• Bezpieczne ferie

      Wreszcie doczekaliśmy się zimowej przerwy. 10 lutego odbył się apel dla klas 0-3 „Bezpieczne ferie”. Został on przygotowany przez uczniów i wychowawców klas drugich. Tematem było bezpieczne zachowanie podczas zimowych zabaw. Oprócz wierszyków przypominających nam o zasadach bezpieczeństwa, występujący zaśpiewali na 100 głosów znane piosenki o zimie. Po występie klas drugich, pani wicedyrektor Ewa Koszowska wręczyła nagrody za konkurs literacki i plastyczny: „Szkoła dawniej i dziś” dla kl. 0-3, a następnie za matematyczny konkurs „Alfik”.

     • Bezpieczne ferie

      W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły 10 lutego odbył się apel profilaktyczny, podczas którego klasy V przedstawiły zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Zaprezentowane wiersze, piosenki oraz plakaty dostarczyły wielu cennych wskazówek, jak bezpiecznie czerpać radość z zabaw zimowych. Apel zakończył taniec Julii w karnawałowym nastroju.

     • IV Miejsce w Warszawie

      W styczniu chłopcy z 5a Zbiróg Tymoteusz, Franciszek Kucharski, Adam Szymul, Adam Prasowski i Paweł Mozol oraz z 5 d Dominik Małecki, Filip Gągór, Adam Kulikowski, Władysław Dratkiewicz i Wojciech Kowalczyk wygrali rywalizację dzielnicową w mini piłce siatkowej i zajęli I Miejsce w Dzielnicy Ursus.

      W dniach 30.01-2.02 odbyły się zawody finałowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce siatkowej. Chłopcy garali przeciwko najlepszym drużynom z 18 dzielnic Warszawy. Po zaciętych meczach przeciwko starszym kolegom uczniowie naszej szkoły zajęli IV Miejsce w Warszawie. Trener p.Piotr Kędracki 

      Gratulacje i dalszych sukcesów!!

     • WOŚP w SP4

      ​​​​ 29 stycznia 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z zaprzyjaźnionym Studiem Inżynierska dołączyła do 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowany w naszej szkole koncert współczesnej muzyki popularnej z licznymi licytacjami oraz innymi atrakcjami (pokaz walk oraz zabawy z Klubem Judo Panda, malowanie twarzy, dekoracje z balonów, kawiarenka z pysznymi ciastami oraz ciepłymi napojami) cieszył się powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców.

      Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, świetną zabawę, hojne licytowanie fantów oraz radosną atmosferę. Podczas trzygodzinnej zabawy zebraliśmy ponad 3000zł - to wspaniały wynik. WOŚP rozgrzewa serca!

     • Warsztaty z Edukacji Włączającej

      W naszej szkole 25 i 26 stycznia odbyły się bardzo ciekawe warsztaty z Edukacji Włączającej. Wszyscy uczestnicy w wielkim skupieniu i z zaangażowaniem poznawali świat z perspektywy osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podczas warsztatów "Kaleka czy COOL-awy" prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza uczniowie klas 7., 6., 3. oraz  4a, 4c poznali rolę psów serwisowych (Asystujących, Sygnalizujących, Przewodników i Terapeutycznych). Mieli możliwość ćwiczenia na wózkach i z laską niewidomego na torze przeszkód.  Przede wszystkim nauczyli się dostrzegać pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnością, jak pomagać, porozumiewać się i być otwartym na drugiego człowieka.

     • Gramy z WOŚP!

      SP4 i Studio Inżynierska grają razem w 31. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy na koncert z licytacjami i innymi atrakcjami w niedzielę 29.01 w godz. 15:00-18:00.

      Gwarantujemy świetną zabawę!​​​​​​​

     • Spotkanie autorskie

      4 stycznia 2023 r. uczniowie z klas 8a i 8b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Mariolą Pryzwan – autorką książek o Władysławie Broniewskim. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się, jak autorka została pisarką i skąd bierze pomysły na nowe książki. Tematem spotkania było życie i twórczość patrona naszej szkoły. Autorka podczas opowiadania gawędy o Władysławie Broniewskim  wplatała ciekawe anegdotki i zagadki wyrazowe, czym jeszcze bardziej skupiała uwagę słuchaczy. Było to niezwykle interesujące spotkanie.

     • Projekt edukacyjny „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja”

      W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasza szkoła dołączyła do nowego projektu edukacyjnego. „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” to nowy program edukacyjny Fundacji Veolia Polska i Fundacji V4Sport, oparty o ideę integracji językowo-kulturowej poprzez ruch.

      Program ma na celu integrację dzieci uczęszczających do warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli oraz wsparcie nauczycieli, dzięki zapewnieniu nowoczesnych i kompleksowych materiałów edukacyjnych. Korzystając z dedykowanej platformy „Akademii Krokieta i Lamy” uczniowie nie tylko świetnie się bawią i ćwiczą, ale również utrwalają wiedzę z wielu dziedzin. Biorąc udział w konkursach Akademii zdobywają także sportowe nagrody! Udało się to w grudniu klasie 2d.

      ​​​​​​

     • Akcja "Zima w Mieście"

      Zapis dziecka do tegorocznej akcji "Zima w Mieście" w elektronicznym systemie zgłoszeń odbywa się w terminie od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 do 15 stycznia 2023 r. - zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego i w oparciu o szczegółowy harmonogram. 

      Wszelkie informacje oraz rejestracja są dostępne na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      W naszej szkole nie będzie organizowana akcja "Zima w Mieście".

       

      Terminy akcji "Zima w mieście" w 2023 r.  w Ursusie

      13.02-17.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 360 i nr 2

      20.02-24.02. 2023 Szkoły Podstawowe nr 382 i nr 11

     • Rozdanie nagród w konkursach szkolnych

      W dniu 22 grudnia rozdano nagrody w konkursach:

      - plastycznym "Dekoracje bożonarodzeniowe- sztuka rodzinna" organizowanym przez świetlicę szkolną,

      - plastycznym na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową dla klas 4-8,

      - matematycznym "60 zadań na 60-lecie szkoły".

      Wszystkim zwycięzcom bardzo gratulujemy, a szczegółową ich listę można znaleźć w ogłoszeniach w librusie.

     • Teledysk "Pierwsza gwiazda"

      Teledysk promujący płytę "Wspólne kolędowanie".

      Utwory na płytę nagrali Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie pod kierunkiem p. Joanny Zambroń i p. Małgorzaty Kołacińskiej. Płyta w całości powstała w Studio Inżynierska, w wyjątkowo przyjaznym studiu nagrań. 

      Zapraszamy do wyczekiwania z nami pierwszej gwiazdki, to już niedługo...

     • Koncert Świąteczny

      14 grudnia w Ośrodku Kultury Arsus odbył się Koncert Świąteczny naszej szkoły. W tym roku tradycyjne wspólne kolędowanie miało szczególną oprawę, świętujemy bowiem 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie. Było uroczyście,  ale też ciepło i wzruszająco. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które znalazły się na wydanej w tym roku jubileuszowej płycie "Wspólne kolędowanie", której koordynacją zajęły się p. Joanna Zambroń i p. Małgorzata Kołacińska.

      Pełną po brzegi salę wypełnił razem z muzyką magiczny duch świąt. Publiczność reagowała entuzjastycznie, a i ocieranych ukradkiem łez nie brakowało. Przypomnieliśmy sobie, jak jednoczącą moc mają Święta Bożego Narodzenia i jak wspaniale jest wspólnie przeżywać wzruszenie. Nasza sześćdziesięciolatka może być dumna z tak utalentowanego zespołu. Pani Dyrektor Ewa Gerełło podziękowała szczególnie osobom zaangażowanym w powstanie jubileuszowego krążka. Świąteczne życzenia wszystkim zebranym składali: Ksiądz Dziekan Zbigniew Sajnóg, Wiceburmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus Wanda Kopcińska i przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rady Szkoły Izabela Limanowska.