-

Klasa 1c w teatrze Syrena

W listopadzie pojechaliśmy do teatru Syrena. Jednak nie oglądaliśmy spektaklu, a mieliśmy okazję udać się za kulisy. Dowiedzieliśmy się, czym jest teatr, kto w nim pracuje, kim jest sufler czy inspicjent. Za kulisami oglądaliśmy rekwizyty, zaglądaliśmy do garderoby. Wzięliśmy udział w warsztatach- uczyliśmy się długo wstrzymywać głos, wydawaliśmy różne dźwięki, odgrywaliśmy scenki wcielając się w aktorów. Wycieczka bardzo nam się podobała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 1a w straży pożarnej

O bezpieczeństwie i sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia trzeba rozmawiać od najmłodszych lat. Z tego powodu klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Tam odbyło się spotkanie z przedstawicielami trzech służb ratunkowych: straży pożarnej, straży miejskiej i policji. Najpierw dzieci mogły dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaka, jakie niebezpieczeństwa czyhają w trakcie akcji ratunkowej, jakie wyposażenie ma wóz strażacki i w jakich sytuacjach należy wezwać strażaków. Później uczniowie utrwalali numer alarmowy i to, jakich informacji należy udzielać, dzwoniąc pod 112. Dowiedzieli się też, kiedy trzeba zachować ostrożność, by było bezpiecznie. To była bardzo potrzebna i wartościowa wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 1a

Udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia to jedna z najważniejszych umiejętności, jaką powinien posiadać człowiek. Dlatego uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu nauczyć zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie zajęć nie tylko poznali teorię dotyczącą wdechów, uciśnięć i powiadamiania służb ratunkowych. Dzieci miały możliwość poćwiczyć na fantomie prawidłowe umieszczenie dłoni i odpowiedni ucisk na klatkę piersiową. Za przeprowadzenie zajęć dziękujemy pani Annie Tarczałowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie 1a

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony został przez Polską Izbę Książki w dzień urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak istotne w rozwoju młodego człowieka jest głośne czytanie i codzienne obcowanie z literaturą. Z tej okazji uczniowie klasy 1a odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie wysłuchali opowiadania z książki "Niesamowite przygody 10 skarpetek" oraz Kozuchy - Kłamczuchy". Było to pierwsze spotkanie pierwszaków z biblioteką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1a czyta z klasą

Klasa 1a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu propagowanie czytelnictwa i zainteresowanie dzieci spędzaniem czasu z książką. Na początku naszej przygody z projektem dzieci stworzyły Czytusie - plastelinowe ludziki, które będą nam towarzyszyć przez cały rok. Jako pierwszą lekturę uczniowie wybrali "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - czterech prawych i sześciu lewych" autorstwa Justyny Bednarek. Historyjki opowiadające o losach skarpetek bez pary zainspirowały dzieci do wymyślania własnych zabawnych opowieści. Każdy uczeń założył własny lekturnik, który uzupełnialiśmy wedle instrukcji z projektu. Dzieci zrobiły skarpetkowe zakładki, kolorowanie według kodu, a także przygotowały kącik czytelniczy w sali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 1d

Dzieci z klasy 1d wzięły udział w zajęciach z pierwszej pomocy organizowanych w Szkole dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy prowadzonych przez p. Annę Tarczałowicz. Dzieci nauczyły się jak reagować w sytuacjach wypadku i jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym. Każde dziecko miało okazję wykonać ratownicze uciski przywracające krążenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ic w Bombkolandii

W grudniu klasa Ic wybrała się do Bombkolandii. Wszyscy na miejscu przenieśliśmy się w magiczny świat. Dzieci pisały list do św, Mikołaja, który wrzucały do jego świątecznej skrzynki pocztowej. Następnie udały się do Gabinetu św. Mikołaja, gdzie mogły z nim porozmawiać, zapytać o jego codzienną pracę. Przygotowany został również pokaz "Jak powstają szklane ozdoby choinkowe?"- dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby powstała szklana bombka. Uczniowie samodzielnie ozdabiali szklane bombki, które później zawiesili na choinkach w swoich domach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Pluszowego Misia w 1 D

25 listopada w klasie 1d obchodziliśmy Święto pluszowego misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki. Uczniowie stworzyli również misie podczas zajęć plastycznych. "Wyturlali" swoje misie - powstały takie, jak wskazała kostka. Następnie stworzyli przestrzenne misie metodą origami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w 1c

W listopadzie odbyło się w naszej klasie spotkanie w czasie, którego dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani Ani mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja - połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Zapraszamy obejrzenia zdjęć


Dzień chłopaka w klasie 1a

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w klasie 1a dziewczynki postanowiły zrobić niespodziankę swoim kolegom. Chłopcy nie domyślali się, jak miło potoczy się ten dzień! Zostali obdarowali życzeniami, medalem Super Chłopaka, pamiątkową laurką z podpisami wszystkich dziewczyn, a także magicznym długopisem. Dzień upłynął w bardzo wesołej, miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia plastyczne w I D

Dnia 04.10. dzieci podczas zajęć plastycznych wykonały jesienne drzewo. Kolorowe jesienne liście dzieci wykonały odciskami palców. Praca wykonana z ogromnym zaangażowaniem i radością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


IC i ID w Dyniolandzie

We wrześniu wybraliśmy się do Dyniolandu. Na miejscu czekały na nas wspaniałe przygody. Na początku dowiedzieliśmy się, jakie występują rodzaje dyń oraz co można z nich przyrządzać. Następnie bawiliśmy się w podchody i szukanie dyń w polu kukurydzy oraz urządziliśmy świetne zabawy na sianie. Były również zajęcia taneczne. Na koniec czekała na nas zupa dyniowa i ognisko z kiełbaskami. Każdy zabrał do domu dynię na pamiątkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020