• Informacja dotycząca utworzenia w roku szkolnym 2023/2024 klasy czwartej – matematycznej

      Uczniowie do klasy matematycznej będą zakwalifikowani na podstawie wyniku testu kompetencji i zdolności matematycznych. Uczniowie, którzy posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sprawie udzielenia zezwolenia na indywidualny program nauki matematyki, mają pierwszeństwo w przyjęciu do klasy matematycznej, ale nie są zwolnieni z pisania testu. W klasie tej matematyka będzie realizowana w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Dodatkowa godzina pozwoli uczniom na głębsze poznanie treści programowych przewidzianych dla danego poziomu edukacji, a także na rozwiązywanie większej ilości zadań niestandardowych, czy też konkursowych. Oprócz podręcznika i zeszytu ćwiczeń uczniowie będą pracować w oparciu o zbiór zadań i dodatkowe materiały przygotowane przez nauczyciela. Od dzieci przyjętych do klasy matematycznej wymagane będą pracowitość, obowiązkowość i systematyczność.

      Test diagnozujący predyspozycje uczniów pod kątem uzdolnień matematycznych będzie przeprowadzony wg harmonogramu.

       

       

      Harmonogram rekrutacji : 

      • 13 - 17 marca  2023 r. - nauczyciel koordynujący rekrutację przeprowadzi testy w klasach 3 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie;
      • 20 marca 2023 r. - godzina 14.30 - przeprowadzenie testów dla uczniów chętnych spoza szkoły; 
      • 23 - 24 marca 2023 r.  - przekazanie informacji rodzicom o zakwalifikowaniu się ucznia do klasy matematycznej;
      • 27 - 28 marca 2023 r. - ostateczny termin złożenia potwierdzenia woli zapisu dziecka do klasy matematycznej;
      • 31 marca 2023 r. - ogłoszenie ostatecznej listy uczniów zakwalifikowanych.

      Uwaga:  Rodzice uczniów spoza szkoły zainteresowanych klasą matematyczną, proszeni są o wcześniejsze zapisanie dziecka na test za pomocą                                                            e-mail: sekretariat@sp4.warszawa.pl do dnia 17 marca (włącznie). W wiadomości prosimy o podanie: imię i nazwisko ucznia oraz kontakt do opiekuna prawnego.

      Osoba odpowiedzialna za rekrutację:

      nauczyciel matematyki: Edyta Deca

      W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem dziennika Librus lub drogą elektroniczną e-mail: edyta.deca.math@gmail.com

     • WOŚP w SP4

      ​​​​ 29 stycznia 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z zaprzyjaźnionym Studiem Inżynierska dołączyła do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowany w naszej szkole koncert współczesnej muzyki popularnej z licznymi licytacjami oraz innymi atrakcjami (pokaz walk oraz zabawy z Klubem Judo Panda, malowanie twarzy, dekoracje z balonów, kawiarenka z pysznymi ciastami oraz ciepłymi napojami) cieszył się powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców.

      Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, świetną zabawę, hojne licytowanie fantów oraz radosną atmosferę. Podczas trzygodzinnej zabawy zebraliśmy ponad 3000zł - to wspaniały wynik. WOŚP rozgrzewa serca!

     • Warsztaty z Edukacji Włączającej

      W naszej szkole 25 i 26 stycznia odbyły się bardzo ciekawe warsztaty z Edukacji Włączającej. Wszyscy uczestnicy w wielkim skupieniu i z zaangażowaniem poznawali świat z perspektywy osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podczas warsztatów "Kaleka czy COOL-awy" prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza uczniowie klas 7., 6., 3. oraz  4a, 4c poznali rolę psów serwisowych (Asystujących, Sygnalizujących, Przewodników i Terapeutycznych). Mieli możliwość ćwiczenia na wózkach i z laską niewidomego na torze przeszkód.  Przede wszystkim nauczyli się dostrzegać pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnością, jak pomagać, porozumiewać się i być otwartym na drugiego człowieka.

     • Gramy z WOŚP!

      SP4 i Studio Inżynierska grają razem w 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na koncert z licytacjami i innymi atrakcjami w niedzielę 29.01 w godz. 15:00-18:00.

      Gwarantujemy świetną zabawę!​​​​​​​

     • Spotkanie autorskie

      4 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Mariolą Pryzwan – autorką książek o Władysławie Broniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak autorka została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Tematem spotkania było życie i twórczość patrona naszej szkoły. Autorka podczas opowiadania gawędy o Władysławie Broniewskim  wplatała ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe, czym jeszcze bardziej skupiała uwagę słuchaczy. Było to niezwykle interesujące spotkanie.

     • Projekt edukacyjny „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja”

      W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasza szkoła dołączyła do nowego projektu edukacyjnego. „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” to nowy program edukacyjny Fundacji Veolia Polska i Fundacji V4Sport, oparty o ideę integracji językowo-kulturowej poprzez ruch.

      Program ma na celu integrację dzieci uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz wsparcie nauczycieli, dzięki zapewnieniu nowoczesnych i kompleksowych materiałów edukacyjnych. Korzystając z dedykowanej platformy „Akademii Krokieta i Lamy” uczniowie nie tylko świetnie się bawią i ćwiczą, ale również utrwalają wiedzę z wielu dziedzin. Biorąc udział w konkursach Akademii zdobywają także sportowe nagrody! Udało się to w grudniu klasie 2d.

      ​​​​​​

     • Akcja "Zima w Mieście"

      Zapis dziecka do tegorocznej akcji "Zima w Mieście" w elektronicznym systemie zgłoszeń odbywa się w terminie od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 do 15 stycznia 2023 r. - zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego i w oparciu o szczegółowy harmonogram. 

      Wszelkie informacje oraz rejestracja są dostępne na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      W naszej szkole nie będzie organizowana akcja "Zima w Mieście".

       

      Terminy akcji "Zima w mieście" w 2023 r.  w Ursusie

      13.02-17.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 360 i nr 2

      20.02-24.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 382 i nr 11

     • Rozdanie nagród w konkursach szkolnych

      W dniu 22 grudnia rozdano nagrody w konkursach:

      - plastycznym "Dekoracje bożonarodzeniowe- sztuka rodzinna" organizowanym przez świetlicę szkolną,

      - plastycznym na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową dla klas 4-8,

      - matematycznym "60 zadań na 60-lecie szkoły".

      Wszystkim zwycięzcom bardzo gratulujemy, a szczegółową ich listę można znaleźć w ogłoszeniach w librusie.

     • Teledysk "Pierwsza gwiazda"

      Teledysk promujący płytę "Wspólne kolędowanie".

      Utwory na płytę nagrali Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie pod kierunkiem p. Joanny Zambroń i p. Małgorzaty Kołacińskiej. Płyta w całości powstała w Studio Inżynierska, w wyjątkowo przyjaznym studiu nagrań. 

      Zapraszamy do wyczekiwania z nami pierwszej gwiazdki, to już niedługo...

     • Koncert Świąteczny

      14 grudnia w Ośrodku Kultury Arsus odbył się Koncert Świąteczny naszej szkoły. W tym roku tradycyjne wspólne kolędowanie miało szczególną oprawę, świętujemy bowiem 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. Było uroczyście,  ale też ciepło i wzruszająco. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które znalazły się na wydanej w tym roku jubileuszowej płycie "Wspólne kolędowanie", której koordynacją zajęły się p. Joanna Zambroń i p. Małgorzata Kołacińska.

      Pełną po brzegi salę wypełnił razem z muzyką magiczny duch świąt. Publiczność reagowała entuzjastycznie, a i ocieranych ukradkiem łez nie brakowało. Przypomnieliśmy sobie, jak jednoczącą moc mają Święta Bożego Narodzenia i jak wspaniale jest wspólnie przeżywać wzruszenie. Nasza sześćdziesięciolatka może być dumna z tak utalentowanego zespołu. Pani Dyrektor Ewa Gerełło podziękowała szczególnie osobom zaangażowanym w powstanie jubileuszowego krążka. Świąteczne życzenia wszystkim zebranym składali: Ksiądz Dziekan Zbigniew Sajnóg, Wiceburmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rady Szkoły Izabela Limanowska.

     • Warsztaty naukowe

      12 i 13 grudnia odbył się drugi warsztat dla klas V, VI i VII z cyklu "Kreatywnie i efektywnie o naukach przyrodniczych - warsztaty dla młodych warszawiaków" realizowanych przez Fundację Sofijkę. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z postacią Pawła Strzeleckiego - badacza Australii oraz geologii.