• Gratulujemy sukcesu Filipowi z 8d!

      Filip Kozioł (uczeń 8d - klasy sportowej) dostał powołanie do kadry Makroregionu złożonej z 14 najlepszych zawodników z województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. W dniach 30 maja - 2 czerwca w Spale odbędzie się Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich. Filip będzie jednym z jego uczestników.

      Celem turnieju jest wyłonienie najbardziej obiecujących młodych zawodników, którzy będą szkolić się i uczyć w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Z tej placówki wywodzi się wielu wybitnych polskich sportowców.

      Trzymajmy kciuki za powodzenie Filipa w rozgrywkach!

     • Wizyta ósmoklasistów w Auschwitz-Birkenau

      W piątek 29 kwietnia uczniowie klas ósmych odwiedzili Muzeum Auschwitz - Birkenau. Zwiedzanie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady trwało kilka godzin, jednak nasi uczniowie cały czas w pełnym skupieniu i powagą zapoznali się z historią samego obozu oraz losami ludzi, którzy tam przebywali, zginęli lub zostali wyzwoleni. Przewodnicy byli pod wielkim wrażeniem bardzo dojrzałej postawy naszej młodzieży. Po zwiedzaniu obozu odbyły się warsztaty studyjne pt. "Nie bądźcie obojętni! - przesłanie świadków Auschwitz" w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. W ich trakcie, pod okiem edukatorów, uczniowie pracowali w zespołach zapoznając się z relacjami świadków i wspólnie zastanawiali się skąd więźniowie czerpali siłę, żeby przetrwać ten traumatyczny czas. Wizyta w Auschwitz - Birkenau była dla uczniów pełnowartościowym edukacyjnym wydarzeniem, ale przede wszystkim emocjonalnym przeżyciem.

    • Eko wiosna na wybiegu
     • Eko wiosna na wybiegu

      W pierwszym Dniu Wiosny było w naszej szkole wesoło i kolorowo! Odbył się nietypowy konkurs - „Eko wiosna na wybiegu”. Chętni uczniowie zaprojektowali i stworzyli strój z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu, następnie zaprezentowali się przed publicznością na wiosennym wybiegu. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a są nimi: 

      I miejsce - Adam Sałek, Nikola Nowak, Marysia Hajto, Agata Kubiak, Maja Fedoruk, Magda Kukowska kl.6a

      Wyróżnienia:

      - Maja Świetlikowska, Zuzanna Fryczke kl.4a

      - Zuzanna Jezuit kl.1d

      - Lidia Białowicz kl.4c

      - Wiktoria Grunwald, Maja Urban kl.4c

      - Bartosz Trejda, Dominik Małecki, Filip Gągór kl.4d

      Gratulujemy!

    • Punkt Przedszkolny w DK Kolorowa dla dzieci uchodźców
     • Punkt Przedszkolny w DK Kolorowa dla dzieci uchodźców

      Poniżej znajduje się informacja o nowym punkcie przedszkolnym dla dzieci uchodźców (wersja ukraińska i fonetyczna oraz polska).

      j.ukraiński:

      ДОРОГІ БАТЬКИ!

      ВІТАЄМО ДО ДОШКІЛЬНОГО ЦЕНТР, ОРГАНІЗОВАНОГО ДЛЯ ДІТЕЙ-БІЖЕНЦІВ, ПРИ ДОМ КУЛЬТУРИ «КОЛОРОВСЬКИЙ», ВУЛИЦЯ СОСНКОВСЬКОГО, 16.

      ТОЧКА ВІДКРИТТЯ БУДЕ З ПОНЕДІЛКА ПО П’ЯТНИЦІ, 9.00 - 15.00

      ДЛЯ ДІТЕЙ 4 - 6 РОКІВ.

      НА ТОЧКІ МИ ЗАБЕЗПЕЧАЄМО: ДОГЛЯД, ЇЖУ, ПІДХОДЯЩЕ ДЛЯ ДІТЕЙ, ПРИЄМНА РОЗВАГА.

      DOROHI BATʹKY!

      VITAYEMO DO DOSHKILʹNOHO TSENTR, ORHANIZOVANOHO DLYA DITEY-BIZHENTSIV, PRY DOMU  KULʹTURY «KOLOROVSʹKYY», VULYTSYA SOSNKOVSʹKOHO, 16.

      TOCHKA VIDKRYTTYA BUDE Z PONEDILKA PO PʺYATNYTSI, 9.00 - 15.00

      DLYA DITEY 4 - 6 ROKIV.

      NA TOCHKI MY ZABEZPECHAYEMO: DOHLYAD, YIZHU, PIDKHODYASHCHE DLYA DITEY, PRYYEMNA ROZVAHA.

      fonetycznie:

      DOROHI BATʹKY!

      VITAYEMO DO DOSHKILʹNOHO TSENTR, ORHANIZOVANOHO DLYA DITEY-BIZHENTSIV, PRY DOMU  KULʹTURY «KOLOROVSʹKYY», VULYTSYA SOSNKOVSʹKOHO, 16.

      TOCHKA VIDKRYTTYA BUDE Z PONEDILKA PO PʺYATNYTSI, 9.00 - 15.00

      DLYA DITEY 4 - 6 ROKIV.

      NA TOCHKI MY ZABEZPECHAYEMO: DOHLYAD, YIZHU, PIDKHODYASHCHE DLYA DITEY, PRYYEMNA ROZVAHA.

       

      j.polski:

      DRODZY RODZICE!

      ZAPRASZAMY DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO ZORGANIZOWANEGO DLA DZIECI UCHODZCÓW W DOMU KULTURY „KOLOROWA”, UL. SOSNKOWSKIEGO 16.

      PUNKT CZYNNY BĘDZIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 9.00 – 15.00 

      DLA DZIECI 4 – 6 LAT.

      W PUNKCIE ZAPEWNIAMY: OPIEKĘ, POSIŁEK ODPOWIEDNI DLA DZIECI, FAJNĄ ZABAWĘ.

       

    • Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole
     • Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole

      Od marca w naszej szkole można będzie zgłosić dowolny problem na linii Uczeń/Nauczyciel do Rzecznika Praw Ucznia, którym została p. Anna Szumna.

      Rolą Rzecznika jest rozwiązywanie wszelkich konfliktów, sporów, przestrzeganie praw                                    i obowiązków uczennic i uczniów, a także w razie potrzeby pełnienie roli mediatora pomiędzy uczniami i nauczycielami.

      Uczniowie mogą zgłaszać naruszenie swoich praw osobiście do p. Anny lub w formie pisemnej poprzez wiadomość przekazaną do Skrzynki Rzecznika Praw Ucznia znajdującej się w Bibliotece Szkolnej (każde zgłoszenie musi być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą do której uczęszcza uczeń).

      W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu z naszym Rzecznikiem Praw Ucznia w każdy piątek w godzinach 12.00-12.45 (sala SOWA 2)!

    • Pomoc dla Ukrainy
     • Pomoc dla Ukrainy

      Szkoła Podstawowa nr 4 ogłasza zbiórkę darów dla ogarniętej wojną Ukrainy.

      Aktualna lista potrzeb:

      - żywność długoterminowa

      - opatrunki, bandaże , zestawy opatrunkowe, apteczki pierwszej pomocy, opaski uciskowe, rękawice sterylne, nożyczki do rozcinania odzieży i obuwia

      - środki do dezynfekcji (octenisept), żele na stłuczenia


      - materace dmuchane, koce, śpiwory, karimaty (w opakowaniu, nie używane)

      - power banki, ładowarki, kable różne końcówki, latarki, baterie


      - środki higieniczne (szczoteczki do zębów, pasty, żele do mycia, mydła, szampony, podpaski, tampony)

      - żywność dla dzieci, pieluchy, środki higieniczne dla dzieci.


      Artykuły można przynosić do świetlicy szkolnej (sala 20) w godz. 7.00-17.30.

      Dary będą przekazywane na bieżąco do oddziału pomocy mieszczącego się w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dzieci Warszawy 42.
      Osoby chętne mogące pomóc w transporcie darów na ul. Dzieci Warszawy zapraszamy do kontaktu poprzez Librus - Dominika Włoch, Anna Indra.
      Zebrane rzeczy zostaną przekazane organizacjom niosącym pomoc humanitarną.

      Wolontariat Szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

    • EKOLOGOPEDIA
     • EKOLOGOPEDIA

       

      Logopedzi ze Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. M. Zaruskiego w Warszawie, Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Broniewskiego w Warszawie oraz Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie zorganizowali i przeprowadzą ogólnopolską akcję edukacyjną pod tytułem – EKOLOGOPEDIA – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna.

      Głównym celem Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Ekologopedia” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki logopedycznej oraz ekologii. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do budowania wiedzy na temat logopedii oraz szeroko rozumianej ekologii. Akcja odpowiada na  potrzebę współpracy specjalistów, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wieloaspektowość pracy logopedów. Wpisuje się również w główne kierunki polityki oświatowej państwa.

      Cele szczegółowe:

      ● Wspieranie działań twórczych dzieci w różnorodnych formach  aktywności: słownej, plastycznej, muzycznej, ruchowej;

      ● Nauczanie i wdrażanie do postaw ekologicznych;

      ● Rozwijanie wyobraźni i fantazji;

      ● Stymulowanie mowy i myślenia;

      ● Kształtowanie i wzbogacanie słownictwa dziecka;

      ● Rozwijanie umiejętności wyrażania swoich uczuć i nastrojów;

      ● Współpraca logopedów na terenie całego kraju poprzez wspólną

                 wymianę doświadczeń.

      Logopedów, neurologopedów i nauczycieli, którzy chcieliby wziąć udział w akcji zapraszamy do zapisywania się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/WzocrqwzRSVga5iNA

       

      Ważne terminy:

      Zapisy do udziału w akcji: do 31 stycznia 2022 r.

      Formularz zapisu: https://forms.gle/WzocrqwzRSVga5iNA

      Czas realizacji akcji: 01.02.2022 – 30.04.2022 r.

      Termin nadsyłania prac : do 15.05.2022 r.

      Czas przesyłania certyfikatów i zaświadczeń: do 10.06.2022 r.

      Termin nadsyłania sprawozdań i ankiet ewaluacyjnych: 22 maja 2022 r. na   adres mailowy: ekologopedia@gmail.com

       

      Informacje o akcji można znaleźć również w mediach społecznościowych na stronie oraz prywatnej grupie portalu Facebook o nazwie Ekologopedia – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna.

       

      Zadania realizowane w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Ekologopedia.”

      Logopeda/Nauczyciel, biorąc udział w akcji, zobowiązuje się zrealizować przewidziane działania: stworzenie historyjki obrazkowej połączonej tematycznie z ekologią i głoskami aktualnie ćwiczonymi przez dziecko; wykonanie pomocy lub gry logopedycznej z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

       

      Akcja i jej tematyka pozwala na realizację działań w sposób kreatywny, innowacyjny zarówno w przedszkolu, jak i w szkole. Została tak przemyślana, aby podejmowane aktywności mogli z powodzeniem wykonać przedszkolacy i uczniowie.

       

      Realizację działania należy udokumentować w formie zdjęć z krótkim opisem. Zdjęcia należy dodać jako załącznik do sprawozdania z przeprowadzenia akcji w danej placówce oświatowej lub prywatnym gabinecie logopedycznym.

      Uczestników akcji zapraszamy do aktywnej wymiany doświadczeń, zrealizowanych zagadnień oraz pomysłów na specjalnie stworzonej, zamkniętej grupie na portalu społecznościowym Facebook - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Ekologopedia”.

      W ramach akcji zorganizowany będzie przegląd prac, biorących udział w akcji, pod tytułem „Ekologicznie - logopedycznie”, zamieszczony na zamkniętej grupie na portalu społecznościowym Facebook - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Ekologopedia”.

      Organizatorzy

      Współorganizator: Kamila Dudziec

       

       

                  

                                                          

       

    • Kiermasz świąteczny
     • Kiermasz świąteczny

      Dnia 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, którego organizacją zajęła się Pani Katarzyna Abramczyk – Komar, kierowniczka świetlicy szkolnej i Pani Katarzyna Dygas. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się na długo przed świętami, a brały w nim udział wszystkie Panie pracujące w świetlicy. Wiele pięknych rękodzieł wykonali również uczniowie naszej szkoły. Najmłodszym z nich pomagali zapewne rodzice, ale dzięki temu mogli w wyjątkowy sposób spędzić ten przedświąteczny czas.

      Kiermasz był doskonałą okazją do zakupu ręcznie zrobionych ozdób choinkowych, stroików oraz innych dekoracji świątecznych. Oczywiście jak na kiermasz przystało nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Każdy mógł skosztować pysznych ciast oraz rozgrzać się gorącą herbatką z pomarańczą, goździkami i innymi przyprawami korzennymi. Atmosfera była naprawdę wyjątkowa, a w prawdziwie świąteczny klimat wprowadziła nas pastorałka w wykonaniu naszej uczennicy klasy 2c - Mai Onaszkiewicz.

      W tym roku środki zebrane podczas kiermaszu przeznaczyliśmy na operację rączki ośmiomiesięcznej Michalinki. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz wspomogli naszą akcję charytatywną – serdecznie DZIĘKUJEMY! 

     • Muzyczna karta świąteczna w wykonaniu Mai z 2c

      Boże Narodzenie to szczególne, przepełnione radością i miłością, chwile w roku. Spędzamy je z najbliższymi przy dźwiękach kolęd znanych nam od dziecięcych lat. W ten magiczny, grudniowy czas społeczność Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Warszawie zaprasza w muzyczną podróż z obudzonym z zimowego snu świerszczem, który narodzonemu Dziecku grał kołysankę.

      Niech zaśpiewana przez Maję Onaszkiewicz, uczennicę kl. 2c, pastorałka stanie się zapowiedzią niezwykłych Świąt!


      Studio Inżynierska – dziękujemy za pomoc w realizacji nagrania i klipu.