• 2018/2019

    • Od września 2018 r. rozpoczęła swoją trzecią kadencję na stanowisku dyrektora szkoły p. Ewa Gerełło. Na swoich zastępców powołała dotychczasowego wicedyrektora Janusza Gutkowskiego oraz Ewę Koszowską – nauczycielkę języka polskiego. Dotychczasowa wicedyrektor Edyta Gawlicka została dyrektorem nowej szkoły, zbudowanej w Ursusie – Szkoły Podstawowej nr 360.

     

    • W tym czasie miało miejsce przykre wydarzenie. Podczas prowadzenia remontu szatni, wykonawca użył niewłaściwej substancji,
     co spowodowało pojawienie się w całej szkole zbyt intensywnego i przykrego zapachu. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali w dniu 10 września ewakuowani, a decyzją administracyjną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie budynek został wyłączony z użytkowania. Dzięki przychylności dyrekcji sąsiednich szkół, zajęcia dydaktyczne w dniach 13 – 19 września odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 382 i Szkoły Podstawowej nr 360. 

     

    • W grudniu zakończył się remont szatni i całego poziomu -1. Uczniowie klas IV – VIII otrzymali do swojej dyspozycji nowe szafki
     na ubrania wierzchnie. Stare i wysłużone boksy przeszły do historii.  

     

    • Od września zaczęła funkcjonować klasa czwarta z rozszerzoną liczbą godzin matematyki. Pozwoliło to uczniom na głębsze poznawanie treści programowych, a także na rozwiązywanie większej liczby zadań niestandardowych, czy też konkursowych. 

     

    • 6 kwietnia 2019 r. odbył się po raz pierwszy Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i wsparciu nauczycieli szkoły. Uczniowie w trakcie dwóch godzin sobotniego przedpołudnia mieli możliwość sprzedawania używanych zabawek. Stoiska pełne gier, puzzli i innych gadżetów zachęcały przybyłych do kupowania. Przechadzając się pomiędzy stanowiskami, można było znaleźć prawdziwe skarby - nowe planszówki, książki, płyty  z muzyką i grami na konsole oraz wiele innych, nieużywanych już przez właścicieli, przedmiotów. Przystępne ceny zachęcały do dokonywania transakcji. 

     

    • W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – drużyna chłopców zdobyła I miejsce w mini siatkówce, dzięki czemu reprezentowała region w ogólnopolskim finale Igrzysk Dzieci Szkolnych w mini piłce siatkowej. 

     

    • Szkoła mogła poszczycić się kolejnym wielkim sukcesem sportowym – drużyna chłopców zdobyła II miejsce w Polsce w mini piłce siatkowej. Najpierw wygrali ze wszystkimi drużynami w Warszawie, a następnie na Mazowszu. Dzięki temu znaleźli się w zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Głuchołazach w maju 2019 r. Wicemistrzowie Polski trenowali pod okiem Pana Piotra Kędrackiego. Byli to: Antoni Adamus, Dawid Borkowski, Daniel Chodorowski, Maciej Gusta, Bartek Jeschke, Kacper Kapczyński, Eryk Miszczak, Stanisław Narożniak, Aleksander Ochociński, Mikołaj Sioćko, Mateusz Sznajder.

     

    • Szkołą uzyskała certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej „Wszystkie kolory świata” zorganizowanej przez UNICEF na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom.

     

    • Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Warszawie po raz trzeci wzięli udział w programie Junior Club. W rankingu wszystkich szkół biorących udział w  programie nasza szkoła zajęła czwarte miejsce. O lokatach decydowały punkty przyznawane uczestnikom Junior Club za udział  w meczach. W nagrodę uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w treningu prowadzonym przez Pawła Mikołajczaka – siatkarza ONICO Warszawa, który odbył się w maju w naszej szkole. Dodatkowo za czwarte miejsce szkoła otrzyma bony na sprzęt sportowy.

     

    • W XIX Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty laureatką została Karolina Jarosz.

     

    • W LII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży nasi uczniowie zdobyli  II miejsce w mini koszykówce dziewcząt – kategoria Dzieci oraz – I miejsce w mini piłce siatkowej chłopców – kategoria Dzieci. 

     

    • W dniu 2 czerwca 2019 r. odbył się w Dzielnicy Ursus Bieg Wolności. Była to okazja do uczczenia 30 rocznicy wyborów, które odbyły się w 1989 r. Nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną ze wszystkich placówek oświatowych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

     

    • Nasi uczniowie w roku szkolnym 2018 / 2019 zajęli I miejsce w Dzielnicy Ursus
     w ogólnopolskim egzaminie klas ósmych. W dziewięciostopniowej skali stanionej szkoła osiągnęła z języka polskiego – poziom bardzo wysoki /stanin 8/, z matematyki – poziom najwyższy /stanin 9/, z języka angielskiego i języka niemieckiego – poziom najwyższy /stanin 9/. 

     

    • W czerwcu, po raz pierwszy od czasu wprowadzenia reformy, mury naszej szkoły opuścili uczniowie klas ósmych.