• Zwycięstwo w V Biegu Wolności w Ursusie

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

      bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w Biegu Wolności, który odbył się w dniu 4 czerwca 2023 r.

      Niezmiernie jest nam miło poinformować, że nasza uczennica Magdalena Kałużna z klasy 8e była najlepszą uczestniczką biegu w kategorii kobiet i zajęła I miejsce. Magda była również bezkonkurencyjna w kategorii „najszybsza mieszkanka Ursusa”.

      Gratulujemy naszej uczennicy tego wspaniałego sukcesu sportowego, a jej Rodzicom życzymy nieustannej dumy i radości z osiągnięć swojej córki.

      Nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną placówką oświatową podczas tego biegu i z tej okazji władze Dzielnicy Ursus przekazały nam bon podarunkowy w kwocie 1000 zł.

      Zostanie on wykorzystany na zakup nagród dla naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, nasza szkoła wyróżniła się w tym sportowym wydarzeniu.

       

      Dyrekcja szkoły

      Ewa Gerełło

      Ewa Koszowska

      Janusz Gutkowski

     • Fotorelacja z 9. Pikniku szkolnego

      Dnia 3 czerwca odbył się IX Piknik Szkolny. Był on wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ w tym roku obchodzimy 60-lecie naszej szkoły. Z tej właśnie okazji dla uczniów klas 4-8 zorganizowaliśmy Bieg Honorowy na terenie OSiR Ursus. Po odbytym biegu wszyscy przeszli na boisko szkolne. Tam czekali już na nich zaproszeni goście – Burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Bogdan Olesiński oraz Wiceburmistrz Pan Wiesław Krzemień, którzy wraz z Panią Dyrektor Ewą Gerełło i Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Izabelą Limanowską wręczyli uczestnikom biegu pamiątkowe medale i dyplomy. Dla uczniów klas 1-3 został zorganizowany „Bieg Malucha” na dystansie 60 metrów. Nasi najmłodsi uczniowie dali z siebie wszystko i z dumą odbierali dyplomy i symboliczne medale. Ważnym momentem upamiętniającym jubileusz 60-lecia szkoły, było zasadzenie „rajskiej jabłoni”, która została ufundowana przez Radę Rodziców.

      Jak zwykle podczas każdego naszego pikniku i tym razem dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, były to m.in. olbrzymie bańki mydlane, roboty, malowanie buziek, zabawy z chustą Klanza, łamigłówki i zagadki logiczne, doświadczenia fizyczne, niezwykłe zjawiska przyrodnicze, zabawy językowe z Early Stage, zabawy ruchowe z Judo Panda oraz wiele innych. Uczniowie, biorący udział w projektach Erasmus+ przygotowali również stoisko włoskie z pysznymi ciasteczkami i quizami. Były też stoiska z ciastami, owocami, watą cukrową oraz popcornem. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kawiarenkę z gorącymi napojami, a Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach trwającej akcji charytatywnej Dzieci Dzieciom zorganizowało zbiórkę na rzecz dzieci z domów dziecka.

      W tym pięknym dniu towarzyszyła nam niesamowita i niepowtarzalna atmosfera. Wszystko to nie udałoby się jednak bez pomocy naszych wspaniałych Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, dlatego serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Już od dziś możemy z niecierpliwością czekać na następny piknik 😊.

     • Podcast "Klucz do czytania" odc. 6

      Zachęcamy do wysłuchania już ostatniego odcinka podcastu pt."Książki, które czyta SP4" relizowanego przez uczniów naszej szkoły w ramach programu Erasmus+ "The Key to Reading".

      Rozmawiają Nikola Nowak z kl. 7a, Tuong Vi Nguyen z kl. 6b oraz Robert Wojtczuk z kl. 6d oraz gościnnie: p. Joanna Zambroń, polonistka i opiekunka SU oraz Lena Trubacz, uczennica kl. 8b.

     • Podcast "Klucz do czytania" odc.4

      Zapraszamy do odsłuchania odc. 4. zrealizowanego przez uczniów zaangażowanych w projekt Erasmus+ "The Key to reading". Z gościem, historykiem p. Arturem Cajzerem rozmawiają Maria Hajto i Mikołaj Gębski, uczniowie klasy 7a.

      Tematem dzisiejszego odcinka jest "Konstytucja 3 maja - co każdy Polak powinien o niej wiedzieć?

      Życzymy miłego słuchania.

     • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      Podczas Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie SP4 angażowali się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz ostrzegali przed niewłaściwymi postawami uczestników ruchu drogowego. Efektem działań są krótkie filmiki edukacyjne w całości stworzone przez zaangażowanych w projekt ósmoklasistów.

     • MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      Wiosna to pora roku, która sprzyja wyjazdom, podróżom, wędrówkom i innym aktywnościom w plenerze. Wszyscy chętnie korzystamy z ładnej pogody i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okres ten, w którym obserwujemy wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy, sprzyja refleksji nad szeroko pojętym bezpieczeństwem. Dlatego też Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zaplanował w dniach 13–20 maja br. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

      Uczniowie klasy 3a wzięli udział w tym projekcie. Wykonali makietę oraz znaki drogowe na ta temat ruchu drogowego oraz wybrały się na wycieczkę po mieście. Celem wycieczki było utrwalenie wiedzy wśród uczniów na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy i w mieście, a także wdrażanie dzieci do obowiązku ich przestrzegania.

     • Lato w mieście 2023

      W Szkole Podstawowej Nr 4 na ul W. Sławka 9 organizowane będzie w terminie od 17.07.2023 do 04.08.2023 r.

       

      Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w oparciu o zgłoszenie – rejestrację w elektronicznym systemie pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

       

      Warunkiem przyjęcia dziecka na Akcję jest dokonanie wpłat:

      Żywienie: 43 1020 1055 0000 9202 0504 2512 (20 zł za dzień)

      Opieka:    76 1030 1508 0000 0005 5030 3078 (30 zł za dzień)

       

      Organizacja dnia:

       7.00 - 9.00 - dyżur

       9.00 - 15.00 - zajęcia właściwe

       15.00 -17.00 - dyżur

     • Podcast

      Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie Erasmus + "Key to Reading" mieli za zadanie stworzyć podcast. W najbliższych dniach będziemy prezentować kolejne odcinki podcastu. Były one nagrywane w profesjonalnym Studiu Inżynierska.

      Dziś zapraszamy do odsłuchania 1. odcinka  podcastu :

      "Dlaczego warto czytać książki?" Rozmawiają Ula Wilamowska z kl. 7a i Ala Stępień z kl. 6a

      Życzymy miłego słuchania.

     • Mistrzostwa Dzielnicy w Ringo

      10 maja w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursus w Ringo dla roczników 2008, 2009. Naszą szkołę reprezentowały najlepsze zawodniczki: Magda Kałużna (z klasy 8e), Oliwia Romanek (z klasy 8e), Mai Nguyen (z klasy 8b) i najlepsi zawodnicy: Jakub Stawiarz ( z klasy 8a), Krzysztof Kaźmierski (z klasy 8a), Wiktor Góra (z klasy 7b) wyłonieni podczas Mistrzostw Szkoly. Nasza reprezentacja po zaciętej walce zajęła 2. miejsce. W organizacji zawodów pomagali: Aneta Pułtorak z klasy 8e - sekretarka zawodów oraz Igor Barwinski z klasy 8e, sędzia liniowy. Nasze uczennice i uczniowie spisali się na medal. Gratulujemy.

     • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, neguje się wszelkie wartości, nudzą uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

      Uczniowie klas 6c i 6d w piątek 28 kwietnia podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przybliżyli ważne wydarzenie w historii Polski. Wszyscy obecni na sali widzowie w skupieniu i z powagą obejrzeli przygotowany montaż słowno-muzyczny, który nagrodzono gromkimi brawami.