardziej poprawiło nasze humory.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w IIb

  Idą, idą święta, a wraz z nimi Mikołaj:) Uczniów klasy II b Mikołaj już odwiedził, każde dziecko miało okazję Mu coś opowiedzieć lub zaśpiewać. Następnie uczniowie udali się do sal, gdzie zrobiły własnoręcznie pyszne cukierki, które później zapakowane zostały przez nich w świąteczne "buty". Wycięcie, złożenie i ozdobienie takiej nietypowej bożonarodzeniowej bombonierki wszystkim sprawiło mnóstwo radości. Nic dziwnego, w końcu to grudzień  - czas magii, spełniania marzeń i rodzinnego ciepła. Dzieci spróbowały swoich sił również na ściance wspinaczkowej. Nasze mikołajki zakończyła niezapomniana  zabawa w labiryncie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy 3e i 3a w Teatrze Baj

  12 grudnia 2012 roku klasy 3e i 3a były w Teatrze Baj na przedstawieniu "Pastorałka".

  Klasycznie skomponowany tekst, przeplatany licznymi pastorałkami, został zderzony ze współczesną plastyką. Przedstawienie bawi takim ujęciem jasełek. Sięga do różnych konwencji, nawiązuje do ruchomych szopek. Humor, dialogi, wyraziście przedstawione postacie i dobrze skonstruowana dramaturgia przedstawienia sprawiają, że co rok przeżywana historia staje się opowieścią, w której z uwagą śledzimy bieg wypadków i przeżywamy losy bohaterów, jakby była historią, którą słyszymy pierwszy raz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kilku bohaterów przedstawienia.


  Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 3

  Dnia 13 grudnia 2012 we wszystkich klasach 3 odbył się konkurs ortograficzny.

  Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!


  Laureaci

  1 miejsce - Aleksandra Staszczyk 3a - 0 błędów

  2 miejsce - 1 błąd ortograficzny:

 • Ida Narożniak 3a
 • Aleksandra Zająć 3d
 • 3 miejsce - Adrian Krzyżanowski 3c - 1 błąd ortograficzny i 1 błąd literowy

  Wyróżnieni

  4 miejsce - 2 błędy ortograficzne:

 • Michał Charlak 3b
 • Marta Frąckiewicz 3b
 • Maria Trukawka 3b
 • Amelia Kalista 3f
 • Zunek Barański 3a
 • Kacper Lenarcik 3e
 • Aleksander Wojszko 3e
 • 5 miejsce - 2 błędy ortograficzne i 1 błąd literowy:

 • Anna Śliwiak 3a
 • Igor Szczygielski 3a
 • Mazur Dominik 3e
 • Zuzannna Seweryn 3d
 • Adam Krzywicki 3d
 • Karolina Ostrowska 3d
 • Natalia Wiśniewska 3c
 • 6 miejsce - 3 błędy ortograficzne:

 • Marta Kopacz 3a
 • Anna Galas 3f
 • Julia Michalska 3f
 • Patryk Jurczyński 3f
 • Maja Vo 3f
 • Jakub Kisiel 3c
 • 7 miejsce - 3 błędy ortograficzne i 1 błąd literowy

 • Iga Bączek 3a
 • Zofia Kozłowska 3d
 • Paulina Paździerz 3c
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wilki Morskie (2a)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilijne warsztaty w klasie 1 B

  Wigilia klasy 1B odbyła się pod znakiem rodzinnych warsztatów. Zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, złożyliśmy świąteczne życzenia oraz wręczyliśmy bliskim własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie był czas na poczęstunek, po którym od razu zabraliśmy się do pracy przy wtórze świątecznych kolęd. Razem z rodzicami wykonywaliśmy piękne ozdoby choinkowe, które rozświetliły nie jedną choinkę
  w naszych domach!

  To był pracowity ale i magiczny, świąteczny dzień.

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2013 Roku życzy Klasa 1B wraz z Panią Agatką.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w 3b

  19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy naszych bliskich. Na początku przedstawiliśmy Rodzicom program artystyczny dotyczący tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Później wszyscy składaliśmy sobie świąteczne życzenia, po których przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy. Ten wieczór spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jasełka w klasach 0

  W czwartek 19 i 20 grudnia odbyły się przedstawienia jasełkowe w klasach 0. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami i śnieżynkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki.

  Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 0e


  Klasa 1a i 1g w Teatrze Baj

  W czwartek 20.12.12r. klasy 1 a i 1 g pojechały na przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia do Teatru Baj na sztukę pt.: "Pastorałki". Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny klimat i pozwoliło nam przybliżyć sobie historię Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilie klas 0

  Wigilie klas 0 odbyły się 20 grudnia. Wspólne oglądanie koncertu wigilijnego, życzenia i wzajemne łamanie się opłatkiem, świąteczny poczęstunek ,wspólne kolędowanie, zakończyły spotkanie i pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 1g

  Jest taki wyjątkowy dzień w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Dnia 21 grudnia w klasie IG odbyła się uroczysta wigilia. Na samym początku Pani Ania złożyła nam najserdeczniejsze życzenia i podzieliliśmy się wspólnie opłatkiem. Następnie był czas na poczęstunek. Zaśpiewaliśmy też wspólnie kilka kolęd. Był to dla nas bardzo miło spędzony w klasie ostatni dzień roku 2012!

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2013 Roku życzą dzieci i Panie: Ania i Ewa z klasy I G.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 3f

  Dnia 21 grudnia już po raz trzeci spotkaliśmy się na klasowej wigilii. Czas Bożego Narodzenia otoczony jest mnóstwem niezwykłych wręcz i bogatych przeżyć. Tak też było tego dnia w naszej klasie. Spotkanie, zgodnie z tradycją, rozpoczęło się od przeczytania fragmentu Pisma Świętego. Następnie wychowawczyni, Pani Renata, rozdała wszystkim dzieciom opłatek i złożyła świąteczne życzenia. Następnie mieliśmy okazję złożyć życzenia sobie nawzajem, naszej Wychowawczyni i Rodzicom.

  Zaprosiliśmy siostrę Alinę, która także dołączyła do tradycji dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Śpiewaliśmy kolędy, była tez przygotowana niespodzianka przez Maję K. - zagrała na cymbałkach kolędę, dołączył do niej też Krzysio. Na koniec kolejna miła niespodzianka przygotowana przez Anię G - wróżby noworoczne. I tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze spotkanie wigilijne.

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszelkiej Pomyślności w Nowym 2013 Roku - życzy klasa 3F
  z wychowawczynią!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 5c - przygotowujemy ozdoby choinkowe

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasowa w 5c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasy Id

  Wigilia klasowa jest jedną z naszych szkolnych tradycji. Zorganizowana została w ostatni dzień zajęć. Była ciepła, świąteczna atmosfera, pięknie zastawiony stół, choinka, w tle kolędy. Na początku dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Później zasiedliśmy do stołu pałaszując pyszności przygotowane przez rodziców. Podczas wigilii wykonaliśmy pachnące pomarańcze z goździkami, które pięknie zapakowane zabraliśmy do domu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasowa IIa

  Jak nakazuje obyczaj aby przy wspólnym stole przełamać się opłatkiem, my również to uczyniliśmy. Był też skromny poczęstunek, a dzieci przygotowały z tej okazji krótki występ. Jak to wyglądało?

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie wigilijne w klasie 2d

  21 grudnia odbyła się klasowa uroczystość wigilijna. Dzieci przygotowały dla rodziców świąteczną inscenizację, w której przedstawiły bożonarodzeniowe zwyczaje. W przedstawieniu wystąpiła wystrojona choinka, wigilijna wieczerza połączona ze składaniem życzeń i łamaniem się opłatkiem oraz śpiewaniem kolęd. Byli też kolędnicy z betlejemską szopką- stajenką usłaną siankiem, z Jezuskiem, Maryją i Józefem. Niezwykłą chwilą dla uczniów było przyjście Mikołaja, który swoją obecnością spełnił ich wyśpiewane marzenie "Przyjedź do nas Mikołaju, usiądź z nami pod choinką i tak jak się śniło, obdarz podarkami."

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasy 1a

  Dnia 21.12.12r. klasa 1a wspólnie z rodzicami świętowała nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Przywitaliśmy rodziców przedstawieniem z okazji nadchodzących świąt, podczas którego mięliśmy okazję zaprezentować nasze umiejętności artystyczne. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę "Wśród nocnej ciszy". Przedstawienie zakończyła myśl na temat przekazania pokoju i radości innym podczas świąt. Potem wspólnie z rodzicami zasiedliśmy do pięknie ustrojonego i przygotowanego stołu ze smakołykami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 0c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie wigilijne klasy II B

  Uczniowie klasy IIb w dzień wigilii klasowej zaprezentowali przed swoimi bliskimi krótki występ artystyczny, w którym wyrecytowali wiersze o tematyce świątecznej oraz zaśpiewali kolędy. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy wzajemne życzenia. Dzięki uprzejmości Rodziców był również poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy IF i IG na przedstawieniu "Pastorałka"

  W grudniu klasy I f i I g pojechały do Teatru Baj na przedstawienie pt. "Pastorałka". Sztuka ta wprowadziła uczniów w prawdziwie świąteczny nastrój. Przedstawiona w niej została opowieść o tym, jak Diabeł ze wszystkich sił stara się nie dopuścić do Betlejemskiego Cudu. Na drodze stanęły mu jednak takie postacie jak Wół Mu oraz Osioł Io i z pomocą Aniołków pokrzyżowały diabelskie plany. Cała historia zakończyła się, na szczęście, pozytywnie - Diabeł nawrócił się i wstąpił w krąg oddających hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 4b

  Ostatni grudniowy dzień pobytu w szkole różnił się od minionych. Dzięki rodzicom mogliśmy spędzić go w wyjątkowej atmosferze, przy świątecznie przygotowanym stole. Na białym obrusie stały kolorowe stroiki, płonęły świeczki. Salę wypełniły melodie kolęd i pastorałek. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz opłatek. W rogu sali świeciła się choinka, którą wspólnie ubraliśmy na początku grudnia. Był również prezent dla naszego kolegi, który spędzał z nami swój ostatni dzień w naszej szkole. Wszyscy składali sobie życzenia, wymieniali uśmiechy, znalazły się chwile na cieszenie się swoją obecnością.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  KONKURS PLASTYCZNO - INFORMATYCZNY PT. "ZACZAROWANA KARTKA ŚWIĄTECZNA"

  W grudniu 2012 roku, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno - informatyczny, pt. "Zaczarowana kartka świąteczna".

  Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VI i polegał na wykonaniu w programie PAINT pracy o tematyce świątecznej.

  Laureatami konkursu zostali:

 • Anna Majewska, klasa 4d - miejsce I
 • Oliwia Cendrowska, klasa 5b - miejsce I
 • Natalia Cieślik, klasa 4a - miejsce II
 • Julia Żbikowska, klasa 6e - miejsce II
 • Justyna Kałęcka, klasa 6d - miejsce III
 • Zofia Giętkowska, klasa 4e - miejsce III
 • Aleksandra Szczypińska, klasa 6a - wyróżnienie
 • Weronika Jędrzejczak, klasa 4a - wyróżnienie
 • Jakub Kupisz, klasa 6e - wyróżnienie
 • Natalia Tomaszewska, klasa 4e - wyróżnienie
 • Oliwia Lesińska, klasa 4a - wyróżnienie
 • Magdalena Zapisek, klasa 5b - wyróżnienie
 • Malwina Tauter, klasa 5a - wyróżnienie
 • Diana Telyatnikowa, klasa 4a - wyróżnienie
 • Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów. Prace można obejrzeć tutaj


  Apel świąteczny

  Po wigiliach klasowych wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej, żeby wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas czwartych oraz zespoły muzyczne i solistów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w 1h

  Dnia 04 stycznia 2013 roku odbył się w naszej klasie bal karnawałowy. To był niesamowity dzień i istne szaleństwo: tańce, konkursy, gry, zabawy i caaaaałe mnóstwo nagród. Niesamowita przygoda. A o tym jak było fantastycznie, niech zaświadczą nasze miny na fotografiach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Zęby zdrowe to podstawa, to jest bardzo ważna sprawa" (1f)

  W ramach realizacji programu edukacji prozdrowotnej klasę I F odwiedziła mama Kingi, która jest stomatologiem. Pani Ania przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Opowiedziała, jak ogromny wpływ na stan uzębienia ma racjonalne odżywianie i wymieniła te smakołyki, które powodują próchnicę zębów. Pani stomatolog nawiązała dialog z uczniami , w wyniku którego wyjaśniła, dlaczego należy myć zęby i jak często to robić. Zachęcała również do systematycznego odwiedzania gabinetu dentystycznego. Na zakończenie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania. Spotkanie z Panią Anią było bardzo pouczające i dlatego jeszcze raz dziękujemy, że zechciała nas odwiedzić.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w klasie 0a


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w klasach 0b i 0c

  Dnia 04.01.2013 r. klasa 0b i 0c miała okazje pobawić się w gorących rytmach na Balu Karnawałowym w naszej szkole. Przygotowaniem do balu było przygotowanie sobie maski. Och cóż to były za maski - zwierzątka, z piórami, rysunkami. A potem już zabawa przy piosenkach Majki Jeżowskiej, Fasolek i innych jeszcze wykonawców. Ciekawe zabawy, tańce i konkursy prowadziły Panie wychowawczynie. Z wycięzcy konkursu tanecznego i "krzesełkowego" zostali uhonorowani gorącymi oklaskami i uściskami. Zadowolone twarze dzieci pokazują, że był to dla nich czas radości i dobrej zabawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w klasie 0d


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy klasy Id

  4 stycznia 2013r nadszedł czas na długo wyczekiwany przez nas Bal Karnawałowy. Mali tancerze byli tak pięknie poprzebierani, że trudno było rozpoznać kto ukrywa się pod kolorowym karnawałowym strojem. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa przeplatana wesołymi konkursami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Niech żyje bal. Bal w klasie I F

  Dnia 4 stycznia w klasie I f odbył się bal karnawałowy. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali na ten dzień przepiękne, kolorowe i bardzo pomysłowe stroje. Każdy "przebieraniec" zaprezentował się, przechadzając się dostojnym krokiem przez środek sali. Jedni podskakując radośnie, inni tańcząc w rytm ulubionej muzyki, która w tym dniu towarzyszyła dzieciom od początku do końca balu. Każdy miał również okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne, a także aktorskie. Zabawa była naprawdę wyjątkowo udana, dlatego z utęsknieniem będziemy czekać na następny bal:)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy klasy 1a i 1b

  Dnia 04.01.2013 r. klasa 1a wraz z klasą 1b miały okazję wybawić się na wspólnym Balu Karnawałowym. Na wstępie przygotowywane były karnawałowe maski ozdabiane wycinankami, cekinami, piórkami i brokatem. Później czekała już tylko pyszna zabawa przeplatana tanecznymi konkursami. Hitem balu okazał się przebój PSY - Gangnam style, przy którym każde dziecko wyśmienicie się bawiło. Na zakończenie dzieci czekał słodki poczęstunek i należyty odpoczynek.

  W nowy rok wkroczyliśmy kolorowo i szałowo!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w II a, II c i II f

  "Od Trzech króli po ostatki
  wszędzie bale i prywatki.
  Piękne stroje dziwne maski,
  śpiewy tańce i oklaski."
  Żeby było weselej połączyliśmy siły. Były też wybory Króla i Królowej balu.
  Zobaczcie jakie stroje i maski miały nasze dzieci i jak się bawiły...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa karnawałowa w klasie II B

  Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do środy popielcowej. Dziś największe na świecie parady karnawałowe odbywają się w Brazylii, w Rio de Janeiro i we Włoszech, w Wenecji. Karnawał w Rio przyciąga uwagę całego świata. Przez cztery dnie i noce króluje tu muzyka i taniec, nazywany sambą. Tancerki występują w bogato zdobionych, kolorowych kostiumach. Natomiast w czasie karnawału w Wenecji zakłada się kolorowe stroje, a twarze zakrywa się przepięknie zdobionymi maskami. W tym czasie odbywają się huczne zabawy i uliczne parady.

  Również w Warszawie w klasie II b na zabawę nadszedł czas, więc była zabawa jakiej nie znacie, i o jakiej nie słyszeliście. Uczniowie brali udział w zabawach karnawałowych oraz konkursach przy muzyce, była też dyskoteka. Dzieci bawiły się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w 3f


  Karnawał to czas spotkań z przyjaciółmi, zabaw i bali. Nasz Bal Karnawałowy został zorganizowany w piątek, 4 stycznia. Na początku wszyscy z zapałem i entuzjazmem przystrajali salę. Zabawy zaczęliśmy od zaprezentowania naszych niesamowitych strojów, ponieważ był to bal kostiumowy. Były wśród nas sprytne Uczennice z Monster High, urocze Księżniczki, mężny Rycerz i dzielna Muszkieterka. Pani Wiosna w zielonej sukience umilała nam czas, a Pokojówka z wdziękiem i gracją spacerowała przez salę. Tancerka Hula zatańczyła hawajski taniec, a słynna Piosenkarka zaśpiewała piosenkę. Didżej pokazał nam swoje słuchawki. Byli też bardzo wysportowani Piłkarze i szalony Kibic. Poza tym podziwialiśmy Hinduskę, która miała prawdziwy indyjski strój. Zręczna Łuczniczka i dziki Wiking zaprezentowali nam swoją broń. Szeryf pokazał wszystkim swoją odznakę, a groźny Pirat zademonstrował swoją szablę. Przez salę przemaszerował także dzielny Żołnierz, a jeden z kolegów przedstawił się jako Indiana Jones. Zabawni Żebracy rozśmieszali nas do łez. Na balu były także zwierzątka: biały, wesoły i mądry Słonik, biały Króliczek z puszystym futerkiem oraz czarny, tajemniczy Nietoperz. Ja przebrałam się za czarną, Egipską Kocicę spełniającą siedem życzeń. Gdy skończyliśmy prezentować nasze stroje, zaczęły się tańce i zabawy, a w międzyczasie były przekąski. Tańczyliśmy i bawiliśmy się przy najpopularniejszych przebojach muzycznych. Nasza pani Renatka zaproponowała nam ciekawe konkursy, np. tańce z balonami, które wymagały precyzji i zręczności, grę w rodzinkę, wymagającą skupienia i refleksu. Bawiliśmy się także w kalambury i oglądaliśmy zdjęcia z warsztatów mikołajkowych. Było naprawdę wesoło. Po zabawach posprzątaliśmy klasę i wróciliśmy do domów. Po imprezie pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia. Dziękujemy pani Renatce i naszym rodzicom za niezapomniany Bal Karnawałowy.

  Maja Wiśniewska, 3f

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dla 1h zima wcale nie jest zła

  My w 100% lubimy zimę. Oczywiście tak samo jak gorące lato, kolorową jesień czy pachnącą wiosnę. Zima to piękna i radosna pora roku. Tylko teraz można jeździć na sankach, lepić bałwana, czy rzucać się śnieżkami. Tylko teraz to wszystko ma sens.

  Za oknem pięknie sypie biały puch i już nie możemy się doczekać, kiedy skończą się lekcje i ruszymy do zabawy. Ale u nas wcale nie jest nudno. Dziś np. przy pomocy pasty do zębów i brokatu, robiliśmy zimowe pejzaże. Mnóstwo zabawy z nutą miętowego zapachu.

  Uśmiechnijmy się do zimy, spójrzmy łaskawszym okiem na śpiący pod białą pierzynką krajobraz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  IIb w Muzeum Drukarstwa

  Dnia 09.01.2013 r. klasa IIb wybrała się na lekcję muzealną "Legendy warszawskie dłutkiem opowiedziane" do Muzeum Drukarstwa. Podczas zajęć dzieci poznały piękną legendę warszawską "Legenda o Syrence". Po wysłuchania opowiadania uczestnicy obserwowali pracę grafika, który wykonywał linoryt ilustrujący opowiadaną legendę. Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania grafiki linorytu i tłoczenia go na prasie, w której to czynności uczestniczyły. Na koniec otrzymały w prezencie przez siebie wykonaną odbitkę linorytu, z tekstem upamiętniającym te zajęcia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0e w Leroy Merlin

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0d w Zamku Królewskim

  07.01.2013 klasa 0D wybrała się na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, których celem było zapoznanie z legendą o Bazyliszku. Lekcji towarzyszyły krótkie zajęcia plastyczne połączone ze zwiedzaniem Zamku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mistrz Klawiatury

  Wyniki I etapu konkursu

  W dniu 14 stycznia 2013 odbył się pierwszy etap konkursu. Poziom uczestników okazał się bardzo wysoki, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkich, którzy wzięłi w nim udział.

  Laureaci I etapu to:

 • Wiktora Szadkowska - klasa 4a
 • Aleksandra Boguszewska - klasa 5c
 • Maksymilian Kowalski - klasa 6c
 • Władysław Bielski - klasa 6d
 • Karolina Lenarcik - klasa 6e
 • Osoby te wzięły udział w etapie drugim konkursu, który odbył się 21 lutego 2013 roku. Wśród uczniów naszej szkoły, biorących udział w konkursie jest trzech laureatów:

 • Karolina Lenarcik - I miejsce
 • Aleksandra Boguszewska - III miejsce
 • Maksymilian Kowalski - IV miejsce
 • Serdecznie gratulujemy


  Lekcja chemii w klasach 0b i 0c

  Dnia 15.01.2013 r. klasa 0 b i 0 c uczestniczyły w zajęciach z chemii, które przeprowadziła jedna z mam Pani dr Kinga Frąckiewicz.

  Na zajęciach z chemii dzieci dowiedziały się jak zbudowana jest najpopularniejsza cząsteczka na Ziemi - woda.

  Same z plasteliny zbudowały jej model, a następnie przeprowadziły kilka doświadczeń. Nalały wody do szklanek po brzegi i wydawałoby się, ze już więcej jej nie można dolać, a jednak dodając powoli wody, ta nie wylewała się ze szklanki lecz wybrzuszyła się ponad jej brzegi. Jest to związane z silnym przyciąganiem się cząsteczek wody na powierzchni, które tworzą "elastyczną błonkę", zwaną napięciem powierzchniowym. Dzięki istnieniu napięcia powierzchniowego wody drobne metalowe przedmioty takie jak: pineska, spinacz czy igła krawiecka mogą pływać na jej powierzchni, co oczywiście udowodniliśmy.

  Dzieci dowiedziały się również, dlaczego mydło potrzebne jest podczas mycia i obiecały, że już nie będą myły rączek sama wodą.

  Ciekawym doświadczeniem było doświadczenie z "uciekającym" pieprzem.

  Na talerz została nalana woda, nasypaliśmy trochę pieprzu, a następnie dotknęliśmy jej powierzchnie paluszkiem posmarowanym płynem do mycia naczyń. jak chcecie dowiedzieć się co się stało, koniecznie zróbcie to doświadczenie :)

  Na zakończenie zajęć zrobiliśmy apetycznie wyglądający koktajl.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zimowe plenery w IIa

  Zbliżają się ferie zimowe, aby bezpiecznie je spędzić musimy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad. Oto one:

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bezpieczne ferie! (klasy I-III)

  25 I 2013r. uczniowie z klas drugich przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek inscenizację słowno - muzyczną na temat " Bezpiecznych ferii". W wierszach i piosenkach głównymi bohaterami byli: zimowa pora roku, zabawy i sporty na śniegu. Najważniejszym tematem przedstawienia było przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowywania się w czasie śnieżnych zabaw i rozwijanie umiejętności właściwego zachowywania się w sytuacjach: kiedy uczeń zostanie świadkiem wypadku lub sam zostanie osobą poszkodowaną. Zwrócono też uwagę na przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowywania się w kontaktach z osobami nieznajomymi, bo czas ferii to radość, swoboda , ale i możliwość spotkania na swej drodze ludzi, którzy mogą zrobić dzieciom krzywdę. Pamiętajcie! O tym, czy ferie zimowe będą naprawdę udane, zdecydujecie Wy- Wasz dobry humor, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przemyślane planowanie wolnego czasu!

  Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych ferii zimowych

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel "Bezpieczne ferie" (klasy IV - VI)


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kochamy Mamę i Tatę!!! (1h)

  Co prawda WALENTYNKI, nie mają miejsca w wielowiekowej historii Polski, ale powiedzieć komuś, że się Go kocha to nic zdrożnego. Dlatego przygotowaliśmy piękne laurki, na których zakwitły kwiaty. Po jednym dla mamy i taty. Napisaliśmy samodzielnie życzenia. Zrobiliśmy dekoracje a Pani poperfumowała nasze kwiaty, by sprawiły Rodzicom jeszcze większą radość.

  Kochamy Was każdego dnia!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Eko-Walentynki 1h

  W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów czy rtęć, mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3400 ton)! Zbierajmy je więc!

  Doskonałą okazją do zbiórki baterii jest akcja pt. "Kocham recykling", organizowana w Walentynki - Dzień Zakochanych - 14 lutego w 40 miastach w całej Polsce, w tym, w Warszawie. Każdy, kto przyniesie do jednego z poniżej wymienionych miejsc zużyte baterie w dniu 14 lutego, otrzymuje lizakowe serduszko - jako podziękowanie za udział w akcji.

  Nasza klasa również wzięła udział w akcji i przedstawiciele naszej klasy udali się 14 lutego do Acherówki ul. Walerego Sławka 2, gdzie w godz.12.00 - 18.00 można było wziąć udział w akcji!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w 1c

  Dnia 12 lutego rodzice klasy 1c zorganizowali dla dzieci bal karnawałowy. W imieniu dzieci dziękuję za zaangażowanie i miłą atmosferę.

  Wychowawca klasy 1c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Zaczarowane instrumenty" w Bibliotece Skorosze (1h)

  Dnia 15 lutego 2013 roku wybraliśmy się do pobliskiej Biblioteki Skorosze na lekcję o instrumentach muzycznych. Najpierw panie wprowadziły nas w magiczny świat muzyki prezentując nam różnego rodzaju instrumenty. Porównywaliśmy ich wygląd i słuchaliśmy ich brzmienia. Nie było to dla nas trudne, bo właśnie dziś w szkole rozmawialiśmy i Fryderyku Chopinie i różnych instrumentach, które grają w orkiestrze. Panie bibliotekarki, były zachwycone naszą wiedzą i nie mogły uwierzyć, że jesteśmy dopiero w pierwszej klasie.

  Na zakończenie musieliśmy przyporządkować fotografie instrumentów do ich nazw. To zadanie również wykonaliśmy błyskawicznie. To była dla nas fantastyczna zabawa, dzięki której utrwaliliśmy sobie cały skład orkiestry symfonicznej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

  Nasza klasa pragnąc uczcić Święto Babci i Dziadka zorganizowała z tej okazji przedstawienie pt.: "Kopciuszek". W dniu 15 lutego zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne a następnie wręczyliśmy prezenty: kolorowe świeczniki dla babci i pomysłowe zakładki do książki dla dziadka. Wszyscy aktorzy utożsamili się z graną przez siebie postacią, dzięki temu przedstawienie cieszyło się ogromnym aplauzem widzów. Sztuka była o zabawnym charakterze, jednak wzruszenie towarzyszyło naszym zacnym gościom. Wzruszenie było również spowodowane faktem, iż dziadkowie mogli po raz pierwszy ujrzeć swoje wnuczęta w bardzo odpowiedzialnej roli: ucznia szkoły podstawowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rekolekcje Wielkopostne 2013 (1h)

  W dniach 18, 19 i 20 lutego 2013 roku odbyły się w kościele św. Józefa Oblubieńca rekolekcje. Ksiądz Paweł - rekolekcjonista z Białorusi bardzo pięknie opowiadał nam o Bogu oraz o tym, jak Bóg nas bardzo kocha.

  Oprócz uczestnictwa w rekolekcjach nasza klasa śpiewała podczas Mszy świętej, bo mówią, że kto śpiewa, modli się podwójnie!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel walentynkowy

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wieczorek poetycki dedykowany naszym Babciom i Dziadkom (3d)

  20 lutego klasa 3 D zaprosiła babcie i dziadków na wieczorek poetycki. Wcześniej dzieci przygotowały prace plastyczne. Wykonały inscenizację wierszy wzbogacone piosenkami i tańcem. Namalowały portrety babci i dziadka. Była miła atmosfera. Pozdrawiamy naszych gości. Klasa 3 D z wychowawcą.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 0B


  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci ale przede wszystkim dla wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen radości i wzruszeń.

  Dnia 22 lutego w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała uroczystość. Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej sali dzieci wraz ze swoja wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem.

  Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Babci i Dziadka w 0e

  Klasa 0e przygotowałaupominki dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Id w Domu Opieki


  Klasa Id w ramach pracy wolontariatu szkoły udała się do Domu Opieki, aby zaprezentować przed publicznością program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały skoczne i przepiękne piosenki. Zwieńczeniem występu były życzenia, a także przekazane zostały własnoręcznie wykonane serduszka z masy solnej. Starsi ludzie byli bardzo wdzięczni za pamięć, a w dowód wdzięczności za przyjście i występ uczniowie otrzymali słodycze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Teatrzyk w klasie Id

  W lutowy, śnieżny dzień postanowiliśmy przenieść się wszyscy w kolorowy i słoneczny świat naszej wyobraźni.

  Dzieci wykonały własnoręcznie wesołe kukiełki, które później towarzyszyły im w indywidualnych występach przed koleżankami i kolegami z klasy. Każdy miał swoją wizję przedstawienia. Zadanie to pomogło uczniom w przezwyciężaniu własnych słabości, w pokonaniu stresu przed publicznym wystąpieniem. Jednocześnie dzieci mogły miło i radośnie spędzić czas i rozwijać swoją wyobraźnię.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z nieznajomym w 1h

  W naszej szkole co roku odbywają się cyklicznie spotkania ze Strażą Miejską. Nasza klasa we wrześniu uczestniczyła w pierwszym takim spotkaniu a pod koniec lutego odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem funkcjonariusz Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy, pani Joanna Czarnecka opowiedziała nam o tym jak powinniśmy zachowywać się spotykając nieznajomego, który chce nawiązać z nami rozmowę. Przez takie właśnie spotkania utrwalamy sobie wiadomości, dzięki którym każdego dnia jesteśmy bezpieczni i potrafimy również nieść pomoc innym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  0a i 0d w Teatrze Muzycznym Roma

  26 lutego klasy 0a i 0d były w Teatrze Muzycznym Roma na widowisku familijnym " Aladyn Jr." Przedstawienie jest opowieścią o zaufaniu przyjaźni i prawdziwej miłości. Widowisko, które bawi ucząc, uczy bawiąc, a także wzrusza publiczność w każdym wieku.  Zapachniało hiacyntami w 1h

  Hiacynt ze względu na efektywne kwiaty, a zwłaszcza piękny zapach jest jedną z najpopularniejszych roślin ozdobnych. Uprawiany jest przede wszystkim w ogródkach przydomowych, gdzie zakwita zwykle w końcu kwietnia i na początku maja. W doniczkach możemy go mieć już na początku marca, dlatego też ten kwiat kojarzy się nam z Dniem Kobiet. Dlatego też i my postanowiliśmy połączyć tę uroczystość z wykonaniem tych niezwykłych kwiatów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kolorowe wycinanki 1h

  Dnia 8 marca nasza klasa wybrała się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej Dzielnicy Ursus. Tam powitały nas miłe panie i zapoznały z księgozbiorem oraz filmami, które można wypożyczać. Po obejrzeniu tych najciekawszych książek rozpoczęła się fantastyczna lekcja na temat: "Paw- barwna wycinanka". Zapoznaliśmy się z ciekawymi wierszami o wycinankach i pawiach. Prowadząca grała na pianinie a my tańczyliśmy. Później nauczyliśmy się śpiewać i grać te piosenki. To była fantastyczna przygoda.

  Kolorowy papier, śliczna wycinanka
  na tej wycinance Kasia Łowiczanka.
  Po zielonej, po trawie,
  chodzą za nią dwa pawie
  hej, hej, dwa pawie na tej wycinance.

  Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy niesamowicie kolorowe pawie, które będą zdobiły nasze domowe biurka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2a i 2b w Teatrze Capitol

  28 lutego 2013 r. klasy 2a i 2b były w Teatrze Capitol na przedstawieniu "Piotruś Pan " na podstawie powieści Jamesa Matthew Barriego.

  Lataliśmy z Piotrusiem po niebie. Bawiliśmy się z chłopcami z Nibylandii. Walczyliśmy z Kapitanem Hakiem. Słuchaliśmy bajek opowiadanych przez Wendy. A to wszystko dzięki magii teatru i cudownemu pyłkowi Dzwoneczka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Biblioteczne spotkania klasy II A "Na zielonej trawie"!!

  W piątek 8 marca, udaliśmy się do Biblioteki Publicznej na lekcję o literaturze dziecięcej. Pani czytała nam piękny wiersz o pawiu z tomiku wierszy,, Na zielonej trawie" Ewy Szelburg - Zarembiny. Potem były zajęcia ruchowe związane z tematyką wiersza, zabawa z chustą animacyjną, a następnie zajęcia plastyczne. Każde dziecko wykonało pięknego pawia. Warto korzystać z tych zajęć, bo kontakt z książką oznacza poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, umożliwia poznawanie języka literackiego, poszerza wiedzę, sprzyja skupianiu uwagi, rozwojowi wyobraźni, mowy i myślenia, rozumieniu wartości uniwersalnych np. piękna, dobra, przyjaźni i prawdy. Literatura dostarcza także treści, które wzbogacają różne formy działalności dziecka np. działania plastyczne. Utwory literackie zachęcają do zabaw w teatr i inscenizowania literatury dziecięcej, wyzwalają aktywność słowną i ekspresję. Korzystajcie z propozycji bibliotek, rozwijajcie swoje zainteresowania, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Kobiet w 2a

  Marzec wyjął grosik srebrny,
  Teraz będzie mu potrzebny.
  Do kwiaciarni marzec pobiegł,
  Kupić bukiet na święto kobiet

  Dziękujemy naszym "panom " że pamiętali o naszym święcie

  "Kobietki " z 2a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3D w Teatrze Palladium

  Klasa 3D była w Teatrze Palladium na spektaklu "Najpiękniejsze bajki baletowe". Dzieci obejrzały balet: Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Dziadek do orzechów, Czerwony Kapturek. Piękna muzyka, taniec, urok artystów oczarowały wszystkich. Po przedstawieniu było spotkanie z artystami, zdjęcia i autografy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zaczarowany świat biblioteki szkolnej (1h)

  Dnia 12 marca nasza klasa wybrała się do szkolnej biblioteki. Na wstępie powitały nas przesympatyczne panie bibliotekarki i opowiedziały nam o tym magicznym miejscu. Dowiedzieliśmy się również o zasadach obowiązujących w tym niezwykłym miejscu. Każdy z nas otrzymał swą kartę biblioteczna, dzięki której od dziś będziemy mogli wypożyczać ulubione książki. Po ślubowaniu na odpowiedzialnego czytelnika nastąpiła część najprzyjemniejsza, bo każdy z nas mógł wybrać sobie pierwszą książkę.

  My teraz bierzemy się do czytania, a Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3a w teatrze

  12 marca dzieci z klasy III a były na wycieczce w Teatrze Wielkim. Z wielkim zainteresowaniem poznawały tajemnice teatru.

  Miło było przebrać się w teatralne kostiumy i choć przez chwilę poczuć się aktorem. W końcu, to Teatr Wielki i prawdziwe stroje przygotowywane na prawdziwe spektakle.

  Czas biegł bardzo szybko i niestety nadeszła chwila pożegnania z teatrem. Opuszczaliśmy go, będąc pod ogromnym wrażeniem wielkości zarówno samego budynku, jak jego pełnego tajemnic zaplecza.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ach motyle, motyle (1h)

  Motyl jest chyba najpiękniejszym owadem na świecie. Ma niesamowicie kolorowe skrzydła i symetryczne plamki. Wykonaliśmy więc piękne, sztuczne motyle, a na prawdziwe czekamy z utęsknieniem.

  Do wykonania potrzebujemy
  - dużą drewnianą łyżkę
  - farby
  - kolorowy blok
  - po dwa takie same elementy do ozdabiania skrzydeł

  A jak wyglądają nasze cudowne owady, zobaczcie sami!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Przygotowania 1h do Niedzieli Palmowej

  Niedziela palmowa to święto, które przypada na 7 dni przed Wielką Niedzielą. W ten dzień idziemy do kościoła poświęcić palmy. Święto to uchwalono na cześć przybycia Jezusa do Jerozolimy.

  Najważniejszym akcentem w obchodach Niedzieli Palmowej są święcenia palm i uroczyste procesje z nimi. Procesje te już w IV w. obchodzili chrześcijanie w Jerozolimie, a później, w V i VI w., przyjęły się także w Kościele zachodnim, sam zaś zwyczaj święcenia gałązek zielonych, czyli palm wielkanocnych, wprowadzono do liturgii Niedzieli Palmowej w XI w. W tradycji Kościoła symbolizują one mękę, ale również triumf i zmartwychwstanie Jezusa oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej, a w tradycji ludowej są symbolem sił witalnych przyrody - corocznej odnowy roślin, zapowiedzią ich kwitnienia i owocowania.

  W całej Polsce od wieków Niedziela Palmowa jest obchodzona tłumnie i uroczyście, a z palmami, którym przypisuje się nadzwyczajne właściwości, wiążą się liczne wierzenia i zwyczaje ludowe. Najpiękniejsze i najbardziej okazałe procesje z palmami odbywają się na Kurpiach, Ziemi Sądeckiej, w okolicach Myślenic, Bochni i Wieliczki, gdzie do tej pory dzięki dorocznym konkursom na najpiękniejszą palmę, robi się palmy wysokie - często kilkumetrowe.

  Z racji, że Niedziela Palmowa już za kilka dni, poczyniliśmy przygotowania do tego święta i wykonaliśmy własne palmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zawód pizzerman w 1h

  Pizzę wszyscy uwielbiamy, ale czy wiecie jak się nazywa osoba wyrabiająca i wypiekająca pizzę??? W słowniku języka polskiego nie ma takiego słowa, ale podobno potocznie mówi się "pizzerman". Chcieliśmy to sprawdzić osobiście i wybraliśmy się do pobliskiej pizzerii.

  Udało się uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie a dodatkowo dowiedzieliśmy się trochę na temat pizzy.

  Wiemy, że ten okrągły cienki placek z drożdżowego ciasta, najlepiej wypiekać w bardzo gorącym, murowanym piecu opalanym drewnem. My na wyświetlaczu temperatury odczytaliśmy ponad 300 stopni. Na placku - co się komu zamarzy, kulinarnej inwencji nie ogranicza tu dzisiaj nic. Chociaż pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, opanowała całą Ziemię, mutując w przeróżne lokalne odmiany. Mamy więc polską wiejską z boczkiem i cebulą, mamy hawajską z ananasem i szynką, albo grecką, z fetą, tudzież turecką z kebabem. Na degustację wybraliśmy klasyczną z soczystą szynką i żółtym serem.

  Było edukacyjnie i bardzo pysznie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień kobiet w klasie 4b

  Chłopcy pamiętali . Każda z dziewczynek otrzymała kwiatek i życzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna w klasie 1a

  Dnia 15 marca klasa 1a odwiedziła po raz pierwszy Bibliotekę w Ursusie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych oraz jakie książki można wypożyczyć. Ich ciekawość wzbudziły komiksy i książki o tematyce piłki nożnej. Pani zachęcała do czytania i pokazywała propozycje ciekawych książek. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno-muzycznych zaproponowanych przez Panie pracujące w bibliotece.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  LEKCJA W TRAMWAJU - KLASA 3 F

  W piątek, 15 marca 2013 roku, nasza klasa wzięła udział w kampanii społecznej "Warszawska Linia Edukacyjna", organizowanej przez Tramwaje Warszawskie. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy na placu Narutowicza, gdzie czekał tramwaj przygotowany specjalnie dla nas. Przed wejściem do tramwaju pan motorniczy przypominał nam zasady jakich powinniśmy przestrzegać zanim do niego wsiądziemy. Szczególnie ważne zasady to: bezpieczeństwo - kiedy czekamy na tramwaj; pierwszeństwo, które mają wysiadający; kulturalne zachowanie i posiadanie ważnego biletu.

  Po wejściu do tramwaju pan motorniczy pokazał nam swoje miejsce pracy - kabinę z wieloma ciekawymi przyciskami, dowiedzieliśmy się jak prowadzić i zatrzymać tramwaj. Po tej krótkiej lekcji technicznej otrzymaliśmy kamizelki odblaskowe i rozmawialiśmy z panem policjantem o bezpieczeństwie w tramwaju. Dowiedzieliśmy się o kieszonkowcach i jak się robi "sztuczny tłok". Pan policjant powiedział nam co mamy zrobić, gdy zostaniemy sami w tramwaju i gdzie szukać pomocy.

  Kiedy tramwaj ruszył, pani ratownik z Warszawskiej Grupy Wysokościowej S12 tłumaczyła nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Na manekinie, którego nazwaliśmy "Grzechu", pokazała nam jak trzeba postępować z osobą, która straciła przytomność. Cała klasa udzielała parami pierwszej pomocy "Grzechowi" - 30 ucisków na mostku i 2 wdechy - wszyscy głośno liczyli i dopingowali początkujących ratowników. Po dobrze wykonanym ćwiczeniu otrzymywaliśmy małe, podręczne apteczki.

  W tym czasie tramwaj przejechał przez Śródmieście, Most Poniatowskiego do ronda Wiatraczna i tam zawrócił. Dojechaliśmy do Alei Zielenieckiej i przesiedliśmy się do zabytkowego tramwaju, który miał 74 lata, a w środku były drewniane siedzenia i podłogi. W kabinie motorniczego była duża kierownica i ciężki klucz do uruchamiania tramwaju. Dostaliśmy duże bilety-zakładki do skasowania w starym kasowniku z metalową rączką.

  W drodze powrotnej na plac Narutowicza patrzyliśmy na Stadion Narodowy, widzieliśmy Wisłę, duże budynki w Centrum i z uśmiechem machaliśmy do przechodniów.

  Na koniec naszej wycieczki pan motorniczy przekazał naszej Wychowawczyni tajemnicze prezenty, które dostaliśmy dopiero w szkole.

  Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Spotkanie z panem motorniczym, policjantem i panią ratownik będziemy długo pamiętać, a przejazd tramwajem przez dzielnice Warszawy - Ochotę, Śródmieście i Pragę-Południe na pewno zapamiętamy.

  Maja Kowalik

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Teatr w klasie 1a

  W ostatnim tygodniu naszej klasie towarzyszyły tematy dotyczące teatru. W ramach zajęć przygotowaliśmy przedstawienie pacynkowe. Dzieci zaangażowały się w przygotowanie pacynek wykonanych ze skarpet, dekoracji, wyboru i podziału ról. Podzieliliśmy klasę na połowę. Pierwsza część klasy była widownią, która musiała przygotować sobie bilety do teatru, drugą część klasy stanowili aktorzy biorący udział w przedstawieniu. Dzieci zdecydowały się na inscenizację bajki pt.: "Śpiąca Królewna." Bajka opierała się głównie na improwizacji uczniów, dzięki temu przedstawienie było pełne humoru i zabawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ale jaja.....świętami powiało w 1h

  Zdobienie jaj to tradycja, która przetrwała w Polsce do dziś. Różnorodna technika wymagająca często wiele zręczności przekazywana jest pokoleniom. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: kraszanki, pisanki, wyklejanki, nalepianki a nasze???? przypinanki??? cekinanki???

  Trudno nazwać ale powalający efekt równie trudno opisać. Są genialne, cudowne, bombowe..... z resztą zobaczcie proszę sami!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Symbol zdrowia i pomyślności (1h)

  Chodzenie z kurkiem po dyngusie to ludowy zwyczaj wielkanocny. W Poniedziałek wielkanocny wożono koguta (kurka) na dwukołowym wózku. Kogut, w wielu kulturach uważany za symbol Słońca i sił witalnych, symbol urodzaju, miał zapewnić zdrowie i pomyślność. Piał głośno, a efekt ten uzyskiwano dzięki temu, że wcześniej karmiony był ziarnem namoczonym w spirytusie.

  Z czasem żywego ptaka zastąpiono sztucznym: ulepionym z gliny, pieczonym z ciasta, wycinanym z deski i malowanym. Tradycyjnie wózek dyngusowy malowano na czerwono i zdobiono suszonymi źdźbłami zbóż, traw i kwiatów oraz kolorowymi wstążkami. Obecnie kogut jest ściśle związany ze świętami właśnie jako symbol zdrowia i pomyślności!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jajko Kolumba w 2d

  Jajko Kolumba

  Jajko Kolumba to układanka, uważana za wariant tangramu. Składa się z trzech trójkątów prostokątnych oraz sześciu figur o zaokrąglonych krawędziach. Takie kształty elementów pozwalają na układanie niezliczonej liczby ciekawych wzorów, najczęściej ptaków.

  A co znaczy "jajko Kolumba" w języku potocznym?

  Wyrażenia tego używamy do określenia problemu, który wydaje się być skomplikowany i trudny do rozwiązania, a w rzeczywistości wcale taki nie jest.

  Ułożyliśmy więc najpierw wzory, które już kiedyś ktoś wymyślił a później puściliśmy wodze naszej fantazji i wymyśliliśmy swoje.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dżdżownice klasy 1B

  A. Frączek "A gdyby."

  A gdyby, powiedzmy, dżdżownice
  nosiły dżinsowe spódnice?
  Wkładały buciki na szpilkach
  i nos pudrowały co chwilka?
  A gdyby smażyły kotlety?
  Sprzątały i prały skarpety?
  Lub piekły tysiące drożdżówek
  i dżemy robiły z borówek?

  Wtedy nawet król w koronie
  marzyłby o takiej żonie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zamek . (0a)

  Ten tydzień był bardzo ciekawy. Najpierw poznaliśmy cechy charakterystyczne zamku i z klocków zbudowaliśmy dwie budowle. W kolejnym dniu poznaliśmy zasady rycerza, zaprojektowaliśmy własne herby. Potem wykonaliśmy łyżkowe kukiełki, a na koniec odbył się miniturniej rycerski, po którym zostaliśmy mianowani na rycerzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanocne upominki w 1h

  Dla naszych rodziców przygotowaliśmy wspaniałe niespodzianki: koguty i pisanki. Dziś pokolorowaliśmy małe jajeczka, i wykonaliśmy świąteczne kartki. Mamy nadzieję, że sprawią radość naszej rodzinie a święta będą bardziej kolorowe.

  Wam wszystkim również życzymy wesołych i rodzinnych Świąt!!!!
  klasa 1h

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 1a

  21 marca klasa przygotowała Marzannę, aby przywitać wiosnę, a pożegnać zimę. Niestety pogoda nie wskazywała na to, że zbliża się wiosna. Postanowiliśmy wyjść jej na przeciw. Spacerowaliśmy dookoła szkoły z Marzanną i śpiewaliśmy wiosenne piosenki, aby odstraszyć zimę i przywitać upragnioną wiosnę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wspólnie wykonana Marzanna klasy Id


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwszy dzień wiosny w klasie 4b

  Choć za oknem biała zima i można było lepić bałwana, w szkole świętowaliśmy kalendarzowe nadejście wiosny. Z tej okazji odbył się apel, na którym prezentowały się żywe Marzanny. Na przekór pogodzie stroje ich były kolorowe, a buzie uśmiechnięte. Naszą klasę reprezentowała Zosia Staszewska.

  Wiosenny apel był również okazją do wręczenia dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców za sukcesy w licznych konkursach. Między innymi za Ogólnopolski Konkurs ,,Meditest" , Ogólnopolski Konkurs ,,Pozwólmy żyć zwierzętom, tam gdzie się urodziły" oraz szkolny konkurs dla klas czwartych "Cztery pory roku". Wśród nagrodzonych znalazło się 17 uczniów naszej klasy.

  21 marca był miłym dniem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Światowy Dzień Wody - Klasa 3 F

  22 marca uczniowie klasy 3 f obchodzili Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne opaski z kropelką wody. Następnie uczestniczyli w spotkaniu na temat znaczenia wody dla istnienia życia na Ziemi. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony wód przed zanieczyszczeniami, ale przede wszystkim zmiany postaw i świadomego wybierania wody do gaszenia pragnienia. Uczniowie przypomnieli sobie również rodzaje wód, stany skupienia wody oraz zjawisko krążenia wody w przyrodzie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty Wielkonocne w klasie 1a

  Zbliża się Wielkanoc, w związku z tym nasza klasa w dniu 25.03.13r. zaprosiła swoich rodziców na wspólne warsztaty, na których robiliśmy wielkanocne koszyczki. Dzieci wspólnie z rodzicami malowały i ozdabiały pisanki, śpiewały wiosenne i świąteczne piosenki. Każdy rodzic wraz ze swoim dzieckiem wykonał koszyczki wielkanocne, do których w Wielką Sobotę będzie można włożyć pokarm do święcenia. Wspólna praca była owocna i pokazała jak niewiele trzeba, aby miło i rodzinnie spędzić razem czas.

  Zapraszam do obejrzenia powstałych prac!


  Papierowe pisanki w klasie Id

  Czy malowanie jajek musi zawsze wyglądać tak samo i czy należy wykonywać je według jednego określonego wzorca? Naszym zdaniem nie. Postanowiliśmy wprowadzić w klasie małą rewolucję w tym temacie i wykonać je w inny, ale ciekawy i efektowny sposób. Jajka zastąpiliśmy balonami, które okleiliśmy gazetami i papierem. Balony należało odłożyć do wyschnięcia na dwa dni. Później dzieci według własnego pomysłu mogły ozdabiać je i malować kolorowymi farbkami. Po długich zmaganiach powstały przepiękne i kolorowe 'pisanki', które dzieci zaniosły do domu, by pokazać je swoim rodzicom.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanocne śniadanko klasy 1a

  W dniu 27 marca klasa świętowała zbliżające się Święta Wielkanocne. Całą klasą zasiedliśmy do śniadanka wielkanocnego, które miało nas wprowadzić w aurę świąt. Dzieci przyniosły smakołyki oraz piękne dekoracje w postaci rzeżuchy, baranka i kurczaczka. Każde dziecko mogło przystroić kanapkę według własnego pomysłu. Następnie zorganizowaliśmy krótki konkurs na "najpiękniej i najzdrowiej udekorowaną kanapkę". Zakończyliśmy dzień pełni nadziei i radości na nadchodzące święta, z piosenką na ustach: "Pisanki, pisanki".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanocne spotkanie klasy 4b

  W środę - ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy wielkanocne spotkanie. W przygotowaniach wzięła udział cała klasa. Na stole oprócz jajek tych naturalnych i czekoladowych znalazł się baranek, zajączek oraz ulubione przez wszystkich słodycze. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się jajkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Tego dnia mieliśmy również wiele innych okazji do świętowania. Chłopcy otrzymali spóźnione ale szczere życzenia i prezenty od dziewczynek oraz jeden z chłopców miał swoje urodziny. Życzenia i związane z nimi serdeczności wypełniły czas naszego spotkania.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwszy wiosenny spacer 1h

  Mamy już 25 marca i marzymy o promieniach słońca, wiosennej trawie, śpiewie ptaków. Dzisiejsze wychowanie fizyczne odbyło się na dworze i choć wiosna, i kalendarzowa, i astronomiczna już dawno do nas dotarła, to znaleźć jej nie możemy. Szukaliśmy, szukaliśmy i nic. Jedyne kwiaty, jakie znaleźliśmy to te, które sami narysowaliśmy na śniegu. To Ci dopiero wiosna....prawda????

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty plastyczne w klasie 3c

  W dniach 25 i 26 marca 2013 odbyły się w klasie 3c warsztaty plastyczne. Pracowaliśmy w grupach. Każdy otrzymał doniczkę, którą należało pomalować, a następnie nawoskować. Następnie uczyliśmy się używać papieru ściernego. Wycięliśmy z papierowych serwetek wzory, które przykleiliśmy do doniczki. Na samym końcu doniczki zostały polakierowane.

  Nasze doniczki są wspaniałe. Zobaczcie sami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Nowy członek klasy 1h

  Od jakiegoś czasu jest już z nami, ale nie było jakość sposobności, by ją przedstawić. Jest śliczna, błyszcząca i wszyscy uczniowie wpatrzeni są w nią, jak w obraz. Olśniewa nas nie tylko swym kolorowym image, ale również wiedzą, którą się bardzo chętnie dzieli z nami. Mowa oczywiście o naszej tablicy interaktywnej, dzięki której lekcje są jeszcze bardziej kolorowe i medialne. Tuż przed świętami, nasza pani pozwoliła trochę się pobawić i kto chciał, mógł wykonać swoją pisankę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zwierzątka z PLASTOPIANKI w klasie Id

  Plastopianka to bardzo ciekawa forma plastyczna. Nie brudzi rąk, nie przykleja się do ubrań, a pozwala przemówić naszej wyobraźni. Można z niej tworzyć min. przestrzenne figurki. My stworzyliśmy kolorowe piękne zwierzątka. Spróbujcie koniecznie, miłej zabawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsze wiosenne kwiaty (1a)

  Klasa 1a nie może doczekać się wiosny. Czekając na wiosnę przygotowaliśmy w grupach jej namiastkę w postaci plakatów. Każda grupa była odpowiedzialna za przygotowanie projektu innego gatunku kwiatów wiosennych. Były to: pierwiosnki, przebiśniegi, przylaszczki, sasanki, zawilce, krokusy. Dzieci pracowały samodzielnie w grupach, selekcjonowały wcześniej przygotowane fotografie i informacje na temat kwiatów. Oprócz tego każda grupa przygotowała krótką notatkę na temat ochrony gatunkowej tych kwiatów. Na zakończenie grupy wybrały lidera, który zaprezentował klasie projekt swojej grupy. Dzięki temu klasa zapoznała się z wyglądem kwiatów wiosennych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosna tuż, tuż.... (0b)

  Uczniowie z klasy 0b uczestniczyli w zajęciach, które dotyczyły roślin wiosennych. Poprzez takie zajęcia dzieci rozwijały swoje zainteresowania i wzbogaciły wiadomości przyrodnicze dotyczące sposobów hodowania wybranych roślin oraz dowiedziały się w jaki sposób przebiega rozwój niektórych z nich. Następnie po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na zajęcia z praktyki, na których dzieci samodzielnie mogły sadzić cebulki kwiatów, następnie doglądać je każdego dnia oraz podlewać.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Marzanna w klasie 0e

  W szkolnym konkursie na najpięknięjszą marzannę klasa 0e zajęła II miejsce.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  0b - zajęcia o promieniowaniu

  Na zajęciach poprowadzonych w marcu przez mamę Lidki, Panią Kingę dzieci miały możliwość dowiedzenia się, co to jest promieniowanie oraz zbadania jego szczególnego rodzaju - promieniowania jonizującego. To promieniowanie można zmierzyć za pomocą licznika Geigera-Müllera, co też dzieci zrobiły mierząc promieniowanie zwykłej i dietetycznej soli kuchennej oraz lawy z Wezuwiusza. Okazało się, że najbardziej promieniuje sól dietetyczna. Na zajęciach dzieci poznały również życiorys Marii Skłodowskiej-Curii, dowiedziały się, że odkryła wraz z mężem polon i rad oraz że otrzymała dwie Nagrody Nobla.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3 D - konkurs wiedzy o Mazowszu

  Dzieci z klasy 3D wykonały albumy o Mazowszu. Prezentowały swoje prace w klasie. Każdy album był inny, ciekawy i pomysłowy.

  Podsumowaniem prezentacji był konkurs wiedzy o Mazowszu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sukcesy czwartoklasistów w turnieju "Baśniomistrz"

  Uczniowie klas czwartych naszej szkoły co roku biorą udział w lubianym i popularnym konkursie dzielnicowym "Baśniomistrz", organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 11. W obecnym roku szkolnym dzieci również miały okazję wykazać się znajomością baśni i umiejętnościami polonistycznymi, starując w trzech etapach konkursu.

  Finał odbył się 26 marca 2013 r. w SP 11. Wzięło w nim udział 5 uczniów, którzy mieli za zadanie wystąpić w roli wybranej postaci baśniowej, wygłaszając kilkuminutową orację, ponadto musieli odpowiedzieć na 2 pytania komisji.


  Miło nam poinformować, że nasi finaliści osiągnęli niemały sukces! Jury nagrodziło następujących uczniów:

 • I miejsce - Łucja Tarwacka kl. 4b
 • II miejsce - Oliwia Lesińska kl. 4a, Julia Kabala kl. 4e
 • III miejsce - Piotr Wojtala kl. 4b
 • Wyróżnienie - Krystian Fabiński kl. 4a
 • Bardzo się cieszymy, laureatom zaś serdecznie gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Udział uczniów naszej szkoły w 36 Konkursie Recytatorskim
  "Warszawska Syrenka"

  Organizatorem konkursu jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Konkurs przeprowadzony był na szczeblach klasowym, szkolnym i dzielnicowym.

  Eliminacje szkolne przeprowadzono w dniach 28 lutego i 1 marca 2013 r. Wystąpiło w nich 76 uczniów z klas 0-6. Zadaniem uczniów było wygłoszenie tekstu literackiego - wiersza lub fragmentu prozy na dowolny temat (w klasach 0-3 - 1 tekst, w klasach 4-6 1 wiersz i fragment prozy lub 2 wiersze).

  Wyłoniono następujących recytatorów, którzy 5 marca 2013 r. wzięli udział w konsultacjach z aktorem w D. K. "Kolorowa", a następnie reprezentowali szkołę w eliminacjach dzielnicowych w O. K."Arsus" w dniu 27 marca 2013 r.:

  1. Jagoda Nadaj Ig
  2. Weronika Boruchalska IIa
  3. Hanna Dąbrowska IIe
  4. Maja Łućko IIf
  5. Iga Bączek IIIa
  6. Zuzanna Seweryn IIId
  7. Karolina Ostrowska IIId
  8. Jakub Bator IIIf
  9. Łucja Tarwacka IVb
  10. Marta Biernacka IVd  Dnia 5 kwietnia 2013 r. w O. K. "Arsus" odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów połączone z występem laureatów i koncertem muzycznym. Nagrodzono następujących uczniów:

  III miejsce - Iga Bączek, Łucja Tarwacka  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  W teatrze "Capitol" - klasy: 2c, 2d, 2 e, 2 f

  Spotkaliśmy się z Piotrusiem Panem, który rządził Nibylandią - Krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Z przyjemnością i ogromną radością obejrzeliśmy przedstawienie bogate w kolorowo- muzyczno - fantastyczne dialogi, piosenki i taniec w wykonaniu: Piotrusia, Wendy, Piratów i Dzieci. Zachęcamy wszystkich uczniów do przeczytania książki pt." Piotruś Pan. Piotruś i Wendy", której autorem jest Barrie James Matthew. Zapewniamy Was, że z zapartym tchem będziecie śledzić wątki: Piotrusia, Wendy, Piratów, Indian, Krokodyla oraz Dorosłych, w których zawsze drzemie tęsknota za beztroskim dzieciństwem i radosną młodością.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świat legend

  Na przełomie marca i kwietnia odbył się konkurs dla klas 3 pt.:"Świat legend". Konkurs miał na celu motywowanie uczniów do czytania legend, rozbudzanie zaintertesowań motywami legendarnymi, zachęcanie do pogłębiania wiedzy na temat legendarnych początków państawa polskiego, a także popularyzację literatury polskiej.

  Konkurs skaładał się z II etapów: klasowego i szkolnego. Zespół uczniów z poszczególnych klas, który odpowiedział bezbłędnie na postawione pytania i otrzymał maksymalną ilość punktów został zwycięzcą konkursu.

   I miejsce - klasa 3e
  • Natalia Antoniuk
  • Agnieszka Tylus
  • Aleksander Wojszko
   II miejsce - klasa 3f
  • Agata Domurat
  • Maksymilian Wrzosek
  • Jakub Świątkowski
   III miejsce - klasa3b
  • Marta Frąckiewicz
  • Oliwia Kędracka
  • Paulina Głasek

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3b - Lekcja w Muzeum Narodowym

  16.04 nasza klasa wzięła udział w lekcji muzealnej "Życie i twórczość Jana Matejki".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Segregacja śmieci w klasie 0b

  W klasie 0b odbyły się zajęcia poświęcone ekologii, a dokładniej segregacji śmieci. Celem zajęć było utrwalenie nawyku i konieczności sortowania śmieci, wyjaśnienie podstawowych haseł dotyczących sortowania śmieci (odpady, recykling, utylizacja, segregacja śmieci, surowce wtórne) oraz zapoznanie dzieci z kolorystyką kontenerów przeznaczonych na odpady. Na początku zajęć nauczyciel zapoznał dzieci z pojęciami, a następnie do przygotowanych wcześniej torebek w określonym kolorze dzieci musiały posegregować śmieci, które przyniosły z domu. Po segregacji odpadów zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej przy użyciu śmieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Centrum Nauki Kopernik-wycieczka 0b i 0c

  Dnia 18.04.2013 r. cała klasa 0b wraz z rówieśnikami z klasy 0c udała się do Centrum Nauki Kopernik. W tym fantastycznym miejscu dzieci w prosty sposób odkrywały ciekawostki przyrody. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowały wynalazkami, które zmieniają świat.

  Wycieczka przebiegła bardzo pomyślnie. Nie było osoby, której by się ona nie podobała. Miejmy nadzieje, że dzięki temu wyjazdowi w uczniach została zaszczepiona cząstka nauki i wiedzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja afrykańska w klasach 3a i 3e

  18 kwietnia uczniowie klasy III a i III e uczestniczyli w lekcji organizowanej przy współpracy biura WIRTUR. Temat lekcji był intrygujący: "Wybij rytm Ziemi, zatańcz, zaśpiewaj Kuanjama song". Uczniowie prowadzeni przez gościa z Afryki poznali kilka Afrykańskich rytmów, mięli możliwość zagrania na instrumentach i zatańczenia. Zapoznali się z elementami kultury Afrykańskich plemion oraz poznania ciekawostek z codziennego życia angolskiej wioski Kuanjama w Środkowej Afryce. Zabawa była wspaniała i wszyscy wynieśli z tej lekcji miłe wspomnienia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 1 h przed festiwalem

  Dnia 19 kwietnia 2013 roku odbyło się w naszej szkole przesłuchanie do IV Warszawskiego Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu". Nasza klasa wystąpiła z utworem "Jezus zwyciężył". Występ nasz uważamy za bardzo udany, ale czekamy na ogłoszenie wyników.

  Trzymajcie kciuki!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  Klasa 1h w wykonaniu pieśni "Jezus zwyciężył". Zapraszamy do obejrzenia filmu


  Festiwal piosenki chrześcijańskiej

  W dniu 19 kwietnia 2013 roku odbył się Szkolny Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej " Alleluja chwalmy Pana". Pieśni i piosenki o tematyce chrześcijańskiej zaprezentowało 15 podmiotów wykonawczych - zespołów i solistów z klas I-VI oraz grupa dzieci z zerówek.  Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i klas VI-VI:

  Klasy I-III

  Nagrody:

 • Zespół z Klasy Ia "Tęczowe nutki",
 • zespół z klasy I h, "Prymki",
 • "Zakręcone strumy"
 • Maja Janowska.

  Wyróżnienie:
 • Zuzanna Kaźmierska
 • Klasy IV-VI

  Nagrody:

 • Karolina Polesiak,
 • Paweł Jaroszewski
 • Zespół "Cantare


 • Laureaci wystąpili na IV Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" w dniu 7 maja 2013r.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rajd Historyczny w 1h

  Dnia 20 kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna, XXVIII edycja Rajdu Historycznego "Szlakiem Naszej Historii". Od tego roku rajd nosi imię Jana Cierlińskiego - pomysłodawcy tej imprezy popularyzującej historię dzielnic Warszawy i okolicznych gmin, którą zainicjowano ponad 25 lat temu. Podczas rajdu uczniowie naszej klasy w dwóch patrolach pieszych odwiedzili miejsca Pamięci Narodowej i ciekawe punkty historyczne w naszej gminie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rajd Historyczny w klasie 3b

  Dnia 20.04. jak co roku odbył się Rajd Historyczny. Z naszej klasy wzięły w nim udział 4 patrole.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Szlakiem Naszej Historii"

  W dniu 20 kwietnia 2013r. odbył się Rajd "Szlakiem Naszej Historii", wielu uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział. Ponadto, uczniowie z naszej szkoły w ramach rajdu pełnili dyżur przy Pomniku Szarych Szergów, który był miejscem pamięci odwiedzanym przez liczne patrole, biorące udział w rajdzie. Dyżur przy pomniku pełnili uczniowie z klas: 3C, 5B, 6C i 6D.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rajd historyczny w klasie 5c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja segregacja w klasie II F

  W dniach 23-24 kwietnia dzieci z klasy II F brały udział w lekcjach propagujących nowy sposób segregowania śmieci w ramach programu "Wspieranie edukacji ekologicznej m.st. Warszawy". Uczniowie wykonywali plakaty reklamujące nowy sposób segregacji śmieci. W czasie lekcji dzieci uzupełniały karty pracy dotyczące w/w tematu oraz promowały zachowania przyjazne środowisku naturalnemu poprzez stosowanie tych zasad w życiu codziennym. Uczniowie wspólnie ułożyli notatkę odnośnie segregacji śmieci i zapisali ją w zeszytach. Na koniec lekcji segregowaliśmy śmieci według nowych zasad (pojemniki w odpowiednim kolorze i przeznaczeniu).

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1c w Muzeum Narodowym

  Dnia 25 kwietnia 2013 roku klasa 1c pojechała do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną "Moja pierwsza wizyta w muzeum". Odwiedziliśmy także Muzeum Wojska Polskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  0b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  W dniu 25.04.2013 r. klasa 0b odbyła swoja pierwszą lekcję w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematem zajęć było "Miś przyjacielem dzieci". Na początku zajęć dzieci zostały zapoznane z tytułami książek, w których głównym bohaterem jest miś. Pani bibliotekarka przedstawiła również krótkie biografie autorów tych książek. Potem dzieci dostały kolorowanki, które musiały pokolorować według określonego kodu. Następnie w sali pani bibliotekarka wspólnie z dziećmi bawiła się w kole w różne wyliczanki. Na koniec zajęć dzieci obejrzały krótka bajkę o Kubusiu Puchatku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 5a w Teatrze Narodowym

  Dnia 25 kwietnia 2013 r. klasa 5a wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do Teatru Narodow ego.

  Zebraliśmy się przy szkole około godz. 9:20. Do teatru dojechaliśmy autobusem miejskim. Lekcja zaczęła się o godz. 11:00. Pan przewodnik oprowadzał nas po sali teatralnej i innych pomieszczeniach, opowiadając otym, jak przygotowuje się spektakl teatralny. Pokazał nam też wiele rekwizytów wykorzystywanych w przedstawieniach. Ponadto mogliśmy usiąść w loży teatralnej, która kiedyś była miejscem dla elit. Dowiedzieliśmy się również, kto to jest inspicjent i jaką rolę pełni w teatrze.

  Do Ursusa wróciliśmy około godz. 14:00. Uważam, że lekcja w teatrze była ciekawa i potrzebna. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy twórców spektakli teatralnych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Straż Miejska w klasie 0e

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  0e w bibliotece

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Segregacja śmieci w klasie 0e

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Agregacja śmieci w klasie 5a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja segregacja w klasie 5c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja "Nowe sposoby segregacji śmieci" w klasie IIa

  W dniach 22-24 kwietnia uczniowie klasy IIa uczestniczyli w lekcjach propagujących nowy sposób segregowania śmieci w ramach programu "Wspieranie edukacji ekologicznej m.st. Warszawy". Celem tej akcji jest kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów i poddawania ich recyklingowi, uświadomienie każdemu z nas jaki mamy wpływ na nasze środowisko. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z nowym sposobem segregacji odpadów, który wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2013r. Uczniowie rozwiązywali ćwiczenia w segregowaniu, sporządzono notatkę oraz zapisano ją w zeszytach. Przeprowadzono także ćwiczenia praktyczne w segregowaniu śmieci według nowych zasad do koszy w trzech kolorach. Uczniowie wykonywali również plakaty reklamujące nowy sposób segregacji śmieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Nowe sposoby segregacji śmieci" w klasie IIg

  W dniach 22-24 kwietnia uczniowie klasy II g uczestniczyli w lekcjach propagujących nowy sposób segregowania śmieci w ramach programu "Wspieranie edukacji ekologicznej m.st. Warszawy". Celem tej akcji jest kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów i poddawania ich recyklingowi, uświadomienie każdemu z nas jaki mamy wpływ na nasze środowisko. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z nowym sposobem segregacji odpadów, który wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2013r. Uczniowie rozwiązywali ćwiczenia w segregowaniu, sporządzono notatkę oraz zapisano ją w zeszytach. Przeprowadzono także ćwiczenia praktyczne w segregowaniu śmieci według nowych zasad do koszy w trzech kolorach. Uczniowie wykonywali również plakaty reklamujące nowy sposób segregacji śmieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ekologiczna rewolucja w 1h

  W tym roku czeka nas ekologiczna rewolucja: zmienią się zasady zagospodarowania śmieci. Z nowego systemu wywozu odpadów skorzystają wszyscy - i mieszkańcy, i środowisko naturalne.

  Nasza klasa w ramach programu "Wspieranie edukacji ekologicznej m.st. Warszawy" zapoznała się z nową formą segregacji.

  Podsumowaniem zaś były plakaty zachęcające do segregacji i dbania o środowisko.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja segregacja w 1B

  Pierwszaki z 1B, tak jak i inni uczniowie, niedawno zapoznały się z nowymi zasadami segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się co to jest segregacja i recykling, poznały trzy nowe kolory pojemników, a następnie wspólnie z nauczycielem segregowały odpady według nowej zasady. Wspólnie przygotowały również gazetkę informacyjną, aby o nowym sposobie dowiedzieli się także inni pracownicy szkoły oraz rodzice. Dzięki pomysłowości starszych uczniów naszej Czwórki mogły również wziąć udział w konkurencjach i zagadkowych zadaniach na temat "Akcji segregacji" zapamiętując tym samym jej hasła, a przy tym świetnie się bawić i zdobywać nagrody!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja - segregacja w klasie 6b

  Uczniowie klasy 6b aktywnie włączyli się w popularyzację nowych zasad segregacji odpadów, które będą obowiązywały od 1 lipca. Wykonali plakaty, które zostały rozmieszczone na terenie Ursusa, a także w sali nr 10, którą się opiekują. Swoją wiedzą na ten temat podzielili się również na godzinie wychowawczej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akcja segregacja w klasie 3e

  Na przełomie kwietnia - maja 2013r. klasa IIIe wzięła udział w konkursie "Akcja Segregacja", którego zadaniem było propagowanie nowego sposobu segregowania śmieci. Uczniowie wykonali plakaty dotyczące tego wydarzenia. To kilka przykładów zdjęć z wykonanymi pracami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel szkolny z okazji Dnia Ziemi

  Treści związane z zasadami segregacji odpadów oraz sposobami ich przetwarzania oraz czasu rozkładu znalazły się w scenariuszu apelu z okazji Dnia Ziemi. W trakcie apelu odbył się również pokaz mody z surowców wtórnych. Apel przygotowali uczniowie z klasy 4d i 4e.

  Liczba organizatorów: 40 uczniów

  Liczba uczestników: 1000uczniów

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Atrakcyjne zdobywanie wiedzy przez uczniów klas młodszych

  Uczniowie klasy 4b i 4a przygotowali i przeprowadzili gry i zabawy dla uczniów klas 0-3 zgodnie z zasadą starsi młodszym. Zabawy trwały od 9.40 do 14.40 przez sześć kolejnych przerw. Korytarz I piętra zamienił się w "mini centrum" nauki i zabawy. Wokół siedmiu stoisk zgromadził się tłum dzieci. Najmłodsi uczyli się nowych zasad segregacji bawiąc się i zdobywając nagrody. Pomysłodawcami gier lub zabaw edukacyjnych z odpadem w roli głównej byli uczniowie klas czwartych. Oni też byli fundatorami nagród: słodyczy, zabawek, długopisów.. Czwartoklasiści wykazali się kreatywnością, umiejętnością współpracy oraz odpowiedzialnością. Gry cieszyły się dużym powodzeniem wśród maluchów, co można było wywnioskować z długości kolejek.

  Liczba organizatorów: 40 uczniów
  Liczba uczestników: 600uczniów

  Pomysły na grę lub zabawę edukacyjną z odpadem w roli głównej.


  Małgosia i Joasia

  Gra w formie "memorów". Należało odnaleźć trzy kartoniki. Na jednym z nich był rysunek odpadu, na drugim nazwa odpadu, a na trzecim kolorowy pojemnik do którego wrzuca się dany odpad. Nagrodą były cukierki.  Julia i Zosia "Wyścig z czasem"

  Gra w parach polegała na tym, aby jak najszybciej włożyć rzeczy (odpady) rozłożone na stoliku do odpowiednich pojemników. Za najlepszy wynik dzieci dostawały nagrody: gry i zabawki.  Anastazja i Iza "Ekologiczne pudelka"

  Zabawa polegała na rozpoznaniu za pomocą dotyku przedmiotu znajdującego się w pudełku i odgadnięciu w jakim kolorze pudełka znajduje się dany przedmiot. Każde dziecko w trakcie gry miało opaskę na oczach. Wystarczyło zgadnąć kolor jednego pudełka by otrzymać nagrodę. Dla każdego uczestnika była przewidziana nagroda pocieszenia cukierki albo ciasteczka.  Lucja i Patrycja "Segreguj śmieci"

  W czasie gry należało posegregować odpady przedstawione na 17 karteczkach do trzech pojemników: czerwonego, zielonego i czarnego. Gdy dziecku udało się dobrze posegregować więcej niż 15 odpadów, dostawało nagrodę, którą samo sobie wybierało. Jeśli nie udało się, dostawało nagrodę pocieszenia, którą była zakładka.  Piotr, Piotr, Krzyś
  Gra polegała na jak najszybszym, prawidłowym posegregowaniu 17 karteczek z rysunkami przedstawiającymi różne rodzaje śmieci do pomalowanych na trzy kolory pudełek. Nagrodę w postaci długopisu, smyczy, czekoladek lub batoników otrzymywała osoba, która uzyskała powyżej 10 punktów.   Opinie organizatorów:

  • Wnioskujemy, że dzieciom się podobało, ponieważ mnóstwo młodych uczniów ustawiło się w kolejce"
  • "Nie sadziłam, że przeprowadzenie zabawy i nauczenie dzieci segregacji jest takie męczące"
  • "Gra cieszyła się dużym powodzeniem wśród maluchów, co można było wywnioskować z długości kolejki.
  • "Zorganizowanie zabawy nie było łatwe, lecz cel został osiągnięty i my, mamy nadzieję, że dzieci nauczyły się nowych zasad segregacji."
  • "Mimo popełnianych błędów, większości dzieci udawało się jednak wygrać"
  • "Bardzo dużo dzieci wracało do naszego stolika, by zagrać ponownie"
  • "Dzieci popełniały błędy. Wkładały szyby do zielonego zamiast czarnego pojemnika"
  • "Nie widziałam żadnego smutnego dziecka"
  • "To był pracowity dzień, ale jesteśmy z siebie zadowoleni"

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  Happening

  Korytarzami szkoły przeszedł barwny korowód uczniów klas czwartych i szóstych zachęcający do segregacji oraz propagujący jej nowe zasady. Przy realizacji zadania wykorzystano prace plastyczne: czarne, czerwone i zielone latawce oraz plakaty.

  Liczba organizatorów: 50 uczniów
  Liczba obserwatorów: 300 uczniów

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mozaika z korków

  Surowce wtórne posłużyły jako materiał do zapoznania uczniów i rodziców z nowymi zasadami segregacji odpadów. Z nakrętek w trzech kolorach uczniowie klasy 4b ułożyli mozaikę przedstawiającą trzy worki, wokół których umieszczono kartki z nazwą surowca, który powinien się tam znaleźć. Mozaika zdobiła hol przez dwa tygodnie. Była źródłem informacji dla wszystkich uczniów szkoły oraz rodziców i opiekunów, którzy odwiedzali szkołę.

  Liczba organizatorów zadania: 26
  Liczba obserwatorów: 1000 uczniów oraz 1000 rodziców

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zapoznanie rodziców z nowymi zasadami segregacji

  W związku ze zbliżającą się godziną otwartą dla rodziców uczniowie przygotowali wystawę prac plastycznych dotyczącą zasad nowej segregacji odpadów. Na wystawie znalazły się prace przestrzenne, plakaty i ulotki oraz mozaika z korków. Pięć uczennic z klas czwartych rozdawało ulotki rodzicom, którzy tego dnia zaplanowali spotkanie z nauczycielami.

  Wystawy prac plastycznych, tablic informacyjnych, mozaika z korków.

  Kwiecień i maj to czas naboru nowych uczniów do szkoły. Rodzice bardzo licznie odwiedzali szkołę. Oczekując w kolejce do sekretariatu interesowali się nie tylko tablicami informacyjnymi ale również pracami plastycznymi: W holu szkoły wyeksponowano wiele uczniowskich prac. Prace obejrzało około 600 nowych rodziców. Codziennie przychodzili również rodzice i opiekunowie uczniów klas 0-3 czyli około 700 rodziców.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Prace plastyczne uczniów

  Nowe zasady segregacji odpadów zostały omówione we wszystkich klasach 4-6 na lekcjach przyrody, informatyki oraz godzin wychowawczych. Na lekcjach techniki w klasach 4-5 oraz zajęciach pozalekcyjnych z przyrody, informatyki, języka polskiego, techniki i plastyki. Wytwory pracy uczniów:

 • 123 prezentacje multimedialne,
 • 200 ulotek,
 • 40 plakatów,
 • 17 gazetek w salach lekcyjnych,
 • artykuł prasowy w szkolnej gazetce "Super czwórka"
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zbiórka surowców wtórnych

  To już czwarta w tym roku zbiórka makulatury obejmująca całą społeczność szkolną. Uczniowie przez cały rok zbierają również baterie i puszki aluminiowe. Zbiórka surowców wtórnych odbywa się w ramach ogólnoszkolnego konkursu ,,Mini- Max" od ponad 10 lat.

  Liczba uczestników - 500 osób
  Ilość zebranej makulatury - 2 tony

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świat baśni w 1h

  Pod koniec kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs pt.:"Świat baśni". Naszą klasę reprezentowali: Zuzia Ch., Asia G i Mikołaj K. Konkurs nie był łatwy, ale z racji, że bardzo lubimy czytać, to był wielką przyjemnością.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kanapki w klasie 0a

  23 kwietnia przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i kulturalnego spożywania posiłków. Przynieśliśmy na zajęcia pieczywo, warzywa, wędliny, żółty ser i wspólnie wykonaliśmy wiosenne kanapki. Były bardzo smaczne

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0a w pizzerii

  W maju wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej Pizzerii Dominium. Pani opowiedziała , krótką historię o powstaniu nazwy PIZZA. Dzieci miały możliwość zobaczyć przygotowywanie pizzy przez kucharza począwszy od wyrobu ciasta do ułożenia składników na pizzy.

  Dzieciaki z niecierpliwością siedziały i czekały aż upiecze się pizza. Trwało to zaledwie 6 minut. Po napełnieniu brzuszków każdy otrzymał Dyplom z tytułem "Małego Pizzera" oraz różne gadżety.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h - plastyczne podstawy

  Do barw podstawowych należą: czerwony, żółty i niebieski. Nazywamy je tak dlatego, ponieważ nie można ich uzyskać ze zmieszania innych farb, ale z nich wywodzą się inne kolory.

  Barwy pochodne powstają ze zmieszania odpowiednio ze sobą barw podstawowych:

  żółta + niebieska = zielona
  niebieska + czerwona = fioletowa
  czerwona+żółta = pomarańczowa

  Barwy podstawowe i barwy pochodne nazywamy barwami czystymi.

  Na lekcji plastyki uczniowie klasy 1h mieli za zadanie namalować skojarzenia związane ze słuchanym utworem, używając tylko barw czystych: podstawowych i pochodnych. Poniżej prezentujemy efekty ich pracy:

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa w teatr 1h

  Wszyscy dobrze wiemy jak niesamowitym i fantastycznym miejscem dla dziecka jest teatr. Nie raz byliśmy tam z rodzicami, czy z klasą. Często podziwialiśmy aktorów i ich umiejętności. Zapragnęliśmy poczuć, jak to jest po drugiej stronie sceny. Wybraliśmy więc opowiadanie, przygotowaliśmy scenografię i kukiełki. Następnie wystawiliśmy przedstawienie. Okazało się, że to jest tak fantastyczna przygoda, że żal się z nią rozstawać. Dlatego też wymienialiśmy się na scenie i powstało jeszcze mnóstwo spontanicznych i fantastycznych spektakli.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szkoła moimi oczami - konkurs informatyczny

  "Szkoła moimi oczami" to wewnątrzszkolny konkurs informatyczny, organizowany po raz pierwszy w roku szkolnym 2012 / 2013. Polegał na stworzeniu i montażu filmu pt. "Szkoła moimi oczami" w dowolnym programie przeznaczonym do montaży filmów.

  Wszystkie dostarczone filmy wykonane były poprawnie w sposób techniczny i przedstawiały temat w bardzo interesujący sposób. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni ocenami z informatyki oraz punktami za udział w konkursie.

  Wśród laureatów konkursu znajdują się:

 • Natalia Cieślik, klasa 4a - I miejsce
 • Justyna Kałęcka, klasa 6d - II miejsce
 • Joanna Thiel, klasa 4b - III miejsce

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.


 • MOJA MAŁA WIELKA BRYTANIA

  Konkurs MOJA MAŁA WIELKA BRYTANIA rozstrzygnięty!

  I miejsce: Hania Siodłak z klasy 6a
  II miejsce: Liliana Weltrowska z klasy 5c
  III miejsce: Kamila Bożejko z klasy 6d oraz Mateusz Głowacki z klasy 6c

  wyróżnienia otrzymali: Kinga Nowakowska z klasy 6b, Kacper Dygas z klasy 5c, Michał Komar z klasy 6a oraz Jakub Jasiński z klasy 6c. Serdecznie gratulujemy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h laureatami IV Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej


  Dnia 7 maja 2013 roku zespół nasz uczestniczył w

  IV WARSZAWSKIM FESTIWALU PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "ZAUFAJ PANU"

  Pod Honorowym Patronatem
  Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

  Naszym pragnieniem jest promowanie tego, co stanowi najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka.

  Święty Paweł Apostoł pisał:

  "Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach"


  Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Prymki" na IV WARSZAWSKIM FESTIWALU PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "ZAUFAJ PANU"

  Dnia 7 maja 2013 roku zespół nasz uczestniczył w

  IV WARSZAWSKIM FESTIWALU PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "ZAUFAJ PANU"

  Pod Honorowym Patronatem
  Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

  Naszym pragnieniem jest promowanie tego, co stanowi najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka.

  Święty Paweł Apostoł pisał:

  "Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach"

  Śpiewaliśmy w dwóch kategoriach:

 • solo - Maja Janowska

 • Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu

 • zespoły - zespół wokalny "Prymki"
 • Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zakorkowana 1h

  Cały rok uczniowie naszej szkoły zbierają plastikowe nakrętki. Nasza klasa również włączyła się w ich zbieranie. Cieszy fakt, że na 26 osób w klasie, aż 18 wzięło udział w akcji. 19 maja nasza pani zrobiła podsumowanie i wręczyła wszystkim upominki.

  1. miejsce zajęli: Mikołaj K. -7993, Mateusz Ł. - 7589, Michał L. -5475
  2. miejsce należy do: Krystiana G, Karoliny Sz., Kamila D., Wiktorii M., Weroniki B. Ta grupa zebrała łącznie 11. 292
  3. miejsce: Dawid K., Mikołaj P., Mateusz Sz., Justynka L., Tomek B., Zuzia Ch., Maja Z., Kasia O., Dawid S., Tymek Z . Tej grupie udało się zebrać łącznie 6244 sztuk.

  Łącznie nasza klasa zebrał 38 593 sztuki!!!! Cieszymy się i zbieramy dalej!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza Pomoc w 1h - bo życie jest najważniejsze!

  Przez cały rok uczyliśmy się jak ważne jest ludzkie życie i jak powinniśmy postępować w trudnych życiowo sytuacjach. Dnia 20 maja na podsumowanie tego, czego się już nauczyliśmy, utrwaliliśmy sobie numery telefonów alarmowych i przystąpiliśmy do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

  Wiem, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo a później czas umiejętność pomocy. Sprawdzenie przytomności, udrożnienie dróg oddechowych, wzywanie pomocy, 30 uciśnięć klatki piersiowej czy 2 wdechy - to wszystko już wiemy. Teraz w razie trudnej sytuacji, być może będziemy mogli komuś uratować życie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święto Konstytucji 3 Maja

  W dniu 6 maja 2013r. klasy 4a i 4c przygotowały apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, czcząc tym rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji i drugiej na świecie. Uczniowie podczas apelu zaprezentowali umiejętności gry na instrumentach, wokalne i rezytatorskie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Magiczna Starówka i zielone Łazienki (1f i 1h)

  Dnia 21 maja 2013 roku klasy 1f i 1h wybrały się na wycieczkę po Warszawie. Wychodząc z założenia, że "cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie" postanowiliśmy lepiej poznać naszą piękną stolicę.

  Najpierw udaliśmy się na Starówkę, gdzie powitał nas król Zygmunt, patrząc na nas z góry. Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego, przywitaliśmy się z prześliczną Syrenką oraz spojrzeliśmy w oczy złego Bazyliszka. Wysłuchaliśmy całe mnóstwo baśni i legend.

  Po długim, słonecznym spacerze udaliśmy się na krótki odpoczynek w chłodzie niesamowicie pięknych fontann.

  Druga część naszej wycieczki, to Łazienki Królewskie. Tam przechadzając się alejkami i podziwiając tamtejsze budowle, dokarmialiśmy wiewiórki, pawie i rybki.

  Ten niesamowity dzień, pełen wrażeń, zakończył się niesamowicie apetycznymi lodami i... wróciliśmy do szkoły.

  Już czekamy na kolejny wyjazd!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z Antarktydą

  Dnia 22 maja 2013 r odbyło się w naszej - klasie II g ciekawe spotkanie z lekarzem, polarnikiem, fotografikiem i himalaistą Panem Mirosławem Wiśniewskim. Pan Mirosław opowiadał o swojej pierwszej wyprawie polarnej, która miała na celu budowę stacji badawczej im. Arctowskiego.

  - Nie było to proste, surowe warunki Bieguna Południowego utrudniały nam to zadanie. Jednak udało się. - wspomina Pan Wiśniewski. - W 63 dni 187 ludzi zbudowało stację. Radość była ogromna.

  Spotkanie było bardzo ciekawe, podsumowało naszą wiedzę z dziedziny wypraw polarnych i rozszerzyło ją o nowe wspaniałe wiadomości. Już dzisiaj marzymy o tym, aby w przyszłości móc wyruszyć na Antarktydę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  0a i 0b w Muzeum Papiernictwa

  Dn. 23.05.2013 r. klasa 0a i klasa 0b uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Papiernictwa firmy KONSTANS w Konstancinie-Jeziornie. Dzieci poznały historie papieru i papierni w Konstancinie-Jeziornie, poznały współczesne technologie produkcji papieru, a co najważniejsze mogły samodzielnie wykonać papier czerpany.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3 D w Muzeum Narodowym

  W czwartek 23 maja klasa 3 D uczestniczyła w lekcji muzealnej "Opowieści Matejkowskie".

  Dzieci poznały wielkiego malarza Jana Matejkę. Wiele wiadomości z życia artysty i jego rodziny. Na podstawie obrazów poznały historię Polski. Obrazy zachwyciły uczniów, którzy wykazali się swoją wiedzą o malarzu. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o sposobie pracy nad dziełami.

  Lekcja była bardzo ciekawa, wszyscy byli zachwyceni.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kocham Cię Mamo w 1h  Jest takie imię na świecie,


  Znane już dziecku małemu,


  To imię najdroższe - Matka,


  Najmilsze sercu każdemu,


  Mamo, kochana Mamo,


  Jak trudno mi myśl ubrać w słowa,


  By miłość Twoją wyśpiewać,


  Ludzka niezdolna jest mowa.
  Kocham Cię Mamo - nic więcej!!!!
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Matki - klasa Id

  Dzień Matki jest dniem, w którym wszystkie dzieci chcą podziękować swoim mamom za trud ich wychowania, za troskę, za wszystkie radości, za każdy spędzony razem dzień. W naszej szkole także celebrowaliśmy to ważne święto, gdyż chcemy nauczyć naszych uczniów, jak bardzo ważną wartością jest rodzina. Dzieci 28 maja zaprosiły swoje mamy na występy artystyczne, poprzez które mogły okazać im swoją miłość. Wykazały się zdolnościami aktorskimi i muzycznymi. Dzięki współpracy stworzyły razem wspaniałe widowisko. Mamy nie ukrywały wzruszenia, czuły się bardzo dumne ze swoich pociech.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy 0d i 0e konno przez Magnolię  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Słoneczna zakładka

  W lutym 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Słoneczna Zakładka" ( temat "Moja najpiękniejsza podróż"). W konkursie wzięło udział ponad 1000 młodych artystów w wieku od 5 do 19 lat z Bułgarii, Irlandii, Indonezji, Portugalii, Rumunii, Ukrainy, Włoch i z Polski.

  Organizatorami konkursu byli: Urząd Dzielnicy Ursus m.st Warszawy, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus, Zespół Szkół Nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Bułgarski Instytut Kultury.

  23 kwietnia 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Ursusie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

   Nagrodzono następujących uczniów naszej szkoły:
 • Aleksandra Sijka (kl. 2e)- I miejsce w kategorii generalnej i narodowej (grupa wiekowa 8 lat)
 • Gabriela Wiśniewska (kl. 2e)- I miejsce w kategorii generalnej i narodowej (grupa wiekowa 8 lat)
 • Szymon Siwik (kl.6a)- II miejsce w kategorii generalnej (grupa wiekowa 13 lat)
 • Wojciech Szura (kl.6d)- II miejsce w kategorii narodowej i III miejsce w kategorii generalnej (grupa wiekowa 12 lat)
 • Mateusz Koszowski (kl. 0b)- III miejsce w kategorii generalnej (grupa wiekowa 6 lat)
 • Hubert Kozłowski (kl. 2d)- III miejsce w kategorii narodowej i generalnej (grupa wiekowa 8 lat)
 • Serdecznie gratulujemy!


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pielgrzymka na Jasną Górę

  Dnia 17 maja 2013 roku dzieci, które przyjęły kilka dni wcześniej, po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa, wyruszyły na Jasną Górę.

  Wcześnie rano zbiórka przy kościele, zajęcie miejsc, modlitwa i w drogę.

  Wśród przyjaciół, rozmów i śpiewu na chwałę Panu, droga minęła szybko i bezpiecznie.

   Najpierw udaliśmy się na zwiedzanie
 • Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej
 • Bazyliki Jasnogórskiej
 • Sali Rycerskiej
 • Skarbca
 • Po odwiedzeniu najważniejszych miejsc udaliśmy się do Domu Pielgrzyma na przepyszny obiad. Następnie wróciliśmy do autokaru, by przybrać się w nasze piękne białe stroje i z czystym sercem powędrować do Maryi.

  Msza była dla nas wielkim przeżyciem, szczególnie dlatego, że Maryja zaprosiła nas do siebie tak blisko. Dziękując Maryi za Syna, za Komunię, za to, że nas zaprosiła do siebie, staliśmy tuż u Jej stóp, wpatrzeni głęboko w Jej oblicze.

  Po przyjęciu do serca Ciała Jezusa Chrystusa i błogosławieństwie było jeszcze trochę czasu na zakup pamiątek i wyruszyliśmy w drogę powrotną. I znów droga mijała z modlitwą i śpiewem na ustach. Nie zdążyliśmy się nawet zorientować, kiedy to czas minął i znów nasz autokar stał przed naszym kościołem. Pełni wzruszeń,łask i szczęścia powitaliśmy naszych kochanych rodziców.

  Wszystkim tym, którzy pomogli nam pielgrzymować - ogromne Bóg zapłać!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1c w Wilanowie

  Wyjazd klasy 1c do Wilanowa na lekcję pt. "Król ogrodnik" w ramach programu ekologicznego "Warszawa Stolicą Czystości"

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Dzień Matki" i "Dzień Ojca" w klasie 3d

  Z okazji "Dnia Matki" i "Dnia Ojca" Dzieci z klasy 3 D zaprosiły rodziców na przedstawienie baśni pt."Czerwony Kapturek" i inscenizację wierszy dla mamy i taty. Był też mini koncert na fletach, uczniowie zaśpiewali też piosenkę o mamie. Występ uczniów bardzo podobał się rodzicom.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Dzień Mamy" w klasie 2f

  28 maja w klasie II F odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowały wspaniałe przedstawienie dla swoich mam. Dowodem ich wielkiej miłości były recytowane wiersze i śpiewane piosenki, które spowodowały u niektórych mam łezki wzruszenia. Uczniowie wręczyli mamom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie został przeprowadzony konkurs dla mam "czy rozpoznam się na portrecie wykonanym przez moje dziecko?". Wszystkie mamy rozpoznały się a portrety otrzymały na pamiątkę. Po części artystycznej, dzieci zaprosiły mamy na poczęstunek składający się z przeróżnych ciast i ciasteczek. A to wszystko dla naszych kochanych Mam. Do zobaczenia za rok na podobnej uroczystości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kolorowe rybki z płyt CD - klasa 1b  Złota rybka

  W stawie pływa złota rybka,
  Bardzo zwinna, bardzo szybka.
  I ci wszyscy co ją znają
  Bardzo rybkę tę kochają,
  Bo jest dobra i wesoła
  I pomaga wszystkim zgoła.
  Kto pomocy potrzebuje
  Złotej rybki poszukuje.
  Czarodziejskie to stworzenie
  Spełni każde twe życzenie.
  Słuchajcie uważnie dzieciaki
  Warunek jest bowiem taki:
  Żeby szczęścia się nachapać
  Taką rybkę trzeba złapać!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyprawa klasy Ig do Powsina i parku linowego

  23 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Powsina. Tego dnia niebo było pochmurne, czasem pokropił deszcz - nie były to warunki na spacer i podziwianie piękna przyrody, ale na szaleństwa w parku linowym było w sam raz. Bawiliśmy się fantastycznie (co zobaczycie na zdjęciach), , polecamy wszystkim taką formę rozrywki. Jeszcze tam wrócimy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka 1a i 1b do JuraParku w Bałtowie

  24 maja klasy 1a i 1b miały okazję udać się na wycieczkę do JuraParku w Bałtowie. Pomimo iż pogoda w tym dniu nam nie dopisała, to i tak udało nam się wybrać w podróż w czasie poprzez okresy geologiczne. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Młyna, a następnie udaliśmy się na spacer prehistorycznym szlakiem. Na kolorowych tablicach rozmieszczonych wzdłuż trasy mogliśmy znaleźć informacje dotyczące rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat. Największą atrakcję jednak sprawiły nam rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości. Odwiedziliśmy także prehistoryczne oceanarium, gdzie przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Na koniec dnia zwiedziliśmy "amerykańskim schoolbusem" Bałtowskie Safari, w którym zwierzęta obserwowaliśmy w ich naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Spotkaliśmy tam jelenie Dybowskiego, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie i energiczne muflony, dostojne stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie. Po całym dniu wrażeń, zmęczeni spacerem i pogodą, ale ze wspomnieniami i pamiątkami, wróciliśmy do Warszawy, gdzie już czekali na nas z niecierpliwością kochani rodzice.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w klasie 1h

  Dnia 03 czerwca 2013 r. tuż po obchodach Dnia Dziecka, odbyły się uroczystości i w naszej szkole. Ten dzień każda klasa spędzała na sportowo. Najpierw odbyły się międzyklasowe zawody.

  Ola, Karolina, Dawid i Mikołaj zajęli II miejsce w sztafecie
  Oliwia, Justyna i Zuzia III miejsce w skokach w workach
  Mikołaj I miejsce w slalomie

  Wspaniała zabawa, super nagrody i wielkie brawa dla naszych zwycięzców.

  Po udanych zawodach poszliśmy na przepyszne, śmietankowo- truskawkowe lody!!!! Dzień był piękny, aż chciałoby się rzec "chwilo trwaj".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Park linowy - klasa Id

  Dnia 3 czerwca nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Parku Linowego. Dzieci spędziły tam czas na wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu. Taka forma spędzenia czasu zapewniła z pewnością im niezapomniane wrażenia i możliwość poczucia dreszczyku adrenaliny. Młodzi sportowcy musieli się także wykazać swoją sprawnością fizyczną. Jednak wszyscy poradzili sobie wzorowo. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wycieczki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w 2a

  Dnia 3 czerwca 2013 r. wesoło bawiliśmy się na boisku szkolnym - obchodziliśmy Dzień Dziecka. Rywalizowaliśmy ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, najlepsi z nas zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Po zmaganiach sportowych ostudziliśmy nasze emocje pysznymi lodami, które otrzymaliśmy od naszych rodziców.

  Dziękujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w 5a

  Dnia 3 czerwca klasa 5a wraz z wychowawczynią oraz z Panią Agatą Anuszkiewicz - Pycką i Panią Katarzyną Mrozińską świętowała Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie wybrali się na lody. Było pysznie!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w klasie 4b

  Poniedziałek inny niż wszystkie. Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby obserwować lub uczestniczyć w konkursie ,,Mam talent". Naszą klasę reprezentowała dwunastoosobowa grupa. Piotr oraz Zosia z Emilką w kategorii śpiew. Duet Mateusz i Jakub oraz sześcioosobowy zespół dziewczynek w kategorii taniec. Adam w kategorii manualno zręcznościowej, układał kostkę Rubika na czas. Po konkursie odbyło się spotkanie klasowe, a godzinę później wspólny wyjazd na kręgle. Przez półtorej godziny świetnie się bawiliśmy. Zabawę dopełniły przekąski. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domu, by świętować wspólnie z rodzicami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Dziecka w 3b

  Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca nasza klasa wybrała się na wycieczkę do 7 Jednostki Ratownictwa Wysokościowego na Woli. Oglądaliśmy tam specjalistyczny sprzęt, którego używają strażacy podczas akcji gaśniczych, wysokościowych i ratownictwa technicznego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień sportu w klasie 3f  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h i "Balbinkowe" przedszkolaki

  04 czerwca odwiedziły naszą szkołę dzieci z sąsiadującego przedszkola nr 200. Z racji, że to dzieci 5-cio, 6-cio letnie, to wiemy, że niektóre z nich we wrześniu powitają mury naszej szkoły. Super, że mogli już dziś przyjść i zobaczyć jaka nasza szkoła jest fajna i kolorowa.

  Najpierw mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Zasiedli w ławkach i wykonali szkolne zadanie wyklejając książeczkę o pracy leśnika. Dzieci, które potrzebowały pomocy w pracy, otrzymały ją od nas. Staraliśmy się pomagać, tłumaczyć i wskazywać, by praca szła sprawnie i dobrze.

  Kolejne zadanie to ułożenie na tablicy interaktywnej wyrazu las. Przedszkolaki zachwyciły się naszą tablicą i tym jak fajnie można na niej pracować. Z tym zadaniem również wszyscy sobie doskonale radzili.

  W nagrodę każdy otrzymał upominki i mógł wziąć udział w zabawie "komórki do wynajęcia". Zabawa była superowa.

  Na zakończenie wspólnie bawilśmy się na szkolnym placu zabaw. Wiedzieliśmy, że jesteśmy trochę starsi i musimy pomagać młodszym kolegom, dlatego nie odstępowaliśmy ich na krok. Na zdjęciach można zobaczyć jak się zaprzyjaźniliśmy i jak opiekowaliśmy się "Balbinkowymi" przedszkolakami.

  Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia we wrześniu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zielona szkoła w Mielnie

  Sprawozdanie z wycieczki do Mielna

  W dniach 20-24 maja udaliśmy się na "zieloną szkołę" do Mielna. Uczestniczyły w niej klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 6b, 6c i 6d wraz z opiekunami i animatorami. Z Warszawy wyruszyliśmy czterema autokarami około godz. 7:30. Męcząca podróż trwała 10 godz. Atrakcją był przystanek w McDonalds. Po przyjeździe do ośrodka zakwaterowaliśmy się i zapoznaliśmy się z regulaminem.

  We wtorek udaliśmy się na wycieczkę do Kołobrzegu. Zwiedziliśmy tam Muzeum Oręża Polskiego i gotycką kolegiatę, spacerowaliśmy też, podziwiając malowniczą okolicę - Park Zdrojowy, latarnię morską i molo. Następnie pojechaliśmy do Zieleniewa, gdzie przez 3 godz. bawiliśmy się w Wiosce Indiańskiej, min.: podziwialiśmy pokaz jazdy konnej, jeździliśmy na wielbłądzie, strzelaliśmy z łuku. Po powrocie do ośrodka zorganizowano nam dyskotekę.

  Środę spędziliśmy, zwiedzając najbliższą okolicę - obejrzeliśmy kościół w Mielnie, spacerowaliśmy głównym deptakiem oraz brzegiem morza. Po południu spędziliśmy czas na plaży, biorąc udział w zajęciach sportowych. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

  Kolejnego dnia wybraliśmy się na zwiedzanie Darłowa i Darłówka. Obejrzeliśmy Zamek Książąt Pomorskich i kościół, a także port. Kupowaliśmy też pamiątki. Później pojechaliśmy do Wioski Hobbitów w Sierakowie Słowieńskim, gdzie braliśmy udział w sportowych przygodach oraz wykonywaliśmy artystyczne rękodzieła. Wieczorem odbyło się pożegnalne ognisko - jedliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki.

  Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu z ośrodka, udaliśmy się na spacer nad morze. Wkrótce wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Warszawy dotarliśmy przed godz. 21:00. Wycieczka nad morze była bardzo udana. Spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, w towarzystwie przyjaciół. Pogoda na szczęście dopisała. Do Warszawy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

  Opinie uczniów:

  Kasia :Najbardziej podobało mi się to, że czas wolny mogłam spędzać z przyjaciółmi. Była bardzo miła atmosfera. Będę wspominać 2 wycieczki : do wioski Hobbitów i do Western City. :)

  Daniel :Była super zabawa i świetni animatorzy.

  Bartek:Było spoko, najlepsze Western City i gra w piłkę nożną na plaży.

  Krystian: To było coś świetnego. Każdy mógł się wygadać. No i te niezwykłe romanse . *_* :)

  Ala: Najbardziej podobało mi się, że wszyscy się bardziej zaprzyjaźnili.

  Emilka: Najlepiej będę wspominać wszystkie romantyczne wolne tańce z przystojniakami z innych klas, zabawę w "FU" i wycieczkę rowerową w wiosce Hobbitów.

  Ola: Najbardziej podobała mi się ekstremalna wycieczka rowerowa i podchody z naszą wspaniałą wychowawczynią.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zielona szkoła w Bieszczadach

  W dniach 20-24 maja udaliśmy się na wycieczkę wielodniową w Bieszczady. Uczestniczyły w niej klasy: 4e, 5c, 6a, 6e wraz z wychowawcami, opiekunami i animatorami.

  Z Warszawy wyruszyliśmy dwoma autokarami ok. godz. 8.00. Po 9 - godzinnej podróży dotarliśmy do ośrodka w Polańczyku. Po zakwaterowaniu i posiłku zorganizowano nam rejs po Jeziorze Solińskim.

  We wtorek wybraliśmy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową. Następnie zwiedzaliśmy Ustrzyki Dolne, weszliśmy też na Połoninę Wetlińską. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

  Kolejnego dnia zwiedzaliśmy okoliczne cerkwie w Komańczy oraz zabytki Sanoka i Zagórza, min. Budownictwa Ludowego. Kupowaliśmy tez pamiątki. Wieczorem znów była dyskoteka.

  Czwartek spędziliśmy, zwiedzając Zamek Kmitów w Lesku domy kamienice mieszczańskie, a także dawną Synagogę. Później pojechaliśmy do Parku Miniatur, a także do ranczo, gdzie jeździliśmy konno.

  Ostatniego dnia po krótkim spacerze po połoninach, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy, gdzie dotarliśmy około godz. 20.00.

  Mimo nienajlepszej pogody wycieczkę uważam za udaną. Panowała tam bardzo miła atmosfera. Najbardziej podobały mi się dyskoteki oraz wyjazd do cukierni "Słodki Domek", w której kupiłam sobie pyszny, słodziutki deserek.

  Kasia

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Białowieży

  W dniach 22- 24 maja uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białowieży. Podczas trzydniowego pobytu uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodniczo- Leśne, odwiedzili Rezerwat Żubrów oraz Puszczę Białowieską. Dużą atrakcją była przejażdżka ciuchcią, ognisko, hawajska dyskoteka oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka nad morze - klasa 4b

  Tygodniowy pobyt nad morzem, to czas licznych wycieczek, spacerów, zabaw na plaży i bardzo wielu innych przyjemności. Jak odpoczywali i bawili się uczniowie przedstawi nasz fotoreportaż.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zajęcia terenowe klasy 4b w ramach konkursu "Warszawskie pomniki przyrody" - maj 2013

  W ramach konkursu "Warszawskie pomniki przyrody" odwiedziliśmy jedno z drzew pomnikowych rosnące na terenie naszej dzielnicy. Po dotarciu na miejsce dokonaliśmy szczegółowej obserwacji ponad stuletniego dębu, oceniliśmy stan środowiska wokół pomnika oraz wykonaliśmy pomiary i zdjęcia zgodnie z założeniami konkursu. Notatki i wyniki posłużyły do wykonania prac albumowych. W konkursie wzięło udział sześć pięcioosobowych lub czteroosobowych zespołów, których zadaniem było opisanie trzech drzew wybranych z listy warszawskich pomników przyrody.

  Laureatami konkursu został zespół w składzie: Adam Bartos, Krzysztof Sajdakowski, Mateusz Klimek, Aryan Vays. Finalistami konkursu został zespół w składzie: Kacper Leszczyński, Mateusz Golis, Wiktor Korzycki, Piotr Jamroż, Dawid Reit.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień sportu w klasach 0

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  10 lat olimpiad

  W bieżącym roku szkolnym mija 10 lat od pierwszych olimpiad dzielnicowych organizowanych przez naszą szkołę. Przez ten czas konkursy te cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem i mobilizowały do wysiłku umysłowego wielu ambitnych uczniów i ich nauczycieli. Jesteśmy dumni, że podjęta przez nas inicjatywa zaktywizowała środowisko ursuskiej oświaty.

  Dnia 12 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4 w roku szk. 2012/13. Tego dnia gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Ursus pana Wiesława Krzemienia oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus pana Henryka Linowskiego. Na uroczystość przybyli również uczniowie i nauczyciele z ursuskich szkół.

  W X Dzielnicowej Olimpiadzie Przyrodniczej pod hasłem ,,Znane i mniej znane zwierzęta Polski" zwycięzcami zostali: Szymon Siwik (SP4) - I miejsce, Katarzyna Gawlicka (SP4), Jan Dominiczak (STO4) - ex aequo II miejsce; Katarzyna Bortniczuk (SP4), Michał Fedorowicz (SP2) i Hoang Viet Krajewski (SP4) - III miejsce.

  Laureatami X Dzielnicowej Olimpiady Historycznej pod hasłem "Powstanie Styczniowe na ziemiach polskich" zostali: Mateusz Kośla (SP11) - I miejsce; Maciej Łasek (SP4), Jowita Drozdowicz (SP11), Fryderyk Kuźma (SP11) - ex aequo II miejsce, III miejsce ex aequo -Piotr Gidziński (SP2), Milena Śliwowska (SSP4), Mariusz Żeleśkiewicz (SP11) i Szymon Siwik (SP4).

  Nagrody w VII Dzielnicowej Olimpiadzie Matematycznej pod hasłem "Rachmistrz" otrzymali: Adela Łastawiecka (SP4) - I miejsce, Ngoc Wolny (SP14) - II miejsce, Krzysztof Kania (SP11) - III miejsce.

  III Dzielnicowa Olimpiada Języka Angielskiego "All About English" adresowana była do uczniów klas młodszych. Jej laureatami zostali: Aleksandra Zając (SP4) - I miejsce, Marta Frąckiewicz (SP4) - II miejsce oraz Oliwia Kędracka (SP4) i Maksymilian Macyszyn (Montessori) - III miejsce.

  Młodsi uczniowie zmierzyli się również z niełatwymi zadaniami VI Dzielnicowego Konkursu "Mistrz Sudoku". Zaszczytny tytuł Mistrza otrzymali: Matylda Borejszo (SP4), Filip Kopyt (SP11), Mateusz Karandys (SP11) - I miejsce, Mateusz Chmieliński (SP4), Ola Sijka (SP4),Wioletta Harasimczuk (SP11), Zosia Łazeba (SP4) - II miejsce i Paweł Harciński (SP11), Aleksander Trocyk (SP11), Maja Kaczmarek (SP14), Tymon Czernek (SP4), Oliwia Kędracka (SP4), Maja Orych (SP14) - III miejsce.

  Od 10 lat w naszej dzielnicy niektóre placówki realizują program "Warszawa Stolicą Czystości. Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych". Obecnie programem objętych jest 2000 dzieci z 3 szkół i 7 przedszkoli. W roku szkolnym 2012/13 dzieci objęte programem brały udział w 7 konkursach na etapie dzielnicowym i miejskim. Były to konkursy literackie i plastyczne. Spośród licznej grupy laureatów warto wymienić zwycięzców konkursu "Nowa akcja - segregacja" na etapie miejskim - II miejsce zajął w nim Bartłomiej Miłkowski (SP4), a wyróżniono Dominikę Modrzewską (SP2) i Krystiana Bębacza (Przedszkole 418). Ponadto w konkursie "Warszawskie Pomniki Przyrody" wyróżniono grupę uczniów z naszej szkoły: Adama Bartosa, Mateusza Klimka, Krzysztofa Sajdakowskiego, Piotra Wojtalę i Aryana Vyas. Wszyscy wymienieni uczniowie odbiorą nagrody na uroczystości w Pałacu w Wilanowie w dniu 22.06.2013 r.

  Miło nam poinformować, że nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych zostały ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów, wśród których są firmy i osoby indywidualne. Serdecznie dziękujemy firmom RED i UNICONF, a także Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz Ośrodkowi Dydaktycznemu Kampinoskiego Parku Narodowego.

  Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, szczególne podziękowania składamy władzom naszej dzielnicy oraz członkom komisji konkursowych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka klasy 5C do Muzeum Sportu i Rekreacji oraz na Stadion Narodowy

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Mam talent"

  W dniu 3 czerwca w naszej szkole odbył się coroczny konkurs "Mam talent", w którym bardzo wielu uczniów wzięło udział. Konkurs został przeprowadzony, w następujących kategoriach:
  - kabaret i słowo mówione,
  - sport, - gra na instrumencie,
  - śpiew,
  oraz
  - taniec.

  Jury oceniło występy i przyznało dwadzieścia osiem wyróżnień we wszystkich kategoriach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Farma Iluzji - klasy : 2a, 2b, 2d, 2e, 2g

  Farma Iluzji jest miejscem pełnym atrakcji, dziesiątków eksponatów, ilustracji i rzeźb zaprzeczających ludzkim zmysłom. Byliśmy w Latającej Chacie Tajemnic, prawdopodobnie w jedynym na świecie budynku o takiej konstrukcji. W Muzeum Iluzji obejrzeliśmy zbiór bardzo ciekawych iluzji, w tym lustrzany korytarz i wyjątkowy pokój hollow - face. Uczestniczyliśmy w fascynującej zabawie z unoszącymi się w powietrzu plastikowymi piłeczkami. Zobaczyliśmy nierealne rzeczy w realnym świecie jak: "Niemożliwy trójkąt" czy "Lewitujący kran" - woda leci z kranu, który nigdzie nie jest podłączony. Zaglądaliśmy do "Studni nieskończoności". Czuliśmy się jak krasnoludki wśród "Mebli Olbrzyma". "Wiklinowy labirynt" zmusił nas do rozwiązywania zagadek, zaś "Pole dmuchawców" zagwarantowało nam szaleństwo bez granic. Grozę i radość zagwarantowały nam : "Grobowiec Faraona" i "Głowa na talerzu". Nie odkryjemy do końca tajemnic tego zaczarowanego miejsca, byście mogli sami pojechać na taką wycieczkę i doświadczyć fizycznie, co znaczy różnica między tym co widzimy a tym co odczuwamy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2d w Bibliotece Publicznej

  Lekcja biblioteczna była podsumowaniem zrealizowanych zajęć lekcyjnych w ramach bloku tematycznego "Poczytam Ci, Mamo". Zainteresowanie książką i czytelnictwem rozwijamy poprzez prowadzenie karty codziennego czytania, zeszytu lektur i wystawy książek w ramach ciekawych lekcji przygotowywanych przez uczniów np.: Zwierzęta Arktyki i Antarktydy, Zwierzęta żyjące w polskich lasach czy Planety Układu Słonecznego. Chcemy rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze i umiejętności zdobywania wiedzy korzystając z księgozbioru Biblioteki Publicznej. Chcemy swobodnie korzystać z księgozbioru tradycyjnego, komputerów bibliotecznych ale też z audiobooków - książek mówionych czy z płyt DVD. Obejrzeliśmy wystawę nagrodzonych prac plastycznych "Słoneczna zakładka". Wśród międzynarodowych laureatów jest praca naszego kolegi Huberta Kozłowskiego, który zajął III miejsce.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy 2c i 2f na wycieczke w Powsinie i Konstancinie

  6 czerwca klasy II "c" i II "f" pojechały na wycieczkę do Powsina i Konstancina. Wycieczkę naszą rozpoczeliśmy od zwiedzenia Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Pani przewodniczka opowiadała nam i pokazywała ciekawe i niespotykane rośliny. Dowiedzieliśmy się że jest bardzo dużo odmian sosen i możemy je rozpoznawać po obejrzeniu igiełek oraz drugiej strony gałązek. Zachwycaliśmy się pięknem kwitnących peonii, rododendronów, irysów oraz innych zgromadzonych kwiatów. O godzinie 12 dojechaliśmy do Konstancina i tam rozpoczeliśmy warsztaty dotyczące czerpania papieru. Zakłady papiernicze mają długą i ciekawą historię, pani przewodnicza opowiadała nam jak produkowano kiedyś papier oraz jak my będziemy czerpać papier. To żmudna ale bardzo ciekawa praca a efekty możemy zobaczyć na zdjęciach. Odwiedziny w Powsinie oraz warsztaty dotyczące czerpania papieru pozostaną długo w naszej pamięci. Każdy z nas wykonał 2 arkusze czerpanego papieru (motyw rośliny oraz z barwnikiem i znakiem wodnym - herb Warszawy).

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 0a w Bibliotece Publicznej

  6 czerwca klasa 0a wyruszała na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Głównym celem było zainteresowanie dzieci baśniami oraz pobudzenie ich wyobraźni. Pani bibliotekarka przypomniała co to są baśnie, czym się charakteryzują i jak zazwyczaj się zaczynają. Następnie każdy indywidualnie mógł się wykazać znajomością popularnych bajek i baśni. Na koniec tworzyliśmy wspólnie współczesną "baśń".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie ze Strażą Miejską w 1h

  W naszej szkole, jak już pisaliśmy, odbywają się cyklicznie spotkania ze Strażą Miejską.To już trzecie spotkanie w tym roku. Tym razem funkcjonariusz Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy, pani Joanna Czarnecka opowiedziała nam o tym jak powinniśmy zachowywać się podczas wypoczynku. Zbliżają się wakacje i nikt z nas tak naprawdę nie wie, co może się wydarzyć. Tak przygotowani czujemy się bezpieczniejsi, bo wiemy, jak trzeba zareagować w niektórych sytuacjach. Utrwalamy wciąż sobie, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h podczas próbnego alarmu

  Dnia 7 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole alarm przeciwpożarowy. W naszej szkole nie ma dzwonków, więc gdy tylko rozległ się dźwięk dzwonka, wiedzieliśmy, że coś się dzieje. Jest to rozkaz do natychmiastowego, pośpiesznego i zorganizowanego działania - ucieczki. Najważniejsze jest jednak to, byśmy się słuchali Pani, bo inaczej może się stać coś niedobrego. Nasza Pani zadecydowała bardzo szybko, że zostawiamy natychmiast wszystko i ustawiamy się w wyznaczonym miejscu. Mamy takie miejsce na korytarzu, w którym często zbieramy się wychodząc na jakieś inne zajęcia. Nie minęło kilka sekund, jak wszyscy byliśmy pięknie ustawieni parami. Pani przeliczyła nas i błyskawicznie udaliśmy się w stronę wyjścia. Po odejściu na bezpieczną odległość, czekaliśmy na resztę kolegów i koleżanek, którzy również opuszczali szkołę. Taki alarm uczy nas, jak ważna jest organizacja i słuchanie poleceń. I to wszystko tylko i wyłącznie dla naszego bezpieczeństwa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu "Świadomy wie, co robić z ZSEE" 1h i 2a

  Ponad 6 miesięcy temu zebrała się grupka entuzjastów, której zależało na środowisku i chciała coś z tym zrobić. Powołali więc grupę i przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Świadomy wie, co robić z ZSEE".

  Do konkursu zgłosiło się prawie 400 szkół z całej Polski.

  W skład weszli:
  Zuzanna Chmielewska 1h,
  Maja Janowska 2a,
  Mikołaj Kobyliński 1h,
  Matylda Pękalak 2a,

  opiekun: Monika Janowska.  Rywalizacja między zespołami odbywała się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Przez pól roku zdobywaliśmy punkty za kolejne zadania i wysyłaliśmy szczegółowe raporty, które były poddane ocenie, np.:
  - metryczka gminy,
  - budowa i promocja Ekozespołu,
  - diagnoza lokalnego rynku ZSEE,
  - opracowanie zasad gry,
  - wykonanie techniczne gry.

  I tu dobiegł końca I etap konkursu "Świadomy wie co robić z ZSEE", realizowanego w ramach kampanii "Elektroodpady-proste zasady" dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespoły szkolne uczestniczące w konkursie przekazały do oceny ponad 1.500 raportów cząstkowych, w tym prawie 550 z nich nadesłano ze szkół podstawowych, ponad 570 - ze szkół gimnazjalnych i ok. 400 - ze szkół ponadgimnazjalnych.

  Po wykonaniu tych wszystkich zadań okazało się, że przechodzimy do kolejnego etapu.

  Rozpoczeliśmy więc pracę nad II etapem konkursu, który wymagał zaangażowania społecznego i zorganizowania skutecznej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w formie akcji rozpowszechnionej wśród społeczności szkolnej i mieszkańców gminy.

  Należało do nas:
  - przygotowanie zbiórki elektroodpadów
  - promocja zbiórki elektroodpadów
  - przeprowadzenie zbiórki elektroodpadów

  Zaszczyceni byliśmy, kiedy to otrzymaliśmy taki list: "Rywalizacja międzyszkolna w konkursie "Świadomy wie, co robić z ZSEE" dobiegła końca. W imieniu organizatorów serdecznie gratuluję ukończenia konkursu, uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie, kreatywność, mądre i zgodne współdziałanie, a opiekunom za mentoring i pomoc okazaną młodym ludziom w odkrywaniu nowej jakości środowiska, zaś dyrekcjom szkół za wspieranie cennych inicjatyw edukacyjnych.

  Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie, w Centrum Olimpijskim, w dniu 12 czerwca 2013 r. o godz. 11:00.

  Marta Jurek
  Koordynator Konkursu"


  Wybraliśmy się z wielką przyjemnością. Podczas gali otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, koszulki, długopisy. Następnie odbył się smaczny poczęstunek i zwiedzanie Centrum Olimpijskiego. Wspaniała przygoda na chwałę naszej Planecie.

  I choć na galę przybyło mnóstwo młodzieży z całej Polski, traktowani byliśmy szczególnie. Ciasteczek, kanapeczek i soczków nam nie zabrakło, bo organizatorzy wciąż nam dogadzali. Byliśmy najmłodszą grupą, która ukończyła dwa etapy. Oprócz nas były dzieci z klas piątych, szóstych, gimnazjum i liceum. Tym większy dla nas zaszczyt, że jako jedyni reprezentowaliśmy nasz kochany Ursus!!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Muzeum Narodowe - klasa Id

  W naszej szkole staramy się zaszczepiać w młodych ludziach miłość do sztuki, do poznania jej i zrozumienia. Każdy powinien czegoś doświadczyć, coś zobaczyć, aby móc stwierdzić, czy należy to do jego kręgu zainteresowań. Szkoła pomaga w odkrywaniu, poznawaniu.

  11 czerwca 2013r. wybraliśmy się do jednego z największych muzeów w Polsce, a największego w Warszawie - do Muzeum Narodowego. Uczniowie mogli podziwiać wspaniałe wystawy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały dzieła wybitnych twórców, bo wcześniej mogły jedynie oglądać je na lekcji w podręczniku, czy w internecie. A może wśród nich jest jakiś następca Matejki i ta wycieczka pomogła mu w odkryciu swojej drogi?

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Savoir-vivre, czyli zasady dobrego wychowania - klasa Id

  Poznanie zasad Savoir-vivre, to poznanie obyczajów towarzyskich, reguł grzecznościowych. Są to dobre maniery, umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach. Taką lekcję 'znajomości życia' przeprowadziliśmy z uczniami w ramach zajęć lekcyjnych. Nauczyli się jak właściwie się prezentować, jak ubierać się w zależności od sytuacji. Poznali też zasadę podawania, nakrywania do stołu oraz dowiedzieli się jakie zachowanie jest odpowiednie w poszczególnych sytuacjach życiowych. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc oby nabyta umiejętność była pomocna w ich dalszym życiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka klasy 1g - tramwajem po Warszawie

  Dnia 12 czerwca 2013 r. wybraliśmy się w podróż tramwajem wycieczkowym po Warszawie. Z okien podziwialiśmy piękną, ale i miejscami rozkopaną, stolicę. Ruszyliśmy z Pl. Narutowicza, a na naszej drodze znalazły się m.in.: Filtry Lindleya, Politechnika Warszawska, Pałac Kultury i Nauki, Warszawskie Zoo; jechaliśmy Mostem Gdańskim oraz Mostem Śląsko Dąbrowskim, z którego roztaczał się wspaniały widok na Zamek Królewski i Stare Miasto. Organizatorką, przewodnikiem i motorniczym była mama naszego kolegi, Oskara, Pani Renata, której serdecznie dziękujemy. Wycieczka była suuuuper!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel Czytelniczy

  12 czerwca 2013 roku odbył się uroczysty apel czytelniczy pod hasłem: "Kochaj książki". W części artystycznej- inscenizacji "Noc w drukarni" wystąpili uczniowie klasy IV a oraz zespół taneczny "Atraction". Następnie nauczyciele -bibliotekarze ogłosili wyniki konkursu czytelniczego trwającego cały rok szkolny.

  Po podsumowaniu statystyk miesięcznych wypożyczeń spośród klas I-III zajęły:

 • I miejsce- klasa II g
 • II miejsce- klasa III c
 • III miejsce- klasa III a
 • Spośród klas IV-VI:

 • I miejsce - klasa V c
 • II miejsce - klasa IV d
 • III miejsce- klasa IV b
 • W konkursie indywidualnym uczniów klas I-III:

 • I miejsce - Anna Kraciuk- kl. II g
 • II miejsce - Emilia Kapelko - kl. II g
 • III miejsce - Paulina Paździerz - kl. III c
 • W konkursie indywidualnym uczniów klas IV-VI:

 • I miejsce - Milena Redak- kl. VI a
 • II miejsce - Dariusz Piwowar- kl. V c
 • III miejsce - Klaudia Wojewódzka- kl. V c
 • Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a klasy przodujące w czytelnictwie torby ze słodyczami.

  Apel przygotowały: Wiesława Winter i Joanna Szczubełek  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  DZIECIAKI SADZENIAKI - klasa 0a

  13 czerwca 2013 r. Firma Leroy Merlin zaprosiła klasę 0a do udziału w akcji DZIECIAKI SADZENIAKI. Jej celem jest zachęcanie dzieci do zainteresowania się przyrodą, a zwłaszcza ogrodnictwem. To akcja edukacyjna zorganizowana z myślą o dzieciach, którzy podczas spotkań z pracownikami działu ogród poznają wiedzę o roślinach, uczą się jak o nie dbać i jak sadzić. Każde dziecko otrzymało kwiatek, doniczkę, zestaw młodego ogrodnika i zabraliśmy się do pracy. Wszyscy uczestnicy szkółki własnoręcznie zasadzoną roślinę zabrali ze sobą do domu. Oprócz tego dzieci dostały niespodziankę - drobne upominki. Dziękujemy bardzo Pani Dorocie za miłe spotkanie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Festiwal piosenki zerówkowej

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Savoir-vivre, czyli zasady dobrego wychowania - klasa Id

  Poznanie zasad Savoir-vivre, to poznanie obyczajów towarzyskich, reguł grzecznościowych. Są to dobre maniery, umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach. Taką lekcję 'znajomości życia' przeprowadziliśmy z uczniami w ramach zajęć lekcyjnych. Nauczyli się jak właściwie się prezentować, jak ubierać się w zależności od sytuacji. Poznali też zasadę podawania, nakrywania do stołu oraz dowiedzieli się jakie zachowanie jest odpowiednie w poszczególnych sytuacjach życiowych. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, więc oby nabyta umiejętność była pomocna w ich dalszym życiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna - klasa Id

  Książki powinny od najmłodszych lat stawać się przyjacielem dzieci. W naszej szkole chcemy także zaszczepić w uczniach przekonanie, że czytanie książek może być o wiele bardziej wartościową formą spędzenia wolnego czasu, niż oglądanie telewizji. Dzięki nowym 'przyjaciołom' można poszerzać swoją wiedzę, wyobraźnię i przeżywać mnóstwo wspaniałych przygód z ich głównymi bohaterami. Na jednej z lekcji wybraliśmy się więc wszyscy na lekcję biblioteczną, na której Pani bibliotekarka starała się przekazać dzieciom te wartości oraz uczyła jak można znaleźć w bibliotece książkę, która nas zaciekawi. Wszyscy uważnie słuchali tego, co miała im Pani do przekazania i miejmy nadzieję, że każdy z nich wyniósł coś z tej lekcji dla siebie i że książki nie będą już dla nich wrogiem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Rodziny w 0b

  Dn. 18 czerwca w klasie 0b odbyła się jedna z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości - "Dzień Rodziny". Z nikim nie jest tak radośnie, jak z rodzicami. Dzieci zaprosiły rodziców w gościnne progi swojej klasy, by wspólnie spędzić czas i uczcić to wspaniałe święto. Dzieci zaprezentowały program artystyczny - dały znakomity popis swoich recytatorsko-wokalnych zdolności i umiejętności tanecznych-dzieciaki stanęły na wysokości zadania, a na twarzach rodziców można było zobaczyć dumę i uśmiech. Na koniec dzieci wręczyły upominki. Dziękujemy rodzicom za tak dużą frekwencję.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1a i 1b w gospodarstwie agroturystyczny

  Dnia 20 czerwca klasy 1a i 1b wraz z Wychowawczyniami oraz Panią Darią Wasilewską i Panią Ilona Lewandowską wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Kogutem", koło Góry Kalwarii.

  Uczniowie zwiedzali mini zoo oraz karmili i głaskali niekóre zwierzęta. Po spacerze wśród zwierząt był pyszny poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz słodyczy.

  Gospodarze pokazali, jak wykonuje się masło, które następnie było degustowane przez uczniów.

  Nie zabrakło też zabawy. Obie klasy mogły skorzystać z placu zabaw.

  Wycieczka była bardzo udana.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1h i pożegnanie "Balbinki"

  Dnia 21 czerwca zostaliśmy zaproszeni do współpracującego z nami przez rok cały Przedszkola nr 200. Spotkaliśmy się z przedszkolakami, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę, potańczyliśmy i obiecaliśmy, że na tych najstarszych czekamy po wakacjach w szkole.

  Przedszkolakom i ich Paniom życzymy udanych wakacji!!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zbliżają się wakacje (1h)

  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, bo lato już zapukało do drzwi szkoły. Odliczamy godziny zastanawiając się, gdzie w tym roku wyruszymy. Rozmawiamy o tym, jak bezpiecznie spędzić ten czas, by zdrowo i szczęśliwie wrócić za 2 miesiące do naszej szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szlak przygody w 1h

  Dnia 27 czerwca przybyła do nas grupa fantastycznych ludzi, którzy zaprezentowali nam "Szlak Przygody". Kraina Szlaku Przygody to wytoczone na mapkach, które otrzymaliśmy 870 km tras połączonych z atrakcjami turystycznymi. Położone z dala od innych pasm Góry Świętokrzyskie to obok Sudetów, najstarsze polskie góry.

  I kto by pomyślał, że na podwórku szkolnym można przeżyć przygodę??? A my Wam powiemy, że się udało. Wybraliśmy się w podróż żółtym autobusem, obozowisko musieliśmy rozbić sami, wśród dinozaurów musieliśmy skakać na jednej nodze, by nas nie usłyszały. Zabawa była super. Na zakończenie otrzymaliśmy odznaczenia podróżnika i teraz żadna podróż nam nie straszna.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zakończenie roku szkolnego

  Dnia 28 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły z radością powitali wakacje. Najpierw uroczyście pożegnano rok szkolny - podczas części oficjalnej na sali gimnastycznej nagrody otrzymali najlepsi uczniowie. Szczególne serdecznie pani dyrektor Ewa Gerełło gratulowała szóstoklasistom, którzy tego dnia nie kryli wzruszenia. Po części oficjalnej, przygotowane przez klasy szóste i trzecie, uczniowie pożegnali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

  Przed nami upragniony odpoczynek wakacyjny. Wszystkim uczniom, ich rodzicom, a także nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych, słonecznych wakacji.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Prace świetlicy szkolnej

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020