-

Zabawa karnawałowa w klasie 0d.

Niech żyje bal! Tuż po Nowym Roku odbyła się w naszej klasie zabawa karnawałowa. 28 stycznia 2020 roku od samego rana towarzyszyło dzieciom wiele emocji. Na balu nie brakowało bohaterów z bajek, zwierzątek, księżniczek, żołnierzy, wróżek i policjantów. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci bawiły się wspaniale. Oczywiście nie mogło w tym dniu zabraknąć konkursów. Po długiej i wyczerpującej zabawie na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się znakomicie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bezpieczne ferie w klasie 0c i 0d

30 stycznia 2020 roku w klasie 0c i 0d odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych prowadzone przez funkcjonariuszkę Policji. Dzieci usłyszały przestrogi mające na celu wyeliminowanie zagrożeń wynikających z zabaw organizowanych w niedozwolonych miejscach. Otrzymały instrukcję dotyczącą postępowania w sytuacji załamania się lodu. Pani policjantka przypomniała także numery alarmowe. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę pełną ciekawych zadań i kolorowanek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0a na spektaklu

Uczniowie klasy 0a wzięli udział spektaklu "Pinokio" w teatrze Capitol. Dzieci w pełnym skupieniu, obejrzały sztukę, choć były momenty, gdy cała sala krzyczała: "Pinokio! Uważaj! Za Tobą!...". Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktora Igora Obłozę. Uczniowie mieli okazję do nauki sztuki aktorskiej przedstawione w humorystyczny sposób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0a lekcje w ruchu

W szkole uczymy się nie tylko w ławkach. Znaczna część nauki odbywa się w ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ekoludki w 0a

Praca w grupach to wspaniały czas na integrację dzieci i wspieranie ich kreatywności. Podczas tworzenia Ekoludków dzieci wykazywały się kreatywnością, pomysłowością i umiejętnością współpracy, a z każdej części sali było słychać radość i zadowolenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień babci i dziadka w klasie 0a

W lutym uczniowie klasy 0a aktywnie pracowali nad przygotowaniami do obchodów Dnia Babci i Dziadka. W tej bardzo miłej uroczystości wzięli udział babcie, dziadkowie, rodzice oraz rodzeństwo. Podniosła atmosfera, którą stworzyły dzieci spowodowała, że w oczach pojawiały się łzy wzruszenia. Były piosenki, wierszyki, tańce, prezenty i przytulasy. Dzieci jeszcze długo wspominały atmosferę tamtego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA zajęcia ze Strażnikiem Miejskim

Klasę 0A odwiedził Strażnik Miejski, który z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiedział o swojej pracy. Pokazał również wiele ciekawych atrybutów pracy Strażnika Miejskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć jak wygląda mundur, lizak, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród uczniów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Oa Jak być bezpiecznym?

Dnia 30.01.2020 r klasę 0A odwiedziła policjantka. W rozmowie z dziećmi poruszyła następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw zimą, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu/ szkoły podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w klasie 0d

20 grudnia 2019 roku zorganizowaliśmy w naszej klasie Wigilię. Wspólnie przygotowaliśmy nakryty białym obrusem stół, na którym znalazło się sianko, świeca wigilijna, oraz przygotowane przez dzieci słodkości. W blasku choinki zebraliśmy się wokół stołu i składaliśmy najlepsze życzenia, śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o tym, jak w naszych domach wyglądają święta. Ten dzień spędziliśmy w radosnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA Dekorujemy pierniki!

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem, dekorowaniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 0A postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. Dnia 19 grudnia 2019 roku w szkole miało miejsce dekorowanie pierniczków. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA Prace Plastyczne

Uczniowie z klasy 0A uwielbiają prace plastyczne płaskie jak i przestrzenne. W okresie zimowym było ich bardzo dużo. Wspólnie udało nam się zrobić min. Mikołaja z rolki po papierze, z płyty CD, pingwiny, zimowy krajobraz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d w Wielkiej Fabryce Elfów

9 grudnia klasa 0d wybrała się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. Na miejscu przywitał nas Elf przewodnik. Wysłuchaliśmy historii Elfa Ważniaka i mieliśmy do wykonania wiele wyjątkowych zadań. Musieliśmy pomóc Elfom w świątecznych przygotowaniach oraz odnalezieniu Melodii Świąt. Zadania wzbudziły sporo emocji. Na koniec sam Święty Mikołaj podziękował nam za pomoc Elfom i wręczył dyplomy oraz płyty z piosenkami. To był wspaniały dzień - wzięliśmy udział w ciekawych zadaniach i wspólnie odtworzyliśmy Melodię Świąt!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bożonarodzeniowe warsztaty z rodzicami w klasie 0d

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w naszej klasie. 10 grudnia 2019 roku w miłej atmosferze odbyły się wspólne warsztaty bożonarodzeniowe. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania umiejętności wokalnych i tanecznych dzieci. Następnie przeszliśmy do wykonywania bombek choinkowych japońską techniką kimekomi, która polega na nacięciu kuli styropianowej w czterech miejscach i wciskaniu ścinków materiału w szczeliny. Rodzice i dzieci z wielkim zapałem wykonywali swoje ozdoby.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w Oc

6.12.2019 klasa Oc obchodziła Mikołajki. Mikołaje rozdawały cukierki, ale największe emocje były widoczne u dzieci w trakcie odwiedzin Mikołaja w sali. Dzieci z zapałem pomogły Mikołajowi wnieść prezenty, śpiewały dla Niego piosenki i chętnie zadawały Mu pytania. Na koniec dzieci wręczyły laurkę dla Św. Mikołaja i zrobiły wspólne zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w 0A

Dnia 06.12.2019r klasa 0A świętowała Mikołajki. Z tej okazji dzieci przygotowały apel Mikołajkowy, wykonały Mikołaja z płyty CD, otrzymały drobne upominki. W międzyczasie odwiedził Nas Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek. Ten wyjątkowy dzień był pełen zabawy i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0A Tradycje Bożonarodzeniowe

Klasa 0A uczestniczyła w warsztatach pt.,, Tradycje Bożonarodzeniowe" zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe obchodzone w różnych krajach oraz najważniejsze polskie zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe.Uczniowie rozwiązywali świąteczne zagadki, ubierali choinkę oraz wspólnie śpiewali kolędy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Projekt "Finansowy Elementarz" w klasie 0c i 0d

29 listopada 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w warsztacie rozwijającym przedsiębiorczość wśród dzieci przygotowanym przez Fundację Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba. Zajęcia w ramach projektu "Finansowy Elementarz" przybliżyły dzieciom zagadnienia dotyczące natury pieniądza oraz zasad oszczędzania. Przedszkolaki otrzymały odpowiedź na pytanie skąd wzięły się pieniądze i do czego są potrzebne. Poznały różne formy pieniądza i dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy potrzebą a zachcianką. Po skończonych zajęciach każdy uczestnik otrzymał dyplom za aktywny udział w wydarzeniu, kolorowanki oraz książeczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA i OB projekt "Finansowy Elementarz"

Dnia 29.11.2019r klasa OA i OB uczestniczyła w projekcie ,,Finansowy Elementarz".Podczas zajęć dzieciom została wyjaśniona natura pieniądza oraz zasady oszczędzania, które ułatwią im start w dorosłe życie, tak aby w przyszłości rozsądnie dysponowały swoimi wydatkami. Głównym celem zajęć było: znalezienie odpowiedzi na pytanie skąd się wzięły pieniądze i do czego są potrzebne, przybliżenie pojęcia wartości pieniądza, kształtowanie świadomości różnych form pieniądza, kształtowanie nawyku oszczędzania i planowania, uświadomienie dzieciom różnicy pomiędzy potrzebą a zachcianką podejmowanie decyzji zakupowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdejęć


Andrzejki w 0 C

Dnia 29.11.2019 klasa 0C obchodziła Andrzejki. Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu święta oraz miały możliwość chwilowo przenieść się w świat magii i czarów. Wzięły udział we wróżbach i zabawach integracyjnych. Na koniec czekał na dzieci poczęstunek, w tym również przygotowane i przyniesione przez dzieci - ciastka z wróżbą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0b w Bombkolandii

W dniu 21.11.19 Klasa 0b wybrała się na wycieczkę do Bombkolandii, gdzie dzieci dowiedziały się jak się wykonuje ozdoby choinkowe. Miały też możliwość samodzielnego udekorowania bombek, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Każde dziecko napisało list do Świętego Mikołaja a na zakończenie pobytu osobiście spotkaliśmy się z Mikołajem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrszenia zdjęć


0a w Bombkolandii

Dnia 21.11 2019 r klasa 0A wybrała się na wycieczkę do Bombkolandii. Główny temat warsztatów brzmiał: ,,Bombkolandia - Jak powstają szklane ozdoby choinkowe?". W trakcie warsztatów dzieci: malowały bombki, uczestniczyły w pokazie powstawania bombek, pisały listy do Św. Mikołaja, zniszczyły swoje złe uczynki w specjalnej maszynie (młynie do mielenia złych uczynków) oraz odwiedziły samego Świętego Mikołaja. Dzieci opowiedziały Mikołajowi o swoich wymarzonych prezentach. Na zakończenie zajęć wszyscy zrobili sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w klasie 0d.

Ważny dzień jest dla mnie dziś, w mojej klasie gości miś! 25 listopada 2019 r. dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami-misiami. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie opanowały grupę 0d. W takcie spotkania odbyło się przedstawienie pluszowych przyjaciół oraz wysłuchanie ciekawostek z ich życia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra "Wyturlaj misia", podczas której dzieci tworzyły portrety misiów. Zabawy nie było końca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0C i 0D w Dyniolandzie

Dnia 6.11.2019 klasy 0C i 0D udały się na wycieczkę autokarową do Dyniolandu w Wieliszewie. Na dzieci czekało dużo atrakcji: labirynt w polu kukurydzy, słomiany labirynt, wizyta w mini zoo i karmienie kóz, zwiedzanie dyniowych kompozycji, tworzenie w grupach wieży z dyni, degustacja zupy dyniowej i soku z dyni. Dzieci uczestniczyły również w interaktywnym wykładzie o dyni, jej historii, właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu kulinarnym. Na koniec wycieczki każde dziecko miało możliwość wybrać dwie dynie i zabrać ze sobą do domu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 0d z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ursusie

24 października klasa 0d uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ursusie. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków oraz porozmawiać o zadaniach, które realizują oni na co dzień. Uczestnicy spotkania obejrzeli pojazd specjalistyczny oraz sprzęty wykorzystywane w różnego rodzaju akcjach, nie tylko w czasie gaszenia pożarów, ale także przy wypadkach drogowych. Po obejrzeniu całego wozu strażackiego dzieci udały się na zajęcia z przedstawicielem Policji i Straży Miejskiej. Dzieci poznały elementy stroju policjanta i porównały go ze strojem strażnika miejskiego. Głównym tematem tego spotkania był obcy - niebezpieczny. Funkcjonariuszka policji zwróciła szczególną uwagę na zachowanie dzieci w stosunku do osoby, która zaproponowała im podwiezienie do domu, szkoły, częstuje cukierkami lub ciągnie za rękę lub plecak. Dzieci chętnie słuchały rad, brały udział w rozmowie oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA w Bibliotece

Dnia 25.10.2019 r. klasa 0A została zaproszona przez bibliotekę szkolną na krótką inscenizację o bajkach. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ob w Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 10.10.19klasa Ob wybrała się do Państwowej Straży Pożarnej w Ursusie na lekcję z Policją i Strażą Miejską poświęconą bezpieczeństwu. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Podczas lekcji zostały poruszone takie kwestie m.in jak przechodzenie przez pasy, rozmowy z nieznajomymi czy znaczenie elementów odblaskowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owocowy zawrót głowy w klasie 0d

W pierwszym tygodniu października dzieci z grupy 0d poznały owoce jesiennego sadu. Omawiana tematyka połączona była z propagowaniem zasad zdrowego odżywiania. 4 października 2019 r. dzieci przygotowały owocowe szaszłyki dobierając swoje ulubione składniki. Na koniec skosztowały przygotowanego przez siebie podwieczorku. Zajęcia upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Dzieci nie tylko przygotowały smaczne i zdrowe przekąski, ale tez świetnie się przy tym bawiły.

Zapraszamy do objerzenia zdjęć


OA w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

Dnia 27.09. 2019 r. klasa 0A wybrała się na wycieczkę do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Warszawie na wystawę pt.,, Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia". Poznaliśmy ok. 63 atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzybów świeżych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA w Straży Pożarnej

Dnia 26.09.2019r klasa 0A wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Dzieci miały również okazję porozmawiać z Policją o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa Ob w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Dnia 27.09.19 klasa 0b była na wystawie pt. "Poznaj grzyby" w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Dzieci wysłuchały wiele ciekawostek o grzybach ale przede wszystkim miały możliwość zapoznania się z wieloma gatunkami grzybów, obejrzenia atrap, dowiedziały się też jak odróżnić jadalne grzyby od trujących. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0C i 0D w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Dnia 24.09.2019 klasy 0C i 0D wybrały się na wycieczkę na wystawę grzybów leśnych do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Dzieci miały okazje zobaczyć atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzyby świeże, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Dzieci dowiedziały się, jakie są różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz jakie są podstawowe zasady ich zbierania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


OA w Arsusie

Dnia 16.09.2019 r klasa 0A wybrała się do Arsusa na przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia". Dzieci mogły przypomnieć sobie i zobaczyć bajkę w nowej odsłonie. Ponadto kolorowe stroje, muzyka oraz dobre przygotowanie przedstawienia bardzo spodobało się wszystkim oglądającym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020