08 stycznia 2026r. klasa 3c pojechała na wycieczkę do MINICITI. Wyjście to miało na celu zapoznanie uczniów z różnymi zawodami oraz przybliżenie realiów rynku pracy. Podczas pobytu w miasteczku zawodowym uczniowie mogli się wcielać się w role m.in. mechanika samochodowego, strażaka, policjanta, lekarza, radiowca, muzyka, pracownika galerii, radcy prawnego, bankowca, pracownika telewizji oraz portalu internetowego.
Zajęcia realizowane w formie zabawy sprzyjały rozwijaniu umiejętności współpracy i komunikacji w grupie, kształtowaniu postaw odpowiedzialności i samodzielności, a także rozwijaniu przedsiębiorczości oraz umiejętności podejmowania decyzji. Było to wartościowe doświadczenie edukacyjne, łączące naukę z praktycznym działaniem.