-

Sukcesy uczniów w konkursach w roku szkolnym 2015/2016Wakacyjny konkurs fotograficzny "Moje wakacje"

We wrześniu 2015 roztrzygnięto VII wakacyjny konkurs "Moje wakacje". Dostarczone przez uczniów zdjęcia były - jak zwykle - bardzo piękne, co podniosło poziom konkursu.

A oto wyniki:

 • I miejsce - Mikołaj Pniak, klasa 4g
 • II miejsce - Agata Szymańska, klasa 5b
 • III miejsce - Hania Kaczanowska, klasa 3a
 • wyróżnienie - Aleksander Wojszko, klasa 6g
 • wyróżnienie - Bartosz Florczak, klasa 3c
 • wyróżnienie - Joanna Marcinkowska, klasa 5v
 • wyróżnienie - Magdalena Majewska, klasa 2m
 • wyróżnienie - Michał Kopiel, klasa 3c
 • wyróżnienie - Oliwia Glasar, klasa 2n
 • wyróżnienie - Paulina Piasecka, klasa 3g
 • wyróżnienie - Pola Wójcik, klasa 2i
 • wyróżnienie - Weronika Wyszkowska, klasa 1g
 • Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Zawody w dzielnicowych biegach przełajowych

  22 września 2015 roku odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych. Nasi uczniowie zawkalifikowali się do finału. Więcej informacji znajduje się tutaj


  Zawody w drużynowych biegach przełajowych

  Drużynowe biegi przełajowe odbyły się 29 września 2015 roku. Nasi uczniowie zajęli w nich I miejsce. Więcej informacji znajduje się tutaj


  6 października 2015 roku odbyły się zawody finałowe WOM w biegach przełajowych indywidualnych. W każdych wyścigach startowało ok. 180 zawodników (10 najlepszych z dzielnicy). Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się: Adrian Kozarzewski oraz jego siostra Patrycja Kozarzewska ( zakwalifikowała się jako rezerwowa do zawodów). Gratulujemy dobrych miejsc.


  Dzielnicowe zawody w unihokeju

  W dniu 10 listopada 2015 odbyły się dzielnicowe zawody chłopców w unihokeju. Chłopcy z naszej szkoły zajęłi pierwsze miejsce. Więcej informacji znajduje się tutaj


  Konkurs miniLogia - I i II etap

  W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 odbyły się dwa etapy konkursu miniLogia. Do II etapu przedsotali się:

 • Tymon Czernek - klasa 5a
 • Paweł Sidorczuk - klasa 5a
 • Piotr Stasiulewicz - klasa 5a
 • Angelika Ostrowska - klasa 6c
 • Etap II odbył się 21 stycznia 2016 i wzięła w nich udział trójka laureatów etapu pierwszego. Na wyniki jeszcze czekamy, ale już teraz gratulujemy uczestnikom :)


  Konkurs BAN

  Dnia 28 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Finał Konkursu Biblijnej Akademii Najmłodszych, organizowanego przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitarnej Warszawskiej. Uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych od września do kwietnia pogłębiali swoją wiedzę biblijną i znajomość Pisma Świętego poprzez odpowiadanie na serie pytań dotyczących niedzielnej Ewangelii. Cały konkurs składał się z 21 serii.

  Do szkolnego finału zakwalifikowało się 45 najlepszych uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy biblijnej. Członkowie komisji: ks. Piotr Kieliszek, s. Małgorzata Samsonowicz, s. Agnieszka Dąbrowska i p. Alicja Kolmus byli pełni podziwu dla wiedzy, jaką zaprezentowali nasi uczniowie. Po etapie pisemnym pogratulowano wszystkim uczestnikom finału a pani dyrektor Edyta Gawlicka wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki. Do ścisłego finału ustnego zakwalifikowało się 10 osób; spośród nich komisja wyłoniła 4 osoby, które będą nas reprezentowały na etapie archidiecezjalnym. Są to: Marta Kwiatkowska 4 D, Gabriela Mazurek 5 B, Michalina Tarka 4 A, Wiktoria Zuba 5 A.

  Wszystkim uczniom dziękujemy za całoroczną pracę i zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na etapie archidiecezjalnym.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć


  SZKOLNA MATEMATYCZNA LIGA ZADANIOWA 2016

  W ramach programu "Szkoła z pomysłem na uczenie" Szkoła Podstawowa nr 4, realizuje zadania, które umożliwią ubieganie się o Honorowe Wyróżnienia Prezydenta miasta stołecznego Warszawy "Szkoła z pomysłem".

  W ramach tego projektu, w kwietniu uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w Szkolnej Matematycznej Lidze Zadaniowej. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań podczas długich przerw. Uczniowie losowali zadania o odpowiednim stopniu trudności i rozwiązywali je. Rozwiązano łącznie około 700 zadań. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie, którzy w czasie trwania konkursu rozwiązali poprawnie najwięcej zadań. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. A oto nagrodzeni w poszczególnych kategoriach uczniowie:

  Klasy 4
  I miejsce - Chmieliński Mateusz, kl. 4f
  II miejsce - Baran Piotr, kl. 4f
  III miejsce - Olszewski Kacper, kl. 4f

  Klasy 5
  I miejsce - Kapelko Emilia, kl. 5f i Sitkowska Natalia, kl. 5e
  II miejsce - Janowska Maja, kl. 5a
  II miejsce - Kraciuk Anna, kl. 5f

  Klasy 6
  I miejsce - Kowalik Maja, kl. 6f
  II miejsce - Glińska Natalia, kl. 6f
  II miejsce - Szewczyk Anna, kl. 6f

  Dodatkowo, w czasie trwania konkursu, na tablicach zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów klas 4 na jeden z wybranych tematów:
  a) "Liczba Pi"
  b) "Liczby pierwsze"
  c) "Matematyka w praktyce"
  d) "Zwierzaki figuraki"
  e) "Cytaty i aforyzmy matematyczne"
  f) "Sławni matematycy"
  g) "Liczby doskonałe"
  h) "Liczby trójkątne"

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Sukcesy w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim Poezji Miłosnej

  Organizatorem konkursu jest Gimnazjum Nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach - szkoły podstawowe i gimnazja; polegał on na wygłoszeniu dwóch wierszy o tematyce miłosnej.

  Do konkursu przystąpiły 4 uczennice naszej szkoły: Zofia Kościk (6a), Zuzanna Seweryn (6d), Weronika Boruchalska (5a) i Wiktoria Zuba (5a).

  Decyzją Jury Zuzanna Seweryn uzyskała I miejsce, Wiktoria Zuba - II miejsce, Zofia Kościk - III miejsce, zaś Weronika Boruchalska - wyróżnienie. Gratulujemy!


  Sukcesy naszych uczniów w Dzielnicowym Konkursie Literackim dla Uczniów Szkół Podstawowych "Pewnego dnia w Danolandii."

  Organizatorem Dzielnicowego Konkursu Literackiego dla Uczniów Szkół Podstawowych "Pewnego dnia w Danolandii." było Gimnazjum Nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Konkurs realizowany był we współpracy z GIODO w ramach projektu "Kreatywni i aktywni" . Przystąpiło do niego 7 uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli za zadanie napisać opowiadanie na temat przewodni, inspirowane problemem ochrony danych osobowych w Internecie. Wyniki konkursu:

  Miejsce I Marek Nowak (5d)
  Miejsce II Marta Klepaczko (6a)
  Wyróżnienia: Claudia Babled (6c), Anna Anh Śliwiak (6a).

  Nagrody dla laureatów oraz pozostałych uczestników konkursu, a także podziękowania dla nauczycieli - opiekunów wręczono na uroczystości w dniu 28 kwietnia w Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi. Nagrodzone prace uczniów opublikowano w gazetce "Kreatywni i aktywni" przygotowanej w ramach projektu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Realizacja projektu "Ursus słowem malowany"

  "Ursus słowem malowany" to szkolny cykl konkursów związanych z Dzielnicą Ursus, przeprowadzonych w kwietniu 2016 r. Obejmował on następujące konkursy:

  dla uczniów klas 1-3

  - "Misiowe bajanie" - konkurs literacki w dwóch kategoriach (poezja i proza) na najpiękniejszy utwór, którego bohaterem będzie niedźwiedź. Ogółem zgłoszono 16 utworów. Jury w składzie: Elżbieta Hilt, Wiesława Winter, Zofia Kościak nagrodziło następujących uczniów:


  "Misiowe bajanie" (proza):

  1. miejsce - Emilia Lipska 1Ł
  2. miejsce - Ada Bojanowicz 2f
  3. miejsce - Jan Jaśkiewicz 2f
  wyróżnienie: Kajetan Florczyński 2f  "Misiowe bajanie" (poezja):

  1. miejsce - Szymon Bielecki 1Ł
  2. miejsce - Bartek Krawczyk 3c
  3. miejsce - Marta Bilska 3g
  wyróżnienie: Michał Kopiel 3c

  - "Pomaluj, wyczaruj. Ursus" - konkurs plastyczny, który polegał na namalowaniu dowolną techniką pracy plastycznej w formacie A3 przedstawiającej wybrane miejsce naszej dzielnicy. Ogółem wpłynęło 28 prac. Jury w składzie: Katarzyna Dygas, Anna Murawska, Zofia Kościak nagrodziło następujących uczniów:


  1. miejsce - Monika Świętoń 2m, Adrianna Harbut 1d
  2. miejsce - Igor Pryciak 1p, Jagoda Kupisz 2l
  3. miejsce - Nikola Małecka 1p, Lena Frant 2m
  Wyróżnienia: Wiktoria Polkowska 2n, Rafał Chodorowski 2m, Amelia Wolak 2l, Jakub Kłobuszewski 2i, Nina Dzienisz 2ł, Dominika Mizga 3h, Julia Wolszczak 1p, Wiktoria Ślęzak 2ł, Zosia Chiczewska 1p, Weronika Giba 3h, Wiktoria Ruchowska 2ł, Kacper Węgrzyn 1p, Izabela Przybylska 3a

  dla uczniów klas 4-6:

  - "Jak to było na początku?" - konkurs literacki na najpiękniejszą legendę o Ursusie nawiązującą do nazwy i herbu naszej dzielnicy. Wpłynęło 20 prac. Jury w składzie: Elżbieta Hilt, Wiesława Winter, Zofia Kościak nagrodziło następujących uczniów:

  1. miejsce - Paweł Gorzkowski kl 4f
  2. miejsce - Claudia Babled 6c
  3. miejsce - Anna Śliwiak 6a
  wyróżnienie: Łukasz Chomiuk 6b  - "Limeryki i inne wierszyki o Ursusie" - konkurs literacki na najpiękniejszy wiersz o naszej dzielnicy. Wpłynęło 11 wierszy. Jury w składzie: Elżbieta Hilt, Wiesława Winter, Zofia Kościak nagrodziło następujących uczniów:

  1. miejsce
  - Szymon Kupczak 6c
  2. miejsce - Zuzanna Seweryn 6d
  3. miejsce - Weronika Zapisek 6c
  wyróżnienie: Julia Nguyen 6a  - "Ursus w obiektywie" - konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie przedstawiające naszą dzielnicę. Ogółem wpłynęło 49 zdjęć. Jury w składzie: Katarzyna Dygas, Magdalena Balicka, Małgorzata Kołacińska nagrodziło następujących uczniów:

  1. miejsce - Ida Narożniak 6a
  2. miejsce - Oliwier Pryciak 4a
  3. miejsce - Wiktoria Czarnecka 4f
  wyróżnienia: Filip Wendołowski 6a, Wiktoria Piros 5c, Anna Śliwiak 6a


  - "Wieś, miasteczko, dzielnica" - konkurs wiedzy o Dzielnicy Ursus, przeprowadzony w formie testu, który sprawdzał znajomość najważniejszych faktów z historii i współczesności naszej dzielnicy. Przystąpiło do niego 38 uczniów. Wyniki konkursu:

  1. miejsce - Magdalena Bortniczuk 6b
  2. miejsce - Adrian Popal 6d, Oliwia Sagan 6c, Klaudia Paździerz 6c
  3. miejsce - Oliwia Kędracka 6b, Zuzanna Seweryn 6d, Szymon Kupczak 6c, Angelika Ostrowska 6c.

  Dziękujemy za liczny udział w projekcie. Laureatom, ich rodzicom i opiekunom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi na apelu czytelniczym w dniu 7 czerwca.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Mała Olimpiada Matematyczna

  Uczniowie klas I-III wzięli aktywny udział w Małej Olimpiadzie Matematycznej, w której odnieśli sukcesy.... Laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursach matematycznych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny 2016"
  klasy 4 - 6

  Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie "Kangourou Sana Frontieres" z siedzibą w Paryżu, w Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu.

  Zasady i cel konkursu:
  Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

  - Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych
  - Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych
  - Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych

  Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

  Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

  Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

  Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

  Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

  W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

  Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

  Konkurs odbył się 19 marca 2015 roku. Wzięło w nim udział 39 uczniów klas IV, 44 uczniów klas V i 22 uczniów z klas VI.

  W klasach czwartych 6 uczniów otrzymało wyróżnienie:
  1. Stasiulewicz Piotr
  2. Binder Jan
  3. Urbaniak Maja
  4. Spychała Marek
  5. Burchard Adam
  6. Sidorczuk Paweł
  oraz Sznajder Aleksandra - wynik bardzo dobry

  W klasach piątych 3 uczniów otrzymało wyróżnienie:
  1. Mianowski Antoni
  2. Żabczyńska Karolina
  3. Wyglądała Magdalena

  W klasach szóstych 2 uczniów otrzymało wyróżnienie:
  1. Sidorczuk Dominik
  2. Janowski Patryk
  oraz Wojtala Piotr - wynik bardzo dobry


  Nagroda dla sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 4 za sukcesy w WOM w roku szk.2015/2016

  XLIX edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży była dla uczniów naszej szkoły niezwykle owocna. W uznaniu za osiągnięcia sportowe Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego przyznał naszej szkole nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł ze środków Biura Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy na zakup sprzętu sportowego. W piśmie przesłanym na ręce Pani Dyrektor Ewy Gerełło czytamy: "Osiągane przez młodzież wyniki sportowe (...) świadczą o Państwa niezwykłym zaangażowaniu w pracę szkoleniową, wychowawczą i organizacyjną".

  Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Szczególne podziękowania składamy medalistom, którzy przyczynili się do największych sukcesów sportowych w zeszłorocznej Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Były to:

  II miejsce w Polsce w koszykówce dziewcząt uczniów szkół podstawowych;
  II miejsce w Warszawie w piłce nożnej chłopców;
  II miejsce w Warszawie w szachach.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Słoneczna Zakładka" edycja 2015 "Moja Mała Ojczyzna".

  Organizatorami tegorocznej edycji konkursu "Słoneczna Zakładka" byli: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie, Słowacki Instytut Kultury w Warszawie i Biblioteka Publiczna w Ursusie. Patronat nad konkursem objęli Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska i Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Henryk Linowski. Konkurs adresowany był do młodych artystów z podziałem na kategorie wiekowe. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie projektów zakładek przedstawiających ich "małe ojczyzny" - wyjątkowe miejsca, lokalne społeczności, grupy rówieśnicze lub osoby a także zainteresowania lub hobby, które miały istotny wpływ na kształtowanie osobowości lub na podejmowanie ważnych decyzji. Prace miały być wykonane dowolną techniką plastyczną w dowolnym formacie. Do konkursu wybrano 12 prac uczniów z naszej szkoły. W dniu 4 listopada 2015 roku w Ośrodku Kultury Arsus odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. W konkursie wzięło udział ponad 1 000 osób z 14 krajów i z 40 miast, miasteczek, wiosek całej Polski .

  W gronie laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4:
  Wiktoria Jasek kl. V c - kategoria narodowa 11 lat- III miejsce
  Claudia Babled kl.VI c - kategoria narodowa 12 lat- wyróżnienie
  Ewelina Niedziółka kl. III d - kategoria narodowa 9 lat- III miejsce
  Patrycja Gaust kl.III e - kategoria narodowa 9 lat- wyróżnienie

  Młode artystki z naszej szkoły otrzymały dyplomy, statuetki, zakładki do książek własnego projektu, oraz nagrody książkowe, które zostały wręczone podczas uroczystości w dniu 4 listopada 2015 roku.


  Sukces uczennicy Oliwii Kucińskiej w XIV Mazowieckim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA

  Organizatorami Konkursu są: Ośrodek Kultury " Arsus " w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy oraz Dom Kultury "Kolorowa". Konkurs organizowany jest pod patronatem Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy dr Henryka Linowskiego oraz Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Urszuli Kierzkowskiej. Patronat medialny objęli:Dziennik Ursusa, Gazeta Ursus, Flesch Mazowsza, Nasza Gazeta Ochoty, Ursusa i Włoch. Konkurs ma charakter otwartego przeglądu, do którego zaproszeni są dzieci, młodzież i dorośli: amatorskie zespoły wokalne, soliści ze szkół, ośrodków społeczno-wychowawczych, placówek kulturalnych, ognisk muzycznych a także twórcy działający samodzielnie. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym, promocja utalentowanych muzycznie i motywowanie ich do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności oraz umożliwienie publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych.

  Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Jacek Cygan. Do konkursu wpłynęło ponad 280 zgłoszeń.

  W dniu 25 maja 2016 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury "Arsus" odbył się Koncert Laureatów i uroczyste wręczenie nagród XIV edycji Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada.

  Oliwia Kucińska otrzymała II nagrodę i Srebrnego Tulipana oraz wystąpiła podczas koncertu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


  Szkoła Podstawowa nr 4, im. Władysława Broniewskiego w Warszawie | rok szkolny 2019/2020