Wigilia 5f

20 grudnia odbyła się wigilia w klasie 5f. Do spotkania uczniowie starannie się przygotowali. Dwa tygodnie wcześniej udekorowali salę oraz choinkę świątecznymi ozdobami. Każdy miał przydzielone zadania, aby 20 grudnia poczuć magię świąt. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne kolędowanie.

5a, 6a i 6c w Teatrze Lalka

19 grudnia klasy 5a, 6a i 6c wybrały się do Teatru Lalka na przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o zatwardziałym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy, powodując jego moralną przemianę. Romantyczna historia, w której ironiczny nastrój miesza się z powagą, a uczucie z wyrachowaniem, rozegrana jest w konwencji łączącej żywy plan aktorski z animacją marionetek. Cieszy optymistyczne przesłanie przedstawienia i zawarta w nim pochwała ludzkiej wrażliwości.

Przedstawienie bardzo nam się podobało.

KLASA 5F TEATRZE LALKA

Dnia 19 grudnia 2019r. klasa 5f pod opieką A.Indry i B.Soboty udała się do Teatru Lalka na spektakl "Opowieść wigilijna ".Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze, krzewienia estetyki żywego słowa, świadomy odbiór tekstów kultury oraz integracja zespołu klasowego.

5B w Teatrze Lalka- "Opowieść Wigilijna"

Lekcja muzealna w klasie 5a

W grudniowe popołudnie (19.12.2019r.) klasa 5a wybrała się na lekcję muzealna dotyczącą mitologii w Muzeum Narodowym. Podczas półtoragodzinnego spotkania uczniowie bawili się w detektywów mitycznych motywów zawartych w dziełach sztuki.

Zabawa była pyszna!

5a w Studio Buffo

23 października 2019 roku klasa 5a wybrała się na musical Piotruś Pan do teatru Studio Buffo. Kostiumy, inscenizacja, efekty specjalne, muzyka i gra aktorska porwały młodych widzów w tajemniczy i niesamowity świat szalonego Piotrusia i jego towarzyszy.

Poniżej kilka zdjęć oczekujących na spektakl uczniów.

Klasa 5b w Teatrze Buffo

W dniu 23 października klasa 5B była w teatrze Buffo na przedstawieniu "Piotruś Pan".

Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical "Piotruś Pan" jaki uczniowie mieli okazję zobaczyć jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny. Spektakl zapełnia tą lukę oferując widzom przedstawienie na najwyższym artystycznym poziomie, który jednocześnie jest przystępny i mądry

Twórcy:
Libretto i teksty piosenek - JEREMI PRZYBORA
Muzyka - JANUSZ STOKŁOSA
Inscenizacja, choreografia i reżyseria - JANUSZ JÓZEFOWICZ

Klasa 5 f w Kinotece

10 października odbyła się wycieczka do Kinoteki na projekcję filmu "Był sobie pies". Film poprzedzony był lekcją multimedialną, podczas której uczniowie :

. poznali różne rodzaje komizmu
. odbyli filmową podróż na Dziki Zachód
. odkryli , co odróżnia musical od innych filmów
. dowiedzieli się, jaki gatunek przenosi nas w tajemnicze i baśniowe miejsca
. poznali różnice między filmami science fiction a fantasy