• "Od obrazka do słowa"

            Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – (WIE) to projekt dofinansowania innowacyjnych projektów przygotowanych i realizowanych przez przedszkola i szkoły, dzięki któremu możliwym stało się podejmowanie niestandardowych pomysłów edukacyjnych. Priorytety WIE ustalane są co roku zgodnie z wykazem zadań priorytetowych, wśród nich pojawią się kategorie z szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. W tym roku w naszej szkole będzie realizowany projekt "Od obrazka do słowa". 

          • Informacja dotycząca utworzenia klasy czwartej – matematycznej w roku szkolnym 2024/2025

            Uczniowie do klasy matematycznej będą zakwalifikowani na podstawie wyniku testu kompetencji i zdolności matematycznych. Uczniowie, którzy posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sprawie udzielenia zezwolenia na indywidualny program nauki matematyki, mają pierwszeństwo w przyjęciu do klasy matematycznej, ale nie są zwolnieni z pisania testu. W klasie tej matematyka będzie realizowana w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Dodatkowa godzina pozwoli uczniom na głębsze poznanie treści programowych przewidzianych dla danego poziomu edukacji, a także na rozwiązywanie większej ilości zadań niestandardowych, czy też konkursowych. Oprócz podręcznika i zeszytu ćwiczeń uczniowie będą pracować w oparciu o zbiór zadań i dodatkowe materiały przygotowane przez nauczyciela. Od dzieci przyjętych do klasy matematycznej wymagane będą pracowitość, obowiązkowość i systematyczność.

            Test diagnozujący predyspozycje uczniów pod kątem uzdolnień matematycznych będzie przeprowadzony wg harmonogramu. ​​​​​

            Harmonogram rekrutacji: 

            • 8 - 12 kwietnia 2024 r. - nauczyciel koordynujący rekrutację przeprowadzi testy w klasach 3 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie;
            • 11 kwietnia 2024 r. - godzina 15.00 - przeprowadzenie testów dla uczniów chętnych spoza szkoły; 
            • 18 - 19 kwietnia 2024 r.  - przekazanie informacji rodzicom o zakwalifikowaniu się ucznia do klasy matematycznej;
            • 22 - 24 kwietnia 2024 r. - ostateczny termin złożenia potwierdzenia woli zapisu dziecka do klasy matematycznej;
            • 30 kwietnia 2024 r. - ogłoszenie ostatecznej listy uczniów zakwalifikowanych.

             

            Uwaga: Rodzice uczniów spoza szkoły zainteresowanych klasą matematyczną, proszeni są o wcześniejsze zapisanie dziecka na test za pomocą e-mail: sekretariat@sp4.warszawa.pl do dnia 8 kwietnia (włącznie). W wiadomości prosimy o podanie: imię i nazwisko ucznia oraz kontakt do opiekuna prawnego.

            Osoba odpowiedzialna za rekrutację:  nauczyciel matematyki: Mariola Adamus

            W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem dziennika Librus (dla uczniów z SP4) lub drogą elektroniczną e-mail: m.adamus@eduwarszawa.pl (dla uczniów spoza SP4).

             

          • Apel walentynkowy

            14 lutego uczniowie klas 5c i 5d przygotowali dla społeczności szkolnej apel z okazji walentynek. Były piosenki, taniec, wiersze, a nawet trochę teatru. Wszyscy bawili się znakomicie. Głównym przesłaniem uroczystości była myśl, że miłość ma wiele postaci i znaleźć ją można w drobnych gestach, życzliwości, wzajemnej pomocy, nie tylko w romantycznych uniesieniach. Pozostaje zatem powtórzyć za Adamem Mickiewiczem: Kochajmy się!

          • Świętuj z nami Dzień Kota

            Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zapraszają do wspólnej zabawy. Z uwagi na zbliżający się 17. lutego Dzień Kota, na drugim piętrze znajduje się gazetka tematyczna i.........CZARNY KOT.
            Przekonaj się czy rzeczywiście przynosi on pecha, czy to tylko zabobon?
            Zrób sobie zdjęcie z czarnym kotem!!!!!

            Do wykonania zdjęcia możesz użyć telefonu, wyjątkowo:-)

          • Apel "Bezpieczne ferie"

            12 stycznia w naszej szkole odbył się apel z okazji rozpoczynających się w poniedziałek ferii zimowych. Uczniowie klas 4a oraz 4b przestrzegali koleżanki i kolegów z innych klas przed niewłaściwymi, niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami podczas korzystania z zimowych atrakcji.

            Wszystko po to, abyśmy po dwóch tygodniach odpoczynku wrócili do szkoły wypoczęci, z uśmiechami na twarzach i bez niepotrzebnych kontuzji.

            Do zobaczenia po feriach!

          • Świąteczne warsztaty

            W warsztatach bożonarodzeniowych wzięli udział uczniowie z rodzicami uczęszczający do klasy 0c. Dzieci wraz z rodzicami dekorowały przyniesione przez siebie pierniki za pomocą lukru, pisaków spożywczych i innych jadalnych elementów ozdobnych. Warsztaty dekorowania pierników były poprzedzone występem artystycznym dzieci z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Warsztaty bożonarodzeniowe z dziećmi i rodzicami przebiegły w miłej i spokojnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Był to czas na rozmowy z dziećmi i rodzicami, na wspólną integrację.

          • Plastusiowa mama - wspomnienia o Marii Kownackiej

            Dnia 20.12.2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Mariolą Pryzwan – autorką najnowszej książki pt. „Plastusiowa mama”. Tematem wydarzenia było życie i twórczość Marii Kownackiej, a uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 1b, i 1c. Dzieci nie tylko poznały koleje życia pisarki , ale również interesujące szczegóły  z jej biografii. Cały wykład był ilustrowany zdjęciami z życia  Marii Kownackiej. Uczniowie mogli posłuchać także głosu pisarki czytającej fragmenty „ Plastusiowego pamiętnika”

          • Historia w technologii VR

            W piątek 15 grudnia w naszej szkole uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w innowacyjnej lekcji historii z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości.  W szkolnej sali gimnastycznej powstała specjalna scenografia przystosowana do pokazu z wykorzystaniem gogli VR. Uczniowie obejrzeli dwa filmy historyczne „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Dzisiejsza prezentacja była dla naszej młodzieży bardzo atrakcyjna i rozbudziła w nich ciekawość tematyką historyczną oraz nowoczesną technologią. Pokazy VR zostały zrealizowane w ramach projektu INNOWACYJNA HISTORIA - NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI, którego celem jest rozpowszechnienie wśród uczniów i nauczycieli technologii wirtualnej rzeczywistości jako skutecznych i angażujących narzędzi edukacyjnych.

          • Koncert Świąteczny

            Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się doroczny Koncert Świąteczny. Było nie tylko uroczyście, ale również niezwykle ciepło i wzruszająco. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które okraszone zostały skłaniającym do refleksji nad magią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia słowem mówionym. Serdeczna, rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom koncertu - zarówno artystom, jak i widowni, która po brzegi wypełniła salę gimnastyczną. Po części artystycznej Pani Dyrektor Ewa Gerełło złożyła życzenia bożonarodzeniowe obecnym na uroczystości. Życzliwe słowa do zebranych skierowali także: Wiceburmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rady Szkoły Agata Zwolińska.

          • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

            To wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki  i rozwijanie umiejętności czytania. 

            Uczniowie z klas pierwszych  uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych "Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej", podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o lektury i czego nie wolno robić czytając książki. 

            Po takim wprowadzeniu, dzieci w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekały, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali upominki książkowe.

          • NASZ NIEZWYKŁY GOŚĆ - STEFAN POTOCKI

            Uczniowie klasy 3 b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Stefanem Potockim, które odbyło się w naszej szkole w dniu 6 grudnia. Spotkanie z autorem przygodowej i filozoficznej książki dziecięcej i zdobycie autografu to duża radość dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę. 

            Dzieci zapoznały się z historią życia autora i jego najnowszą książką " Lilu". Książka opowiada o podróżach misia, który poszukując szczęścia i swojego miejsca na Ziemi podróżuje po Europie, aż w końcu podróży wraca do domu. Autor książki uważa, że nie należy rezygnować z marzeń, bo tak jak jego droga miodowa , to jest to droga najlepsza. Dzieci były zachwycone spotkaniem , a książka będzie dla wielu niewątpliwie  ulubioną lekturą.

             

          • Apel mikołajkowy

            Z okazji Mikołajek w środę 6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  zaprezentowały na sali gimnastycznej swoim starszym koleżankom i kolegom z klas I-III wesołe przedstawienie pełne uśmiechu i zabawy, gdzie śpiewały i recytowały wiersze.

          • Test Coopera

            Dyrekcja szkoły i nauczyciele wf dziękują Rodzicom i dzieciom za tak dużą frekwencję na Jesiennym Teście Coopera, który udało nam się wygrać.  Otrzymaliśmy bon na 3 tys.  na zakup sprzętu sportowego w Decathlonie.  Dziękujemy i zapraszamy na następną edycję wiosną 2024.