• X PIKNIK SZKOLNY W SP4

      W dniu 8 czerwca odbył się X Piknik Szkolny. W tym wyjątkowym dniu miło nam było gościć przedstawicieli władz Dzielnicy Ursus - Panią Annę Lewandowską - Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursus oraz Pana Stanisława Dratkiewicza - Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus.Jak zwykle podczas każdego naszego pikniku i tym razem dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, były to m.in.:  pokaz szermierki, stoisko astronomiczne, fotobudka, bańki mydlane, zabawy z robotami, malowanie buziek, malowanie kamieni i muszli, szachy, doświadczenia fizyczne i chemiczne, zabawy z chustą animacyjną, gry i zabawy polonistyczne, łamigłówki matematyczne, blackout poetry, zabawy językowe z Early Stage.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe na macie sportowej oraz pokaz judo grupy JUDOPANDA. Przy stoisku artystycznym dzieci mogły stworzyć bransoletki, gniotki z balonów, kolorowe torebeczki. W strefie Małego i Dużego Przedsiębiorcy można było nabyć po okazyjnej cenie gry i książki. Przygotowano też stoiska z ciastami, owocami, watą cukrową oraz popcornem. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kawiarenkę z gorącymi napojami. Ogromne emocje wzbudziła wspólna zabawa w pianie - Piana Party, zorganizowana w ramach współpracy przez Szkołę Tańca DanceWay, która poprowadziła również zajęcia taneczne dla wszystkich uczestników pikniku.

      W tym pięknym, słonecznym dniu towarzyszyła nam niepowtarzalna atmosfera. Wszystko to nie udałoby się bez wsparcia naszych wspaniałych Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, dlatego serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.

       

      Szczególne podziękowania składamy:

      - Szkole Tańca DanceWay za zorganizowanie i ufundowanie zabawy w pianie – Piana Party oraz za przeprowadzenie zabawy tanecznej dla wszystkich uczniów,

      - Pani Monice Patrzyk za przygotowanie stoiska astronomicznego,

      - Panu Damianowi Merkel za przygotowanie i zaprezentowanie pokazu szermierki,

      - firmie STYROPLAST S.C.A.T. BEDNARSCY-SPÓŁKA CYWILNA za wykonanie pięknego napisu SP4, który został wykorzystany podczas pikniku jako dekoracja

      - Klubowi Judo Panda za przygotowanie i zaprezentowanie pokazu judo,

      - Szkole języka angielskiego Early Stage za przygotowanie stoiska z konkursami dla naszych uczniów

      - Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji dla dzieci, m.in. fotobudki.

     • Bal ósmych klas

      Ach co to był za bal !

      W piątek 7 czerwca wsród wielu zgromadzonych gości, w eleganckich strojach, uczniowie klas 8. rozpoczęli bal tradycyjnym odtańczeniem poloneza. Później nastąpiła część już mniej oficjalna. Było mnóstwo śmiechu, wspólnych tańców i zabawa do poźnego wieczora. Na pewno nasi uczniowie długo będą wspominać to wydarzenie wieńczące ich czas w SP4.

     • Bieg Wolności

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

      bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w Biegu Wolności, który odbył się w dniu 2 czerwca 2024 r.

      Bieg był organizowany przez władze Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy z okazji 35 rocznicy częściowo wolnych wyborów w 1989 r.

      Bieg na dystansie 1989 m odbył się ulicami naszej Dzielnicy.

      Niezmiernie jest nam miło poinformować, że nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną placówką oświatową podczas tego biegu i z tej okazji władze Dzielnicy Ursus przekazały nam bon podarunkowy w kwocie 1000 zł. Zostanie on wykorzystany na zakup nagród dla naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, nasza szkoła wyróżniła się w tym sportowym wydarzeniu.

       

      Dyrekcja szkoły

     • Święto Konstytucji 3 maja

      W naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 5A i 5B wraz z wychowawcami przygotowały uroczysty apel, który miał na celu przybliżyć uczniom historię naszego kraju i w przystępny sposób opowiedzieć, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Czym jest konstytucja? Czym dla nas są wolność, naród i ojczyzna? Są to tematy wciąż aktualne i warte refleksji. Znajomość przeszłości jest nam niezbędna do tego, aby budować solidne fundamenty dla naszej przyszłości.

     • Turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

      Chlopaki z klasy 5a i 5d wzięli udział w  I etapie turnieju piłkarskiego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

      Pierwszy zespół przeszedł jak burza pierwszą rundę, wygrywając wszystkie trzy mecze, a tym samym awansując do kolejnej fazy rozgrywek, która odbędzie się 9 maja.

      Druga drużyna niestety zmuszona była grać w osłabieniu z powodu dwóch kontuzji. Chłopaki skończyli rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

       

      Sp4 I

      Anh Nguyen Viet

      Szymon Skoblewski

      Vinh Le Cao

      Filip Kurzela

      Błażej Zwoliński

      Szymon Sujeta

      Adam Bertram

       

      Sp4 II

      Wojtek Jankowski

      Konrad Lipiński

      Mikołaj Jezuit

      Julek Migas

      Ignacy Raczkowski

     • "Żonkile"

      19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej o czym przypominaliśmy sobie poprzez udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024. Uczniowie i nauczyciele nosili w tym dniu własnoręcznie wykonane żonile.

      #ŁączyNasPamięć

     • Dzień Przedsiębiorczości

      W ubiegłą sobotę 13.04.2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości. W ramach tego wyjątkowego wydarzenia, nasi uczniowie zaangażowali się w wyprzedaż gier planszowych, książek, rękodzieła oraz innych unikatowych przedmiotów. Była to doskonała okazja nie tylko do znalezienia ciekawych przedmiotów, ale także do wsparcia inicjatyw naszych młodych przedsiębiorców.

      Nasza kawiarenka działała prężnie, nie zapomnieliśmy o aromatycznej kawie i pysznym cieście! 

      Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia swoim zaangażowaniem oraz wsparciem. Mamy nadzieję, że Dzień Przedsiębiorczości stał się inspiracją dla naszych uczniów do dalszych działań oraz rozwijania przedsiębiorczych umiejętności.

      Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia oraz do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw i wydarzeń!

     • Informacja dotycząca utworzenia klasy czwartej – matematycznej w roku szkolnym 2024/2025

      Uczniowie do klasy matematycznej będą zakwalifikowani na podstawie wyniku testu kompetencji i zdolności matematycznych. Uczniowie, którzy posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sprawie udzielenia zezwolenia na indywidualny program nauki matematyki, mają pierwszeństwo w przyjęciu do klasy matematycznej, ale nie są zwolnieni z pisania testu. W klasie tej matematyka będzie realizowana w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Dodatkowa godzina pozwoli uczniom na głębsze poznanie treści programowych przewidzianych dla danego poziomu edukacji, a także na rozwiązywanie większej ilości zadań niestandardowych, czy też konkursowych. Oprócz podręcznika i zeszytu ćwiczeń uczniowie będą pracować w oparciu o zbiór zadań i dodatkowe materiały przygotowane przez nauczyciela. Od dzieci przyjętych do klasy matematycznej wymagane będą pracowitość, obowiązkowość i systematyczność.

      Test diagnozujący predyspozycje uczniów pod kątem uzdolnień matematycznych będzie przeprowadzony wg harmonogramu. ​​​​​

      Harmonogram rekrutacji: 

      • 8 - 12 kwietnia 2024 r. - nauczyciel koordynujący rekrutację przeprowadzi testy w klasach 3 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie;
      • 11 kwietnia 2024 r. - godzina 15.00 - przeprowadzenie testów dla uczniów chętnych spoza szkoły; 
      • 18 - 19 kwietnia 2024 r.  - przekazanie informacji rodzicom o zakwalifikowaniu się ucznia do klasy matematycznej;
      • 22 - 24 kwietnia 2024 r. - ostateczny termin złożenia potwierdzenia woli zapisu dziecka do klasy matematycznej;
      • 30 kwietnia 2024 r. - ogłoszenie ostatecznej listy uczniów zakwalifikowanych.

       

      Uwaga: Rodzice uczniów spoza szkoły zainteresowanych klasą matematyczną, proszeni są o wcześniejsze zapisanie dziecka na test za pomocą e-mail: sekretariat.sp4@eduwarszawa.pl do dnia 8 kwietnia (włącznie). W wiadomości prosimy o podanie: imię i nazwisko ucznia oraz kontakt do opiekuna prawnego.

      Osoba odpowiedzialna za rekrutację:  nauczyciel matematyki: Mariola Adamus

      W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem dziennika Librus (dla uczniów z SP4) lub drogą elektroniczną e-mail: m.adamus@eduwarszawa.pl (dla uczniów spoza SP4).

       

     • Apel z okazji pierwszego dnia wiosny

      Dnia 22.03. 2024r. odbył się  w naszej szkole apel z okazji pierwszego dnia wiosny przygotowany przez klasę 4c i 4d. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili scenki związane z przywitaniem wiosny. Nawiązywały one do obchodzonego przez uczniów dnia wagarowicza oraz ludowych obrzędów związanych z świętowaniem tego dnia. Zaprezentowane przez uczniów scenki były przeplatane piosenkami i tańcem.

      Po przedstawieniu odbyła się prezentacja klasowych Wiosen (Marzann). Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu I miejsca klasie 5a, II miejsca 8b i III miejsca 4b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Szalonych Fryzur

      W dniu 22 marca, szkolna społeczność została zaproszona na niezapomnianą przygodę pełną kreatywności i eksplozji stylu - Dzień Szalonych Fryzur. Organizowany przez Samorząd Uczniowski, wydarzenie miało na celu stworzenie wyjątkowej atmosfery, gdzie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja mieli okazję wyrazić swoją kreatywność poprzez nietypowe i ekstrawaganckie uczesania.

      Wydarzenie zyskało ogromne zainteresowanie i zaangażowanie, przyciągając uczestników, którzy chcieli uczestniczyć w tej unikalnej inicjatywie. Dzięki Dniu Szalonych Fryzur szkoła stała się miejscem, gdzie kreatywność nie znała granic, a uczestnicy mogli wyrazić swoją osobowość poprzez własny styl.

      Zaproszenie do udziału w tej szalonej eksplozji fryzjerskiej zostało entuzjastycznie przyjęte przez społeczność szkolną, co świadczyło o ogromnym sukcesie wydarzenia. Dzięki temu wydarzeniu szkoła stała się nie tylko miejscem nauki, ale również miejscem, gdzie można było wyrazić siebie i cieszyć się twórczym procesem.

      Dzień Szalonych Fryzur okazał się być nie tylko zabawą, ale również okazją do integracji społeczności szkolnej i stworzenia niezapomnianych wspomnień.

     • "Od obrazka do słowa"

      Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – (WIE) to projekt dofinansowania innowacyjnych projektów przygotowanych i realizowanych przez przedszkola i szkoły, dzięki któremu możliwym stało się podejmowanie niestandardowych pomysłów edukacyjnych. Priorytety WIE ustalane są co roku zgodnie z wykazem zadań priorytetowych, wśród nich pojawią się kategorie z szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. W tym roku w naszej szkole będzie realizowany projekt "Od obrazka do słowa".