• Uroczyste zakończenie roku szkolnego - klasy 1-3

      W piątek 21 czerwca 2024 roku o godz. 11:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas 1-3. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, Pani dyrektor Ewa Gerełło podziękowała nauczycielom i rodzicom za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły, a dzieciom pogratulowała sukcesów w nauce oraz życzyła bezpiecznych i spokojnych wakacji.

      Przedstawicielka Rady Rodziców złożyła podziękowanie nauczycielom na ręce dyrekcji za trud włożony w wychowanie i edukację dzieci, a uczniom klas trzecich, kończącym pierwszy etap edukacji, życzyła wielu osiągnięć w klasie czwartej. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich. Dzieci zagrały na fletach oraz zatańczyły.  Tym miłym akcentem zakończyła się część artystyczna, po której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych dni i mile spędzonych wakacji!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024- klasy IV-VI

      21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
      Na zakończeniu klas IV - VI swoją obecnością zaszczyciła nas przedstawicielka Rady Rodziców Pani Monika Patrzyk. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor Ewa Gerełło w ciepłych słowach pożegnała uczniów, wyraziła również podziękowania za owocny rok pracy i życzyła wszystkim udanego wypoczynku wakacyjnego. Życzenia udanego odpoczynku złożyła również Pani Monika Patrzyk.

      W części oficjalnej nagrodzono uczniów z klas IV – VI, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, zostali oni uhonorowani statuetkami Prymusa Szkoły. Następnie nagrody otrzymali uczniowie z klas VI, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Wychowawcy i Pani Dyrektor  Ewa Gerełło wraz z zastępcami – Panią Ewą Koszowską i Panem Januszem Gutkowskim wręczyli listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Nagrody wręczono również koszykarkom z klas IV – VI za zajęcie I miejsca w
      Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz za zajecie V miejsca w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
      Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy słonecznych, wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Budżet obywatelski

      Drodzy Rodzice,

      Wasze wsparcie ma ogromne znaczenie dla naszych uczniów! Zbliża się wyjątkowa okazja, aby wspólnie uczynić coś wspaniałego dla naszej społeczności.

      Pragniemy zainicjować remont placu zabaw przy naszej szkole, aby zapewnić dzieciom bezpieczne, nowoczesne i inspirujące miejsce do zabawy oraz umożliwić akcję profilaktyczną słuchu i wymowy dla naszych pociech.

      Właśnie teraz mamy szansę na dofinansowanie tych projektów z Budżetu Obywatelskiego, ale potrzebujemy Waszego głosu! W ubiegłym roku zabrakło szczęścia mimo ponad kilkuset wspierających, a przecież nasza społeczność jest o wiele liczniejsza!

      Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4

      Ursus / 253 

      Numer na liście 20 

      Akcja profilaktyczno-edukacyjna Dobrze mówię, bo dobrze słyszę

      Ursus / 927

      Numer na liście 45

      Głosowanie odbywa się w dniach 15-30 czerwca. Głos można oddać na maksymalnie 15 projektów w jednej wybranej dzielnicy i 10 projektów ogólnomiejskich.

      Zagłosować można przez Internet, na oficjalnej stronie:

      https://liblink.pl/DpS6APa1Ve

      Warto wiedzieć:

      1.Można zagłosować za siebie tylko raz. Jeśli zagłosujemy wpisując swoje dane dwa razy, obydwa głosy będą nieważne. Jedynie adres e-mail może być kilkukrotnie użyty.

      2.Nie trzeba być pełnoletnim - głosować można w każdym wieku. Jeśli głosujący ma mniej niż 13 lat, musi poprosić o zgodę rodzica lub opiekuna lub można zagłosować za zgodą dziecka wpisując jego dane.

      3.Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie - głosować może każdy mieszkaniec i mieszkanka Warszawy - dziecko, babcia, dziadek, rodzice, sąsiedzi.

      Nie zwlekajcie - Wasz głos to klucz do sukcesu tej inicjatywy!

      Z wyrazami szacunku,  

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie

      oraz koordynatorzy Projektu

      Agata Stefańczyk

      Agnieszka Tarczyńska-Płatek

     • Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

      W tym roku po raz pierwszy wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Finały ogólnopolskie odbywały się w maju, na Politechnice Wrocławskiej. Najlepsi finaliści krajowi z siedmiu kategorii wiekowych i zawodowych tworzą polską reprezentację na finały Międzynarodowych Mistrzostw w GMil. Konkurs szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie, a także przyczynia się do wyławiania matematycznie uzdolnionej młodzieży. Także w tym konkursie mieliśmy finalistów. Są nimi Antonina Rybarczyk z klasy 3a i Teodor Józefiak z klasy 3d. Gratulujemy.

     • X PIKNIK SZKOLNY W SP4

      W dniu 8 czerwca odbył się X Piknik Szkolny. W tym wyjątkowym dniu miło nam było gościć przedstawicieli władz Dzielnicy Ursus - Panią Annę Lewandowską - Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ursus oraz Pana Stanisława Dratkiewicza - Wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus.Jak zwykle podczas każdego naszego pikniku i tym razem dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, były to m.in.:  pokaz szermierki, stoisko astronomiczne, fotobudka, bańki mydlane, zabawy z robotami, malowanie buziek, malowanie kamieni i muszli, szachy, doświadczenia fizyczne i chemiczne, zabawy z chustą animacyjną, gry i zabawy polonistyczne, łamigłówki matematyczne, blackout poetry, zabawy językowe z Early Stage.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowe na macie sportowej oraz pokaz judo grupy JUDOPANDA. Przy stoisku artystycznym dzieci mogły stworzyć bransoletki, gniotki z balonów, kolorowe torebeczki. W strefie Małego i Dużego Przedsiębiorcy można było nabyć po okazyjnej cenie gry i książki. Przygotowano też stoiska z ciastami, owocami, watą cukrową oraz popcornem. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kawiarenkę z gorącymi napojami. Ogromne emocje wzbudziła wspólna zabawa w pianie - Piana Party, zorganizowana w ramach współpracy przez Szkołę Tańca DanceWay, która poprowadziła również zajęcia taneczne dla wszystkich uczestników pikniku.

      W tym pięknym, słonecznym dniu towarzyszyła nam niepowtarzalna atmosfera. Wszystko to nie udałoby się bez wsparcia naszych wspaniałych Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, dlatego serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.

       

      Szczególne podziękowania składamy:

      - Szkole Tańca DanceWay za zorganizowanie i ufundowanie zabawy w pianie – Piana Party oraz za przeprowadzenie zabawy tanecznej dla wszystkich uczniów,

      - Pani Monice Patrzyk za przygotowanie stoiska astronomicznego,

      - Panu Damianowi Merkel za przygotowanie i zaprezentowanie pokazu szermierki,

      - firmie STYROPLAST S.C.A.T. BEDNARSCY-SPÓŁKA CYWILNA za wykonanie pięknego napisu SP4, który został wykorzystany podczas pikniku jako dekoracja

      - Klubowi Judo Panda za przygotowanie i zaprezentowanie pokazu judo,

      - Szkole języka angielskiego Early Stage za przygotowanie stoiska z konkursami dla naszych uczniów

      - Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji dla dzieci, m.in. fotobudki.

     • Bal ósmych klas

      Ach co to był za bal !

      W piątek 7 czerwca wsród wielu zgromadzonych gości, w eleganckich strojach, uczniowie klas 8. rozpoczęli bal tradycyjnym odtańczeniem poloneza. Później nastąpiła część już mniej oficjalna. Było mnóstwo śmiechu, wspólnych tańców i zabawa do poźnego wieczora. Na pewno nasi uczniowie długo będą wspominać to wydarzenie wieńczące ich czas w SP4.

     • Bieg Wolności

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

      bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w Biegu Wolności, który odbył się w dniu 2 czerwca 2024 r.

      Bieg był organizowany przez władze Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy z okazji 35 rocznicy częściowo wolnych wyborów w 1989 r.

      Bieg na dystansie 1989 m odbył się ulicami naszej Dzielnicy.

      Niezmiernie jest nam miło poinformować, że nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną placówką oświatową podczas tego biegu i z tej okazji władze Dzielnicy Ursus przekazały nam bon podarunkowy w kwocie 1000 zł. Zostanie on wykorzystany na zakup nagród dla naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach.

      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, nasza szkoła wyróżniła się w tym sportowym wydarzeniu.

       

      Dyrekcja szkoły

     • Święto Konstytucji 3 maja

      W naszej szkole świętowaliśmy dzisiaj rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 5A i 5B wraz z wychowawcami przygotowały uroczysty apel, który miał na celu przybliżyć uczniom historię naszego kraju i w przystępny sposób opowiedzieć, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Czym jest konstytucja? Czym dla nas są wolność, naród i ojczyzna? Są to tematy wciąż aktualne i warte refleksji. Znajomość przeszłości jest nam niezbędna do tego, aby budować solidne fundamenty dla naszej przyszłości.

     • Turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

      Chlopaki z klasy 5a i 5d wzięli udział w  I etapie turnieju piłkarskiego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

      Pierwszy zespół przeszedł jak burza pierwszą rundę, wygrywając wszystkie trzy mecze, a tym samym awansując do kolejnej fazy rozgrywek, która odbędzie się 9 maja.

      Druga drużyna niestety zmuszona była grać w osłabieniu z powodu dwóch kontuzji. Chłopaki skończyli rywalizację na trzecim miejscu w grupie.

       

      Sp4 I

      Anh Nguyen Viet

      Szymon Skoblewski

      Vinh Le Cao

      Filip Kurzela

      Błażej Zwoliński

      Szymon Sujeta

      Adam Bertram

       

      Sp4 II

      Wojtek Jankowski

      Konrad Lipiński

      Mikołaj Jezuit

      Julek Migas

      Ignacy Raczkowski

     • "Żonkile"

      19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej o czym przypominaliśmy sobie poprzez udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024. Uczniowie i nauczyciele nosili w tym dniu własnoręcznie wykonane żonile.

      #ŁączyNasPamięć