• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

     W dniu 2 września 2019 roku uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Ewa Gerełło, pani Wicedyrektor Ewa Koszowska oraz pan Wicedyrektor Janusz Gutkowski powitali uczniów, ich rodziców i nauczycieli. W tym ważnym dniu odwiedził nas Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy – Pan Kazimierz Sternik, który życzył uczniom i  nauczycielom powodzenia w nowym roku szkolnym.

     Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.

     Wszystkim uczniom, a w szczególności tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą, życzymy spełnienia marzeń o szkole, aby zdobyta tu wiedza dawała możliwość osiągania kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji.

                

    • Festiwal Oświatowy

    •  

     Udział naszej szkoły w XI Festiwalu Oświatowym

     W dniu 21 września nasza szkoła wzięła udział w XI edycji ursuskiego Festiwalu Oświatowego, która w tym roku połączona była z Piknikiem Naukowym. Organizatorzy przygotowali w Parku Czechowickim wiele atrakcji. Na naszym stoisku też nie można się było nudzić – młodsi i starsi mieszkańcy Ursusa mogli u nas wykonać analizę BMI, zbadać rozmieszczenie receptorów, obejrzeć badanie układu oddechowego człowieka, a także  przeprowadzić doświadczenia naukowe, np. kolorowe wulkany, wykrywanie skrobi w produktach żywnościowych,  doświadczenia z elektrostatyki i wiele innych. Młodsi malowali  sobie buzie przy stoisku plastycznym, a wszyscy chętnie częstowali się pożywnymi owocami. Ponadto na naszym stoisku goście podziwiali wystawę prac plastycznych poświęconą wybitnym naukowcom, a na scenie głównej można było obejrzeć program słowno-muzyczny „Jak to kiedyś było w Warszawie” w wykonaniu uczniów SP4. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      

           

    • Ślubowanie

    • W dniu 14 października 2019 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze oraz kilkoro uczniow z klas starszych. Uczniowie wystąpili z programem artystycznym pt. " W królestwie Kredkolandii". Dzieci po kolei prezentowały różne umiejętności: taniec, śpiew, recytację, sprawność ruchową. Zwieńczeniem programu artystycznego był taniec z szarfami w wykonaniu przedstawicieli każdej z klas pierwszych. Następnie w obecności Dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości pierwszoklasiści ślubowali  być pilnymi uczniami i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie każde dziecko zostało pasowane przez Panią Dyrektor Ewę Gerełło i Pana Wicedyrektora Janusza Gutkowskiego na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i wspaniałych, niezapomnianych chwil spedzonych w "Czwórce".

      

                 

    • Święto Edukacji Narodowej


    • Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę  powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. 


     W dniu 14 października w naszej szkole świętowaliśmy na wesoło. Wszyscy uczniowie, ubrani na galowo (po raz pierwszy z reprezentacyjnymi krawatami), wzięli udział w apelu przygotowanym przez klasy siódme. Wystawiono zabawne przedstawienie o nietypowych gościach odwiedzających szkołę z okazji jej święta. Po przedstawieniu wręczono dyplomy i tytuły najsympatyczniejszym, najbardziej kreatywnym, cierpliwym i stanowczym oraz stylowym nauczycielom. Wyróżniono panie: Hannę Ochędzan, Sylwestrę Wojdę Kułak, Joannę Zambroń, Sylwię Sochę, Ilonę Bednarską oraz pana Artura Cajzera. Uhonorowano również laureatów Szkolnego 
     Konkursu Fotograficznego „Moje wakacje” oraz Basię Kędzior, która obroniła tytuł Mistrzyni Świata w akrobatyce powietrznej. Na zakończenie Pani Dyrektor Ewa Gerełło życzyła całej społeczności szkolnej wielu sukcesów.
      

                     

    • Święto Niepodległości

    • W naszej szkole  8 listopada 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji  rocznicy 11 listopada, czyli Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 101. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

     Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy VIII a i i VIII e. W akademii wzięli gościnnie udział: uczennica klasy VIIId Oliwia Kucińska oraz uczniowie klasy Ic.

     Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wpisało się to w akcję organizowaną przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”.

     Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze.
     W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali trudne losy Polaków, ale też ogromne oddanie i nadzieję naszych przodków w walce o wolność. Lekcja historii zaprezentowana przez najstarszych uczniów była pewna powagi oraz podniosłych patriotycznych pieśni.

     Występ zakończony został przez ,,małych artystów” z klasy Ic. Wykonali oni dwukrotnie taniec z biało-czerwonymi szarfami, który spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem nauczycieli, jak i starszych koleżanek i kolegów.

     Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uczniowie, którzy wystąpili przed społecznością szkolną, jak i sami widzowie pokazali w ten sposób szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, co jest wyrazem współczesnego patriotyzmu.

      

          

    • Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS"

    •  

     "KONFERENCJA  DLA  DYREKTORÓW  SZKÓŁ"

     Dnia 15 listopada 2019 w ramach projektu odbyła się "Schulleiterkonferenz - Gemainsam für Deutsch"/"Razem dla niemieckiego". 

     Ten udany dzień  zaowocował  wieloma innowacjyjnymi pomysłami do dalszej wspaniałej współpracy.

    • Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS"

    • "SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ NIEMIECKOJĘZYCZNĄ"

     Dnia 27 listopada 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VII i VIII. Zajęcia poprowadził "Aktywista" Goethe Institut Kevin Nowak, który jest żywym i najbardziej bliskim przykładem niemieckiej młodzieży. 

     W formie prezentacji oraz interaktywnej zabawy opowiadał o swoim życiu, a także o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.

    • Dyskoteka andrzejkowa

    • Zabawa andrzejkowa

     Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 


     W naszej szkole dn. 27.11.2019 r. w godzinach od 15.30 - 19.30 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej, wcześniej starannie wybierane przez jej uczestników . Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Każdy mógł sobie zrobić przerwę i posilić się smakowitymi wypiekami oraz zaspokoić pragnienie pysznymi sokami w kawiarence przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

      

     Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.  Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną okazję do wspólnej zabawy, tym razem karnawałowej.

      

             

    • Goethe Institut -"DEUTSCH PLUS"


    • KINDERUNI  -  SCIENCE SHOW

     Dnia 3 grudnia 2019 uczniowie klas VI uczestniczyli w pokazach naukowych w języku niemieckim. Warsztaty prowadził Joachim Hecker - autor książek i eksperymentalnych show które odbyły się na całym świecie od Alaski po Tajlandię.

     Było to niezwykłe spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, pełne ciekawostek ze świata chemii fizyki i astronomii. 
      

           

    • Mikołajki

    •  Wizyta św Mikołaja 

     Mikołajki to bardzo wyjątkowy czas. W tym dniu obdarowujemy bliskich drobnymi upominkami. Tymczasem w tym roku św. Mikołaj pamiętał także o nas. Witał wszystkich wchodzących do szkoły - i tych małych i tych dużych. Na dobry początek dnia każdy otrzymał cukierka.  Wizyta św. Mikołaja była dla wszystkich bardzo miłą niespodzianką.

      

      

                 

    • Mikołajki

    • W dn. 6.12.2019 odbył się apel z okazji Mikołajek. Występ przygotowały klasy: 0a, 0b, 0c, 0d. 
     Dzieci recytowaly wiersze oraz śpiewały piosenki. Dziewczynki zaprezentowały taniec Śnieżynek. 
     Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało. 

      

           

    • Koncert wigilijny

    • Dnia 11 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy pani Ewa Koszowska i pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. W tym dniu byli z nami także przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Panią  Izabelą Limanowską na czele oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

     Dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Szczególnie wzruszające były występy dziecięcych zespołów i solistów, którzy zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy.  Uczniowie zagrali na fletach kolędy ”Jezus malusieńki” oraz  „Do szopy, hej pasterze”. Nastrojową grą na dzwonkach wybrzmiały dźwięki kolędy „Gdy śliczna Panna”, zaś na ukulele i gitarach – „Lulajże Jezuniu”. Na skrzypcach pięknie zagrała solistka z kl. 7e – Wiktoria Walczuk. Uczniowie z klas szóstych i siódmych zaśpiewali popularne pastorałki: „Tylko jedna jest taka noc” i „Święta w nas”. Usłyszeliśmy także solistów z klasy 2c – Zuzię Fryczkę i Franciszka Kucharskiego – w piosence „Kolęda Józefa”. Szymon Szczepański z klasy 7a zaśpiewał piosenkę świąteczną „Święta, święta”. Klasa 2b wykonała nastrojową piosenkę „Pada śnieg”. Podziwialiśmy także występy taneczne uczniów klasy 1d i 3a. Nie zawiedli też nauczyciele, którzy wykonali dwa utwory – nastrojową pieśń „Noel” zaśpiewały panie – Joanna Zambroń i Dominika Włoch, zaś na koniec zespół nauczycieli wraz  z dziećmi zaprezentował utwór - „Jak w Betlejem”.

     Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska, Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych.

     Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

                           

    • Wigilia szkolna

    • Dnia 20 grudnia, tuż po spotkaniach wigilijnych w salach, uczniowie i ich wychowawcy przybyli na salę gimnastyczną, żeby obejrzeć Koncert Wigilijny. Występy uczniów podziwiali również Pani Dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastępcy: pani Ewa Koszowska i pan Janusz Gutkowski.

     Oprawę muzyczną koncertu przygotowały panie Dorota Męckowska, Małgorzata Kołacińska. Nad całością czuwali wychowawcy klas szóstych.

     Uczniowie przygotowujący występ, wprowadzili nas w świąteczny nastrój, grając i śpiewając kolędy i pastorałki. Reprezentantki młodszych klas zatańczyły dla nas dwa piękne tańce do świątecznej i nastrojowej muzyki. Nie zawiedli też nauczyciele - nastrojową pieśń Noel zaśpiewały panie - Joanna Zambroń i Dominika Włoch. Na koniec zespół nauczycieli wraz z dziećmi zaprezentował utwór - Jak w Betlejem. Koncert bardzo się wszystkim podobał!

                     

    • Zabawa karnawałowa

    • 29 stycznia 2020 roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową. Uczniowie klas IV – VI bawili się od godziny 15.30 do 17.30, a uczniowie klas VII-VIII od godziny 17.30 do 19.30. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na królową i króla karnawału. O zwycięstwie zadecydowali uczniowie obecni na dyskotece. W klasach młodszych zwyciężyli Marysia Hajto z klasy 4a oraz Marcel Makowski z klasy 5f, natomiast w klasach starszych wygrali Natalia Wisławska i Szymon Barczyk z klasy 8b.Dodatkowo w czasie trwania dyskoteki działała kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciasteczka oraz napoje. Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Humor dopisywał zarówno uczniom jak i wychowawcom.

     Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby dyskoteka udała się serdecznie dziękujemy - SU

              

    • Nagłówek

    • XIX Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

     Uczniowie klasy 3a wzięli udział w XIX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada 2020

     Konkurs powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

     Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Jak przygoda to tylko w Warszawie.

     Nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale sam udział był dla wszystkich wielką przygodą.

      

             

    • Bezpieczne ferie zimowe

    •        

     7 lutego 2020 r. uczniowie klas drugich przygotowali apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Była to inscenizacja słowno – muzyczna z Panią Zimą w roli głównej. Podczas apelu nasi koledzy przypomnieli nam o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych. Powinniśmy o nich pamiętać, żeby nasze ferie były udane.

    • Goethe Institut - "DEUTSCH PLUS""KOCH MIR WAS"

    • Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do konkursu kulinarnego z kuchni niemieckiej. Wszystkie przepisy znajdują się w szkolnej książce kucharskiej. 

      

             

    • Dzień przedsiębiorczości

    •  

        

    • III miejsce  i wyróżnienie w  II Dielnicowym Festwalu Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna mnie woła”

    • Z radością informujemy, że Zespół wokalno-instrumentalny „Nutki z czwórki” zajął III miejsce w kategorii chórów  a uczennica klasy VIIId Oliwia Kucińska otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów w II Dzielnicowy Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna mnie woła”. Organizatorem festiwalu był Ośrodek Kultury Arsus i Stowarzyszenie Kulturalne Carmen. Gratulujemy!

      

    • „DEUTSCH PLUS”

    • Z wielką dumą informujemy, że nasza szkoła jako jedna z 200 w Polsce została przyjęta do projektu Instytutu Goethego „DEUTSCH PLUS”.

     Projekt ten jest objęty patronatem Ambasady Niemiec w Polsce a jego celem jest stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie oraz wsparcie w prowadzeniu działań w tym kierunku.

     Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie naszej szkoły byli na koncercie Rogera Reklessa, który stworzył wspaniałą, niepowtarzalną lekcję języka niemieckiego.

      

    • Ogólnopolskie Mistrzowskie w Minipiłce

    •  

     Uczniowie naszej szkoły, uczęszczający na codzień do klas sportowych z medalami Mistrzostw Mazowsza w minipiłce siatkowej. Niestety z powodu pandemii turniej finałowy Ogólnopolskich Mistrzostw w Minipiłce Siatkowej o puchar Kinder Joy of Moving został odwołany. W kategorii „trójek” w składzie złotej drużyny znaleźli się Jakub Krasiński oraz Juliusz Sadło z klasy 7d. W kategorii „dwójek” srebrny medal zdobył Janek Pączek z klasy 6f. Z kolei z brązowym medalem wrócił Krystian Piec, również z klasy 6f. 


     Wielkie gratulacje

      

    • Olimpiada sportowa

    • Szkoła podstawowa nr 4 Vice Mistrzem Warszawy w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Tym samym zdobyli srebro w LIII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, finał odbył się 2 marca.

     Nasz srebrny skład to:

     Kacper Pytlarczyk

     Filip Kozioł

     Stanisław Dadan

     Kuba Krasiński

     Marcel Chmielewski

     Julek Sadło

     Krzysiek Zwoliński

     Franek Pilarski

     Rafał Chodorowski

     Kuba Janiak

     Trener: Piotr Gruszka 

      

    • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

    •