• Podcast "Klucz do czytania" odc.4

      Zapraszamy do odsłuchania odc. 4. zrealizowanego przez uczniów zaangażowanych w projekt Erasmus+ "The Key to reading". Z gościem, historykiem p. Arturem Cajzerem rozmawiają Maria Hajto i Mikołaj Gębski, uczniowie klasy 7a.

      Tematem dzisiejszego odcinka jest "Konstytucja 3 maja - co każdy Polak powinien o niej wiedzieć?

      Życzymy miłego słuchania.

     • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      Podczas Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie SP4 angażowali się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz ostrzegali przed niewłaściwymi postawami uczestników ruchu drogowego. Efektem działań są krótkie filmiki edukacyjne w całości stworzone przez zaangażowanych w projekt ósmoklasistów.

     • MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      Wiosna to pora roku, która sprzyja wyjazdom, podróżom, wędrówkom i innym aktywnościom w plenerze. Wszyscy chętnie korzystamy z ładnej pogody i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okres ten, w którym obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy, sprzyja refleksji nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Dlatego też Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zaplanował w dniach 13–20 maja br. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

      Uczniowie klasy 3a wzięli udział w tym projekcie. Wykonali makietę oraz znaki drogowe na ta temat ruchu drogowego oraz wybrały się na wycieczkę po mieście. Celem wycieczki było utrwalenie wiedzy wśród uczniów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy i w mieście, a także wdrażanie dzieci do obowiązku ich przestrzegania.

     • Lato w mieście 2023

      W Szkole Podstawowej Nr 4 na ul W. Sławka 9 organizowane będzie w terminie od 17.07.2023 do 04.08.2023 r.

       

      Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w oparciu o zgłoszenie – rejestrację w elektronicznym systemie pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

       

      Warunkiem przyjęcia dziecka na Akcję jest dokonanie wpłat:

      Żywienie: 43 1020 1055 0000 9202 0504 2512 (20 zł za dzień)

      Opieka:    76 1030 1508 0000 0005 5030 3078 (30 zł za dzień)

       

      Organizacja dnia:

       7.00 - 9.00 - dyżur

       9.00 - 15.00 - zajęcia właściwe

       15.00 -17.00 - dyżur

     • Podcast

      Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie Erasmus + "Key to Reading" mieli za zadanie stworzyć podcast. W najbliższych dniach będziemy prezentować kolejne odcinki podcastu. Były one nagrywane w profesjonalnym Studiu Inżynierska.

      Dziś zapraszamy do odsłuchania 1. odcinka  podcastu :

      "Dlaczego warto czytać książki?" Rozmawiają Ula Wilamowska z kl. 7a i Ala Stępień z kl. 6a

      Życzymy miłego słuchania.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Ringo

      10 maja w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Ringo dla roczników 2008, 2009. Naszą szkołę reprezentowały najlepsze zawodniczki: Magda Kałużna (z klasy 8e), Oliwia Romanek (z klasy 8e), Mai Nguyen (z klasy 8b) i najlepsi zawodnicy: Jakub Stawiarz ( z klasy 8a), Krzysztof Kaźmierski (z klasy 8a), Wiktor Góra (z klasy 7b) wyłonieni podczas Mistrzostw Szkoly. Nasza reprezentacja po zaciętej walce zajęła 2. miejsce. W organizacji zawodów pomagali: Aneta Pułtorak z klasy 8e - sekretarka zawodów oraz Igor Barwinski z klasy 8e, sędzia liniowy. Nasze uczennice i uczniowie spisali się na medal. Gratulujemy.

     • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, neguje się wszelkie wartości, nudzą uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

      Uczniowie klas 6c i 6d w piątek 28 kwietnia podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przybliżyli ważne wydarzenie w historii Polski. Wszyscy obecni na sali widzowie w skupieniu i z powagą obejrzeli przygotowany montaż słowno-muzyczny, który nagrodzono gromkimi brawami.

     • Cisza! Trwa nagranie podcastu.

      The Key to Reading, czyli Klucz do Czytania, to kolejny projekt w ramach Erasmus+, w którym bierze udział nasza szkoła. W piątek 21 kwietnia trzynastu zakwalifikowanych do drugiego etapu projektu uczniów, dzięki uprzejmości pana Marcina Witkowskiego ze Studia Inżynierska, w serdecznej i przyjaznej atmosferze nagrało opracowane przez siebie podcasty.

      Czas poświęcony na przygotowania (pod bacznym okiem opiekunek grup) przyniósł wymierne efekty w postaci sprawnie przeprowadzonych rozmów okraszonych żartami i salwami śmiechu. Do studia, razem z prowadzącymi, pojchali również zaproszeni goście...

      Efekty ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonujacej pracy zostaną udostępnione już niedługo...

      Tymczasem zapraszamy na fotorelację.

      Studio Inżynierska serdecznie dziękujemy za przyjazną, jedyną w swoim rodzaju, atmosferę podczas nagrań i poświęcony nam czas!

     • Akcja "Żonkile"

      19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

      Nasza społeczność po raz pierwszy bierze udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile", którą organizuje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nasi uczniowie zapoznają się z symbolem żonkila, który od 80 lat jest wspomnieniem wybuchu powstania w getcie warszawskim.

     • Rowerowy Maj w SP4

      Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

      serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj. Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny – na rowerze lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych). Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część (gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z „4 kółek”).

      W zamian za aktywną podróż uczestnicy otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Najaktywniejsze klasy nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji. Z każdej indywidualnej nagrody ufundowanej przez Partnera można skorzystać 1 raz – zasady realizacji nagród są opisane w dzienniczku oraz na stronie internetowej:http://rowerowymaj.eu/warszawa-2023/.

      W czerwcu planowany jest piknik w zielonej przestrzeni Parku im. Z. Herberta na Bielanach, gdzie po wspólnym przejeździe rowerowym oficjalnie zakończymy kampanię, wręczymy dyplomy i puchary dla najaktywniejszych warszawskich placówek oraz zapewnimy liczne atrakcje dla najmłodszych.

      Rowerowy Maj to nie tylko nagrody. Kampania wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, promuje zdrowy styl życia, wspiera samodzielność dzieci, zasady zdrowej rywalizacji i gry "fair play". Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.

      Rowerowy Maj to też idealne wydarzenie, by rozwinąć szkolny wolontariat - Niezbednik_Wolontariusza.pdf. Zachęcamy starszych uczniów, ale też Państwa, do działań na rzecz szkolnej społeczności i budowania sieci bezinteresownego wsparcia zarówno na okoliczność majowej kampanii, jak i wszystkie inne szkolne wydarzenia.

      Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania. Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy – najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.

      Zachęcamy do zapoznania się z Informatorem dla rodzica aktywnego dziecka, który opracowaliśmy dla Państwa Informator_Rodzica_RM_2023.pdf, by między innymi odświeżyć wiedzę dotyczącą obowiązujących przepisów prawa w zakresie poruszania się najmłodszych w ruchu drogowym i podpowiedzieć kilka rozwiązań użytecznych w trakcie trwania kampanii i w codziennych, głównie rowerowych aktywnościach.

      Zachęcamy także do zapoznania się regulaminem kampanii:Regulamin_kampanii_Rowerowy_Maj_2023.pdf. Klauzula_informacyjna_dot._przetwarzania_danych_osobowych.pdf

      Liczymy na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.

       

      Wersja ukraińska:

      Informator_Rodzica_RM_2023_ukr.pdf 

      Regulamin_kampanii_Rowerowy_Maj_2023_w_Warszawie_-_wersja_ukrainska.pdf 

      Klauzula_informacyjna_dot._przetwarzania_danych_osobowych.pdf

       

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

      W naszej szkole 4.04.2023 r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.

      Wszyscy uczniowie, którzy postanowili zagrać dziś wybrane przez siebie role na szkolnej scenie, byli zwolnieni z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek na wszystkich przedmiotach. Po Czwórce kręciło się wiele bajkowych postaci...

      Kto zgadnie, jakich mieliśmy gości?