-
POCZĄTEK-->

Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2015/2016

Pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2015/2016 zabrzmiał 1 września 2015 roku. O godzinie 8:00 przywitał on nowo przybyłych przedszkolaków i pierwszoklasistów, którzy rozpocznęli swoją przygodę z nauką w murach naszej szkoły. Zaś o 12:00 przywitaliśmy uczniów z klas II i III.

W nowym roku szkolnym 2015/2016 życzymy dużo radości i przyjemności ze zdobywanej wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jak być dobrą koleżanką i dobrym kolegą?
Klasa 1h

W klasie 1h omówiliśmy cechy dobrej koleżanki i dobrego kolegi, i obiecaliśmy sobie, że każdego dnia będziemy się starać być właśnie takimi ludźmi. Później każdy z nas stworzył uśmiechniętego i miłego przyjaciela.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie

10 września klasa 2a udała się do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Uczniowie z zainteresowaniem prześledzili historię Polskiego Lotnictwa Wojskowego oraz jednostek i instytucji, których tradycje dziedziczy 1. Baza Lotnictwa Transportowego. Dzieci miały możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy oraz sprzętem używanym do ratownictwa powietrznego. Zostało również zaprezentowane wyposażenie Wojskowej Straży Pożarnej oraz praktyczny trening strażaków naszej jednostki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1h na zajęciach: "Jesteśmy bezpieczni w szkole i na drodze"

Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejsze w świecie jest zawsze nasze bezpieczeństwo. Uczymy się w szkole jak powinna wyglądać nasza droga do szkoły oraz powrotna do domu. Poznajemy zasady zachowania się w szkole, na drodze, czy placu zabaw.
Na podsumowanie naszej wiedzy przyszli do szkoły przedstawiciele Straży Miejskiej. Panowie przeprowadzili wspaniałe zajęcia o bezpieczeństwie, zrobili nam test ze znajomości przepisów oraz z odpowiedniego przechodzenia przez jezdnię.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Festiwal Oświatowy Przedszkoli i Szkół z Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy "Stawiamy na zdrowie"

W sobotę 19 września 2015 roku w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy. Jak co roku w imprezie wzięły udział przedszkola i szkoły z Dzielnicy Ursus. Nie zabrakło również Szkoły Filialnej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Wł. Broniewskiego.

W tym roku stawialiśmy na zdrowie i było to również hasło przewodnie Festiwalu. Uczestnikami wspólnej zababwy były dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie zabrakło atrakcji sportowych i zdrowych przekąsek, a na scenie jak zwykle pojawili się utalentowani uczniowie ze swoimi występami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2f w Castoramie

Uczniowie klasy 2f wzięli udział we wrześniowych warsztatach "Majsterkowo" organizowanych przez Castoramę. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiły naszym uczniom odkryć pasję do majsterkowania oraz wykorzystać zdobytą wiedzę do codziennej troski o środowisko naturalne. Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się jak powstaje deska, z której powstają następnie różne drewniane przedmioty, a także składają drewniane zabawki, samolot, pociąg, karmnik, pudełko na skarby lub stojak na kubki. Samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


ZOO - moimi oczami. Klasa 2d

Omawiając zachowania zwierząt, ich sposoby komunikowania sie z ludźmi na podstawie opowiadania o pracowniku ZOO - podczas zajęć plastycznych wybraliśmy się do ZOO w swojej wyobraźni, a co tam zobaczyliśmy...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielcy naukowcy i małe eksperymenty w klasie 2h

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 2b

Wszystkim Chłopcom - tym małym i tym dużym życzymy tego, co dobre i piękne!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d tworzy las

Na podsumowanie zajęć o lesie i jego mieszkańcach odtworzyliśmy z takich elementów jak: mchu, igliwia, szyszek, kory, suchych liści, gałązek sosny i elementów z plasteliny (grzybki, krzaki jagódek, zwierzyna leśna) kawałek lasu. Podzieliliśmy się pracą, aby każdy miał udział w twórczym procesie.
Jak wyszło oceńcie sami...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwszaki w "Dominium"

Pizzę wszyscy uwielbiamy, ale czy wiecie jak się nazywa osoba wyrabiająca i wypiekająca pizzę??? W słowniku języka polskiego nie ma takiego słowa, ale podobno potocznie mówi się "pizzerman". Chcieliśmy to sprawdzić osobiście i wybraliśmy się do pobliskiej pizzerii.
Udało się uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytanie a dodatkowo dowiedzieliśmy się trochę na temat pizzy.
Wiemy, że ten okrągły cienki placek z drożdżowego ciasta, najlepiej wypiekać w bardzo gorącym, murowanym piecu opalanym drewnem. My na wyświetlaczu temperatury odczytaliśmy ponad 300 stopni. Na placku - co się komu zamarzy, kulinarnej inwencji nie ogranicza tu dzisiaj nic. Chociaż pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, opanowała całą Ziemię, mutując w przeróżne lokalne odmiany. Mamy więc polską wiejską z boczkiem i cebulą, mamy hawajską z ananasem i szynką, albo grecką, z fetą, tudzież turecką z kebabem. Na degustację wybraliśmy klasyczną z soczystą szynką i żółtym serem.
Było edukacyjnie i bardzo pysznie. Przy okazji utrwaliliśmy sobie zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wydaję się nam, że zaliczyliśmy zasady savoir vivre w 100% i jesteśmy z siebie dumni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: klasy 1h, klasy 1a oraz klasy 1e.


Wycieczka klasy 3c do Fabryki Danone'a

W dniu 24 września klasa 3c gościła w Fabryce Danone'a w Warszawie. Dzieci, po miłym powitaniu z pracownikami zapoznały się z procesem produkcji wyrobów. Przebrane w odzież ochronną, co było już samo w sobie dużym przeżyciem, zwiedziły fabrykę, uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania oraz wpływu bakterii priobotycznych i wapnia na zdrowie. Brały udział w quizie i pokazie multimedialnym na temat właściwej segregacji odpadów oraz bezpieczeństwa. Nie tylko wykazały się wiedzą w jaki sposób, kiedy i gdzie nosić odblaski, ale też jak bezpiecznie poruszać się po drodze, nawet także jako pasażerowie samochodów. Podczas degustacji mogły same skomponować skład jogurtu, wykorzystując szeroką paletę dodatków (płatki, chrupki, czekolada, etc.). Zabawy i poszerzanie wiedzy uatrakcyjnił niespodziewany gość - "Mały Głód", w którego postać wcielił się jeden z rodziców.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i zaangażowanym rodzicom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekt jesień w klasie 2i

W ramach edukacji przyrodniczej uczniowie w kilku etapach tworzyli prezentację jesienną, której efekty przedstawili na forum klasy. Aktywność ukierunkowana była na samodzielną pracę w domu jak również na pracę w małych grupach na lekcji. Uczniowie samodzielnie poszukiwali ciekawostek przyrodniczych i odpowiedzi na wiele pytań np.: czy mrówka może żyć samodzielnie, dlaczego liście robią się kolorowe, dlaczego sosna nie gubi igieł na zimę, do czego można użyć kory brzozy, czy kolor niebieski może być barwą jesieni…?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a i 1h w Teatrze Capitol

Dnia 21 września 2015 uczniowie klas pierwszych wybrali się do Teatru Capitol na spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego "Porwanie Baltazara Gąbki".

Pewnej nocy znakomity badacz i uczony Baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach z rodzimego Krakowa. Wszelkie poszlaki wskazują, iż jest to porwanie. Książę Krak orzeka, iż zagadkę może rozwiązać tylko jedna osoba w Królestwie - bohater i wynalazca: Smok Wawelski. Smok - daje się przekonać i wraz ze swym przyjacielem kucharzem Bartolinim wyrusza na poszukiwanie Gąbki. Wyprawa nie należy do najłatwiejszych. Na wspaniałych bohaterów czai się wiele niebezpieczeństw. Podróżują przez Słonecję, krainę Psiogłowców oraz krainę deszczowców. Czy znajdą profesora, czy rozwiążą zagadkę jego porwania i czy poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro - próbującym popsuć im szyki??? My już wiemy! A jeśli Was to zaciekawiło to wybierzcie się koniecznie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2g podziwia jesień w parku

7 października klasa 2g wybrała się na spacer przyrodniczy do Parku Czechowickiego. Uczniowie w podgrupach zapoznawali się z regulaminem parku, z informacjami na temat zamieszkujących tam zwierząt, nazywali spotkane drzewa, zbierali dary jesieni i różne ciekawostki. Na koniec każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy: wiadomości, obserwacje i znalezione okazy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1h w Straży Pożarnej

Uczniowie klasy 1h wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie, w celu zapoznania się ze wszelkimi tajnikami pracy strażaka, policjanta oraz pracowników straży miejskiej. Na miejscu dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt pożarniczy. Uczniowie utrwalili sobie wiadomości w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną, a przy tej okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy 112. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak strażacy, gdyż udostępniono im hełmy strażackie, które każdy mógł sobie przymierzyć, a poza tym każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 1e do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

W piątek 9 października klasa 1e wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Uczniowie klasy pierwszej zobaczyli skansen kolei, poznali historię funkcjonowania kolei wąskotorowej, mieli możliwość jechania kolejką wąskotorową (z przystankiem w Puszczy Kampinoskiej). Końcowy przystanek zakończył się ogniskiem z kiełbaskami. W trakcie podróży przewodnik opowiadał uczniom ciekawe historie o kolei, a następnie zadawał zagadki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne spotkania - klasa 3a

Jesień jest piękną porą roku. Uroki jesieni przedstawiliśmy w różnego rodzaju pracach. Wykonując zielniki, przyjrzeliśmy się gatunkom roślin, które występują na łąkach, polach w lasach, parkach czy w sadach i ogrodach. Wykazaliśmy się ogromną wiedzą przyrodniczą, przygotowując klasowy album polskich ptaków. Wycieczkę do parku opracowaliśmy w formie kartek z kalendarza, dotyczących obserwacji elementów pogodowych i opisów jesieni. Swoje zdolności plastyczne zaprezentowaliśmy w pracach: "Jesienne spotkanie" - farbami plakatowymi, "Jesienne kwiaty" - techniką orgiami i "Polskie ptaki" - kredkami świecowymi lub wycinanką. Prace wyeksponowaliśmy w formie klasowych prezentacji oraz wystaw klasowo - szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe i smaczne kanapki z warzywami w klasie 2j

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Talenty plastyczne w klasie 2h

"Czy to ławka, czy podłoga, do talentu plastycznego droga" :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Dzień 13.10.2015 r. to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Filalnej Szkoły Podstawowej nr 4. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości, przybyli rodzice, prawni opiekunowie, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków. Uczniowie zostali oficjalnie przyjeci do społeczności naszej szkoły. Panie Wicedyrektor Szkoły, czyli Pani Bogumiła Wodyńska oraz Pani Agnieszka Jasitczak - Wolska skierowały do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Dzień minął w radosnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b z wizytą u Pezydenta Polski

W dniu 13 X 2015r. byliśmy gośćmi u Pana Prezydenta. Witaliśmy przybyłych - Królową i Króla Belgii. Jesienna pogoda nie ostudziła naszych emocji. Wrażania, jakie wywarło na nas miejsce i spotkane osoby, na pewno długo pozostaną w naszej pomięci. Po wizycie w Pałacu udaliśmy się na przepyszą gorącą czekoladę - było smakowicie. Dziękujemy zaangażowanym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim spotkała nas bardzo miła niespodzianka :D Okazuje się, że nie tylko dla nas było to miłe i radosne spotkanie - DZIĘKUJEMY, to dla nas wielki zaszczyt !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Powitanie Pary Królewskiej w Pałacu Prezydenckim i wycieczka jesienna klasy 2d

W dniu 13.10.2015 roku mieliśmy zaszczyt wziąć udział w powitaniu Pary Królewskiej z Belgii w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracowników Kancelarii Prezydenta. Powitanie Króla Filipa i Królowej Matyldy odbyło się na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim. Ogromne wrażenie zrobiło na nas nasze Wojsko - dostojne i mężne.
Bardzo miło nam było, gdy Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Królem Filipem przechodząc obok nas zatrzymali się, uśmiechnęli i pomachali nam.
Spotkanie odbywało się w atmosferze radości z nutką powagi i szacunku dla zacnego grona.

Po powitaniu trochę zmarznięci gościliśmy w Pijalni Czekolady Wedel, gdzie rozgrzewały nas czekoladowe desery.
Po odpoczynku spacerowaliśmy po Starówce, odwiedziliśmy pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta, Barbakan.

Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim spotkała nas bardzo miła niespodzianka :D Okazuje się, że nie tylko dla nas było to miłe i radosne spotkanie - DZIĘKUJEMY, to dla nas wielki zaszczyt !!!

To była bardzo miła wycieczka...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej w klasie 2b

Dzień Edkukacji Narodowej w naszej klasie przebiegł smacznie i zdrowo :) Uwieńczeniem wspólnie przygotowanego posiłku był seans bajki pt. "Przygody Kubusia Puchatka". Nasz ulubieniec na pewno oblizywał się widząc tak wspaniale przygotowaną przez dzieci sałatkę ;).

To wyjątkowy Dzień, zarówno dla Pracowników Szkół, Uczniów, jak i Rodziców.
Za trud, za serce, za uœmiech każdego dnia - DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Edukacji Narodowej w klasie 2h

Dzień Edukacji Narodowej klasa 2h świętowała uczestnicząc w warszatatach kulinarnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Giełda talentów w klasie 2i

14 października w Dniu Edukacji Narodowej czas w naszej klasie uczniowie spędzili na wspólnej zabawie. Zorganizowany przegląd talentów pozwolił na prezentację bogatego wachlarzu umiejętności. Na uwagę zasługiwał: taniec indywidualny i grupowy, pokaz iluzjonistki, gra na organkach, pokaz judo i pokazy trików piłkarskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 2g i 2i na poranku muzycznym

16 października klasy 2g i 2i wzięły udział w poranku muzycznym organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu prezentowane były utwory Fryderyka Chopina. Później uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, których tematem były podróże słynnego kompozytora. Powstałe prace można oglądać na szkolnej wystawie. Zachęcamy do odwiedzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne inspiracje w klasie 3c

Zainspirowani urokami jesieni uczniowie klasy 3c wykonali wiele prac plastyczno-technicznych oraz eksperymentów przyrodniczych wzbogacając swoją wiedzę na temat roślin, zwierząt i zjawisk.
Wspólnie obserwowaliśmy w jaki sposób kwiaty mogą zmienić kolor, sadziliśmy z nasionróżne rośliny i prowadziliśmy obserwacje. Poznawaliśmy zwyczaje i zachowania ptaków oraz zwierząt zamieszkujących nasze parki, sady i lasy w okresie przygotowywania się do zimy. Zdobytą wiedzę i umiejętności dzieci zaprezentowały w pracach plastycznych: atlasy grzybów, makiety lasu z uwzględnieniem piętrowości, kodeksy miłośników lasu, karty obserwacji pogody i rozwoju roślin, tematyczne gazetki klasowe i szkolne, plakaty, rzeźby i stworki z ziemniaków oraz różnych darów jesieni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowo się odżywiamy - klasa 3a

Znamy doskonale zasady zdrowego odżywiania się. Wiemy, że w codziennych posiłkach musi dominować jedzenie owoców i warzyw. Do szkolnego drugiego śniadania dołączamy owoce, warzywa, soki i mleko, które otrzymujemy w ramach szkolnych programów "Pij mleko! Jedz owoce warzywa! "Utrwalając nawyki zdrowego odżywiania się, robiliśmy w klasie I kanapki, w klasie II sałatki owocowe a w klasie III sałatki warzywne. Sałatki były kolorowe, pyszne i bardzo zdrowe!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2h i 2j do Juraparku w Bałtowie

Podziwialiśmy modele dinozaurów, zwiedzaliśmy zwierzyniec oraz prehistoryczne oceanarium. Braliśmy udział w warsztatach paleontologicznych oraz w pokazie iluzjonistycznym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Praca grupowa w 0b

Dzieci z grupy 0b uczą się współpracy także poprzez prace grupowe. Tym razem dzieci wykonały techniką dowolną, na tekturze falistej pracę pt. "Pani Jesień".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka jarzynowa w klasie 1a

Nadeszła jesień, a z nią spadek odporności. Pierwszaki uczą się, jak nie dać się chorobie, jak jeść zdrowo. Najlepszym sposobem na wzmocnienie organizmu, to warzywa i owoce, dlatego przygotowaliśmy sałatkę jarzynową, którą zjedliśmy z apetytem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jemy zdrowo i owocowo w klasie 1b

Pewnego jesiennego dnia uczniowie klasy 1b przyszli do szkoły wyposażeni w nietypowe przyrządy: deskę do krojenia, sztućce, miskę, fartuch kuchenny a przede wszystkim świeże, pachnące owoce. Własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste miny na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki wyszły wspaniale, a jak smakowały! - musicie uwierzyć na słowo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne sowy klasy 1f

Klasa 1f dzięki pięknej pogodzie tej złocistej jesieni, wielokrotnie spacerowała po parku, zdobywając skarby natury, z których później powstawały bardzo ciekawe prace.
Jedną z prac klasy 1f były jesienne sowy, które uwieczniono na zdjęciach :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne inspiracje w 1h

Jesień to bardzo piękna pora roku. Wokół otaczają nas kolorowe liście, kasztany, żołędzie i czerwona jarzębina. Pewnie niezależnie od wieku, wszyscy lubią tworzyć fantastyczne rzeczy z darów jesieni. My również to uwielbiamy. Zabraliśmy się więc do pracy i powstały niesamowite rzeczy. Na parapecie wyrósł las pachnący grzybami a wieczorami słychać odgłosy leśnych sów.
Fantastyczna zabawa, do której wszystkich zachęcamy!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Prezentacja zielników w klasie 2c

W klasie 2c odbyła się prezentacja zielników wykonanych przez uczniów. Dzieci wykonały piękne i bardzo ciekawe prace. Zgromadziliśmy oryginalne liście drzew liściastych oraz okazy drzew iglastych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Grupa 0b z wizytą u Panów Strażaków

Dnia 22 października dzieci z grupy 0b odwiedziły Dom Strażaka. W ramach bezpieczeństwa na drodze odbyło się tam spotkanie z Panią policjantką, Panami ze straży gminnej oraz Panami ze straży pożarnej. Dzieci obejrzały samochód straży pożarnej oraz odbyły lekcję , w czasie której dowiedziały się w jaki sposób należy zachowywać się bezpiecznie na drodze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dębowa hodowla w klasie 2f

W październiku zaopiekowaliśmy się młodymi owocami dębu. Każdy uczeń naszej klasy pielęgnuje dwa żołędzie w maleńkim inkubatorze - słoiku. Zalążkom dębów regularnie urządzamy kąpiele wodne i dbamy o to żeby wzrastały w jak najlepszych dla nich warunkach, niektóre już puszczają korzonki. Jak tylko wzejdą młode łodygi wsadzimy żołędzie w ziemię, doniczki są już przygotowane. Dodamy też kolejną fotorelację kiedy zaczną pojawiać się pierwsze młode liście. Prosimy trzymajcie za nas kciuki! Wierzymy, że kiedyś z naszych drzew inne dzieci będą tworzyły swoje albumy liści, a być może nawet drewniane czary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny "niezwykłego" gościa w klasie 2d

We wtorkowe popołudnie odwiedził klasę "niezwykły" gość. Niesamowite było to, że nie był sam. Było ich właściwie czterech. Nie przyszli sami tylko podróżowali w transporterze - a mowa o szczurkach. Pani zaprzyjaźniona z uczniem z naszej klasy opowiadała nam o trudach i radościach wynikających z posiadania własnego zwierzątka, o zwyczajach zwierząt typu chomik, świnka morska, królik i szczury. To spotkanie uzmysłowiło wszystkim, że zwierzę to nie maskotka i wymaga wiele uwagi, czasu i poświęcenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Witaminowe szaszłyki w klasie 2i

W ostatnim tygodniu uwieńczeniem tematu poświęconego zmysłowi smaku były zajęcia praktyczne związane z przygotowaniem warzywnych szaszłyków. Przy tej okazji przypomniana została również piramida żywieniowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe odżywianie –- ekologiczne kanapki w kl. 2g

W ostatnich dniach października uczniowie kl. 2g w ramach edukacji ekologicznej poznawali produkty regionalne i przysmaki z różnych rejonów Polski. Zakończeniem kulinarnych podróży było wspólnie przygotowanie „zdrowych kanapek”, do wykonania których wykorzystano między innymi produkty wytworzone w naturalny sposób oraz całe mnóstwo kolorowych warzyw. Przez chwilę każdy mógł się poczuć jak prawdziwy twórca smaku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia z psem terapeutycznym - przełamywanie barier w klasie 1g

Klasa 1g w ramach zajęć o zwierzętach domowych miała specjalnego gościa- psa rasy golden retriever o imieniu Lady, psa, który jest terapeutą i pracuje jako pies dogoterapeutyczny. Dzieci były oczarowane psem. Na zajęciach dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jakie mają potrzeby. Rozmawialiśmy także o tym jak psy i inne zwierzęta mogą pomagć ludziom niepełnosprawnym :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1b i 1f w Teatrze Capitol

W październiku klasa 1b i 1f była w Teatrze Capitol na spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego pt. "Porwanie Baltazara Gąbki". Opowieść o przyjaźni, poświęceniu, lojalności i odwadze, które zmierza się ze żądzą władzy. W tym nowym, oryginalnym spojrzeniu na dzieło Stanisława Pagaczewskiego uczłowieczony Smok Wawelski staje się bohaterem na miarę naszych czasów, a jego pojazd - właśnie, niech to pozostanie zagadką. Awanturnicza historia detektywistyczna pełna jest grozy i humoru. Tajemnicze zniknięcie wielkiego naukowca i bliżej niezidentyfikowane porwanie poprowadziła uczniów ku wielkiej wyprawie w nieznane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe kanapki w kl. 2c

30 X 2015 w klasie 2c odbyły się popisy mistrzów kucharskich. Tego dnia zapanowały "Zdrowe kanapki". Było kolorowo, smacznie i zdrowo.
Mniam, mniam!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne przysmaki w 2f

Pełnymi garściami korzystamy z jesiennych warzyw dodając je do sałatek i kanapek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 0d do Straży Pożarnej pt.: "Bezpieczni w domu, szkole i na ulicy"

Wyjście do Straży Pożarnej było dla klasy Od wielkim wydarzeniem. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się wozom strażackim i chętnie zadawały Panom Strażakom pytania. Poznały wiele urządzeń za pomocą, których ratowane jest życie.
Podczas spotkania z Panią Policjantką dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpieczeństwa w domu, szkole oraz na ulicy. Chętnie brały udział w ćwiczeniach i odpowiadały na pytania. Dzięki wycieczce dzieci nabyły nowej wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w różnych miejscach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe kanapki w klasie 1f

Dnia 04.11.2015 r. uczniowie z klasy 1f mogli pochwalić się talentem kulinarnym. Dzieci własnoręcznie wykonały kanapki. Z przyniesionych produktów, po starannym przygotowaniu wszyscy razem zabrali się do pracy. Na koniec oczywiście nastąpiła degustacja, samodzielnie robione kanapki smakowały wyśmienicie :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kl. 2g w Teatrze Muzycznym Roma

04.11.2015 roku klasa 2g obejrzała spektakl pt. "Alicja w krainie czarów". Interaktywna formuła przedstawienia, fantastyczne kostiumy, ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe oraz wspaniała gra aktorów trzymały widzów w napięciu do ostatniej minuty. Gorąco polecamy.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasie 2b

5 listopada nasi Przyjaciele z bajek obchodzą swoje święto, postanowiliśmy zatem przebrać się za nasze ulubione postacie i opowiedzieć o nich swoim Kolegom. Było kolorowo i radośnie, a wszystkie mądre przemyślenia dotyczące właściwych postaw i zachowań prezentowanych "Gości" na pewno pozostaną na długo w naszych serduszkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ufo-ludki w kl. 2d

Naszą klasę odwiedził p. Paweł z naszej biblioteki. Razem z panią uczestniczyliśmy w zajęciach, na których nauczyliśmy się segregować śmieci oraz nadawać im nowe życie - nasze zmieniły sie w Ufoludki. Zajęcia były pouczające - sami zobaczcie co mam udało się zrobić....

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zdrowe kanapki w 0c

Każde mądre dziecko wie, że aby być zdrowym jak ryba trzeba jeść owoce i warzywa. Wiedzą o tym również dzieci z klasy 0c, dlatego na początku listopada robiły zdrowe i kolorowe kanapki. Sprawa nie była prosta, ponieważ krojenie warzyw i smarowanie chleba to bardzo trudne zajęcie. Jednak nasze zdolne dzieciaki dały sobie radę i zrobiły wspaniałe bomby witaminowe. Po zjedzeniu takich kanapek nie straszne są im na pewno żadne choroby.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka warzywna w 0a

Deska, nożyk, miska, no i najważniejsze - warzywa. Pora na witaminki, tak więc dzieci z klasy 0A biorą się do pracy i powstaje smaczna i zdrowa sałatka warzywna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


W 0b jemy zdrowo - kolorowo

Dzieci z grupy 0b samodzielnie przygotowywały swoje śniadanie w postaci zdrowych kanapek, na których znalazły się m.in. wędlina, ser, papryka, pomidory, ogórki, sałata, kiełki itp.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


11 listopada - Dzień Niepodległości

12 listopada uczniowie klas 2f, 2g i 2i oraz uczniowie klas 2a i 2d przypomnieli całej społeczności szkolnej o tak ważnym dniu jakim jest 11 listopada, czyli dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Niepodległości w grupie 0b

Z okazji Dnia Niepodległości byliśmy na apelu zorganizowanym przez klasy drugie, rozmawialiśmy o historii naszego kraju, słuchaliśmy hymnu państwowego oraz wykonywaliśmy zarys mapy, flagę oraz godło Polski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Eko - Miś uczniów klasy 3a

Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym dla klas 3 szkół podstawowych z Ursusa. Wykonaliśmy miśka z surowców wtórnych - folii, papieru, plastikowych nakrętek, skrawków materiałowych. Praca nad misiakiem przyniosła nam wiele radości. Konkurs został ogłoszony przez Dom Kultury "Kolorowa" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy m. st. Warszawy Pani Urszuli Kierzkowskiej. Oto EKO - SPOKO - MIŚ z klasy 3a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Grupa 0b na przedstawieniu "Psotka Śmieszka"

Dnia 17.11.2015r. dzieci z grupy 0b zostały zaproszone do przedszkola nr 194 na przedstawienie pt. "Psotka Śmieszka" i rzeczywiście śmiechu było co nie miara.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dobrego Jedzenia w klasie 3a

W ramach obchodów Dnia Dobrego Jedzenia w warszawskich szkołach zrobiliśmy plebiscyt na najzdrowsze i najsmaczniejsze danie ze stołówki i sklepiku w szkole. Zwycięzcami okazały się: II danie - ziemniaki, kotlet schabowy z mizerią lub sałatą oraz suszone owoce. Następnie w ramach pracy grupowej wykonaliśmy plakaty ilustrujące klasowy plebiscyt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wieczornica pieśni patriotycznych

Kolejny już raz odbyła się w naszej szkole "Wieczornica pieśni patriotycznych" przygotowana przez uczniów kl. 2a, 2d, 2e, 2f i ich wychowawców. Uroczystość odbyła się 18.11.2015 r. Dzieci śpiewały wspólnie z rodzicami poznane pieśni patriotyczne związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Spotkanie dostarczyło zebranym wiele wzruszeń i refleksji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Odwiedziny inżyniera budowy w klasie 2j

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2f poznaje historię komputera

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta klasy 2i w Sejmie RP

W listopadzie byliśmy na wycieczce w Sejmie. Z galerii podziwialiśmy Salę Plenarną. Pani przewodnik w przystępny sposób przybliżyła historię tego miejsca. Poznaliśmy rolę jaką pełni Sejm w naszym kraju. Zwiedzaliśmy miejsca z pamiątkowymi tablicami. Mieliśmy okazję spotkać wielu polityków. Na koniec w specjalnej sali edukacyjnej każdy miał możliwość zasiąść w ławie poselskiej i marszałkowskiej. Miłym zakończeniem wycieczki były upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem "Ursus to niedźwiedź"

W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia została zorganizowana przez klasy 2d, 2g oraz 2i zbiórka funduszy na ochronę niedźwiedzi brunatnych w Polsce. Dochód ze zbiórki w kwocie 600,39 zł i 3 centy został przez członków Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy przekazany organizacji WWF Polska.

Finałem obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia był Mini Piknik zorganizowany dla dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły przygotowany przez dzieci pod opieką nauczycieli klas pierwszych i drugich. Zagadki, quizy, zabawy plastyczne, zabawy z masą solną, tor przeszkód, czytanie na dywanie, strzał do celu, pokaz tańca, lepienie łańcucha, wyklejanie postaci misia z włóczki, pacynki misiowe na palec, misiowe opaski, wylepianie misi z waty, zabawy z chustą animacyjną - to wszystko co czekało na naszych najmłodszych. Nie zabrakło także czegoś słodkiego - dzieci z kl. 2d przygotowały słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Poranek muzyczny klasy 2d w SCEK

W piątek 27.11.2015 mieliśmy możliwość uczestniczyć w koncercie muzycznym zatytułowanym "Zagraj ze mną na gitarze". Niezwykłe było w tym koncercie to, że artystami byli uczniowie różnych szkół-począwszy od podstawowej po gimnazjum, szkołę średnią, a na uczelni wyższej skończywszy.

Artyści grali utwory muzyki klasycznej. Po koncercie odbyły się dla nas warsztaty plastyczne. Głównym tematem była gitara.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2j do zajezdni autobusowej

Dnia 27 listopada byliśmy na wycieczce w zajezdni autobusowej. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca kierowcy autobusu i co dzieję się z autobusem kiedy wyjeżdża lub przyjeżdża do zajezdni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejkowe Czary - Mary w klasie 1b

Ach, najwyższy czas, by
Zacząć wreszcie wróżby!
Stary zwyczaj należy odkurzyć...
Nasze babcie przed laty
Też czekały tej daty
Tając w sercu cichutką nadzieję...
Naszym ciociom i mamom
Serca biły tak samo,
Jak nam biją w ten wieczór andrzejek.

Pod koniec listopada odbyła się w naszej klasie zabawa andrzejkowa. Były różne zabawy, konkursy, wróżby oraz poczęstunek. Wszyscy uczniowie świetnie się bawiliśmy również w "kółku", a z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wieczór andrzejkowy w klasie 2i

Andrzejkowe spotkanie w klasie rozpoczęło się od przybliżenia historii tradycji tego święta. Wśród przeprowadzonych wróżb były: serca z imionami, błądzące statki, loteryjka butelkowa, dobra wróżba z kapelusza i przyszłe zawody. O stoiska i potrzebne materiały zadbała grupa uczniów naszej klasy, która spisała się doskonale.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 2j

Andrzejki to dzień wspólnej zabawy i wróżb.Dzieci z klasy 2j losowały kartki ze swoimi przyszłymi zawodami oraz przepowiedniami . Dziewczynki i chłopcy ustawiali buty by dowiedzieć się kto pierwszy z nich wyjdzie za mąż lub się ożeni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie z "Królową Śniegu" - klasa 3a

Obejrzeliśmy w Teatrze "Syrena" niezwykłe przedstawienie aktorskie o prawdziwej przyjaźni Gerdy i Kaja. Sztuka powstała na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Z zachwytem oglądaliśmy dekoracje, kostiumy i podziwialiśmy grę aktorów i dzieci, którzy wcielili się w postacie głównych bohaterów. Wsłuchiwaliśmy się w treść baśni przekazywanej poprzez dialogi, śpiew i taniec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a i 1h w Teatrze Kamienica

Klasy 1a i 1h wybrały się do Teatru Kamienica na przedstawienie teatralne pt.: "Kulek". Jest to bardzo pouczająca opowieść edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w ramach kampanii społecznej BĄDŹMY RAZEM BEZPIECZNI. Bohater - Kulek, uczył nas, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach na drodze i środkach komunikacji miejskiej. To była bardzo pożyteczna lekcja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczne kucharzenie w 1g - Piernikowo

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzieci z klasy 0a w oczekiwaniu na święta...

W ostatnim przedświątecznym tygodniu dzieci z klasy 0a spróbowały swych sił kulinarnych i przygotowały jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych - kutię. Po przygotowaniu potraw nastąpiła degustacja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajkowe prezenty dla Rodziców - klasa 1h

Mikołajki są fajne, gdyż tego dnia możemy obdarowywać się upominkami. My postanowiliśmy wręczyć rodzicom coś wykonanego własnoręcznie. Najpierw przygotowaliśmy kartki z reniferem, później tradycyjne pocztówki świąteczne a na koniec na płótnie namalowaliśmy brokatowe anioły. Teraz piękne zapakowane upominki czekają na odpowiednią chwilę by dotrzeć do Rodziców!!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Grzybobranie w klasie 3c

Mimo grudnia, dzieci klasy 3c udały się na grzybobranie. Sprzyjała temu aura za oknem, ale grzybobranie odbyło się w klasie dzięki wyobraźni uczniów. Dzieci zainspirowane wierszem Doroty Gellner "Grzybobranie" samodzielnie przygotowały stroje, charakteryzację, opracowanie muzyczne. Wystawiły 3 różne inscenizacje - interpretacje tego samego tekstu.
Była to nie tylko nauka, ale i zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1h i koncert "Mali Maleńkiemu"

Nasz zespół "Prymki" miał możność wzięcia udziału w magicznym przedsięwzięciu. Dnia 4 grudnia 2015 roku odbył się w Ośrodku Kultury Arsus, coroczny koncert "Mali Maleńkiemu".

W tym roku, wraz z Youg Ursus Voices oraz gospelowym zespołem Z Potrzeby Serc śpiewaliśmy przepiękne kolędy na chwałę Panu. Piękne dekoracje i akompaniament zespołu profesjonalnych muzyków, wypełniły magią całą salę. Wspaniałe przedsięwzięcie niesamowicie przybliżyło nam święta.

Przed nami wiele różnych uroczystości, ale nie ukrywamy, że już od dziś, czekamy na kolejne kolędowanie "Mali Maleńkiemu".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Mikołajkowy

W dniu 07.12.2015r. odbył się w naszej szkole specjalny apel. Był specjalny, bo przygotowany w prezencie dla Mikołaja. Na apelu był oczywiśe obecny najprawdziwszy Mikołaj.
Klas 0a, 0b i 1g przygotowały krótkie przedstawienie z pięknymi piosenkami i wierszami o Mikołaju. Pomimo tremy dzieci spisały się świetnie. Mikołaj był zadowolony i podobał mu się występ najmłodszych dzieci.
Po apelu Mikołajkowym do wszystkich dzieci przyszedł Mikołaj i wręczył prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasach pierwszych

Mikołajki to szczególny dzień. Jest on ważny nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Najważniejsze, by cały rok być grzecznym :-)
Radość wielką wzbudziło pojawienie się w naszej szkole, już z samego rana, św. Mikołaja. Ten dziadek z długą białą brodą i czerwonym kubrakiem obdarował nas wspaniałymi upominkami. To było wyjątkowe spotkanie pełnie radości, śmiechu, zabawy oraz śpiewania kolęd.

Teraz odliczamy dni do 24 grudnia.....

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 1f, klasy 1g oraz klasy 1h.


Św. Mikołaj wśród uczniów klas drugich

Nie uwierzycie... naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj - przyszedł do ucziów klas drugich ze swoją Śnieżynką. Uczniowie przygotowali dla swojego Gościa piosenki i wierszyki oraz powiedzieli mu, że zawsze na niego bardzo czekają i dziękują za wszystko, co dobrego robi dla innych i za każdy prezent, który już od Niego dostali. Dziś także przyniósł dla każdego prezent - wszyscy bardzo sie ucieszyli.

A później Mikołaj musiał już iść. Inne dzieci też długo czekały na św. Mikołaja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
klasy 2b, klasy 2c, klasy 2d, klasy 2h, klasy 2i.


Mikołajkowy dzień w klasie 3a

Dzisiejszy dzień minął bardzo radośnie. W progu szkoły każdego z nas przywitał cukierkami Mikołaj. Potem był apel dla wszystkich dzieci. Były mikołajkowe występy i wspólne śpiewanie. Gdy poszliśmy na lekcje, do klasy przyszedł Mikołaj ze Śnieżynką i przyniósł nam wspaniałe prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b w Teatrze Roma

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem" - 8 grudnia wybraliśmy się na spektakl pt. "Mały Książe". Podróż Małego Chłopca po świecie, w którym spotkał przeróżnych ludzi, pozwoliła nam spojrzeć na życie z perspektywy, która uczy i pozwala wyciągać wnioski na przyszłość. Po spektaklu mieliśmy możliwość porozmawiać z Głównym Bohaterem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie :-D. Było to bez wątpienia niezwykłe i niezapomniane spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 1c i 1e do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim

We wtorek 8 grudnia klasa 1c i 1e wybrała się do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie zobaczyli jak powstają bombki i jak są dekorowane. Największą frajdą było własnoręczne udekorowanie swojej bombki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a i 1h w Fabryce Bombek

Dnia 9 grudnia 2015 roku wybraliśmy się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie mieści się Fabryka Bombek. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dmuchania szkła. Trochę wyglądało to jak dmuchanie baniek.

Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie bombki dostają zastrzyki i są od środka srebrzone. Później są wstrząsane, aby srebro równo się rozłożyło. Następne etapy to kąpiel i suszenie.

Do farbiarni wędrują by przybrać piękne kolory. Ostatnim zaś etapem jest pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowują niezwykłe wzory. My również mogliśmy wczuć się w rolę i wyczarowaliśmy własne, magiczne bombki.

Teraz będą ozdabiać nasze domowe, świąteczne drzewka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2i na spektaklu "Mały Książę"

8 grudnia byliśmy na wycieczce w Teatrze Roma. Mieliśmy okazję obejrzeć piękny spektakl pt.: "Mały Książę". Była to poetycka i muzyczna opowieść o miłości, tęsknocie za przyjaźnią. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2c do Wilanowa

9 XII klasa 2c udała się do Wilanowa na lekcję muzealną pt.: "Wizyta u Króla". Dowiedzieliśmy się jak przebiegała edukacja króla, jakie gromadził książki, jak się ubierał. Dzieci rozwiązywały karty zadań. Po ciekawej lekcji dzieci obejrzały przedstawienie "Dziadek do orzechów".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wizyta u Króla Jana - klasa 3c

Uczniowie klasy 3c w dniu 9 grudnia udali się z wizytą do Pałacu w Wilanowie.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia "Dziadek do Orzechów" E.T.A. Hoffmanna z muzyką Piotra Czajkowskiego, zrealizowanego w planie żywym i lalkowym z wykorzystaniem marionetek wg XVIII wiecznych wzorów. Spacer po apartamentach królewskich był elementem lekcji muzealnej, podczas której dzieci wykazały się niezwykłą wiedzą i zainteresowaniem dotyczącym nie tylko czasów Jana III Sobieskiego, ale również mitologii w trakcie omawiania malowideł w pałacowych komnatach. Poznały wiele ciekawostek dotyczących życia i obyczajów mieszkańców Pałacu. Zobaczyły, w co ubierał się król, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym, dowiedziały się jak wyglądało życie królewskich dzieci, poznały wiele anegdot z życia Jana III.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Koncert Świąteczny

"Wigilijny wieczór
przed świętami
jest tak piękny, tak inny,
tak oczekiwany..."

17 grudnia po raz pierwszy w historii naszej szkoły mieliśmy okazję wysłuchać Koncertu Świątecznego. Wśród zaproszonych gości byli: zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy pan Wiesław Krzemień, pani Ewa Gerełło - dyrektor SP4, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Bartos oraz Wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Mirosław Bortniczuk.

Koncert uświetnili uczniowie klas I-III przygotowani przez swoich nauczycieli: p. Monikę Bil, p. Dorotę Bartnik, p. Annę Kaczmarczyk, p. Izabelę Pilarczyk-Wojciechowską, p. Monikę Janowską, p. Monikę Kuleszę, p. Hannę Zawadzak oraz p. Renatę Suchtę, którzy wnieśli na scenę swoje talenty i energię.
Pokazy były różne, zaczynając od śpiewu i gry na instrumentach, poprzez recytacje, aż do tańca. Wszystko miało świąteczny nastrój. Reakcja publiczności była wspaniała. Można było to wywnioskować z miłych uśmiechów i braw na koniec każdego występu. Ostatnią kolędę wykonał chór składający się z dzieci, rodziców i nauczycieli.

Koncert był bardzo miłym czasem, ponieważ panowała przyjemna i rodzinna atmosfera. Dźwięki świątecznych piosenek i pastorałek oraz pięknie przystrojona sala stworzyły magiczny nastrój.

Pod koniec koncertu nastąpiło także uroczyste wręczenie nagród przyznanych w ramach konkursu artystycznego pod hasłem: "Bożonarodzeniowe dekoracje - sztuka rodzinna".

Uwieńczeniem koncertu był kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód został przeznaczony na Fundację "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Uczestnicy koncertu miło spędzili te przedświąteczne chwile, które byłe pełne wzruszeń i melancholii, dlatego też czas spędzony razem zostanie nam na pewno długo w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami"

Po przygotowaniach podczas zajęć kółka teatralnego nasi uczniowie w dniu 18 grudnia 2015r. wystąpili w przedstawieniu "DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI". Należy podkreślić, iż dla dzieci było to pierwsze duże wystąpienie, a swoje role zagrali znakomicie, co mogli podziwiać rodzice oraz publiczność w postaci klas z naszej szkoły. Dzieciom gratulujemy talentów, a rodzicom czasu spędzonego na przygotowanie ich do występu.

Przedstawienie zostało zorganizowane przez Annę Olszówka i Annę Pianka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w 2c

21 grudnia w klasie 2c odbyła się uroczysta Wigilia dzieci oraz rodziców. Uczniowie przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie. Rodzicie wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki. To był niezapomniany wieczór.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Szkolna Wigilia

22 grudnia 2015 r. to dla naszej szkoły dzień świętowania. Uczniowie spotykali się ze swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach.
O godz. 10.00 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej na wspólny apel świąteczny. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt.: "Wigilijny wieczór", w którym swoje rozmaite talenty mogło zaprezentować wielu uczniów.
Nad całością czuwały panie: Monika Bil, Hanna Zawadzak, Renata Suchta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasach drugich

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się wigilijne spotkania klasowe. Dzieci samodzielnie nakrywały do stołu, pamiętając o obrusie, estetycznym rozłożeniu potraw, przygotowaniu odpowiedniej ilości miejsc - w tym o jednym symbolicznym wolnym nakryciu. Przedstawiciele rodziców w tym dniu byli naszymi gośćmi. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń uczniowie zasiedli do poczęstunku. Wszyscy uczniowie czas spędzili w ciepłej i radosnej atmosferze uświetlnionej śpiewem kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2h oraz klasy 2i


Wigilijna uroczystość w klasie 3a

Tegoroczna uroczystość wigilijna była kontynuacją zajęć lekcyjnych związanych z pielęgnowaniem tradycji bożonarodzeniowych. Uczniowie przeprowadzili lekcję dotyczącą historii świąt Bożego Narodzenia i zwyczajów z nimi związanych np.: wigilii, choinek, szopek czy śpiewania kolęd. Do rozmowy na temat świątecznych wspomnień i kolędowania włączyli się rodzice. Wigilia klasowa minęła wyjątkowo uroczyście.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal karnawałowy

07.01.2016 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym wzięły udział wszystkie dzieci ze szkoły. W doskonałych nastrojach bawiły się księżniczki, wróżki, wojownicy, piłkarze, rycerze. Uczestnicy balu mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Szczególnie radosnym fragmentem balu były zabawy z chustą animacyjną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Muzeum Niepodległości - kl. 2g

08.01.2016 r. kl. 2g wzięła udział w lekcji muzealnej z cyklu "Moda na patriotyzm". Zajęcia poświęcone były historii herbu państwa Polskiego. Podczas warsztatów uczniowie przypomnieli sobie wiadomości i legendy związane z powstaniem państwa Polskiego, obejrzeli ciekawy film nt. orłów, zwiedzali wystawę tematyczną, a także projektowali swój własny herb.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja ekologii w kl. 2g

13 stycznia 2016 r. odbyły się zajęci poświęcone racjonalnemu wykorzystaniu wody w gospodarstwie domowym. Lekcję przeprowadzili pracownicy firmy Loreal z inicjatywy pani Janiny Emanuel, mamy jednej z uczennic naszej klasy. Zajęcia miały charakter warsztatowy i wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Podczas warsztatów uczniowie przekonali się w jaki sposób mogą przyczynić się do oszczędzania tego cennego i niezbędnego nam wszystkim do życia zasobu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia Eko z LOREAL w klasie 1g

W dniu 13.01.16 r. w klasie 1g zostały przeprowadzone przez pracowników firmy Loreal zajęcia ekologiczne o wodzie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda fabryka kosmetyków "od środka”. Wykonywały różne zadania, które miały uzmysłowić im znaczenie wody i jej oszczędzania na co dzień. Świetnie bawiły się odgadując wodne zagadki. Na koniec obejrzeliśmy krótki film o tym, jak ważne jest docenianie tego co mamy codziennie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja ekologii w kl. 2g

13 stycznia 2016 r. odbyły się zajęci poświęcone racjonalnemu wykorzystaniu wody w gospodarstwie domowym. Lekcję przeprowadzili pracownicy firmy Loreal z inicjatywy pani Janiny Emanuel, mamy jednej z uczennic naszej klasy. Zajęcia miały charakter warsztatowy i wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Podczas warsztatów uczniowie przekonali się w jaki sposób mogą przyczynić się do oszczędzania tego cennego i niezbędnego nam wszystkim do życia zasobu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kl. 2g zwiedza fabrykę bombek Fogla w Warszawie

Wycieczka odbyła się 15.01.2016 r. Podczas pobytu uczestnicy zapoznali się ze sposobem wytwarzania bombek metodą ręczną. Można było zobaczyć, jak uzyskuje się różne kształty bombek ze szkła oraz sposób ich srebrzenia. Każdy osobiście ozdabiał własną bombkę według dowolnego pomysłu, którą na koniec wycieczki mógł zabrać ze sobą. Uczniowie z zachwytem podziwiali zgromadzoną kolekcję bombek. Nie zabrakło także chętnych do zakupu wybranych egzemplarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b na wycieczce w Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN

15 stycznia 2016 roku klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich - POLIN. Klasa słuchała historii związanych z przybyciem Żydów do Polski w średniowieczu, a także legend i podań związanych z ich kulturą. Dzieci mogły poznać hebrajski alfabet, a także dowiedzieć się wiele na temat pierwszych polskich monet, a także stworzyć elektroniczną monetę z własnym imieniem napisanym po hebrajsku. Po wyjściu z zajęć dzieci z radością pobawiły się na śniegu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty profilaktyczne metodą dramy pt.: "Wstydliwa Księżniczka" oraz "Cyryl" dla klasy 2h

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci w 1h

Dnia 21 stycznia 2016 r. obchodzone Święto naszych kochanych JEST babć. Z okazji Ich święta przygotowaliśmy Przepiękna filiżankę aromatycznej Herbatki, oraz ozdobny słoiczek. Mamy Nadzieje, Ze upominki przyniosą radość :-)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziadka w 1h

Nie od dziś wiadomo, że dnia 22 stycznia 2016 r. święto swe obchodzi dziadek. Tego dnia powędrujemy do niego z pięknymi kwiatkami i ogromnym uśmiechem.

Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia i dostatku.
Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze
w domu, w kinie i na spacerze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a i 3c

W dniu 26 stycznia 2016 r. o godz. 16-tej uczniowie klasy 1a i 3c zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem wychowawców program artystyczny pod tytułem "Babcia i Dziadek na słodko", aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Była to szczególna okazja, aby dzieci z najmłodszej i najstarszej klasy wspólnie zaprezentowały swoje talenty: wokalne, taneczne, recytatorskie oraz aktorskie. Podczas wykonywania piosenki "U babci jest słodko" goście zostali poczęstowani szarlotką upieczoną przez mamy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 1d

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W klasie 1d z tej okazji odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci wraz wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. Były to wzruszające, czasami żartobliwe wiersze i piosenki. Rada klasowa rodziców zadbała o słodkości na stołach i napoje. Był to dzień pełen wzruszeń radości i uśmiechu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Babci i Dziadka w klasie 2h

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy Wszystkiego Najlepszego!
Klasa 2h

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Dzieciaki sadzeniaki"
Klasa 1a w Leroy Merlin

W sklepie Leroy Merlin 1a wzięła udział w warsztatach "Dzieciaki Sadzeniaki". Dzieci uczyły się pielęgnacji roślin i rozbudzały swoje zainteresowania przyrodą. Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
W czasie trwania I-ej części dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach: zadawały pytania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania.
W zajęciach praktycznych, dzieci przesadzały małe rośliny ozdobne, była to ogromna frajda dla wszystkich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zimowa wycieczka do lasu klasy 2d i 2i

27 stycznia 2016 roku byliśmy na wycieczce w Lesie Kabackim. W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej dla naszych uczniów zorganizowane zostały 2 formy zajęć. Najpierw odbyły się warsztaty a później zajęcia terenowe poświęcone formom pomocy zwierzętom w czasie zimy. Zajęcia dla naszych uczniów prowadzili prawdziwi pasjonaci przyrody, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty klasy 3c w Castoramie

W dniu 29 stycznia 2016 r. uczniowie z klasy 3c wraz z grupą rodziców i wychowawcą uczestniczyli w zajęciach technicznych "Majsterkowo" w Castoramie. Dzieci samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków. Wskazówek i rad udzielali pracownicy Castoramy. Zajęcia uatrakcyjnił spacer po markecie połączony z prezentacją niektórych narzędzi, maszyn i wyposażenia wnętrz. Dzieci otrzymały dyplomy, a wykonane prace mogły zabrać do domu. Była to nie tylko praktyczna lekcja połączona ze zdobyciem nowej wiedzy, ale też świetna zabawa, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i opiekunom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w klasie 2j

Dnia 29 stycznia dzieci z klasy 2j uczestniczyły w warsztatach kulinarnych połączonych z degustacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel pt.: "Bezpieczne ferie zimowe"

W 29 stycznia 2016 roku tuż przed rozpoczęciem ferii uczniowie klas 2d, 2g oraz 2i przygotowali apel pod hasłem "Bezpieczne ferie zimowe". Prezentowane scenki, wierszyki, piosenki miały na celu przypomnieć o bezpiecznej zabawie podczas zimowego wypoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Apel Walentynkowy

Święto zakochanych obchodzimy 14 lutego, ale z powodu ferii w naszej szkole apel walentynkowy odbył się 22 lutego. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas pierwszych i trzecich przygotowały część artystyczną pod opieką p. I. Mielko, p. K. Dziewit i p. E. Szałanda. Widowisko sceniczne składało się ze scenek inspirowanych literaturą Jana Brzechwy.
Zróżnicowany nastrój - było lirycznie i komicznie, wzruszająco i zabawowo - podkreśliły piosenki o miłości ("Walentynki", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Do zakochania jeden krok", "Kamień z napisem Love").
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy uczniom, którzy osiągnęli wysokie miejsca w konkursach: Alfik matematyczny i humanistyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a na przedstawieniu "Księga baśni"

Klasa 1a w lutym odwiedziła gościnnie Przedszkole Nr 194. Mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie pt.:"Księga baśni". Dzieci przypomniały sobie bajki, które już znają i aktywnie mogły uczestniczyć w spektaklu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1d na wystawie klocków LEGO

W lutym klasa 1d wybrała się na największą w Polsce wystawę klocków LEGO. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Największą frajdą była sala zabaw, pełna kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c na lekcji w Lesie Kabackim

Uczniowie klasy 3c w dniu 24 lutego 2016 roku odbyli niecodzienną lekcję w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Warszawie.
Po krótkiej podróży komfortowym piętrowym autokarem, co już samo w sobie było dużą atrakcją, dzieci klasy 3c i 1g udały się do sal edukacyjnych na pierwszą - teoretyczną część zajęć "Pomagam zwierzętom przetrwać zimę". Zdobytą wiedzę sprawdziły w praktyce w drugiej części zajęć terenowych. Dowiedziały się, dlaczego ludzie powinni dokarmiać zwierzęta zimą, jakie pokarmy jedzą ptaki i ssaki - wiedzę tę sprawdziły w praktyce przyporządkowując pokarmy do paśnika i karmnika. Rozpoznawały ptaki i ich głosy, obejrzały dwa filmy z ukrytej kamery o zwyczajach ptaków w karmniku. Wykonały pracę plastyczną i następnie sprawdziły w praktyce jak odróżnić sikorkę bogatkę od sikorki modrej. Karmiły ptaki i obserwowały, jak przylatują do karmnika i jedzą. Lekcja zakończyła się zabawą "Uciekająca sarna".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2a i 2f w TVP

25 lutego 2016 r. uczniowie klas 2a i 2f byli na wycieczce w siedzibie TVP. Dzieci odwiedziły studia, w których reżyserowane oraz nagrywane są programy telewizyjne. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwa telewizyjna widownia – biorąc udział w zabawie z dyrygentem. Uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z historią Telewizji Polskiej odwiedzając Muzeum Telewizji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2a oraz klasy 2f.


Zaproszenie dla Wiosny od 1h

Marzec się rozpocznie za chwilę a nam już się marzy ogród pełen kwiatów, śpiewające ptaki i słoneczny dzień. Postanowiliśmy wykonać jakieś kwiaty, by przywołać Wiosnę do nas. Z racji, że jesteśmy pierwszą H - jak hiacynty, to nie było nad czym się zastanawiać.

Małe kwiatuszki z dziurkacza ozdobnego, doniczki ze starych ceratek i powstały takie dzieła.

Wiosno, czy teraz przyjdziesz już do nas?????? Zapraszamy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Czytanie łączy pokolenia

Projekt "Czytanie łączy pokolenia" realizowany był w Szkole Filialnej przy ul. Konińskiej 2 w dniach 01-18.03.2016. Osobami odpowiedzialnymi byli nauczyciele świetlicy.

Pierwszym etapem było zaproszenie rodziców, dziadków oraz dzieci do konkursu w którym zadaniem było zrobienie zdjęcia, na którym dorosły czyta dziecku książkę. Następnie dziecko miało za zadanie wykonać rysunek na temat przeczytanej książki. Prace konkursowe, zdjęcie z rysunkiem, były prezentowane na tablicy w szkole.
Kolejnym etapem było zorganizowanie spotkania dla dzieci. Na spotkaniu tym bibliotekarz przedstawił w wersji multimedialnej, prezentację na temat: "Książka dawniej a dziś".
Następnie wystąpiły moliki książkowe, które śpiewały oraz tańczyły wspólnie z dziećmi piosenki pt: "Cała Polska czyta dzieciom" oraz "Moliki książkowe". Moliki czytały dzieciom przygotowane książki oraz rozmawiały z dziećmi na temat tego jak uczniowie rozumieją hasło: "Czytanie łączy pokolenia".

Spotkanie zakończyło rozdanie nagród osobom biorącym udział w konkursie oraz zdjęcia, na które dzieci mogły przebrać się za dowolnie wybranego molika.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sadzonki w klasie 1a

Zbliża się wiosna oraz Wielkanoc. Klasa 1a postanowiła założyć swoją hodowlę w sali lekcyjnej. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne rzeczy: doniczki, ziemię oraz nasiona i cebule różnych roślin. Po omówieniu zasad pielęgnowania roślin i obejrzeniu prezentacji "Co jest potrzebne roślinom do życia?", pierwszaki przystąpiły do pracy. Najpierw umieściły ziemię w doniczkach, posiały nasiona i posadziły cebulki, a następnie podlały wodą. Od tego dnia prowadzą obserwacje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2b i 2e do TVP

Dzieci miały okazję przyglądać się nagraniom programu Mali Światowcy, odwiedzaliśmy studia nagraniowe programów: TVP Kultura, Świat się kręci, Pytanie na śniadanie, Petersburski show (w tym samym studio nagrywają program "Jaka to melodia"). Na zakończenie spotkaliśmy Małgorzatę Kożuchowską.

Zobaczyliśmy również scenę, która wykorzystana będzie w czasie nagrywania eliminacji do Eurowizji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Biedronki 1h

Biedronka siedmiokropka jest jednym z nielicznych owadów, na widok którego ludzie wolą się uśmiechać, niż krzywić i czuć odrazę. Na czym jednak polega fenomen biedronek? Może dlatego, że są malutkie, czerwone, mają kropki i podobno magiczną moc :-)

Nasze biedronki wykonaliśmy ze sztywnych opakowań po czekoladowych jajkach, malowane są farbą plakatową a czułki zrobione z patyczków higienicznych.

Tyle zabawy mieliśmy przy malowaniu tych chrabąszczy. Z resztą, zobaczcie sami!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 1a i 1h w Teatrze 6. piętro

Dnia 7 marca 2016 r. nasze klasy wybrały się do Teatru 6. piętro na spektakl pt.: "BROMBA W SIECI".
BROMBA W SIECI to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.
BROMBA W SIECI to spektakl, który nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy, a wychodzące z teatru dzieci wciąż nucą fragmenty wpadających w ucho piosenek. Przedstawienie adresowane jest do widzów od lat 6 do nieskończoności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w klasie 2b i 2e

8 MARCA wszystkie Panie obchodzą swoje święto. W tym dniu chłopcy z klasy 2b i 2e nie zapomnieli złożyć życzeń swoim Paniom i Koleżankom. Każda dziewczynka otrzymała kwiatka. Żeby uczcić to święto w przyjemny sposób, obie klasy wybrały się na pizzę do Pizzerii Dominium. Uœmiechy goœciły na twarzach wszystkich dzieci.
Oby dzień 8 marca trwał przez cały rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Detektywistyczny zawrót głowy - klasy 1d i 1e

10 marca klasy 1d i 1e uczestniczyły w warsztacie edukacyjnym DETEKTYWISTYCZNY ZAWRÓT GŁOWY. Dzieci poznały wiele ciekawostek z dziedziny kryminalistyki. Wiedzą co to są linie papilarne i jak trudne jest rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie mieli okazję pobawić się w sali zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2f na wycieczce na Lotnisku Chopina w Warszawie

10 marca 2016 r. uczniowie klasy 2f byli na wycieczce na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zanim tam dotarliśmy poznaliśmy zasady pakowania bagażu, sami pakowaliśmy bagaż główny oraz podręczny, przeprowadziliśmy wywiad ze stewardessą linii lotniczych LOT, a także zwiedziliśmy hangary, w których wykonuje się przeglądy techniczne i naprawę samolotów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Ale jaja... świętami powiało w 1h

Zdobienie jaj to tradycja, która przetrwała w Polsce do dziś. Różnorodna technika wymagająca często wiele zręczności przekazywana jest pokoleniom. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: kraszanki, pisanki, wyklejanki, nalepianki a nasze???? przypinanki??? cekinanki??? Trudno nazwać, ale powalający efekt równie trudno opisać. Są genialne, cudowne, bombowe... z resztą zobaczcie proszę sami!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania 1h do Niedzieli Palmowej

Niedziela palmowa to święto, które przypada na 7 dni przed Wielką Niedzielą. W ten dzień idziemy do kościoła poświęcić palmy. Święto to uchwalono na cześć przybycia Jezusa do Jerozolimy.

Najważniejszym akcentem w obchodach Niedzieli Palmowej są święcenia palm i uroczyste procesje z nimi. Procesje te już w IV w. obchodzili chrześcijanie w Jerozolimie, a później, w V i VI w., przyjęły się także w Kościele zachodnim, sam zaś zwyczaj święcenia gałązek zielonych, czyli palm wielkanocnych, wprowadzono do liturgii Niedzieli Palmowej w XI w. W tradycji Kościoła symbolizują one mękę, ale również triumf i zmartwychwstanie Jezusa oraz nieśmiertelność duszy ludzkiej, a w tradycji ludowej są symbolem sił witalnych przyrody - corocznej odnowy roślin, zapowiedzią ich kwitnienia i owocowania.
W całej Polsce od wieków Niedziela Palmowa jest obchodzona tłumnie i uroczyście, a z palmami, którym przypisuje się nadzwyczajne właściwości, wiążą się liczne wierzenia i zwyczaje ludowe. Najpiękniejsze i najbardziej okazałe procesje z palmami odbywają się na Kurpiach, Ziemi Sądeckiej, w okolicach Myślenic, Bochni i Wieliczki, gdzie do tej pory dzięki dorocznym konkursom na najpiękniejszą palmę, robi się palmy wysokie - często kilkumetrowe.

Z racji, że Niedziela Palmowa już za 3 dni poczyniliśmy przygotowania do tego święta i wykonaliśmy własne palmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


2f na warsztatach rękodzielniczych

Uczniowie klasy 2f przygotowali się starannie do obchodów Niedzieli Palmowej - uczestnicząc w warsztatach rękodzielniczych w Klubie Seniora "Ursus" działającym w Filii Ośrodka Kultury „Arsus. Jak zwykle nasza integracja międzypokoleniowa odbywała się w ciepłej, rodzinnej niemalże atmosferze. Tym razem okazją było wspólne składanie palm wielkanocnych oraz tworzenie kwiatów z bibuły wykorzystanych do ozdoby palm.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Uczniowie 2f na warsztatach stomatologicznych

Rodzice uczniów klasy 2f z dużym zaangażowaniem organizują co jakiś czas zajęcia tematyczne dla dzieci. Przy okazji lekcji o zdrowiu nie mogło zabraknąć u nas Mamy Natalki, która jest higienistką stomatologiczną. Dzieci zapoznały się między innymi z techniką prawidłowego szczotkowania zębów, a także pod okiem specjalisty mogły ćwiczyć tę umiejętność.
Serdecznie dziękujemy Mamie Natalki za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawej lekcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasa 2h i 2j w Mazowieckim Instytucie Kultury

Dnia 17 marca 2016 r. dzieci z klasy 2h i 2j uczestniczyły w wielkanocnych zajęciach w Instytucie Kultury Mazowieckiej.Uczniowie poznali muzykę, tańce i zabawy wielkanocne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Mali ogrodnicy - klasa 2d

Nasza klasa postanowiła założyć klasowy ogródek. Zainspirowały nas tematy lekcji dotyczące budowy roślin i ich rozwoju. Zasadziliśmy w doniczkach warzywa i kwiaty. Czekamy na pomidorki, ogórki, rzodkiewkę, fasolę i marchew. Mamy nadzieję, że naszą klasę ozdobią także bratki, aksamitki i niespodzianka mieszanka kwiatów.

W maju kolejna relacja ...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Warsztaty o zdrowiu w kl. 2f

Kolejnym gościem w naszej klasie była specjalistka w dziedzinie zdrowia czyli lekarz - Mama Karoliny, która zapoznała uczniów z anatomią człowieka, a także opowiedziała jaką rolę dla naszego zdrowia odgrywają poszczególne organy wewnętrzne. Dzieci mogły zmierzyć sobie tętno oraz poziom dotlenienia organizmu - za pomocą specjalistycznego nieinwazyjnego urządzenia, zmierzyć ciśnienie tętnicze, posłuchać bicia serca, oraz obejrzeć miniatury ludzkich narządów wewnętrznych.
Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie wspaniałych zajęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Apel pt.: "Powitanie Wiosny"

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przywitaliśmy programem artystycznym, który odbył się w dwóch turach i przygotowany został przez klasy: 1a, 1c, 1e, 1h. Dzieci swoim przedstawieniem, wśród pięknych dekoracji wprowadziły ciepły, wiosenny klimat.
Nastroje nam dopisywały, zima została przepędzona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Przygotowania do Wielkanocy kl. 1h

Przygotowania w tym roku rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Wykonaliśmy przepiękne jajka z cekinów, przygotowaliśmy tradycyjną święconkę oraz apetyczne i kolorowe mazurki.
Nie od dziś wiadomo, że mazurki wielkanocne to ciasta, które goszczą na naszych stołach raz do roku. Może to właśnie z tego powodu większość wielkanocnych mazurków jest tak nieprzyzwoicie słodka i pyszna. Mazurki są zazwyczaj niewysokie.
Nasze zrobiliśmy w kształcie zajączków i pisanek. Przyozdobiliśmy je gigantyczną ilością kolorowego lukru i cukierków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3c na koncercie w Muzeum Etnograficznym

Uczniowie klasy 3c w dniu 21 marca 2016 r.uczestniczyli w koncercie "Tańcograjka na Wielkanoc - polska muzyka tradycyjna. O już niedaleczko, czerwone jajeczko!", który odbył się w sali edukacyjnej Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Dzieci wysłuchały muzycznej opowieści o tym, jak dawniej obchodzono Wielkanoc w Polsce oraz jakie były pieśni, obrzędy i zwyczaje związane z budzeniem się do życia przyrody.
Na wiosennym koncercie usłyszały: skrzypce, basy, harmonię, stukot kołatek i śpiew glinianych ptaszków - okarynek.
Uczestniczyły w tanecznych warsztatach opartych na polskiej kulturze tradycyjnej i niezwykle bogatym folklorze dziecięcym - muzyce, grach, zabawach, tańcach, pieśniach, wyliczankach, wierszykach, zagadkach i baśniach.
Chodziły z kogutkiem, z gaikiem, topiły marzannę, brały udział w pogrzebie żuru i wieszaniu śledzia.
Oprócz koncertu dzieci miały możliwość zwiedzenia ekspozycji stałych. Obejrzały tradycyjne stroje ludowe, narzędzia, zabawki, instrumenty ludowe (nawet mogły posłuchać ich brzmienia). Dużą atrakcją była wystawa jajek - wielkanocnych pisanek, kraszanek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do świąt w klasie 1b

W naszej klasie przygotowania świąteczne rozpoczęliśmy robiąc wspólnie wielkanocne kurczaki. Malowanie i ozdabianie sprawiło nam dużo radości. Każdy z nas z dumą prezentował owoce wykonanej pracy.
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzą uczniowie oraz wychowawczyni klasy 1b.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielkanoc w klasie 1h

Doskonale wszyscy już wiemy, czym zaczyna się Wielkanoc. Wiemy również, jak ważne jest to święto.
Żeby cieszyć się ze Zmartwychwstania bliscy siadają do wspólnego śniadania.
My też jesteśmy taką małą rodziną. Spędzamy ze sobą sporo codziennego czasu. Dzielimy się radościami, smutkami, wspieramy się w trudnych chwilach. Nie mogło więc braknąć wspólnego, świątecznego śniadania.

Wam również życzymy rodzinnych świąt!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przygotowania do Wielkanocy oraz życzenia wielkanocne od uczniów klasy 2b

W dniu 22 marca 2016 r. zorganizowaliśmy w naszej klasie WARSZTATY WIELKANOCNE. Przygotowaliśmy fartuszki kuchenne oraz pędzle spożywcze, którymi pięknie pod kierunkiem jednej z Mam – cukierniczki dekorowaliśmy ciasteczka w kształcie jajek. Było kolorowo i bajkowo. Dzieci wykazywały się niezwykłymi pomysłami i umiejętnościami. Na koniec degustowaliśmy wytwory naszych małych rąk, a pozostałe "cuda" pięknie, własnoręcznie zapakowane zabraliśmy z życzeniami do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przygotowań do Wielkanocy oraz zdjęć ze wspólnego posiłku.


Wycieczka do Muzeum Narodowego klasy 3b

Pod koniec marca klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Tematem lekcji muzealnej były tradycje i zwyczaje zwišzane ze świętem Wielkiej Nocy w naszym kraju. Dzieci podziwiały także zbiory malarstwa i rzezby zgromadzone w Muzeum Narodowym, które były związane z omawianym tematem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świat figur geometrycznych w klasie 1b

Dnia 01.04.2016 r. odbyła się w naszej klasie pokazowa lekcja matematyki pt. "Świat trójkątów". Zajęcia prowadzone przez panią Katarzynę Świerzowską, doświadczoną nauczycielkę ze Szkoły Montessori im. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie, pozwoliły nam odkryć świat figur geometrycznych w dość nietypowy sposób. Podczas zajęć poznaliśmy różne rodzaje trójkątów, wspólnie układaliśmy figury geometryczne, zarówno podczas zabawy na dywanie, jak również przy pomocy kolorowych słomek i korkowych tablic. Zabawom i eksperymentom nie było końca. Rola odkrywców, którzy badają przeróżne kształty ukryte w kolorowych workach bardzo przypadła nam do gustu. Lekcja była niezwykle ciekawa i wciągająca, a my jesteśmy z siebie dumni, że tak dobrze potrafimy obserwować figury, które dookoła nas otaczają.

Hop - rączki w górę,
Hop - rączki w dół.
Co to za dziwny skaczący stwór?
Jest koło, kwadrat,
Prostokąt jest śliczny.
To nasz pajacyk geometryczny.
Głowa okrągła jest jak piłeczka,
A na tej głowie trójkątna czapeczka.
Kwadrat to brzuszek,
Oczy i nosek są okrąglutkie jak groszek.
Nogi pajaca - prostokąciki,
Na nich z trójkątów małe buciki.
Figur przeróżnych ułóż kilka
I już jest pajacyk, co skacze jak piłka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1h w Sejmie

Dnia 4 kwietnia 2016 r. nasza klasa wybrała się pierwszy raz na wycieczkę komunikacją miejską. Okazuje się, ze nie taki diabeł straszny, jak go malują. Być może mieliśmy szczęście, ale podróż żółto-czerwonym autobusem sprawiła nam wiele radości.
Celem naszej wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.
Pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu zaprezentowali skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Później zwiedziliśmy wybrane budynki sejmowe: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową oraz Korytarz Marszałkowski.
Na zakończenie otrzymaliśmy wspaniałe upominki.
Po dniu pełnym wrażeń wsiedliśmy znów w żółto-czerwony 517 i szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0a i 0b w Teatrze Baj

W dniu 08.04.2016r. dzieci z klas 0a i 0b pojechały do Teatru Baj na spektakl pt.: "O Raju! Czyli o tym co było, kiedy nic nie było". Dzieci bardzo uważnie oglądały przedstawienie o początkach powstawania świata, w którym na poczštku było tylko NIC. Z czasem spokojne życie NICA zakłócili nieproszeni goście. Bohaterowie przedstawienia mimo niechęci i wzajemnej irytacji uczyli się wspólnego życia. Przedstawienie było przezabawną opowieścią o tym, jak rodziła się miłość, zrozumienie i akceptacja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkania ze sztuką klasy 2i

W ramach zajęć artystycznych nasza klasa brała udział na cyklu lekcji muzealnych. Pierwsza odbyła się w Muzeum Narodowym gdzie uczniowie poznali różnice między dziełem sztuki a arcydziełem, podziwiali eksponaty z różnych epok. Druga zaś lekcja w Muzeum Fryderyka Chopina dotyczyła twórczości kompozytora i wzbogacona była warsztatami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Kosmiczna podróż w 1h

Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 194, wybraliśmy się dnia 8 kwietnia 2016 na przedstawienie muzyczne. Treść związana była z magiczną wycieczką w kosmos, małej, milutkiej dziewczynki, której tata był astronomem. Poznaliśmy planety oraz kosmitów. Nauczyliśmy się, co trzeba robić, by dbać o naszą planetę Ziemię. Wszystko to było zabawne dzięki panu, który grał na trąbce. Piosenki były radośniejsze i bardziej skoczne. Nauczyliśmy się również, że trąbka to instrument dęty blaszany i można zmieniać jej głos przy pomocy różnych tłumików. Przedszkolakom dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy je do naszej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawy z figurami w klasie 0a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa w teatr w klasie 3a

Nie pierwszy raz organizujemy klasowe inscenizacje kukiełkowe. Z każdym rokiem jesteśmy doskonalsi w przygotowywaniu: kukiełek, scenografii a przede wszystkim w zredagowaniu scenariuszy i grze aktorskiej. Pracę tę wykonywaliśmy w grupach. Było wiele zabawy w czasie przygotowań i występów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kosmiczna podróż w 1h

Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 194, wybraliśmy się dnia 8 kwietnia 2016 na przedstawienie muzyczne. Treść związana była z magiczną wycieczką w kosmos, małej, milutkiej dziewczynki, której tata był astronomem. Poznaliśmy planety oraz kosmitów. Nauczyliśmy się, co trzeba robić, by dbać o naszą planetę Ziemię. Wszystko to było zabawne dzięki panu, który grał na trąbce. Piosenki były radośniejsze i bardziej skoczne. Nauczyliśmy się również, że trąbka to instrument dęty blaszany i można zmieniać jej głos przy pomocy różnych tłumików. Przedszkolakom dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy je do naszej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Przedstawienie pt.: "Bezpieczni w pobliżu budowy"

12 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z dziećmi w ramach kampanii edukacyjnej "Bezpieczni w pobliżu budowy". Organizatorem akcji była firma Skanska, która od 2008 roku promuje umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu swoich budów.

Akcja miała postać przedstawień poświęconych bezpieczeństwu dzieci. Podczas spotkania bajkowe postaci - Tomcio Brygadzista wraz z Zebrą Drogową - poprzez zabawę przekazywały dzieciom niezwykle ważne tematy, związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego trzeba nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy.
Celem akcji jest uwrażliwienie najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów. W ramach prowadzoFpanej akcji promowane jest także noszenie elementów odblaskowych. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję.

Bohaterowie przedstawienia dali uczniom niecodzienną lekcję bezpieczeństwa, rozdali także odblaski przypominając, jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza wtedy, gdy szybko zapada zmrok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka 2j do Radomia i Pionek

Dzieci z klasy 2j 15 kwietnia 2016 r. pojechały na wycieczkę do "Bezpiecznego domu" w Radomiu, gdzie mogły dowiedzieć się od Pana strażaka jak zachować się w czasie zagrożenia pożarem oraz jak skutecznie wezwać pomoc.Uczniowie odwiedzili również Ośrodek Szkolenia Straży Pożarnej w Pionkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasa 1a na warsztatach plastycznych

Klasa 1a 19 kwietnia 2016 roku wzięła udział w warsztatach plastycznych - malowanie na szkle w Castoramie. Zwiedziliśmy również sklep, zapoznaliśmy się z poszczególnymi działami. Dzieci miały wspaniałą zabawę i pamiątki w postaci własnoręcznie namalowanych obrazków.
Po słodkim poczęstunku wróciliśmy zadowoleni do szkoły

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa w teatr w klasie 3a

Nie pierwszy raz organizujemy klasowe inscenizacje kukiełkowe. Z każdym rokiem jesteśmy doskonalsi w przygotowywaniu: kukiełek, scenografii a przede wszystkim w zredagowaniu scenariuszy i grze aktorskiej. Pracę tę wykonywaliśmy w grupach. Było wiele zabawy w czasie przygotowań i występów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wiosna w lesie - 3c w Lesie Bielańskim

Uczniowie klasy 3c w dniu 19 kwietnia 2016 roku odbyli kolejną bardzo ciekawą lekcję w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Warszawie. Tym razem pojechaliśmy witać wiosnę do Lasu Bielańskiego. Zajęcia w lesie poprowadziła Pani edukator – Magda. Na początku dzieci podzielone na grupy otrzymały zdjęcia i zaszyfrowane oznaki wiosny. Rozwiązały zadania i wędrując leśnymi ścieżkami w Rezerwacie Przyrody odnalazły zwiastuny wiosny ze świata roślin i zwierząt. Pani Magda opowiadała o gatunkach drzew, szkodnikach i leśnych lekarzach drzew – dzięciołach. Dzieci wyśledziły dzięcioły i ich dziuple. Były wyposażone w sprzęt: lornetki, specjalne łapacze owadów, lupy. Pozwoliło to na przeprowadzenie wnikliwych badań i obserwacji. Wysłuchały ciekawostek o młodych zwierzętach, jak rodzice i natura chronią młode sarenki, jeże, borsuki, przed niebezpieczeństwami. Przez cały czas towarzyszyły nam wszędobylskie wiewiórki. Dzieci bardzo przeżyły tę ciekawą lekcję, dlatego chętnie po powrocie opisały swoje wrażenia w sprawozdaniach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Najważniejszy posiłek dnia w klasie 1h

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Z racji, iż pierwsze śniadanie w pośpiechu zjadamy szykując się do szkoły, o drugim zawsze pamiętamy. Mamy taką tradycję, ze pierwsza przerwa jest śniadaniowa. Każdy wtedy wyjmuje swoje pyszności i razem delektujemy się nimi.
Tym razem było inaczej. Już z samego rana, zabraliśmy się do pracy, by o umówionej godzinie było co jeść. Samodzielnie zrobiliśmy sałatkę jarzynową, do tego były kanapki i pyszne owocowe soczki.
Takiego śniadania, to z pewnością można nam pozazdrościć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Praca w grupach w klasie 2i

Na co dzień uczniowie indywidualną naukę wzbogacają pracą w grupach lub parach. Pozwala to na lepsze poznanie się oparte na współpracy i wzajemnej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasa 0a na przedstawieniu pt. "Wiosenne pucowanie"

W kwietniu, dzieci z grupy 0a zostały zaproszone do przedszkola Nr 194 na przedstawienie pt. "Wiosenne pucowanie". Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie o tym, jak przyroda przygotowuje się do nadejścia wiosny. Chętni mogli wystąpić na scenie, wraz z aktorami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sposób na nudę w klasie 2d - gry planszowe

Na koniec działu o naszym Zdrowiu zamieniliśmy się w projektantów. Naszym zadaniem było stworzenie gier planszowych dotyczących Zdrowia. Wśród propozycji pojawiły się głównie gry na planszy o różnym charakterze np. wyścigi, quizy, gry z zadaniami. Było to doskonałe podsumowanie zdobytej wiedzy i dodatkowo świetna zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Makiety przedstawiające instytucje kultury
w klasie 2j

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Lekcje klasy 2i na basenie

Od pewnego czasu grupa, która zaczynała naukę pływania od podstaw pływa na basenie głębokim. Ostatnio z powodzeniem odbywały się także skoki do wody. Grupa pływająca również poczyniła duże postępy i doskonali kolejne techniki pływania. Zdaniem instruktora, wakacje nad wodą nasi uczniowie powinni spędzić bezpiecznie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


W muzeum wszystko wolno - wycieczka klasy 2d do Muzeum Narodowego

Podczas zwiedzania Muzeum Narodowego odwiedziliśmy wystawę malarstwa polskiego, na której mogliśmy podziwiać rzeźby, obrazy malowane w różnym stylu i różnymi technikami (farbą, kredką, pastelą).

Druga wystawa, którą zwiedziliśmy była wyjątkowa, ponieważ jej autorami były dzieci. Składała się ona z 6 sal, a każda była poświęcona czemu innemu. Bardzo podobała nam się sala strachu (choć wcale nie była straszna), sala bohaterów z interaktywną krzyżówką.

To była bardzo udana wycieczka:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasy 1a, 1b, 1g i 1h na Dzikim Zachodzie

Dnia 28 kwietnia 2016 roku cztery klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę integracyjną do Celinowa. Tematem przewodnim był Dziki Zachód. Wyplataliśmy indiańskie talizmany, jeździliśmy konno, szaleliśmy po preriach. Gdy dopadło nas zmęczenie, zrobiliśmy sobie spotkanie przy ognisku. Przepyszne, własnoręcznie upieczone kiełbaski i bajecznie pachnący, pieczony chleb, dał nam siłę do dalszej zabawy. Zrobiliśmy zatem zawody w rzucie podkową, obejrzeliśmy film "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie".
Na zakończenie była kowbojska dyskoteka i mianowanie na szeryfa.
Pogoda była cudowna, towarzystwo wyśmienite, zabawa przednia. Czego chcieć więcej????

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wieczór bajek

W ostatni poniedziałek kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się WIECZÓR BAJEK - spektakl przygotowywany przez wychowawców świetlicy i uczniów z klas 0-3.
Podczas tego wydarzenia zostały wystawione dwie bajki:
- "Czerwony Kapturek" i "Królewna Śnieżka".

Do tych przedstawień nasi uczniowie przygotowywali się kilka miesięcy podczas wielu prób, do których motywowali ich zarówno wychowawcy klas, jak i rodzice. Zgodnie z opiniami rodziców, jak i nauczycieli, a także zgromadzonych gości - efekt przedstawienia, integracja środowiska szkolnego z rodzinami uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania.

Gratulujemy uczniom wspaniałego występu, a rodzicom i wychowawcom tak wielkich talentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasowa gazetka - 3a

Bardzo chcieliśmy wydać klasową gazetkę. Inspiracją była lekcja "Wernisaż klasy 3a", dotyczący tematu redagowania gazetek. Podzieliśmy się na pięć zespołów uwzględniając swoje zainteresowania. W ten sposób powstały klasowe gazetki tematycznie związane z: zainteresowaniami końmi hodowlanymi, wiosenną porą roku, ochroną środowiska przyrodniczego ciekawostkami ze świata czy wiadomościami o sporcie, głównie o piłce nożnej. W czasie prezentacji gazetek, uczniowie brali aktywny udział w rozwiązywaniu zagadek, rebusów i uważnie wsłuchiwali się w treść wiadomości z różnych dziedzin wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekt "Owady"- gry planszowe klasy 2i

Na zakończenie cyklu lekcji poświęconej owadom uczniowie ochoczo i z zadowoleniem wykonały pracę domową, która polegała na własnoręcznym przygotowaniu gry planszowej. Każda z gier jest twórcza i posiada precyzyjną instrukcję. Obecnie gry umilają wszystkim przerwy a przy tym wzbogacają wiedzę i dumę z efektów własnej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasa 3a w Sali Canaletta

Byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej "Warszawa w obrazach Canaletta". Podczas zajęć poznawaliśmy Warszawę sprzed ponad 200 lat: jej architekturę, mieszkańców, codzienne życie dawnego miasta. Poznaliśmy biografię Bernarda Belotta zwanego Canalettem i tajniki jego warsztatu. Byliśmy też na multimedialnej wystawie dotyczące historii budowy, rozbudowywania zamku i odbudowy po II wojnie światowej. Potem poszliśmy na krótki spacer uliczkami Starówki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1b, 1g i 1h na spektaklu o bezpieczeństwie

Dnia 4 maja 2016 roku zostaliśmy zaproszeni do Ośrodka Kultury Arsus na przedstawienie teatralne związane z bezpieczeństwem. Z racji, że ten szczególny dzień należy do strażaków, bo to święto ich patrona, to dowiedzieliśmy się, jak trzeba się zachować podczas pożaru.
Teraz już każdy z nas zna trójkąt pożaru. Wiemy, że to trzy czynniki, które powodują pożar. Na przykład:
- paliwo,
- zapłon,
- powietrze lub jakiś utleniacz.
Wiemy również, że ochrona przeciwpożarowa polega na:
- przestrzeganiu obowišzujących przepisów przeciwpożarowych,
- zaplanowaniu ewentualnej ewakuacji ludzi i dobytku,
- zgromadzeniu sił i środków niezbędnych do walki z pożarem,
- przeszkoleniu wszystkich użytkowników budynku w zakresie zasad postępowania zawartych w instrukcji przeciwpożarowej.
Na zakończenie był quiz i wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1h na warsztatach "Majsterkowo"

5 maja 2016 roku nasza klasa miała przyjemność uczestnictwa w warsztatach Castoramy "Majsterkowo".
Na początku odbyło się malowanie doniczek. Zaplanowaliśmy kolory i wzory i przystąpiliśmy do pracy.
Kiedy nasze dzieła schły udaliśmy się na spacer po Castoramie. Poznaliśmy działy sklepu i co się w nich znajduje. Zapoznaliśmy osoby tam pracujące a pani w Obsłudze Klienta miło nas przywitała przez megafon.
Najprzyjemniej było na dziale ogród, gdzie mogliśmy skorzystać z urządzeń wypoczynkowych. Huśtawki, leżaki, bujaki, szkoda, że grilla nie dało się wykorzystać, bo w brzuszkach zaczęło nam burczeć.
Kolejny przystanek był w dziale łazienka, gdzie zbiorowo poznawaliśmy jej przestrzenie. Po powrocie na górę czekał nas smaczny i zdrowy poczęstunek. Później przystąpiliśmy do sadzenia naszych kwiatków. Każdy skrupulatnie wyjmował sadzonkę z małej doniczki, umieszczał ją w naszej kolorowej obsypując zręcznie dużą ilością ziemi.
Teraz przepiękne kwiaty ozdabiają nasz klasowy parapet.
To były wspaniałe warsztaty i już czekamy na kolejne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 2i do Teatru Capitol

13 maja 2016 r. byliśmy na przedstawieniu pt.: "Piotruś Pan". Główny bohater na czas trwania spektaklu przeniósł nas do Nibylandii - krainy Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni…… Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, dotyczących dykcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Piknik Szkolny

14 maja 2016 roku na szkolnym boisku odbył sie V Szkolny Piknik, podczas ktorego można było obejrzeć pokazy taneczno - artystyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Można było także wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych, grach i zabawach logicznych, twórczych, zręcznościowych oraz językowych. Odbył się także pokaz psa tropiciela pod kierunkiem przedstawiciela Straży Granicznej z warszawskiego Okęcia. Nie zabrakło oczywiście loterii fantowej, podczas której można było zdobyć ciekawe gadżety.

To naprawdę był bardzo mile spędzony czas...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


<

Klasa 2b i 2g z wizytą w Nieborowie

Dzień 16 maja 2016r. przebiegł wyjazdowo, edukacyjnie i integracyjnie. Nasza wycieczka do Nieborowa pozwoliła na poznanie wybranych atrakcji przyrodniczych tego miejsca. Dzięki Pani Przewodnik zapoznaliśmy się z sylwetkami ludzi związanych z Pałacem w Nieborowie, poznaliśmy zastosowanie przydomowej oranżerii oraz sposobów hodowania roślin, a wizyta w stajni była okazją do poznania zasad opieki nad końmi.

Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu dały możliwość sprawdzenia naszej kondycji fizycznej. Liczne atrakcje w gospodarstwie agroturystycznym - kontakt ze zwierzętami, przejażdżki konne, przejazd po lesie specjalnym powozem, wspólne ognisko sprawił, że te chwile z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Wycieczka klasy 3c do gospodarstwa agroturystycznego "APISOŁTYSÓWKA"

W dniu 17 maja uczniowie klasy 3c po krótkiej podróży w okolice Leszna w Puszczy Kampinoskiej dotarli do gospodarstwa agroturystycznego "Apisołtysówka". Dzieci uczestniczyły w niecodziennej lekcji. Poznały zwyczaje pszczół, zawód pszczelarza oraz proces wytwarzania miodu, a także szereg urządzeń, sprzętów pszczelarskich, produktów związanych z pracą pszczół. Zapoznały się z budową ula i organizacją życia w nim, rozpoznawały trutnia, robotnice, królową. Widziały też gniazdo szerszeni - podglądały je przez specjalny binokular. Rozpoznawały ptactwo hodowlane: perliczki, indyki, kury, gęsi, kaczki i ich jaja. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych - lepiły figurki i świece z wosku. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Od ziarenka do bochenka - klasy 0a, 0c i 0d na wycieczce

23 maja klasy 0a, 0c i 0d pojechały na wycieczkę, aby sprawdzić ile pracy wymaga upieczenie bochenka chleba. Dzieci rozmawiały z Panią Gospodynią o różnych rodzajach zbóż, a później mogły własnoręcznie zrobić nie chleb, a przepyszną pizzę. W trakcie czekało również wiele innych atrakcji: przejażdżka wozem, karmienie zwierząt gospodarskich, trampolina, tyrolka i wiele wiele innych. Ten dzień był pełen wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2j na Olimpiadzie w Jarzynowie

25 maja dzieci z klasy 2j uczestniczyły w Olimpiadzie w Jarzynowie podczas, której brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Naszą olimpiadę rozpoczeliśmy od zapalenia znicza olimpijskiego, wcišgnięcia na maszt flagi olimpijskiej oraz wytłumaczenia na czym polega zasada fair play w sporcie. Na Małych Olimpijczyków czekały następujące konkurencje: marchewkowa sztafeta, skok w dal, rzuty burakiem do celu, warzywne wyścigi, słomiany tor przeszkód, podnoszenie ciężarów, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Klasa 1b w Pijalni Czekolady

31 maja 2016 roku z okazji Dnia Dziecka nasza klasa wybrała się na wycieczkę do CH Blue City do Pijalni Czekolady, gdzie pod czujnym okiem pani instruktor dzieci wykonały samodzielnie torcik Wedlowski. Było pysznie i zabawnie...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w 1h

Dzień Dziecka to szczególny czas, na który czekamy cały rok. Teraz był ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowy, bo spędziliśmy go w szkole. Nawet nie podejrzewaliśmy, że może być tak fanie.
Przyszliśmy do sali poprzebierani a jeśli komuś coś brakowało, to pani otwierała swoje magiczne pudełko i dzieci zmieniały się w księżniczki, czy inne bajkowe postaci. Kolejną niespodzianką były czekoladowe batony i okulary przeciwsłoneczne. Radości było całe mnóstwo. Na koniec otrzymaliśmy przepyszne lody.

Taki dzień to nam się podoba!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Dziecka w klasie 2b i 2e

Janusz Korczak: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Z okazji tego wyjątkowego Święta życzymy wszystkim dzieciom, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a każdy dzień był niezwykłą i wyjątkową przygodą.
Poniżej dzielimy się wspomnieniami z przeżytego razem z koleżankami i kolegami z klasy Dnia Dziecka, było smacznie, słonecznie i radośnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klasy 2b i zdjęć klasy 2e.


2j w Kinotece

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy 2j wybrały się do Kinoteki na spotkanie z pracownikami ZOO oraz na film pt. "Angry Birds".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Dzień dziecka klasy 0c w pizzerii

Z okazji Dnia Dziecka klasa 0c wybrała się do pizzerii, aby zobaczyć jak powstaje pizza. Na początku Pani Kelnerka opowiedziała dzieciom kilka słów o historii tego przepysznego dania, a następnie każdy gość mógł samodzielnie przygotować swój wymarzony kawałek pizzy. Wszystkich apetyt dopisywał!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień dziecka klasy 0d

Z okazji dnia dziecka dzieci z klasy 0d wybrały się na lody do pobliskiej lodziarni. W dniu tym brały udział w licznych zabawach zorganizowanych przez wychowawcę klasy. Odwiedziły również Pizzę Dominium. W pizzerni poznały skąd pochodzi pizza, jak się ją tworzy, jakie składniki ma ciasto oraz same skonstruowały swoje kawałki pizzy. Każde z dzieci samodzielnie dobierało składnik, które najbardziej lubi. Po wypieczeniu w piecu dzieci zjadły ze smakiem swój wypiek. Każde z nich otrzymało dymplom Małego Pizzera oraz drobne upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


<

Toruń - Świat pierników - Wycieczka klasy 3c i 2c

Uczniowie klasy 3c i 2c w dniu 3 czerwca udali się z wizytą do miasta Mikołaja Kopernika. Podróż zaczęliśmy wcześnie, bo już o godz. 7 rano.

Dzieci i opiekunowie, w "strojach z epoki" pod opieką przewodnika - "mieszczki Katarzyny", zwiedzili toruńską starówkę. Szczególnymi atrakcjami były: Krzywa Wieża, Mury obronne, Zamek Krzyżacki. Podczas spaceru uliczkami miasta wysłuchaliśmy legend toruńskich opowiedzianych językiem stylizowanym na średniowieczny. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach,podczas których zapoznały się z historią piernika, mogły poznać tajemnice toruńskich piekarzy, ale również same mogły stworzyć i upiec własne pierniki co zostało potwierdzone uzyskanymi certyfikatami "Kuchcika Piernikowego".

Po dniu pełnym wrażeń dzieci zmęczone, ale zadowolone, oczywiście z pamiątkami powróciły wieczorem do Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Dzień Mamy i Taty w 0d

W dniu 10.06.2016 r. dzieci z klasy 0d zaprosiły swoich rodziców aby świętować z nimi te dwa wyjątkowe dni - Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzice zostali zaproszeni na przedstawienie, które przygotowały dla nich dzieci oraz mały poczęstunek. Po występie mieli również do wymonania zadanie - polegało ono na odnalezieniu swojego portretu narysowanego przez własne dziecko. Wszyscy rodzice się spisali i bez problemu odnaleźli piękne portrety. Rodzice otrzymali również prezenty własnoręcznie zrobione naszyjniki i bransoletki z makaronu  - mamy oraz ramki z odciskiem dłonie - tatusiowie. Dzieci przygotowały również mały poczęstunek, którym razem z rodzicami się delektowali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2b i 2g na zajęciach przyrodniczych w Lesie Bielańskim

W dniu 10 czerwca 2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę przyrodniczą do lasu w celu bliższego poznania flory i fauny tego miejsca. Uczniowie w czasie zajęć mogli wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą. Przewodnicy leśni opowiedzieli nam bardzo dużo ciekawostek dotyczących roślin i zwierząt zamieszkujących las. Była to na pewno ciekawa lekcja, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Święto Rodziny w 2b

17 czerwca 2016r. obchodziliśmy klasowe Święto Rodziny. Uczniowie recytowali samodzielnie przygotowane wiersze, śpiewali piosenkę bluesową o rodzinie, a także zatańczyli rodzinny taniec. Na koniec dzieci wręczyły swoim Gościom ręcznie namalowane obrazy na płótnie, jako pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia. Wspólny poczęstunek uwieńczył nasze spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a i 1h w Teatrze Guliwer

"Aksamitny Królik" to jedna z najważniejszych książek światowej literatury dziecięcej. Historia przyjaźni chłopca i pluszowego królika ożywa na scenie w baśniowej scenografii. W bożonarodzeniowy poranek chłopiec dostaje w prezencie Aksamitnego Królika. Pluszak trafia do rąk chłopca w trudnym dla niego czasie. Obcowanie z nim staje się najlepszym lekarstwem na dziecięce troski i zapowiedzią wyprawy ku dorosłości. Silna więź jaka rodzi się pomiędzy chłopcem i królikiem sprawia, że z pozoru zwyczajna zabawka staje się dla chłopca kimś wyjątkowym - przyjacielem. Ta niezwykła historia opowiadana jest z perspektywy innych zabawek zamieszkujących dziecięcy pokój.

Aksamitny Królik marzy o tym, żeby być prawdziwym. Zaprzyjaźnia się ze starym, mądrym Zamszowym Koniem, który wie, co to znaczy i pomaga królikowi spełnić marzenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mali Kibice z klasy 2b

Każdy wie, że ruch, to zdrowie. Z racji na rozpoczynające się EURO 2016 postanowiliśmy porozmawiać o piłce nożnej, grze fair play oraz praktykowaniu zdrowego stylu życia poprzez uprawiane różnych sportów. W dniu pierwszego meczu naszej Reprezentacji w piłce nożnej uczniowie postanowili symbolicznymi akcentami kibicować Drużynie Polaków. Była to również okazja do rozmowy na temat zainteresowań dzieci poza szkołą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


1h na przedstawieniu o poszukiwaniu miłości

Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 194, wybraliśmy się do nich na przedstawienie muzyczne.
Główną bohaterką była mała żabka,która jak to zwykle w bajkach bywa, chciała zostać królewną. Do pomocy w odnalezieniu szczęścia ruszył jej Bajkopisarz, ale żadna z postaci przysyłanych przez Bajkopisarza, mimo ich usilnych starań, nie potrafiła spowodować w niej przemiany. Żabka bowiem odrzucała miłość (np. bezdomnego psa ). Bohaterka powoli zaczęła odkrywać, że zamieni się w człowieka dopiero wtedy, gdy obdarzy kogoś uczuciem.

Historia żabki pokazała, że ważniejsze jest dawanie niż branie.

Przedszkolakom dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy je do naszej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednoczeœnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W roku 2016 zakończenie przypadło na dzień 24 czerwca. O godzinie 8:00 w swoich klasach zebrali się uczniowie z oddziałów przedszkolnych, zaś na sali gimnastycznej - klasy pierwsze. A o godz. 11:00 rok szkolny pożegnały klasy II i III. Podczas uroczystości, odbywającej się na sali gimnastycznej, został wprowadzony poczet oraz odśpiewany hymn szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Gerełło, która podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzyła też zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji. Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i, w następnych roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą na nowo podjąć trud nauki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Pana Burmistrza Wiesława Krzemienia oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Edyty Bartos.
Nastepnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy pierwsze i drugie.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku.

Czego więc należy życzyć sobie na przyszłość? Na tę najbliższą - spokoju i wyciszenia, na tę powakacyjną – zapału do pracy, miłej współpracy z rodzicami, dalszych sukcesów na polu dydaktycznym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


 
Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020