-

Klasa 0A i 0B w Bibliotece Skorosze

Dnia 12.09.2018r. byliśmy na zajęciach w Bibliotece Skorosze. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz zachowania się w czytelni. Dzieci wykonały prace plastyczne, następnie śpiewały i grały na instrumentach muzycznych - dzwonkach, grzechotkach, bębenkach. Była również zabawa z chustą animacyjną. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja biblioteczna w klasie 0c

12 września uczniowie klasy 0c odwiedzili Bibliotekę Publiczną na ul. Plutonu Torpedy. Lekcja była pod hasłem: "Pies-przyjaciel człowieka". Na początku spotkania uczniowie poznali regulamin biblioteki i dowiedzieli się w jaki sposób mogą korzystać z jej zasobów. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. "Był sobie pies" - poruszającą i pełną uczuć opowieść o przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu. Przygoda bezpańskiego kundelka, którego życie zaskakująco się odmienia poruszyła każdego ucznia. Na zakończenie tego ciekawego spotkania, dzieci wykonały pracę plastyczną, na podstawie obejrzanego filmu.

Zapraszamy do objerzenia zdjęć


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 0A

Dnia 28.09.2018 r. w klasie 0a odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły swoim kolegom prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0a w Arsusie

Dnia 1.10.2018 r. byliśmy w Domu Kultury Arsus na warsztatach dotyczących roli muzyki w filmie. Były zagadki i quizy, a na koniec dzieci obejrzały film pt. "Balerina".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasy 0a i 0b w Teatrze Guliwer

Dnia 26.10.2018 r. klasy 0a i 0b wybrały się do Teatru Guliwer na musical pt. "Śpiąca Królewna". Jest to spektakl o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka i próbie ochrony dziecka przed niebezpieczeństwami czyhającymi w dorosłym życiu. Jest opowieścią o miłości, wolności i przyjaźni rodzica z dzieckiem,  także  tym, jak zmienił się świat w ciągu stuletniego snu królewny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Biblioteki Szkolnej w klasie 0A

Dnia 24.10.2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie starszych klas przebrani za postacie z bajek czytali fragmenty wybranych książek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień biblioteki w klasie 0c

24 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Uczniowie ze starszych klas czytali fragmenty z bajek. Dzieci z klasy 0c zgadywały jakie postacie nas odwiedziły. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Cichacze" w klasie 0c

W klasie 0c zamieszkały "Cichacze" - mali przyjaciele, którzy pilnują ciszy, aby dzieci mogły spokojnie pracować. Codziennie Cichacze towarzyszą dzieciom podczas ich pracy. Każdy bardzo się stara, aby jego przyjaciel nie opuścił ławki i nie trafił do dźwiękoszczelnego słoiczka. Nasze Cichacze nie lubią hałasu.

Zapraszamy do obejrzenia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jesienne prace w klasie 0c

Za oknem już jesień, więc dzieci z klasy 0c wykonały piękne prace plastyczne z darów jesieni. Wykorzystały do tego: liście, żołędzie, kasztany, jarzębinę. Każdy miał inny pomysł na swoją pracę. Były: kotki, pieski, jeżyki i żołędziowo-kasztanowe ludziki. Wszyscy świetnie bawili się podczas wspólnej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Niepodległość w klasie 0b

W listopadzie obchodziliśmy ważne dla nas wszystkich Święto Niepodległości. Dzieci z klasy 0b wystąpiły na apelu poświęconym obchodom 100 rocznicy odzyskania niepodległości i zaśpiewały piosnkę "Co to jest niepodległość" Zozi. Cały nasz tydzień był poświęcony temu dniu. Rozmawialiśmy o tym, co znaczy niepodległość, dlaczego jej odzyskanie było dla Polaków tak ważne. Słuchaliśmy patriotycznych pieśni, przypominaliśmy sobie hymn Polski. Na podsumowanie dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Moja mała Ojczyzna".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień pluszowego misia w klasie 0b

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Święto to jest niezwykle sympatyczne, szczególnie dla dzieci. My również świętowaliśmy ten dzień. Najpierw dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi pluszowy miś i kto go wymyślił. Rozwiązywaliśmy zagadki, poznając różne misie pojawiające się na przestrzeni lat. Były również misiowe bajki i opowiadania. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do klasy swoje ulubione misie, o których opowiadały i dzieliły się różnymi historiami. Zorganizowaliśmy wspólne zabawy z naszymi pluszakami, był pociąg, wspólne tańce i zdjęcia. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Zero waste" w klasie 0b

W listopadzie w klasie 0b odbyły się warsztaty "Zero waste". Poprowadziła je mam jednego z uczniów wraz z koleżanką. Dzieci najpierw rozmawiały o zanieczyszczeniach środowiska i problemie produkowania ogromnej ilości śmieci. Następnie Pani przedstawiła nam przedmioty, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Na zakończenie warsztatów dzieci z butelek plastikowych wykonywały doniczki, skarbonki i karmniki. Powstały piękne prace. Każde dziecko otrzymało piękny medal "Strażnika środowiska".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Owocowe plasteliny w klasie 0c

Dzieci z klasy 0 c doskonale wiedzą, jak ważne są owoce i warzywa w naszej diecie. Każdy z uczniów wykonał ulubiony owoc i warzywo z plasteliny. Piękne, kolorowe talerzyki wyglądały bardzo apetycznie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Sałatka owocowa w klasie 0c

Dzieci z klasy 0c wykonały zdrowe i pyszne sałatki owocowe. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce, które później zjadł z wielkim apetytem w samodzielnie wykonanej sałatce. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla diety człowieka mają warzywa i owoce. Wcześniej zapoznali się z piramidą żywienia oraz z zasadami higieny podczas wykonywania sałatki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w klasie 0a

26.11.2018 r. obchodziliśmy w klasie 0a Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły ulubioną maskotkę i spędzili ten dzień rozmawiając o swoich pluszakach i bawiąc się nimi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty kulinarne w klasie 0b

W listopadzie wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do pizzerii Dominium. Na miejscu dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi pizza, komu zawdzięczamy jej nazwę, jakie są podstawowe składniki pizzy. Każdy opowiadał, jaką pizzę najbardziej lubi. Pni opowiedziała nam, jakie są etapy przygotowywania tego przysmaku, jak dobierać produkty, w jaki sposób go piec. Następnie dzieci w grupach przygotowywały swoje pizze, samodzielnie dobierając składniki. Na koniec oczywiście odbyła się degustacja swoich kompozycji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 0a

30.11.2018 r. odbyły się klasowe andrzejki. Przygotowaliśmy wiele ciekawych wróżb i zabaw. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Cała Polska czyta dzieciom w klasie 0b

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" dzieci z klasy 0b odwiedziła mama jednego z uczniów - Nikodema. Pani Monika przeczytała nam dwie książki: "Auta- Zygzak McQueen" oraz "Tradycje wigilijne Anny i Elsy". Dzieciom bardzo podobała się taka forma wspólnego czytania. Zapraszamy kolejnych rodziców, babcie, dziadków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0b

W oczekiwaniu na przybycie św. Mikołaja uczniowie klasy 0b wspólnie ubrali choinkę w klasie. Każdy zawiesił na niej swoją bombkę. Świąteczny nastrój dopełniały dźwięki kolęd. 6 grudnia dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja. Odwiedził nas.przedstawiciel elfów, który pomagając św. Mikołajowi wręczył dzieciom prezenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 0a

Dnia 6.12.2018 r. klasę 0a odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci zaśpiewały piosenkę i były bardzo zadowolone z prezentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 2d oraz klasy 0a i 0c w czasie integracji

14 grudnia uczniowie 2d zaprosili swoich młodszych kolegów z klas 0a i 0c do swojej klasy na pokaz talentów. Starsi koledzy pokazali 2 tańce ludowe. Odbyła się inscenizacja oraz wspólna nauka piosenki o Mikołaju. Było wesoło . Następnie wszyscy pośpiewali kolędy. To był miło spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0a w Fabryce Bombek

18 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 0d pojechali na wycieczkę autokarem do Fabryki Bombek na Pragę. W fabryce właściciel pokazał im cały proces tworzenia bombek- czyli jak wydmuchuje się ze szkła określone kształty bombek, jak wypełnia się je srebrem. Sami uczniowie przekonali się, że dekorowanie bombek to jest trudna sztuka. W czasie wycieczki uczniowie umilali sobie czas śpiewem piosenek, mieli też przerwę na pysznego pączka z herbatą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny występ uczniów klasy 3b

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji szczególne miejsce. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze. Wielką radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji. Podczas występu uczniów klasy 3b, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej i kolędowanie. Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem łańcucha na choinkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka bożonarodzeniowa klasy 0c

17 grudnia dzieci z klasy 0c wraz z uczniami klasy 1b pojechali na wycieczkę bożonarodzeniową do Gąsiorowa koło Serocka. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe. Następnie wykonały ozdoby i łańcuch choinkowy oraz uczyły się lepienia pierogów, które później konsumowały. Dzieci śpiewały kolędy oraz ozdabiały bombki, które zabrały do domu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zimowa praca plastyczna w 0c

Dzieci z klasy 0c bardzo lubią zimę, a jeszcze bardziej malowanie obrazków zimowych farbami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w 0a

17 grudnia 2018r. odbyło się klasowe spotkanie wigilijne. Podczas tego spotkania uczniowie wystąpili w Jasełkach dla rodziców. Potem był poczęstunek oraz śpiewanie kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Jasełka 0c

19 grudnia w klasie 0c odbyły się Jasełka dla rodziców. Dzieci przygotowały program artystyczny, składali życzenia swoim rodzicom, a następnie podarowali im własnoręcznie wykonane obrazki świąteczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w klasie 0c

13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wraz z kolegami i koleżankami z innych klas bawili się na patio do rytmów ulubionej muzyki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa klasy 0a

Zaraz po feriach zimowych odbyła się w naszej klasie zabawa karnawałowa. Każdy był wspaniale przebrany. Bawiliśmy się wyśmienicie przy naszej ulubionej muzyce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


0c w Arsusie

26 lutego klasa 0c wzięła udział w lekcji medialnej pt. "Dziś poznamy świat reklamy", która odbyła się w Ośrodku Kultury Arsus. Dzieci dowiedziały się, czym jest reklama i odkryły, że nie wszystkie podane informacje w reklamie są prawdziwe. Poznały różne hasła reklamowe i stworzyły własny slogan. Przekonały się, dlaczego w reklamach występują znane osoby i dowiedziały się, jak reklama może pomagać innym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


0a w Arsusie

26 lutego 2019 r. byliśmy w Domu Kultury "Arsus" na zajęciach edukacyjnych "Świat reklamy". Dzieci dowiedziały się o sposobach wykonywania reklam, dla jakich odbiorców się je robi i co mają na celu wywołać u oglądającego. Uczniowie mieli też możliwość sami stworzyć reklamę o "przyjacielu misiu". Na zakończenie zajęć został wyświetlony film "Rock dog pies ma głos".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Dzień kobiet w 0a

8 marca w klasie 0a obchodzono Dzień Kobiet. Były życzenia i serdeczności oraz prezenty. Każda uczennica znalazła coś pięknego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019