-


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Dnia drugiego września 2013 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny.

Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Edyta Gawlicka, pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos szczególnie serdecznie powitali uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Przedstawiono również nauczycieli i wychowawców, którzy będą nas wspierać, uczyć i wychowywać przez cały rok.

Ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności było otwarcie Szkoły Filialnej przy ul. Konińskiej, w której będą się uczyć pięciolatki, sześciolatki i siedmiolatki. Za wszystkie maluchy trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia w naszej "czwórce".

Wakacje były bardzo piękne i radosne, ale cieszymy się już z powrotu do naszej kochanej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Basen w 2h

Jak co roku uczniowie klas drugich, w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczęszczają na basen. W tym roku nasza klasa rozpoczęła naukę pływania i choć wiemy jak początki są trudne, czas minął szybko i przyjemnie, i nauczyliśmy się już sporo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KLASA II F NA BASENIE

No i doczekaliśmy się. Pierwsze zajęcia na basenie mamy już za sobą i bardzo się z tego cieszymy. Pływanie jest jednym ze sportów wszechstronnie rozwijających organizm. Mamy nadzieję, że zajęcia na basenie pomogą nam opanować sztukę pływania oraz przełamać lęk przed głęboką wodą. Pod czujnym okiem instruktorów, będziemy mogli doskonalić swoje umiejętności. Na razie wychodzi nam to całkiem nieźle. W nagrodę za świetną współpracę z naszymi instruktorami, mieliśmy nawet czas na relaks w jacuzzi:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wspomnienia wakacyjne klasy 2a

Rozpoczęła się szkoła a razem z nią zaczęły się obowiązki. Warto jednak czasem powrócić myślami do wakacji. Z takim zamiarem postanowiliśmy wykonać POCZTÓWKI Z WAKACJI, które na moment przeniosły nas w góry, nad morze i na Mazury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


WYPRAWA PRZYRODNICZA Z LUPAMI - KLASA IF

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

W tym celu została zorganizowana lekcja z lupami.

W słoneczny, wrześniowy dzień wyruszyliśmy w drogę samodzielnych doświadczeń i poszukiwań. Dzieci miały możliwość zaobserwować zmiany, jakie zaszływ przyrodzie - zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na krzewach i drzewach, fruwające nasiona, nitki babiego lata. Korzystając z lupy mogły obserwować mieszkające w naszym ogrodzie owady i rośliny. Każdy znalazł coś zajmującego. Jedni obserwowali pracę pająka, inni szukali korników w drzewie lub zachwycali się znalezioną biedronką. Dzieci obserwując i ucząc się jednocześnie wspaniale się bawiły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


O zasadach ruchu drogowego w klasie II F

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego. Wiedzą o tym nie tylko dorośli, ale również dzieci. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! Musimy na siebie uważać, aby bezpiecznie dojść do szkoły, a później wrócić do domu. W tym celu na dzisiejszej lekcji przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się w pobliżu niej. Znamy już dużo znaków drogowych, wiemy przed czym ostrzegają i o czym informują. Wiemy również, dlaczego zostały umieszczone w konkretnych miejscach. Teraz tylko trzeba ich bezwzględnie przestrzegać, aby codziennie bezpiecznie przebyć drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zasady ruchu drogowego w 2h

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne są zasady ruchu drogowego. Nasza klasa miała okazję utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach, biorąc udział w niecodziennym spotkaniu. Przybyli do nas funkcjonariusze Portu Lotniczego Warszawa i razem przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa, o zapinaniu pasów bezpieczeństwa (dziecko do lat 12, poniżej 150cm wzrostu).

Dzięki scenkom sytuacyjnym, wiemy co się dzieje z dzieckiem, podczas wypadku, przy zapiętych pasach i bez pasów.

Wiemy również, że:
- Jednię można przekraczać tylko w wyznaczonym do tego miejscu (zebra, światła).
- Nie można wychodzić na jezdnię zza autobusu.
- Nie można bawić się na jedni, ani w jej pobliżu.
- Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy przede wszystkim od nas samych.

Wiemy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo!!!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świat pod lupą w klasie 1g


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Festwial szkół i przedszkoli

W dniu 21.09.2013 odbył się w Parku Czechowickim "Festiwal szkół i przedszkoli".

Nasza szkoła przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy.

Wiedząc, że malowanie na ścianie to duża pokusa dla malucha, postawiliśmy bajeczne domki, na ścianach których dzieci mogły tworzyć swoje niepowtarzalne rysunki.

Nieopodal domków stanęło przepiękne drzewo, na którym najmłodsi przyczepiali listki z redagowanymi przez siebie napisami.

Dzieci malowały kolorowymi farbami na specjalnie przygotowanych tablicach. Tak powstało niepowtarzalne graffiti. Miały również możliwość kolorowania pastelami "drogi radości".

Na stanowisku malowania twarzy ozdabialiśmy dziecięce buzie według wzorów i pomysłów naszych milusińskich.

Największym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie dzieci samodzielnie robiły ogromne bańki mydlane, które unosiły się wysoko na wietrze i zachwycały wszystkich mieniącymi się kolorami.

Wszyscy mogliśmy podziwiać bardzo piękny występ naszych uczniów na scenie.

Zespół Taneczny Attraxion pod kierunkiem instruktora pani Alicji Żołądkiewicz zaprezentował się w choreografii "Summer time" oraz w układzie do repertuaru Kabaretu OT.TO "Świetna książka". Układy tworzyły wspólnie tancerki wraz z panią choreograf Alicją Żołądkiewicz.

Zespół występuje od kilku lat na licznych imprezach szkolnych i pozaszkolnych oraz na konkursach tanecznych. Kilkakrotnie był uczestnikiem "Asteriady".

Zespół Muzyczny "Cantare" zaprezentował dwie piosenki : "Blues bujany" z repertuaru Majki Jeżowskiej i utwór "Dłonie". Opiekunem Zespołu jest pani Małgorzata Kołacińska.

Zaspół Cantare oprócz częstych występów na scenie szkolnej uczestniczył również w wielu konkursach i festiwalach, między innymi w Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" i Konkursie Piosenki "Tulipanada".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3B w Centrum Nauki Kopernik

25 września uczniowie klasy 3b byli w Centrum Nauki Kopernik. Bardzo aktywnie i miło spędziliśmy czas. Bardzo się wszystkim podobało, że sami mogliśmy wykonywać doświadczenia. Wszystkiego mogliśmy dotykać. Oglądaliśmy, słuchaliśmy, eksperymentowaliśmy. Mamy nadzieję, że tam jeszcze wrócimy rodzeństwem i rodzicami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja muzealna w Archiwum zm.st. Warszawy - klasa 4c

W dniu 25.09.2013 wybraliśmy się z panią wychowawczynią i panem Gutkowskim na lekcję muzealną do Archiwum Państwowego m.st. Warszawy. Zebraliśmy się w szkole o godz.8:30, kilka minut później wyjechaliśmy z Ursusa autobusem miejskim w kierunku Starówki. Na miejsce dojechaliśmy tuż przed godziną 10:00. W Archiwum dwie panie w sposób bardzo ciekawy przedstawiły zasady funkcjonowania tej instytucji. Pokazały nam różne stare dokumenty, np. przedwojenne fotografie Warszawy. Podarowały nam także piękne książki i kartki z wizerunkiem syrenki ze starych herbów stolicy. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Spacerując Starówką w kierunku przystanku autobusowego, mogliśmy kupić pamiątki i zrobić wspólne zdjęcie. Do Ursusa wróciliśmy około 12:00. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


WYPRAWA W KOSMOS - wydzieranka w klasie 1f

Dzieci z klasy I jak zwykle wykazały się podczas wykonywania pracy plastycznej niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością. Wykonane prace przez dzieci nie są monotematyczne. Użyły one różnego rodzaju kolorów, co sprawiło, że prace te wydają się naprawdę interesujące i ciekawe. Chyba nie muszę pisać, jak wielką radość sprawiło im tworzenie owych dzieł.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE IID

W tym szczególnym dniu - Dniu Chłopaka - wszystkie dziewczęta uczciły to święto i sprawiły, aby ich koledzy poczuli się wyjątkowo. Uczennice dały im różne smakołyki i prezenty. Złożyły życzenia i zaśpiewały głośne: "Sto lat". Chłopcy byli szczęśliwi i dumni, że mają takie wspaniałe koleżanki, które pamiętały o ich święcie i obdarowały cudownymi prezentami. Dla dziewcząt uśmiech kolegów był najlepszym potwierdzeniem tego, że upominki się podobały i że ich praca została doceniona. Ciekawe, czy chłopcy także wykażą się taką kreatywnością w Dniu Kobiet.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień chłopaka w klasie 5b

Słodki poczęstunek, upominki i odśpiewane tradycyjne "sto lat" to niespodzianka jaką przygotowały dziewczynki swoim kolegom z klasy. Chłopcy byli zadowoleni i zaskoczeni. Przez cały dzień w klasie panowała bardzo miła atmosfera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warszawska Linia Edukacyjna ( 2h )

Warszawska Linia Edukacyjna to program zajęć edukacyjnych, prowadzonych w tramwajach (zabytkowym i współczesnym), adresowanych do uczniów szkół podstawowych. Dnia 04 października nasza klasa wybrała się na takie zajęcia.


Najpierw wsiedliśmy do nowoczesnego tramwaju, gdzie poznaliśmy:

- zasady bezpiecznego podróżowania komunikacją,
- konsekwencje grożące za nieprzestrzeganie przepisów obowiązujących w komunikacji miejskiej
np. za brak ważnego biletu na przejazd czy niszczenie mienia,
- zasady udzielania pierwszej pomocy
- zasady prawidłowego reagowania na zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu człowieka.


Instruktor Nadzoru Ruchu Tramwajów Warszawskich nauczył nas zasad bezpiecznego podróżowania środkami komunikacji miejskiej:

- pokazał jak należy wsiadać i wysiadać z tramwaju - jak trzymać plecak, torbę, żeby nie zostać przytrzaśniętym drzwiami;
- poinformował o oznaczeniach na przystanku, które wydzielają bezpieczną przestrzeń dla oczekujących na tramwaj;
- pokazał jak otworzyć drzwi do wagonu, jak uruchomić platformę dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych, co oznaczają poszczególne piktogramy;
- przypomniał także zasady kulturalnego zachowania się, zwłaszcza ustępowania miejsca starszym, inwalidom, kobietom z dziećmi. Przestrzegał przed nie trzymaniem się poręczy w trakcie jazdy tramwaju, zwłaszcza gdy pasażer stoi wewnątrz wagonu, a motorniczy musi nagle zahamować;
- przestrzegał przed niszczeniem wyposażenia wagonu, m.in. kasowników, informując o konsekwencjach, ponieważ nowoczesne tramwaje są wyposażone w monitoring, który poprawia komfort jazdy pasażerów w zakresie bezpieczeństwa, ale pozwala także na zidentyfikowanie osób, które niszczą wnętrze tramwaju;
- zaprosił nas do kabiny motorniczego, pokazał do czego służą przyciski na pulpicie, a także tłumaczył co oznaczają różne rodzaje dzwonków, których używa motorniczy;
- opowiadał ile waży tramwaj, jaka jest jego droga hamowania i dlaczego nie wolno przebiegać przed tramwajem w niedozwolonych miejscach, np. przeskakiwać przez wygrodzenia rozdzielające tory;
- pokazał jak i kiedy można użyć hamulca bezpieczeństwa;
- tłumaczył na czym polega praca motorniczego i dlaczego tak ważne jest, aby kierowcy nie zajeżdżali tramwajom drogi, stając na torach, ponieważ jeden zablokowany tramwaj blokuje następne. W każdym z nich znajduje się ok. 200 osób, które podobnie jak pasażerowie samochodów spieszą się do pracy.


Powrotną drogę pojechaliśmy tramwajem zabytkowym, który nie był bogato wyposażony w nowości techniczne, ale był bardzo piękny.


Praktyczną część zajęć prowadzili pracownicy nadzoru ruchu Tramwajów Warszawskich oraz policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Później natomiast ratownicy z Warszawskiej Grupy Wysokościowej s12 prowadzili zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nas mógł resuscytować poszkodowanego i w nagrodę otrzymaliśmy zestawy ratunkowe pierwszej pomocy, kamizelkę odblaskową oraz interesujące materiały edukacyjne - specjalny folder i plan lekcji z "Panem Bilecikiem", podróżującym komunikacją miejską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


IId w DYNIOLANDZIE

Wycieczka szkolna powinna być formą odpoczynku, zabawy, ale jednocześnie nauką, okrywaniem czegoś nowego, ciekawego.

Taką właśnie ofertą zachęcił nas "Dynioland", czyli jak sama nazwa wskazuje miejsce, w którym głównym bohaterem jest dynia. Uczniowie mogli dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej wielu ciekawostek o tym warzywku. Nauczyli się też jakie ma zastosowanie w kuchni, czyli jakie pyszności można z niej przygotować. Uczestnicy wykładu poznali też czym jest Carving (czyli rzeźbieniem w warzywach i owocach) oraz zobaczyli wielkie pole dyniowe. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy, co oczywiście spodobało się najbardziej młodym wycieczkowiczom. Bieganie po labiryncie w kukurydzy, następnie zabawa w słomianych labiryntach sprawiła im wiele radości. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy ogniskiem, na którym piekliśmy przepyszne kiełbaski i piliśmy gorącą herbatkę. Na pożegnanie każdy dostał piękną dynię. Wycieczka okazała się więc ciekawą formą spędzenia czasu, podczas której nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pobawmy się jesienią (klasa 1g)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Prace jesienne w klasie IId

Jesień - jest porą roku kiedy liście na drzewach przybierają różne, przepiękne barwy, aby później opaść na ziemię. Taka właśnie tematyka dotyczyła naszych zajęć. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i musieli wykonać zadanie, aby na plakacie przedstawić jesień widzianą ich oczyma .Mogli zrobić to różnymi sposobami: użyć kredek, farb, bibuł, plastelinę, czy nawet wykonać wyklejankę. Zadanie wymagało pobudzenia swojej wyobraźni i wykazania się kreatywnością. Efekty pracy były niesamowite. Plakaty przedstawiały przepiękne obrazy jesieni pełnej różnobarwnych kolorów. Prace zostały ocenione według estetyki wykonania pracy oraz pomysłowości uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kasztanowy świat 2h

Jesień to bardzo piękna pora roku. Wokół otaczają nas kolorowe liście, kasztany, żołędzie i czerwona jarzębina. Pewnie niezależnie od wieku, wszyscy lubią tworzyć fantastyczne rzeczy z darów jesieni. My również to uwielbiamy. Zabraliśmy się więc do pracy i powstały niesamowite rzeczy: ludziki, zwierzęta, domy, auta a nawet promy kosmiczne. Fantastyczna zabawa, do której wszystkich zachęcamy!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bukiety jesienne (klasa IId)

Podczas zajęć plastycznych chcieliśmy wnieść do klasy trochę jesieni. Po zebraniu dużej ilości różnobarwnych liści układaliśmy z nich przepiękne bukiety. Każdy uczeń miał inną wizję swojej pracy, jednak każdy pomysł okazał się ciekawy i efektowny. Zwykłe liście zebrane w parku w połączeniu z kreatywnością mogą stać się niesamowitą ozdobą klasy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne prace klasy IId

Prezentacja prac jesiennych klasy IId:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pani Jesień w klasie II F

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Pani Jesień? Czy ma spódnicę w grochy, spodnie w paski, koronę z liści na głowie, kolczyki z kasztanów, pomarańczowe usta a może złote? Któż to wie? Otóż oświadczamy, że mieliśmy przyjemność spotkać się z tą piękną Panią i postanowiliśmy Ją namalować. Użyliśmy do tego całej palety barw. Pracowaliśmy w grupach, więc powstało kilka pięknych dzieł.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KONKURS POEZJI JESIENNEJ W KLASIE IID

W ubiegłym tygodniu odbył się konkurs poezji jesiennej.

Chętni uczniowie wystąpili przed całą klasą i recytowali przepiękne wiersze o tematyce jesiennej. Dzieci przygotowały się do tego zadania wzorowo, a ich wysiłki zostały nagrodzone gromkimi brawami :).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2c do Teatru Roma

Uczniowie podczas wycieczki obejrzeli przepiękny spektakl pt. "Aladyn". Jest to opowieść o chłopcu z ulicy, który woli zawdzięczać życiowe powodzenie sobie samemu niż magii. Zawiera piękne i mądre przesłanie na temat wartości charakteru w świecie. Aladyn - w szerszym kontekście - jest także opowieścią o przyjaźni i zaufaniu, a wreszcie o prawdziwej miłości, takiej, która nie liczy się z pozycją społeczną i majątkiem.

Teatr Muzyczny Roma przygotował widowisko, które bawi ucząc, uczy bawiąc, a także wzrusza publiczność w każdym wieku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KONKURS NA ALBUM JESIENNY(KLASA IID)

Konkurs na album jesienny przeznaczony BYŁ dla "młodych poszukiwaczy". Chętni uczniowie mieli za zadanie znaleźć w lesie, parku, albo w okolicach domu różnorakie liście, a następnie umieścić je w przygotowanym przez siebie albumie. W albumach znajdowały się różnokolorowe klony, dęby, kasztanowce i inne liście. Prace zostały wykonane starannie i pomysłowo. Takim sposobem jesień zostanie z nami w klasie jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Poznajemy drzewa (klasa IId)

Liście moje postrzępione, kora czarno-biała.
Z kwiatów leci żółty pyłek - to zagadka cała.

 • Liść mój przybrał kształt dłoni,
  jesienią barwami się płoni.
  Nasionka w skrzydełkach schowane
  lecą wiatrem porwane.
 • Wysokie drzewo iglaste
  na zimę szpilek nie gubi,
  rośnie i w lesie, i w parku
  bombki wieszać na nim lubisz.
 • Zawsze jestem zielona, czy zima, czy wiosna
  Mam sukienkę z igieł, nazywam się..
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienny spacer klasy 2a

  Klasa 2a wybrała się na lekcję przyrody w plenerze. Przy tej okazji wyruszyliśmy na spacer do Ogrodu Saskiego, podczas którego zbieraliśmy skarby jesieni. Uczniowie mieli nie lada zadanie, aby rozpoznawać i nazywać drzewa znajdujące się w Ogrodzie Saskim. Była to ciekawa i pozostająca na długo w pamięci lekcja pt.: "Jesienne drzewa". Dodatkowo dzieciom towarzyszyło mnóstwo zabawy i ogrom śmiechu. Ponadto dzieci nauczyły się obserwować i dostrzegać walory otaczającej nas przyrody. Kolejnym etapem tej lekcji będzie wykonanie albumu jesiennych drzew z zebranych skarbów jesieni.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Magiczne słoiki w klasie IID

  Podczas zajęć plastycznych uczniowie musieli wykonać "magiczne słoiki". Każdy dostał słoik z wodą, do którego należało wsypać brokat. Do spodu wieczka przymocowali nakrętkę z butelki, a na niej plastelinę i drzewko szczęścia wykonane z drutu. Słoik szczelnie zamknęli i po potrzęsieniu drzewko zostało obsypane brokatem. Wyglądało to przepięknie, jakby na to drzewko padał deszczyk. Zachęcamy wszystkich do wykonywania takich ozdób samemu w domu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Skarby jesieni w nowej odsłonie w klasie IIF

  "Kasztany, żołędzie co też z wami będzie?
  Czy pójdziecie do szkoły na ludzików wesołych?"

  Jesień daje nam wiele przyjemności. Żal byłoby nie wykorzystać skarbów, jakie nam niesie ta wyjątkowa pora roku. Piękne liście, kasztany, jarzębina, żołędzie. Uwielbiamy je zbierać, spacerując w parku kolorowymi alejkami. Po takich obfitych zbiorach, czas na wykorzystanie tych wspaniałych skarbów na zajęciach. Postanowiliśmy stworzyć najróżniejsze ludziki, jeżyki i inne stworki, wykazując się przy tym niemałą wyobraźnią, zaradnością i pomysłowością. Mamy nadzieję, że nam się to udało. Zresztą, oceńcie sami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie III F

  3 października 2013 klasa III F przygotowała wspaniałe sałatki owocowe oraz kanapki z różnymi produktami mlecznymi (serki homogenizowane, ser żółty, biały oraz pleśniowy). Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły wspaniały posiłek. Jedna z uczennic Dominika sama przygotowała paste jajeczno-serowo-szczypiorkową. Kanapki były fanatastyczne i przepyszne. Kiedy już wszystkie dzieci przygotowały smaczne kanapki oraz sałatki owocowe wspólnie degustowaliśmy potrawy. Ciekawy smak miała sałatka z owocami: kumkwat, granat oraz banan. Dzieci częstowały swoimi specjałami Panią Dyrektor, z-ców dyrektora, grono nauczycielskie oraz koleżanki i kolegów z równorzędnych klas. Popieramy zdrowe odżywianie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zdrowe odżywianie w klasie 3a, 3c i 3e

  Zakończyliśmy drugi etap akcji dotyczącej zdrowego odżywiania. W pierwszym etapie uczniowie świetnie bawili się przygotowując pyszne sałatki owocowo - warzywne. Zmieniliśmy się we wspaniałych kucharzy i wcieliliśmy w życie swoje kulinarne pomysły. Świetna zabawa, a do tego jaka zdrowa. Następnie w drugiej części wykonywaliśmy prace plastyczne, które podsumowały naszą wiedzę na temat zdrowego,żywienia. Dzisiaj już wiemy, że nie chodzi o to, byśmy się najedli do syta albo ponad miarę, natomiast chodzi o to, by jedzenie przyniosło nam zdrowie.

  Jedzmy dla zdrowia!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3c

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3e


  Dzień Dobrego Jedzenia w 4c

  Tego dnia z ochotą zabraliśmy się do przygotowania smacznych i zdrowych przekąsek - zrobiliśmy sałatki warzywne i owocowe oraz kolorowe kanapki i szaszłyki. Było pysznie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gdzie jesteś Pinokio? 2h w Instytucie Teatralnym

  Dnia 07 października o godzinie 16.00 wybraliśmy się do Instytutu Teatralnego na przedstawienie "Gdzie jest Pinokio?

  Mały Instytut Teatralny jest projektem skierowanym do dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz do klas wczesnoszkolnych. Mały Instytut wprowadza dzieci w świat wiedzy o teatrze poprzez zabawę i pracę z wyobraźnią.

  Przedstawienie tak naprawdę zaczęło się jeszcze przed czasem, kiedy to jedna z bohaterek rozdawała nam darmową watę cukrową. Żeby otrzymać tę pyszność wystarczyło odpowiedzieć na pytanie. O 17.00 weszliśmy do namiotu cyrkowego i....zaczęło się!

  Trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę. W kolejnych miejscowościach artyści rozbijają namiot i zapraszają mieszkańców do Cyrku Ogniojada na spektakl o Pinokiu - bohaterze powieści Carla Collodiego. Pewnego dnia aktor grający główną rolę buntuje się i robi wszystko, by kolejne przedstawienie już się nie odbyło. Jak zareaguje reszta grupy? Znana wszystkim historia drewnianego chłopca nabiera zupełnie nowego wymiaru. Okazuje się, że w życiu Pinokia i zespołu aktorskiego kryje się wiele rodzinnych tajemnic.

  Przedstawienie było rewelacyjne. Dla nas również przygodą była sama podróż powrotna, bo przed szkołą byliśmy 19.15 i już robiło się ciemno. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu.

  I już niecierpliwie czekamy na kolejny wyjazd!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Archiwum m. st. Warszawy klasa IVb

  Dnia 10 X 2013 roku klasa IVb razem z wychowawczynią Iwoną Zarzycką i zastępcą wychowawcy p. Alicją Żołądkiewicz wybrała się na lekcję muzealną do Archiwum Państwowego m. st. Warszawy, mieszczącego się przy ul. Krzywe Koło 7. Zajęcia zaczynały się o godz. 10.00. W trakcie lekcji Panie zapoznały uczniów z różnymi typami źródeł historycznych oraz możliwościami ich wykorzystania do bliższego poznania dziejów miasta, regionu i kraju. Pokazały też, że historia wcale nie musi być nudnym zbiorem faktów do "wykucia" na pamięć, lecz pasjonującym przedmiotem uczącym życia. Zorganizowały pokaz archiwaliów. Przedstawiły oryginalne dokumenty historyczne związane ze słynnymi postaciami, które młodzi ludzie poznają na lekcjach historii czy języka polskiego. Na koniec podarowały uczniom piękne książki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2b w manufakturze słodyczy "Cukier Lukier"

  11 października klasa 2b wybrała się na przepyszną wycieczkę do jednej z warszawskich manufaktur słodyczy. "Cukier Lukier" to miejsce, gdzie z pasją ręcznie wyrabia się cukierki oraz lizaki według starego przepisu. Uczniowie mogli tam poznać tajemnicę powstawania latającej karmelowej masy, która nie raz jeszcze im się przyśni. Końcowym efektem jej wyrabiania zostały własnoręcznie skręcone jagodowe lizaki oraz garść cukierków, które zniknęły w bardzo szybkim tempie. Ręcznie wyrabiane słodycze to była dla nas na prawdę smakowita zabawa!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do fabryki słodyczy "Cukier - Lukier" klasa 2a

  W dniu 11 października odbyła się wycieczka do fabryki słodyczy " Cukier - Lukier " w Warszawie, w której udział wzięła klasa 2 a. Dzieci miały okazję poznać sposoby produkcji cukierków i lizaków. Wszyscy mogli własnoręcznie zrobić lizaka. Dzieci miały przy tej okazji mnóstwo frajdy i zabawy, nie zapominając przy tym o prawidłowym i zdrowym odżywianiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pyszny poniedziałek w klasie II F

  Dnia 14 października wybraliśmy się do pizzerii Dominium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak przygotować pizzę oraz zapoznać się z historią jej powstania. Przypuszcza się, że potrawę w rodzaju pizzy podawali już starożytni Grecy. Były to płaskie chleby posmarowane oliwą, czosnkiem, posypane ziołami. Z Grecji (ok. 500 p.n.e.) trafiły do starożytnego Rzymu. Po sprowadzeniu do Europy pomidorów, w XVII-wiecznym Neapolu do pizzy zaczęto nieodłącznie stosować sos pomidorowy.

  Pierwsza współczesna pizza prawdopodobnie powstała w 1889 roku, kiedy to Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka wraz z mężem (Margherita i Umberto di Savoia). Tamtejszy piekarz, niejaki Raffaele Esposito, przygotował na jej cześć specjalną potrawę - pizzę, w której podstawowymi składnikami były: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) i bazylia (zieleń), reprezentujące narodowe barwy Włoch. Nazwano ją margherita i do dziś jest to nazwa najpopularniejszej, najprostszej wersji pizzy. Po tej ciekawej opowieści na temat powstania pizzy, mogliśmy zobaczyć, jak przygotowują ją profesjonaliści. Niewątpliwie jednak największą radość sprawiła nam sama degustacja uwielbianej przez nas potrawy. Miłym akcentem na zakończenie było wręczenie wszystkim dzieciom małych upominków oraz dyplomów ukończenia Kursu Małego Pizzera. Radośni i pełni wrażeń podziękowaliśmy pracownikom restauracji za niezwykle mile spędzony czas i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święto Edukacji Narodowej w klasie 4c

  14 października świętowaliśmy jak cała szkoła. W naszej klasie jest wiele osób uzdolnionych muzycznie, więc ten dzień spędziliśmy z naszą wychowawczynią, wesoło grając i śpiewając.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ślubowanie klas pierwszych

  14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. W tym roku przysięgę złożyło 220 nowych uczniów szkoły. W uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy, przedstawiciele Rady Rodziców, a także rodzice i delegacje klas trzecich.

  Wszystkich zebranych na uroczystości przywitała pani dyrektor Ewa Gerełło. Przemawiając, przypomniała pierwszakom najważniejsze uczniowskie zasady i obowiązki; skierowała też kilka słów do rodziców. W drugiej części uroczystości uczniowie ośmiu klas pierwszych zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, zostali też pasowani specjalnym ołówkiem i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Każde dziecko otrzymało uczniowski biret, dyplom oraz legitymację ucznia. Ponadto starsi koledzy - trzecioklasiści - wręczyli pierwszakom słodkie upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatki w klasie 3a

  W poniedziałek odbył się w naszej klasie konkurs sztuki kulinarnej. Każdy z nas zamienił się w MasterChefów oddając się tejże sztuce. Naszym wyzwaniem były zdrowe sałatki owocowo warzywne, które sami przygotowaliśmy. Wiemy, że prawidłowo skomponowana dieta i racjonalne odżywianie mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie fizyczne, a co za tym idzie i na naszą sprawność intelektualną. W szkole poznaliśmy wartości odżywcze owoców i warzyw, uczyliśmy się kulturalnego spożywania posiłków oraz ich estetycznego podawania. Sałatki przygotowane według własnej receptury pozwoliły nam na spełnienie swoich fantazji kulinarnych. Zajęcia dostarczyły nam wiele radości, a sałatki smakowały wszystkim wybornie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Serowe śniadanie klasy 3b

  Mleko jest niezbędnym i najbardziej wartościowym składnikiem diety człowieka. Jest najlepszym źródłem wapnia, który pomaga w prawidłowy sposób budować kości i zęby. Zaopatruje nasz organizm w białko - podstawowy budulec naszych komórek i tkanek, a także w węglowodany, dostarczające nam energii każdego dnia. Bogate jest również w składniki mineralne, witaminy: A - odpowiada za dobry wzrok, D - razem z wapniem buduje mocne kości, witaminy z grupy B - odpowiada za piękną i zdrową skórę. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu i wzrostu kości potrzebne są dzieciom 2 szklanki mleka dziennie.

  Wiedząc, że mleko i produkty mleczne są bardzo zdrowe i smaczne postanowiliśmy wykonać serowe śniadanie w klasie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świeczniki metodą decoupage klasa 2a

  14 października dzieci wraz z nauczycielami świętowały Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dla pokazania wielkiego uczucia i szacunku jakim darzą nauczycieli dzieci z klasy 2 a wykonały świeczniki w kształcie serca. Klasa po raz pierwszy próbowała swoich sił podczas pracy techniką plastyczną decoupage. Jest to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki lub papieru. Podczas lekcji wykonaliśmy świeczniki w kształcie serca przyklejając na nie kawałki papierowych serwetek. Efekt pracy był zdumiewający. Świeczniki zrobione przez dzieci zachwycały kolorami i pięknymi wzorami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel z okazji Dnia Nauczyciela (klasa 5b)

  Klasa 5b była współorganizatorem tegorocznego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jedną z wielu propozycji jaką zgłosili uczniowie była możliwość wyboru najlepszego nauczyciela. Tak powstał pomysł przyznania nauczycielskich oskarów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-6. Liczeniem głosów zajęli się organizatorzy apelu i ich opiekunowie. Wyniki utrzymano w tajemnicy aż do chwili apelu. Galę oskarową poprowadziła Łucja z Zosią. 27 uczniów klasy 5a i 5b zaangażowało się w wręczanie statuetek oraz gratulacje nominowanym i wyróżnionym nauczycielom. Piosenkę ,,Karuzela" zaśpiewało trio klasowe Zosia, Iza i Piotr. Galę oskarową poprzedziła inscenizacja, którą poprowadzili Piotr i Krzysztof. Talenty nauczycieli zaprezentował Adam z Kacprem. Horoskop dla nauczycieli na rok 2013 przedstawiła Zosia z koleżanką z klasy 5a. Wiersze recytowała Patrycja i Anastazja. Po apelu uczniowie spotkali się z siostrą Aliną, która była nieobecna na apelu, by pogratulować jej wyróżnienia i wręczyć statuetkę "Bratnia dusza".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wystawa z okazji Światowego Dnia Żywności przygotowana przez uczniów klasy 5b

  Z okazji Światowego Dnia Żywności uczniowie klasy 5b przygotowali wystawę prac plastycznych oraz gazetkę informującą o przyczynach, skutkach i sposobach przeciwdziałania marnowaniu żywności. Plakaty mogli oglądać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, którzy tego dnia odwiedzali szkołę w ramach godziny otwartej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Teatr i Instytut Fizyki Plazmy 2g i 2h

  Dnia 15 października klasy 2g i 2 h wybrały się na fantastyczną wycieczkę. Najpierw w Teatrze Go obejrzeliśmy dwa przedstawienia Hansa Christiana Andersena. Pierwsza to przepiękna opowieść o losach dzielnego żołnierzyka "Dzielny cynowy żołnierzyk". Druga to śmieszna historia o carze, który chciał mieć najpiękniejsze szaty pt.:"Nowe szaty cesarza".

  Po obejrzeniu obu przedstawień udaliśmy się do laboratorium plazmy i napędów kosmicznych, gdzie pod okiem naukowców Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy oraz profesjonalnych artystów zostaliśmy wprowadzeniu w tajniki laserów i atomów.

  Na zakończenie odbyły się warsztaty teatralne inspirowane nauką. To my byliśmy atomem i cząstkami elementarnymi. Świetna zabawa!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  5c w teatrze "GO"

  W dniu 16 października klasa 5c wybrała się na wycieczkę do teatru "GO", gdzie obejrzała przedstawienie "Satyry i bajki" - Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz. Po spektaklu klasa została zaproszona do Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, w którym zwiedzała laboratorium plazmy i napędów kosmicznych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dekoracyjne naczynia klasy 3b


  Uczniowie klasy 3b wykonali przepiękne dekoracyjne naczynia, które można obejrzeć tutaj


  Happening uczniów klasy 5b w z okazji Światowego Dnia Żywności

  W piątkowe popołudnie uczniowie klasy 5b wzięli udział w akcji mającej na celu przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Przygotowali happening, który zaprezentowali klientom sklepu "Tesco" przy ulicy Sosnkowskiego w Ursusie. Początek akcji miał miejsce przed budynkiem szkoły. Następnie uczniowie przemaszerowali ulicami Ursusa budząc zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu na miejsce grupa zaprezentowała wykonane przez siebie prace plastyczne oraz wcześniej przygotowany program, na który składały sie informacje na temat przyczyn, skutków i sposobów zapobiegania marnowaniu żywności oraz pozycji Polski w tym procederze. Klienci sklepu mogli dowiedzieć się na temat artykułów spożywczych najczęściej wyrzucanych przez Polaków oraz poznać "rysopis" największego marnotrawcy. Uczniowie rozdawali ulotki, tematyczne kolorowanki, balony oraz przeprowadzali ankiety.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Happening klasy 5b na terenie szkoły

  Po happeningu w sklepie Tesco przyszedł czas na przedstawienie problemu marnowania żywności na terenie szkoły. W czasie długiej przerwy barwny i głośny korowód uczniów klasy 5b oraz 4f przemaszerował korytarzami szkoły wznosząc hasła "Nie marnuj żywności".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienne szaleństwo w klasie II F

  Polska złota jesień jest przepiękna i co roku zachwycamy się jej bogactwem. Lubimy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, dlatego z przyjemnością wybraliśmy się na spacer. W tym dniu było wyjątkowo pięknie - promienie słoneczne padały na liście, które złociły się i czerwieniły. Ta piękna sceneria zainspirowała nas do wykonania prac, których głównym tematem były liście jesienne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa III A na lekcji w ZOO

  Matołek raz zwiedzał Zoo
  I wołał co chwila: "O-o!"
  "Jaka brzydka papuga!"
  "Żyrafa jest za długa!"
  "Słoń za wysoki!"
  "A po co komu te foki?"

  Jan Brzechwa


  A my na przekór deszczowej pogodzie na lekcji w warszawskim zoo dowiedzieliśmy się "Po co komu ogon?" Dzieci bardzo żywo uczestniczyły w lekcji oraz wykazały się dużą wiedzą. Nie bały się też bliskiego spotkania z wężami... Zobaczcie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesień w klasie III F

  17 października w klasie III F odbyły sie zajęcia plastyczno-techniczne pt. "Jesienne krajobrazy". Uczniowie wykonywali piękne prace używając różnych materiałów: wełny, kawałków tektury, cekinów, bibuły oraz liści. Technika wykonywanych prac była dowolna. Zadanie wymagało pobudzenia wyobraźni oraz wykazania się pomysłowością. Te kolorowe obrazki stworzyły cieplą, miłą dekoracje naszej klasy. Dzieci otrzymały doskonałe oceny za swoje prace.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienna niespodzianka w 2h

  Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,
  a jeszcze coś w polu się mieni,
  To w polu i w lesie czerwienią się, spójrzcie
  korale, korale jesieni.

  Idzie lasem pani jesień,
  jarzębinę w koszu niesie.
  Daj korali nam troszeczkę,
  nawleczemy na niteczkę.

  Włożymy korale, korale czerwone
  i biegać będziemy po lesie.
  Będziemy śpiewali piosenkę jesienną,
  niech echo daleko ją niesie.

  Teraz nasze jarzębinowe korale zdobią klasową gazetkę, a zimą, kiedy już będą ususzone, staną się przysmakiem dla kwiczołów oraz droździków.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  IF w Dyniolandzie

  Dnia 21.10.2013r wybraliśmy się na wycieczkę do Dyniolandu, gdzie dzieci mogły zobaczyć " Największą dynię świata" spróbować zupy dyniowej i zgubić się w labiryncie słomy oraz nakarmić kozy i króliki. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieć się o wielu ciekawostkach hodowli dyni.

  Dzień zakończyliśmy ogniskiem na którym piekliśmy przepyszne kiełbaski. Na pożegnanie każdy dostał piękną dynię. Wycieczka okazała się więc ciekawą formą spędzenia czasu, podczas której nauczyliśmy się ciekawych rzeczy.

  Po zakończonej wycieczce w klasie odbył się konkurs na najciekawszą dynię. Za pierwsze trzy miejsca dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki, a za sam udział dyplomy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy VI A i VI B w Teatrze Palladium

  Dnia 23.10.2013 klasa VI a i VI b wraz z wychowawcami wybrały się do teatru na przedstawieniu pt: "Ania z Zielonego Wzgórza". Sztuka okazała się bardzo ciekawa i pełna humoru. Gra aktorska zadowoliła nawet najbardziej wymagających widzów. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pewni tego, że teatr uczy, bawi i wychowuje.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Niewidzialna wystawa" w klasie 4f

  Dnia 25 pażdziernika 2013r. klasa 4F wybrała się na "Niewidzialną wystawę" w Warszawie. Jest to jedyna w Polsce wystawa poświęcona tematowi świata osób niewidomych.

  To, co zobaczyliśmy i doświadczyliśmy przerosło nasze oczekiwania. Świat niewidomych mogliśmy poznać głównie poprzez nasze zmysły: węchu,dotyku,słuchu i wzroku.

  Każdy zrozumiał, iż zdrowe oczy to wielki dar, za który powinniśmy dziękować. Wysłuchując niewidomych przewodników podziwialiśmy ich za umiejętność i sztukę odnalezienia się w świecie ciemności. Dało to też lekcję, by odnosić się z szacunkiem do osób niewidomych.

  Zachęcamy wszystkich chętnych do odwiedzenia wystawy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie ze sztuką w Teatrze Roma (II F i II D)

  Dnia 23 października wybraliśmy się do teatru muzycznego Roma na spektakl pt."Mały Książę". "Mały Książę" to niewątpliwie pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. Główny bohater przypomina o tym, że "wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają". "Mały książę" to genialna bajka dla dzieci i dla dorosłych, które więcej mówią o życiu, niż grube, uczone księgi. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć ten piękny i wzruszający spektakl. Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli tej okazji, gorąco polecamy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jesienne ludziki w klasie 1f

  Jesień to piękna pora roku. Wokół otaczają nas kolorowe liście, kasztany żołędzie i czerwona jarzębina. Każdy z nas lubi tworzyć różne rzeczy z darów jesieni , dlatego dzieci miały okazję wykonać kasztanowe ludziki w domu a potem zaprezentować je na forum klasy. Powychodziły wspaniałe, piękne kasztanowe ludziki, zwierzątka i domki. Uczniowie wykazali się niesamowitą wyobraźnią i pomysłowością. Dzieci otrzymały doskonałe oceny za swe prace. Gratuluję.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2013

  W październiku, jak co roku, nasza szkolna biblioteka obchodziła swoje święto. Tym razem nietypowo, bo aż przez dwa dni. We wtorek 22 października każdy czytelnik wypożyczający książkę mógł poczęstować się czymś słodkim i wziąć udział w plebiscycie na ulubioną lekturę szkolną. Niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu okazały się "Opowieści z Narnii" Clive'a Staplesa Lewisa. Na drugim miejscu uplasowała się "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy, a na trzecim- "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren.

  W tym dniu pobiliśmy kolejny rekord- odwiedziło nas 319 uczniów! Wielu z nich przyniosło dary dla biblioteki z okazji jej święta. Dzięki hojności uczniów i rodziców nasze zbiory powiększyły się o 72 płyty DVD z filmami i 47 książek. Bardzo dziękujemy!

  Drugi dzień świętowania upłynął na, tradycyjnym już w naszej szkole, czytaniu maluchom. Uczniowie klas starszych, przebrani za postaci bajkowe, czytali fragmenty najpiękniejszych baśni młodszym kolegom, zarówno w budynku przy ul.Walerego Sławka, jak i w szkole filialnej przy ul.Konińskiej. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby się przekonać, że akcja podobała się wszystkim- i czytającym, i zasłuchanym.

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to piękne święto. Bawiliśmy się doskonale i już nie możemy się doczekać przyszłorocznych obchodów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasach pierwszych


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1e

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1g

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1h


  Owocowe szaszłyki w klasie IF

  Pod takim hasłem uczniowie klasy IF rozpoczęli tematykę związaną: "Dzień zdrowego jedzenia" dzięki temu mogły poznać odżywcze wartości owoców i zaznajomić się z higieną spożywania posiłków. Głównym punktem zajęć było samodzielne wykonanie szaszłyków owocowych, którymi została poczęstowana Pani Dyrektor oraz uczniowie z klasy IIG.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatka owocowa w wykonaniu klasy 2a

  Tydzień dotyczący zdrowego żywienia oraz zasad zdrowego odżywiania zakończyliśmy robieniem sałatki owocowej. Dzieci wykonały sałatkę następnie wspólnie przygotowaliśmy stoliki do konsumpcji sałatki, zachowując przy tym zasady higieny przygotowywania posiłków. Nie zapomnieliśmy przy tej okazji o zasadach kulturalnego zachowania się przy stole.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasowy MASTERCHEF w 2c

  W ramach promocji zdrowego jedzenia uczniowie klasy 2 c przystąpili do konkursu MasterChef. Jego celem było wykonanie najpiękniejszej kanapki z wykorzystaniem jak największej ilości warzyw i zdrowych produktów. Wszyscy bardzo się starali i z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje kanapki. Podczas prezentacji prac, uczniowie wyłonili zwycięzcę - wygrała Amelka :)

  GRATULUJEMY!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatka jarzynowa 2h

  Chłodna pora roku dopiero się rozkręca. A kiedy skończy się słotna jesień, przyjdzie zima, która też będzie próbą dla naszych młodych organizmów. Nieprzyjemna aura, krótsze dni, mniej ruchu na świeżym powietrzu oraz fakt, że teraz tak łatwo o infekcję, zmobilizowały nas do zastrzyku energii w postaci znakomitej sałatki.

  To było najsmaczniejsze nasze śniadanie w tym roku a zniewalający zapach zawładnął całą szkołą. Nie ma chyba nic zdrowszego niż świeże owoce i warzywa. Dlatego korzystając z tego, że dostępność sezonowych warzyw jest teraz ogromna powinniśmy maksymalnie to wykorzystać. Zachęcamy więc do jedzenia sałatek i surówek z sezonowych warzyw.

  Przepis na naszą sałatkę:

  ugotowane ziemniaki, marchewki i jajka,

  kwaszone ogórki,

  kukurydza,

  groszek,

  jabłka,

  świeża papryka,

  nać pietruszki,

  szczypiorek,

  majonez,

  sól i pieprz do smaku.  Polecamy, zachęcamy i smacznego życzymy!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ludziki z warzyw klasa 2a

  Dzieci z klasy 2a jak zawsze pełne pomysłów sprawdzały swoje siły podczas tworzenia ludzików z warzyw. Wykazały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Okazało się, że warzywa oprócz swoich właściwości odżywczych posiadają również inne cechy, które można wykorzystać podczas pracy technicznej. Ludziki z warzyw zachęcają do konsumpcji warzyw poprzez swój smakowity wygląd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa w MASTERCHEFA w klasie II F

  W ubiegłym tygodniu, w ramach zajęć na temat skarbów z sadu i ogrodu, mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Samodzielnie przyrządziliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową. Tego dnia każdy przyniósł do szkoły swoje ulubione owoce. Dbając o zdrowe odżywianie, przygotowaliśmy wszystko jak należy. Umyliśmy ręce, owoce, założyliśmy fartuszki, chustki na głowę, a następnie wzięliśmy się do pracy, przestrzegając oczywiście zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało nam wiele satysfakcji, uświadamiając jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów. Tego dnia każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy MASTERCHEF!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sałatkowy dzień w klasie IIIg

  Wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak duży wpływ ma na nasze zdrowie.

  W szkole poznaliśmy wartości odżywcze owoców i warzyw, uczyliśmy się kulturalnego spożywania posiłków oraz ich estetycznego podawania. Sałatki przygotowane według własnej receptury pozwoliły nam na spełnienie swoich fantazji kulinarnych. Zajęcia dostarczyły nam wiele radości, a sałatki smakowały wszystkim wybornie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Przygoda jeża w 2h

  Zastanawialiście się co robią jeże, gdy z drzew zaczynają spadać liście, a noce robią się coraz dłuższe i zimniejsze?

  Jedzą jak najęte. I to wcale nie po to, by tłuszczyk chronił je przed zimnem. Jeże muszą utyć, by przeżyć zimową drzemkę. Gdy na dworze trzaska mróz, jeże śpią w swoich norach. Sen ten jest dosyć specyficzny, bo podczas zimy jeż oddycha kilka razy na minutę, a jego serce uderza bardzo wolno. Dlatego kolczaste zwierzęta z zapałem polują. Na szczęście ich jadłospis jest róznorodny: oprócz owadów wcinają ślimaki, pająki, a nawet trujące ropuchy. Natomiast jeże nie jedzą jabłek, mimo że od dwóch tysięcy lat im się to wmawia. Rysunki z jabłkiem nabitym na kolce jeża powstawały już w starożytnym Rzymie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Układ Słoneczny w klasach szóstych

  Od 16 października do 5 listopada 2013 roku w szkole można było obejrzeć wystawę, której autorami byli uczniowie klas szóstych.

  Eksponowała ona pomysłowo wykonane modele przedstawiające budowę naszego Układu Słonecznego, które zachwycały swoją oryginalnością każdego zwiedzającego. Wystawa cieszyła się też ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów ale również gości oraz rodziców odwiedzających szkołę. Obecnie wystawę można zobaczyć w filii szkoły przy ul.Konińskiej.

  Rozstrzygnięto też konkurs na model Układu Słonecznego. Najważniejszym kryterium pracy było jak najwierniejsze odzwierciedlenie rzeczywistości w przestrzeni kosmicznej.

   Zwyciężcami zostali:
  • Konrad Chomiuk i Michał Stankiewicz kl.VIa - miejsce I
  • Aleksandra Bieńkowska kl. VIa - miejsce II
  • Kinga Basińska (kl.VIa), Katarzyna Kleczkowska i Dominika Kierdelewicz (VIC) - miejsce III.

  Wszystkim uczestnikom konkursu i laureatom gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY w 2b

  6 listopada w naszej klasie odbyły się WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY. Dzięki pani Monice poznaliśmy podstawowe zasady jej udzielania. Od dziś możemy sami pomóc w sytuacji zagrożenia oraz podzielić się tą wiedzą z innymi. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanych, jak im pomóc oraz przypomnieliśmy sobie jakie numery musimy wybrać, aby wezwać pomoc. Nauczyliśmy się także udzielać pierwszej pomocy w obliczu zagrożenia życia ćwicząc w praktyce zdobytą wiedzę. Po ciekawych i wartościowych zajęciach wszyscy otrzymaliśmy certyfikat udziału w kursie pierwszej pomocy, a najwytrwalsi dodatkowe nagrody.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza pomoc w klasach 3

  8.11.2013 w klasie 3a, 3b i 3e odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się podstaw resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz utrwalały numery telefonów alarmowych. Była to kontynuacja zajęć z udzielania pomocy przedmedycznej, którą dzieci już rozpoczęły w klasie pierwszej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3e


  11 listopada w 2h

  Wszyscy wiemy, jak ważne święto obchodzimy 11 listopada, to Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe. Po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję staliśmy się wolnym krajem i pojawiliśmy się na mapie Europy.

  Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Ani Niemcom, ani Rosjanom nie udało się narzucić naszym rodakom swojej kultury i języka w ramach tzw. procesów rusyfikacji i germanizacji. Polacy odzyskując niepodległość po ponad 100 latach "niebytu" - co jest fenomenem na skalę globalną - po raz kolejny udowodnili zaś, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Akademia z okazji Święta Niepodległości

  Klasy 3b, 3d i 3g przygotowały uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali wiersze i pieśni patriotyczne, w których przypomnieli swoim kolegom o trudnej historii naszej Ojczyzny, także o bohaterstwie i poświęceniu naszych przodków, którzy walczyli o jej niepodległość.


  Apel z okazji Święta Niepodległości

  W dniu 12.11.2013r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klas 6a i 6b pod okiem swoich wychowawców p. Moniki Poćwierz i p. Marioli Adamus, przy wsparciu nauczycielki muzyki p. Małgorzaty Kołacińskiej. Podczas występu uczniowie zaprezentowali liczne wiersze i utwory muzyczne poświęcone tematyce związanej ze Świętem Niepodległości, a także przypomnieli, w krótkim rysie historycznym, drogę naszych rodaków do wolnej Polski.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Święto Drzewa


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza pomoc w klasie 2a

  W dniu 12 listopada klasa 2a miała przyjemność gościć na lekcji Panią Monikę Janowską, która przeprowadziła dla naszych pociech warsztaty z pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jakie są zasady przeprowadzania pierwszej pomocy oraz samodzielnie wykonać próbę resustytacji osoby poszkodowanej na fantomie. Każdy uczestnik, który prawidłowo wykonał resustytację otrzymał certwyfikat z zakresu pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujmy Pani Monice za przekazaną wiadzę na ten temat oraz możliwość spróbowania swoich sił podczas ratowania osoby poszkodowanej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja muzealna w kl. IIIF

  12 XI klasa III F udała sie do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt "Canaletto-malarz Warszawy". To była fanastyczna przygoda z historii życia oraz twórczości Canaletta. Dzieci miały przyjemność spotkać samego mistrza (w tej roli aktor warszawski). Poznaliśmy ciekawostki z życia malarza oraz zapoznaliśmy sie z technikami malarskimi. Po spotkaniu z Canalettem, pani przewodniczka objaśniła nam jak wytwarzano farby, nakładano je na obraz oraz jakie techniki wykorzystywano. To była bardzo ciekawa i przyjemna lekcja historii oraz malarstwa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja zdrowego jedzenia w III F

  15 XI w klasie III F przeprowadzona została lekcja dotycząca zdrowego odżywiania. Tym razem rozmawialiśmy o roli warzyw w jadłospisie dziennym. Uczniowie brali udział w konkursie przyrodniczo-plastycznym. Na początku należało odgadnąć "Co to za warzywo?". Dzieci odgadywały, a następnie rysowały warzywo. II etap konkursu to opisanie produktu pod względem jego wartości odżywczych i smakowych. Dzieci wykonywały plakaty dotyczące zdrowego odżywiania się. Wszystkie dzieci świetnie odpowiadały na pytania i rysowały warzywa. Na zakończenie delektowaliśmy się sokami warzywnymi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa IIId w Zamku Królewskim

  Dn. 15 XI uczniowie klasy III d uczestniczyli w lekcji muzealnej połączonej z przedstawieniem teatralnym pt. "Canaletto-malarz Warszawy". Dzieci poznały historię życia artysty, sposoby wytwarzania farb malarskich oraz techniki powstawania obrazów. Dzięki zachowanym dziełom mistrza uczniowie mogli przenieść się w świat XVIII-wiecznej Warszawy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia

  W dniu 15 listopada 2013r. po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był "Dzień zdrowego jedzenia".Akcja jest realizowana w ramach projektu " Akademia zdrowego ucznia",którego organizatorem jest Biuro Edukacji w Warszawie.

  Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było hasło " Z warzywami żyję w zgodzie- jem je co dzień".

  W tym dniu wychowawcy klas I-VI przygotowali dla swoich uczniów szereg ciekawych zajęć, zabaw i lekcji tematycznych. Na korytarzu szkolnym wyeksponowano dwie wystawy. Pierwsza pokazuje najładniejsze plakaty wykonane przez uczniów z kl.IV-VI, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym reklamującym zdrowy sposób odżywiania.

  Na drugą wystawę złożyły się prace przestrzenne z warzyw i owoców przypominające swoim wyglądem postacie ludzkie, zwierzęta ,pojazdy i itp. wykonane przez uczniów z klas starszych.

  Również tej tematyce w tym dniu została poświęcona szkolna gazetka, na której zawisły informacje dotyczące korzyści jakie czerpie organizm z jedzenia dużej ilości warzyw. Gazetkę przygotowały wspólnie klasy:4F i 4G.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3a w Teatrze Kamienica

  Kochamy teatr, bo wiemy, że jest to magiczne i zaczarowane miejsce, które pozwala nam przenieść się w odległe miejsca. Czasami uśmiechamy się przeżywając fantastyczne przygody bohaterów a czasami zakręci się nam łezka w oku.

  Tym razem spektakl opowiadał o Kacprze i jego nowym przyjacielu, który właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół. Kulek nie jest człowiekiem, ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest?

  To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony - roli opiekuna i przyjaciela dzieci. Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły.

  Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co gada. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscy wróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Jakie z tego wynikły perypetie dla bohaterów tej historii można zobaczyć w tym spektaklu.

  Zapraszamy więc wszystkich do Teatru Kamienica, gdzie w ramach kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni można za darmo obejrzeć takie fantastyczne przygody Kulka!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty Edukacyjne Bądźmy Razem Bezpieczni w kl 2h

  Dnia 19 listopada klasy 2h i 3a wybrały się do Instytutu Teatralnego na interaktywne warsztaty edukacyjne. Warsztaty te są bezpłatne w ramach kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni i dotyczą edukacji dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze.

  Głównymi założeniami tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym, eliminacja zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego poprzez przestrzeganie przed nieuwagą i brawurą podczas jazdy samochodem oraz propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

  Ciekawostką jest to, iż wszystkie zasady dzieci poznają przy pomocy dramy. Są aktywnymi uczestnikami warsztatów, sami tworzą scenki, których powinni unikać oraz te, które wzbudzają w innych szacunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gra miejska w klasie 4f

  Dnia 19 listopada 2013 roku klasa 4F wzięła udział w grze miejskiej "W dobrym klimacie" organizowanej przez Klub Gaja. Na trasie pomiędzy Stadionem Narodowym (miejsce obrad Konferencji Klimatycznej), a Pałacem Kultury i Nauki (miejsce wystawy "Zielony Klimat" towarzyszącej konferencji) rywalizujące ze sobą grupy musiały wykazać się zręcznością i wiedzą o zmianach klimatu. Potrzebna była też intuicja i spostrzegawczość, by trafić na kolejne punkty trasy oraz szybkość, by wygrać grę. "W dobrym klimacie" to był także świetny sposób na uzupełnienie wiadomości o przyczynach i skutkach zmian klimatu. Grę oczywiście wygrała nasza klasa. W nagrodę otrzymaliśmy ładowarki solarne i wiele innych gadżetów. Mieliśmy też możliwość popleść ze starych materiałów warkocze dla rzek i udzielić wywiadu dla Klubu Gaja.

  Bardzo zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Przygoda w teatrze 2h

  Teatr to magiczne, zaczarowane miejsce, które pozwala nam przenieść się w tajemnicze i odległe kraje. Czasami uśmiechamy się przeżywając fantastyczne przygody bohaterów a czasami zakręci się nam łezka w oku.

  Tym razem spektakl opowiadał o Kacprze i jego nowym przyjacielu, który właściwie nie różni się od innych przyjaciół, można z nim porozmawiać, pobawić się, zagrać w jakąś grę. Jest tylko jeden, mały szczegół. Kulek nie jest człowiekiem., ale myśli, rozmawia i słucha jak człowiek. Mieści się w szkolnym plecaku Kacpra i jest średniej wielkości kulą, i tak naprawdę Kulek sam jeszcze nie wie kim jest i co potrafi. Kto to jest?

  To sztuczna inteligencja stworzona przez Tatę Kacpra. Prototyp w fazie testów. Udanych co prawda, ale według Taty Kacpra Kulek nie jest jeszcze gotowy wykonywać roli, do której został wymyślony - roli opiekuna i przyjaciela dzieci. Kacper bardzo lubi Kulka i na odwrót, Kulek też bardzo lubi Kacpra. I być może dlatego Kacper uległ namowom Kulka i mimo zakazu Taty przyniósł Kulka do szkoły.

  Kacper nie zrobił tego po to, by się nim pochwalić. Chciał jedynie pokazać Kulkowi jak wygląda świat poza laboratorium Taty Kacpra. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Zosia. Kiedy usłyszała, że w plecaku Kacpra coś mówi ludzkim głosem, zapragnęła zobaczyć, co gada. Kulek poznał Zosię i kolegę Kacpra, Olka. I być może wszyscywróciliby grzecznie do domu, gdyby Kulka nie dostrzegł jeszcze pewien Typek. Kulek bardzo się mu spodobał i nie byłoby w tym nic złego, gdyby Typek poprzestał na podziwianiu genialnego wynalazku Taty Kacpra. Jednak Typek postanowił zostać właścicielem Kulka. Jakie z tego wynikły perypetie dla bohaterów tej historii można zobaczyć w tym spektaklu.

  Zapraszamy więc wszystkich do Teatru Kamienica, gdzie w ramach kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni można za darmo obejrzeć takie fantastyczne przygody Kulka!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Nauka pływania w 2g

  Na basen uczęszczamy już trzeci miesiąc i jesteśmy coraz lepsi. Nasza klasa podzielona jest na dwie grupy - początkującą i zaawansowaną. Dzieci pływające od początku na dużym basenie wykonują już skoki do głębokiej wody i pływają środkowym torem. A ci, którzy stawiali "pierwsze kroki" na małym basenie radzą sobie doskonale i lada chwila przejdą na głębszą wodę. Uwielbiamy zajęcia na pływalni i tylko szkoda, że są takie krótkie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warzywa w 2g

  Jak ważne są warzywa dla zdrowia i rozwoju dziecka, dowiedzieli się uczniowie podczas pogadanki, dyskusji, zabawy i zajęć plastycznych w Dniu Zdrowego Żywienia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  W świecie legend - klasa 2a

  Każdy z nas wie, czym jest legenda. Od wieków legendy próbowały tłumaczyć ludziom dzisiejszą rzeczywistość. Uczniowie postanowili dowiedzieć się więcej na temat legend. W związku z tym klasa została podzielona na grupy. Każda z grup miała przygotować przedstawienie teatralne swojej legendy. Inscenizacja opierała się na następujących legendach: " O Lechu, Czechu i Rusie", "O Wandzie, co Niemca nie chciała", "O królu Popielu, co go myszy zjadły", "O krakowskim hejnale", "O Smoku Wawelskim", "O Warsie i Sawie". Dzieci miały za zadanie samodzielnie przygotować się do przedstawienia. W piątek 8 listopada nadeszła chwila wcielenia się przez dzieci w określone postacie z legend. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do inscenizacji, były nawet kostiumy i gadżety niezbędne do przedstawień, które zostały przygotowane samodzielnie przez dzieci. Zachęcamy do obejrzenia reportażu z naszych legend.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Zdrowego Żywienia w kl 2h

  W ramach "Dnia dobrego jedzenia" uczniowie z klasy 2h wykonali apetyczne, ciepłe kanapki. Najpierw były przygotowania i rozmowa o zdrowym odżywianiu. Później wykonaliśmy sałatki a dziś tosty. Używając bardzo zdrowego, ciemnego pieczywka, pachnącej dymem szynki, żółtego sera i masełka przygotowaliśmy coś na wzmocnienie. Później rodzice pomogli je nam upiec. Przygotowaliśmy do tego szklankę pysznego, pachnącego jesiennym sadem soku jabłkowego i w miłej atmosferze skonsumowaliśmy nasze śniadanko.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień zdrowego jedzenia w klasie 3b

  W ramach akcji "Dzień zdrowego jedzenia" klasa III b wykonała sałatki warzywne. Dzieci przyniosły produkty do wykonania swojej ulubionej sałatki lub surówki warzywnej. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywaliśmy posiłek, którym później chętnie dzieliliśmy się z innymi. W tym dniu przypomnieliśmy sobie również jakie witaminy znajdziemy w poszczególnych warzywach i owocach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dni Zdrowego Jedzenia w klasie IIId

  W ramach promowania zdrowego stylu odżywiania dn. 30.09 kl. IIId robiła sałatki owocowe, a dn. 18.11- sałatki warzywne. Dzieci uczyły się w jaki sposób urozmaicić codzienne posiłki, aby korzystnie wpływały na zdrowie człowieka. Oprócz tego poznały znaczenie higienicznego i estetycznego przygotowania potraw. Po zakończeniu pracy odbyła się wspólna degustacja. Dzieci częstowały również nauczycieli i kolegów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wizyta Pani Dyrektor w klasie 3f

  27 listopada klasę III F odwiedziła z-ca dyrektora p. Edyta Gawlicka. Tematem lekcji było ustalenie jak należy reagować gdy widzimy zachowania niewłaściowe. Zapoznaliśmy się z terminem: cywilna odwaga. Dzieci do tego tematu wykonały wspaniałe makiety placów zabaw z materiałów wtórnych. Chcieliśmy pokazać przygotowane makiety, które odzwierciedlały prawdziwe place zabaw wyposażone w: huśtawki, zjeżdzalnie, piaskownice oraz inne przyrządy do zabaw. Lekcja wypadła znakomicie a Panią Dyrektor zapraszamy do nas częściej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 5c w iTV

  W dniu 28 listopada klasa Vc odwiedziła studio telewizji ITV, które realizuje programy własne, programy Ezo TV, oraz TVN. Dzieci poznały tajniki funkcjonowania telewizji i realizacji programów, zapoznały się ze sprzętem a także technikami telewizyjnymi, brały udział w przygotowaniach do programu w charakteryzatorni i reżyserce, mogły też obserwować realizację programu telewizyjnego "na żywo".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dyskoteki

  26 i 28 listopada 2013r. w naszej szkole, za zgodą Pani Dyrektor i dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego, odbyły się dyskoteki andrzejkowe. W imprezie wzięły udział klasy IV-VI. Zabawa trwała od godziny 17.00 do 19.00. Wszyscy bawili się doskonale. Uczniowie wychodząc nucili jeszcze niektóre piosenki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3e w Centrun Nauki Kopernik

  29 listopada 2013 klasa 3e odwiedziła Centrum Nauki Kopernik.

  Zwiedzając mogliśmy poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Bawiliśmy się świetnie!:)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza pomoc w klasie 3c

  29.11.2013r. w klasie 3c odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się podstaw resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz utrwalały numery telefonów alarmowych. Była to kontynuacja zajęć z udzielania pomocy przedmedycznej, którą dzieci rozpoczęły w klasie pierwszej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa III g uczy się udzielania pierwszej pomocy!

  Pierwsza pomoc, udzielona prawidłowo, ratuje życie. A większość z nas pomoc poszkodowanemu ogranicza zazwyczaj do wezwania służb ratowniczych, bo paraliżuje nas strach. Boimy się, że możemy mu zaszkodzić. Spróbujmy przełamać lęk, bo udzielając pierwszej pomocy przez wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), "kupujemy" poszkodowanemu czas potrzebny na dojazd profesjonalnych służb. Dnia 4 grudnia otrzymaliśmy Certyfikat z udzielania pierwszej pomocy. Teraz możemy pomagać ludziom jej potrzebującym, a wszystko to dzięki Pani Monice Janowskiej. Dziękujemy za przyspieszone warsztaty ratujące ludzkie życie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Andrzejki w klasie IIId

  Dn. 29 XI w kl. III d odbyły się tradycyjne andrzejki. Dzieci doskonale się bawiły uczestnicząc w kolejnych zabawach i wróżbach andrzejkowych. Z ciekawością i humorem poznawały swoją wywróżoną przyszłość. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Andrzejki w klasie 2d

  Andrzejki są dniem przypadającym w nocy z 29 na 30 listopada, wprowadzającym nas w czas adwentu. Jest to wieczór pełen wróżb, przepowiedni i zabaw. W naszej klasie chcieliśmy również stworzyć uczniom taki tajemniczy klimat andrzejek. Dzieci mogły wróżyć sobie z wosku lanego przez klucz, rzucać lotkami w imię swojego przyszłego ukochanego/ukochanej oraz mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Tym wszystkich wróżbom towarzyszyła muzyka, przy której wszyscy mogli tańczyć i miło spędzać wspólnie czas. Kiedy siły już opadły czekał pyszny poczęstunek. Być może przepowiednie, które uczniowie usłyszeli spełnią się w przyszłości? Kto wie?.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa andrzejkowa w klasie 4c

  Bawiliśmy się wspaniale! Tańczyliśmy na dyskotece, a później wróżyliśmy sobie, np. kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Było mnóstwo śmiechu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 4e w Centrum Nauki Kopernik


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Praca plastyczno-techniczna "Jeż" w klasie 1e


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kosmita w wykonaniu dzieci z klasy 1e


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowe zajęcia komputerowe w klasie 2g

  Mikołajki dopiero za kilka dni, ale klasa 2g już 02 grudnia świątowała. Na zajęciach komputerowych uczniowie wykonywali rysunki w programie PAINT. Ich zadaniem było narysowanie "mikołajek". Uczniowie mieli różne ciekawe pomysły. Jedni rysowali św. Mikołaja, a inni prezenty, jakie chcieliby otrzymać dnia 6 grudnia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowe zajęcia komputerowe w klasie 2b

  W oczekiwaniu na jeden z naszych ulubionych dni w roku, podjęliśmy próbę narysowania dnia św. Mikołaja na zajęciach komputerowych. W dniu 03 grudnia każdy z nas narysował to, z czym to święto mu się kojarzy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowe zajęcia komputerowe w klasie 2a

  Dzień św. Mikołaja już tuż tuż, a my już wykonujemy rysunki związane z tym miłym dla każdego świętem. Dzisiejsze zajęcia komputerowe poświęcone były św. Mikołajowi.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajkowe zajęcia komputerowe w klasie 2h

  Na dzień przed oficjalnym dniem św Mikołaja, na zajęcia komputerowe do klasy 2h przybyła grupa świętych Mikołajów. Mikołaje wykonali piękne rysunki nawiązujące do nadchodzącego święta.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pierwsza lampka

  W dniu 6 grudnia delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w uroczystości zapalenia pierwszej lampki w Urzędzie Dzielnicy Ursus, obejrzała także koncert wigilijny zorganizowany w Ośrodku Kultury "Arsus".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mali Maleńkiemu 2013 klasa 2h

  Dnia 6 grudnia 2013 roku odbył się w Ośrodku Kultury Arsus, coroczny koncert Mali Maleńkiemu. W tym roku, wraz z Youg Ursus Voices śpiewaliśmy piosenki góralskie, to też cała oprawa uroczystości była w tym stylu. Piękne dekoracje i akompaniament góralskiego zespołu "Wałasi" wypełniły magią całą salę. Wspaniałe przedsięwzięcie niesamowicie przybliżyło nam święta. Kropkę nad i dopełniła przyroda pokrywając nasz kochany Ursus białym puchem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie ze świętym Mikołajem w klasie 1g


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Spotkanie ze Świętym Mikołajem" - wycieczka klasowa w klasie 1e

  12 grudnia 2013 roku uczniowie klasy Ie wybrali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji: wizyta w gabinecie Świętego Mikoaja, śpiewanie kolęd przy choince, zabawy o charakterze bożonarodzeniowym, przejażdżka wozem Mijołaja. Dzieci bawiły się znakomicie!!!

  Zapraszamy do obejrzenia "zdjęć


  Spotkanie ze świętym Mikołajem w klasie 1h


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w 2h

  W naszym dziecięcym kalendarzu jest zaledwie kilka naprawdę ważnych dat. Niewątpliwie jedną z nich jest 6 grudnia, czyli oczekiwanie na wizytę Św. Mikołaja. W tym roku 6 grudnia był dla naszej klasy bardzo wyjątkowy. Najpierw bawiliśmy się z mikołajkowe zagadki, tory przeszkód, mikołajkowy quiz. Później przyszedł czas na mikołajkową opowieść i mikołajkowy film.

  Następnie obchodziliśmy imieniny jednego z naszych kolegów - Mikołaja. To właśnie on został i naszym "Mikołajem" i wręczał nam prezenty. Każdy z nas przyniósł przygotowany przez siebie słodki upominek. Następnie ułożyliśmy je w przypadkowej kolejności i przygotowaliśmy losy w numerami. Mikołaj podnosił pierwszy prezent prosząc o odbiór dziecko, które miało cyfrę 1 itd., itd. Udało się nawet tak, że nikt nie trafił na przygotowaną przez siebie paczkę. I w ten sposób, każdy otrzymał wspaniałą i bardzo słodką niespodziankę.

  Radości nie było końca. Takich dni chcemy więcej każdego roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 2a

  6 grudnia niespodziewanie w naszej sali zjawił się Mikołaj. Przybył on prosto z Laponii. Miał ze sobą worek pełen prezentów, którymi obdarował wszystkie grzeczne dzieci z klasy 2a. Uradowane dzieci w zamian za wspaniałe prezenty śpiewały dla Mikołaja piosenki oraz recytowały wiersze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy. Do zobaczenia!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 2b

  Nie łatwo stawić czoła prawdziwemu Mikołajowi, można o Nim słyszeć, można o Nim rozmawiać, można śnić, ale jak przyjdzie co do czego, to nawet największe łobuziaki miękną, bo spotkać Mikołaja to nie taka zwykła rzecz! Dnia 6 grudnia odwiedził nas właśnie ten wspaniały gość. Okazał się być przemiłym dziadkiem, posłuchał jak pięknie recytujemy wiersze, śpiewamy piosenkę, pozował z Nami do zdjęć, zostawił prezenty i poleciał do innych grzecznych dzieci...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołaj w klasie IId

  Każde dziecko czeka z niecierpliwością na Mikołaja, który przyleci do nich na saniach z workiem pełnym prezentów. Do naszej klasy również zawitał ten zacny gość, aby obdarować uczniów wspaniałymi podarunkami. Okazały się nimi książki! Mikołaj od najmłodszych lat chciał widocznie zaszczepić we wszystkich maluchach miłość do książek, aby towarzyszyły im już przez całe życie. Dzięki takiemu prezentowi człowiek, może nie tylko przeżyć swoje życie, ale może przeżywać ich nieskończenie wiele wraz z głównymi bohaterami, a to niewątpliwie poszerza wyobraźnię i wiedzę czytelnika. Jak mówi to słynny cytat Józefa Ciechowicza: "Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany."

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Tajemnicze odwiedziny św. Mikołaja w klasie 3d

  Dn. 6 XII zjawił się w kl. III d św. Mikołaj. Przyszedł do klasy przed lekcjami zostawiając dzieciom na ławkach drobne upominki. Dzieci ze zrozumieniem przyjęły fakt, że nie zobaczą świętego, ponieważ tego dnia ma on bardzo dużo obowiązków.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w 4c

  Uwielbiamy grudzień! Dnia 6 grudnia obdarowaliśmy się prezentami z okazji mikołajek. Sprawiły nam wiele radości. Teraz czekamy już na święta i na prawdziwego Świętego Mikołaja.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyjazd do teatru klasy 5b

  Grudniowy piątek spędziliśmy poza szkołą. Całą klasą pojechaliśmy do Teatru Palladium na sztukę "Szatan z VII klasy" według powieści Kornela Makuszyńskiego. Przed spektaklem wybraliśmy się na krótki spacer po centrum Warszawy, by zobaczyć pierwsze świąteczne dekoracje. Idąc w kierunku teatru mijaliśmy liczne grupy uczniów z różnych warszawskich szkół. Dwu aktowe przedstawienie o niezwykłych wakacyjnych przygodach ucznia i jego nauczyciela z kryminalną zagadką w tle dostarczyło wielu emocji. Po wyjściu z teatru czekała nas jeszcze jedna miła niespodzianka. Zamiast powrotu do domu zostaliśmy zaproszeni do Burger Kinga na ciepłe przekąski.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki - 6a

  Dnia 06.01.2013r. - nasza klasa 6a obchodziła mikołajki klasowe.

  Trwały one 1 godzinę lekcyjną. Na początku każdy z nas dostał batonik i soczek od skarbnika klasowego. Potem, kolega przebrany za Świętego Mikołaja rozdawał podarunki dla całej klasy. Gdy już skończył, wszyscy chwalili się, co dostali. Większość osób otrzymała misie i czekolady, natomiast pani wychowawczyni, kawę i inne różne słodkie smakołyki. Na koniec zrobiliśmy kilka zdjęć klasowych.

  Uważam, że to były najlepsze mikołajki klasowe w dziejach naszej klasy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mikołajki w klasie 6b


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel mikołajkowy


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pokaz naukowy


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pokaz gadów


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczne ozdabianie choinki w klasie 1h

  Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 1 h ozdabiali choinki. Przyniesione ozdoby nadały niepowtarzalny wygląd każdej choince. Było dużo pracy, ale dzieci znakomicie dały sobie radę. Przy ozdabianiu śpiewaliśmy również kolędy i świąteczne piosenki. W naszej klasie czuć było magię świąt.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Panna zielona w 2h

  Nastał już czas, że myślimy o świętach. Magia unosi się w powietrzu i czuć zapach wigilijnego drzewka. Nasza klasa również postanowiła trochę magii przywołać do klasy. Zaczęliśmy od ubierania choinki. Zobaczcie jaka piękna!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Strojenie choinki w klasie 4c

  W naszej sali pojawiła się piękna choinka ufundowana przez rodziców. Przynieśliśmy ozdoby i przystroiliśmy ją na godzinie wychowawczej. W klasie od razu zrobiło się świątecznie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Coraz bliżej święta. Szopeczka w 2h

  Mamy grudzień, czas, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Miesiąc magiczny, wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W naszej klasie świąteczne przygotowania rozpoczęły się od ubrania choinki oraz stworzenia betlejemskiej szopki.

  Przyjmuje się, że tradycja szopek bożonarodzeniowych została zapoczątkowana na początku XIII wieku przez świętego Franciszka. W rzeczywistości zwyczaj ma jeszcze dłuższą historię - pierwsze szopki w skalnych grotach pojawiły się podobno już w IV wieku naszej ery. Najczęściej szopka ma formę stajenki, w której umieszcza się małego Jezusa, Marię i Józefa. Bardzo często przedstawieni są również Trzej Królowie, pasterze ze zwierzętami: wołem, osłem i owcami oraz anioły.

  Do naszych szopeczek zebraliśmy w klasach pudełka po sokach, które pijemy w szkole w ramach projektu "Owoce w szkole". Obłożyliśmy bibułą a postaci wykonaliśmy samodzielnie z makulaturowego kartonu. Resztę zrobiła nasza fantazja i umiejętności. Tak, czy inaczej, my jesteśmy z naszych dzieł bardzo dumni. Co tu dużo opowiadać, zachęcamy do obejrzenia galerii.

  p.s. Coraz bliżej święta!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Choineczki w klasie 2h

  Do wykonania bardzo efektownej choineczki potrzebujemy:
  - zieloną bibułę,
  - długą szpilkę,
  - korek.

  Bibułę tniemy w małe kwadraciki i nadziewamy na szpilkę, zwiększając wielkość kwadratów. Wbijamy następnie igłę w korek i gotowe. Efekt można zobaczyć na zdjęciach. Prawda, że piękna????

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczne upominki 2h

  Tuż po mikołajkach przyszedł czas na przygotowania do świąt. Jak wiadomo święta to czas, kiedy przebywamy z bliskimi i obdarowujemy ich upominkami. My również postanowiliśmy obdarować bliskich mnóstwem prezentów. Jak wiadomo, nie od dziś, najwspanialsze upominki to te, w których jest włożony trud wykonania i serce. Serca mamy wielkie, więc zaczynamy...

  Potrzebujemy drewniane ramki, farby, klej i różne ozdoby. Najpierw trzeba przygotować ramki, bo muszą wyschnąć a i ozdabianiem trzeba będzie się zająć. Mamy nadzieję, że pomysł się Wam spodoba. Teraz tylko potrzebny pomysł, co włożyć do ramek, by radość z otrzymanego prezentu była podwójna?? Wykonaliśmy więc świąteczną kartkę by wypełniła już gotowe nasze ramki.

  Dopełnieniem będzie nasza choinka i piękne opakowanie. Teraz czas wręczyć to tym, których kochamy!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szlachetna paczka klasy 2a

  SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.

  W tym roku uczniowie klasy 2 a wraz ze swoimi rodzicami postanowili wziąć udział w szlachetnej paczce i wspomóc wybraną rodzinę. Akcja zbierania potrzebnych artykułów trwała przez dwa tygodnie. Rodzice wraz z uczniami mogli składować swoje podarki w mieszkaniu u rodziców jednej z uczennic klasy 2a. Następnie wspólnie z dziećmi pakowaliśmy podarki, których jak się okazało było 21 paczek. W wyznaczonym terminie kilka wybranych osób z klasy pojechało przewieźć podarunki do magazynu Szlachetnej Paczki, gdzie czekała na nas wolontariuszka, która przez cały okres zbiórki była łącznikiem pomiędzy potrzebującą rodziną i nami - darczyńcami. Na miejscu spotkaliśmy wiele życzliwych ludzi dobrego serca, którzy są zaangażowani w ten projekt. Dzieci i rodzice mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami, śpiewać kolędy i stworzyć drzewko Szlachetnej Paczki.

  Składam serdeczne wyrazy wdzięczności rodzicom i dzieciom, którzy z sercem zaangażowali się w akcję zorganizowaną przez rodziców z klasy 2a. Dzięki takim osobom jak pisze koordynator Szlachetnej Paczki ksiądz Jacek Stryczek " Zmieniamy świat na lepsze i dajemy wyraz ogromnej miłości i tego że ktoś potrafi dać drugiemu człowiekowi szansę na lepsze życie".

  Paczka ta, to więcej niż prezent - sprawiła, że rodzina będzie miała cudowne Święta Bożego Narodzenia bez zmartwień.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3B W FABRYCE SŁODYCZY

  10 grudnia odbyła się wycieczka do fabryki słodyczy " Cukier - Lukier " w Warszawie, w której udział wzięła klasa 3b. Dzieci miały okazję poznać sposoby produkcji cukierków i lizaków a także dowiedzieć się z jakich naturalnych aromatów owocowych i olejków oraz barwników powstają. Wszyscy mogli własnoręcznie wykonać swojego osobistego lizaka. Uczniowie mieli przy tej okazji mnóstwo frajdy i zabawy, nie zapominając przy tym o prawidłowym i zdrowym odżywianiu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Prace świąteczne w klasie 2d


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koncert Wigilijny


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Świąteczne bombki klasy 2a

  Okres Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że pragniemy sprawiać innym wiele radości i niespodzianek. Klasa 2 a postanowiła obdarować swoich rodziców z tej okazji własnoręcznie przygotowanymi bombkami metodą decoupage. Każdy uczeń wykonał bombkę z myślą o swoich najbliższych. Efekt tej pracy jest zdumiewający. Zapraszamy do podziwiania bombek w wykonaniu naszej klasy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna w klasie 4d

  13 grudnia 2013 klasa 4d pod opieką Pani Agnieszki Łućko uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Bibliotece Publicznej im. Władysława Grabskiego w Ursusie. Tematem zajęć były tradycje świąteczne w katolickim domu. Celem wycieczki było także zachęcenie uczniów do czytania książek i czasopism. Na początku pani bibliotekarka opowiedziała nam w jakie dni i w jakich godzinach jest otwarta biblioteka. Następnie uczyliśmy się jak korzystać ze strony internetowej biblioteki i jak wyszukać książki, które chcielibyśmy wypożyczyć. Potem pani bibliotekarka zachęciła dzieci do założenia karty czytelniczych...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna w klasie 5b

  16 grudnia 2013 klasa 5b pod opieką Pani Agnieszki Łućko uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Bibliotece Publicznej im. Władysława Grabskiego w Ursusie. Tematem zajęć była znajomość mitologii greckiej. Celem wycieczki było także zachęcenie uczniów do czytania książek i czasopism. Na początku pani bibliotekarka opowiedziała nam w jakie dni i w jakich godzinach jest otwarta biblioteka. Następnie uczyliśmy się jak korzystać ze strony internetowej biblioteki i jak wyszukać książki, które chcielibyśmy wypożyczyć. Potem pani bibliotekarka zachęciła dzieci do założenia karty czytelniczych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 6c na lekcji bibliotecznej

  16 grudnia 2013 klasa 6C pod opieką Pani Agnieszki Łućko uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Bibliotece Publicznej im. Władysława Grabskiego w Ursusie. Tematem zajęć było korzystanie z różnych źródeł informacji i ćwiczenia słownikowe. Celem wycieczki było także zachęcenie uczniów do czytania książek i czasopism. Na początku pani bibliotekarka opowiedziała nam w jakie dni i w jakich godzinach jest otwarta biblioteka. Następnie uczyliśmy się jak korzystać ze strony internetowej biblioteki i jak wyszukać książki, które chcielibyśmy wypożyczyć. Potem pani bibliotekarka zachęciła dzieci do założenia karty czytelniczych.


  Klasa 3d w Teatrze "Syrena"

  Dn. 18. 12 kl. III d wybrała się do Teatru "Syrena" na musical pt. "Kot w butach". Jest to ciekawy spektakl zrealizowany na podstawie znanej baśni Charlesa Perraulta. Opowiada on o przyjaźni chłopca i kota, ich wspólnej, pełnej przygód podróży oraz o roli pracowitości i pielęgnowaniu marzeń. Całość ilustrowana była ciekawą muzyką i tańcem.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gościnny występ klasy 2h w szkole na ul. Konińskiej

  Dnia 18 grudnia 2013 wybraliśmy się z naszym występem, do Szkoły Filialnej na ul.Konińskiej. Powitała nas pani wicedyrektor Bogumiła Wodyńska a później wszystkie dzieci obejrzały nasz koncert. Na zakończenie wszyscy razem kolędowaliśmy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w 1d

  18 grudnia o godz. 18.00 spotkaliśmy się na naszej pierwszej wspólnej uroczystości klasowej. Na wieczorze wigilijnym pojawiły się całe nasze rodziny. Na początku przedstawiliśmy rodzicom i rodzeństwu jasełka. Potem nasza Pani złożyła wszystkim życzenia, po których dzieliliśmy się opłatkiem. Po życzeniach daliśmy rodzicom przygotowane przez nas prezenty, w postaci kolorowych choinek. Na koniec usiedliśmy wspólnie do bogato zastawionych stołów. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Teatrzyk w klasie 5b

  W dniu 19 grudnia 2013 klasa 5b przygotowała teatrzyk. Przedstawienie miało miejsce na języku polskim. Uczniowie wykorzystali przygotowane przez siebie kukiełki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 1g

  20 grudnia w klasie IG odbyła się wigilia. Wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, a śpiew kolęd przy różnorodnych instrumentach muzycznych rozbrzmiewał nie tylko w klasie, ale też w sercach uczniów. Rodzice zadbali, aby na pięknie przystrojonych stołach znalazły się przeróżne smakołyki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasowa - klasa Ie

  W piątek przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się Wigilia klasowa. Dzieci zasiadły przy pięknie przystrojonych przez rodziców wigilijnych stołach. Łamały się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2014. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Panowała miła i serdeczna atmosfera bożonarodzeniowa.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasy 2a

  20 grudnia 2013 roku odbyła się wigilia w klasie 2 a. Na początku spotkania dzieci wystawiły przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas inscenizacji dzieci śpiewały kolędy, recytowały wiersze oraz zatańczyły do piosenki Last Christmas. Następnie dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie wspólnie życzenia. Po poczęstunku na dzieci czekała miła niespodzianka, ponieważ w rolę kolędników wcielili się rodzice z klasy 2 a i zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w jasełkach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  WESOŁYCH ŚWIĄT klasa 2c

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 roku życzy klasa 2 c wraz z wychowawczynią.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie IId

  Wigilia jest wspaniałym momentem do wspólnego spotkania się z rodziną przy jednym stole, zjedzenia wspólnego posiłku, pośpiewania kolęd i złożenia sobie życzeń.

  W klasie uczniowie też tworzą wspólnotę, którą można nazwać taką szkolną rodziną. Stworzyliśmy więc sobie atmosferę świąteczną, pełną radości, pomimo że siedzieliśmy w szkolnych ławkach. Bo tak naprawdę to nie wystawny stół i bogactwo na tym stole jest w tym wszystkim najważniejsze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Jasełka szkolne (2h)

  Dnia 20 grudnia 2013 roku odbył się w naszej szkole koncert wigilijny. Tym razem widzami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dumni jesteśmy z każdego występu, ale tym razem najważniejsze było to, że mogliśmy pokolędować z naszymi rówieśnikami.

  Teraz już czas przygotowań do świat i oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

  Życzymy Wszystkim wesołych Świąt!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE III B

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIIb zaprezentowali przed swoimi bliskimi krótki występ artystyczny, w którym wyrecytowali wiersze o tematyce świątecznej oraz zaśpiewali kolędy. Następnie przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy wzajemne życzenia. Wraz z Rodzicami wykonaliśmy piękne choinki świąteczne. Dzięki uprzejmości Rodziców na naszym stole nie zabrakło wigilijnych smakołyków. Dzieci podarowały swoim bliskim własnoręcznie wykonane kalendarze na rok 2014.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie wigilijne w 3d

  Dn. 20. 12 odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaproszeni zostali rodzice i bliscy uczniów. Klasa zaprezentowała program artystyczny dotyczący tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci śpiewały również kolędy i pastorałki. Następnie uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Uczniowie podarowali swym bliskim własnoręcznie przygotowane upominki. Natomiast rodzice zrewanżowali się przygotowanym poczęstunkiem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, pełnej serdeczności atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 3f

  20 grudnia 2013 roku w klasie III F, odbyła się uroczysta wigilia klasowa. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia zdrowych, wesołych świąt, potem zasiedliśmy do wspólnego stołu, racząc się smakołykami i ciastami przygotowanymi przez rodziców. Na koniec śpiewaliśmy wspólnie kolędy a dziewczynki uczęszczające na tańce zaprezentowały choreografię do znanej piosenki świąteczno-zimowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilijne spotkanie w klasie III g

  20 grudnia w klasie III g odbyła się klasowa uroczystość wigilijna. Dzieci przygotowały dla rodziców świąteczną inscenizację, w której przedstawiły bożonarodzeniowe zwyczaje, następnie śpiewaliśmy kolędy, a dopełnieniem uroczystości było składanie życzeń i łamaniem się opłatkiem. Po przedstawieniu zasiedliśmy do stołu i zjedliśmy smakołyk,i przygotowane przez rodziców.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 4c

  Po występie artystycznym zebraliśmy się w sali, by wspólnie podzielić się opłatkiem. Wyczarowaliśmy świąteczny nastrój dzięki zapachom - pierniczków (które upiekła nasza pani), pomarańczy i goździków, a także dzięki dźwiękom kolęd, które tak bardzo lubimy grać i śpiewać. Życzyliśmy sobie spełnienia marzeń, wspaniałych prezentów i magicznych świąt.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 5b

  W dniu 20 grudnia odbyła się wigilia klasowa w klasie 5b. Swoją obecnością zaszczyciła nas s. Alina Sobota.

  Nasza wigilia rozpoczęła się od przeczytania fragmentu Pisma Świętego odnoszącego się do Bożego Narodzenia. S. Alina skierowała do nas przemiłe słowa świąteczne i złożyła wszystkim życzenia.

  Następnie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę pt. "Przybieżeli do Betlejem" i podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia, po czym przyszedł czas na poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia w klasie 5c

  W dniu 20 grudnia w szkole odbyły się wigilie klasowe. W klasie Vc po tradycyjnym opłatku i życzeniach świątecznych, wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim obecnym. Świąteczna atmosfera unosiła się w powietrzu, zagościła w sercach i uśmiechach dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wigilia klasa 6a

  20.12.2013r. klasa 6a przyszła do szkoły w bardzo dobrych nastrojach. Po obejrzeniu jasełek w wykonaniu uczniów klas 4 udaliśmy się do naszych sal. Następnie podzieliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wesołych świat. Potem przyszła tak długo wyczekiwana przez wszystkich chwila- poczęstunek. Minął on nam w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Następnie pożegnaliśmy się i poszliśmy do naszych domów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szachowe medalistki z klasy 4c

  W naszej klasie jest wielu utalentowanych uczniów, Klaudia i Paulina Paździerz zajmują wśród nich szczególne miejsce. Są utytułowanymi szachistkami, które mogą pochwalić się ogromnymi sukcesami, również na szczeblu międzynarodowym. Oto najważniejsze z ich osiągnięć:

  Klaudia Paździerz

   Turnieje szkolne:
  • I miejsce SP4 w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych,
  • I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Dobrem 2013

   Makroregion:
  • Finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów MA - WM - III miejsce
  • II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików D-10
  • III miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów
  • IV miejsce w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich
  • Od września 2013 r. powołana do Kadry Mazowsza Juniorów  Paulina Paździerz

   Turnieje szkolne:
  • I miejsce SP4 w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych,
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym w Dobrem 2013

   Makroregion:
  • III miejsce w Turnieju Międzynarodowym w Olkuszu
  • III miejsce w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich
  • Od września 2013 r. powołana do Kadry Mazowsza Juniorów


  Klaudii i Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wyprawa na Antarktydę - cykl zajęć przyrodniczych w klasie IE

  Uczniowie klasy IE brali udział w bardzo interesujących zajęciach mających na celu zdobycie wiedzy o biegunie południowym, a także o warunkach życia ludzi i zwierząt na Antarktydzie. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach - odgadywali zagadki, oglądali ciekawe zdjęcia oraz prezentację multimedialną, prezentowali na forum klasy przygotowane przez siebie materiały na temat pozostałych kontynentów. Uczniowie wykonali też wspaniałe prace plastyczno - techniczne przedstawiające krainę wiecznego śniegu i lodu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w klasie 1g

  10 stycznia dzieci z klasy IG bawiły się na klasowym balu karnawałowym. Wszyscy uczniowie przybyli na bal przebrani za różne postaci, a były to m.in.: księżniczki, książę, motylki, Bat Man, Spider Man, kowboje, karateka, lis i przerażające potwory. Malowanie twarzy, konkursy oraz wspólna zabawa wszystkim uczestnikom dały wiele radości. Oczywiście znalazł się czas na pyszny poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal przebierańców w 1d

  10 stycznia w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Już od rana przebrani w nasze stroje nie mogliśmy się doczekać na zabawę. Podczas balu świetnie się bawiliśmy. Tańczyliśmy i braliśmy udział w konkursach z nagrodami przygotowanych przez naszą panią.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w klasie 1e

  Udział w balu wzięły wszystkie dzieci z klasy, które przebrane były za postacie z bajek i filmów. W doskonałych nastrojach bawiły się księżniczki, wróżki, piraci i rycerze. Uczestnicy balu mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Nie brakowało również konkursów, w którcyh bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci nie chętnie opuszczału salę balową.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Basen klasa 2a

  Minęło zaledwie 4 miesiące od momentu kiedy rozpoczęła się nauka pływania, a już możemy podziwiać jej zdumiewające efekty. Uczniowie bardzo dobrze radzą sobie w wodzie. Skutki ich cotygodniowej nauki można zaobserwować podczas oglądania tych zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal Karnawałowy klasy 2a

  10 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla każdej klasy. Nasza klasa świętowała swój bal w gronie koleżanek i kolegów z klasy. Na początku dzieciaki brały udział w konkursach i zabawach z małymi, słodkimi upominkami. Następnie uczniowie bawili się w rytmie karnawałowej muzyki. Nie obyło się również bez konkursu na Królową i Króla balu. Wszystkie dzieci zaprezentowały swój strój, wspólnie ustaliliśmy zwycięzców.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bal karnawałowy w klasie 2c

  W styczniu odbył się klasowy bal karnawałowy. Uczniowie tańczyli przy utworach przygotowanych specjalnie dla nich. Było wiele zabaw i konkursów, w których dzieci chętnie brali udział. Był również czas na "małe co nieco". Uczniowie wspaniale się bawili. Mnóstwo radości sprawiły im przebrania, w jakich wystąpiły podczas balu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zabawa Karnawałowa klasy 2e, 2g i 2h

  10 stycznia 2014 r. odbył się w naszych klasach bal, przygotowany przez rodziców i wychowawców. Tego dnia przebraliśmy się za różne postaci z bajek lub świata realnego. Bawiliśmy się przy skocznej muzyce i objadaliśmy słodkimi pysznościami.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  BAL KARNAWAŁOWY KLAS 3 A,B,C,E

  "Od Trzech króli po ostatki
  wszędzie bale i prywatki.
  Piękne stroje dziwne maski,
  śpiewy tańce i oklaski."

  Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do środy popielcowej. Dziś największe na świecie parady karnawałowe odbywają się w Brazylii i we Włoszech.

  Również w Warszawie w SP Nr 4 w Ursusie na zabawę nadszedł czas. Była więc zabawa jakiej nie znacie, i o jakiej nie słyszeliście. Uczniowie klas trzecich - a, b, c i e brali udział w zabawie karnawałowej oraz w konkursach przy muzyce, była też dyskoteka. Patrząc na zdjęcia widać, że dzieci bawiły się znakomicie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Karnawał w IIId

  W klasie III d bal karnawałowy. Uczniowie i ich rodzice przygotowali z tej okazji bardzo ciekawe przebrania. Dzieci miło spędziły czas prezentując swoje umiejętności taneczne przy najpopularniejszych przebojach muzycznych oraz uczestnicząc w przygotowanych zabawach. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dyskoteka - klasa 5b

  Dziewczynki z klasy 5b wzięły udział w dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wspólna karnawałowa zabawa była miłym zakończeniem semestru.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasy III d i III f w Teatrze Kamienica

  Dn. 14.01 uczniowie kl. III d i III f obejrzeli spektakl edukacyjny pt. "Kulek" w Teatrze Kamienica. Został on wystawiony w ramach kampanii społecznej ,, Bądźmy razem bezpieczni" prowadzonej przez Tramwaje Warszawskie. Uczniowie uczyli się w jaki sposób zachowywać się podczas jazdy tramwajem, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Wszystkich tych wiadomości dzieci uczyły się poprzez zabawę, uczestnicząc w przygodach Kulka, Kacpra i grupki przyjaciół.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3a i 3c w Teatrze Muzycznym Roma

  15 stycznia klasa 3a i 3c pojechały do Teatru Roma na spektakl "Mały Książę". U czniowie obejrzeli pełną poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości bardzo poruszyła młodych koneserów sztuki teatralnej. MAŁY KSIĄŻĘ przypomina o tym, że "wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają". Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka? Przenieśmy się tam i zanućmy ulubioną piosenkę Małego Księcia:

  "Nad moją planetą miliony są gwiazd,
  A każda z tych gwiazd, to jak światła miast,
  Bo w miastach są ludzie, a ludzie są dobrzy
  Bo mają baranki i ja o tym wiem,
  A gwiazdy sprawiają, że ludzie są mądrzy
  Ja też przyjaciela, baranka mieć chcę.
  Więc kiedy na niebie gwiazdeczki migocą,
  Zamykam oczy, niech plecie się sen,
  Gwiazdy te moje marzenia ozłocą
  I sen mój się spełni, ja wiem".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Koszula na Dzień Dziadka w 2h

  Dnia 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka. Wielu z nas wysyła z tej okazji sms-y, czy dzwoni do swych ukochanych dziadków. My przygotowaliśmy własnoręcznie koszulowe kartki, napisaliśmy życzenia i czekamy teraz na ten uroczysty dzień!

  W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
  kochany Dziadziuniu o Tobie pamiętam.
  By życie Twe było kwiatami usłane,
  tak piękne i czyste jak letni poranek.
  Mnóstwa radości oraz słodyczy
  Wnuczek Ci życzy!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa IIc w Ogrodzie Botanicznym UW

  W śnieżny poranek 22 stycznia 2014 roku uczniowie klasy II c wyruszyli do Ogrodu Botanicznego UW na warsztaty pt. "SPIŻARNIE NA ZIMĘ". Powitały nas dwa pacynkowe zwierzątka - wiewiórka i kret. Naszym pierwszym zadaniem było podzielenie się na dwie drużyny. Prowadzący zajęcia postawili przed nami bardzo dużo zadań - bieg terenowy po ogrodzie, w czasie którego dowiedzieliśmy się kto i jak robi zapasy na zimę. Przy okazji mogliśmy się poruszać, pobiegać i nacieszyć śniegiem. Uważaliśmy jednak bardzo, żeby nie zniszczyć cennych roślin ogrodu. Sprzątnęliśmy karmnik dla ptaków przed głównym wejściem i nasypaliśmy świeżych ziaren. Potem przyszedł czas na rozgrzanie się gorącą herbatką z sokiem malinowym. Następnie warsztaty przeniosły się do pomieszczenia. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację, ulepiliśmy z plasteliny pędraki do spiżarni kreta, a w zamian on poczęstował nas żelkowymi dżdżownicami. Na koniec przygotowaliśmy nową porcję karmy dla ptaków na kolejny zimowy dzień i dostaliśmy w prezencie materiały do zabaw i ćwiczeń w szkole, żeby nauka nie poszła w las. Warsztaty były bardzo ciekawe.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Konkurs "Zima" w klasie 1g

  27 stycznia w kl. I G nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zima". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały prace plastyczne o tematyce zimowej. Celem konkursu było zachęcenie rodziców do wspólnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi w sposób jak najbardziej kreatywny. W pracach nie zabrakło bałwanków, dzieci bawiących się na śniegu, zimowych pejzaży, pojawił się również ruchomy wyciąg narciarski. Obradujące jury podjęło decyzję, iż wszystkie prace zasłużyły na nagrody, dlatego każde dziecko otrzymało po 2 książki z serii "Franklin" oraz słodką przekąskę.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Artystyczne spotkania w klasie IIIa

  Dzisiaj w naszej klasie odbyła się wspaniała lekcja plastyki. Przybył do nas Pan Martin Imrich artysta malarz, który poprowadził zajęcia plastyczne. Zadaniem każdego z nas było narysowanie ulubionego zwierzęcia, a następnie omówienie swojego rysunku i wysłuchanie ciekawych uwag Pana Martina.

  Poczuliśmy się jak prawdziwi artyści.Postanowiliśmy zaprosić Pana na kolejne lekcje. Pan Martin opowiedział o swoim malarstwie - "Maluję klasycznie z natury i z modela, stosując metodę złotego podziału. Czasami ważniejszy jest dla mnie proces malarski niż sam obraz, który powstaje. Malarstwo sprawia mi przyjemność i mogę powiedzieć, że uzależniłem się od tego procesu. Traktuję je jako jedno z moich największych egzystencjalnych potrzeb.

  Maluję głównie ludzi, ponieważ uważam, że to człowiek, zaraz po Bogu, jest najdoskonalszą istotą na ziemi. Dużo obrazów powstaje na zasadzie czerpania przyjemności z malowania". Myślę, że te słowa niektórzy zapamiętają i może kiedyś w przyszłości będziemy również twórcami tak pięknych obrazów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gra na instrumentach w klasie 3b

  Pewnego zimowego dnia uczniowie naszej klasy umilili nam czas grą na instrumentach. Kamila i Sebastian zaprezentowali kilka utworów na keyboardzie, natomiast Pawełek na pianinie. Była to ciekawa lekcji muzyki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szachowe sukcesy Tymona Czernek

  W naszej klasie jest wielu utalentowanych uczniów, Tymon Czernek jest jednym z nich. Reprezentuje nasza klasę, szkołę a nawet kraj. Osiąga ogromne sukcesy. Oto najważniejsze z nich, którymi może pochwalić się od początku roku szkolnego:

 • 1 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów do lat 9
 • 1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich
 • 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich
 • 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych
 • 7 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach 2013
 • 30 miejsce w mistrzostwach Świata Juniorów w Szachach 2013
 • Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1d pasowanie na czytelnika biblioteki

  4 lutego nasza klasa wzięła udział w lekcji bibliotecznej w naszej szkole. Na początku pani Wiesia przeczytała nam wiersz o książce, którą pokazywała nam pani Asia. Później mówiliśmy o tym, jak należy dbać o książki, żeby mogło z nich korzystać wiele dzieci. Po rozmowie panie bibliotekarki pokazały nam scenkę o tym, jak należy zachować się w bibliotece, kiedy przyjdziemy wypożyczyć książkę. Po scence złożyliśmy przysięgę czytelnika, a na koniec każdy z nas wypożyczył swoją pierwszą książkę. Lekcja ta była bardzo ciekawa i pouczająca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ciekawe lekcje języka polskiego w klasie 5e

  Przyznajemy - jako klasa sportowa najbardziej lubimy wf. Na innych lekcjach jednak też jest ciekawie. Na lekcji języka polskiego przebieraliśmy się za postacie z mitologii i opowiadaliśmy innym o sobie. Musieli zgadnąć, o jaką postać chodzi. Było bardzo ciekawie. Innym razem przygotowaliśmy teatrzyk kukiełkowy na podstawie bajki "Przyjaciele" A. Mickiewicza. Kukiełki przygotowaliśmy sami. Lubimy takie lekcje!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja plastyki w 1d

  Na dzisiejszych zajęciach mówiliśmy o drodze "od ziarenka zboża do bochenka chleba". Jako podsumowanie mieliśmy super lekcję plastyki. Pani wysypała na każdej ławce mąkę i kazała nam w niej zrobić obrazek. Później każdy z nas dostał niebieską kartkę, na której malowaliśmy klejem zimowy krajobraz i posypywaliśmy go mąką. Na koniec większość z nas wyglądała jak bałwanki, albo piekarze. Ta lekcja była naprawdę faaaajna!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Babci i Dziadka w klasie 1g

  5 lutego w klasie I G odbyło się uroczyste rodzinne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali słowno - muzyczny program artystyczny, który w humorystyczny sposób umilił popołudnie najukochańszym babciom i dziadkom. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Babci i Dzień Dziadka - 2G

  Dzień Babci to święto obchodzone dla uhonorowania babć; w dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii i Brazylii, a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.

  Dzień Dziadka to rodzinne święto, obchodzone w Polsce 22 stycznia w celu uhonorowania dziadków. Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.

  Uczniowie klasy drugiej wraz z życzeniami zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń, przygotowali talerzykowe obrazki - odcisnęli swoje dłonie i ozdobili dowolną techniką.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1d "Dzieciaki Sadzeniaki"

  W czwartek 6.02 byliśmy na zajęciach w supermarkecie Liroy Merlin. Na początku każde z nas dostało identyfikator ze swoim imieniem. Pierwszym punktem zajęć było wykonanie pieska techniką orgiami. Później każdy z nas zajął miejsce przy stoliku z kwiatami i pani prowadząca opowiedziała nam o przesadzaniu kwiatów, a także jakie warunki musimy stworzyć roślince, żeby dobrze się rozwijała. Po wsadzeniu naszych pierwiosnków do doniczek był słodki poczęstunek. Kiedy już zjedliśmy, robiliśmy kubeczki orgiami. Potem były "słodkie zagadki" - za prawidłową odpowiedź dostawaliśmy cukierki. Na koniec dostaliśmy upominki, zapakowaliśmy je do reklamówek i wróciliśmy do szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Gałgankowe kukiełki - klasa IF

  Na dzisiejszych lekcjach mówiliśmy o teatrze. Jako podsumowanie mieliśmy lekcję techniki, na której robiliśmy gałgankowe kukiełki. Każdy z nas przyniósł z domu materiały potrzebne do wykonania kukiełek, np. różnej wielkości łyżki drewniane, farby, flamastry, wełnę, sznurek, kawałki materiałów, guziki. Potem przeszliśmy do wspaniałej kreatywnej zabawy. Powstało wiele różnych kukiełek wśród nich były: kosmity, księżniczki i wiele innych. Aby zatrzymać czas wszystkie prace zostały sfotografowane, a zdjęcia kukiełek umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Następnego dnia bawiłyśmy się w teatr, wykorzystując własnoręcznie zrobione kukiełki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Walentynki klasa 2a

  14 lutego obchodzimy Walentynki. Z okazji tego święta zorganizowaliśmy w naszej klasie Bal Walentynkowy, podczas którego dzieci miały okazję na wspólne zabawy ruchowe i integracyjne oraz konkursy. Następnie każdy uczeń miał za zadanie przygotować walentynkę dla wylosowanej przez siebie osoby z klasy i wrzucić ją do klasowej poczty walentynkowej. Przygotowana walentynka była wyrazem sympatii jaką wspólnie darzymy się w naszym zespole klasowym. Wszystkie dzieci zostały obdarowane kolorowymi walentynkami. W naszym zespole relacje społeczne panujące w klasie nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że wszyscy się bardzo mocno lubimy i wzajemnie szanujemy.

  A tak się kochamy, zobaczcie sami:)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel Walentynkowy

  14 lutego 2014 r. odbyła się Akademia Walentynkowa. Dzieci uczęszczające do świetlicy z klasy 2a i 1f przygotowały występ artystyczny pod kierunkiem: p. Ewy Gromysz, p. M. Górczyńskiej oraz p. Edyty Grześ-Wodzińskiej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bezpieczne ferie w klasach 1 - 3


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Bezpieczne ferie" w klasach 4 - 6

  Dnia 14 lutego 2014 roku odbył się apel "Bezpieczne ferie". Przygotowany został przez uczniów klasy 4e oraz 4f. Uczniowie apelowali do swoich kolegów i koleżanek z klas 4-6, by przebywając poza domem w czasie ferii uważali na siebie i byli ostrożni. Przypomnieli również zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych, a wszystko to, zważywszy na karnawałowy nastrój, oplecione zostało piosenką i tańcem utalentowanych uczniów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Bezpieczne ferie w 2h

  Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Został już tylko tydzień w szkole, czas więc przypomnieć sobie o zasadach bezpieczeństwa. Najpierw pogadanka, utrwalenie zasad a na koniec nasze zimowe prace. Wystarczy pasta do zębów i kolorowy piasek, by wyczarować swe wymarzone ferie.

  Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych.
  • W czasie zjeżdżania zachowajmy bezpieczną odległość między sankami.
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
  • Rzucając się śnieżkami nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
  • Nie rzucajmy śnieżkami w nadjeżdżające samochody.
  • Na łyżwach jeździjmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu i dbajmy o aktywność fizyczną.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Tymon Czernek wicemistrzem Polski

  Tymon Czernek, wzorowy uczeń klasy 3b i laureat wielu konkursów, został wicemistrzem Polski w szachach klasycznych do lat 10. Mistrzostwa Polski Młodzików odbywały się w Jastrzębiej Górze w dniach 2-9.03.2014 roku. Tymon, oprócz uznania, otrzymał również nagrodę, medal oraz puchar. Bardzo cieszymy się wraz z naszym Mistrzem i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień kobiet w klasie 5b

  Chłopcy przygotowali wspaniałą uroczystość. Dziewczynki oprócz życzeń otrzymały kwiatki, drobne upominki oraz dobrze zorganizowaną obsługę wspólnego poczęstunku. Miłe chwile spędzone razem na długo pozostaną w pamięci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 3b w Teatrze "6. piętro"

  We wtorek, 11 marca klasa 3 b była w teatrze "6. piętro" na przedstawieniu "Bromba w sieci".

  "Bromba w sieci" to wspaniały, muzyczny spektakl, mówiący o tym, że najważniejsza jest przyjaźń. Opowiada o poszukiwaniu i zwyciężaniu złośliwego wirusa, który niszczy komputery.

  Akcja przedstawienia toczyła się w zawrotnie szybkim tempie. Uczniom bardzo podobali się występujący w spektaklu bohaterzy, czyli Bromba i jej przyjaciele, m. in. Malwinka, Fikander.

  Sztuka uświadamiała, że nie wszystko można zważyć czy zmierzyć matematycznie. Nauczyła nas, jak należy postępować, aby bez problemów i kłopotów korzystać z komputera i Internetu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasowy konkurs recytatorski poświęcony Julianowi Tuwimowi klasa 2a

  Obecny rok jest poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Jest to postać bardzo ważna szczególnie dla dzieci. Dzięki jego twórczości do dziś każde dziecko sięga i zna wiersze tego poety. Dla upamiętnienia jego działalności związanej z dziećmi klasa 2 a przygotowała klasowy konkurs recytatorski poświęcony wierszom Tuwima. Każdy uczeń recytował wybrany przez siebie wiersz z ciekawymi rekwizytami oraz mógł interpretować wiersz według własnego uznania. Wśród głoszonych wierszy pojawiły się te znane i mniej znane wiersze Tuwima: Lokomotywa, Murzynek Bambo, Cuda i dziwy, Okulary, Zosia Samosia, Spóźniony słowik, Trudny rachunek, Dżońcio i inne.

  Przy tej okazji dzieci zapoznały się również z biografią Juliana Tuwima.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1g w szkole muzycznej

  27 marca klasa I G wybrała się do szkoły muzycznej na lekcję edukacyjną. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć fascynujące dźwięki wielu instrumentów muzycznych takich jak: wiolonczela, skrzypce, trąbka, akordeon, wibrafon, fortepian, gitara, waltornia oraz flet poprzeczny. Wśród występujących artystów była również uczennica naszej klasy Olga Gabryś, która zaprezentowała utwory na przepięknie brzmiącym ksylofonie oraz werblu. Wielu uczniów zaczęło się zastanawiać, czy aby nie spróbować gry na jednym z tych instrumentów...:-)

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Udział klasy 5b w akcji paczka "Dla Ukrainy"

  W marcu włączyliśmy się w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy. Wzięliśmy udział w akcji zbiórki środków opatrunkowych oraz przygotowaliśmy paczkę ze słodyczami dla naszych rówieśników. Nie zabrakło również najserdeczniejszych życzeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pomagamy Ukrainie

  "Człowiek nie jest wielki przez to, co ma,
  ale przez to, czym dzieli się z innymi"
  Jan Paweł II

  Dobrą okazją do podjęcia wielkopostnej jałmużny była przeprowadzona w marcu w naszej szkole zbiórka środków opatrunkowych, produktów żywnościowych, zabawek dla mieszkańców Ukrainy pod hasłem "DZIECI DZIECIOM". Dzieci chętnie dzieliły się z potrzebującymi bliźnimi z Ukrainy swoimi zabawkami, słodyczami, żywnością ucząc się w ten sposób wychodzenia naprzeciw potrzebom innych ludzi i wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1d w Muzeum Etnograficznym

  9.04. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Tematem zajęć, w których wzięliśmy udział były "Egzotyczne podróże dookoła świata". Podczas tej wyprawy poznaliśmy pismo z różnych stron świata. Oglądaliśmy książeczki dla dzieci pisane w języku hebrajskim i arabskim, a także japońskie gazety. Dowiedzieliśmy się, że chyba jednym z najtrudniejszych jest pismo japońskie, które zawiera ponad dwa tysiące znaków. Kolejna sala poświęcona była domom. Pani animatorka opowiedziała nam o jurcie i tipi i o zwyczajach związanych z ich mieszkańcami. Potem znaleźliśmy się w sali pełnej poduszek, gdzie ułożeni wygodnie wysłuchaliśmy dwóch bajek z innych krajów. W czwartej sali poznaliśmy stroje ludowe. Pani pokazała nam między innymi strój łowicki i opowiedziała o nim. Ostatnia sala była poświęcona prawom dziecka. Na koniec bawiliśmy się w "łowienie rybek". Po wyjściu z muzeum poszliśmy na chwilkę do Grobu Nieznanego Żołnierza, a potem wróciliśmy do szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lalki z łyżki w 1d

  W związku z tematami dotyczącymi teatru, na zajęciach plastyki robiliśmy lalki z łyżki. Każdy z nas wykonał piękną lalkę, doskonale się przy tym bawiąc. To była fajna lekcja.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja muzyki w klasie 1e

  Lekcja muzyki w klasie 1E W naszej klasie odbyła się lekcja muzyki z naszymi mamami - Moniką Jarosz i Anną Szweda. Celem spotkania było zainteresowanie dzieci muzyką . Uczniowie zapoznali się z budową i brzmieniem wiolonczeli, śpiewali oraz grali na instrumentach perkusyjnych, bawili się przy muzyce. Na koniec zaśpiewali piosenkę pt. "Klasa 1e" napisaną przez nasze wspaniałe mamy. To była doskonała nauka i zabawa!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna - klasa IE

  Na początku drugiego semestru odbyła się interesująca lekcja biblioteczna dla dzieci z klasy IE. Uczniowie zwiedzali to miejsce znajdując podobieństwa i różnice pomiędzy biblioteką szkolną, a osiedlową, którą odwiedziły wcześniej. Zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami poszanowania książek, a także jej zbiorami. Później założono im kartę biblioteczną i wypożyczono ciekawe książki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Karol, który został świętym" i 2h na przedpremierowym pokazie

  Dzięki jednej z mam udało nam się wybrać na przedpremierowy pokaz pierwszego filmu dla dzieci o JANIE PAWLE II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.

  W rolach głównych widzieliśmy wybitnego aktora PIOTRA FRONCZEWSKIEGO jako przyjaciela Jana Pawła II z czasów młodości. ARTUR ŻMIJEWSKI użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły. Występują również bliźniacy ANDRZEJ I KAMIL TKACZ oraz KATARZYNA GLINKA. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszeliśmy ulubione melodie Jana Pawła II oraz piosenki popularnej ARKI NOEGO.

  12-letni Kacper, pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa - Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą, filmową opowieść o Karolu Wojtyle - niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel z okazji dnia wiosny

  Apel okolicznościowy z okazji powitania wiosny. Przygotowany przez klasy 4c i 4d

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosna w 1d

  W naszej klasie wiosna już w pełni. Od kilku tygodni systematycznie nasze lekcje dotyczą zmian zachodzących w przyrodzie. Ostatnio mówiliśmy o tym, skąd bierze się tęcza, a także co się dzieje w świecie zwierząt. Podsumowaniem tych zajęć była plastyka, na której podzieliliśmy się na grupy, których zadaniem było wykonanie przy użyciu dowolnych technik plastycznych i materiałów pracy pod tytułem "WIOSNA". Oczywiście na początku było troszkę krzyku, ale w końcu podzieliliśmy się na 6 zespołów, wspólnie zdecydowaliśmy co i jak będziemy robili i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Mimo kilku nieporozumień była to świetna zabawa. A foto jej efekty....

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosna przyszła do 2h


  Przyszła wiosna na podwórko,
  Zagląda do sieni:
  -Dalej, grabie i łopaty,
  Do roboty w ziemi!


  Jak się mamy, pani miotło,
  Czeka cię robota,
  Nie chcę ja mieć na podwórku
  Odrobiny błota!


  Przyszła wiosna do ogródka,
  Patrzy pod opłotki;
  -Ruszajcie no z ziemi prędzej,
  Mlecze i stokrotki.


  Będą teraz ciepłe noce,
  Jak i ciepłe dzionki,
  Okrywajcie się kwiatami,
  Grusze i jabłonki!


  Chodzi wiosna po podwórku
  I porządki czyni.
  Będzie pięknie, bo z tej wiosny
  Dobra gospodyni.  Do nas oczywiście też przyszła. Możecie podziwiać pierwsze wiosenne kwiaty i wiosenną łąkę.


  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2g szykuje się do pożegnania zimy - Marzanny

  Marzanna to nazwa kukły przedstawiającej boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten, zakorzeniony w pogańskich obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku.

  Kukłę wykonywano ze słomy, owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami i koralami. Tradycja nakazywała, aby dziecięcy orszak, z marzanną i zielonymi gałązkami jałowca w dłoniach, obszedł wszystkie domy we wsi. Po drodze podtapiano marzannę w każdej wodzie, jaka się nadarzyła. Wieczorem kukłę przejmowała młodzież. W świetle zapalonych gałązek jałowca wyprowadzano marzannę ze wsi, podpalano i wrzucano do wody. Z topieniem Marzanny, również obecnie, związane są różne przesądy np.: nie wolno dotknąć pływającej w wodzie kukły, bo grozi to uschnięciem ręki, obejrzenie się za siebie w drodze powrotnej może spowodować chorobę.

  Przygotowaliśmy wspólnie Marzanny, włożyliśmy w nie dużo pracy i serca... Zdobyliśmy 2 miejsce w konkursie "najpiękniejsza Marzanna" !!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Marzanna w klasie 3D

  Na pożegnanie zimy klasa III D wykonała kukłę Marzanny, która wzięła udział w "Szkolnym konkursie na najpiękniejszą marzannę". Podczas apelu z okazji pierwszego dnia wiosny zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nasza praca zajęła I miejsce.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wiosna na zajęciach komputerowych w klasach drugich

  Wiosna zawitała także na zajęcia komputerowe do klas drugich. Zadaniem uczniów było przedstawienie wiosny w programie PAINT. I oto prace uczniów:

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2g

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2h


  Marzanna klasy 2c

  Uczniowie klasy 2c dość już mieli zimy i aby ją przegonić, przygotowali marzannę. Zdobyliśmy nawet wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsza Marzanna". Mamy nadzieję, że wiosna rozgościła się u nas na dobre.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warszawa widziana oczami uczniów klasy 2g

  Gdy przejeżdżamy przez nasze miasto, zwracamy uwagę na jej budynki i ich architekturę, zabytki, pomniki, parki, tramwaje, autobusy... Jedni z nas się zachwycają, inni krzywią...

  Uczniowie klasy drugiej przygotowali makiety Warszawy, wyeksponowali to co im się najbardziej w Warszawie podoba lub im jest znane.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Związek Zbieraczy Kitu w klasie Va

  Na lekcji języka polskiego w klasie Va działy się rzeczy niezwykłe. Sala lekcyjna zamieniła się w gabinet profesora Raca, w którym odbyło się surowe przesłuchanie. W ławkach oskarżonych usiedli członkowie Związku Zbieraczy Kitu- Czele (Tymon), Kolnay (Daniel), Rychter (Krystian), Weiss (Bartek), Barabasz (Kuba) i Lesik (Michał). Nieprzejednany profesor Rac (pani Joanna Szczubełek) organizację rozwiązał, kit i składki związkowe zarekwirował, a nieszczęśnikom raz na zawsze zabronił zakładania stowarzyszeń.

  O co w tym wszystkim chodzi? Kto czytał, ten wie. Klasa Va omawiała lekturę "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara. I choć powieść węgierskiego pisarza kończy się tragicznie, a niejeden czytelnik płacze nad losem małego Nemeczka, w historii tej znaleźć możemy również komizm, wprowadzony właśnie przez wątek Związku Zbieraczy Kitu. I to wesołe oblicze "Chłopców." grupa uczniów wraz z polonistką postanowiła zaprezentować w formie krótkiego przedstawienia.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Przegląd świetlic

  W dniu 4.04.2014 r. uczniowie klas: II c, II d, II e, II f, III a, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej reprezentowali naszą szkołę podczas XI Przeglądu Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych w Ośrodku Kultury "Arsus". Każda grupa uczniów z poszczególnych szkół z dzielnicy Ursus prezentowała scenki teatralne, związane tematycznie z hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu: "NIE JESTEŚ SAM". Uczniów naszej szkoły występujących w przedstawieniu zatytułowanym W przyjaźni tkwi siła przygotowały wychowawczynie świetlicy: p. Eliza Cieśla, p. Dorota Furmańczuk, p. Agnieszka Staniórska. Występ naszej szkoły uatrakcyjnił zespół taneczny Attraxion przygotowany przez p. Alicję Żołądkiewicz.

  Plakat - mandalę związany z hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości wykonali najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców świetlicy: p. Doroty Bartnik, p. Anny Kaczmarczyk, p. Wioletty Poręby. Każda szkoła została nagrodzona dyplomem, książkami i grą dydaktyczną.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie 2h z pracownikami Izby Celnej w Warszawie

  Dnia 8 kwietnia odwiedzili naszą szkołę pracownicy Izby Celnej w Warszawie. Pracująca w Urzędzie Celnym III Port Lotniczy w Warszawie, w Orzecznictwie Urzędu pani Agnieszka Ostrowska oraz wieloletni funkcjonariusz celny, obecnie: rzecznik prasowy Izby Celnej w Warszawie pan Piotr Tałałaj.

  Pan Piotr reprezentuje Izbę Celną w mediach, ale dotychczas pełnił służbę w Urzędzie Celnym III Port Lotniczy w Warszawie, gdzie był koordynatorem d/s CITES - czyli wiążącej również Polskę - Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Porozumienie to (umowa) sporządzona została w Waszyngtonie, w dniu 3 marca 1973 roku, zwana jest także Konwencją Waszyngtońską lub w skrócie CITES. Celem Konwencji jest ochrona dziko występujących populacji zwierząt i roślin gatunków zagrożonych wyginięciem poprzez kontrolę i ograniczanie międzynarodowego handlu tymi zwierzętami i roślinami, rozpoznawalnymi ich częściami i produktami pochodnymi. Rzeczpospolita Polska ratyfikowała przystąpienie do Konwencji 12 grudnia 1989 roku. Weszła ona w życie w Polsce 12 marca 1990 roku.

  Funkcjonariusze celni, pełniący służbę na granicy Wspólnoty a zwłaszcza w tak szczególnym miejscu jakim jest port lotniczy, zobowiązani są do przestrzegania postanowień tej konwencji, co z wielkim zapałem i sukcesami czynią.

  Dzisiejsza pogadanka i scenki rodzajowe dotyczyły zagadnienia ochrony roślin i zwierząt gatunków zagrożonych wyginięciem, w kontekście podróży zagranicznych i przywożenia pamiątek np. torebek z krokodyla, spreparowanych żółwików, robaczków w zalewie, biżuterii z kości słoniowej, nawet muszelek leżących na plaży.

  Wakacje za pasem warto więc zasięgnąć informacji o tym, co możemy wywozić i przywozić do kraju z zagranicznych wojaży. Wszyscy chętnie gromadzimy pamiątki, które przywołują wspomnienia z dalekich wakacyjnych podróży. Ważne, aby gromadząc je nie stać się przez przypadek przestępcą przemytnikiem. - Aby niewinna z pozoru pamiątka nie ściągnęła na nas kary. Za przemyt pamiątek wykonanych ze zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

  Lekcja była fantastyczna, a my już wiemy, jak ważne są przemyślane, wakacyjne zakupy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z celnikiem w klasie 4e i w klasie 5b

  Uczniowie klasy 5b i 4e wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach na temat handlu gatunkami zagrożonymi wyginięciem, a także działań mających na celu ich ochronę. Zajęcia poprowadził funkcjonariusz Izby Celnej w Warszawie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 4e

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 5b


  Spotkanie z pracownikami Izby Celnej w klasie III D

  Dnia 8 kwietnia klasa III D wzięła udział w spotkaniu z pracownikami Izby Celnej w Warszawie- panią Agnieszką Ostrowską i panem Piotrem Tałatajem.

  Tematem prezentacji była ochrona zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Funkcjonariusze w ciekawy sposób wyjaśnili dzieciom mechanizmy, które powodują powstawanie kłusownictwa, które jest przyczyną wymierania wielu gatunków zwierząt.

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami chcieli przestrzec nas- turystów z Europy, przed pochopnym kupowaniem ,,pamiątek" wykonanych z egzotycznych zwierząt. Zakup takiego przedmiotu lub przemyt zwierzęcia może wpędzić nas w kłopoty. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat. Musimy więc rozważnie wybierać wakacyjne pamiątki.


  Rajd historyczny 2h

  Dnia 12 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna, XXIX edycja Rajdu Historycznego "Szlakiem Naszej Historii" imienia Jana Cierlińskiego. Obejmował on tereny: Ursusa, Włoch, Okęcia, Raszyna, Falent, Sękowina, Lesznowoli, Magdalenki, Walendowa, Opaczy, Pęcic, Pruszkowa, Piastowa, Ożarowa Maz., Ołtarzewa, Pilaszkowa, Umiastowa, Starych Babic i Borzęcina Dużego.

  Nie mogło oczywiście zabraknąć naszej klasy, tym bardziej, że w tym roku pogoda dopisała. Podczas rajdu uczniowie naszej klasy odwiedzili miejsca Pamięci Narodowej i ciekawe punkty historyczne w naszej gminie. Taki raj to wspaniała przygoda i możliwość poznani historii naszego Ursusa.

  Za rok też będziemy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Rajd historyczny

  W dniu 12 kwietnia odbył się XXIX RAJD SZLAKIEM NASZEJ HISTORII, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Z naszej szkoły wzięło w nim udział dwustu uczniów, zgrupowanych w 41 patrolach i obsłudze dwóch miejsc pamięci. Była to dobra okazja aby poznać miejsca pamięci w naszej dzielnicy oraz jej historię.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Orlen Warsaw Marathon

  Dnia 13 kwietnia 2014 odbyła się impreza biegowa Orlen Warsaw Maraton. Z naszej szkoły wzięło udział 39 uczniów głównie z klas 6a, 6b oraz 6c. Pracowali oni przez 7 dni jako wolontariusze w depozycie biegu na 10 km.

  Nasi uczniowie wszelkie powierzone obowiązki realizowali rzetelnie i sumiennie. W czasie trwania imprezy dali się poznać jako osoby odpowiedzialne, zmotywowane, entuzjastycznie nastawione na realizowania zadań i otwarte w stosunku do otoczenia.

  Opiekunami byli:
  Alicja Żołądkiewicz, Piotr Kędracki, Katarzyna Dygas

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wkrótce Wielkanoc (klasa 1f)

  Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję, która jest szczególnie mocno pielęgnowana w Polsce. Spędzamy je w gronie rodzinnym, uczestnicząc w nabożeństwach oraz skrupulatnie przygotowując wiele potraw, a także ozdób wielkanocnych. Dzieciom kojarzą się z kolorowymi pisankami, święconką i barankiem. Z tej okazji wykonaliśmy na zajęciach piękne piaskowe wielkanocne koszyki, które sprawiły nam wiele radości. Co tu dużo opowiadać, zachęcamy do obejrzenia galerii.

  Przy okazji składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Coraz bliżej święta w 2h

  Święta coraz bliżej. Na szczęście jest to czas wolny, który spędzimy z bliskimi i rodziną. Niestety nie ze wszystkimi spotkamy się osobiście. Dlatego też postanowiliśmy wykonać kartki metodą zwaną scrapbooking. Zebraliśmy różne elementy związane ze świętami, oraz sami przygotowaliśmy używając ozdobnych dziurkaczy. Mamy nadzieję, że bliskim sprawimy tym ogromną niespodziankę. A efekty naszej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.

  Przy okazji życzymy Wszystkim wesołych i rodzinnych
  Świąt Wielkanocnych

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Warsztaty wielkanocne klasy 2a

  Święta to czas, który poświęcamy dla swoich bliskich. Właśnie dlatego postanowiliśmy już drugi raz spotkać się na warsztatach wielkanocnych, podczas których rodzice razem z dziećmi wykonali piękne stroiki wielkanocne. Na rozgrzewkę wspólnie zatańczyliśmy powitalny taniec integracyjny, dzięki któremu wszyscy mogli się ze sobą przywitać. Na warsztatach towarzyszyła nam dobra zabawa i wspaniała świąteczna atmosfera. Dzięki temu pomimo świątecznej gorączki zakupów rodzice na chwilę mieli okazję pobyć ze swoim dzieckiem i razem cieszyć się ze wspólnie aktywnie spędzonego czasu. Na zakończenie złożyliśmy sobie wielkanocne życzenia i w świątecznych nastrojach powróciliśmy do domu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kurczaki w wykonaniu klasy 2a

  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wykonaliśmy prezenty dla rodziców w postaci śmiesznych kurczaków wielkanocnych. Kurczaczki niosły ze sobą dla wszystkich życzenia wielkanocne:

  Spotkaliśmy dziś kurczaka
  Co po baziach skakał.
  Za nim kurka podążała
  I pisanki malowała.
  Wtem baranek się ukazał
  I życzenia złożyć kazał:
  Szczęścia i radości moc
  Na tą Świętą Wielkanoc!

  Życzą uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanocne spotkanie 2h

  Dnia 16 kwietnia 2014 spotkaliśmy się z samego rana na świątecznym śniadaniu. Przybraliśmy odświętne ubrania i podzieliliśmy się jajkiem, życząc sobie świąt rodzinnych i pogodnych. Zjedliśmy wspólne śniadanie i porozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych w naszych domach. Mimo pewnych różnic, wynikających z pochodzenia naszych rodziców, święta u wszystkich wyglądają podobnie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by Zmartwychwstały Chrystus połączył nas. By święta były czasem do skupienia, modlitwy i bycia razem.

  Życzymy wszystkim rodzinnych świąt!!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielkanoc w klasie 5b

  W środę ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy wielkanocne spotkanie. Zgodnie z tradycją podzieliliśmy się jajkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Słodkim upominkiem od rodziców były zajączki. Miło spędziliśmy czas opowiadając o rodzinnych zwyczajach i czekających nas wyjazdach i niespodziankach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

  Po raz kolejny nasza szkoła grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W 22 finale nasi uczniowie - wolontariusze zebrali ponad 4000zł. Gratulujemy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "Od grosika do złotówki" klasa 2a

  Nasza klasa bierze udział w projekcie pt.: Od grosika do złotówki. Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnego rodzaju ryzyka.

  Główne cele projektu są następujące: nabycie umiejętności zachowań w sytuacjach podwyższonego ryzyka i niebezpieczeństw, nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach: zarabiania, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu, nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

  Podejmowane w ramach programu działania mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej uczniów oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze. Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a w efekcie rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji finansowych, umacniają wiarę we własne siły i możliwości oraz są zachęcane do realizacji zamierzonych celów. Do projektu włączyliśmy również pracę rodziców, aby w trakcie zadań domowych rozszerzali wiedzę i zasób słów dziecka w omawianym temacie.

  Zgodne z założeniami nowej podstawy programowej treści nauczania, zawarte w projekcie "Od grosika do złotówki", obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo-zdrowotną, społeczno etyczną, muzyczno-ruchową oraz plastyczno-techniczną. Każdy uczeń dostaje co miesiąc nową, ciekawą książeczkę do proponowanych zajęć i zadań ufundowanych przez Fundację Kronenberga i City Bank Handlowy.

  Obecna tematyka projektu dotyczy oszczędzania zdrowia, przyrody, pieniędzy, energii i wody. W tym celu każdy uczeń po wcześniejszych zajęciach otrzymał kartę oszczędzania, na której zaznaczał swoje postępy w oszczędzaniu przez dwa tygodnie. Najlepszy wynik został nagrodzony czapeczkami od Grosika.

  Zobaczcie sami jak bawimy i uczymy się z Grosikiem...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  BASEN W KLASIE 2B

  Nastała wiosna, a koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Na szczęście przygoda na basenie jeszcze trwa! Od pierwszych tygodni klasy drugiej dzielnie uczęszczaliśmy na zajęcia nauki pływania, a czas mijał nam szybko i przyjemnie. Nauczyliśmy się już bardzo wiele, a z każdą lekcją coraz więcej z nas pływało na dużym basenie. Pod czujnym okiem instruktorów doskonaliliśmy swoje umiejętności, technikę pływania, ale także świetnie się bawiliśmy!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ciekawe lekcje z panem Kleksem w kl.4c

  28 kwietnia na lekcji języka polskiego gościliśmy pana Ambrożego Kleksa we własnej osobie. Ten niezwykły profesor cierpliwie odpowiadał na nasze pytania, rozdawał piegi, a nawet zagrał na trąbce! W rolę pana Kleksa brawurowo wcielił się nasz kolega z klasy - Szymon. Później uczestniczyliśmy w lekcji kleksografii - jak uczniowie w słynnej akademii. Było ..ardzo ..ekawie - jak określiłby szpak Mateusz.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2B i Dzieciaki Sadzeniaki

  W kwietniu uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych "Dzieciaki sadzeniaki". Na początku każde z nas dostało identyfikator ze swoim imieniem. Później projektowaliśmy kartę z wielkanocnymi życzeniami do Zajączka oraz wykonywaliśmy kubeczek techniką orgiami. Nie ominął nas także słodki poczęstunek na wzmocnienie przed kolejnym poważnym zadaniem. Następnie każdy z nas zajął miejsce przy stanowisku z kwiatami, a pani prowadząca opowiedziała nam o ich sadzeniu i o tym co jest potrzebne roślinie do życia. Po krótkiej lekcji mogliśmy zabrać się do samodzielnego sadzenia kaktusów, co poszło nam całkiem sprawnie. Na zakończenie bawiliśmy się w "Słodkie Zagadki" oraz otrzymaliśmy upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3 a, b, c, e, f, g w Teatrze Syrena

  W kwietniu klasy 3 a, b, c, e, f, g były w Teatrze Syrena na przedstawieniu pt."Dzieci z Bullerbyn". Spektakl "Dzieci z Bullerbyn", który reżyserował Krzysztof Jaślar opowiadał o przygodach sześciorga przyjaciół w wieku 7 - 9 lat - Lisy, Anny i Britty, Lassego i Bossego oraz Ollego. Dzieci mieszkają w szwedzkiej wiosce, w której są tylko 3 zagrody: Północna (zamieszkana przez rodzinę Anny i Britty), Środkowa (zamieszkana przez rodzinę Lisy, Bossego i Lassego) i Południowa (zamieszkana przez rodzinę Ollego). Narratorem jest Lisa, która oprowadza widzów po znanych sobie miejscach i opisuje zwariowane przygody paczki przyjaciół.

  W spektaklu powieść Astrid Lindgren została dość wiernie odtworzona, jednak jedynie we fragmentach, gdyż pokazanie całości byłoby niemożliwe. Aktorzy wspominają o tym w końcowej piosence. I uczulają dzieci, że nie jest to cała historia, ma ona jedynie zachęcić do przeczytania książki, której nic nie zastąpi. Naszym zdaniem to bardzo dobry pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dużym walorem sztuki jest to, że została urozmaicona pięknymi aranżacjami muzycznymi, oraz tańcem. Podczas przedstawienia można było usłyszeć m.in. "Najłatwiejsze ciasto w świecie" czy piosenkę o zabawie w piratów. Ciekawym pomysłem jest to, że w piosence o kawałku kiełbasy dobrze obsuszonej, wprowadzono polski akcent, gdyż została wykonana na melodię "Deszcze niespokojne".

  Przedstawienie bardzo nam się podobało.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z malarzem- ilustratorem książek w 3D

  Dnia 30 kwietnia odbyło się spotkanie z malarzem- ilustratorem książek- panem Wojciechem Siwikiem, który w ciekawy sposób opowiadał nam o swojej pracy. Przybliżył nam początki swoich zainteresowań. Oglądaliśmy jego pierwsze prace, które powstały jeszcze w szkole podstawowej- w zwykłym zeszycie. Uczniowie z zainteresowaniem podziwiali również jego obecne prace ilustratorskie oraz obrazy. Poznali rodzaje wykorzystywanych do malowania farb. Pan Wojciech przeprowadził również warsztaty z rysowania portretu- modelką była jedna z uczennic, która dostała w prezencie wykonaną pracę. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie deklarowali wytrwałość w ćwiczeniach z rysunku, by zostać w przyszłości malarzem. Dziękujemy za interesującą lekcję oraz możliwość oglądania z bliska przyniesionych prac.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel majowy

  W dniu 30 kwietnia klasy 5c i 5d przedstawiły "Apel Majowy", który był poświęcony majowym świętom i rocznicom. Apel dotyczył Święta Pracy, Święta Konstytucji 3 Maja, dnia zakończenia II wojny światowej w Europie i rocznicy zdobycia przez II Korpus Polski klasztoru na Monte Cassino. Podczas apelu uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Nauka i zabawa w klasie 2b

  W naszej sali częstą ozdobą są prace plastyczno-techniczne. Staramy się, aby nasze otoczenie przypominało nam o aktualnych zagadnieniach, utrwalało zdobytą wiedzę, motywowało do zdobywania nowych informacji. Pomysłów mamy co nie miara, a nasze prace, są coraz piękniejsze i staranniejsze. Drzemie w nas wiele talentów plastycznych, ale także aktorskich i tanecznych. Mimo, iż czasem potrzebujemy pomocy dorosłych, to właśnie oni motywują nas, rozbudzają naszą kreatywność i chęci do działania.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Boże krówki w klasie 2h

  Biedronka siedmiokropka (Coccinella septempunctata) - chrząszcz z rodziny biedronkowatych. Powszechnie występująca w Europie. Jedna z 76 występujących w Polsce biedronkowatych, potocznie, nazywana bożą krówką.

  Biedronki najczęściej zamieszkują pola, łąki, miejskie parki, sady oraz ogrody. Nam tak bardzo się spodobały, że postanowiliśmy wykonać takie własnoręcznie. Przygotowaliśmy więc glinę i farb, i zabraliśmy się do pracy. Teraz każdy ma swoją bożą krówkę.

  "Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba"

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Muzeum Techniki - klasa 4a

  Podczas warsztatów z robotyki uczniowie budowali własne roboty, które zostały odpowiednio zaprogramowane. Uczniowie również sterowali helikopterami " Dronami". Zabawa była jednocześnie nauką i wtajemniczyła nas w świat robotów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z malarzem w klasie III b

  6 maja w naszej klasie odbyła się wspaniała lekcja plastyki. Przybył do nas Pan Martin Imrich artysta malarz, który poprowadził zajęcia plastyczne. Poczuliśmy się jak prawdziwi artyści, bo mogliśmy dotykać palety malarskiej. Pan Martin opowiedział nam o swoim malarstwie, wytłumaczył jak miesza się barwy oraz odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Obejrzeliśmy zdjęcia obrazów i stwierdziliśmy, że są przepiękne. Na koniec zajęć samodzielnie mieszaliśmy barwy podstawowe z pochodnymi, a Pan Martin udzielał nam cennych wskazówek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  V Festiwal Piosenki Religijnej - klasa 2a


  13 maja w Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Keniga po raz piąty odbył się Festiwal Piosenki Religijnej. Klasa 2 a wzięła udział w tym konkursie śpiewając Panu z radością piosenkę pt.: " Zaufaj Panu". Uczniowie całą klasą reprezentowali mury naszej szkoły. Pełni szczęścia i miłości zaprezentowali swoje talenty przed jury. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas konkursu.


  Klasa 4d w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie

  13.05.2014 klasa 4d brała udział w wycieczce klasowej do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Poniżej kilka fotografii z wycieczki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mam Talent

  W dniu 15 maja w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Swe talenty uczniowie mogli prezentować w kilku kategoriach: kabaret i słowo mówione, sport, gra na instrumencie, śpiew i taniec. Występy oceniało pięcioosobowe jury a wyniki konkursu zostały umieszczone na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szkółka sadzenia roślin - 1E

  15 maja uczniowie z klasy 1E wybrali się do sklepu budowlano - ogrodniczego Leroy Merlin, by zgłębić wiedzę na temat warunków koniecznych do rozwoju roślin. Podczas zajęć dzieci wykonały kubeczki metodą origami oraz laurki dla mam. Zapoznały się także z informacjami dotyczącymi przesadzania kwiatów i mogły je wykorzystać w praktyce. Za wykonanie zadania dzieci otrzymały liczne, atrakcyjne upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mała Olimpiada Matematyczna - klasa IIIc i IIIa

  W dniu 21 maja 2014 r. w SP Nr 65 na Żoliborzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczniom wyróżnionym w Małej Olimpiadzie Matematycznej. Już po raz trzynasty najzdolniejsi mali matematycy odebrali nagrody i dyplomy. Na uroczystość przybyli goście z Warszawy, a także z województwa świętokrzyskiego. Z naszej szkoły na tę uroczystość pojechali: uczennica klasy IIIc Aleksandra Sznajder, zdobywczyni III miejsca oraz uczeń klasy IIIa Adam Burchard, także zdobywca III miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  Wycieczka do Torunia klasy 2a i 2b

  W dniach 22, 23 maja uczniowie z klas 2a i 2b pojechali na dwudniową wycieczkę do Torunia. Dzieci podczas wycieczki zwiedzały Zamek Krzyżacki w Golubi u Dobrzyniu, starówkę w Toruniu, dom oraz pomnik Kopernika. W trakcie podróży odbyły się warsztaty wypieku pierników w Muzeum Piernika. Nie mogło się również odbyć bez wizyty w planetarium. W trakcie pobytu w hotelu dzieci bawiły się na dyskotece następnie klasa 2a wyzwała na pojedynek w piłce nożnej klasę 2b. Wygrana przypadła tym razem naszej klasie. Z niecierpliwością czekamy na rewanż? Na zakończenie zaproszono nas do domu kultury w Toruniu, gdzie odbyło się powtórzenie razem z dziećmi zdobytych wiadomości na temat wycieczki. Uczniowie mieli okazję wspólnie przeżyć wyjątkowe chwile, dzięki temu klasa zintegrowała się i nauczyła troszczyć się o siebie i pomagać

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  "U stóp Tatr" wycieczka klasy 5b

  0d 19 do 23 maja 2014 przebywaliśmy na wycieczce w górach. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym ,,Limba" w Poroninie, skąd codziennie wyjeżdżaliśmy zwiedzać okolice powiatu tatrzańskiego.

 • 1 dzień - Kraków - Zamek Królewski , Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek Główny, Sukiennice, Plac Mariacki
 • 2 dzień - Zakopane - Muzeum Kornela Makuszyńskiego, skocznia narciarska Wielka Krokiew, Sanktuarium Matki Bożej
 • 3 dzień- Dolina Kościeliska, Aqua Park Zakopane
 • 4dzień - Gubałówka
 • 5 dzień - Zakopane - Krupówki
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  5d na "Zielonej Szkole"

  W dniach 19-23 maja klasa VD uczestniczyła w wycieczce wielodniowej. Miejscem pobytu uczniów była Jura Krakowsko- Częstochowska. Charakterystyczne dla tego obszaru skałki, jaskinie oraz zamki na "Szlaku Orlich Gniazd" stały się celem wielogodzinnych, pieszych wędrówek. Uczniowie doświadczyli też prób wspinaczkowych. Wieczory były okazją do zabaw sportowych, tanecznych i innych;). Wszyscy dobrze się bawili.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka wielodniowa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

  Pierwszy dzień upłynął nam na podróży do malowniczo położonej miejscowości Poraj, gdzie mieszkaliśmy przez 5 dni. Po zakwaterowaniu udaliśmy się do Olsztyna, gdzie zwiedzaliśmy ruiny zamku i zespół pałacowo - dworski Raczyńskich i Krasińskich. Ponadto spacerowaliśmy szlakiem kresu Północnej Jury, podziwiając piękne widoki. We wtorek udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie obejrzeliśmy najładniejsze miejsca: Jaskinię Łokietka, Wąwóz Ciasne Skały i Bramę Krakowską. Po obiedzie kontynuowaliśmy zwiedzanie OPN - byliśmy przy słynnej Maczudze Herkulesa i zamku Piaskowa Skała.

  Środę spędziliśmy wchodząc w kierunku Góry Zborów. Następnie podziwialiśmy malownicze widoki w okolicy ruin zamku w Mirowie i odrestaurowanego zamku w Bobolicach. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku i na dyskotece.

  Kolejny dzień upłynął na wspinaczce skałkowej, podczas której mogliśmy spróbować swoich sił i zdobyć nowe doświadczenie. Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu z ośrodka pojechaliśmy do Ogrodzieńca. Zwiedzaliśmy tam ruiny zamku i grodzisko drewniano-ziemne na Górze Mirów. Później udaliśmy się w drogę powrotną do Warszawy.

  Wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej bardzo nam się podobała. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Najbardziej podobały nam się ruiny zamku w Ogrodzieńcu, spotkaliśmy tam prawdziwe damy dworu! Na wycieczce dopisywały nam nie tylko dobre humory, ale również wspaniała pogoda. Zielona szkoła dała nam możliwość zobaczenia nie tylko atrakcyjnych turystycznie miejsc, ale również dzięki niej mogliśmy lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  1d w Łazienkach

  W sobotę, 24 maja dzieci uczęszczające na zajęcia dodatkowe wraz z panią i rodzicami urządziły sobie spacer po najpiękniejszym naszym parku - Łazienkach Królewskich. Poza piękną przyrodą, podziwialiśmy Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie i Starą Pomarańczarnię. Oczywiście karmiliśmy też karpie-olbrzymy, wiewiórki,które niestety w większości pochowały się przed upałem i podziwialiśmy pięknego pawia. Oczywiście nie zabrakło też pysznych lodów. Pomimo palącego słońca, wycieczka była super.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Bałtowa klasa IF

  Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Bałtowie. Na początku zwiedzaliśmy Zwierzyniec Dolnym, a potem udaliśmy się na pieczone kiełbaski. Następnie przewodnik oprowadził nas po Jura Parku i wyruszyliśmy w podróż w przeszłość do oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć dinozaury morskie, które panowały w oceanach miliony lat temu. Pomimo deszczowej pogody, wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony długim spacerem. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 2h w Toruniu

  Dnia 26 maja 2014 roku nasza klasa wybrała się razem z klasą 3g do wspaniałego i klimatycznego Torunia, miejsca urodzenia wybitnego Polaka Mikołaja Kopernika. Na początku odwiedziliśmy najwspanialsze w Polsce planetarium, w którym obejrzeliśmy seans filmowy połączony z zajęciami praktycznymi w orbitarium.

  Później zobaczyliśmy dom urodzenia naszego słynnego astronoma, a także przespacerowaliśmy się uroczymi uliczkami starego miasta, gdzie wysłuchaliśmy legendy o krzywej wieży. Dopełnieniem naszej wycieczki był pobyt w muzeum piernika, podczas którego sami wyrobiliśmy ciasto na pyszne pierniki, które wypiekliśmy wg starej toruńskiej tradycji.

  Nie zapomnieliśmy również o zakupie pysznych, pachnących pierniczków dla naszych kochanych rodziców. Pełni wrażeń i zapachu miodu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Kochanej Mamie 2h

  Dzień Matki - święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie.

  Mamo, mamo coś Ci dam
  Jedno serce, które mam
  A w tym sercu róży kwiat
  Mamo, mamo żyj sto lat!

  Nasza niespodzianka wymagała dużo pracy. Najpierw trzeba ładnie pociąć kolorowe kartki, następnie zawinąć końcówki. Tak przygotowane formy zamieszczamy na patyczku. Później już tylko łodyga i liście, i kwiatek dla najukochańszej mamy gotowy. Mamy teraz nadzieję, że każda mama będzie szczęśliwa... nie tylko w Dniu Mamy!!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Ortofrajda 2h

  Dzień 27 maja 2014r. spędziliśmy w Krainie Ortofrajdy. Jest to bardzo ciekawe miejsce, gdzie można się dobrze się bawić i wesoło uczyć.

  Na terenie Historycznej Krainy znajdują się: Skansen Miniatur zamków Krzyżackich, Przepastny Labirynt, Ambona Myśliwska, Pieczara Kosmitów, Chata Dymna i Uniwersytet Ortofrajdy. W programie pobytu: Przebranie za rycerzy, poszukiwanie skrzyni ze skarbem, pasowanie rycerskie, zajęcia na Małym Uniwersytecie, przeprawa przez labirynt - gra terenowa oraz pobyt w Pieczarze Kosmitów.

  Taki dzień na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół to nieziemska przygoda i ogromna przyjemność.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  5c w parkach warszawskich

  W dniu 27 maja klasa Vc wybrała się na wycieczkę po warszawskich parkach. W programie wycieczki były Pola Mokotowskie, Łazienki Królewskie oraz Park Ujazdowski, w których uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc jak siedziba Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Pałac na Wodzie, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia. Byli również przy pomniku Józefa Piłsudskiego, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Jana Paderewskiego.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Bałtowa - klasa 1E

  29 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do Krainy Dinozaurów. Celem naszej wycieczki było: zapoznanie się ze zwierzętami z czasów prehistorycznych oraz rodzajem i sposobem powstawania skamieniałości. Bałtowski Zwierzyniec zwiedzaliśmy podróżując amerykańskim schoolbusem. Podziwialiśmy dziką zwierzynę: stada jeleni i muflonów, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, daniele, lamy, owce, alpaki oraz wiele innych fascynujących zwierząt. Spacerując wśród wybiegów Dolnego Zwierzyńca poznaliśmy barwny świat ptaków i małych ssaków. Podziwialiśmy kolorowe papugi, żurawie koroniaste, oraz rzadko spotykane gatunki gęsi, kaczek, bażantów i gołębi. Zwiedzając Bałtowski Park Jurajski wzdłuż ścieżki edukacyjnej wiodącej przez dzieje Ziemi podziwialiśmy ustawione rekonstrukcje ponad 70 dinozaurów. To była udana wycieczka!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Festiwal talentów w klasie 2a

  Każdy z nas ma jakiś talent, ale nie wszyscy wiedzą o jego istnieniu. Czasem potrzeba nam wsparcia innych, aby go w sobie odkryć lub dużej motywacji . W celu pokazania dzieciom, że każdy ma talent postanowiliśmy zorganizować klasowy pokaz talentów. Każdy uczeń przygotował krótki występ prezentujący swój talent. Występy oceniało jury w składzie uczniów klasy 2 a. wśród prezentacji były takie talenty jak: śpiew, taniec, jazda na rolkach, gra w piłkę, jazda konna, balet, odbijanie piłeczki ping-pong, aktorstwo, akrobatyka oraz zabawianie publiczności w postaci żartów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Unii Europejskiej w klasie 2a

  Obecnie mija 10 lat Polski w unii. Z tej okazji nasza klasa dość dokładnie przerobiła tematy związane z Europą. 9 maja jest dniem Unii Europejskiej. W tym dniu po tygodniu pracy na tematy Unii Europejskiej, każdy uczeń miał do zaprezentowania krótką charakterystykę wylosowanego przez siebie państwa. Dzieci przygotowały wypowiedzi w oparciu o plakaty lub prezentacje multimedialne. Wśród charakterystyki znalazły się takie elementy jak: flaga, stolica, ludność, położenie na mapie, cechy ludności, zabytki, kuchnia oraz ciekawostki. Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy na zdjęciach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Straż miejska w klasie 1e

  W naszej klasie odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską. Pani, która nas odwiedziła opowiedziała o pracy służby mundurowej.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Rodziny - klasa 1e

  Tak jak co roku został zorganizowany Dzień Rodziny, w ramach którego świętowaliśmy jednocześnie Dzień Mamy i Dzień Taty oraz Dzień Dziecka Nie zabrakło piosenek i wierszy, których wykonania mogli posłuchać rodzice. Było wesoło i kolorowo. Wielką niespodziankę przygotowali rodzice, przedstawiając sztukę "Jak dobrze jest być dzieckiem". Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście zostali obdarowani upominkami autorstwa swoich dzieci.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  2c w Parku Jurajskim w Bałtowie

  29 maja klasa 2c była na wycieczce w Parku Jurajskim w Bałtowie.

  Mimo deszczowej pogody uczniowie z ogromną ciekawością zwiedzali Jura Park w Bałtowie. Dzieci zobaczyły ponad 100 modeli naturalnej wielkości dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Modele, które można podziwiać w Jura Parku wykonywane są przez paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Ścieżka edukacyjna wzbogacona jest w liczne tablice zawierające informacje o minionym świecie.

  Byliśmy również w prehistorycznym Oceanarium, gdzie zobaczyliśmy podwodne życie prehistorycznych, morskich zwierząt, takich jak: Megalodon, Mozazaur, Liopleurodon, Plezjozaur.

  Bardzo ciekawą i edukacyjną atrakcją było zobaczenia zwierzyńca - safari, który zajmuje obszar ponad 40 hektarów. Zamieszkują go liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności. Po terenie Zwierzyńca poruszaliśmy się żółtym, amerykańskim schoolbusem, dzięki czemu mogliśmy z bliska przyjrzeć się tym pięknym, ale wciąż dzikim zwierzętom.

  To była bardzo pouczająca wycieczka.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  III Szkolny Piknik Rodzinny

  W dniu 31 maja w naszej szkole odbył się w naszej szkole III Szkolny Piknik Rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

  W godzinach od 10 do 15 mieliśmy okazję lepiej się zintegrować i wspaniale pobawić. Dzięki pomysłowości rodziców i nauczycieli, a także hojności sponsorów dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach, m.in. sprawdzały swoją sprawność fizyczną na ściance wspinaczkowej, w walkach sumo i gladiatorów oraz w różnych konkurencjach sportowych. Obejrzały pokaz szkolenia psa, przymierzały elementy zbroi rycerskiej, puszczały wielkie bańki mydlane i sprawdzały swoją wiedzę, rozwiązując zagadki. Ponadto mogły namalować graffiti i styropianowe obrazki. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła wioska indiańska, w której można było min. wykonać barwny pióropusz lub pomalować tipi. Ciekawą propozycję stanowiły także zabawy integracyjne przy budowaniu kolorowych konstrukcji z kartonu. Jednak najdłuższa kolejka ustawiła się przy stoisku z loterią fantową.

  Przez cały czas trwania pikniku na dużej scenie prezentowali się uzdolnieni artystycznie uczniowie. Wystąpili min.: zespół muzyczny "Gama",szkolny zespół muzyczny "Forte", szkolna grupa tańca nowoczesnego "Attraxion" i dzieci ze szkoły tańca Dancesport School oraz ze studia Tańca Freemind.

  Rodzice zapewnili wszystkim pyszny poczęstunek - grillowane kiełbaski, ciastka i napoje. Ten słoneczny, radosny dzień z pewnością należał do udanych. Potwierdzeniem była bardzo duża frekwencja uczestników pikniku.

  Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku: Firmie Red Real Estate Development Alpha, Firmie ZUH ROBICO, GiGAMARKETOWI Leroy Merlin, Hipermarketowi TESCO Ursus, Firmie turystycznej Potris, Lasom Państwowym w Warszawie, Departamentowi Wychowania i Promocji Obronności MON, Placówce Straży Granicznej Warszawa Okęcie, Referatowi Profilaktyki Straży Miejskiej, Tramwajom Warszawskim Sp. z o. o., Laboratorium Kosmetycznemu Dr Irena Eris Sp. z o. o., Centrum Szkolenia Ratownictwa EDU-MED.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Pan Kleks w klasie 4a

  3 czerwca na lekcji języka polskiego odwiedził nas niezwykły gość - pan Ambroży Kleks we własnej osobie! Cierpliwie odpowiadał na wszystkie dociekliwe pytania, rozdawał piegi i autografy. Później uczestniczyliśmy w lekcji kleksografii - jak uczniowie słynnej akademii.

  W rolę pana Kleksa brawurowo wcielił się nasz kolega z klasy - Mikołaj. To była niezapomniana lekcja.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3b i 3e w Toruniu - mieście Mikołaja Kopernika i piernika

  W dniach 4 - 5 czerwca br. klasy 3b i 3e były na szkolnej wycieczce w Toruniu. Bardzo sympatycznie spędziliśmy dwa dni, zarówno nauki, jak i zabawy.

  wycieczkę jechaliśmy autokarem. Wyruszyliśmy z samego rana, już o 7.00 byliśmy w drodze. Czas podróży upłynął nam bardzo przyjemnie, do Torunia dojechaliśmy ok. 11.00. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej sali w Planetarium. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Pan Przewodnik, przebrany za Krzyżaka pokazał nam wiele zabytków, takich jak: Pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 r., pomnik flisaka, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą czy Dom Kopernika. Mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek i słynnych pierników, a nawet na ciekawą grę miejską. Następnie poszliśmy do Muzeum Piernika, gdzie odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób oraz posługując się dawnymi narzędziami. Każdy samodzielnie wykonywał własny piernik, który po wypieczeniu zabraliśmy do domu. Po zajęciach w "Piernikowym Świecie" udaliśmy się do Domu Pielgrzyma , aby się zakwaterować oraz zjeść pyszną obiadokolację. Na koniec pierwszego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Orbitarium, gdzie oglądaliśmy ciekawy film o Mikołaju Koperniku, gwiazdozbiorach i Układzie Słonecznym. O godzinie 22.00 była cisza nocna, ale do tego czasu mogliśmy rozmawiać i wspólnie się bawić.

  Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy z Torunia i pojechaliśmy do Krainy Ortofrajdy - miejsca, gdzie uczyliśmy się na wesoło. Bawiliśmy się w labiryncie i strzelaliśmy z łuku. Zwiedzaliśmy tam też skwer miniaturowych, historycznych budowli. Przebraliśmy się za Krzyżaków, poszukiwaliśmy skrzyni ze skarbem oraz byliśmy pasowani na rycerzy. Za wypełnienie kolorowego dyktanda otrzymaliśmy dyplom ukończenia Uniwersytetu Ortofrajdy. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się w drogę powrotna do Warszawy. Wycieczka do Torunia bardzo się nam podobała i mamy nadzieję, że niedługo tam wrócimy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3b

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 3e


  2-3 czerwca klasy 3a i 3c w mieście Mikołaja Kopernika

  W deszczowy ranek 2 czerwca klasy 3 a i 3 c wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Torunia. Mimo kapryśnej aury humory dopisywały. Zadowoleni wsiedliśmy do autokaru i dziarsko pomknęliśmy w stronę Torunia. Po trzech godzinach jazdy przybyliśmy na miejsce. Rozpoczęliśmy zwiedzanie.

  Toruń. Miasto magiczne. Czerwona gotycka cegła, zabytki, niebywała panorama Starego Miasta, dwa rynki, Wisła, Mikołaj Kopernik, Zakon Krzyżacki, uniwersytet, kultura, sztuka, międzynarodowe festiwale, pierniki, piękne toruńskie legendy. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl o mieście Toruniu. To miasto, to prawdziwa perełka pełna niezwykłych atrakcji.

  Przemieszczając się po uroczych uliczkach Starego Miasta, przenosimy się w przeszłość. Wszędzie unosi się zapach wypiekanego piernika. Przymykając oczy widzimy małego Mikołaja Kopernika bawiącego się przy ratuszu na Rynku Staromiejskim, a gwiazdy z nieba mamy na wyciągniecie ręki. Taki magiczny jest właśnie Toruń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Wycieczka do Torunia kl. III D i III F

  Dn. 3. 06. 2014 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw zwiedzaliśmy "Dom legend", gdzie poznaliśmy, będąc jednocześnie uczestnikami inscenizacji, najciekawsze legendy związane z regionem. Kolejnym etapem zwiedzania było "Żywe Muzeum Piernika". Dzieci stanęły przy stołach,by samodzielnie zrobić ciasto i zgłębiać tajniki wypiekania pierników według starej toruńskiej receptury. Pomagali im w tym mistrzowie cukiernictwa. Upieczone produkty zabrały ze sobą do domu. Uczniowie zwiedzali również Rynek Starego Miasta i znajdujące się tam zabytkowe obiekty. Wszyscy uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w piernikowe smakołyki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Lekcja biblioteczna w klasie 4d

  W dniu 05.06.2014 klasa 4d była na lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publiczne im. Władysława Grabskiego

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Klasa 4d w Kazimierzu Dolnym

  W dniu 06.06.2014 klasa 4d pod opieką p. Agnieszki Łućko i p. Małgorzaty Kałacińskiej była na wycieczce klasowej w Kazimierzy Dolnym. Poniżej kilka fotografii z wycieczki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Podsumowanie dzielnicowych konkursów i olimpiad organizowanych w naszej szkole

  Dnia 6 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4. Tego dnia gościliśmy władze Dzielnicy Ursus - Pana Wiesława Krzemienia, Burmistrza Dzielnicy Ursus oraz panią Wandę Kopcińską, przewodnicząca Komisji Oświaty. Na uroczystość przybyli również uczniowie i nauczyciele z ursuskich szkół. Warto podkreślić, że nasza szkoła przed 11 laty była inicjatorem dzielnicowych olimpiad, które co roku cieszą się powodzeniem wśród uczniów.

  W XI Dzielnicowej Olimpiadzie Przyrodniczej pod hasłem "Las - skarbiec człowieka i przyrody" zwycięzcami zostali: Jan Domińczak (SP11) - I miejsce, Michał Longa (SP11) -II miejsce, Ida Narożniak (SP4) - III miejsce.

  Laureatami XI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej pod hasłem "Wielka wojna w latach 1914 - 1918" zostali: Mateusz Onyszczuk (SP14) i Piotr Kwiatkowski (SP4) - ex aequo I miejsce, Jowita Drozdowicz (SP11) i Michał Stankiewicz (SP4) - ex aequo II miejsce, Oliwia Grabowska (SSP4) i Mariusz Żelaśkiewicz (SP11) - ex aequo III miejsce.

  Nagrody w VIII Dzielnicowej Olimpiadzie Matematycznej pod hasłem "Potyczki z Pitagorasem" otrzymali: Jowita Drozdowicz (SP11) - I miejsce, Anna Kaczkowska (SP14) - II miejsce oraz Marcin Niemyjski (SP14) - III miejsce.

  W zorganizowanej w tym roku po raz pierwszy Dzielnicowej Olimpiadzie Informatyczno-Językowej nagrodzono następujących uczniów: Dominik Janicki (SP14) - I miejsce, Natalia Zawadzka (SP14) - II miejsce oraz Krystian Fabiński (SP4) - III miejsce.

  Młodsi uczniowie zmierzyli się z niełatwymi zadaniami w IV edycji Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego "All About English". Jego laureaci to Jan Binder (SP4) - I miejsce, Przemysław Szmajdziński (SP4) - II miejsce i Emilia Kapelko (SP4).

  Ponadto uczniowie klas I - III mogli wykazać się umięjętnością logicznego myślenia, biorąc udział w VII edycji Dzielnicowego Konkursu "Mistrz sudoku". Zaszczytny tytuł Mistrza Sudoku uzyskali następujący uczniowie: Natalia Waśko (SP4), Łukasz Wysocki (SP11), Zuzanna Trusz (SP4).

  Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, szczególne podziękowania składamy władzom naszej dzielnicy oraz członkom komisji konkursowych. Dziękujemy również sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla laureatów naszych konkursów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3a w muzeum etnograficznym

  12 czerwca pojechaliśmy na warsztaty muzealne do Muzeum Etnograficznego. Podczas zajęć poznaliśmy życie Eskimosów dawniej i dzisiaj, obejrzeliśmy prezentację medialną dotyczącą sztuki przetrwania w trudnych warunkach Arktycznych. Próbowaliśmy odpowiedzieć na postawione pytania: Kto wymyślił kajak i przeciwsłoneczne okulary? Czy Eskimosi nadal mieszkają w igloo i jak je zbudować?

  Podsumowaniem lekcji było wykonanie makiety przedstawiającej krajobraz Arktyki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Apel czytelniczy

  10 czerwca 2014 roku odbył się uroczysty apel czytelniczy pod hasłem: "W książkach cały świat".

  W części artystycznej- inscenizacji "Alicja w Krainie Wagarów" wystąpili uczniowie klasy IV d i V a oraz zespół taneczny "Atraction".

  Następnie nauczyciele -bibliotekarze ogłosili wyniki konkursu czytelniczego trwającego cały rok szkolny.

  Po podsumowaniu statystyk miesięcznych wypożyczeń spośród klas I-III zajęły:

 • I miejsce- klasa III c /493 książki/
 • II miejsce- klasa III d /489 książek/
 • III miejsce- klasa II h /485 książek/
 • Spośród klas IV-VI:

 • I miejsce - klasa IV c / 593 książki/
 • II miejsce - klasa IV a /299 książek/
 • III miejsce- klasa V d /219 książek/
 • W konkursie indywidualnym uczniów klas I-III:

 • I miejsce - Agata Siwik - kl .III d
 • II miejsce - Nikola Bilewicz - kl. I g
 • III miejsce - Wojciech Szacoń - kl. III c
 • W konkursie indywidualnym uczniów klas IV-VI:

 • I miejsce - Claudia Babled- kl. IVI c
 • II miejsce - Paulina Paździerz- kl. IV c
 • III miejsce - Klaudia Pażdzierz- kl.IV c
 • Laureaci otrzymali dyplomy , nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe a klasy przodujące w czytelnictwie torby ze słodyczami. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

  Apel przygotowały: Wiesława Winter i Joanna Szczubełek

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Dzień Rodziny w klasie 3D

  Dnia 12 czerwca odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości- Dzień Rodziny. Dzieci zaprosiły swoich rodziców, by zaprezentować im przygotowany przez siebie program artystyczny. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie upominki.


  Klasa 3e na kręglach

  12 czerwca 2014 r. klasa 3e wybrała się po lekcjach na kręgle. Wszyscy bawili się świetnie, chociaż dla niektórych z nas był to debiut:) Zobaczcie!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  3b na lotnisku "Okęcie"

  13 czerwca 2014 r. klasa 3b była na Lotnisku im. Fryderyka Chopina "Okęcie". Zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy osób pracujących na lotnisku, np.: mechanika lotniczego, pilota czy stewardessy. Zobaczyliśmy również pokład samolotu oraz pomieszczenia służbowe obsługi lotu.

  Pomimo piątku 13 ten dzień był bardzo udany.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szlachetna paczka w klasie 3c

  Akcja SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W tym roku do akcji tej przyłączyła się także społeczność klasy IIIc. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi pomogli pewnej rodzinie. Radość i wdzięczność osób obdarowanych była nieopisana!  Konkurs czytelniczy w klasie 3c

  Rozwijanie zainteresowań czytelniczych u uczniów, utrwalanie potrzeby stałego kontaktu z książką i czasopismem, - to były hasła, które przyświecały naszej pracy. Możemy pochwalić się więc sukcesem.

  Nasza klasa, 3c zwyciężyła w konkursie czytelniczym. Przeczytaliśmy 493 książki. Natomiast indywidualnie, nasz kolega Wojciech Szacoń zajął 3 miejsce. W tym roku przeczytał 63 książki. Na uroczystym apelu, który odbył się 10 czerwca 2014roku zwycięzcy konkursu czytelniczego zostali wyróżnieni.


  "Najlepsza klasa" 6a

  Dnia 25 czerwca 2014 klasa 6a wraz z wychowawcą wybrała się na pizzę, aby uczcić sukces i dobrze spożytkować nagrodę, którą otrzymała za zwycięstwo w konkursie szkolnym na "Najlepszą klasę".

  Uczniowie, zajadając przepyszną pizzę w restauracji Calabria Trattoria, wspominali wspólnie spędzone chwile w swojej ukochanej szkole -"Czwórce". Po tej pierwszej - oficjalnej części - zmieniliśmy miejsce zabaw i udaliśmy się na plac zabaw -Hasanka. Harcom i śmiechom nie było końca. W drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek w lodziarni Aroma. Posileni pysznymi lodami wróciliśmy do szkoły - troszkę zmęczeni, ale we wspaniałych humorach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Spotkanie z Pele

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła brała udział w akcji Tesco dla Szkół. W ramach tej akcji dwóch uczniów naszej szkoły pojechało na stadion Legii na spotkanie z najlepszym piłkarzem "Pele". Uczniowie zwiedzili stadion, otrzymali poczęstunek i brali udział w konkursach sportowych. Otrzymali piłkę, plecak i koszulkę. Jednak największym wyróżnieniem było zdjęcie z "Pele".

  Na konferencji dla dzieci "Pele" powiedział: "Nie ważne jaką dyscyplinę trenujecie, czy to jest siatkówka, koszykówka czy piłka nożna. Ważne, żebyście byli dobrymi ludźmi". Te zdaje dedykuje wszystkim uczniom, nie tylko z klas sportowych naszej szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Projekt eTwinning w naszej szkole

  Program eTwinning [http://www.etwinning.pl] to edukacyjny program Unii Europejskiej promujący współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Program zachęca do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Uczniowie i nauczyciele wykorzystują we współpracy Internet. Wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Poznają swoje kraje, miasta, szkolne obyczaje, tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności. Zdobywają informacje o mieszkańcach Europy.

  Projekty realizowane przez "bliźniacze" szkoły mogą dotyczyć każdego przedmiotu. Temat opracowuje nauczyciel prowadzący program w szkole. Bardzo często temat projektu obejmuje wiedzę, którą dzieci zdobywają na kilku przedmiotach. Im większy obszar zainteresowań, tym łatwiej znaleźć partnera w Europie.

  Następnie przygotowywane jest atrakcyjne zaproszenie do projektu. Na tym etapie dzieci już muszą się wykazać nie tylko wiedzą przedmiotową, ale też znajomością języka - najczęściej angielskiego. Kiedy znajdziemy szkołę zainteresowaną wspólną realizacją projektu, należy go zarejestrować w bazie programu.

  Zainteresowanych współpracą z naszą szkołą było wielu, jednak ostatecznie wybrałam szkołą bliźniaczą została szkoła - Colegio La Inmaculada z Paiporty z Hiszpanii, a główną partnerką do projektu nauczycielka - Inma Valladolid. Po znalezieniu partnera napisałam projekt, który został zaopiniowany pozytywnie przez przedstawiciela z Polski, Hiszpanii oraz Brukseli 22 maja 2014r. Projekt nosił tytuł "My country, my city" - art. works. Przy projekcie pracowali uczniowie dwóch klas - II F i II D wraz z nauczycielami - Joanną Pistor, Karoliną Leszczyńską, Iwoną Jakubas. Zadanie uczniów polegało na tym, aby na zajęciach plastycznych wykonać kartki przedstawiające swoje miasto, na lekcjach języka polskiego opisać np. zabytki przedstawione na kartkach, a następnie na języku angielskim przetłumaczyć treść, ponieważ językiem, którym posługiwaliśmy się z Hiszpanami był język angielski. Dodatkowo wykonaliśmy jeszcze kartki przedstawiające krainy geograficzne i dorzuciliśmy widokówki zakupione przez dzieci.


  Główne cele projektu to:

 • Zapoznanie dzieci z krajem i miastem szkoły partnerskiej
 • Poszerzenie wiedzy o innym europejskim kraju/mieście
 • Ćwiczenie znajomości języka angielskiego
 • Rozwijanie zdolności manualnych
 • Umożliwienie poznania nowych przyjaciół
 • Uwrażliwienie na sztukę

 • Z Hiszpanii otrzymaliśmy paczkę z pracami dzieci, zdjęciami i widokówkami najważniejszych obiektów Paiporty i Madrytu, kalendarz z Walencją na 2015 r., upominek w postaci przyborów szkolnych z logo Realu Madryt oraz płytę z nagraniem dzieci, prezentujących swoje prace. Ostatnim punktem projektu było wykonanie wystawy prac uczniów w bliźniaczych szkołach. Cieszymy się, że udało się zrealizować wszystkie założone cele i tym samym zakończyć realizację projektu.


  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  27 czerwca 2014 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9 hymnem narodowym, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas piątych. W części oficjalnej wręczono dyplomy uczniom klas szóstych, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem. Wychowawcy i dyrekcja pogratulowali również utalentowanych dzieci ich rodzicom i wręczyli im listy gratulacyjne. Następnie szóstoklasiści przedstawili wzruszający występ artystyczny, żegnając się ze szkołą. Później uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców.

  Ze względu na dużą liczbę klas I-III uroczyste zakończenie roku dla młodszych dzieci odbyło się w późniejszych godzinach.

  Tego dnia szkoła tonęła w kwiatach, słychać było wesołe piosenki, a wszystkie dziecięce twarze uśmiechały się szeroko na myśl o wakacjach, (chociaż szóstoklasistom zakręciła się łezka w oku.)

  Wszystkim uczniom życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, dużo słońca i niezapomnianych przeżyć. Do zobaczenia we wrześniu!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


   
  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020