-
s

3 C w Centrum Nauki Kopernik

18 października 2019 r. klasa 3 C pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.Zwiedzając obiekt uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na interaktywnych wystawach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom.

W tym niesamowitym miejscu czas upłynął wszystkim bardzo szybko i przyjemnie. Z pewnością niektórzy wrócą tu jeszcze nieraz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d przy Pomników Szarych Szeregów

29 października uczniowie 3d odwiedzili pomnik Szarych szeregów mieszczący się przed SP4.Uniowie poznali zasługi tej formacji. Na terenie Ursusa znajduje się kilka miejsc pamięci "Szarych Szeregów". Najbardziej znanym miejscem upamiętniającym "Szare Szeregi" na Ursusie jest pomnik znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, przy ul. Walerego Sławka 9. Poświęcono go działalności tajnych drużyn harcerskich na terenie Ursusa i okolic w czasie II wojny światowej.

Uczniowie klasy 3d pomodlili się przed pomnikiem oraz zapalili znicz pod pomnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Naleśniki w 3d

29 października uczniowie klasy 3d przygotowali smaczny i zdrowy deser. Każdy uczeń dekorował naleśniki tym, co lubi najbardziej. Powstały naleśniki z serem, powidłami, z serkami homogenizowanymi, dżemem. Przeróżne pyszne dania. Zobaczcie sami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Międzynarodowy Dzień Bibliotek w klasie 3d

24 października uczniowie z 3d byli na obchodach Międzynarodowego Dnia Bibliotek w bibliotece szkolnej. Obserwowali występy starszych kolegów z klas 4-8, którzy chcieli zainteresować młodszych kolegów lekturą ciekawych bajek i książek. Odbyła się piękna recytacja fragmentów książek oraz quiz ze słuchania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Akademia pana Kleksa w 3d- występ dla zerówek

22 października 2019 roku, w e wtorek uczniowie klasy 3d przedstawili dla uczniów wszystkich klas 0 przedstawienie "Akademia pana Kleksa". W przedstawieniu pokazali swoje umiejętności taneczne i wokalne oraz różne wiersze Jana Brzechwy. Było wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


KARTKA DLA POWSTAŃCA w klasie 3 C

2 października 1944 po 63 dniach bohaterskich walk, zakończyło się Powstanie Warszawskie. Chcąc powiedzieć "dziękuję" Powstańcom Warszawskim, klasa 3 C wzięła udział w projekcie edukacyjnym BohaterON. W jego ramach uczniowie wykonywali kartki pocztowe do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Tegoroczna "Kartka dla Powstańca" jest już czwartą edycją tej inicjatywy. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w zainicjowany kilka lat temu dialog pokoleń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3b w Centrum Nauki Kopernik

W piątek18 października klasa 3b pojechała do Centrum Nauki Kopernik. Jest to prawdziwy raj dla miłośników nauki, można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Tutaj każdy czuje się jak badacz i odkrywca. Można poznać możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Duża ilość eksponatów pomaga zrozumieć różna zjawiska. Jest to super zabawa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w planetarium Niebo Kopernika

Dnia 15 października uczniowie klasy 3d pojechali do Planetarium " Niebo Kopernika". W drodze odwiedzili Bulwary Warszawskie, gdzie zobaczyli Syrenkę War szawską. Po spacerze Bulwarami uczniowie dotarli do Planetarium, gdzie zobaczyli pokaz o gwiazdach oraz film pt: " Hallo Ziemia". Wycieczkę dokończyliśmy wizyta na siłowni. Było wesoło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie 3d w bibliotece szkolnej

W roku 2019 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W piątek 27 września uczniowie 3d odwiedzili bibliotekę, gdzie mogli poczytać głośno kolegom i koleżankom.

Czytanie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w 3 C

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.

W tym roku świętowaliśmy 01 października.

Z tej okazji każdy chłopiec otrzymał życzenia i T-shirt z napisem " Tak WYGLĄDA super CHŁOPAK" .

Wszystkim dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


W zdrowym ciele zdrowy duch- szaszłyki w 3d

Jesienią nie doceniamy często pysznych posiłków, które możemy sami przyrządzić, a które wzmocnią nasz organizm i zwiększą odporność.

Uczniowie klasy 3d 27 września 2019 roku na lekcji wykonywali pyszne szaszłyki. Każdy mógł wykazać się kreatywnością a zarazem brał pod uwagę swoje ulubione smaki. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Polecamy takie jedzenie na jesienne słoty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 B i klasa 3 C na pokazach UKS JUDO PANDA

27 września 2019 r. klasy 3 B i 3 C miały okazję wziąć udział w kilkunastominutowym pokazie judo, organizowanym przez UKS JUDO PANDA

Uczniowie w przystępny sposób mogli uczyć się przez grę i zabawę. Pod okiem mistrza z zaciekawieniem oglądali pokaz walki.

Wszyscy świetnie się bawili, a że treningi judo można rozpocząć już w bardzo młodym wieku, dlatego niektórzy zapisali się na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3 B i Klasa 3 C na lekcji multimedialnej.

30 września klasy: 3 B i 3 C wybrały się do OK Arsus na lekcję multimedialną- Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego

Dzieci podczas lekcji :
- dowiedziały się jak wygląda dzień na planie filmowym,
- poznały podstawowe ćwiczenia aktorskie,
- zobaczyły, jak tworzy się scenografię,
- odkryły do czego służy klaps filmowy,
- zobaczyły jak powstaje śnieg na planie,
- dowiedziały się , kto krzyczy: Kamera! Akcja!,
- przekonały się, jak długo trwa praca nad filmem.

Na zakończenie zajęć odbyła się projekcja filmu "Paddington 2".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Integracja klasowa w 3d

Klasa 3d rozpoczęła rok szkolny zabawowo. Rodzice ucznia naszej klasy Mikołaja zorganizowali dla całej klasy i wychowawcy wycieczkę. W ten sposób świętowaliśmy urodziny Mikołaja. Po południu pierwszego dnia szkoły wyruszyliśmy do Dworku Magnolia na Pilawy. Na miejscu czekał na nas obiad, trampolina, samochodziki oraz plac zabaw. To był wspaniały czas, kiedy mogliśmy poznać nowe osoby z naszej klasy. Dziękujemy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka "Szlakiem Powstania Warszawskiego" klasa 3a

Dnia 23.09.2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę po Warszawie, aby poznać historię Powstania Warszawskiego. Podczas wycieczki uczniowie poznali ważne miejsca i fakty historyczne oraz odwiedzili miejsca pamięci narodowej - Pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego, Pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy na którym do dziś można zobaczyć zniszczony przez Niemców trzon kolumny Zygmunta. Zamek Królewski, czyli symbol polskiej państwowości wysadzony w powietrze pod koniec wojny. Ulicę Długą - jedyną podczas Powstania parada wojsk polskich. Ulicę Jezuicką, na której szukaliśmy zachowanych śladów po kulach z okresu Powstania. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się kim byli Zawiszacy i jakie zadania wypełniali w okresie okupacji. Pani przewodni opowiedziała też o ich najważniejszej misji, czyli Harcerskiej Poczcie Polowej, która działała na terenie stolicy w trakcie Powstania Warszawskiego oraz jak wielka odpowiedzialność spoczywała na barkach małych łączników. Pod koniec wycieczki udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza, by oddać hołd poległym żołnierzom.

Była to dla nas bardzo ciekawa wycieczka i jeszcze tam kiedyś wrócimy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Występ klasy 3a na Festiwalu Oświatowym

W sobotę, 21 września 2019 r. w Parku Czechowickim odbył się Festiwal Oświatowy szkół i przedszkoli Ursusa. Tego dnia nasza klasa zaprezentowała montaż słowno - muzyczny pt. "Jak to kiedyś, było w Warszawie". Występ otworzyła piosenka pt. "Autobus czerwony" , który wprowadził widzów w czasy przedwojennej Warszawy. Podczas występu można było również usłyszeć takie utwory jak "Parasolki", do której dzieci wykonały taniec, " Karuzela", "Jak przygoda to tylko w Warszawie" czy "Serduszko puka w rytmie cza - cza". Mocnym akcentem na zakończenie naszego występu był taniec - Polka Warszawska. Udział w tym wydarzeniu kulturalnym uświadomił nam, jak ważna jest dla nas Warszawa, w której mieszkamy i spędzamy tak wiele czasu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3d w Centrum Nauki Kopernik

17 września 2019 klasa 3d pojechała do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie wykonywali doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. W CNK każdy może odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Samodzielnie przeprowadzisz tu doświadczenia, przekonując się, jak twoje zmysły pozwalają Ci odbierać świat. Sprawdzisz możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomogą Ci zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Na wycieczce było gwarno i wesoło. To była pouczająca wycieczka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020