-

Klasa 6d na Starówce

W dniu 11 września udaliśmy się na Stare Miasto. Naszym celem był spacer śladami legend i ważnych wydarzeń historycznych. Chociaż grono uczestników nie było duże, wycieczka należała do bardzo udanych...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka klasy 6b do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie

W dniu 11 września zwiedzaliśmy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Oglądaliśmy wystawy prezentujące zwierzęta polskich lasów i pól, zwierzęta egzotyczne oraz akcesoria jeździeckie i zaprzęgowe. Zaprezentowane okazy potraktowaliśmy wyłącznie jako materiał historyczny, który ma nas uczyć szacunku dla zwierząt i konieczności ich ochrony.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


6a, 6c i 4c w Kinie

12 września 2018 roku odbyła się wycieczka do Cinema City Mokotów. Uczniowie z klas 6a, 6c i 4c oglądali film pt. "Iniemamocni2". Bohaterowie filmu, pomimo że to herosi, borykają się z tymi samymi problemami, co każdy z nas. Film pokazuje, że rodzina jest najważniejsza, a najlepsze wyniki osiąga się tylko dzięki współpracy i miłości. Wszystkim uczniom film bardzo się podobał.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 6d i 6e na lekcji bibliotecznej

W dniu 28 września uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej opartej na książce J. Harasimowicza "Mirabelka". Dzięki niej przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej. To było niezwykle poruszające doświadczenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


6c podczas sprzątania świata

W tym roku szkolnym klasa 6c podjęła się sprzątania okolicy osiedla przy terenie naszej szkole. Uczniowie zaangażowali się w dzieło sprzątania świata, cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Dzień Chłopaka w klasie 6d

W Dniu Chłopaka dziewczynki jak zwykle osłodziły swoim kolegom życie - babeczkami i lizakami, a także uśmiechem i miłym słowem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Tydzień Świadomości Dysleksji - 6d

W październiku obchodzimy Tydzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie klasy 6d obejrzeli prezentację, która uświadomiła wszystkim, czym różni się np. dysgrafia od dyskalkulii. Okazało się, że wiele znanych osób - aktorów, pisarzy - też ma lub miało dysleksję! To wcale nie ogranicza człowieka, przeciwnie - każdy może rozwinąć skrzydła i zostać mistrzem. Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o tym, co jest naszą mocną stroną, w czym czujemy się mistrzami.

Dzieci wykonały sówki, które "obsiadły" nasze klasowe drzewo. Okazało się, że w klasie mamy mistrzów w wielu dziedzinach. Sowy są różne, bo i my różnimy się od siebie. Ważne, że mamy świadomość, że każdy może być w czymś dobry.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 6a na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie

19 października klasa 6 a uczestniczyła wycieczce na Powązki. Odwiedziliśmy tam wiele grobów znanych zasłużonych osób.

Stare Powązki, najsłynniejszy cmentarz Warszawy, został założony pod koniec XVIII. Do dzisiaj jest miejscem pochówku znanych i zasłużonych Polaków. Szacuje się, że spoczywa tam milion osób.

"Cmentarz Starych Powązek, jeden z najpiękniejszych i szczególnie cennych w Europie, jest panteonem dwustu lat trudnej sławy i chwały Warszawy. Jego wyjątkowe znaczenie polega na tym, że stanowi wszechstronnie bogate muzeum dziejów miasta, którego już nie ma" - pisał Jerzy Waldorff, założyciel i wieloletni przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Andrzejki w klasie 6d

W dniu 28 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej, a w przerwie biesiadowaliśmy, zajadając się pizzą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Pułtuska - klasy 6d, 7b

W dniu 5 grudnia wybraliśmy się do Pułtuska na lekcję savoir-vivre'u o wdzięcznej nazwie "Gawęda o zachowaniu się przy stole".

Kuchnia i zady etykiety związane z jedzeniem stanowią ważny element naszej kultury. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla nas obiedzie w pięknych, pałacowych wnętrzach mieliśmy możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Po wyśmienitym obiedzie zwiedziliśmy wraz z kustoszem pułtuski zamek oraz zbrojownię. To była niezapomniana wycieczka!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Mikołajki w klasie 6d

Któż nie lubi dostawać prezentów? Oczywiście wszyscy! Dlatego tak lubimy mikołajki. Aby dostać podarek, musieliśmy spełnić polecenie z wylosowanej karteczki. Potem Mikołaj - nasz kolega z klasy - wręczał nam prezent.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wigilia klasowa - 6d

Święta to szczególny czas, dzielimy się wtedy opłatkiem, śpiewamy kolędy i jesteśmy po prostu razem, przy jednym stole. To było wyjątkowe, miłe dla wszystkich spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja przyrody w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN 6b

Nasza lekcja przyrody odbyła się 27 lutego w Muzeum Ewolucji. W czasie zajęć zachwyciły nas zgromadzone okazy szkieletów dinozaurów oraz wystawa tematyczna dotycząca wyjścia kręgowców na ląd. Duże wrażenie wywarła na nas również ekspozycja na temat ewolucji w morzu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja historii w Muzeum Powstania Warszawskiego 6b

W dniu 25 marca zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgromadzone w muzeum filmy, zdjęcia i pamiątki z okresu Powstania Warszawskiego pozwoliły nam poznać Warszawę przedwojenną, okupacyjną i tę z okresu powstańczych walk. To była bardzo wzruszająca lekcja historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Gra dydaktyczna na lekcjach języka polskiego w kl. 6d i 6e

W kwietniu na kilku lekcjach języka polskiego zajmowaliśmy się projektowaniem gry dydaktycznej na podstawie lektury " Szatan z siódmej klasy". Na pierwszej lekcji podzieliliśmy się na 4-osobowe grupy, które otrzymały od nauczycielki instrukcję do wykonania gry. Następnie przystąpiliśmy do projektowania plansz. W tym celu rozdzieliliśmy zadania - jedni wycinali elementy z ilustracjami, inni je kolorowali, należało też rozrysować projekt planszy. Zawierała ona około 50 pól, a także ciekawe trójwymiarowe ozdoby. Gdy plansze były już gotowe, głosowaliśmy na najlepszy projekt, a później przystąpiliśmy do gry. Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzyli się w finale. Zostali też nagrodzeni plusami za aktywność. Ta lekcja bardzo nam się spodobała, gdyż przeżyliśmy niesamowite emocje i uczyliśmy się współpracy w grupie.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja muzealna kl. 6d w Muzeum Warszawy

W dniu 15 maja uczniowie kl. 6d wzięli udział w lekcji muzealnej "Co w murach piszczy?" w Muzeum Warszawy. Pani prowadząca wtajemniczyła nas w życie dawnych mieszkańców staromiejskich kamienic, poznaliśmy funkcje różnorodnych elementów architektonicznych oraz fachową terminologię. Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego powiększano piwnice, gdzie ukryto skarb i skąd się wzięło słowo "sklep". Uczestniczyliśmy w grach dydaktycznych, oglądaliśmy też piękną panoramę Rynku Starego Miasta z najwyższego piętra muzeum. To była niezapomniana lekcja historii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka kl. 6d do Muzeum Świat Iluzji

W dniu 17 maja wybraliśmy się do Muzeum Świat Iluzji na Starym Rynku w Warszawie. Tam przekonaliśmy się, że nie zawsze należy wierzyć w to, co się widzi. Złudzenia optyczne mogą być bardzo mylące, dlatego warto uczyć się fizyki. To była niezwykła przygoda!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Lekcja muzealna kl. 6d w Muzeum Narodowym w Warszawie

W dniu 31 maja uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej "Język sztuki dla początkujących". Oglądając przepiękne obrazy Matejki, Chełmońskiego i innych znanych malarzy, dowiedzieliśmy się, co oznaczają terminy "walor, światłocień, perspektywa, kompozycja" i jak się nimi posługiwać. Poznaliśmy fachowe słownictwo z zakresu historii sztuki, więc opis dzieła sztuki już nie stanowi dla nas problemu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Wycieczka do Rajgrodu - klasy 6a, 6b i 6c

W dniach 15-17.05.2019r klasy VIa, VIb, VIc były na wycieczce w Rajgrodzie, mieście położonym w powiecie grajewskim, na atrakcyjnych przyrodniczo terenach. Nocowaliśmy w Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjnym "Knieja", usytuowanym w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego nad brzegiem, najwyższej klasy czystości Jeziora Rajgrodzkiego na pograniczu trzech krain geograficznych: Pojezierza Suwalskiego, Mazur oraz Podlasia. W trakcie trwania wycieczki udało nam się zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Pierwszym z nich było Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie, które powstało w 2016 roku i jest jednym z obiektów Grajewskiego Centrum Kultury. To jedyna tego typu placówka w Polsce. Muzeum Mleka jest obiektem multimedialnym i atrakcyjnym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udział w warsztatach edukacyjno - plastycznych "Tęczowy wir mleczny", które bardzo im się podobały. Innym miejscem, które odwiedziliśmy była wioska indiańska. W czasie pobytu dzieci oglądały rękodzieła indiańskie, rogi bizonów, łowili węże, strzelali z łuku i z wiatrówki, jeździli konno. Inną atrakcją wycieczki były warsztaty kulinarne "Smaki Podlasia", na których uczestnicy poznali proces tworzenia pierogów. Na zakończenie płynęliśmy statkiem. To była udana wycieczka i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Zajęcia ze Strażą Miejską - kl. 6d

5 czerwca uczniowie kl. 6d uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez przedstawiciela Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się, jak udzielać pierwszej pomocy i co robić, by zachować bezpieczeństwo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Klasa 6b w zoo

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019