-

eTwinning
2017/2018eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.

SP 4 jest w programie od lutego 2012. Nasza szkoła uczestniczyła do tej pory tylko w projektach międzynarodowych, gdzie językiem komunikacyjnym był język angielski. Do tej pory szkoła zakończyła 18 projektów, z czego z jednego otrzymała nagrodę europejską oraz polskie wyróżnienie dla najlepszych projektów w kraju.

Projekty edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w roku szkolnym 2017/2018 zaangażowali się w 2 projekty:A Year in the Life of Our Class

W projekcie biorą udział: Włochy ( BoIlogns- 2 szkoły- ), SP4 Warsawa- Polska, Pleven -Bułgaria, Zgłobice- Polska, SP 356 Warszawa- Polska, Beyoglu Turcja, Siedlce- Polska, Faringdon Wielka Brytania, Žatec Republika Czech. Projekt trwa od września 2017 do lipca2018. Pod koniec każdego miesiąca szkoły udostępniają ciekawsze wydarzenia ze swojej szkoły w danej grupie wiekowej. Nasza szkoła przedstawia wydarzenia uczniów z klas 1.Do tej pory na TwinSpace pojawiły się zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego, pikniku oświatowego oraz pasowania uczniów klas 1.


European Day of Languages

To krótki projekt mający na celu świętowanie Europejskiego Dnia Języków, przypadający 26 września. Uczestnicy tworzyli i udostępniali elektroniczne pocztówki bądź inne formy, które uwzględniały poznanie języków obcych. Grupa wiekowa projektu to uczniowie od 7 do 12 roku życia. Projekt trwał od 1 do 22 września.

W projekcie brali udział: Považská Bystrica Słowacja, SOULAC SUR MER Francja, Olbia (OT) Włochy, Siedlce Polska, Szkoła Przyszłości - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Warszawie, SP4 Warszawa Polska, ZAMORA Hiszpania, Puerto Real Hiszpania, Clichy la Garenne Francja, ????? Grecja, Modugno (BA) Włochy, Osilo (SS) Włochy, Mollet del Valles Hiszpania, Pragersko Słowenia, Znojmo Republika Czech, VOLOS Grecja.

Uczniowie klasy 1d przedstawili pocztówki zwierząt, w których obok nazw w języku ojczystym pojawiły się słowa w językach partnerów projektu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćWydarzenia w ramach e-twinningu

Christmas ideas

Link do wydarzenia znajduje się tutaj


Merry Christmas to all of you

Link do wydarzenia znajduje się tutaj


X-mas classroom decorations

Link do wydarzenia znajduje się tutaj

Carnival games

Link do wydarzenia znajduje się tutaj


Where is the love?

W tym projekcie partnerzy będą dzielić się miłością poprzez Dziennik projektu, aby świętować dzień św. Walentego z mnóstwem MIŁOŚCI z punktu widzenia klasy. Partnerzy będą wybierać własne sposoby prezentowania MIŁOŚCI poprzez pisma, rysunki, język, karty, gry, gry, filmy, dramaty itp.

W projekcie bierze udział 173 szkół m. in. z miast i krajów Szemud Polska, Wadowice Polska, Gniezno , Tychy, Ząbki z Polski, i Litwa, Zenica Bośnia i Herzegowina, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Irlandia, Turcja, Grecja, Malta, Findlandia. Prace i walentynki z innych szkół oglądaliśmy na lekcji- Zdjęcia znajdują się tutaj. Wysłaliśmy tez walentynkę do szkół partnerskich.

W ramach projektu klasa 1d zaprezentowała prace- drzewo miłości, Walentynkowy pies.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu

W projekcie Klasa 1d wykonała Kartki Walentykowe, odbył się konkurs na najciekawszą Kartkę Walentykową. Kartka laureata 1 miejsca w konkursie została przedstawiona innym szkołom w formie puzzli.

Prace konkursowe są tutaj oraz tutaj

Uczniowie stworzyli kartki walentynkowe tez w klasie, wylosowali ucznia z klasy i podarowali mu kartkę. Filmik z tego zdarzenia jest tutaj

Uczniowie w ramach tego projektu zapraszali do zabawy:
- stworzyli puzzle - prace są do obejrzenia tutaj


- powstała gra komputerowa - prace są do obejrzenia tutaj


- powstała krzyżówka - krzyżówka znajduje się tutaj


- padlet - prace są do obejrzenia tutaj tutaj

- apel walentynkowy dla całej szkoły - zdjęcia z wydarzenia znajdują się zdjęć

zostały wykonanie prace, do których link znajduje się tutaj

W ramach projektu "Where is the love" powstały filmy. Łącza do nich znajdują się poniżej:
Drzewo miłości
Walentynki w klasie 1s
Walentynkowe pieski

Współne prace w projekcie

Culinary section with love

Padlet

Inspirations

A recipe for love

A big book of hugs

Trees of love

A big book of hugs

Valentine card and gift exchange

Animal of love

Animal of love

Pictures with heart

Pictures with heart

Let's do it with heart !

Let's do it with heart !

Puzzle

Puzzle 1

Puzzle 2

Puzzle 3

Gry

Gry1

Gry2

Krzyżówki

Krzyżówka


Arta din hartie/ The art of paper

Wykorzystanie papieru nie jest tylko ręczne, wymaga znacznego "wkładu mózgowego".To działalność quillingowa, origami, tangram, collage. Plastyka rozwija szereg cech moralnych: pracowitość, twórczą wyobraźnię, miłość do natury, nieustępliwość, cierpliwość itd. Jednocześnie przyczynia się do rozwoju umiejętności i zdolności intelektualnych, takich jak umiejętności, pomysłowość, zdolność abstrakcji, widok dwuwymiarowy i trójwymiarowy. W projekcie uczestniczy 13 szkół.

Prace można obejrzeć tutajProjekty klas IV - VI

100. rocznica odzyskania niepodległości

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości nasza szkoła realizuje wiele przedsięwzięć. Jednym z nich jest udział w projekcie eTwinning "Listy do Stulatki. 100 lat Wolności". W ramach projektu uzupełniamy stworzony z tej okazji padlet, wpisując powody do dumy Polaków. Zachęcamy do dodawania własnych wpisów: https://padlet.com/ania_tarwacka/dugw81yasjwjUdział uczniów z klas IV - VII w projekcie eTwinning "Kartka dla Polski"

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu eTwinning pod hasłem Kartka dla Polski. Chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić polskie święto narodowe - Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada.

Na początku miesiąca na lekcjach języka polskiego w klasach 4-7 uczniowie przypomnieli sobie zasady tworzenia krótkich użytkowych form wypowiedzi - życzeń w formie kartki pocztowej (redagowanie życzeń, wypisanie, adresowanie kartki pocztowej). Nauczyciele omówili z uczniami okoliczności utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie dzieci zaprojektowały i wykonały papierowe i cyfrowe karty z życzeniami dla Polski z okazji Święta Niepodległości. Życzenia rozpoczynały się słowami: "Droga Polsko! Z okazji Twojego Święta życzę Ci..." Młodzi nadawcy podkreślali w swych pracach, jak ważne są pokój, wolność i duma narodowa. Życzyli Ojczyźnie świetlanej przyszłości i mądrych obywateli.

Piękne prace w narodowych barwach zdobiły w listopadzie szkolny korytarz, a także stanowiły cześć dekoracji na uroczystym apelu w przeddzień Święta Niepodległości, na którym wspólnie zaśpiewaliśmy wiele pięknych pieśni patriotycznych. Apel przygotowali uczniowie klas 5d, 5e i 5f. Oprócz przedstawienia pięknej poezji i krótkiego rysu historycznego najbardziej znanych pieśni z okresu I wojny światowej uczniowie zaśpiewali je wspólnie ze zgromadzoną publicznością dzięki umieszczonej tablicy, na której wyświetlono teksty pieśni.

Na uroczystości zostały wręczone nagrody za najciekawsze prace w projekcie Kartka dla Polski, otrzymali je Tomasz Wojtala z kl.5d, Marek Nowak z kl. 7a i Monika Świętoń z kl. 4c.

Anna Tarwacka


Kartka dla Polski

W ramach przedsięwzięć realizowanych w związku z projektem eTwinning, powstał krótki film. Można go obejrzeć tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


W grudniu 2017 roku zrealizowano projekt "Świąteczne kartki - kreatywnie i z humorem". Projekt przeznaczony był dla wszystkich uczniów różnych typów szkół i poziomów edukacyjnych. Jego celem była popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej, rozwijanie kreatywności, zabawa słowami i budowanie pozytywnych postaw wobec innych ludzi.

Polska poetka, laureatka Nagrody Nobla w 1996 r. - Wisława Szymborska miała zwyczaj wysyłania przyjaciołom z okazji świąt, uroczystości, a czasem także bez okazji wykonane przez siebie kartki - wyklejanki. Na kartce przyklejała wycięte z gazet tytuły, wyrażenia, zwroty, a czasem wyklejała zdania wykorzystując powycinane pojedyncze litery, dodawała wycinane fotografie lub rysunki. Powstałe w ten sposób kartki z życzeniami cechował humor, ironia i dystans. Poloniści przypomnieli uczniom twórczość W. Szymborskiej oraz zapoznali ich z publikacjami na temat postaci noblistki (strona Fundacji W. Szymborskiej - www.szymborska.org.pl/), pokazano zdjęcia kartek wykonanych przez Szymborską - jako inspirację. Dzieci obejrzały również prace uczniów innych szkół, opublikowane na stronie eTwinning. Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku uczniowie zaprojektowali i wykonali podobne kartki w formacie A4- A3. Uczniowskie prace zdobiły szkolne tablice na korytarzach i w salach lekcyjnych. Zdjęcia tych prac zostały umieszczone na stronie eTwinning (TwinSpace). Szkoła otrzymała certyfikat eTwinning potwierdzający udział w projekcie.


Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020