Sprzątanie Świata 7 D

Uczniowie klasy VII D wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Zapraszamy do obejrzemia zdjęć

Klasa 7a zwiedzała Filtry Warszawskie.

Są one unikalne, piękne i perfekcyjnie zaprojektowane - działające od ponad 130 lat, zachwycają kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, zaprojektowany przez Williama Lindleya.

Stacja powstała dzięki staraniom ówczesnego p.o. prezydenta Warszawy - generała Sokratesa Starynkiewicza. Projekt budowy miejskich wodociągów i kanalizacji jest dziełem wybitnego angielskiego inżyniera Williama Lindleya. Opracowanie powstało w 1876 roku, jednak już po czterech latach naczelnym inżynierem budowy został jego najstarszy syn, wówczas 28-letni William Heerlein Lindley. Po kolejnych pięciu latach do kranów mieszkańców popłynęła woda wprost ze Stacji Filtrów.

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020