-

"Ratujemy i Uczymy Ratować"

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest w Szkole Podstawowej nr 4 nieprzerwanie od 2010 roku i skierowany jest do klas I - III w szkołach podstawowych.

Zajęcia prowadzone są przez panią Annę Tarczałowicz.


Pierwsza pomoc w 1B

Bardzo ważnym jest umieć w odpowiedni sposób udzielić jak najszybciej pomocy osobie, której zagraża utrata życia. Na jednej z lekcji gościliśmy panią Annę Tarczałowicz, która opowiedziała nam, jak należy się zachować podczas zagrożenia życia drugiej osoby. Nauczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy, odpowiedniego ucisku klatki piersiowej by przywrócić oddech.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


1d uczy się pierwszej pomocy

We wtorek 30.10 do naszej klasy przyszła Pani Ania, która przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy. Na początku przypomnieliśmy sobie zasady postępowania w razie wypadku. Później ćwiczyliśmy masaż serca. To nie było nasze pierwsze spotkanie z Panią Anią i "Małą Anią", ale warto było sobie przypomnieć zasady i poćwiczyć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Pierwsza pomoc w klasie 1a

W klasie I a p. Anna Tarczałowicz przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie uważnie obserwowali najważniejsze czynności podczas udzielania pierwszej pomocy. Bardzo chętnie podejmowały ćwiczenia na manekinie. Przypomniały sobie telefony alarmowe. Od tego dnia wiedzą, że pierwsza pomoc może uratować życie człowieka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćSzkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020