-
s

XIX Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w XIX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

Konkurs powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Jak przygoda to tylko w Warszawie.

Nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale sam udział był dla wszystkich wielką przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wirtualny wernisaż w klasie 3d

Wiosna to jedna z podstawowych pór roku, która charakteryzuje się umiarkowaną temperaturą powietrza oraz umiarkowaną ilością opadów. W czasie wiosny przyroda budzi się do życia, a dzień, który stopniowo się wydłuża, jest dłuższy od nocy.

Uczniowie klasy 3d na lekcjach on line poznawali wiosenne kwiaty i wykonali ciekawe prace. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Plastyka w klasie 3d

Nauczanie zdalne wymaga cierpliwości ale może też obfitować w ciekawe i nieszablonowe pomysły. Jednym z nich są plastyczne działania uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wielkanocne zwyczaje u uczniów 3d

Wielkanoc obchodzi się na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Poprzedza ją 40-dniowy post i Triduum Paschalne, w czasie którego wspomina się wydarzenia czasu przed Niedzielą Zmartwychwstania. Wielkanoc jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i wiążą się nią liczne tradycje ludowe. Współcześnie Wielkanoc łączy się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi. Wciąż żywe są śniadania wielkanocne. Tworzy się pisanki, święci pokarmy i tworzy piękne wielkanocne palmy.

Uczniowie klasy 3d wykonali kartki świąteczne, by podzielić się z rodziną i znajomymi radosną nowiną. Niektórzy wykonali dekoracyjne króliczki, a inni koszyczki. Każdy mógł się wykazać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty Pokój Zagadek o Wielkich Polakach w klasie 3a

W warsztatach wzięła udział cała klasa, zostaliśmy podzieleni na cztery kilkuosobowe zespoły. Pokój Zagadek o Wielkich Polakach to mądra zabawa rozwijająca kreatywność i logiczne myślenie, podczas której poznaliśmy wybitne Polki i wybitnych Polaków. Rozwiązywaliśmy różnorodne zadania, łamigłówki, rebusy, krzyżówki, szyfry i kody, szukając, analizując i współpracując po to, aby odnaleźć ważną wiadomość. Każda grupa rozwiązywała inne zdania. W czasie poszukiwań poznaliśmy Polki i Polaków, którzy w sposób szczególny wyróżnili się swoimi działaniami lub dokonaniami: podróżników, wynalazców, odkrywców, pisarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a się nie nudzi

Podczas kiedy nie chodzimy do szkoły i większość czasu spędzamy w domu, wcale nie musimy się nudzić. Kiedy już uporamy się z lekcjami, które nasza Pani nam codziennie przesyła zabieramy się do tworzenia. Pierwsza praca, którą wykonywaliśmy była o wiośnie. Mieliśmy ją wykonać dowolną techniką. Było przy niej mnóstwo zabawy. Często nasze rodzeństwo przyłączało się i robiło swoją pracę. Kolejne prace to były makieta zwierząt hodowlanych oraz ślimaki wykonane z plasteliny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a w Bibliotece Publicznej

Dnia 9 marca klasa 3a wzięła udział w lekcji bibliotecznej pt. "Ryfka, Malka, Icek, Mosiek - kto kryje się za tymi imionami z pracownikiem Muzeum Getta Warszawskiego.

Wokół nas są osoby noszące nieznane, nieraz dziwne dla nas, imiona. Pochodzą one z innych krajów, czasem nawet z innych kontynentów. Zwykle imię nawiązuje do tradycji danego narodu, nadawane jest ze względu na pamięć przodków albo po prostu dlatego, że podoba się rodzicom czy przyjaciołom. Takimi imionami są imiona noszone przez żydowskie dzieci: Ryfka, Malka, Icek, Mosiek. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, kim są Żydzi, gdzie mieszkają teraz, gdzie zamieszkiwali kilkadziesiąt lat temu, dlaczego pozostało ich w Polsce tak niewielu. Poznali znaczenie niektórych imion - nie tylko żydowskich, ale i polskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Udział uczniów klasy 3a w warsztatach Globalne Ocieplenie

Uczniowie klasy 3 a uczestniczyli w warsztatach pt. Globalne Ocieplenie , które odbyło się w Bibliotece Publiczne. Dowiedzieli się jakie cykliczne zmiany klimatyczne miały miejsce w historii Ziemi. Podczas dyskusji uczniowie charakteryzowali zmiany klimatyczne obserwowane w okresie 100 lat. Warsztaty to nie tylko wykład dlatego uczniowie mogli potem stworzyć swoje rysunki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kreatywne warsztaty tworzenia książki w 3d

9 marca w poniedziałek, uczniowie klasy 3d Uczestniczyli w szkole we wspaniałych warsztatach tworzenia książek. Dowiedzieli kto odpowiada za tekst, za tworzenie ilustracji, za obróbkę tekstu oraz tworzy całą książkę. Warsztaty to nie tylko wykład dlatego uczniowie mogli potem stworzyć swoje książki. Zajęcia poprowadziła pracownica Fundacja Sofijka Nauka i Rozwój

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zdjęć


Dzień kobiet w 3d

9 marca uczniowie klasy 3d obchodzili Dzień Kobiet

Życzenia na Dzień Kobiet są doskonałym pretekstem, by ważnym dla siebie kobietom podziękować za to, że są i jakie są. W końcu bez kobiet świat nie byłby taki piękny! Młode kobietki w klasie 3d otrzymały od swoich kolegów prezenty oraz moc życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Kobiet w 3 C

Marzec pięknie się wystroił,
W kole między dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą
Pyta: jakie dzisiaj święto?...
A ty zapamiętaj sobie
- dzisiaj właśnie jest Dzień Kobiet!
Dziękujemy naszym "panom ", że pamiętali o naszym święcie!

"Kobietki " z 3 C

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień kobiet w 3 B

Ty dziewczynko z warkoczem
Pani młoda z pięknym lokiem,
Babciu z siwiuteńkim kokiem,
wszystkie jesteście kobietami,
dziś was obsypią kwiatami,
bracia, mężowie i wnuczkowie,
zięciowie, sąsiedzi i inni panowie,
dziś każda z was uśmiechnięta
jest zadowolona z tego święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień babci i dziadka w 3d

"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Babcia i dziadek tak wyjątkowe są to osoby w życiu naszym i naszych dzieci. Składanie życzeń to prawdziwa sztuka. Szczególnie, gdy odbiorcami są tak dostojne osoby jak babcia i dziadek. Życzenia dla babci i dziadka powinny być wyjątkowe. Dlatego uczniowie klasy 3d przygotowali dla swoich dziadków piękne prezenty, laurki z samodzielnie napisanymi życzeniami. Warto umieć obdarować kochane osoby i powiedzieć im dziekuję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa w 3 B

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy...

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Bal w 3d

Karnawał, zapusty to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W Szkole Podstawowej nr 4 uczniowie z 3d też bawili się na balu. Były przebrania, pyszne jedzenie, balony i wspaniała zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Karnawał w 3 C

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów, dlatego 28 stycznia 2020 r. uczniowie z klasy 3 C wzięli udział w zabawie tanecznej. Patrząc na zdjęcia widać, że wszyscy bawili się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY- laureaci z klasy 3 C

Już po raz kolejny odbył się SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY. Wśród zwycięzców, wyłonionych przez konkursowe jury byli uczniowie z klasy 3 C:
- Maria Taras, zdobywczyni I miejsca,
- Szymon Włodarski, zdobywca II miejsca.
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa 3a

19 grudnia odbyła się w naszej klasie wigilia klasowa, czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też upominki i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Wszystkim smakowały pierniczki i łakocie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilijne spotkanie w klasie 3 C

Jest taki wyjątkowy dzień w roku, gdy wszyscy gromadzą się przy wspólnym stole. 20 grudnia 2019 r. w klasie 3 C odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy naszych bliskich. Na początku przedstawiliśmy Rodzicom program artystyczny dotyczący tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Później składaliśmy sobie życzenia, po których przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy. Tę uroczystość spędziliśmy w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Był to dla nas bardzo miło spędzony "ostatni dzień" 2019 roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia w 3d

Zgodnie z tradycją w Polsce wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z "pierwszą gwiazdką na niebie". Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa, którą według Biblii na wschodniej stronie nieba ujrzeli Trzej Królowie. Uczniowie klasy 3d spotkali się przy stole, podczas wieczerzy wzajemnie przełamali się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia. Ważnym zwyczajem towarzyszącym wigilii jest śpiewanie kolęd. Było mnóstwo śmiechu, śpiewu i .. bycia razem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w Centralnym Domu Technologii

20 grudnia uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do Centralnego Domu Technologii. Uczestniczyli tam w warsztatach świątecznych oraz poznawali nowe technologie. Niechętnie wracali do szkoły bo zabawa była wspaniała.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d uczestniczy w projekcie "Dzieci tworzą swoje miasto. Warszawskie bajki świata"

19 grudnia uczniowie klasy 3d brali udział w warsztacie w ramach projektu "Dzieci tworzą swoje miasto. Warszawskie bajki świata". Poznawali wpływ człowieka na globalne ocieplenie klimatu na Ziemi, tworzyli prace przedstawiające zagrożenia wynikające ze zmian klimatycznych. To była bardzo pouczająca lekcja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


"Jest taki dzień, tylko jeden." - klasa 3d

Boże Narodzenie to prawdopodobnie najpiękniejszy czas w roku, który spędzamy w gronie najbliższych przyjaciół oraz rodziny. Oprócz kupna prezentów warto pomyśleć o przesłaniu im pięknych życzeń bożonarodzeniowych, które dodatkowo umilą świąteczną atmosferę. Uczniowie klasy 3d przygotowali dla najbliższych pięknie wykonane kartki pocztowe, w których napisali życzenia świąteczne. Nie zapomnieli również o zaadresowaniu koperty i wysłaniu jej pocztą. Wszyscy czekają, kiedy dotrą listy do rodziny z dobrą nowiną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Uczniowie 3d zwiedzają Muzeum Wojska Polskiego

30 stycznia 2020 roku uczniowie klasy 3d pojechali na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego . Uczestniczyli tam w warsztatach pt.: "Jak zostać rycerzem?" Dowiedzieli się jaki powinien być rycerz, ile ważyła jego zbroja, oraz czy było łatwo być giermkiem. Było wesoło, śmiesznie i bardzo pouczająco..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Rodziny w 3d

28 stycznia uczniowie 3d zorganizowali w swojej klasie Dzień Rodziny. Publiczność dopisała, byli rodzice, rodzeństwo, oraz dziadkowie. Uczniowie przedstawili utworzy Jana Brzechwy w oprawie muzycznej lub w formie recytacji. Na zakończenie zaśpiewali piosenkę dedykowaną specjalnie dla babci i dziadka oraz przekazali samodzielnie wykonane prezenty. To wspaniale , jak cała rodzina może się spotkać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty rodzinne w 3d

9 grudnia uczniowie klasy 3d zaprosili do szkoły swoje rodziny by razem wykonać kilka prac podczas warsztatów świątecznych. Pracy towarzyszyło śpiewanie kolęd. Powstały piękne herbaciarki, bombki z obrazkami 3d, kartki świąteczne, świeczniki, dekoracje na choinkę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było serdecznie i wspaniale .

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 3C

Mikołajki to szczególny dzień. Jest on ważny nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Najważniejsze, by cały rok być grzecznym!

Wielką radość sprawił nam mikołaj- dziadek z długą, białą brodą i czerwonym kubraku, który zostawił wszystkim upominki, a my rozpakowaliśmy je 6 grudnia 2019r..

Z okazji mikołajek klasa otrzymała też słodki upominek w postaci cukierków.

Teraz odliczamy dni do 24 grudnia.....

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3 C w Ośrodku Edukacji Technicznej PINOKIO

05 grudnia 2019 roku z okazji mikołajek, klasa 3 C była na wycieczce w Ośrodku Edukacji Technicznej PINOKIO.

W bardzo miłej atmosferze dzieci dowiedziały się jakie mamy rodzaje lasów w Polsce oraz jak je rozpoznawać.

Miały możliwość zobaczenia obróbki drewna przy użyciu różnych maszyn.

Wzięły udział w quizach oraz warsztatach podczas, których mogły samodzielnie wykonać obrazki z trocin różnych drzew.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami. Och, jak one wspaniale smakowały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Warsztaty ozdób drewnianych w 3d

4 grudnia w klasie 3d odbyły się warsztaty ozdób drewnianych. Uczniowie uczyli się prawidłowo wbijać gwoździe do drewna. Na gwoździach montowali wełnę. Powstały piękne eko- bombki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 C bierze udział w programie promocji zdrowia " Zdrowy uczeń". Odżywianie i picie wody.

28 listopada 2019r. w klasie 3c odbyły się zajęcia z programu promocji zdrowia " Zdrowy uczeń" Odżywianie i picie wody.

W ramach tych warsztatów, prowadząca dietetyk p. Monika Krasa rozmawiała o zasadach zdrowego żywienia, omawiała piramidę żywieniową, promowała picie wody.

Na koniec uczniowie rysowali najlepsze i najzdrowsze menu na cały dzień, które potem prezentowali i omawiali. Teorię mamy już w małym palcu, teraz czas na praktykę!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3 B i 3 C w firmie ABB

20 listopada klasy 3b i 3c były w firmie ABB, która jest liderem na rynku w zakresie robotyki. ABB stworzyła pierwszego na świecie robota przemysłowego o napędzie elektrycznym, a 40 lat temu wprowadziła na rynek pierwszy przemysłowy robot malarski. Ponad 160 tysięcy robotów ABB jest użytkowanych obecnie na całym świecie i jest to największa ilość spośród wszystkich producentów robotów. Roboty ABB sortują, pakują i paletyzują żywność, przekąski i napoje dla takich firm, jak Nestle, Unilever i Cadbury. Zajmują się cięciem, szlifowaniem, wykańczaniem, malowaniem, pakowaniem i paletyzowaniem mebli i podłóg do naszych domów dla dwóch największych marek w branży - IKEA i Tarkett. To one spawają, szlifują, polerują i malują nasze komputery, laptopy, iPody, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i konsole do gier dla wiodących na świecie marek i producentów - Apple, Dell, Foxconn, Hewlett Packard, Motorola, Nokia i wielu innych. Każdy z uczniów miał niepowtarzalną możliwość spróbowania swoich umiejętności w obsłudze robotów. Rysowaliśmy, przenosiliśmy klocki przy pomocy tych wspaniałych urządzeń. Była to wspaniała przygoda.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Ciekawa lekcja techniki w 3d

28 listopada w klasie 3d odbyła się ciekawa lekcja techniki. Uczniowie uczyli się nawlekania igły, każdy próbował szyć słonia. Jedno łączyli materiał fastrygują, inni łączyli za pomocą szwu stębnowego lub tzw. ściegu za igłą. Każdy uczeń nauczył się również przyszywać guziki, aby słonie miały..oczy Najtrudniejsze było zawiązywanie nitki. Powstały słonie małe, słonie duże. Efekty zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Misia w 3d

"Nie obejdzie się bez misia" - tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej... pluszowe.

A jak to z tym pluszowym misiem było?
Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony od 2002 roku i przypada na dzień 25 listopada. Tego dnia uczniowie klasy 3d przynieśli swoje ukochane pluszaki do szkoły i ćwiczyli pisanie opisu misia. Nie zabrakło również plastyki z misiem w roli głównej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3C obchodzi Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel obchodzi swoje święto 25 listopada.

Tego dnia każdy uczeń z naszej klasy przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem, który uczestniczył z nim w zajęciach lub, np. zaprzyjaźniał się z innymi misiami. "Misiaki panoszyły się" i na przerwach, i na lekcjach. Pełno ich było wszędzie, bo przecież tę kultową zabawkę lubią wszyscy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3 C na lekcji muzealnej w KRÓLEWSKIEJ FORMIERNI w Łazienkach Królewskich

W piątek, 08 listopada 2019 r., wybraliśmy się do Łazienek Królewskich na lekcję muzealną do KRÓLEWSKIEJ FORMIERNI. Skorzystaliśmy z zajęć realizowanych w ramach akcji " Darmowy listopad".

W Starej Oranżerii mogliśmy posłuchać opowiadania o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim i obejrzeć zgromadzone tu zbiory oraz podziwialiśmy jeden z nielicznych zachowanych w Europie teatrów dworskich, którego wystrój wzbogacają iluzjonistyczne malowidła Jana Bogumiła Plerscha.

W Formierni po zapoznaniu się z historycznymi technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi samodzielnie wykonaliśmy gipsowe odlewy wybranych ornamentów. To były bardzo ciekawe zajęcia. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenie tego fantastycznego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3b w Łazienkach Królewskich

W piątek 8 listopada byliśmy na warsztatach w królewskiej formierni. Pani edukator odkryła przed nami tajniki warsztatu XVIII-wiecznego oraz wyjaśniła dlaczego odlewy gipsowe były tak popularne w kolekcji Stanisława Augusta. Każdy z nas wykonał samodzielnie swój własny odlew. Następnie udaliśmy się do budynku Starej Pomarańczarni gdzie znalazły swoje miejsce odlewy gipsowe, arcydzieła rzeźby starożytnej (zgromadzone głównie przez króla Stanisława Augusta w celach dydaktycznych). Zajęcia bardzo nam się podobały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a -" Kartka dla Powstańca"

Jak podziękować bohaterom za wolną ojczyznę, za poświęcenie, przelaną krew, a jednocześnie zaznaczyć, że ich postawa nie poszła na marne, bo wciąż jest dla młodych ludzi przykładem? To z pewnością niełatwe zadanie przed pedagogami współczesnej szkoły. Ale czy niemożliwe? Okazuje się, że sposobów na to jest wiele. Pomocna okazała się ogólnopolska kampania o tematyce historycznej: BohaterON - włącz historię! Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z pozdrowieniami oraz ze słowami podziękowań i uznania. Projekt ten, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego "bohater" oraz angielskiego "ON", czyli "włączyć". Angielskie "ON" dosłownie włącza historię bohatera - film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców, poprzez nowoczesny patriotyzm. Tak też było w naszej klasie. Uczniowie z zapartym tchem i ogromnym zaciekawieniem oglądali filmy, słuchali historii Powstańców oraz brali czynny udział w lekcjach dotyczących Powstania Warszawskiego. Temat zainteresował ich tak bardzo, że bardzo zaangażowali się w pisanie kartek do uczestników Powstania. Ozdobili je pięknymi obrazkami, symbolami naszej Ojczyzny. Były i flagi narodowe, i polskie maki, a nawet biało-czerwone serca, a to wszystko dla niezłomnych, wielkich Bohaterów. Dziękujemy Wam słowami A. Asnyka : ,, Miejcie nadzieję!. nie tę lichą, marną, co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera. Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno, przyszłych poświęceń w duszy bohatera''.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w Teatrze

26 listopada uczniowie klasy 3d pojechali do Teatru Dramatycznego na Woli. Oglądali tam musical pt.: Kopciuszek. Podziwiali piękne kreacje oraz wspaniały śpiew aktorów. Wszystkim polecamy pobyt w teatrze na poprawę nastroju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3 C w Centrum Nauki Kopernik

18 października 2019 r. klasa 3 C pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.Zwiedzając obiekt uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na interaktywnych wystawach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom.

W tym niesamowitym miejscu czas upłynął wszystkim bardzo szybko i przyjemnie. Z pewnością niektórzy wrócą tu jeszcze nieraz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


PAMIĘTAJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI. - klasa 3a

Cały rok pamiętamy. wspominamy., także odwiedzamy groby naszych bliskich krewnych, znajomych, lecz szczególnie w Dzień Wszystkich Święty ogarnia nas zaduma. Nawiedzamy groby, modlimy się, zapalamy znicze, rozpamiętujemy. Nie zapominamy również o tych, którzy polegli za naszą wolność.

30.10.2019 r. uczniowie klasy 3a, udali się przed pomnik Szarych Szeregów, by oddać hołd dzielnym chłopcom i dziewczętom walczących o wolność ojczyzny w czasie II wojny światowej.

Następnie minutą ciszy uczczono wszystkich poległych bohaterów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d przy Pomników Szarych Szeregów

29 października uczniowie 3d odwiedzili pomnik Szarych szeregów mieszczący się przed SP4.Uniowie poznali zasługi tej formacji. Na terenie Ursusa znajduje się kilka miejsc pamięci "Szarych Szeregów". Najbardziej znanym miejscem upamiętniającym "Szare Szeregi" na Ursusie jest pomnik znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, przy ul. Walerego Sławka 9. Poświęcono go działalności tajnych drużyn harcerskich na terenie Ursusa i okolic w czasie II wojny światowej.

Uczniowie klasy 3d pomodlili się przed pomnikiem oraz zapalili znicz pod pomnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Naleśniki w 3d

29 października uczniowie klasy 3d przygotowali smaczny i zdrowy deser. Każdy uczeń dekorował naleśniki tym, co lubi najbardziej. Powstały naleśniki z serem, powidłami, z serkami homogenizowanymi, dżemem. Przeróżne pyszne dania. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy Dzień Bibliotek w klasie 3d

24 października uczniowie z 3d byli na obchodach Międzynarodowego Dnia Bibliotek w bibliotece szkolnej. Obserwowali występy starszych kolegów z klas 4-8, którzy chcieli zainteresować młodszych kolegów lekturą ciekawych bajek i książek. Odbyła się piękna recytacja fragmentów książek oraz quiz ze słuchania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Roślinność mojej okolicy - zielniki w 3C

Jesienią uczniowie z klasy 3c wykonywali zielniki.

Zawierały one kilkanaście roślin, które należało właściwie wysuszyć i opisać. Ważnym elementem okazała się też forma, w jakiej zielnik został przedstawiony. W tej kwestii uczniowie mieli wiele pomysłów.

Były zielniki wykonane w formie albumów, książek, zebrane w segregatory i zeszyty. Każdy był skarbnicą wiadomości przyrodniczych, które uczniowie zdobywali z różnych źródeł. Wszystkie prace były pomysłowo i ciekawie zaprojekowane oraz bardzo estetycznie wykonane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akademia pana Kleksa w 3d- występ dla zerówek

22 października 2019 roku, w e wtorek uczniowie klasy 3d przedstawili dla uczniów wszystkich klas 0 przedstawienie "Akademia pana Kleksa". W przedstawieniu pokazali swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz różne wiersze Jana Brzechwy. Było wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KARTKA DLA POWSTAŃCA w klasie 3 C

2 października 1944 po 63 dniach bohaterskich walk, zakończyło się Powstanie Warszawskie. Chcąc powiedzieć "dziękuję" Powstańcom Warszawskim, klasa 3 C wzięła udział w projekcie edukacyjnym BohaterON. W jego ramach uczniowie wykonywali kartki pocztowe do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Tegoroczna "Kartka dla Powstańca" jest już czwartą edycją tej inicjatywy. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w zainicjowany kilka lat temu dialog pokoleń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b w Centrum Nauki Kopernik

W piątek 18 października klasa 3b pojechała do Centrum Nauki Kopernik. Jest to prawdziwy raj dla miłośników nauki, można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Tutaj każdy czuje się jak badacz i odkrywca. Można poznać możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Duża ilość eksponatów pomaga zrozumieć różna zjawiska. Jest to super zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w planetarium Niebo Kopernika

Dnia 15 października uczniowie klasy 3d pojechali do Planetarium " Niebo Kopernika". W drodze odwiedzili Bulwary Warszawskie, gdzie zobaczyli Syrenkę War szawską. Po spacerze Bulwarami uczniowie dotarli do Planetarium, gdzie zobaczyli pokaz o gwiazdach oraz film pt: " Hallo Ziemia". Wycieczkę dokończyliśmy wizyta na siłowni. Było wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie 3d w bibliotece szkolnej

W roku 2019 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W piątek 27 września uczniowie 3d odwiedzili bibliotekę, gdzie mogli poczytać głośno kolegom i koleżankom.

Czytanie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w 3 C

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.

W tym roku świętowaliśmy 01 października.

Z tej okazji każdy chłopiec otrzymał życzenia i T-shirt z napisem " Tak WYGLĄDA super CHŁOPAK" .

Wszystkim dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


W zdrowym ciele zdrowy duch- szaszłyki w 3d

Jesienią nie doceniamy często pysznych posiłków, które możemy sami przyrządzić, a które wzmocnią nasz organizm i zwiększą odporność.

Uczniowie klasy 3d 27 września 2019 roku na lekcji wykonywali pyszne szaszłyki. Każdy mógł wykazać się kreatywnością a zarazem brał pod uwagę swoje ulubione smaki. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Polecamy takie jedzenie na jesienne słoty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 B i klasa 3 C na pokazach UKS JUDO PANDA

27 września 2019 r. klasy 3 B i 3 C miały okazję wziąć udział w kilkunastominutowym pokazie judo, organizowanym przez UKS JUDO PANDA

Uczniowie w przystępny sposób mogli uczyć się przez grę i zabawę. Pod okiem mistrza z zaciekawieniem oglądali pokaz walki.

Wszyscy świetnie się bawili, a że treningi judo można rozpocząć już w bardzo młodym wieku, dlatego niektórzy zapisali się na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 B i Klasa 3 C na lekcji multimedialnej.

30 września klasy: 3 B i 3 C wybrały się do OK Arsus na lekcję multimedialną- Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego

Dzieci podczas lekcji :
- dowiedziały się jak wygląda dzień na planie filmowym,
- poznały podstawowe ćwiczenia aktorskie,
- zobaczyły, jak tworzy się scenografię,
- odkryły do czego służy klaps filmowy,
- zobaczyły jak powstaje śnieg na planie,
- dowiedziały się , kto krzyczy: Kamera! Akcja!,
- przekonały się, jak długo trwa praca nad filmem.

Na zakończenie zajęć odbyła się projekcja filmu "Paddington 2".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Integracja klasowa w 3d

Klasa 3d rozpoczęła rok szkolny zabawowo. Rodzice ucznia naszej klasy Mikołaja zorganizowali dla całej klasy i wychowawcy wycieczkę. W ten sposób świętowaliśmy urodziny Mikołaja. Po południu pierwszego dnia szkoły wyruszyliśmy do Dworku Magnolia na Pilawy. Na miejscu czekał na nas obiad, trampolina, samochodziki oraz plac zabaw. To był wspaniały czas, kiedy mogliśmy poznać nowe osoby z naszej klasy. Dziękujemy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka "Szlakiem Powstania Warszawskiego" klasa 3a

Dnia 23.09.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę po Warszawie, aby poznać historię Powstania Warszawskiego. Podczas wycieczki uczniowie poznali ważne miejsca i fakty historyczne oraz odwiedzili miejsca pamięci narodowej - Pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego, Pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy na którym do dziś można zobaczyć zniszczony przez Niemców trzon kolumny Zygmunta. Zamek Królewski, czyli symbol polskiej państwowości wysadzony w powietrze pod koniec wojny. Ulicę Długą - jedyną podczas Powstania parada wojsk polskich. Ulicę Jezuicką, na której szukaliśmy zachowanych śladów po kulach z okresu Powstania. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się kim byli Zawiszacy i jakie zadania wypełniali w okresie okupacji. Pani przewodni opowiedziała też o ich najważniejszej misji, czyli Harcerskiej Poczcie Polowej, która działała na terenie stolicy w trakcie Powstania Warszawskiego oraz jak wielka odpowiedzialność spoczywała na barkach małych łączników. Pod koniec wycieczki udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza, by oddać hołd poległym żołnierzom.

Była to dla nas bardzo ciekawa wycieczka i jeszcze tam kiedyś wrócimy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Występ klasy 3a na Festiwalu Oświatowym

W sobotę, 21 września 2019 r. w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Tego dnia nasza klasa zaprezentowała montaż słowno - muzyczny pt. "Jak to kiedyś, było w Warszawie". Występ otworzyła piosenka pt. "Autobus czerwony" , który wprowadził widzów w czasy przedwojennej Warszawy. Podczas występu można było również usłyszeć takie utwory jak "Parasolki", do której dzieci wykonały taniec, " Karuzela", "Jak przygoda to tylko w Warszawie" czy "Serduszko puka w rytmie cza - cza". Mocnym akcentem na zakończenie naszego występu był taniec - Polka Warszawska. Udział w tym wydarzeniu kulturalnym uświadomił nam, jak ważna jest dla nas Warszawa, w której mieszkamy i spędzamy tak wiele czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w Centrum Nauki Kopernik

17 września 2019 klasa 3d pojechała do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wykonywali doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. W CNK każdy może odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Samodzielnie przeprowadzisz tu doświadczenia, przekonując się, jak twoje zmysły pozwalają Ci odbierać świat. Sprawdzisz możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomogą Ci zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Na wycieczce było gwarno i wesoło. To była pouczająca wycieczka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020