• Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

    • W dniu 3 września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. 
     Swoją obecnością zaszczycili nas - pan Wiesław Krzemień - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus M. St. Warszawy, a także pan Robert Zawistowski - Przewodniczący Rady Rodziców i Rady Szkoły. Pani dyrektor Ewa Gerełło skierowała do dzieci i ich rodziców ciepłe słowa powitania, przedstawiła również swoich zastępców - panią Ewę Koszowską oraz pana Janusza Gutkowskiego, a także wychowawców klas. 
     Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliąmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów.   W tym roku naukÍ w naszej szkole zaczeły dzieci w 36 oddziałach (13 klas 0 - 3 oraz 23 klasy 4 - 8). 
     Wszystkim uczniom Życzymy niegasnącego zapału do pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. 

      

                

    • Dzień sportu.

    • Dzień Sportu w SP4

     Dnia 11 września 2018 uczniowie naszej szkoły wziÍli udział w Dniu Sportu. Aura sprzyjała aktywności fizycznej na zewnątrz - odbyły się zawody sportowe dla uczniůw klas IV - VIII na pobliskim stadionie.

     Uczniowie mieli okazej sprawdzić się w różnych sportach - zarówno grupowych jak i indywidualnych. Była to kolejna okazja do zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami.

           
      

    • Piknik Oświatowy

    •  

     SP4 na Festiwalu Oświatowym

     W sobotę,  22 września 2018 r. w Parku Hassów odbył się Festiwal Oświatowy szkół i  przedszkoli Ursusa. Motywem przewodnim pikniku było hasło „Ursus dla Niepodległej”.  Tego dnia uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, tym razem w plenerze i we współpracy ze wszystkimi placówkami oświatowymi w dzielnicy. Święto rozpoczęło się od uroczystego przemarszu ulicami Ursusa, podczas którego dzieci niosły 25-metrową flagę Polski.

     Na stoisku szkoły przygotowano wiele atrakcji. Były to m.in. ciekawe zdania dydaktyczne - zadania i zagadki rachunkowe związane z historią Polski Niepodległej, gry planszowe z Polską w tle, puzzle (mapa Polski), krzyżówki. Stoisko plastyczne przyciągało takimi atrakcjami jak malowanie twarzy, wyklejanie pięknego, wielkiego godła Polski czy graffiti „A to Polska właśnie”. Przy stoisku przyrodniczym dzieci miały okazję rozpoznać gatunki polskich roślin w biało-czerwonych barwach, a  także obliczyć wiek i wysokość drzew. Było też lubiane przez uczniów polsko-angielskie memory.  Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję podziwiać wystawę uczniowskich prac plastycznych - portrety słynnych Polaków. Goście chętnie częstowali się domowymi wypiekami  według tradycyjnych staropolskich przepisów, jak również świeżymi owocami: gruszkami, jabłkami i śliwkami.

     Festiwal Oświatowy był doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły. Dzieci wzięły udział we wspólnym koncercie przygotowanym przez wszystkie szkoły naszej dzielnicy, a wspólnie z rodzicami i nauczycielami aktywnie włączyły się w przygotowanie stoisk tematycznych.  To było niezwykle udane przedsięwzięcie, jednoczące placówki oświatowe Ursusa i dające możliwość ciekawego spędzenia czasu.

      

                       

    • Ślubowanie

    •  

     Uroczystość Pasowania na Ucznia w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego

     12 października był dniem wyjątkowym, świeciło piękne słońce, temperatura była iście letnia. W taj pięknej scenerii nasi pierwszoklasiści składali ślubowanie być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia. Przyrzekali też pomagać słabszym i młodszym od siebie, wzbogacając te ważne słowa piosenkami i tańcem.

     Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: panowie Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, pani Wanda Kopcińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy oraz przedstawiciel Rady Rodziców - pani Joanna Butkowska.

     Część oficjalną rozpoczęły Panie dyrektor Ewa Gerełło i wicedyrektor Ewa Koszowska pasując dzieci z najmłodszego rocznika na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4.

     Zaproszeni goście oraz pani Dyrektor Ewa Gerełło skierowali do uczniów i ich rodziców wiele ciepłych słów, życząc wielu sukcesów i wytrwałości oraz jak najlepszej współpracy wychowawcami.

     Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie każdemu uczniowi klasy pierwszej pamiątkowego dyplomu pasowania oraz legitymacji szkolnej.

                      

    • "OSKARY" DLA NAUCZYCIELI

    •  

     Dnia 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

     Z tej okazji klasy 7a, 7b i 7c przygotowały galę, podczas której na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej wręczone zostały nauczycielskie Oskary. Wcześniej w tajnym głosowaniu uczniowie zadecydowali, komu zostaną one przyznane. Nauczyciele typowani byli w 15 specjalnych kategoriach, których ciekawe nazwy sugerowały powód przyznania statuetki.

     Wybranych uhonorowano w następujących kategoriach: aktor pierwszoplanowy, aktor drugoplanowy, scenariusz, efekty dźwiękowe, scenografia, reżyseria, charakteryzacja i kostiumy, montaż, efekty specjalne, film krótkometrażowy, aktor komediowy, aktor dramatyczny oraz Oskar za całokształt.

     Uczniowie postanowili wręczyć jeszcze trzy honorowe Oskary dla p. dyrektor Ewy Gerełło oraz wicedyrektorów - p. Ewy Koszowskiej i p. Janusza Gutkowskiego.

     Podczas ceremonii zarówno Nauczyciele jak i Uczniowie bawili się znakomicie.

     Uroczysta Gala Oskarowa w naszej szkole uświadomiła nam, że „życie, to film, szkoła – plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie - aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariusz,  jakim jest program nauczania.”

      

                          

    • Niepodległość 1918-2018

    •  

     9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia  z okazji Święta Niepodległości. Uczciliśmy100 rocznicę tego wydarzenia, kiedy po 123 latach Polska odzyskała wolność i powróciła na mapę Europy. Na początku apelu cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie Hymn Państwowy, który jest symbolem naszej Ojczyzny. W ten sposób oddaliśmy szacunek symbolom narodowym, a także Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Następnie uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów. Mieliśmy  okazję do  wysłuchania historycznego  przemówienia w wykonaniu Bartosza Łukicza pod tytułem: „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Uczniowie zaprezentowali liczne wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały widowni momenty trudne i tragiczne, ale uwypukliły też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów nie zaniechali walki o Ojczyznę. Całość montażu słowno-muzycznego została uświetniona pięknym śpiewem najmłodszych dzieci z klasy 0A.

     Na zakończenie mieliśmy możliwość podziwiania uczniów z kasy 3A i 3B, którzy wykonali Marsz Radeckiego z użyciem instrumentów .Bardzo piękną lekcję historii i miłości do Ojczyzny pokazały dzieci z klasy 3A w teledysku, który bardzo wymownie ukazuje to, czym dla nas wszystkich jest patriotyzm.

      

      

           

    • Basia Kędzior - MISTRZYNIĄ ŚWIATA W AKROBATYCE POWIETRZNEJ!

    •  

     BASIA KĘDZIOR - uczennica naszej szkoły

     MISTRZYNIĄ ŚWIATA W AKROBATYCE POWIETRZNEJ

     Basia Kędzior jest uczennicą klasy 2d. Ma zaledwie 7 lat, a na swoim koncie ogromne sukcesy sportowe. Basia od 2016 roku trenuje akrobatykę na szarfach, bardzo wymagającą dyscyplinę, która łączy elementy akrobatyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wykonywane przez nią akrobacje są nie tylko widowiskiem sportowym, ale także teatralnym.

     Swoją przygodę ze sportem Basia rozpoczęła w wieku 5 lat i od tej pory niestrudzenie trenuje i rozwija swoje umiejętności. Do wiosny uczęszczała tylko na zajęcia tańca na szarfie w szkole Aerial Dance Studio, gdzie jej potencjał oraz talent dostrzegła trenerka, Maria Gawlik. Pod okiem instruktorki dziewczynka rozpoczęła intensywne przygotowania do zawodów sportowych, które bardzo szybko przyniosły niemałe sukcesy. Od października 2018 roku Basia intensywnie trenuje w znanym klubie akrobatycznym „UTS Akro Bad”, poszerzając swoje zdolności o klasyczną akrobatykę. Jej aktywność nie ogranicza się tylko do treningów akrobatycznych, dużo czasu spędza także na zajęciach judo, gdzie uzupełnia swój trening o  elementy siłowe. Na judo zdobyła już biało-żółty pas.

     Basia jest zawodniczką, która startuje w kategorii 6–9 lat. Zarówno podczas Mistrzostw Polski jak i Europy oraz Świata rywalizowała z dziewczynkami starszymi od siebie. W czerwcu 2018 roku stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w Akrobatyce Powietrznej. Trzy miesiące później, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w tej samej dziedzinie. Po sukcesie na arenie europejskiej, w połowie grudnia Basia wywalczyła na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej we Włoszech I miejsce, otrzymując tym samym złoty medal! Gratulujemy olbrzymiego sukcesu i cieszymy się, że mamy w naszej szkole MISTRZYNIĘ ŚWIATA ☺

      

      

      

                              

    • Dyskoteka Andrzejkowa


    • Samorząd Uczniowski zorganizował w dniu 28 listopada dyskotekę andrzejkową dla klas 4-8.

     Czas dyskoteki upłynął we wspaniałej atmosferze. Imprezę uatrakcyjniły wyroby przygotowane przez uczniów naszej szkoły, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Miłośnicy tańca świetnie bawili się  w rytmach ulubionych melodii na sali gimnastycznej.


     Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizacje dyskoteki poprzez upieczenie ciast i ciasteczek.
      

      

         

    • Mikołajki.

    •  

     6.grudnia 2018 roku na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji Mikołajek, który przygotowali uczniowie klas: 4a, 4b i 4c. W trakcie zabawy okazało się, Święty Mikołaj pozostawić dla uczniów "Czwórki" prezent - worek słodkich upominków oraz własnoręcznie podpisany list. Został on odczytany w trakcie apelu. 
      

      

             

    • Finał szlachetnej paczki

    • W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zaangażowali się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka Zebraliśmy 24 pełne kartony !!!

     DziÍki Państwa chęci pomocy drugiemu człowiekowi, udało się spełnić wszystkie potrzeby i marzenia rodziny.

     W niedzielę 9 grudnia wszystkie prezenty zostały przekazane przez wolontariuszy.
      
     Obdarowana rodzina nie kryła ogromnego wzruszenia, nie spodziewali się  takiej hojności. Za wszystkie prezenty, ze łzami w oczach dziękowali. Chłopiec był zachwycony bluzami, koszulkami, słuchawkami, myszką do komputera. Dziewczynka cieszyła się bardzo ze swoich poduszek w kształcie ust - o których tak bardzo marzyła, a cała rodzina z ogromnej ilości chemii, kosmetyków i żywności. Wszystko okazało się idealne i każde marzenie zostało spełnione.

     JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WIELKIE SERCE !!!

        
      

    • Koncert Świąteczny

    •  

                 Dnia 12 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się doroczny Koncert Świąteczny. Występy uczniów podziwiali pani dyrektor Ewa Gerełło oraz jej zastÍpcy pani Ewa Koszowska i pan Janusz Gutkowski, a także nauczyciele i rodzice. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Wiesław Krzemień  - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pani Wanda Kopcińska Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pani Izabela Limanowska  przewodniczśca Rady Rodzicůw i Rady Szkoły, pani Joanna Butkowska  wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. 
      

     Po uroczystym koncercie odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy. 
     Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

                            

    • Wigilia szkolna w SP4

    • Dnia 20.12.2018 roku odbyła się szkolna wigilia. Uczniowie naszej szkoły wykonali przedstawienie dla swoich kolegów i nauczycieli, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. 

     Bożonarodzeniowych utworów nie było końca. Nie zabrakło również występu nauczycieli.

     Na koniec uroczystości, Pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz ze swoimi zastępcami - Panią Ewę Koszowską oraz Panem Januszem  Gutkowskim złożyli wszystkim mnóstwo ciepłych słów. Wiele Życzliwych Życzeń skierował do uczniów i nauczycieli również Pan Robert Zawistowski - przedstawiciel Rady Rodziców.

     Rozdane zostały nagrody dla nagrodzonych uczniów w konkursie świątecznym.


     Nagrody otrzymali:

     - Barbara Socha - klasa 2a
     - Kacper Krakowiak, klasa 2b
     - Anida Dartovic - klasa 2b
     - Kacper Kapczyński - klasa 6e
     - Monika Święoń - klasa 6c
     - Barbara Bilska - klasa 5b

     Wyróżnieni uczniowie:
     - Gabriela Sulikowska - klasa 1c
     - Helena Zawadzka - klasa 0a
     - Jakub Krasiński - klasa 5a
     - Aleksander Targosz - klasa 4a
     - Mateusz Kowalczyk - klasa 8c

     Pani Dyrektor Ewa Gerełło wręczyła nagrody i złozyła serdeczne gratulacje dla uczennicy klasy 2d - Barbary Kędzior, która w zawodach w dniu 15.12.2018 zajęła pierwsze miejsce podczas Światowych Mistrzostw Akrobatyki. 

                    

    • Bezpieczne ferie

    • Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych, czas pełen swobody i radości. 
     Dzieci czekają na nie z utęsknieniem. Jednak w tym okresie nie możemy zapominać o właściiwym zachowaniu, dlatego uczniowie klasy 5a i 5c w dniu 25.01 przygotowali apel na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W formie scenki uczniowie pokazali zagrożenia oraz konsekwencje wynikające z niebezpiecznych zabaw zimowych. 
     Program przedstawienia zawierał również elementy wychowania komunikacyjnego, w którym uczennice zaprezentowały piosenkę poruszające kwestie odpowiedniego ubioru i elementów odblaskowych. Największe owacje zebrały uczennice, które zaprezentowały zimowy taniec. 

                 

    • Zabawa karnawałowa

    • Zabawa karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski 13 lutego 2019 roku Samorząd Uczniowski zorganizował zabawÍ karnawałową dla klas IV-VI od godz.15.30 do 17.30 natomiast dla klas VII-VIII od godz.17.30 do 19.30.

    • Walentynki

    •  

     14 lutego br. klasy 5b i 5d zorganizowały dla naszej szkoły apel Walentynowy. 
     Apel dotykał tematu miłości w sposób zarówno poważny, jak i zabawny, tradycyjny i nowoczesny, spokojny i bardziej energetyczny. Uczniowie wcześniej wymienionych klas zaprezentowali swoje talenty recytując, tańcząc i śpiewając. Wnioskując po sprzyjającej atmosferze, publiczności podobał się ten apel.  

      

             

    • Pierwszy Dzień Wiosny

    •  

     21 marca 2019 roku w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  uczniowie klas IV d,e,f  pod przewodnictwem swoich wychowawców przygotowali inscenizacjÍ słowno - muzyczny.

     Dodatkowe atrakcją był pokaz mody wiosennej, podczas którego przedstawiciele klas zaprezentowali ciekawe stroje oraz oryginalne fasony. Najciekawsze pomysły zostały wyróżnione. Każda klasa, która włączyla się w przygotowanie pokazu otrzymała od Samorządu Uczniowskiego słodki upominek.

      

             

    • Igrzyska Mazowsza


    • Timofii Derchun uczeń klasy 6 sportowej  reprezentował naszą szkołę  5.04.2019 na Igrzyskach Mazowsza w indywidualnych biegach przełajowych. Wystartowało 80 uczniów najszybszych w naszym województwie. Timofii zajął 15 miejsce. To bardzo dobry wynik. 
     Podobny wynik trzy lata wcześniej osiągnął Adrian Kozarzewski zajmując 13 miejsce.

      

    • Apel z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

    •            

    • Dzień Przedsiębiorczości

    • Dzień Przedsiębiorczości w SP4

     6.kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Warszawie odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie zorganizowanie zostało przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i wsparciu nauczycieli szkoły. 

     Uczniowie w trakcie dwóch godzin sobotniego przedpołudnia mieli możliowść sprzedawania używanych zabawek.  Stoiska pewne gier, puzzli i innych gadżetów zachęcały przybyłych do kupowania. Przechadzając się pomiędzy stanowiskami,  można było znaleść prawdziwe skarby - nowe planszówki, książki, płyty z muzyką i grami na konsole oraz wiele innych, nieużywanych już przez właścicieli, przedmiotów. Przystępne ceny zachęcały do dokonywania transakcji. 

     Frekwencja uczestnikůw kiermaszu  przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy już planują kontynuację przedsięwzięcia. 

     Zapraszamy do obejrzenia flimu: 
     www.youtube.com

      

      

              
      

    • Apel z okazji Dnia Ziemi

    • W dniu 26 kwietnia uczniowie klas 6d i 6e przypomnieli uczniom o ważnej dacie w kalendarzu 22 kwietna obchodziliúmy Dzień Ziemi. Celem tego wydarzenia jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcę uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na krótkim apelu uczennice przedstawiamy ważne fakty dotyczące segregowania odpadów i podpowiedziałyy uczniom, jak każdy z nas może zadbaś o naszą planetę. 

        

    • Mam talent

    • 26 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs Mam Talent. Przedsięwzięcie realizowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły każdego roku staje się okazją do prezentacji uzdolnień artystycznych, oraz jest pretekstem do ośmielenia tych, których talent nie został jeszcze odkryty.

                      

    • Finał III Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego dla uczniów klas 3

    •  

     8 maja odbył się finał III Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego. Wzięło w nim udział 20 uczniów z 6 szkół w dzielnicy Ursus. Konkurs był przeprowadzony w formie turnieju „ Jeden z dziesięciu”. Najpierw uczestnicy przy pomocy „kolorowych lizaków” odpowiadali na 10 pytań typu – prawda/fałsz. Później każdy miał do rozpoznania dwa zdjęcia przedstawiające logo wybranego parku narodowego i jeden z zabytków w wybranych miastach Polski. Później każdy z uczniów do wyczerpania trzech szans odpowiadał na pytania dotyczące Polski, jej krajobrazów i parków narodowych. Kiedy na polu zostały 3 osoby odbył się finał finału. Każdy z uczestników dostał trzy nowe szanse i dzwonek. A kolejne pytania odpowiadała osoba, która najszybciej wciśnie dzwonek. Wygrała koleżanka ze Szkoły Podstawowej nr 14 Antonina Sasimowska.

     A oto najlepsi z najlepszych.

     I miejsce Antonina Sasimowska SP nr 14 – 220 pkt.

     II miejsce Matylda Krakowka SP nr 11 – 130 pkt.

     III miejsce Maja Maleszewska SP nr 11 – 40 pkt.

     Wyróżnienia:

     Kacper Kaleta SP nr 2

     Franciszek Niedziński SP nr 4

     Mateusz Wójtowicz SP nr 4

      

      

           

    • Mistrzowie Mazowsza

    • Wygrana Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini siatkówce chłopców.

      

     Nasza szkoła jest MISTRZEM MAZOWSZA. 23.05-26.05 chłopcy jadą razem z trenerem i wychowawcą Piotrem Kędrackim na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Głuchożazach.

    • Udział reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Biegu Wolności w Ursusie

    •  

     W niedzielę, 2 czerwca 2019 r.  odbył się wyjątkowy bieg pod nazwą Bieg Wolności w Ursusie 2019, którego organizatorem  była  Dzielnica Ursus m. st. Warszawy. Celem wydarzenia było upamiętnienie 30. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu 1989 roku. W demokratycznym i wolnym głosowaniu obsadzono wówczas 35% mandatów do Sejmu i cały Senat. Wybory były kamieniem milowym w drodze od dyktatury PZPR do demokratycznej Polski.

     Bieg odbył się ulicami Ursusa na symbolicznym dystansie 1989 metrów. Wzięła w nim udział liczna reprezentacja naszej szkoły, uzyskując nagrodę w kategorii  - najliczniej reprezentowana szkoła w Ursusie. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Wszystkim biegaczom składamy gorące podziękowania i gratulacje!

           

    • Piknik szkolny

    • VIII Piknik w Szkole Podstawowej nr 4

     W związku z tym, że w tym roku Piknik Szkolny zorganizowany został 1 czerwca, czyli w dniu święta dzieci, przebiegał pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. Nauczycielom oraz Rodzicom bardzo zależało na tym, aby wszystkie dzieci czuły się w tym dniu naprawdę wyjątkowo, dlatego przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji.

     Od godziny 10:00 czekały na uczniów różnorodne stoiska, na których mogły uczyć się, świetnie się przy tym bawiąc. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, krzyżówki i zagadki polonistyczne, matematyczne, historyczne czy przyrodnicze. Nie zabrakło również stoiska promującego zdrowy styl życia, na którym zorganizowano konkurs – „Owocowy zawrót głowy”. Ponadto uczniowie mogli wykonywać różne doświadczenia, na przykład samodzielnie zbadać zawartość cukru w artykułach spożywczych. Na stoisku przedsiębiorczości, Najmłodsi mieli okazję uczyć się wymieniać waluty oraz dokonywać zakupów. Nie zabrakło również stoisk multimedialnych, które wprowadziły dzieci w świat informatyki i logicznego myślenia.

     W programie zaplanowano także warsztaty plastyczne oraz artystyczne. Dzieci, malując na płytach czy na folii, tworzyły niesamowite dzieła sztuki, na które z podziwem patrzyli nie tylko nauczyciele, ale także rodzice. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym maluchy mogły własnoręcznie wykonać dla siebie bransoletkę. Wielką frajdę stanowiło dla nich to, że same podejmują decyzję, jaki kolor i rozmiar koralików do tego wybiorą. Biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniowie mogli wygrać aż 30 piłek nożnych. Jak co roku było też malowanie twarzy i wielkie bańki mydlane, tak bardzo uwielbiane przez najmłodszych.

     Przez cały czas trwania pikniku na scenie prezentowali się uzdolnieni artystycznie uczniowie. Byli to między innymi laureaci tegorocznego konkursu „Mam talent” – zespół rockowy, grupy taneczne, instrumentalne oraz wokalne.

     Niewątpliwie największe emocje i podekscytowanie wywoływała w uczniach możliwość wygrania cennych nagród w Wielkiej Loterii Fantowej. Do wygrania były, między innymi: rowery, hulajnoga, deskorolki, tablet, dron, zestaw gamingowy, opaski sportowe, bilety do kina 3D, bony do empiku, vouchery na różnego rodzaju zajęcia taneczne, muzyczne czy językowe.

     Oprócz integracji i wspólnej zabawy nasz piknik miał również cel charytatywny. Panie ze świetlicy przygotowały kiermasz rękodzieła, na którym można było zakupić prawdziwe dzieła sztuki wykonane przez nauczycieli oraz uczniów. Podczas pikniku można było także wziąć udział w otwartym treningu BOKWA. Dochód z tych akcji w całości został przekazany na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły.

     Rodzice natomiast zapewnili wszystkim uczestnikom pikniku poczęstunek w postaci przeróżnych ciast, ciasteczek, popcornu i waty cukrowej.

     VIII Piknik Szkolny był dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Cieszymy się, że udało nam się wywołać tak wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych uczniów w dniu ich święta.

     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Darczyńcom oraz Sponsorom VIII Pikniku Szkolnego. Są to: sklep MICHAŁ ROWERY, Sklep Decathlon, Firma Agmar, Firma ROBICO, Szkoła językowa EARLY STAGE, Klub JUDO PANDA, PERITUS  SPEED SCHOOL – SPEAK FOR KIDS, ASY PROGRAMOWANIA, STUDIO TAŃCA  FREE MIND, MUZYCZNE ABC, CH SKOROSZE, CH REDUTA, Ajentka Stołówki Szkolnej –  Pani EWA KUCHNA, CUKIERNIA KAWIARNIA Bakin’n’Cookin, Studio fotograficzne 56 STUDIO oraz Matplaneta. Dziękujemy za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań.

      

                  

    • I miejsce 

    •  Nasza szkoła odniosła największy w historii sukces siatkarski uczniowie klasy 6 e sportowej po wygraniu dzielnicy w mini piłce siatkowej, reprezentowali naszą Dzielnicę na Finałach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wygrywając wszystkie mecze 2:0 zajęliśmy I MIEJCE w Warszawie. Zespół w składzie: Antoni Adamus, Dawid Borkowski, Daniel Chodorowski, Maciej Gusta, Bartosz Jeschke, Eryk Miszczak, Aleksander Ochociński, Stanisław Narożniak, Mikołaj Sioćko i Mateusz Sznajder. Trener i wychowawca Piotr Kędracki. GRATULACE!!!!!!!!

      

    • Podsumowanie konkursów i olimpiad w Szkole Podstawowej nr 4

    •  

     W dniu 6 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie olimpiad i konkursów dzielnicowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4. Tego dnia gościliśmy Zastępców Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - panów Wiesława Krzemienia oraz Kazimierza Sternika,  Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Ursus panią Wandę Kopcińską, radną Dzielnicy Ursus – panią Annę Lewandowską, a także przewodniczącą Rady Rodziców i Rady Szkoły – panią Izabelę Limanowską. Byli z nami również – pani Dyrektor Ewa Gerełło wraz ze swoim zastępcą - panem Januszem Gutkowskim. Na uroczystość przybyły dzieci i nauczyciele z ursuskich szkół i przedszkoli. Liczny udział w organizowanych przez naszą szkołę konkursach potwierdza nie tylko wysoki poziom wiedzy uczniów, ale również ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców w te przedsięwzięcia.

     Laureatami XVI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej pod hasłem „II wojna światowa 1939-1945” zostali: Maciej Cieślik (SP11) i Przemysław Kamiński (SP2) - ex aequoI miejsce,  Bartłomiej Tereszczuk (SP2) – II miejsce, Aleksander Antoniuk (SP383), Jerzy Jakubik (SP2),  Szymon Żaczkiewicz (SP11) i Bartosz Czalipa (SP4) - ex aequo III miejsce; wyróżnienia – Maksymilian Widomski (SP2), Katarzyna Wojtiuk (SSP4), Stanisław Sypniewski (SP11).

     W XVI Dzielnicowej Olimpiadzie Przyrodniczej pod hasłem ,,Świat pod naszymi stopami” zwycięzcami zostali: Wojciech  Sawicki (SP382) – I miejsce, Karolina  Jarosz (SP4)  – II miejsce,  Maria Szymańczak (SP360) i Aleksandra Kasprzyk - ex aequo III miejsce; wyróżnienie: Ignacy Sawicki (SP4).

     XIII Dzielnicowa Olimpiada Matematyczna poświęcona była zagadnieniom stereometrii. Uczniowie, w trzech etapach, zmagali się z zadaniami dotyczącymi obliczania objętości i pól powierzchni graniastosłupów, ostrosłupów i brył obrotowych. Laureatami tegorocznej edycji olimpiady zostali: I miejsce – Paweł Sidorczuk –( SP381), II miejsce – Agnieszka Koryczan (SP14), III miejsce – Aleksandra Sznajder ( SP4) i Maria Marcinek (SP14). Wyróżnienia: Izabela Bargieł ( SP14), Maciej Cieślik ( SP11), Filip Kopyt ( SP11), Natalia Sitkowska (SP4) oraz Mateusz Tyl (G132).

     Uczestnicy VI Dzielnicowej Olimpiady Informatyczno – Językowej wykonali prezentacje, filmy oraz różnego rodzaju quizy w specjalnie przeznaczonym do tego programie. Dzięki tak skonstruowanym zadaniom uczniowie mogli wykazać się zarówno znajomością różnych narzędzi technologii informatycznych jak i wiedzą z zakresu języka angielskiego. Oto laureaci: I miejsce - Oskar Rosołek (SP4), II miejsce - Zuzanna Bartosik (SP383),  
     III miejsce - Ewa Wierzbicka (SP11) oraz Julia Kąsowska – (SP11). Wyróżnienia: Maria Pesta (SP360) oraz Anna Walkowiak (SP4).

     XII Dzielnicowy Konkurs Sudoku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodszych uczniów ursuskich szkół. Dzieci zmagały się z łamigłówkami w trzech etapach – klasowym, szkolnym i międzyszkolnym. Mistrz Sudoku stanowi dla nich ważne wyróżnienie.

     W roku szkolnym 2018/ 2019 w ostatnim etapie wzięło udział 63 uczniów. Z tak dużej grupy 24 uczniów zostało laureatami.

     KLASY PIERWSZE

     Mistrz Sudoku - Gabriela Sulkowska (SP4) 

     Mistrz Sudoku -Martyna Śliwka (SP4)

     I miejsce - Szymon Piegat (SP 382)  

     II miejsce - Helena Wożniak (SP381) 

     III miejsce - Szymon Markowski (SP360)

     Wyróżnienia:  Antoni Wachowiec (SP381), Kinga Szczepańska (SP4)

     KLASY DRUGIE

     Mistrz Sudoku - Natan Aniołek (SP11) 

     I miejsce - Szymon Włodarski  (SP4) 

     II miejsce - Bartosz Skrzypkowiak (SP11)

     II miejsce - Leon Grudnik (SP2) 

     III miejsce - Matylda Krzymowska (SP4) 

     Wyróżnienia:  Zuzanna Wojtas (SP382), Michalina Latek (SP381), Zofia Konopka (SP382), Daria Pockhomova (SP360), Jakub Kopeć (SP14).

     KLASY TRZECIE

     Mistrz Sudoku - Mateusz Śmietanko (SP382)

     I miejsce-  Piotr Chodera  (SP382)

     II miejsce- Mateusz Wójtowicz  (SP4)

     III miejsce - Maja Adamczyk  (SP11)

     III miejsce - Natalia Orłowska (SP383)

     Wyróżnienia:  Oskar Olszówka  (SP382), Emilia Klata  (SP11)

      

     IX Dzielnicowy  Konkurs  Języka Angielskiego  dla klas I- III  szkół podstawowych  „All about English” polegał  na rozwiązaniu  testu gramatycznego  obejmującego zakres nauczania j angielskiego w klasach klas I – III.  Laureaci: I miejsce ex aeqo - Kuba Mazurkiewicz (SP 382), Ela Onderska (SP 11). II miejsce ex aeqo - Adrian Sudziński (SP 382), Mateusz Wótowicz (SP4), II miejsce ex aeqo - Oliwia Kosowska (SP11), Filip Dmowski (SP 11). Wyróżnienie: Michał Dinh (SP 382).

     Poza wymienionymi wyżej konkursami nagrodzono również laureatów III Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego pod hasłem „Krajobrazy Polski”,  adresowanego do uczniów młodszych klas. Nagrody odebrali:  Antonina Sasimowska (SP14) – I miejsce, Matylda Krakowska (SP11) – II miejsce, Maja Maleszewska (SP11) – III miejsce. Wyróżnienia: Kacper Kaleta (SP2), Franciszek Niedziński ( SP4) oraz Mateusz Wójtowicz (SP4).

     Wszystkim laureatom, ich opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania składamy władzom naszej dzielnicy – Panu Bogdanowi Olesińskiemu – Burmistrzowi Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz panu Wiesławowi Krzemieniowi – Zastępcy  Burmistrzowi Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy,  którzy objęli honorowym patronatem nasze konkursy.  Dziękujemy również  członkom komisji konkursowych, a także sponsorom nagród: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4, Wydziałowi  Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy i Ośrodkowi Dydaktyczno -  Muzealnemu  w Granicy Kampinoskiego PN.

      

                       

    • Basia Kędzior znów Mistrzynią!

    •  

     9 czerwca 2019 odbyły się Mistrzostwa Polski  Akrobatyki Powietrznej w Lublinie. Nasza koleżanka  z 2d - Barbara Kędzior obroniła tytuł mistrzyni. Zaprezentowała ciekawy i zapierający dech program artystyczny. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Zdobyła pierwsze miejsce.

      

          

    • Zakończenie roku szkolnego

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Nr 4

     W dniu 19 czerwca 2019 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W tej ważnej dla wszystkich uczniów chwili towarzyszyli nam mili goście –  Burmistrz Dzielnicy Ursus Pan Bogdan Olesiński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus – Pan Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty Dzielnicy Ursus – Pani Wanda Kopcińska. Byli też z nami przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły – Pani Przewodnicząca – Izabela Limanowska oraz członkowie: Pani Joanna Butkowska i Pan Bartosz Gorzkowski.

     Uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych.

     W części oficjalnej nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu – statuetkami uhonorowano zdobywców tytułu Najlepszy Absolwent oraz Prymus Szkoły. Nagrody i gromkie brawa odebrali też zdobywcy tytułu Wicemistrza Polski w Mini Piłce Siatkowej.  Wręczono również dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem. Wychowawcy i Pani Dyrektor  Ewa Gerełło wraz z zastępcami – Panią Ewą Koszowską i Panem Januszem Gutkowskim wręczyli listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Szczególnie wzruszające było pożegnanie z absolwentami, którzy dziękowali dyrekcji oraz swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.

     Nagrodzonym uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim zaś - życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

                    

   • Już wkrótce

    Strona jest w trakcie tworzenia