Lekcja muzealna w Dulag 121

W piątek 28 września klasa 7a udała się na lekcję muzealną do muzeum "Dulag 121" w Pruszkowie.

Dojechaliśmy tam bardzo szybko SKM, a w muzeum czekała już na nas pani przewodnik, która przybliżyła nam historię obozu w Pruszkowie. Był to nazistowski obóz przejściowy, w którym gromadzono cywilną ludność Warszawy w czasie trwania powstania warszawskiego w 1944 r.

Powstał on 6 sierpnia 1944 r., a został zamknięty 16 stycznia 1945 r. Szacuje się, że w tym czasie mogło przejść przez niego nawet 650 tysięcy warszawiaków, z czego 60-70 tysięcy trafiło do obozów koncentracyjnych.

Wycieczka podobała się całej naszej klasie, dzięki czemu pozostawiła w nas wiele ciekawych wspomnień.

Maja Parab z klasy 7a

Dzień chłopaka w 7D

Słodki poczęstunek, życzenia, upominki i odśpiewane tradycyjne "Sto lat" to niespodzianka jaką przygotowały dziewczynki swoim kolegom z klasy. Chłopcy byli zadowoleni i zaskoczeni. Przez cały dzień w klasie panowała bardzo miła atmosfera.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia

Klasa 7D w teatrze Sabat

10.10.2018r. uczniowie z klasy 7D byli w teatrze Sabat na musicalu "Zemsta". To nowa propozycja muzyczna teatru skierowana głównie do młodzieży szkolnej. Interaktywna formuła przedstawienia, efekty świetlne i dźwiękowe, wyjątkowe kostiumy oraz wspaniała gra aktorów śmieszyły widzów. To arcydzieło polskiej literatury i klasyka komedii- elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci i humoru słownego. Spektakl wszystkim uczniom bardzo się podobał.

Wycieczka do Pułtuska - klasy 6d, 7b

W dniu 5 grudnia wybraliśmy się do Pułtuska na lekcję savoir-vivre'u o wdzięcznej nazwie "Gawęda o zachowaniu się przy stole".

Kuchnia i zady etykiety związane z jedzeniem stanowią ważny element naszej kultury. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie dla nas obiedzie w pięknych, pałacowych wnętrzach mieliśmy możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.

Po wyśmienitym obiedzie zwiedziliśmy wraz z kustoszem pułtuski zamek oraz zbrojownię. To była niezapomniana wycieczka!

7D - MUZEUM MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE

13.12 2018r.klasa 7d pod opieką p. A. Łućko oraz p. A. Kolmus uczestniczyła w bardzo interesującej lekcji muzealnej. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie wybitnej noblistki w dziedzinie chemii i fizyki. Muzeum znajduje się w starej kamienicy przy ulicy Freta, w której przed stu laty mieszkała Maria Skłodowska. Na początku weszliśmy do niewielkiego pokoju, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film pt. Spacer śladami Marii Skłodowskiej - Curie. Następnie pracujący tam pan opowiedział nam wiele ciekawostek o tej wielkiej kobiecie .Później mieliśmy czas na zwiedzanie całego muzeum. Widzieliśmy wiele zdjęć Marii Skłodowskiej - Curie, a także liczne książki, notatki oraz przyrządy laboratoryjne, które do niej należały. Lekcja w muzeum była bardzo ciekawa i pouczająca.

Wycieczka klasy 7b i 7d

15 - 17 maja 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie. Po przyjemnej podróży uczniowie klasy 7D i 7B wraz z opiekunami dotarli na miejsce. Czekały na wycieczkowiczów atrakcje i niezapomniane wrażenia. Otóż zwiedzili oni: Łysicę - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, kościół Św. Katarzyny, klasztor bernardynek klauzurowych, Kapliczkę Żeromskiego, Źródełko Św. Franciszka, Osadę Średniowieczną, Muzeum Hutnictwa, Gołoborze, Muzeum Skamieniałości i Zamek Królewski W Chęcinach. Wycieczka była bardzo udana, wniosła wiele cennych treści i doświadczeń. Uczniowie na pewno długo zapamiętają wyjazd w najstarsze góry w Polsce .

Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2018/2019