Kasztanowe zwierzaki - 3d

Dzisiaj były super zajęcia. Pani przyniosła do klasy worek kasztanów i przy użyciu plasteliny i koralików robili¶my z nich zwierz±tka. Wszyscy zabrali się do pracy z wielkim zapałem. Efektem była dobra zabawa i super zwierz±tka.

BohaterON w 3d

Podobnie jak w ubiegłym roku nasza klasa wzięła udział w projekcie BohaterOn, w ramach którego poznajemy historię II wojny i Bohaterów, którzy walczyli za nasza wolno¶ć. W tym roku wspólnie czytali¶my dwie ksi±żki " Zaklęcie na W" i " Fajna Ferajna". Po przeczytaniu kolejnych rozdziałów rozmawiali¶my na ich temat. Pani dużo opowiadała nam o wojnie i walce najmłodszych harcerzy "Szarych Szeregów" podczas okupacji i Powstania Warszawskiego. ¦piewali¶my piosenki dotycz±ce II wojny i obejrzeli¶my też film na podstawie ksi±żki "Fajna Ferajna". Poza tym każdy z nas miał za zadanie zrobić jedn± kartę do klasowego albumu dla Powstańca. Składała się ona z listu, laurki i pracy plastycznej. Na koniec wykonali¶my lapbooki dotycz±ce Powstania Warszawskiego. To był bardzo ciekawy i pouczaj±cy projekt.

BohaterON w naszej klasie 3b

Kolejny rok z rzędu wzięliśmy udział w Akcji dla szkół BohaterOn, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im wspólnie wykonanej pamiątki z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych. Tym razem przygotowujemy album z naszymi zdjęciami i ilustracjami przedstawiającymi nasze zainteresowania, charaktery czy pasje.

Dzień Edukacji Narodowej w 3b

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzi większość państw na świecie. Przykładowo w Albanii święto to przypada 7 marca, w Argentynie 11 września, w Czechach i na Słowacji 28 marca, a w Meksyku 15 maja.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, inaczej Dnia Nauczyciela w szkołach i innych placówkach oświatowych odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. W tym roku ten dzień uczciliśmy trochę w inny sposób – aby uświetnić ten dzień i sprawić przyjemność naszej wychowawczyni, każdy z nas wykonał jej portret.

Jesienny spacer klasy 3b

Przedostatni tydzień października rozpieszcza nas piękną, słoneczną i kolorową pogodą. Wybraliśmy się na jesienny spacer do pobliskiego parku, aby przyjrzeć się z bliska barwom jesieni oraz zebrać kasztany.

Wielkie wyzwanie czytelnicze – zwycięzcy z 3b

Miło nam poinformować, że trzy osoby z naszej klasy wzięły udział w konkursie czytelniczym i znalazły się w gronie miłośników książek. Gratulacje dla Lenki Tańskiej, Weroniki Domagalskiej i Zosi Szewczak.

3b i kasztanowe ludziki

Jesień to nie tylko piękne kolory, zimne poranki czy deszczowe dni… Jesień, to również spadające kasztany, z których uwielbiamy tworzyć najróżniejsze stwory. I tak w październikowy poniedziałek podjęliśmy prace nad naszymi dziełami.

3d - bawi się w inżynierów

W tym roku rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu Uniwersytetu Dzieci - " Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?". W czwartek, 2 października odbyły się pierwsze "rozgrzewkowe" zajęcia - "Jak skutecznie działać w zespole". Na początku obejrzeliśmy i omówiliśmy film o współpracy strażaków. Następnie wspólnie zrobiliśmy mapę myślową dotyczącą słowa "współpraca". Kolejnym punktem było zadanie dla grup - Marshmallow Challenge, które polegało na tym, żeby z 20 makaronów spaghetti, 1m taśmy malarskiej i 1m włóczki, zbudować wieżę, która przez 60 sekund utrzyma piankę. Wszystkim grupom udało się zbudować wieżę. Najwyższa z nich miała 43 cm wysokości, jednak była ona bardzo delikatna. Dwóm grupom udało się zbudować wieże, które przez minutę utrzymały piankę. Jako podsumowanie, na lekcji w-fu bawiliśmy się w grupach w punkty styczności - każda grupa miała ustawić się w jakiejś pozie, wykorzystując określoną liczbę punktów styczności z podłogą. Przy tej zabawie było dużo śmiechu i radości. Na koniec podsumowaliśmy zajęcia przy zabawie z miotłą - mówiąc kolejne skojarzenia z wyrazem "współpraca" wskazywaliśmy osobę z kręgu, która miała złapać puszczoną przez nas szczotkę do zamiatania. Podczas tych zajęć wszyscy świetnie współpracowaliśmy ze sobą, a przy tym super się bawiliśmy.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2020/2021