• Zabawa Pełna Kolorów - Kolorowy Tydzień w SP4

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa, która wypełniła naszą szkołę radością, kolorami i uśmiechami. To był "Kolorowy Tydzień" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

      Korytarze i sale lekcyjne przemieniły się w paletę barw, kiedy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w naszą zabawę w Czwórce w kolory. Każdego dnia mieliśmy określony kolor do noszenia. Uczniowie przybywali do szkoły w różnokolorowych strojach, od czystego białego po intensywne czerwienie i zieleń. To były dni, kiedy każdy mógł wyrazić siebie poprzez swoje ubrania.

      Nie tylko ubrania były kolorowe, ale i nasze nastroje! W trakcie "Kolorowego Tygodnia" w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uśmiechy, żarty, śmiech i dobre humory towarzyszyły nam przez cały tydzień. 

      Ta inicjatywa to jednak nie tylko zabawa, to również ważna lekcja o wartościach takich jak różnorodność, akceptacja i wspólnota. Poprzez wyrażanie siebie w kolorach, uczymy się szanować nasze różnice i celebrować naszą jedność jako społeczność ucząca się.

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. Uczestniczyli w niej Pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy – Pani Ewa Koszowska, Pan Janusz Gutkowski, wiceburmistrzowie Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik oraz rodzice. Wydarzenie to wzbudza co roku naprawdę dużo emocji i jest dla pierwszoklasistów ogromnym przeżyciem, dlatego długo się do niego przygotowują.

      Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców – Pani Agaty Chmielińskiej, Pani Elżbiety Kuśmierczyk-Szczygielskiej, Pani Jolanty Radzikowskiej oraz Pani  Aleksandry Sosnowskiej,  przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Udowodnili także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę!
          Najważniejszymi momentami uroczystości były - złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Ewa Gerełło. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

     • Wystawa o Juliuszu Słowackim

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy tematycznej o Juliuszu Słowackim. Jest ona poświęcona jednemu z największych polskich poetów, dramaturgowi, przedstawicielowi romantyzmu i mistykowi. Na wystawie znajdziemy okładki książek o nim oraz teksty i rękopisy wierszy. Zapoznamy się z różnymi formami upamiętnienia: pomniki, medale, monety, banknoty i znaczki pocztowe. Zobaczymy jak wygląda miejsce urodzenia wieszcza- Krzemieniec - i znajdujące się w nim Muzeum Juliusza Słowackiego. Ekspozycja znajduje się w przedsionku szkoły, przy pucharach.

     • Sztafeta w biegach przełajowych

      W czwartek uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w sztafetach w biegach przełajowych.
      Utrzymaliśmy dobrą formę z poniedziałkowych biegów indywidualnych i w biegach drużynowych również pokazaliśmy się z świetnej strony, dwukrotnie wybiegając brązowy medal :)

      Reprezentacja szkoły w kategorii dzieci (2011-2012)
      1. Wojciech Jankowski 5d
      2. Paweł Mozol 6a
      3. Franciszek Kucharski 6a
      4. Szymon Skoblewski 5d
      5. Adam Prasowski 6a
      6. Adam Szymul 6a

      Reprezentacja szkoły w kategorii młodzież (2009-2010)
      1. Oliwier Mosek 7a
      2. Adam Walkiewicz 7a
      3. Marcin Zieliński 7c
      4. Igor Hajduk 7c
      5. Kirylo Burmistrov 8b
      6. Franciszek Niedziński 8a

      Gratulujemy :)