• Spotkanie autorskie

      4 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Mariolą Pryzwan – autorką książek o Władysławie Broniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak autorka została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Tematem spotkania było życie i twórczość patrona naszej szkoły. Autorka podczas opowiadania gawędy o Władysławie Broniewskim  wplatała ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe, czym jeszcze bardziej skupiała uwagę słuchaczy. Było to niezwykle interesujące spotkanie.

     • Projekt edukacyjny „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja”

      W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasza szkoła dołączyła do nowego projektu edukacyjnego. „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” to nowy program edukacyjny Fundacji Veolia Polska i Fundacji V4Sport, oparty o ideę integracji językowo-kulturowej poprzez ruch.

      Program ma na celu integrację dzieci uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz wsparcie nauczycieli, dzięki zapewnieniu nowoczesnych i kompleksowych materiałów edukacyjnych. Korzystając z dedykowanej platformy „Akademii Krokieta i Lamy” uczniowie nie tylko świetnie się bawią i ćwiczą, ale również utrwalają wiedzę z wielu dziedzin. Biorąc udział w konkursach Akademii zdobywają także sportowe nagrody! Udało się to w grudniu klasie 2d.

      ​​​​​​

     • Akcja "Zima w Mieście"

      Zapis dziecka do tegorocznej akcji "Zima w Mieście" w elektronicznym systemie zgłoszeń odbywa się w terminie od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 do 15 stycznia 2023 r. - zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego i w oparciu o szczegółowy harmonogram. 

      Wszelkie informacje oraz rejestracja są dostępne na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      W naszej szkole nie będzie organizowana akcja "Zima w Mieście".

       

      Terminy akcji "Zima w mieście" w 2023 r.  w Ursusie

      13.02-17.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 360 i nr 2

      20.02-24.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 382 i nr 11

     • Rozdanie nagród w konkursach szkolnych

      W dniu 22 grudnia rozdano nagrody w konkursach:

      - plastycznym "Dekoracje bożonarodzeniowe- sztuka rodzinna" organizowanym przez świetlicę szkolną,

      - plastycznym na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową dla klas 4-8,

      - matematycznym "60 zadań na 60-lecie szkoły".

      Wszystkim zwycięzcom bardzo gratulujemy, a szczegółową ich listę można znaleźć w ogłoszeniach w librusie.

     • Teledysk "Pierwsza gwiazda"

      Teledysk promujący płytę "Wspólne kolędowanie".

      Utwory na płytę nagrali Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie pod kierunkiem p. Joanny Zambroń i p. Małgorzaty Kołacińskiej. Płyta w całości powstała w Studio Inżynierska, w wyjątkowo przyjaznym studiu nagrań. 

      Zapraszamy do wyczekiwania z nami pierwszej gwiazdki, to już niedługo...

     • Koncert Świąteczny

      14 grudnia w Ośrodku Kultury Arsus odbył się Koncert Świąteczny naszej szkoły. W tym roku tradycyjne wspólne kolędowanie miało szczególną oprawę, świętujemy bowiem 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. Było uroczyście,  ale też ciepło i wzruszająco. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które znalazły się na wydanej w tym roku jubileuszowej płycie "Wspólne kolędowanie", której koordynacją zajęły się p. Joanna Zambroń i p. Małgorzata Kołacińska.

      Pełną po brzegi salę wypełnił razem z muzyką magiczny duch świąt. Publiczność reagowała entuzjastycznie, a i ocieranych ukradkiem łez nie brakowało. Przypomnieliśmy sobie, jak jednoczącą moc mają Święta Bożego Narodzenia i jak wspaniale jest wspólnie przeżywać wzruszenie. Nasza sześćdziesięciolatka może być dumna z tak utalentowanego zespołu. Pani Dyrektor Ewa Gerełło podziękowała szczególnie osobom zaangażowanym w powstanie jubileuszowego krążka. Świąteczne życzenia wszystkim zebranym składali: Ksiądz Dziekan Zbigniew Sajnóg, Wiceburmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rady Szkoły Izabela Limanowska.

     • Warsztaty naukowe

      12 i 13 grudnia odbył się drugi warsztat dla klas V, VI i VII z cyklu "Kreatywnie i efektywnie o naukach przyrodniczych - warsztaty dla młodych warszawiaków" realizowanych przez Fundację Sofijkę. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z postacią Pawła Strzeleckiego - badacza Australii oraz geologii.

     • Apel mikołajkowy

      We wtorek - 6 grudnia 2022 r. odbył się apel z okazji Mikołajek. Dzieci z oddziałów przedszkolnych: klasa 0a, 0b, 0c pod kierunkiem nauczycieli p. Elizy Cieśli, p. Moniki Piesio, p. Agaty Cygan, p. Magdaleny Strzelczyk, p. Magdaleny Piskorz, p. Karoliny Cisek zaprezentowały występ artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły.

     • Wielki Finał „Wioślarskiego Tytana Warszawy 2022”

      Mamy przyjemność ogłosić, że do Wielkiego Finału zakwalifikowali się:

      1. Maria Pachulska

      2. Zofia Szewczak

      3. Oskar Staniszewski

      4. Mikołaj Trzeciak

      5. Kyrylo Burmistrov

      6. Franciszek Niedziński

      7. Krystian Piec

      8. Lena Trubacz

      9. Gaja Stalewska

      Po przejściu eliminacji czeka nas Wielki Finał „Wioślarskiego Tytana Warszawy 2022”, który odbędzie się 14 grudnia 2022r.w hali sportowej SP nr 85 przy ul. Ludwika Narbutta 14.

      Zapraszamy do galerii zdjęć z eliminacji Wioślarskiego Tytana Warszawy dla dzielnicy Ursus, które odbyły się 16 listopada 2022r.

     • "Młodzi w Ursusie" - III miejsce w konkursie wiedzy o Ursusie

      W Domu Kultury Portiernia 29 listopada odbył się finał dzielnicowego konkursu wiedzy o Ursusie "Młodzi w Ursusie". Zorganizowany on został przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży z naszej dzielnicy do poznania historii, ponieważ to właśnie nasza mała ojczyzna jest miejscem, z którymi jesteśmy najbardziej związani.Każda szkoła na terenie dzielnicy Ursus wystawiła czteroosobowe drużyny. Nasza szkoła zdobyła zaszczytne III miejsce.

      Swoją wiedzę o Ursusie wspaniale zaprezentowali  :

      Maja Fedoryk z 7a

      Nikola Nowak z 7a

      Bruno Jaworski z 7a

      uczennica z 8e 

      Wszystkim gratulejemy sukcesu!