• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. Uczestniczyli w niej Pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy – Pani Ewa Koszowska, Pan Janusz Gutkowski, wiceburmistrzowie Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik oraz rodzice. Wydarzenie to wzbudza co roku naprawdę dużo emocji i jest dla pierwszoklasistów ogromnym przeżyciem, dlatego długo się do niego przygotowują.

      Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców – Pani Agaty Chmielińskiej, Pani Elżbiety Kuśmierczyk-Szczygielskiej, Pani Jolanty Radzikowskiej oraz Pani  Aleksandry Sosnowskiej,  przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Udowodnili także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę!
          Najważniejszymi momentami uroczystości były - złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Ewa Gerełło. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

     • Wystawa o Juliuszu Słowackim

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy tematycznej o Juliuszu Słowackim. Jest ona poświęcona jednemu z największych polskich poetów, dramaturgowi, przedstawicielowi romantyzmu i mistykowi. Na wystawie znajdziemy okładki książek o nim oraz teksty i rękopisy wierszy. Zapoznamy się z różnymi formami upamiętnienia: pomniki, medale, monety, banknoty i znaczki pocztowe. Zobaczymy jak wygląda miejsce urodzenia wieszcza- Krzemieniec - i znajdujące się w nim Muzeum Juliusza Słowackiego. Ekspozycja znajduje się w przedsionku szkoły, przy pucharach.

     • Sztafeta w biegach przełajowych

      W czwartek uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w sztafetach w biegach przełajowych.
      Utrzymaliśmy dobrą formę z poniedziałkowych biegów indywidualnych i w biegach drużynowych również pokazaliśmy się z świetnej strony, dwukrotnie wybiegając brązowy medal :)

      Reprezentacja szkoły w kategorii dzieci (2011-2012)
      1. Wojciech Jankowski 5d
      2. Paweł Mozol 6a
      3. Franciszek Kucharski 6a
      4. Szymon Skoblewski 5d
      5. Adam Prasowski 6a
      6. Adam Szymul 6a

      Reprezentacja szkoły w kategorii młodzież (2009-2010)
      1. Oliwier Mosek 7a
      2. Adam Walkiewicz 7a
      3. Marcin Zieliński 7c
      4. Igor Hajduk 7c
      5. Kirylo Burmistrov 8b
      6. Franciszek Niedziński 8a

      Gratulujemy :)

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży

      W poniedziałek odbyły się dzielnicowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Naszą szkołę reprezentowało 43 uczniów z klas 5-8. Do następnego etapu zakwalifikowało się aż 10 naszych reprezentantów. W eliminacjach łącznie wystartowało ok 200 uczniów ze wszystkich szkół w Ursusie. 

      Kwalifikację uzyskali:

      Rocznik 2012 dziewczyny:
      Alicja Brunak 5d (3 miejsce)
      Natalia Maścibrodzka 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2012 chłopcy:
      Wojciech Jankowski 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2011chlopcy:
      Adam Prasowski 6a (3 miejsce)

      Rocznik 2010 dziewczyny:
      Laura Chojnacka 7d (5 miejsce)
      Gabriela Rucikowska 7d (6 miejsce)

      Rocznik 2010 chłopcy:
      Adam Walkiewicz 7a (3 miejsce)
      Igor Hajduk 7b (4 miejsce)
      Oliwier Mosek 7a (7 miejsce)

      Rocznik 2009 chłopcy:
      Franciszek Niedziński 8a (3 miejsce)

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie :)

     • Nasza Szkoła na XIII Festiwalu Oświatowym

      W sobotę, 23 września 2023 roku, nasza szkoła brała udział w XIII Festiwalu Oświatowym dzielnicy Ursus. To było wyjątkowe wydarzenie, które połączyło naszą społeczność szkolną z lokalnymi mieszkańcami oraz innymi placówkami oświatowymi.

      Jednym z głównych gości tego dnia był pan Damian Merkel, który zaprezentował uczestnikom tajniki sztuki szermierki. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni ćwiczeniami i mieli okazję poznać fascynujący świat szermierki.

      Na naszym stoisku nie brakowało innych atrakcji. W strefie relaksu uczniowie korzystali z malowania twarzy, co pozwoliło im naładować się pozytywną energią. Dla miłośników gry w szachy przygotowaliśmy miejsce do rywalizacji, co sprzyjało rozwijaniu umiejętności strategicznego myślenia.

      Kącik Smaku, stał się miejscem prawdziwej uczty dla podniebienia. 

      Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali się na scenie, prezentując piękne tańce i występy artystyczne, co dostarczyło widzom wielu wzruszeń i emocji.

      Dodatkowo, nasi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważnym aspektem edukacji.

      Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To było spotkanie, które pokazało, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również inspiruje i integruje społeczność. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie wszystkich uczestników.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      W murach naszej szkoły zrobiło się dziś wesoło i gwarno - uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali Pani dyrektor, która życzyła nowych ciekawych doświadczeń, wspaniałych przeżyć i przyjaźni oraz przede wszystkim sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Głos zabrał również gość - zastępca burmistrza dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień, który przyłączył się do życzeń Pani dyrektor.

     • Uczniowie klas trzecich Mocarzami Historii

      Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii w tym roku szkolnym już po raz trzeci realizowała interdyscyplinarny projekt "Warszawo, poznajmy się". Projekt jest rokrocznie kierowany do klas 3 warszawskich szkół podstawowych i współfinansuje go Biuro Edukacji m. st. Warszawy. Składa się z trzech etapów, podczas których odbywają się warsztaty w klasach, uczniowie przygotowują w grupach projekty edukacyjne, a następnie wykonują quiz sprawdzający zapamiętane wiadomości.

      Projekt ma na celu przybliżyć młodym mieszkańcom Warszawy historię ich miasta, ale również wyćwiczyć umiejętność pracy metodą projektu - jedną z najskuteczniejszą form zdobywania wiedzy.W projekcie corocznie bierze udział kilkadziesiąt klas. Wszystkie 3 etapy projektu dzieci przechodzą w czasie 5-7 miesięcy. Praca uczniów pod okiem i opieką nauczyciela jest więc prawie całoroczna.Na koniec klasa, która zrealizuje wszystkie etapy zdobywa dla szkoły tytuł MOCARZE HISTORII.  Zdarza się często, że klasy odpadają na którymś z etapów, projekt nie jest łatwy, jest wyzwaniem dla uczniów i pracującego z nimi nauczyciela.Tym milej mi poinformować, iż : w tym roku dla Szkoły nr 4 tytuł MOCARZE HISTORII 2022/2023 zdobywają klasy: 3a, 3b, 3c i 3d.Serdecznie gratulujemy szkole tak wybitnych, zaangażowanych, otwartych na nową wiedzę i kreatywnych uczniów. Ogromne podziękowania kierujemy do nauczycieli klas. Bez niech to by się nie udało!

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3

      W piątek 23 czerwca 2023 roku o godz. 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas 1-3.Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani dyrektor Ewa Gerełło podziękowała nauczycielom i rodzicom za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, a dzieciom pogratulowała sukcesów w nauce oraz życzyła bezpiecznych i spokojnych wakacji. Przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Monika Patrzyk, złożyła podziękowanie nauczycielom na ręce dyrekcji  za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci, a uczniom klas trzecich, kończącym pierwszy etap edukacji, życzyła wielu osiągnięć w klasie czwartej.Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich. Dzieci zaśpiewały piosenki: "Czwarta klasa", "Plecak, torba czy walizka" oraz zatańczyły taniec nowoczesny. Po oficjalnym przecięciu wstęgi - sezon wakacyjny został uznany za otwarty! Tym miłym akcentem zakończyła się część artystyczna, po której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych dni i mile spędzonych wakacji!

      Zakończenie roku szkolnego klasy 4-8

     • Zaproszenie na Piknik Rowerowego Maja

      Serdecznie zapraszamy na Piknik, którym zakończymy tegoroczną edycję kampanii Rowerowy Maj.

       

      W tym roku finał kampanii będziemy świętować w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Piknik odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Bielany.

      Piknik poprzedzi wspólny przejazd ulicami Warszawy. Przejazd rozpoczniemy o godzinie 11.30 pod Bramą nr 2 Stadionu Narodowego, gdzie zapraszamy na taneczną rozgrzewkę. Następnie o godzinie 12.00 z Ronda Waszyngtona ruszamy w kolorowym, wesołym przejeździe rowerowo-rolkowo-hulajnogowym do Parku im. Z. Herberta. 

       

      Trasa przejazdu liczy około 10 kilometrów i prowadzi przez Most Poniatowskiego - al. Jana Pawła II - ul. W. Broniewskiego - ul. Z. Romaszewskiego.

       

      Na gości pikniku będzie czekało mnóstwo atrakcji - trampoliny, warsztaty (w tym doskonalące umiejętność jazdy na rolkach), animacje, gry terenowe, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy, konkurs, w którym będzie można wygrać rower od woom i wiele innych aktywności dla osób w każdym wieku.

       

      Będzie też strefa gastro i miejsca relaksu, by po licznych grach i zabawach odpocząć w zielonej przestrzeni Parku.

       

      Wstęp jest bezpłatny.

     • Zielone lekcje na patio

      Pragniemy poinformować, że dzięki Radzie Rodziców zostało zmodernizowane patio zewnętrzne naszej szkoły. Ufundowała ona między innymi nowe ławki i stoły, z których uczniowie mogą korzystać podczas tzw. zielonych lekcji. Zdecydowanie przyjemniej jest przyswajać wiedzę na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody niż w sali lekcyjnej 😊

     • Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj

      Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii ROWEROWY MAJ. Jej celem było zachęcanie dzieci i młodzieży do ruchu i aktywności, promowanie zdrowego trybu życia.  W akcji uczestniczyli uczniowie klas I – VIII. Mieliśmy aż 397 aktywnych uczestników kampanii, co dało 8 370 przejazdów do szkoły.

      Klasy, które osiągnęły najwyższą rowerową frekwencję w szkole to:

      1 miejsce - klasa IIIc

      2 miejsce - klasa  Ib

      3 miejsce - klasa VIc

       

      Przypominamy, że każdy uczestnik biorący udział w Rowerowym Maju może odebrać nagrody u każdego z partnerów na podstawie okazania książeczki z odpowiednią liczbą naklejek (od 1.06.2023 do 31.12.2023).

      Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy!!

      Do zobaczenia za rok!!! 

     • Bal Ósmoklasisty

      7 czerwca 2023 w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty. Uczniowie świętowali w ten sposób zakończenie swojej ośmioletniej przygody ze szkołą podstawową. Po uroczystym powitaniu wszystkich obecnych oraz przemówieniach skierowanych do przyszłych absolwentów wygłoszonych przez Panią Dyrektor Ewę Gerełło, Zastępcę Burmistrza Pana Wiesława Krzemienia oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Anetę Obarę - Piec uczniowie i uczennice z gracją oraz wdziękiem odtańczyli poloneza, który był znakiem do rozpoczęcia zabawy. 

      Widok przepięknie ustrojonej sali gimnastycznej w połączeniu z niezwykle dostojnie i elegancko wyglądającą młodzieżą budził wzruszenie i z pewnością pozostanie w pamięci uczestników środowego balu na długie lata.