• BADMINTON

      Jesteśmy Mistrzyniami i Mistrzami Badmintona w Ursusie.

      Gratulujemy poczwórnego mistrzostwa i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

      Barbara Król (kl. 5a), Kamila Kowalska (kl. 6a), Weronika Domagalska (kl. 6d) zajęły pierwsze miejsce w kategorii dzieci. Iryna Kovalenko (kl. 8b) i Hanna Sidor (kl. 7b) zwyciężyły w kategorii młodzież.

      Mistrzostwo Dzielnicy w kategorii dzieci wywalczyli Bartłomiej Kultys (kl. 3c), Jakub Łomicz (kl. 4d), Ksawery Rolka (kl. 5d), a w kategorii młodzież - Wiktor Góra (kl. 8b), Filip Łomicz (kl. 7d), Oskar Jędrzejczyk (kl. 7b).

     • Poczuj radość dzielenia się!!!

      Dołącz do naszej serdecznej inicjatywy - Akcji Charytatywnej "Pomocnik Mikołaja" zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Razem możemy sprawić, że Święta staną się wyjątkowe dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

      Co możemy podarować:

      Zabawki dla marzeń: Zbieramy zabawki dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Lalki, klocki, gry edukacyjne, puzzle - każdy prezent przekazany z sercem może stać się źródłem radości i nauki.

      Świat słów: Książki, które otworzą drzwi do nowych światów. Tworząc naszą biblioteczkę, pomagasz rozwijać wyobraźnię i umysły.

      Dla ciała i ducha: Środki czystości i higieniczne, herbata, kawa, kakao - każda drobnostka ma znaczenie, dbając o komfort i zdrowie podopiecznych akcji.

      Dla edukacji: Przybory szkolne - kredki, flamastry, długopisy, zeszyty, a także przybory sportowe - skakanki, piłki, które wspomogą rozwijanie umiejętności i zdrowy styl życia.

      Słodki akcent: Niech różnego rodzaju słodycze staną się prezentem dla podniebienia, przynosząc uśmiech na twarzach.

      Wszystkie wymienione rzeczy powinny być nowe!

       

      Czas akcji: od 13 listopada do 1 grudnia 2023 r.

      Miejsce składania darów:
      Sala nr 20 (świetlica)

       

      Zostańmy pomocnikami Mikołaja i pomóżmy razem stworzyć magiczne Święta, dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy!

      Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich uczniów!
      Udział w naszej akcji nie tylko przyniesie uśmiech na twarze osób potrzebujących, ale również zostanie nagrodzony punktami z zachowania. To wyjątkowa okazja, aby uczynić dobro i zbliżyć się do swoich celów szkolnych jednocześnie!

      Liczymy na Was.
      Samorząd Uczniowski
      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Słówko Tygodnia

      W naszej szkole rozpoczęła się przygoda ze słówkami. Co tydzień na tablicy w szkole oraz na szkolnym fanpage na facebooku będziemy zamieszczać nowe "Słówko tygodnia" (będzie ich 33).  Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci Was do używania pięknej polszczyzny i pozwoli na wzbogacenie słownictwa.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

      W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku wszystkie klasy  czwarte uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych: Kartka do kartki - historia książki.

      Zajęcia poprowadziła  Pani Joanna Wolańska,  która przybyła do nas z Czytelni Nr XIX w Ursusie.  Dzieci miały okazję  poznania  podstawowych elementów budowy książki, poznały historię pisma  oraz materiały, z których książki były wykonane. Pani Joanna wyjaśniła dzieciom, na czym polega praca we współczesnej bibliotece, wykazała zalety czytania i gorąco zachęcała do odwiedzin biblioteki. Celem tego typu zajęć jest uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mnóstwo pozytywnej energii.

     • Zabawa Pełna Kolorów - Kolorowy Tydzień w SP4

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa inicjatywa, która wypełniła naszą szkołę radością, kolorami i uśmiechami. To był "Kolorowy Tydzień" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

      Korytarze i sale lekcyjne przemieniły się w paletę barw, kiedy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w naszą zabawę w Czwórce w kolory. Każdego dnia mieliśmy określony kolor do noszenia. Uczniowie przybywali do szkoły w różnokolorowych strojach, od czystego białego po intensywne czerwienie i zieleń. To były dni, kiedy każdy mógł wyrazić siebie poprzez swoje ubrania.

      Nie tylko ubrania były kolorowe, ale i nasze nastroje! W trakcie "Kolorowego Tygodnia" w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uśmiechy, żarty, śmiech i dobre humory towarzyszyły nam przez cały tydzień. 

      Ta inicjatywa to jednak nie tylko zabawa, to również ważna lekcja o wartościach takich jak różnorodność, akceptacja i wspólnota. Poprzez wyrażanie siebie w kolorach, uczymy się szanować nasze różnice i celebrować naszą jedność jako społeczność ucząca się.

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. Uczestniczyli w niej Pani dyrektor Ewa Gerełło, wicedyrektorzy – Pani Ewa Koszowska, Pan Janusz Gutkowski, wiceburmistrzowie Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień i Pan Kazimierz Sternik oraz rodzice. Wydarzenie to wzbudza co roku naprawdę dużo emocji i jest dla pierwszoklasistów ogromnym przeżyciem, dlatego długo się do niego przygotowują.

      Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców – Pani Agaty Chmielińskiej, Pani Elżbiety Kuśmierczyk-Szczygielskiej, Pani Jolanty Radzikowskiej oraz Pani  Aleksandry Sosnowskiej,  przedstawili piękny program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Udowodnili także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę!
          Najważniejszymi momentami uroczystości były - złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Ewa Gerełło. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Na zakończenie wszyscy otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.
      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

     • Wystawa o Juliuszu Słowackim

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy tematycznej o Juliuszu Słowackim. Jest ona poświęcona jednemu z największych polskich poetów, dramaturgowi, przedstawicielowi romantyzmu i mistykowi. Na wystawie znajdziemy okładki książek o nim oraz teksty i rękopisy wierszy. Zapoznamy się z różnymi formami upamiętnienia: pomniki, medale, monety, banknoty i znaczki pocztowe. Zobaczymy jak wygląda miejsce urodzenia wieszcza- Krzemieniec - i znajdujące się w nim Muzeum Juliusza Słowackiego. Ekspozycja znajduje się w przedsionku szkoły, przy pucharach.

     • Sztafeta w biegach przełajowych

      W czwartek uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w sztafetach w biegach przełajowych.
      Utrzymaliśmy dobrą formę z poniedziałkowych biegów indywidualnych i w biegach drużynowych również pokazaliśmy się z świetnej strony, dwukrotnie wybiegając brązowy medal :)

      Reprezentacja szkoły w kategorii dzieci (2011-2012)
      1. Wojciech Jankowski 5d
      2. Paweł Mozol 6a
      3. Franciszek Kucharski 6a
      4. Szymon Skoblewski 5d
      5. Adam Prasowski 6a
      6. Adam Szymul 6a

      Reprezentacja szkoły w kategorii młodzież (2009-2010)
      1. Oliwier Mosek 7a
      2. Adam Walkiewicz 7a
      3. Marcin Zieliński 7c
      4. Igor Hajduk 7c
      5. Kirylo Burmistrov 8b
      6. Franciszek Niedziński 8a

      Gratulujemy :)

     • Warszawska Olimpiada Młodzieży

      W poniedziałek odbyły się dzielnicowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

      Naszą szkołę reprezentowało 43 uczniów z klas 5-8. Do następnego etapu zakwalifikowało się aż 10 naszych reprezentantów. W eliminacjach łącznie wystartowało ok 200 uczniów ze wszystkich szkół w Ursusie. 

      Kwalifikację uzyskali:

      Rocznik 2012 dziewczyny:
      Alicja Brunak 5d (3 miejsce)
      Natalia Maścibrodzka 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2012 chłopcy:
      Wojciech Jankowski 5d (4 miejsce)

      Rocznik 2011chlopcy:
      Adam Prasowski 6a (3 miejsce)

      Rocznik 2010 dziewczyny:
      Laura Chojnacka 7d (5 miejsce)
      Gabriela Rucikowska 7d (6 miejsce)

      Rocznik 2010 chłopcy:
      Adam Walkiewicz 7a (3 miejsce)
      Igor Hajduk 7b (4 miejsce)
      Oliwier Mosek 7a (7 miejsce)

      Rocznik 2009 chłopcy:
      Franciszek Niedziński 8a (3 miejsce)

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie :)

     • Nasza Szkoła na XIII Festiwalu Oświatowym

      W sobotę, 23 września 2023 roku, nasza szkoła brała udział w XIII Festiwalu Oświatowym dzielnicy Ursus. To było wyjątkowe wydarzenie, które połączyło naszą społeczność szkolną z lokalnymi mieszkańcami oraz innymi placówkami oświatowymi.

      Jednym z głównych gości tego dnia był pan Damian Merkel, który zaprezentował uczestnikom tajniki sztuki szermierki. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni ćwiczeniami i mieli okazję poznać fascynujący świat szermierki.

      Na naszym stoisku nie brakowało innych atrakcji. W strefie relaksu uczniowie korzystali z malowania twarzy, co pozwoliło im naładować się pozytywną energią. Dla miłośników gry w szachy przygotowaliśmy miejsce do rywalizacji, co sprzyjało rozwijaniu umiejętności strategicznego myślenia.

      Kącik Smaku, stał się miejscem prawdziwej uczty dla podniebienia. 

      Nasi utalentowani uczniowie zaprezentowali się na scenie, prezentując piękne tańce i występy artystyczne, co dostarczyło widzom wielu wzruszeń i emocji.

      Dodatkowo, nasi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważnym aspektem edukacji.

      Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym wydarzeniu. To było spotkanie, które pokazało, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również inspiruje i integruje społeczność. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie wszystkich uczestników.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      W murach naszej szkoły zrobiło się dziś wesoło i gwarno - uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali Pani dyrektor, która życzyła nowych ciekawych doświadczeń, wspaniałych przeżyć i przyjaźni oraz przede wszystkim sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Głos zabrał również gość - zastępca burmistrza dzielnicy Ursus Pan Wiesław Krzemień, który przyłączył się do życzeń Pani dyrektor.

     • Uczniowie klas trzecich Mocarzami Historii

      Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii w tym roku szkolnym już po raz trzeci realizowała interdyscyplinarny projekt "Warszawo, poznajmy się". Projekt jest rokrocznie kierowany do klas 3 warszawskich szkół podstawowych i współfinansuje go Biuro Edukacji m. st. Warszawy. Składa się z trzech etapów, podczas których odbywają się warsztaty w klasach, uczniowie przygotowują w grupach projekty edukacyjne, a następnie wykonują quiz sprawdzający zapamiętane wiadomości.

      Projekt ma na celu przybliżyć młodym mieszkańcom Warszawy historię ich miasta, ale również wyćwiczyć umiejętność pracy metodą projektu - jedną z najskuteczniejszą form zdobywania wiedzy.W projekcie corocznie bierze udział kilkadziesiąt klas. Wszystkie 3 etapy projektu dzieci przechodzą w czasie 5-7 miesięcy. Praca uczniów pod okiem i opieką nauczyciela jest więc prawie całoroczna.Na koniec klasa, która zrealizuje wszystkie etapy zdobywa dla szkoły tytuł MOCARZE HISTORII.  Zdarza się często, że klasy odpadają na którymś z etapów, projekt nie jest łatwy, jest wyzwaniem dla uczniów i pracującego z nimi nauczyciela.Tym milej mi poinformować, iż : w tym roku dla Szkoły nr 4 tytuł MOCARZE HISTORII 2022/2023 zdobywają klasy: 3a, 3b, 3c i 3d.Serdecznie gratulujemy szkole tak wybitnych, zaangażowanych, otwartych na nową wiedzę i kreatywnych uczniów. Ogromne podziękowania kierujemy do nauczycieli klas. Bez niech to by się nie udało!

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      Zakończenie roku szkolnego w klasach 1-3

      W piątek 23 czerwca 2023 roku o godz. 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla klas 1-3.Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani dyrektor Ewa Gerełło podziękowała nauczycielom i rodzicom za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, a dzieciom pogratulowała sukcesów w nauce oraz życzyła bezpiecznych i spokojnych wakacji. Przedstawiciel Rady Rodziców, Pani Monika Patrzyk, złożyła podziękowanie nauczycielom na ręce dyrekcji  za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci, a uczniom klas trzecich, kończącym pierwszy etap edukacji, życzyła wielu osiągnięć w klasie czwartej.Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich. Dzieci zaśpiewały piosenki: "Czwarta klasa", "Plecak, torba czy walizka" oraz zatańczyły taniec nowoczesny. Po oficjalnym przecięciu wstęgi - sezon wakacyjny został uznany za otwarty! Tym miłym akcentem zakończyła się część artystyczna, po której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych dni i mile spędzonych wakacji!

      Zakończenie roku szkolnego klasy 4-8