-

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "PINOKIO" w Słomczynie - klasa 3b

Uczniowie klasy 3B wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznali budowę drzewa, usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedzieli się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Uczniowie bejrzeli pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjnych utrwalających i sprawdzających zdobytą wiedzę.

Uczniowie wrócili do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi obrazkami z drewna.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a w Centrum Edukacji Technicznej "Pinokio"

27 września uczniowie klasy 3 a wybrali się na wycieczkę do Słomczyna do Centrum Edukacji Technicznej "Pinokio". Wzięli tam udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieli się o zwierzętach i roślinach, jakie można spotkać w polskim lesie. Zdobyli też wiedzę dotyczącą obliczania wieku drzew i warstw lasu. Uczniowie zwiedzili starodawną pracownię stolarską, jak również nowoczesną, gdzie stolarz zaprezentował pracę na maszynach stolarskich pokazując obróbkę drewna. Wszyscy wykonali swoje prace techniczne wykorzystując różne wiórki pochodzące z tejże obróbki. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz pysznych kiełbasek samodzielnie upieczonych na ognisku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 3a na spotkaniu autorskim

W Bibliotece Publicznej przy ul. Plutonu Torpedy uczniowie klasy 3 a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną przygotowaną przez pisarza, dzięki której uczniowie zobaczyli różne rasy psów oraz ich pracę wykorzystywaną przez człowieka np. psy niosące pomoc w górach, psy pasterskie, psy policyjne, psy ratujące ludzi tonących w jeziorze.

Pan Wojciech Cesarz zaprezentował swoje książki: "Pamiętnik grzecznego psa", "Nowe przygody grzecznego psa", "Wakacje grzecznego psa", "Kocie kłopoty grzecznego psa", w których opisuje przygody widziane z perspektywy zwierzęcia, jakim jest pies. Wszyscy z uwagą słuchali fragmentu książki czytanego przez pisarza.

Uczniowie otrzymali autografy pisarza na książkach, a wychodząc z biblioteki nie mogli doczekać się, kiedy przeczytają dalsze przygody psa Wintera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja biblioteczna w klasie 3a

15 listopada uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. "Polska - nasz ukochany kraj" w Bibliotece Publicznej znajdującej się przy ul. Plutonu "AK" Torpedy. Lekcja rozpoczęła się od prezentacji dotyczącej historii Polski i omówienia symboli narodowych. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia najciekawszych zabytków polskich miast. Na koniec każdy wykonał pracę plastyczną, którą było uzupełninie mapy Polski największymi rzekami, miastami oraz ilustracjami kojarzącymi się z się z tymi miejscami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Cesarzem

18 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej przy ul. Plutonu Torpedy w Ursusie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Cesarzem. Wzięli w nim udział uczniowie klas: III A i III B.

Celem spotkania autorskiego było kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań najmłodszych i szerzenie wśród nich nawyku sięgania po książki oraz zapoznanie z twórczością Pana Wojciecha Cesarza. Praktyka uczy bowiem, że uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Takie spotkania autorskie są zatem aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Miłą niespodzianką była możliwość kupienia książeczek autora z osobistą dedykacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pracownicy banku w klasie 3a

7 listopada uczniowie klasy 3 a gościli na lekcji matematyki pracownice banku PKO Bank Polski panią Wiolettę Wiatr i Karolinę Tymińską. Była to świetna okazja, by dowiedzieć się: skąd biorą się pieniądze, do czego służy karta płatnicza, czy można samemu w domu drukować pieniądze i co za to grozi, czy warto oszczędzać. Niezapomnianym doświadczeniem było samodzielne sprawdzanie autentyczności banknotów. Niektórzy uczniowie naszej klasy posiadają już swoje konto SKO, ale panie wszystkich zachęcały do systematycznego oszczędzania. Na koniec zajęć pracownice banku przeprowadziły quiz, podczas którego można było wykazać się znajomością wiedzy zdobytej w trakcie lekcji. Wręczyły też nagrody niespodzianki oraz poradniki dla rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3a kręci teledysk

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią postanowili w nietypowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli udział w projekcie, podczas którego poznawali historię Polski, rozwijali postawy patriotyczne i obywatelskie, dowiadywali się w jak toczyło się zwyczajne życie podczas wojny. Końcowym efektem było nakręcenie teledysku do piosenki pt.: "Dziewczyna z granatem", którego głównym przekazem było hasło "Nigdy więcej wojny!". Praca ta została również wysłana na Ogólnopolski Konkurs "Patriotyczny lib-dub". Ogłaszając werdykt, organizatorzy przyznali uczniom nagrodę specjalną, pisząc w uzasadnieniu: "Za przekaz, lekcję historii, za ekspresję, scenografię, rekwizyty, teledysk na miarę OSKARA! Brawo! GRATULACJE". W przygotowanie teledysku z ochotą zaangażowali się rodzice - bez ich pomocy na pewno nie byłby on tak wspaniały. Swoimi pomysłami uczniów wspierała również pani Kasia Dygas, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu dekoracji, rekwizytów, strojów oraz nagrywaniu i montowaniu teledysku - bardzo gorąco dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia teledysku


Mikołajki w 3A

6 grudnia to tzw. Mikołajki. Świętując ten dzień uczniowie klasy 3a wybrali się do "Warsztatowni". Dzieci własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, utkały na krosnach kolorowe paski, zrobiły śniegowe kule. Czas umiliła zabawa przy muzyce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 3b

6 grudnia z "dalekiej Laponii" przybyły do nas prezenty mikołajkowe. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy, kiedy nasza pani rozda nam je w imieniu Mikołaja. Gdy to już się stało, na naszych twarzach zagościło wiele radości, uśmiechu i szczęścia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Kartki świąteczne w 3a

W grudniu - tuż przed Świętami, na lekcji języka angielskiego na ławkach dzieci pojawiły się przeróżne materiały potrzebne do ozdabiania. Wspólnie stworzyliśmy "a Christmas card "- kartkę świąteczną - z życzeniami w j. angielskim, którą uczniowie udekorowali według własnego pomysłu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia


Jasełka w klasie 3a

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas wspólnie spędzonych chwil. Uczniowie klasy 3a zaprosili swoich rodziców i rodzeństwo na wspólny magiczny wieczór. W inscenizacji przygotowanej przez uczniów pojawiła się kobieta, której anioł obwieścił, że odwiedzi ją Bóg. Kobieta poczyniła przygotowania, a kiedy odwiedziła ją sąsiadka, samotna dziewczynka i mały chłopiec nie zauważyła, że to w ludziach można zobaczyć Boga. Drugi akt przedstawienia odbył się przy żłóbku. Tradycyjnie przy niektórych akompaniamentach pomogli również tatusiowie uczniów Franka i Mikołaja. Po przedstawieniu wszyscy zajadali się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Takie wieczory długo zapadają w pamięć dzieci, jak i dorosłych.

Fragment przedstawienia znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Świąteczny występ uczniów klasy 3b

Boże Narodzenie zajmuje w polskiej tradycji szczególne miejsce. Dla wielu ludzi jest to święto nie tylko najważniejsze, ale i najpiękniejsze. Wielką radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci poszanowania tradycji. Podczas występu uczniów klasy 3b, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej i kolędowanie. Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem łańcucha na choinkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


3A i 2A podczas Koncertu Świątecznego

12 grudnia podczas Koncertu Świątecznego uczniowie klasy 3A i 2A zaprezentowali góralską pastorałkę pt. : "Okarynki, fujarecki". Zapraszamy do obejrzenia filmu. Link znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa w klasie 3a oraz w klasie 3b

Wigilia klasowa, która odbyła się 20 grudnia 2018 r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w "życiu" naszej klasy. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności, ciasta własnych wypieków, pierniczki, cukierki. Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zabawa karnawałowa w 3a

13 lutego uczniowie klasy 3a wzięli udział w zabawie karnawałowej. Na bal przybyło wielu gości m.in.: czarodziej, koty, wojownicy, więzień, policjant, tancerka, sarenka, hiszpanki, piłkarze, batman, Dracula, papuga, orzeł, lisek, taksówkarz, żołnierz i inni. Tańcom przy muzyce towarzyszyły również zabawy z jajkami, balonami, zabawa "Sałatka owocowa", czy zabawa "W zoo". Wszystkim dopisywał dobry humor, a wspólny taniec belgijski przyniósł uczestnikom wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z balu, która znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019