Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 0c

15.września 2020 r. nasza klasa obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki kropce i wsparciu nauczycielki uwierzyła w siebie i rozwinęła swoje talenty. W tym dniu dzieci wykonywały kropkowane karty pracy i prace plastyczne, oraz wykonywały prace z wykorzystaniem kropek według własnej ekspresji twórczej. Dzieci dowiedziały się, że warto wierzyć w swoje możliwości i rozwijać swoje talenty oraz, że warto być odważnym w realizowaniu swoich marzeń. To był niezapomniany dzień!

Europejski Dzień Języków Obcych w klasie 0c

26.września 2020. W ramach tego szczególnego dnia wybraliśmy jeden kraj - Niemcy. Poznaliśmy kulturę tego kraju, kuchnię, zabytki. Próbowaliśmy również swoich sił, tworząc akompaniament do piosenki Bruder Jakob z użyciem instrumentów muzycznych. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę w języku niemieckim. Na koniec każdy z nas wykonał flagę Niemiec i jeszcze raz wspólnie zagraliśmy na instrumentach i zaśpiewaliśmy piosenkę Bruder Jakob.

Klasa 0d w Parku Achera

W dniu 22 września uczniowie klasy )d poznawali okolice swojej szkoły. Najbliżej placówki oświatowej znajduję się Park Achera. Wybrali się na spacer i poznali faunę i florę parku. Zaobserwowali również zmiany w przyrodzie jesienią.

Klasa 0d poznaje bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię

W dniu 16 września uczniowie klasy 0d poznawali okolice swojej szkoły. Wyruszyli na najbliższe skrzyżowanie, aby poznać ważne znaki drogowe dla oznaczenia przejścia dla pieszych, oraz kolory na sygnalizatorze . Nauczyli się wierszyka o bezpiecznym przechodzeniu przez jednię, oraz piosenki pt.: "Czerwone na górze, zielone na dole". Na końcu wykonali prace plastyczną o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

Klasa 0d na boisku

Uczniowie oddziałów przedszkolnych codziennie uczestniczą w swobodnych zabawach na świeżym powietrzu. W niektóre dni przebywają na boisku. Rozwijają tam swoje możliwości motoryczne. Chętnie się bawią. Co robią, zobaczcie sami.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2020/2021